Ook dames kunnen nu lid worden van bejaardenbond VROOM DREESMANN 2.45 1.95 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 OKT. 1966 Feestdag dit jaar in oktober In het parkpaviljoen hield de afd. Waalwijk van de Bond van Bejaarden en Gepensioneerden donderdagmid dag j.l. een drukbezochte ledenverga dering. Voorzitter H. Klerks sprak zijn vreugde uit over de goede op komst. Over de notulen der vorige vergadering, die door de secretaris, de heer L. Kroot, werden voorgelezen waren geen op- of aanmerkingen, zodat de voorzitter deze functionaris hartelijk dank bracht voor de keurige verzorging van de notulen. Hierna maakte de a.s. jaarlijkse feestdag van de afdeling een punt van bespreking uit. Een voorstel van het bestuur om op deze dag de kof fietafel te laten vervallen vond alge mene instemming van de leden. Wel zal getracht worden een goed caba retgezelschap voor die dag aan te trekken. De feestdag werd bepaald op 13 of 20 oktober a.s.. Hierover zullen de leden nadere mededelingen ontvangen. Hierna werd voorlezing gedaan van een schrijven van het ge meentebestuur, waarin werd aange drongen het Parkpaviljoen goed te onderhouden hetgeen volgens dit schrijven nogal eens wat te wensen overlaat. Aan het gemeentebestuur is geantwoord, dat het bestuur van de afdeling op een en ander nauwlettend Vlijmen Jeugdraad 's-Bosch organiseert cursus „sport en spel" Voor de 4e maal organiseert de jeugdraad 's Hertogenbosch, met me dewerking van de dienst Spel en Sport van de jeugdraad van Neder land, een cursus Spel en Sport. Bij de voldoende deelname zal de ze cursus worden gehouden op de woensdagavonden van half 8 tot half 10 en wel twee jaar telkens van half oktober tot half mrt. Daar de jeugd- spelsport een steeds grotere plaats in het jeugdwerk gaat innemen wordt deze cursus ten zeerste aanbevolen. De kosten voor de gehele cursus be dragen plm. f. 25, - Wanneer het examen met goed gevolg wordt afge legd, komt men in het bezit van het Rijksdiploma jeugdspelleider(ster). Men kan zich vóór 10 oktober hier voor opgeven bij de K.W.J. te Waal wijk p.a. A. Keetels, v. Berckenrode- laan 96 waar men tevens de nodige inlichtingen kan inwinnen. Ook kan men zich rechtstreeks aanmelden bij de Kath. Jeugdraad, Zuid-Willems vaart 119 te Den Bosch. zal blijven toezien en aan de leden werd verzocht hun volle medewerking hieraan te geven. Verder zal getracht worden om bij het begin van het vol gende jaar het aantal concierges uit te breiden. Gegadigden hiervoor kun nen zich opgeven bij het bestuur. Be sloten werd om ook dames, die de 65-jarige leeftijd hebben bereikt, tot de vereniging toe te laten. Bij de rondvraag bracht de heer Henkelman naar voren, dat de H. Mis voor de leden die ieder jaar tijdens de feest dag wordt opgedragen steeds zo slecht wordt bezocht. Hij drong erop aan dat dit jaar meer leden van de afdeling deze H. Mis zouden bijwo nen. Nadat de voorzitter had mede gedeeld dat door het bestuur contact zal worden gezocht met enkele goede cabaretgezelschappen sloot hij de ver gadering onder dank voor de goede opkomst en de vlotte afwerking van de agenda. Sprang Capelle Kwaliteitsaanbiedingen, tijdelijk tegen extra aantrekkelijke prijs Jongensondergoed van ha gelwit katoenen interlock. Uit stekende pasvorm, ideaal in de was. Maten: 2-12 jaar. Interlocks of slipjes 2 stuks 2 j.) "I a 25 Kleine stijging per maat. Herenondergoed van elas tisch gebreide, katoenen inter lock. Uitstekende pasvorm. Maten 4-7. Singlets of slips 2 stuks vanaf 2a25 Herenondergoed van eerste kwaliteit interlock. Lange pan talon met ingeregen elastiek, Borstrok met ronde hals en handige korte mouwen. Maten: 5-8. Lange pantalon vanaf Borstrok vanaf 25 Kleine stijging per maat. Damesonderjurk van sterk nylon. Prachtig afgewerkt met entredeux en dubbele kant. In wit, zwart, bleu en rose. Maten: 38-50 O O A 3i9U Damespiama van warme zwa- nedons in een aardig kasjmier dessin. Verschillende kleur stellingen. Maten: 42-48 7.90 Meisjespiama van interlock. Fleurig bedrukt jasje met effen pantalon. Diverse leuke kleu ren. Maten 2-14 jaar. m H 14 Jaar 7.90; 2 jaar Oaww Damesdirectoir van 100% ka toenen interlock. Aangenaam elastisch gebreid, vervangbaar elastiek en boordjes aan de Maten:42-52. 2 stuks 2b® Kleine stijging per maat. Damesbreeches van modern stretch-Helanca. Heerlijk warm en bewègingsvrij elastisch. Lange pijpjes. Verschillende kleuren, o.m. wit, zwart, koren, bleu en rose. Maten L, XL. 2 stuks öi S Dameskamizool en slip. Keuze uit 2 kamizoolmodellen: bustevorm met schouderband jes of strapless. Heerlijk elas tisch gebreid in fantasiesteek. Kamizool en slip met mooie kantgarnering. Maten 40-46. Kamizool (mt. 40) 2stuks 2.7b Slip (mt. 40) 2 stuks 2al5 Damesslip van opvallend elas tisch katoenen ribtricot. Per- fekte pasvorm. Maten: 40-46. -a 2 stuks laOW 2.90 Damesjupon van nylon met brede, zwierige volant van kant en modern plissé. In wit, zwart, bleu en rose. A Maten S,M,L. JjÜLSO 1.95 Meisjesonderjurkje van nylon met een kittige kantgarnering. In wit, rose en bleu. Maten: 2-12 jaar. Vanaf OUD-VLIJMENAAR PASTOOR TE HAARSTEEG Met ingang van 7 öktober is kapelaan L. Geurts, O-pream van de St. Petrusparochie te Berlicum, benoemd tot pastoor van de St. Lantbertusparodhie in Haarsteeg. De heer Geurts volgt in Haarsteeg de heer H. Sérrarns op, die ruim 20 jaar pastoor in Haarsteeg is geweest. IJSBAAN IN HAARSTEEG Er, wordt in Haarsteeg met man en macht gewerkt om deze winter nog te be schikken over een hardrij- en ijshockey- baan, clubgebouw en verlichting. De acco- modatie komt te bestaan uit een 400 nieter baan, voldoende ruimte voor het te spelen van ijshockey-wedstrijden. FEESTAVOND VISCLUB „DE HUT" De Visclub „De Hut" hield in café H. Boom-v. d.' Wiel haar jaarlijkse feestavond. De voorzitter, de heer v. d. Meijden, sprak zijn welkomstwoord uit en nodigde de op richter, de heer C. Crielaars uit even op het podium te komen, en overhandigde de heer 'Crielaars een doos sigaren. De visclub „De Hut", die bij de oprichting maar 12 leden telde is nu uitgegroeid tot 90 leden. MAANDVERGADERING DE ZWALUW In café Ant. Klerks, hield de postduiven vereniging „De Zwaluw" haar maandver gadering. De opkomst was matig ondanks dat men weer ringen moest bestellen voor het nieuwe seizoen 1967. Vervolgens het voornaamste punt, stemmen voor 3 nieuwe leden, die allen met algemene stemmen werden aangenomen. Vaststelling datum tentoonstelling, en er werd besloten 10 en 11 december deze te houden. Voor kascontrole werd toegevoegd de heer H. v. d. Wiel, sr. B.V. „DE MISSERS" De heer J. Bus, tevens voorzitter van de ze vereniging, heeft wederom beslag gelegd op het clubkamip 1966 in café H. Boom-v. d. Wiel. De penningmeester, de heer van den Broek, reikte vrijdagavond op de ge bruikelijke wijze de beker aan de kamp uit. Hij hoopte dat oök dit kamp weer de ban den van de vereniging heeft versterkt, en spoorde de leden aan om het volgende jaar de uiterste best te doen om de beker van de voorzitter over te nemen. Hierna was het de heer Bus die op de hem bekende wijze een woord van dank sprak voor de sportieve wijze waarop dit kamp was ge speeld. Hij sprak de hoop uit dat de aan staande competitie iedereen de juiste plicht als lid en vertegenwoordiger van de grote bond in acht te zullen nemen. Een gezellige bijeenkomst sloot deze geslaagde avond. BEROEPEN Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeen te van Sprang is beroepen Ds. Th. in 't Veld te Den Bommel. VERGADERING CLASSIS HEUSDEN HERV. KERK De Classis Heusden van de Herv. Kerk komt a.s. woensdagavond half acht in 'het Herv. Jeugdcentrum te Sprang in vergade ring 'bijeen. De agenda bevat enige belang rijke punten, o.m. over oecumenische kerk diensten en bijzondere viering van het H. Avondmaal. Ook wordt een advies behan deld tot de Herv. Kerk van de Remon strantse Broederschap. STREEKVERGEDERING HERV. MANNENVERENIGING Vrijdagavond werd in het gebouw Eltha- to te Capelle een samenkomst gehouden uitgaande van de Streek Noordelijk Noord- Brabant van Herv. Mannenverenigingen op G.G. De voorzitter, Ds. Lekkerkerker, open de de bijeenkomst met Schriftlezing en ge bed en sprak een kort welkomstwoord, waarna Ds. C. den Boer van Zeist sprak over: „De bijbel in ons dagelijks leven". Hij besprak het Schriftgezag en de bijbel- critiek, die vooral nu zeer scherp is en over het gebruik van de kinderbijbel en de waarde van het bijbellezen in het gezin. Gods woord moet centraal staan in ons da gelijks leven, aldus spr., want God komt door Zijn woord de mens oproepen ott be kering en geloof en Hij spreekt door Zijn woord tot de mens van gericht en genade en zijn liefde tot zondige mensen in Jezus Christus. Het geloof moet dagelijks worden gevoed en dat kan alleen door het lezen van de bijbel en het gebed. Het bijbellezen moet een levensbehoefte worden. Spreker noemde het daarom zeer verontrustend dat het samen lezen in het gezin steeds meer opgeofferd wordt aan het jachtende leven: geen tijd meer. Spreker haalde hiervoor 'n uitspraak van Luther aan: ,Hoe drukker hij het had, hoe meer tijd hij nam voor het lezen van Gods woord. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd veel gebruik gemaakt en in de beantwoording daarvan ging Ds. den Boer nog dieper op zijn on derwerp in. Aan het slot van de geanimeer de samenkomst dankte Ds. Lekkerkerker de spreker voor zijn bereidwilligheid die be langrijke onderwerp in te leiden, waarna Ds. den Boer in dankgebed voorging. MANNENVERENIGING De maimenvereniging te dezer plaats hoopt a.s. woensdagavond weer in verga dering bijeen te komen. Op deze avond zal een inleiding worden gehouden over Gene sis 18. AFSCHEID DIRECTEUR MOORS Op donderdag 6 oktober a.s. zullen be stuur en leden van de muziekvereniging „Kjinst na Arbeid" afscheid nemen van hun direkteur, de weled. heer H. A. (Moors, uit Vlijmen. De heer Moors legt - ook op medisch advies - zijn taak als dirigent van al zijn verenigingen neer. In juli 1955 werd de heer Moors benoemd tot di rigent van Kunst na Arbeid. De keuze in 1955 om de heer Moors aan te stellen als dirigent van onze plaatselijke muziek vereniging bleek ook een goede te zijn geweest. 'Met grote ijver en veel elan heeft de heer Moors zich aan de muzikale belangen van Kunst nu Arbeid gewijd. De vereniging die in de jaren 1955 min of meer een inzinking had is dank zij de toe gewijde ijver van de heer Moors over deze down-stemming heen gekomen. Met de ver eniging heeft hij goede en mooie sucessen behaald. Een van deze sucessen is geweest in le prijs op het Federatieve muziekcon cours te Oisterwijk, waardoor hij de ver eniging wist te brengen in de afd. Uitmun tendheid van de Kon. Ned. Federatie van harmonie- en Fanfaregezelcshappen. Een ander hoogtepunt in zijn diensttijd bij Kunst na Arbeid is o.m. geweest het Federatieve muziekconcours, dat de vereniging in 1960 heeft gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Kunst na Arbeid zal de 'heer Moors missen. Bekwaam leidde hij de repetities en zeer geestig waren meermalen zijn opmerkingen. Grote aandacht besteed de de heer Moors aan de jaarlijkse muziek uitvoeringen. Het valt wel te betreuren, dat in intieme kring afscheid wordt genomen van de heer Moors. Nu blijft dit afscheid bepaald tot de leden der vereniging. Had men aan de ze afscheidsavond een korte muziekuitvoe ring toegevoegd, dan zouden ook de talrijke donateurs en andere personen in de gele genheid zijn geweest, de heer Moors dank te brengen voor al datgene wat hij in deze 11-jarige periode voor Kunst na Arbeid heeft gedaan. Want gering is dit niet ge weest. Daarom vanaf deze plaats alle hul de aan het adres van de scheidende direc teur van Kunst na Arbeid. DEN BOSCH - E1NDHOYEN - TILBURG HELMOND

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 3