waalwijkse en lanqstcaatse coucant zondag aan de meet Lido" Top-coureurs „Ronde van 't Jampe „Zoma"-Groesbeek maakt 25.000 paar zolen per dag K Bedrijfschap voor Lederindustrie vergadert maandag 10 oktober WIELEREVENEMENT GRATIS TOEGANKELIJK ts uitsluitend bij ZATERDAG IN NIEUW BEDRIJF §k kan 't niet, Amateur-wedstrijd om 15.45 uur Hoogtepunt Wielerbal IViotie noodraad Boerenpartij Damesmode Tilburg Voor jongeren Akties voor tunnel onder Langstraatweg KEMI N.V. opende nieuwe zaak Peter Vos niet door broertje gered Opnieuw kleuter in het water gevallen in Waalwijk de GRATIS TOP-FORM catalogus 1966 ligt voor U klaar! Verdiepings- en bezinningsdagen in het Cenakel VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No. 77 De ïcho vaii het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10ct.inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per zm. Contracts dvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Zondag staat Waalwijk in het teken van de wie lersport. Na jaren van wieier evenementen verstoken te zijn geweest draait zondag de Ronde van 't Lido, een course voor nieuwelingen, aspiranten en amateurs. De wielerfans die steeds naar andere ge meenten moesten uitivijken kunnen nu weer in eigen home terecht. Met deze wieier enthousiasten zullen ongetwijfeld duizenden Waal- wijkers naar het Lido trekken om daar de coureurs aan het werk te zien. Organisator Sjel van Hooff heeft een bijzonder attractieve hoofdschotel op het menu staan. In de amateurkoers starten name lijk een groot aantal toprenners, waaronder Rinus van de Klooster, Rudi Librechts, Gerard van Vianen, Piet Denen 'en vele anderen, leder een kan dit evenement bijwonen want entree wordt er niet geheven. Dit alleen al maakt de ronde tot een unieke gebeurtenis, want er zullen maar weinig organisatoren zijn die een wielerronde durven te organiseren, zonder dat zij hierbij op de financiële steun (entree) van het publiek kunnen rekenen. Sjel van Hooff wil Waalwijk een wielerevenement van de eerste orde aanbieden. Daarin is de aktieve di- rekteur van het Lido zeker geslaagd. Als we de deelnemerslijsten van elke categorie bekijken, dan staat reeds bij voorbaat vast, dat er fel aan getrok ken zal worden. Om iedereen in de gelegen heid te stellen de amateurwedstrijd bij te wonen heeft men het aanvangsuur op kwart voor vier gesteld. Ook de voetballiefhebber kan dus een groot deel van de ronde bijwonen. RKC is in deze bijzonder bereidwillig ge weest. De Waalwijkse tweede klasser speelt zondag namelijk om twee uur in plaats van half drie. De eersten die het uitstekende par cours, de weg rond 't Lido, gaan ver kennen zijn de aspiranten. Deze gaan om 1 uur van start. Tot de kansheb bers behoren ondermeer Theo Hof man, kampioen van Gelderland, Fons van Katwijk, Cees Priem, H. v. Groe- zen en ook de Waalwijker G. Verhoe ven. De 90 nieuwelingen verschijnen om 2 uur aan de meet. Bekende na men onder hen zijn G. van Dongen, G. Plieger, A. Versluis, H. v. Zand beek, K. Frijter en M. Pennings. Het hoogtepunt is de amateurstrijd. Ingeschreven hebben 90 coureurs, die in een strijd over 70 ronden, gaan be twisten wie de sterkste is. Namen als Frits Hogerheide, Martin v. Groe- zen, Jan van Katwijk, Ted Blom, Ri nus van der Klooster, Rudi Lie- brechts, Gerard van Vianen spreken voor zich. Deze renners hebben al heel wat overwinningen achter hun naam staan. Ook de gehele Trico en COOP-ploeg verschijnt in Waalwijk aan de start. Natuurlijk zullen ook de streekfavorieten 'n geducht woor dje meespreken. Van hen noemen we: Wim Prinsen, Hanegraaf, Piet Dee- nen, Wim Nicols, Ad Russens en Cees Zoontjes. De organisatoren gaan er trots op nu reeds over 'n groot aantal waar de volle premies te beschikken. Hier door is de strijd niet alleen voor het publiek maar ook de deelnemers at tractief. Terecht verwacht men dan ook een wielerfeest voor publiek en renners. De toeschouwers kunnen 'n plaats zoeken achter de afzethekken, die rond het gehele parcours, 1450 meter lang, geplaatst zijn. Het par cours is geheel voor het publiek af gesloten. Parkeerruimte is er in de Groenewoudlaan Natuurlijk ontbreekt ook het wie lerbal niet. Sjel van Hooff heeft zo wel voor 's middags als 's avonds een feesthal op het programma staan. Zondagmiddag spelen in de zaal van het Lido „Mr. X and the Bats", het wielerbal zondagavond wordt opge luisterd door ,,The Melody Stars". Het kan zondag dus een waar wieler feest worden. Na een woelige, met veel moeite maar zonder succes geheim gehou den vergadering in Blaricum heeft de door Koekoek niet erkende noodraad van de Boerenpartij dins dagavond de volgende motie aan genomen „Verontrust door de berichten, van oordeel zijnde dat duidelijk moet zijn elementen met een be smet politiek verleden niet in de Boerenpartij thuishoren, vertrouw end dat ook het hoofdbestuur het zelfde oordeel heeft, verwacht een duidelijke uitspraak tijdens de eer ste hoofdbestuursvergadering, die in de loop van deze week zal wor den gehouden." Exclusieve collecties TRICOT JAPONNEN en PAKJES PANTALONS ROKKEN JUMPERS Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. Bij zijn benoeming tot kapelaan in Bergeijk in juli j.l. was er door vakantie geen gelegenheid voor de Levensschool om de scheidende aal moezenier kapelaan Pas, een wat feestelijk afscheid te bereiden. Dit is dan op 21 september gebeurd en wel zo, dat het een waardig af scheid is geworden van een man, die 9 jaar zijn beste krachten aan de Levensschool heeft gegeven en een steun is geweest voor jongens en leraren. De heer Stokman, directeur van de school, die de avond leidde, wees hierop in diverse toonaarden en liet uit aanhalingen uit het Levens- sohoolcontact zien, hoe kapelaan Pas zelf in die jaren zijn werk aan de school had gezien. Namens het bestuur waaronder ook de wethou der van Sociale Zaken, de heer van Noye, dankte de heer Wennekes de scheidende kapelaan voor wat hij als mens en priester voor de schooi heeft gedaan. Onder veel dank aan de Bergeijkse kapelaan bood de heer Wennekes een koffieservies aan, waarvan ka pelaan in zijn dankwoord zei, dat het goede diensten zou bewijzen. Mari van Heumen sprak namens de oud-deelnemers en de deelne mers een dankwoord. Hij bood si garen en sigaretten aan. Onder ge lach werd tenslotte een carnavalesk paard ten tonele gevoerd, beladen met auto-lampen, autopoets enz., waarop kapelaan Pas per stijgbeu gel moest plaats nemen. Het laatste woord had kapelaan Pas zelf. Hij wist eigenlijk niet goed wat te zeggen. Toch karakte riseerde hij het werk aan de Le vensschool als echt in de geest van het Concilie. Hij dankte voor de mooie tijd, welke hij had mogen doorbrengen in Kaatsheuvel. Ik ben meer priester geworden en meer mens. Dat komt me in Bergeijk goed te stade. Onder het zingen van lang zullen ze leven, voor kapelaan Pas en drs. de Groot werd deze in tieme afscheidsavond van bestuur, leraren, ouders en jongens, beslo ten. De heer Dam, leraar handen arbeid kreeg nog een speciale pluim zijn „paardenmarkt". snijdt bij Hollandia het mes aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gesprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. Van de Christelijke Besturenbond Raamsdonk e.o. zijn op korte termijn hernieuwde actie's te verwachten om alsnog een tunnel gebouwd te krijgen onder de nieuwe provinciale Lang straatweg. Zoals bekend, scheidt deze weg de uit de 14e eeuw stammende Ned. Hervormde Kerk van Raamsdonk van de dorpskern. De drukke verkeers weg, thans nog tweebaans, doch straks zelfs vierbaans, maaakt het moeilijk zo niet levensgevaarlijk om vanuit het dorp het kerkgebouw te bereiken. De Christelijke Besturen bond legt vooral de nadruk op het feit, dat hierdoor de gemeenschap ge ïsoleerd wordt van een historisch ge bouw, dat een belangrijke culturele waarde heeft. „Het oudste en vertrouwdste adres" is de waarborg van de inderdaad oud ste meubelzaak en woninginrichting KEMI N.V. in Waalwijk. Dit is ge bleken bij de opening van het geheel vernieuwde, uit de as herrezen, pand van de heer en mevr. Fr. Klerx- van Hooijdcnk, aan de Grotestraat 183. Deze moderne zaak heeft het aan zien van een grote stadszaak, zowel in haar uiterlijk als in haar sortering. Het beste wat op meubelgebied be staat is in de etalages en toonkamers te zien. Het geheel maakt een zeer goede indruk en ziet er bijzonder fraai uit. Bij de opening van maan dagmiddag hebben dan ook vele za kenvrienden, relaties en bekenden de heer Klerkx en zijn familieleden ge feliciteerd met deze prachtige aan winst, dié het werk is van architect de heer Takx uit Waalwijk, en het aannemersbedrijf N.V. F. Couwen- bergh met zijn staf van onderaanne mers. Het is een grootse zaak waarin comfort en ruimte is om de klanten waardig te ontvangen. Ook de toon kamers zijn ruim en heel overzichte lijk. De verkoop heeft een goede start gehad bij deze feestelijke ope ning. Bij de opening zagen we o.a. het bestuur van de Waalwijkse Midden stand, Deken Maessen en velen uit het Waalwijkse bedrijfsleven. De bloemen versierden de winkel tot een bloemenhal, getuige dus de grote be langstelling voor deze ondernemende familie, die een zaak met meer dan 140 jaar ervaring mag drijven. Zaterdag 1 oktober is het 10 jaar geleden dat de „ZOMA" Stanzerijen C.V. te Groesbeek als eerste op het Europese vasteland haar produktie van zolen voor de schoenindustrie begon, in navolging van soortgelijke Engelse en Amerikaanse bedrijven. Het bedrijf ving aan met een totale personeelsterkte van 8 man, in een voormalige schoenfabriek, waarbij de produktie beperkt bleef tot het stan- zen (ruwen, maat-nummeren, e.d.) van lederen zolen voor een drietal Nijmeegse schoenfabrieken. Het voordeel van deze specialisa tie toendertijd lag voornamelijk in de calculatie van het leder, dat centraal beter verkaveld kon worden voor da mes-, heren- of kinderzolen. Op 3 december 1957 werd een nieuwe fa briekshal (500 m2) op het industrie terrein betrokken, waar op 31 janu ari daaraanvolgend Gemeentelijke en Provinciale autoriteiten, alsmede de Pers van hun belangstelling voor dit bedrijf getuigden. Ondanks proble men in verband met de omzetbelas ting welke de ,,Zoma" in ongunstige concurrentie-positie t.o.v. de klanten bracht, en daarnaast in verband met de Korea-crisis, bleef het bedrijf, zo danig groeien, dat in januari 1962 'n eerste uitbreiding (800 m2) betrok ken werd, waarmede de produktie- en magazijnruimte meer dan verdub belde. Om de huisvestingsproblemen voor de kantoren op te lossen bleef een directiekeet van de aannemer achter op het terrein. En de „Zoma" bleef steeds groeien, zodat momenteel een produktie is bereikt van 25.000 paar zolen per dag, verdeeld over meer dan 10.000 verschillende soorten. Het bedrijf telt momenteel 125 medewerkers. De „Zoma" heeft steeds een grote aantrekkingskracht uitgeoefend op de jonge Groesbeekse arbeiders; de totale gemiddelde leef tijd is momenteel minder dan 26 jaar. In 1960 werd begonnen met de ex port naar België; einde 1965 met de export naar Zwitserland. Deze tota le export maakt momenteel bijna 30% van de totale omzet uit. Zaterdag 1 oktober a.s. zal er bij de „Zoma" dubbel feest zijn n.l. het 10-jarig bestaan en de officiële ope ning van het geheel vernieuwde en vergrootte bedrijf door burgemeester Baltussen van Groesbeek. is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. DRIE DODEN IN LIMBURG Drie personen zijn gedood en twee ernstig gewond bij een verkeers on geval, in de nacht van dinsdag 27-9 op rijksweg 54 onder Intervoort in Limburg heeft plaats gehad. Door nog onopgehelderde oorzaak is een personenauto met vijf inzit tende in een bocht tegen een boom gebotst. Na de botsing vloog de auto in brand. Drie van de inzittenden zijn in de vlammen omgekomen. Het bestuur van het bedrijfschap voor de Lederindustrie komt op maandag 10 oktober voor een open bare vergadering bijeen. Deze ver gadering, 's middags om half drie, wordt gehouden ten kantore van 't secretariaat, Stationstraat 19 in Til burg. Er zullen o.m. commissies wor den samengesteld. Ook doet zich een wijziging voor in het bestuur. De heer P. van Heesbeen uit Waal wijk heeft bedankt als bestuurslid. Wel blijft de heer Van Heesbeen plaatsvervangend lid. Zijn plaats zal worden ingenomen door de heer R. Keunen. Het bestuur zal verder beslissen over de instelling van een commis sie van advies, inzake een ontwerp verordening tot vaststelling van verkoops-, leverings- en betalings voorwaarden, welk ontwerp het be stuur gaat voorbereiden. Het be drijfschap heeft de bevoegdheid om verkoops- en betalingsvoorwaarden en de daarmee verbandhoudende aangelegenheden bij verordening vast te stellen. De Federatie van Nederlandse Lederfabrikanten heeft het bedrijfschap verzocht hiertoe over te gaan. Het dagelijks bestuur heeft zich bereid verklaard een ontwerp ver ordening op te stellen. Het vraagt het bestuur dan ook machtiging om tot de nodige voorbereiding over te gaan. Het bestuur moet ook een commissie instellen, die over het ontwerp der verordening van ad vies kan dienen. In deze commissie zullen verschil lende groepen van afnemers van leder vertegenwoordigd moeten zijn Het dagelijks bestuur stelt voor over te gaan- tot de instelling van een commissie waarin zitting heb ben: 5 lederfabrikanten van de schoenindustrie, 2 vertegenwoordi gers van de lederwarenindustrie en 1 vertegenwoordiger van de leder handel. JiflP7 Na pas is gebleken dat de twee jarige Peter Vos, die vorige week maandag ternauwernood aan ver drinking ontkwam, niet door zijn broertje John is gered. Hoewel John aan de waterkant stond heeft een 31- jarige Noordstraat-bewoonster Peter tje uit het water gehaald. Om be grijpelijke redenen wilde zij haar naam nu niet meer genoemd hebben. Naar ons verteld werd kwam deze bewoonster vanuit de Tempelierstraat op de fiets aangereden terwijl zij en kele kinderen in de richting van de flats zag hollen die alsmaar riepen dat er een kind in het water lag. Zij is daarop onmiddellijk naar het water gegaan, heeft haar jas uitgedaan waarna zij 't water inging omdat de kleine onder water was verdwenen. De moeder van het kind was in middels hevig geschrokken gearri veerd. Nadat mevrouw X was nagegaan of het kind water had binnengekregen, is ze tot de hal van de flat meegelopen waar ze het kind aan de moeder overgaf. Buren gaven deze mevrouw de gelegenheid zich wat op te frissen. Later is me vrouw nog gaan vragen hoe het met de kleine ging. Ook maandag j.l. is er weer een kleuter in het water gevallen. De 3- jarige Adri Gaadeer uit de Koren bloemstraat was aan de waterkant aan het spelen geweest. De heer P. Snels ,die toevallig met zijn auto langs kwam rijden hoorde het hulp geroep van een vrouw waarna het meteen gekleed in het water sprong en de kleuter op het droge bracht. In nog geen twee weken tijd is dit de derde keer dat een kleuter in het wa ter is gevallen en op het nippertje werd gered. Bekijk de complete TOP-FORM collectie 1966 ven alle kanteel Direct doen- «tuur een keertje cf kom even lense: u krijgt de fraai geïllustreerde meubelcatalogus ge heel gratia. Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM adviseur Op zondag 23 oktober wordt in 't Retraitehuis Cenakel te Tilburg een verdiepingsdag gegeven voor echtpa ren zonder kinderen. De inleidingen worden gegeven door de Eerw. Heer H. v. d. Broek, terwijl ook de ge sprekken onder zijn leiding staan. Aanvang 9.30 uur: sluiting 18.00 uur na avondmis. Onkosten f 7,50. P-P- Van vrijdagavond 11 tot zondag middag 13 november worden in het Retraitehuis Cenakel te Tilburg be zinningsdagen gegeven voor echtpa ren o.l.v. Pater Mr. J. Rietmeijer S, J. over het thema; „Geloven in onze tijd". Aanvang 18.30 uur: sluiting rond 17.00 uur. Onkosten f 25,- p.p. Opgave schriftelijk of telefonisch aan het Retraitehuis04250 - 24540.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5