\vAAlw13kse en lAnqstRAAtse couraiu „Er wordt in liet geheel niet bezuinigd op de wegenbouw" Jongenscoats Geslaagde contactavond van Bedrijfsapostolaat Waalwijk Uitgaan in het weekend Lido Frater M. Alphonsus vierde zaterdag gouden kloosterfeest orm JUBILEUM AANBIEDING nu 54.- „YVES ST. LAURENT" van ^ijóclen APOLLO Musis Sacrum Gemeenschapshuis Romantica Parfums en Eau de Toilette uitsluitend bij MINISTER SUURHOFF: Minister laat cijfers spreken bijzonder mooie jongensjas prachtige ruige wollen mohair kwaliteit modieus en modern Ir. Adams in Eerste Kamer woord ont nomen Paniekverhalen De toekomst Het bezoek Saboteur in volle zee Hercules contra de Vampiers Animeer meisjes Meesters van het kwaad Thunderball de GRATIS TOP-FORM catalogus 1966 ligt voor U klaar! 20 oktober cabaret programma voor bejaarden - Waalwijk De nieuwe Vauxhall Viva voor 1967 Elshout VRIJDAG 7 OKTOBER 1966 87e JAARGANG No. 79 ïcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertentiesspeciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tal. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Minister Suurhoff (Verkeer en Waterstaat) heeft zich op een bijeen komst van de Stichting Bevordering Wegenbouw fel gekeerd tegen bewe ringen dat er op de rijksbegroting voor het komende jaar is bezuinigd op de wegenbouw. De minister sprak over de paniekverhalen in de pers maar ook elders als: Den Haag zet 't mes in de bestedingen voor de we genbouw. „Ik stel daartegenover de simpele feiten en cijfers", zo zei mi nister Suurhoff. Het rijk stort voor 1967 een be drag van f. 242 min. in het rijkswe genfonds (v.j. f. 211 min.), uit de opcenten van de Wegenbelasting komt in eerste instantie f. 98 min. (v.j. f. 9.5 min.) op de post verbete ring en onderhoud van wegen en ver bindingen komt f. 107 min. beschik baar (v.j. 89 min.) Verder zal op grond van de wet Uitkeringen Wegen aan de wegbeheersers, vooral de ge meenten, f. 218 min. worden uitge keerd (v.j. f. 186 min.) bovendien ontvangt elke klant een speciale jubileum-verrassing Boerensenator Adams is er niet in geslaagd zijn oorlogsverleden te rechtvaardigen. In een vergadering van de Eerste Kamer, die onder groot tumult verliep, haalde hij zich de woede van alle andere fracties op de hals. Zij zullen hem voortaan links laten liggen. Bij zijn verweer 'tegen de beschuldigingen van de liberaal Baas werd ir. Adams zelfs het woord ontnomen; hij hield zich ondanks 5 waarschuwingen niet aan zijn onder werp. Felle opmerkingen lokte de BP- afgevaardigde uit met de ontkenning ooit over „jodengif" in het fascisti sche blad de Misthoorn te hebben ge schreven en met beschuldigingen aan het adres van onder anderen het Tweede Kamerlid Zegering Hadders (VVD). Deze zou geallieerde piloten hebben verraden. De andere vertegenwoordigers van de Boerenpartij, de heer Snoek uit Rotterdam, distantieerde zich van zijn collega. Hij verwacht van het hoofd bestuur, dat het of hem of de heer Adams verzoekt zich uit de senaat terug te trekken. Leider Koekoek had gisteren een bespreking met de heer Adams. Hij weigerde commentaar. De minister kwam opgeteld tot 'n bedrag van f. 665 min. voor 1967, tegen f. 581 min. voor '66 en f. 441 min. voor het jaar 1965. „Dit blijft er in het licht van de nuchtere cijfers over van deze paniekverhalen", aldus minister Suurhoff, die opmerkte dat er nog een ander paniekverhaal de wereld uit moet, namelijk dat provin cie en gemeenten bijna geen geld krijgen voor wegen. Hier luiden de cijfers: Gemeente fonds 1965: f. 2.549 min.; 1966: f. 2.889, min. en 1967: f. 3.161 min. Provinciefonds: 1965 f. 125 min.; 1966f144 min. en 1967156 min. Hier komt nog bij aldus minister Suurhoff, dat de gemeenten meer kans hebben op de kapitaalmarkt nu het rijk uitdrukkelijk heeft verklaard dat het geen beroep op deze markt zal doen. „Een absolute zekerheid dat er daardoor weer meer kapitaal voor gemeenten en provincies be schikbaar komt is er niet, wel een ro yale mogelijkheid". De minister zei in het slot van zijn rede „dat er van bezuinigingen, laat staan van het „domme potlood" op de wegenbouw geen sprake is en dat er voor jonge mensen geen reden is waarom zij niet hun beroep en be staan in de wegenbouw zoeken. Voor een nu nog onafzienbaar aantal ja ren, aldus minister Suurhoff zal de behoefte aan nieuwbouw, verbetering en onderhoud van wegen in omvang toenemen. Alléén voor Tilburg e.o. DROGISTERIJ-PARFUMERIE Heuvelstraat 57 Kobaltstraat 20 TILBURG Nieuwe Rielseweg 1 9b GOIRLE Er was donderdag j.l. veel be langstelling voor de ontmoetings avond, die het Bedrijfsapostolaat voor Waalwijk en Omstreken, voor de eerste maal in haar 4-jarig be staan hield, in de aula van de Her man Broerenschool aan de Taxan- driaweg. Naast de bestuursleden van de stichting Bedrijfsapostolaat waren aanwezig de geestelijkheid uit het gebied van Midden-Lang straat, verschillende personeelschefs en leden van de diverse gespreks groepen. De voorzitter van het Stichtings bestuur, de heer G. J. Roorda, leid de met een kort welkomswoord de ontmoeting in, waarna een Tsje chisch filmpje werd vertoond „Au- tomania 2000". 'Hierna vertelde Aalmoezener v. Berkel over het Bedrijfsapostolaat, dat na de oorlog uit nood werd ge boren. De Aalmoezenier betoogde, dat het contact tussen priesters en arbeiders veel geleden had door de verschillende aspecten van de nieu we tijd. Door de nieuwe begrippen als rationalisatie, efficiëncy en plan ning, dreigde de mens als eenling in de knel te raken en het is de taak van de kerk, de mensen in hun nieuwe industriële maatschap pij geestelijk weerbaar te maken. Door te luisteren, bezinnen en de gedachte productief te maken, wil het Bedrijfsapostolaat daarbij gang maker zijn. Momenteel werken in ons land 125 aalmoezeniers, waar van in Brabant 26 met 13 centra's. Gedurende de pauze was er ge legenheid tot een ongedwongen na dere kennismaking en kon men tevens in contact treden met de mensen van het Bedrijfsapostolaat, waarvan veelvuldig gebruik werd gemaakt. Na de pauze vertelden enkele medewerkers van hun ervaringen. Dit waren achtereenvolgens Be drijf schef Trommelen; de leidster van de Jongerencursus van de Ma ter Amabilisschool, mevr. Jennekes- v. Erp. Hans de Waal van de Jon- gerengespreksgroep van kantoor personeel en Pater Jansen, momen teel werkzaam bij Lips in Drunen. Uit het gesprokene kon de conclu sie worden getrokken, dat de breuk tussen de wereld van de Industrie en de kerk groter is als we opper vlakkig zouden denken. Van de gelegenheid om meningen over het Bedrijfsapostolaat kenbaar te ma ken werd vanuit de zaal druk ge bruik gemaakt. Voor het komende jaar werden hierna een aantal ac tiviteiten onder de loupe genomen. De heer Roorda sloot tenslotte deze bijeenkomst die zeer vruchtbaar was en ontegenzeggelijk voor her haling vatbaar is. Ingricl Bergman in de hoofdrol. Zij is de vrouw, die na 20 jaar naar haar stad terugkeert. Het stadje is arm. Zij heeft in die 20 jaar mil joenen verdient. Zij keert terug om wraak te nemen. Haar gewezen vriend trouwde met een ander na dat hij voor de rechter ontkende de vader te zijn van haar kind. Nu zal hij moeten sterven. Het kan. Met al haar geld kan zij een mens laten sterven. Zij wacht rustig af. Eerst is heel het dorp verontwaardigd als zij 2 mil joen aanbiedt voor de dood van haar vroegere vriend, Serge Miller (Antony Quinn). Maar zij zitten in geldnood en Karla heeft geld. Zij stemmen toch toe een man te do den voor het geld. Wanneer het moment gekomen is dat Serge in het openbaar gedood zal worden, staat Karla op en slingert verwij ten naar de dorpelingen. Om een man te willen doden voor 2 mil joen. Zij mogen het geld houden maar Serge moet plotseling blijven leven. Dan vertrekt Karla voor de tweede maal uit haar dorp. Het be zoek is ten einde. Schijnbaar heeft zij gewonnen maar wat ze verlo ren heeft is méér, want haar leven dat 20 jaar gericht is geweest op het nemen van wraak heeft zijn doel verloren. In een nog grotere bewuste eenzaamheid keert zij het dorp de rug weer toe. Vrijdag en zaterdag In de zomer van 1942 krijgt een Duits vrachtschip de opdracht een lading rubber van Tokio naar Bor deaux te vervoeren. Maar niet al leen de Duitsers zitten te springen om dit zo belangrijke oorlogsmate riaal. ook de geallieerden hebben er een oogje op laten vallen. Een spannende film waarin flinke staal tjes van moed en doorzettingsver mogen naar voren komen. Zondag, dinsdag en woensdag. Hercules gaat, om zijn meisje te redden die een koningsdochter is, naar de onderwereld maar hij zal vele gevaren moeten trotseren wil hij zelf heelhuids terugkeren. De koningsdochter had haar vader bij diens dood moeten opvolgen doch zij werd ontvoerd door de vampiers. Zondag 2 uur Chicago rond 1930. De tijd dat daar de dranksmokkel en andere misdaad hoogtij vierde. De ver schillende bendes bevochten elkaar bloedig om de macht in handen te krijgen en zo ongekroonde koning te worden van de onderwereld. Op het ogenblik is dat Rico Angelo, gangster, afperser, nachtclub-eige naar en theater-direkteur. Een gangster-advocaat zorgt er voor dat Rico en zijn bende niets overkomt. Jammer voor Rico is dat zijn advocaat een meisje ontmoet en uit de bende wil treden. Daar houdt Rico niet van en zeker niet wanneer het een advocaat betreft. Het wordt dan ook zijn ondergang. Zaterdag 11.45 uur, 18 jaar Fillippe Calaro, ingenieur bij een fabriek in famaceutische artikelen wordt betrokken bij een diefstal van verdovende middelen in zijn fabriek gepleegd. Het wordt hem nog erger gemaakt wanneer hij een aanrijding krijgt en later merkt dat er een lijk in zijn auto ligt. Maar hij kan zijn moeilijkheden gaan de len. Nadat hij zich van het lijk heeft ontdaan om de politie geen ver keerd vermoeden te geven, ont moet hij een vrouw die op soort gelijke wijze in de misdaad werd betrokken. Alleen heeft de bende nog „bewijsmateriaal" tegen haar ook. Samen gaan ze op pad om die bewijzen te verbranden. Intussen verkeren beiden nog steeds in de mening dat de politie hen in plaats van de echte bende op de hielen zit. In werkelijkheid is de politie er allang van doordrongen dat deze twee onschuldig zijn. Zondag 3 uur De vierde James Bond film met Sean Connery in de hoofdrol als geheim agent 007. De spanning die hij teweeg brengt is echter nog nooif zijn ondergang geworden en ook deze keer als hij op jacht moet naar bommendieven zal hij zich uit welke situatie dan ook wel weten te redden. De dieven die voor de gestolen bommen een bedrag van 300 mil joen dollar vragen verraden zich zelf daarmee. Het is voor 007 al gauw duidelijk dat Lij met een ge vaarlijke tegenstander te maken krijgt. Hij wordt alleen met een haat in een afgesloten zwembad ge laten want hij is teveel. We zien 'm daaruit behouden ontsnappen. Der gelijke gevaarlijke situaties zijn maar een klein klusje voor 007 om op te lossen. Erger is het wanneer de tegenstander enkele mooie vrou wen mee laat spelen. Want dat is het enige werkelijke zwakke punt van Bond. Zal hij zelf behouden terugkeren en zal hij de bende met de gestolen gevaarlijke bommen als winst meebrengen' Donderdag tot en met maandag 14 jaar The Flying Rockers uit 's-Her- togenbosch treden zaterdag op. In de omgeving van Den Bosch zijn ze erg gewild en Waalwijk begint ook belangstelling te krijgen voor deze band die op alle fronten thuis is. Zondagavond THE MASKERS. Lang verwacht, eindelijk gekomen. Een van de meest bekende beat- bands in Nederland en die iedereen wel zal kennen van hun goede pla ten en van hun vele optredens. Hu and the Hilltops worden nog altijd verwacht. Les Compains met de Nederlandse Adamo, John Desmares. Een veel gevraagd orkest in alle hoeken van Brabant, Zeeland en België. In Bel gië hebben dan ook diverse tiener bladen de nodige aandacht aan hen gegeven Zondagmiddag zowel als zondag avond speelt het Duke City Sextet met Bob Smit. Met hun vijf plaat jes weten zij de weg naar de top wel te* vinden. Zaterdag is het Lido gesloten. In het rusthuis van de congregatie van de Fraters van Tilburg te Loon op Zand is zaterdag de zeer gevierde onderwijs-pionier Frater Alphonsus in de bloemetjes gezet in verband met zijn gouden kloosterfeest. Het is niet alleen bij zaterdag gebleven, maar zondag en dinsdag hebben hem velen hun felicitaties aangeboden. Frater M. Alphonsus (W. Vissers) is afkomstig uit Drunen en trad in 1916 bij de fraters in. Zijn opleiding voor het onderwijs heeft alle sympa thie gehad want deze frater heeft werkelijk naam gemaakt in Neder land maar ook in Indonesië. Op Su matra heeft hij ontzettend veel voor de leerlingen gedaan, maar ook voor volwassenen. Zijn pionierswerk heeft ver strekkende gevolgen gehad. Daar lag dan ook zijn levenswerk. Te Den Bosch, Oss, Reusel; Raamsdonksveer, Tilburg en Loon op Zand heeft fra ter Alphonsus veel vrienden gemaakt bij de jongens als hij het onderwij zend personeel. Dit is gebleken uit de vele gelukwensen welke hij mocht ontvangen. Zaterdag was 't de feest dag maar zondag vierde het hele con vent dit jubileum. Een deputatie van het hoofdbestuur der Fraters was aanwezig om hem eens goed in de bloemetjes te zetten. De zondagmor gen werd begonnen met een H. Mis in de kapel van het klooster, welke Bekijk de complete TOP-FORM collectie 1868 van alle kanten! Direct doen- stuur een kaartje of kom even lange: u krqgt de fraai geïllustreerde meubelcataJogus ge heel gratis. Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM adviseur Donderdag 20 oktober a.s. 's avonds om half acht zal het bestuur van de afdeling Waalwijk van de Bond van Bejaarden en Gepensioneerden haar leden een feestavond aanbie den in de zaal „De Gecroonde Leersse" te Waalwijk. Het theaterbureau René Frijters variété te Tilburg zal onder de titel „Eens lekker lachen" de leden van de afdeling een programma voor schotelen, dat klinkt als 'n klok. Medewerking hieraan zullen verle nen: Ton van de Bos, de gezellige conferencier en humoist. Albert Brosens, imitator. Annie de Reuver de charmante radio en t.v. ster. De twee TOBOS, komisch duo, en het Trio van Kees de Nijs, dat de mu zikale begeleiding en omlijsting zal verzorgen. In ons vorig bericht omtrent de afdeling Waalwijk van de Bond van Bejaarden en Gepensioneerden, maakten wij melding van het feit, dat ook dames die de pensioenge- rechtigde leeftijd hebben bereikt, lid kunnen worden van bovenge noemde Bond. Zij kunnen zich voor- het lidmaatschap opgeven bij onder staande adressen H. Klerks, Grotestraat 48a W. Swinkels, Stationstraat 23 M. Pul lens, Laageinde 23 J. v.d. Hoven, Putstraat 62 L. Kroot, Putstraat 32 Frater M. Alphonsus gezongen werd door de dames van 't dames-kerkkoor o.l.v. frater Angeli- co. Dinsdagmiddag maakten velen uit Drunen en Loon op Zand gebruik van de receptie om de jubilaris heel hartelijk geluk te wensen. Vele vrien den en familieleden van de frater waren aanwezig. Ook burgemeester van Erp maakte zijn opwachting, als ook hef voltallige personeel van de jongensschool. De nieuwe Vauxhall Viva die nu door de Engelse vestiging van Ge neral Motors geïntroduceerd werdt, kreeg een geheel nieuwe carrosserie en is in aanzienlijk ruimer dan zijn voorganger. De cylinderinhoud werd tot 1159 cc vergroot waardoor het motorver mogen met 12 tot 15% toenam. Door 'n nieuwe wiel-ophanging - schroefveren rondom - gecombiT neerd metn grotere spoorbreedte en verlengde wielbasis werden de wegligging en hanteerbaarheid ver der geperfectioneerd. Het principe „klein van buiten - ruim van binnen" was ook bij het ontwerpen van deze nieuwe Viva het uitgangspunt. Bijna alle interi- eurmaten werden ten opzichte van het al ruime vorige model - waar van 308.000 stuks werden gebouwd - nog vergroot. De nieuwe Viva biedt dan ook een overvloedige ruimte voor vier personen en voldoende plaats voor 5 inzittenden. De koffer ruimte heeft een inhoud van 450 1. De totale lengte van de wagen is met 16.5 cm en de totale breedte met ruim 9 cm toegenomen. De wielbasis werd 11 cm langerde spoorbreedte is thans 7 cm groter vóór en 9 cm achter. Veiligheid en comfort waren bij hef ontwerp van de nieuwe Viva zeer belangrijke uitgangspunten. Naast de ingebouwde veiligheid zo als wegligging, bedieningsgemak en remvermogen omvatten de verdere veiligheidsvoorzieningen o.m.: een van een stootrand voorzien instru mentenpaneel, gewatteerde zonne schermen, veiligheidssloten, splin- tervrije spiegel, vergrendeling van de voorstoelen, bevestigingspunten voor autogordels vóór en achter, stuurwiel met verdiepte spaken, roestbestendige remleidingen en uit rayon vervaardigde remslangen. Een nieuw ventilatie- en verwar mingssysteem draagt bij tot meer comfort. Geheel nieuw ontworpen stoelen paren een comfortabele zit aan meer zijdelingse steun. Een ver grendeling voorkomt dat de voor- stoelen bij het remmen naar voren klappen. GROOT RIKCONCOURS Op de zaterdagen 8 oktober, 12 novem ber, 10 december, 9 januari en 13 febru ari e.k. organiseert de B.V. K.O.T. te Els- hout in haar clublokaal, café van Oirsohot, Heusdenseweg 16 te Elshout een groot rik- concours. Over de 5 avonden is als hoofd prijs beschikbaar gesteld een haardroog- kap op standaard met themostaat. Winnaar van deze hoofdprijs is degene, die het hoogst aantal punten heeft behaald over vier van de vijf avonden. Men mag dus een avond missen, om toéh in aanmerking te kunnen komen voor de hoofdprijs. Verder zijn er iedere avond prachtige dagprijzen te verdienen, w.o. een extra damesprijs. De aanvang van de rikavonden is telkens om 20.00 uur.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13