DESK maakt beter gebruik van de kansen dan Sparta.0-2 Vlijmense Boijs maakte koploper Gemert gelijkspel afhandig: 2-2 Baardwijk niet opgewassen tegen snel Virtus: 3-0 Waspik moest bij Moerse Boys zege in slotfase waar maken Raadslid Nass debateerde 'n uur over aanschaf stencilmachine Koninklijke onderscheiding voor N. v. d. Hammen VERZOEK ST. PAULUSSCHOOL DRUNEN 40 JAAR BIJ L. MOMBERS N.V. Wit-Zwart DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 OKT. 1966 Lugters maakt beide doelpunten HNC verliest met 3—1 van SEeeuwijk SSC sleept in Vrie- zenveen kostbaar gelijk spel weg Bedrijf wordt uitgebreid met hal Aanleg wandelpad Bosscheweg kost ƒ60.000 Vragen lid Brok 7 KN8VITP organiseer de leerzame tocht naar De Biesbosch Jubilaris bij Dirks van Oers N.V. Grondtransacties Burgemeester Teijssen speldt de heer v. d. Hammen de medaille op. DESK heeft in Beek en Donk op de beide punten beslag gelegd, door dat er een afwerker in de voorhoe de stond. In nauwelijks vijf minu ten kreeg DESK twee vrije trappen te nemen, welke dank zij voortref felijke kopballen van Henk Lugters in doelpunten werden omgezet. Sparta wist hier niets tegenover te stellen dan een grote dosis werk lust, terwijl men ook diverse fraaie kansen kreeg, die hetzij op hope loze wijze werden verknoeid, hetzij door doelman Tausch werden ge stopt. Bovendien opereerden de gastheren teveel via het centrum, waar men zich vast liep op de Desk verdediging, die het in de beginfase meteen zwaar te verduren kreeg. Nadat Lugters in de eerste min. een ver schot had gelost dat over 't Sparta-doel ging, speelde Verwijst aan de andere kant te zacht terug, waardoor meteen een gevaarlijke situatie ontstond en DESK 'n cor ner moest toestaan. Opnieuw dreig de hieruit gevaar, waarbij Tausch met een snelle reactie de bal over de lat tikte. Weer kwamen de Spar tanen overdonderend terug en ook nu weer redde Tausch op het nip pertje. Pas daarna kreeg DESK ge legenheid het spel te verplaatsen en de thuisclub bofte op haar beurt toen Herman Damen inschoot en de bal via een Sparta-been het doel miste. Ook v. d. Schans bezondigde zich aan foutief terugspelen, maar het liep met een corner af. Dit spelletje herhaalde zich aan de an dere kant, toen de doorgebroken Herman Damen zich in de Sparta- defensie vastliep. Twee bijna niet te missen kansen bracht v. Schijn- del voor Sparta om zeep, door vol komen vrij onbesuisd hoog over te knallen. De thuisclub werkte enorm hard om de eerste helft met 'n voor sprong af te sluiten, maar men zocht teveel het centrum op, waar de DESK-defensie geen soelaas gaf. Qua balbehandeling was de DESK- ploeg ongetwijfeld beter, maar de fellere tegenstander gaf geen enkele kans dit uit te buiten. Beide kee pers redden nog eenmaal op kritie ke momenten en toen onnodig te rugspelen van Lugters voor DESK ook goed was afgelopen, kon de thee gebruikt worden. De tweede helft was een getrou we copie van de eerste. Opnieuw ging de thuisclub agressief van start, maar eenmaal in het doelge bied van DESK aangeland, begon HNC is in deze wedstrijd bene den zijn normale vorm gebleven. Sleeuwijk met de voortreffelijk spelende keeper van Andel aan 't hoofd was technisch en tactisch de betere ploeg. Voor rust kwam Sleeuwijk op 02 door schoten van rechtsbinnen van Andel. De anders zo gevaarlijke voorhoe de van HNC liet zich teveel door de Sleeuwijkers aan banden leggen. Toch was HNC dicht bij een goal toen midvoor G. de Bie op doel ko gelde. De keeper keerde het schot. Kort na rust scheen HNC uit de greep van Sleeuwijk te geraken. Linksbuiten Mandemakers bracht de score op 12. Iedereen dacht dat HNC in het offensief zou gaan maar dat gebeurde niet. Sleeuwijk bleef sterker en schiep gevaarlijke situ aties voor het doel van. HNC. Rechtsbinnen van Andel schoot de witzwarten naar 13, maar het was buitenspel. Tegen het einde be sliste de linksbuiten van Beesd dé strijd: 1—3. FCH 2 (Breda)—HNC 2 1—3 HNC 3—Sprang 4 3—2 HNC 4—Good Luck 4 0—6 Baardwijk heeft gisteren verdiend de volle buit aan een fel strijdend Virtus moeten laten. Toch had Baardwijk de punten al vóór de rust binnen moeten hebben. Niet dat Baardwijk zoveel kansen kreeg of miste, maar het was vóór de rust bijna de gehele tijd sterker. Maar door een veel te laag tempo, waar in de aanvallen werden uitgevoerd en dan nog vaak slecht plaatsen, kon Virtus gemakkelijk stand hou den. Vooral in de voorhoede was er gebrek aan stootkracht, ook al van wege het gemis van midvoor Mos selveld, die momenteel in militaire dienst is. Als er 5 minuten gespeeld zijn, volgt er 'n goede aanval van Baard wijk, die echter wordt afgeslagen door de. fél spelende achterhoede van Virtus. Na 10 minuten krijgt Baardwijk een corner te nemen, die wordt overgekopt. Baardwijk bouwt weer een aanval op, waarbij Thu- hurea de bal tegen de staander kopt, het leder terug krijgt, doch nu tegen de lat schiet. Het pech- duiveltje heeft.hier voor Baardwijk zijn werk weer gedaan. De thuis club houdt, er een corner aan over, die hoog wordt overgekopt. De aan vallen volgen elkaar steeds op, doch doelpunten blijven uit. In de 25ste minuut brengt keeper v. Mierlo red ding door zich resoluut op de bal te werpen voor de aanstormende midvoor van Virtus. Hoe Baardwijk ook werkte, de vorm van zondag jl. konden zij maar niet te pakken krijgen. Als er 35 minuten gespeeld zijn, is Virtus weer eens doorge- het geschutter en werden weer en kele fraaie kansen om hals ge bracht. Aan de andere kant schoot Damen een redelijke kans over en een schot van Lugters werd slechts met een corner bekroond. In de 60e minuut keerde echter het getij, toen Frank v. Riel op links een vrije trap nam. Hoewel Lugters danig gehinderd werd, wist hij de bal met z'n hoofd te bereiken en in de ui terste hoek van het Sparta-doel te priemen; 01. Vijf minuten later een identieke situatie op de rech tervleugel, waar Herman Damen 'n vrije trap nam en opnieuw koos Zondag speelde Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen Gemert, dat in de kopgroep staat. De be langstelling was niet erg groot. Gemert ging direct in de aanval, maar door de harde wind werd de bal meestal te ver gespeeld, zodat de Boys-verdediging steeds in kon grijpen. De Gemert-doelman wist een ze ker schijnend doelpunt bij een aan val van Vlijmen te voorkomendoor de bal over de lat te tikken. De Gemert-midvoor kreeg na 20 min. een kans en schoot onhoud baar in. 01. Toen gingen de Boys ten aanval en een goede pass van v. Overdijk naar de linksbuiten die echter naast schoot. De Boys bleven in de aanval en bij een goede pass van de linksbinnen naar de vrij staande Ekels deed deze laatste ge lijk maken. 11. Toen begon Gemert aan een of fensief en het duurde niet lang of het nam weer de leiding. De links buiten kreeg de bal aangespeeld, passeerde enkele Vlijmense spelers en schoot fraai in. 12 na 33 min. Eenieder dacht dat Gemert de Boys zouden overrompelen, maar de ver dediging wist, zij het met moeite, Ondanks het grote veldoverwicht dat Waspik in de uitwedstrijd tegen Moerse Boys in Klein Zundert demonstreerde is deze ontfoeting boeiend geweest, vooral om dat de spanning er tot het laatst in bleef. Sensationeel zelfs was de wedstrijd waar toe zelfs de scheidsrechter een bijdrage le verde. Bij de rust was de stand nog dubbel blank, omdat paal en lat successen in de weg stonden .ondermeer bij een kopbal van Jan Broeders uit een corner. Vijf minuten na de hervatting zou het prijsschieten aan vangen. Uit een vrije trap van Willy Ver voort schoot Jan Broeders in. De bal werd van richting veranderd en het was 0-1. In dezelfde minuut echter nam van Kalmt- hout van Moerse Boys een voorzet ineens op de slof en als een granaat sloeg de bal in de bovenhoek achter doelman Rekkers van Waspik, 1 - 1. Uit dit succes putte de thuisclub weer moed, hoe groot de druk op hun doelmond ook werd. Vervoort kopte uit een voorzet van Paul Smits in de 8e minuut juist naast; een solo-actie van Frans Broeders waaruit een voorzet volgde welke door Paul Smits werkelijk subliem werd ingekopt vond, hoe onbegrijpelijk ook, geen genade in de ogen van de scheidsrechter. Een strafschop wegen 'hands door een ach terspeler van Moerse Boys (overigens veel te zwaar gestraft) werd door Vervoort juist broken, maar Leijtens brengt op schitterende wijze redding. Even later is het rust. Na de hervatting is het Baardwijk dat weer ten aanval trekt en reeds na 5 minuten krijgt Ad. Mulder 'n kans om te doelpunten, maar zijn schot is te slap. Als er 10 min. ge speeld zijn krijgt Virtus een corner te nemen; door niet voldoende dek king krijgt de linksbinnen van Vir tus een kans, en met een prima kopbal geeft hij v. Mierlo het na kijken. In de 35ste minuut krijgt W. v. d. Steen de bal keurig aange speeld en met een prima kopstoot jaagt hij de bal in het doel; dit doelpunt wordt echter door de ar biter afgekeurd door vermeend bui tenspel en van toen af aan leek het alsof Baardwijk de kluts kwijt was. Niets lukte; aanval op aanval volg de, maar men gaf steeds verkeerde passes in voor- en achterhoede en men begreep elkaar niet meer. Een fel en de overwinning ruikend Vir tus produceerde in zelfs 15 minuten vóór tijd nog twee doelpunten, ter wijl Baardwijk nog twee vrije trap pen kreeg te nemen vanaf de rand van het strafschopgebied, die niets opleverden, zodat het einde kwam met 30 voor Virtus. Laten we hopen dat Baardwijk a.s. zondag volledig kan aantreden tegen Bavel, want het gemis van de midvoor was deze middag duidelijk zichtbaar. Zij, die de reis naar Bavel willen meemaken, gelieven zich tot en met donderdag op te geven bij J. van Mierlo in het clubpaviljoen. Lugters het juiste moment om met z'n hoofd doeltreffend toe te slaan; 02. Met man en macht probeerde Sparta de schade te herstellen en de strijd kreeg hierdoor een harder karakter, zonder dat men echter de perken te buiten ging. Naarmate de strijd vorderde, bleek dat diverse gastheren te veel energie verbruikt hadden, zodat DESK tenslotte meer kans kreeg te voetballen. De Spar- ta-defensie hield de zaak echter ook gesloten, zodat de gasten met ge noemde stand genoegen moesten nemen. stand te houden en zo kwam de rust. Na de rust zetten de Boys alles op alles en men ging naar voren en het was in de 13e min. dat van Overdijk. met een tam rollertje ge lijk maakte. 22. Een flinke regen bui maakte het spelen steeds moei lijker en het was te zien dat beide partijen met een gelijk spel tevre den waren. Sprang 2Wit Zwart 04 Rechtsbuiten Han Rosenbrand be zorgde Wit Zwart voor rust een 10 voorsprong. Wit Zwart was sterker, maar slaagde er eerst na ongeveer een half uur spelen in de tweede helft in Sprang op de knie ën te krijgen. Het was weer Rosen brand die met een onverwachts schot keeper Heurter verraste. 0-2. Wat later vergrootte Ad Rosen brand de voorsprong. 03. Kort voor tijd benutte le Sage met een doeltreffende kopbal een mooie bal van linksbuiten van Beek. 04. SVV 2Wit Zwart 2 62 Wit Zwart 4Wit Zwart 3 34 naast geprikt. En dan in de ,32e minuut, van deze tweede 'helft toch weer een voor sprong! Werkelijk iedereen in en rondom het veld wachtte op het fluitsignaal waarop de scheidsrechter het spel wegens buiten spel zou onderbreken. Dit bleef echter uit. De scimmage die hieruit volgde leverde voor Waspik de 2e treffer op. Maar verde digers en 'halfspelers, zij" bleven ballen aan dragen. Om beurten doken ze mee voor de doelmond op: Jan Akkerman, Cor Smits, Paul Donks, Ad Smits en Jos Smits. Het kon omdat invaller Stopper Piet Schellekens en doelman Rekkers ëen tamelijk gemak kelijke middag hadden. Tien minuten voor het einde leverde dit offensief succes op, toen Willy Vervoort de bal handig door de verdediging bracht en raak sdhöot, 1 - 3. Pas toen ging 'Moerse Boys door de knieën. SSC heeft aan de reis naar Vrie- zenveen geen al te prettige herin neringen overgehouden. In technisch opzicht waren de SSC-ers de Voor- waartsen verre de baas. Vooral den Rooijen speelde deze middag 'n zeer brillante wedstrijd. Dit gaf de an dere spelers van SSC ook de kracht om zich van hun beste zijde te doen kennen. En dat konden de Voorwaartsen niet verkroppen. Het spel was bik kelhard, maar naarmate het einde naderde, werd het steeds erger. Met alle ongeoorloofde middelen tracht te men een gelijk spel af te dwin gen. En dit lukte hen ook, dank zij de zeer slappe leiding van scheids rechter v. Brussel uit Rijssen. Vijf minuten voor het einde brak ech ter de hel los. Van Beek veroorzaak te een vrije trap voor Voor waarts. Dit was het sein voor Voor- waarts-supporters om het veld op te rennen, om v. Beek onder han den te nemen. Men scheurde hem 't shirt van zijn lijf. De gemeenste verwensingen werden geuit aan het adres van SSC. De op het terrein aanwezige wachtmeester der Rijks politie vond echter geen termen om in te grijpen. Het is vooral te dan ken aan aanvoerder v. Peer van SSC, dat de SSC-ers het hoofd koel hielden, zodat er geen verdèr on heil ohtstond. Nadat de rust was weergekeerd, werd de vrije schop door de naar voren gekomen links back Niks genomen en in een doel punt omgezet. Dat het de laatste mi nuten had toeging, laat zich begrij pen, Opmerkelijk was een opmer king van een der Voorwaarts-sup- porters, wellicht de enige: indien men bij Voorwaarts een achterstand heeft, gaan zij nog gemener spelen als zij al doen. Wat soortiviteit ge tuigt, daarvan kan -men in Vriezen- veen nog veèl leren van de Zuider lingen. Voor de grote zelfbeheer sing van de SSC-ers is dan ook een woord van hulde hier zeker op zijn plaats. Er hebben zich ongeveer vanaf vrijdag een 25 gevallen van kolen dampvergiftiging voorgedaan. De oorzaak was meestal gebrek aan trek in de schoorsteen. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Bij de N.V. Le der fabriek L. Mombers in Waalwijk kon burgemeester Teijssen donder dagmiddag aan de heer N. van der Hammen de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitreiken. De heer Van der Hammen viel deze onderscheiding te beurt, in verband met diens 40-jarig ambtsjubileum. In het 112-jarig be staan van het bedrijf was de heer Van der Hammen de eerste 40-jarige ju bilaris. Men wilde het jubileum dan ook op een feestelijke wijze vieren. In de kantine, temidden van de overige werknemers, werd de heer Van der Hammen door de direktie gehuldigd. De heer L. Mombers wees er in zijn toespraak op dat er reeds lang con tacten met de familie Van der Ham men bestaan. De vader van de jubi laris werkt namelijk reeds in 1920 bij deze onderneming. „In de 40 jaar dat u hier werkzaam bent, hebt u alle afdelingen van het bedrijf doorlopen. De meeste agendapunten van de vrijdag gehouden raadsvergadering werden vlot afgewerkt alleen het eerste punt n.l. de aankoop van een stencilmachine t.b.v. de Paulus- schooi stuitte op tegenstand van 't raadslid Nass, welke van oordeel was dat ook de andere onderwijs instellingen in Drunen en Elshout van dit apparaat gebruik moesten kunnen maken met evenveel recht als de Paulusschool waarvoor dit kostbare apparaat f 3816,- werd. B. enW. wilde echter hun voorstel niet wijzigen, wel wilde de voor zitter zover gaan dat aan de stich ting schoolbelangen welke het ver zoek hadden ingedient te verzoeken om zo mogelijk dit apparaat indien hiervoor tijd beschikbaar was ook ten behoeve van andere onderwijs instellingen te gebruiken. Ruim een uur heeft de heer Nass over deze zaak gedebateerd. Hij vond het apparaat te kostbaar voor een school, hij zag in de toekomst gaarne een commissie welke de uit gave voor onderwijs terdege onder zocht. Deze commissie kon dan te vens ook andere zaken, het onder wijs betrekking hebbende, bestu deren en advies uitbrengen. Tevens eiste hij dat andere onderwijsinstel lingen in Drunen en Elshout met evenveel recht gebruik zouden kun nen maken van deze machine. Spre ker wees er tevens op dat hij op gebied van onderwijs enigszins op de hoogte was en dat er bier en daar wel wat haperde. De Paulus school was als hoge uitzondering gestart met het zgn. „Jenaplan", terwijl men op tal van punten nog niet klaar was. Spreker dacht hier bij b.v. ook aan de lokaliteit. Dat dit alles toch maar doorgedrukt moest worden, vond spreker niet juist. Het Hoofd van de Paulus school had dan maar een jaartje moeten wachten. De St. Paulusschool is bezig met een onderwijsvernieuwing volgens de Jenaplan'-schoolgedachte, waar bij gebroken wordt met het starre klassikale systeem. Dit vereist an dere leermiddelen dan de klassi kale school gebruikt. Deze leermid delen zijn in Nederland praktisch niet verkrijgbaar. Om de vernieu wing volledig tot haar recht te la ten komen en om daardoor alle mo gelijkheden voor het kind optimaal tot ontwikkeling te brengen, zal door het personeel van de St. Pau lusschool in samenwerking met de „Jenaplan"-werkgroep en het Ka- De laatste jaren bent u werkzaam in het magazijn. Een derde deel van het bestaan van onze zaak hebt u met constante werklust aan het arbeids- programma meegewerkt. Het werk heeft van u altijd veel nauwkeurig heid en inzet gevraagd. U taak hebt u altijd correct verricht en daarvoor zijn wij u dankbaar", aldus de heer Mombers die de jubilaris een envelop met inhoud en een getuigschrift over handigde. Burgemeester Teijssen zei uit de toespraak van de heer Mom bers beluisterd te hebben, dat de heer Van der Hammen altijd een belang rijke functie in het bedrijf bekleed had. De burgemeester was dan ook verheugd dat hij de heer Van der Hammen de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau kon opspelden. Namens het personeel bood de heer M. de Rouw de jubilaris een geschenk onder cou vert aan, terwijl er voor mevrouw Van der Hammen bloemen waren. Voor al deze blijken van belangstel ling en voor de cadeaus dankte de heer Van der Hammen. Voor het per soneel is er vrijdag 6 oktober een feestavond in Romantica. tholiek Pedagogisch Bureau zelf 'n sluitend geheel van instructie- en oefenmateriaal moeten woren op gebouwd. De opbouw van het systeem zal zijn gebaseerd op eigen ervaringen en op het voorhanden zijnde Duit se en Amerikaanse documentatie materiaal. Om dit te kunnen verwe zenlijken en om efficiënt en in voldoende tempo te kunnen werken is een stencil-copieerapparaat on misbaar Burgemeester Stieger kon zich met de zienswijze van de heer Nass niet verenigen en wilde alleen voor wat de machine betrof het ver zoek bijsluiten om ook ander on derwijsinstellingen zo mogelijk te laten mee profiteren. Het was ze ker niet aan B.enW. om te oordelen of dit mogelijk was. Burgemeester Stieger wees er tevens op dat de inspecteur van het lager onderwijs deze uitgaaf volledig verantwoord achtte en dat de raad en B.enW. zich in vele gevallen toch op dit advies hun beslissing moeten ne men. Burgemeester Stieger juichte het toe dat juist in Drunen een school werd gevonden om deze mo derne onder wij s-techniek te kun nen gaan volgen. Wat betrof de commissie van overleg welke de heer Nass voorstelde wees Burge meester Stieger op het feit dat men reeds de stichting schoolbelangen kent, terwijl tevens in oktober door B.enW. wederom een vergadering is belegd met abe schoolbesturen uit de gehele gemeente om over schoolproblemen van gedachte te wisselen. Aan het verzamelen van de nodige gegevens omtrent deze zaken wordt momenteel reeds druk gewerkt. Tevens wees spreker op de onderwijs-nota welke enkele ja ren geleden voor Drunen, op last van het gemeentebestuur, werd ge maakt. Geen van de raadsleden, ook zijn eigen partij-genoten niet, steunde het voorstel van de heer Nass. Ook het voorstel van de heer Nass om dit punt te verdagen naar een vol gende vergadering ontmoette bij geen van de leden enige steun. De heer Nass is een nieuw raadslid welke zitting heeft voor de lijst Werkers van Hoofd en Hand. Het raadslid A. Brok had enkele schriftelijke vragen ingediend wel ke echter gezien de korte tijd wel ke B.enW. hadden gehad om deze nog te bestuderen maar gedeeltelijk konden worden beantwoord. De heer Brok vroeg n.l. om aan de drukke Bossche weg voor zover de- Men behoeft niet altijd ver te gaan, om te genieten van prachtige stukken natuur. Dit werd overduidelijk bewe zen, door de succesvolle Biesbosch- tocht, die de afdeling Waalwijk en Omstreken van de K.N.M.T.P. voor haar leden organiseerde. Er waren zoveel enthousiaste water- en plan tenliefhebbers, dat er zelfs een extra auto moest worden ingeschakeld, om alle deelnemers tijdig in Drimmelen te Krijgen. Van hieruit werd vertrokken voor een paar uren durende tocht, over het geweldige uitgestrekte en facineren- de watergebied van de Brabantse Biesbosch, een streek vol verrassin gen; prachtige begroeiing, vruchtbare polders en steeds weer.water. overal. Een rustgevende stilte voor Haast- Ren- en Denkmensen van 'n enerverende tijd. Het is zo weldadig, eens heerlijk genietend weg te dro men in een uitgesproken Hollands landschap, zo uitte zich een actief lid der vereniging, water, polders, boten en vissers, wind door haren en ge dachten Weg van 't razende ver keer en drukdoende mensen, en velen van het gezelschap zullen in deze geest de Biesbosch ervaren hebben. Een prachtidee van het bestuur van de steeds groeiende vereniging, om dit watergebied te gaan verkennen. De meesten van het gezelschap (ook degenen die niet zo goed de zon in 't water kunnen zien schijnen) gaan vast eens terug, om de zon er althans op te zien. Want zonneschijn ontbrak en die kun je daar zeker niet missen. Donderdag j.I. was het 25 jaar geleden dat de heer Han Hoefna gels uit Sprang-Capelle in dienst trad bij de meubelfabriek Dirks van Oers N.V. te Waalwijk. Door de direktie werd de jubi laris hartelijk gefeliciteerd. Als stoffelijk bewijs van dank en waar dering mocht hij een geschenk on der couvert in ontvangst nemen. Zijn collega's boden hem een fraaie staande schemerlamp aan. De feestdag werd verder in hui selijke kring gevierd. ze bebouwde kom was, een wandel pad aan te leggen. De toestand was bijna onhoudbaar, speciaal voor de schoolgaande kinderen is de toe stand uiterst gevaarlijk. Er zijn reeds een viertal aanrijdingen ge weest van voetgangers, en spreker vroeg dan ook voor een wandelpad aan de Bosscheweg zeer speciale aandacht. Burgemeester Stieger had deze zaak nu ook reeds verder laten on derzoeken. Een kostenbegroting wees uit dat voor deze 400 m. wan delpad f 60.000,- nodig zouden zijn, mede i.v.m. de aan te leggen riole ring (afvoer regenwater). Spreker was het met de heer Brok eens dat er iets moest gebeuren en bij de volgende begroting zal hiermede dan ook rekening mee gehouden moeten worden. Zodra echter de nieuwe weg gereed zal zijn zal de verkeersdrukte ook minder worden. De heer Brok had ook vragen ge steld t.a.v. de verlichting van de nieuwe ruilverkavelingsweg in het Groenewoud. Deze weg zal echter zodra het westelijk deel van de Kasteeldreef zal worden afgesloten een andere bestemming krijgen en dan zullen tevens nieuwe voorzie ningen moeten worden genomen. Ook hiervoor was reeds een kosten begroting opgemaakt. De voorzie ningen inclusief de verlichting zul len een bedrag vragen van f 22.000,- Aan het aannemingsbedrijf G. C. v. d. Aa uit Elshout werd grond verkocht in de v. Haestrechtstraat voor de bouw van een bungalow. In de Noulanden werd grond ver kocht aan de 10 candidaatbouwers van Bogaertswoningen. Prijs f 22,75. De heer Snoeren vroeg of de grond voor de Bogaertswoningen ook f 22,75 moest kosten. De vorige keer was om de stichtingskosten te drukken, de prijs ook iets lager ge steld. De voorzitter deelde mede dat dit nu niet mogelijk was. De prijs van f 22,75 was momenteel in de gemeente de laagste grondprijs. In uitbreidingsplan West 2 werd door de raad grond aangekocht. Verder had nog grondruil plaats t.b.v. enkele aspirant-houwers in Vennen-oost. De grond had daar 'n andere bestemming gekregen en de ze aspirant-bouwers kregen nu met gesloten beurs grond in Braken (O) Ook keurde de raad goed i.v.m. de bouw van een fabriekshal voor de Fa. Lips, echter met dien verstande dat een tweetal belanghebbende welke ter plaatse nog grond be bouwen een uitweg krijgen. Dit was inmiddels door de genoemde Firma toegezegd.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 7