wAAlwijkse en lAnostRAAtse couRant Uitgaan in het weekend Groots nationaal muziekconcours bij Harmonie Sophia in Loon op Zand Lido Sparen in obligaties of aandelen? Nu extra aantrekkelijk, want... elk jaar legt het Rijk er 20% premie bij. PREMIE SPAARPLAN Musis Sacrum APOLLO Gemeenschapshuis Romantica BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Porgy en Bess De zoon van Spartacus isatfzM**-.. 077 in operatie Bloody Mary Zweedse meisjes in Parijs KAATSHEUVEL De Saint in aktie Het spokenpaieis De grote Caruso Mein Kampf Holiandia, De zoon van captain Biood De kwestie Vietnam Stap óók over op Holiandia L.T.S organiseert op dinsdag 4 oktober een sportdag Oud-Waalwijker Pastoor Van Loon betrekt noodkerk Zondag 9 oktober mis in Jazz-stijl in Anton iusparoch ie Grotestraat 153 Waalwijk Een groot nationaal plan gaat het beleggen van uw spaar gelden stimuleren.het Premie Spaarplan. Het Rijk geeft u hiermede daadwerkelijke steun om tot waardevol bezit te komen. Jaarlijks kunnen u en uw vrouw 100, aan premie krijgen. Hoe? Door middel van effectenbewijzen kunnen u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Hoeveel? Over besparingen van maximaal 500, jaarlijks, in de vorm van aankopen (obligaties, aan delen en andere effecten), betaalt het Rijk u en uw vrouw1) na vier volle kalenderjaren een belasting vrije spaarpremie van 20%, dus max. 100,2). Een voorbeeld Als u dit jaar 500,aan ef fectenbewijzen koopt, en deze omzet in effecten, dan ontvangt u in 1971 de spaarpremie van 100,De aankopen mogen natuurlijk ook voor een lager bedrag gedaan worden,'de spaarpremie is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar door aankoop van één of énkele "stukken" de spaarpremie verdienen. Doordat u ook nog de gebruikelijke dividenden en rentes ontvangt, groeit uw bezit in de loop der jaren sneller. Wie?U kunt aan het'Premie Spaarplan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste f 15.000,was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Banken, commissionairs in effec ten, Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisen- banken, Hypotheekbanken. Vraag de gratis brochureï VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1966 De tcho vAn 87e JAARGANG No. 77 het Zuióen Abonnement p. week (0,26 2 ct. Inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (by incasso p. postkwit. 0Oct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Uitgever Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 George Gerschwin bepaalde bij testament dat slechts de Everyman toneelgroep Porgy en Bess" mocht opvoeren. Daardoor is het aantal voorstellingen van deze negeropera over de gehele wereld zeer beperkt gebleven. Ook van de voorstellingen te Rotterdam, Den Haag en Amster dam konden destijds naar verhouding slechts weinigen genieten. De film brengt dit belangrijke werk thans bin nen ieders bereik. Filmproducer Su- muël Goldwyn, die in moeizame ja renlange onderhandelingen de ver filmingsrechten verwierf, heeft moe ten toezeggen het stuk onvervormd op het doek te brengen. Deze beperkende bepalingen in aanmerking genomen is regis seur Otto Preminger er schitterend in geslaagd om „Porgy en Bess" in een meeslepende versie op de film band vast te leggen. Bess, een knap meisje. Porgy een gebrekkige arme jongen. Zij komen bij toeval met el kaar in aanraking en Porgy is de eni ge die van Bess houdt en niet alleen omdat ze knap is. Er is echter nog een ander. Hij wordt beschouwd als een indringer, heftig en vasthoudend. In deze opera wordt hevige drama tiek afgewisseld met een uiterst fijn gevoeligheid. Zondag tot en met dinsdag. 14 j. Spartacus, was in zijn tijd een ge vreesd man. Hij nam het op voor de onderdrukten en aan elk hof was er wel iemand die Spartacus hielp, waardoor de kansen van een overwin ning verdubbeld werden. Hij werd echter ter dood gebracht en iedereen dacht dat het land ten onder zou gaan aan de terreurdaden van de heersers. Niets is echter min der waar. Hij heeft een zoon die met dezelfde levensinstelling is toege daan. Ook deze maal komt er een einde aan een reeks terreurdaden. Zondag 3 uur. Bent U een liefhebber van de 007 films? 077 heeft niet onder te doen voor zijn collega. Ook hij weet zich uit de gevaarlijkste situaties te red den en ook hij weet zich een beste houding aan te meten waar het vrou wen betreft. In dit avontuur zal 077 een gestolen atoombom op moeten sporen met daarbij natuurlijk de spio- nagebende die er achter zit. Donderdag tot en met zondag. Drie Zweedse meisjes die Zweden beu zijn en naar Parijs trekken om te zien hoe het leven er daar aan toe gaat. Niet beseffende dat ze met heel wat meer dan alleen idealisme naar het buitenland moeten gaan. Dat wordt getoond in deze film, hoe 3 meisjes met grote dromen een nieuw leven tegemoet willen gaan. Vrijdag 11 uur. 18 jaar. Simcm Templar ofwel de Saint, is de held van een reeks televisiefeuille tons. Ditmaal beleeft hij zijn avonturen met een zich bedreigd voelende mil jonair, diens drie secretaressen, en 't omvangrijke huispersoneel. Er gebeu ren rare dingen in en om het grote landhuis en het is aan de Saint dit avontuur tot een goed einde te bren gen. Donderdag en zondag. Op een afgelegen plaats in New- England staat het sombere ,Hill- house". Het heeft een onheilspellen de reputatie. Vanaf de bouw zijn alle bewoners op geheimzinnige manier aan hun einde gekomen. Dr. Markway, een anthropoloog i wil een onderzoek instellen naar de metafystische verschijnselen. Hij krijgt daarbij hulp van twee vrouwen die beiden helderziend zijn. Voor de omwonenden en de bewoners gaan nu de geheimzinnigste gebeurtenissen vanaf de bouw plaatsvinden. Vrijdag en zaterdag. 18 jaar. Een levensbeschrijving van de be roemde operazanger Caruso met in de hoofdrol de reeds overleden en bekende zanger Mario Lanza die se dert zijn dood steeds meer bekend heid en erkenning is gaan genieten. Caruso wordt in 1873 als zoon van arme ouders geboren maar zijn bijzonder gave stem valt weldra op. Op het sterfbed van zijn moeder be loofd hij deze zijn stem verder te ont wikkelen. Hij brengt het echter niet verder dan café-zanger totdat hij met zijn verloofde breekt en zijn baan in een meelfabriek eraan geeft. Hij oogst al gauw grote successen en zijn droom eens in de „Metropolitain-ope- ra" te zingen wordt waarheid. Een conflict met de directie zorgt er ech ter voor dat hij vervangen wordt als eerste zanger doch hij heeft de har ten van zijn publiek al verovert en men kan niets anders doen dan hem met al zijn fouten weer terugnemen. Hij wordt door iedereen weer erkent, maar de dag komt dat men hem moet zeggen dat hij aan een ernstige keel aandoening lijdt. Midden in een ope ra stort hij later ineen en dat bete kent het einde van de grote Caruso die niets anders dan roem wilde. Ma rio Lanza heeft Caruso met uiterste nauwkeurigheid tot zijn recht laten komen. Dinsdag, woensdag en donderdag om 8.15 uur. Ruim 20 jaar is het geleden dat in het door de Russen omsingelde Ber lijn Adolf Hitler in een bunker zelf moord pleegde. Het duizendjarige rijk ivas niet meer. De man die in '33 beloofd had Duitsland te zullen red den, had Duitsland te gronde gericht. Miljoenen mensen had hij in zijn on dergang meegesleept. De film „Mein Kampf"-opkomst en ondergang van A. Hitler, is na jarenlange moeizame verzamelarbeid tot stand gekomen. Het verschoppelingetje wonend in Wenen. De groei van de SA en SS, de overdracht van de macht aan Hit- Ier door Von Hindenburg, de vesti ging van het derde rijk, de fatale aarzeling van de Westelijke Democra- lieën, de verwoesting van Warschau, de diepe ellende in de Poolse gettho's enz. Dit alles wordt begeleid met een sober commentaar door Dr. L. de Jong. Het einde is alleszeggend; „Wij gedenken de doden omdat de levenden ons lief zijn". Zaterdag 11.45 uur. 18 jaar. Waalwijk, Den Bosch, Dru- nen, Gilze. Holiandia, een be drijf met zekerheden, een be drijf waar ook graag zult werken. De Britse kolonie Jamaica wordt in de 17e eeuw bestuurd door een heerszuchtig en wrede gouverneur. Kapitein Blood was een aktieve te genstander van deze heerser, doch in een zeegevecht moest hij het leven la ten. Diens zoon, die altijd thuis is ge weest heeft echter een aardje naar zijn vaartje en het lijkt erop dat hij met de trouwe bemanning van zijn vaders schip een einde kan maken aan de tirranie van de gouverneur. Voor het echter zo ver is staat hem nog heel wat te wachten. Zondag 2 uur. Zaterdag treden „The Flying Dutch men" op. Zondag de steeds meer be kend wordende „Trolls". Hun naam zegt U misschien nog niet veel maar U kunt verzekerd zijn van een goede avond. Behalve „The Maskers" (9 oktober) worden nu ook „The Hu and the Hilltrops" verwacht. Een zeer succesvolle beatband. Zaterdagavond op het bal van Ro mantica het „Enclave Combo" dat met zijn muziek wel weg weet. Het zijn in Waalwijk dan ook veel ge vraagde artisten. Zaterdagavond „The All Stars" met Ton Kalberg. Zondagmiddag is er in verband met de daar te houden „Ronde van 't Lido" een wielerbal, dat verzorgd wordt door „Mr. X and the Bats", terwijl ook 's avonds het festijn doorgaat met „The Melody Stars". President Johnson zal op 18 okto ber in de Philippijnse hoofdstad Manilla een conferentie bijwonen, waaraan Amerika en zijn zes mili taire bondgenoten in de Vietname se oorlog deelnemen. Dit besluit van de Amerikaanse President valt samen met het vertrek van een pauselijke missie naar Zuid-Viet nam. Zowel de reis van Johnson als het bezoek van een drie man sterke pauselijke afvaardiging aan Saigon heeft de geruchten versterkt dat er nieuwe vredesinitiatieven op komst zijn om via onderhandelingen het Vietnamese conflict tot een oplos sing te brengen. Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, organiseert de L.T.S. voor Waalwijk e.o. op dinsdag 4 oktober a.s. een sportdag, waarvan het pro gramma luidt als volgt: Voormiddag 8.15 uur: Oriëtatierit omgeving van Waalwijk. Startplaats op het plein voor de RKC en Baardwijk terreinen en wel voor de V-klassen om 8.10 uur, 2e klassen om 8.40 uur, 3e en 4e klassen om 9.00 uur. Er zijn 4 routes n.l. A. Loena, B Telstar, C Surveyor en D Spoetnik. Vier koppels starten tegelijk. De routes kruisen zich zodat de koppels dezelfde posten te nemen krijgen. Namiddag voetballen. 13.00 uur: V-klassen, RKC-terreinen. 13.30 u.: 2e klassen, WSC-terreinen. 13.30 u.; Wandelen: Vertrek van plein voor RKC- en Baardwijkterreinen. Vijf kamp :RKC-terrein. Vissen: Baard- wijks gedeelte van het afwaterings kanaal bij de spoorbrug. Voor alle 'onderdelen zijn prachtige prijzen be schikbaar gesteld. De prijsuitreiking zal plaatshebben in de RKC-kantine door de directeur, de heer van Steen deren, om 17.15 uur. Om 17.30 uur volgt dan een voet balwedstrijd tussen leraren en leer lingen, waarbij de heer H. v. Ver louw als scheidsrechter zal optreden. De Koninklijke harmonie Sophia's Vereeniging te Loon op Zand zal een muziekconcours van allure gaan or ganiseren 'als afsluiting van de fees telijkheden bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan van haar drumband. Liet concours zal in het Cultureel Centrum plaatshebben op 22, 23 en 29 oktober a.s.. Tot op heden zijn reeds 51 in schrijvingen binnen gekomen, terwijl nog een 15-tal corpsen inschrijf bil jetten hebben aangevraagd. Onder de deelnemers zijn niet minder dan 19 corpsen in de Vaandelafdeling, zodat Bouwpastoor A. van Loon, afkom stig uit Waalwijk, stichter van de vierde Oisterwijkse parochie, die zich tot taak heeft gesteld de „Le- venskerk" te bouwen, is zaterdag 24 september provisorisch gestart in twee lokalen van een fonkelnieuwe kleuterschool. Die school - waaraan op het ogenblik met man en macht de laatste hand wordt gelegd - be vat 4 klassen, waarvan er straks 3 door de kleuters worden opgeëist. Dit impliceert, dat voor de kerk diensten op zondag - zes ochtend missen en een avondmis elk week einde een klas volledig moet wor den uitgeruimd en daarna weer in geruimd. Door de week kan met een klas worden volstaan. Wanneer de kleuterklassen voor de eucharistische zondagdiensten zijn ingericht, staan in elke klas 100 leunstoelen opgesteld. Tegen de wand langs de noordkant en in het midden daarvan bevindt zich het altaar, zodat alle gelovigen uitste kend de dienst kunnen volgen. Al les bijeen is het een intieme en prettige noodkerk. Zaterdag werd, zoals zij reeds in onze editie van maandag schreven, een „Inleidingsavond" gehouden. Deken van Kemenade was we gens ziekte verhinderd de installa tie te verrichten en was daarom vervangen door heeroom Jac. van Loon, die zijn heerneef in kennis stelde van de inhoud der benoem- ingsacte en zijn gelukwensen uit sprak. werkelijk van een groots - een gi gantisch - muziekconcours kan wor den gesproken. Het is nog nimmer in de geschiedenis van de gehele Fe deratie van Harmonieën en Fanfaren in Nederland en ook nog nooit bij Sophia voorgekomen, dat een zo grote deelname is behaald. Hier kan niet alleenkwantitatief, maar zeker ook kwalitatief van goede muziek genoten worden. Het zal ongetwijfeld gaan spannen. Aan publiek zal het ook niet ontbreken, want er zijn corp sen uit de naaste omgeving n.l. Sprang, Waspik, Tilburg, Oisterwijk, Andel en waarschijnlijk ook uit Haar steeg. Verdere deelnemers zijn corp sen uit Oostkapelle, Loosduinen, Am sterdam, Wormerveer, Utrecht, Ede, Hengelo, Elburg, Meppel en zelfs uit Groningen. Het zal dus een in al le opzichten „nationaal" concours gaan worden, dat vele muziekliefheb bers weer naar Loon op Zand, het muzikaalste dorp in het zuiden zal brengen. De parochianen van de St. An- tonius-parochie te Waalwijk zullen op zondag 9 oktober a.s. om 10.15 uur de Eucharistie vieren in Jazz- stijl. Medewerking hieraan zullen ver lenen: Chr. de Peffer (trompet), H. Adams (trompet), J. v. d. Ho ven (klarinet), M. v. Daim sr. (con trabas), M. v. Daim jr. (drum), L. V. Daim (orgel) en het parochiële mannen- en dameskoor. Het geheel staat onder leiding van A. van Dishoeck. De teksten zijn van kapelaan G. van Driel. (Deze teksten worden tijdens de dienst op de kerkmuur geprojecteerd). De muziekbewerking is van A. van Dishoeck. Voor degenen, die aan deze viering willen deelnemen, worden in de parochiekerk twee zangrepetitie's gehouden en wel op vrijdag 30 september om 19.30 uur en op vrijdag 7 oktober om 19.00 u. r, 8T6w1 Per deelnemer maximaal f 250,—. O Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50,—.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9