De Echo van het Zuiden Mej. J. van Delft vijftig jaar in dienst bij André van Hilst Het bleek toch waar te zijnin Rhoon JUBILEUM AANBIEDING DEMI'S Driebandentoernooi om de „Noord-Braband"-Coupe Van stopzetting bij Landis Gyr geen sprake St assai KAATSHEUVEL Burgemeester L. van Erp opende nieuwe industriehal van machinefabriek A. Frederiks nü 89.- 8. 8. VAN MIL 44 JAAR FILIAALHOUDSTER Jubileum wordt 18 oktober gevierd Geen arbeidstijden Radio-opname Gouden klooster jubileum in Kaatsheuvel sportieve korte modellen car coat met fantasie of bontvoering met of zonder rugceintuur effen alsmede tattersalls met overruiten bovendien ontvangt elke klant een speciale jubileum-verrassing Tilburg Heuvelstraa Deelname van drie ere-klassers BANKETBAKKERIJ Bonbons Truffels Truffes café Theekransjes Nogatblaadjes z DE GERUCHTEN, DAT LANDIS EN GYR N.Y. TE WAALWIJK MET DE PRODUKTIE GAAT STOP PEN ZIJN VOLKOMEN UIT DE LUCHT GEGRE PEN. De direkteur van deze Waalwijkse vestiging, de heer P. A. van de Graaf, deelde ons mee, dat van; een stopzetting absoluut geen sprake is. „We gaan door, er is niets aan de hand", aldus de heer v. d. Graaf. vragen brillen van Succes voor sportteams van Dr. Mollercollege Bambino TingeS-tangel- cabaret vrijdag in Schouwburg Tilburg VRIJDAG 7 OKTOBER 1966 87e JAARGANG No. 79 (Van onze verslaggever) WAALWIJK André van Hilst in Waalwijk gaat een wel uitzonder lijk jubileum vieren. Op maandag 17 oktober herdenkt mej. J. van Delft namelijk het heugelijke feit dat ®lj 50 jaar geleden in dienst van dit grootwinkelbedrijf in le vensmiddelen trad. Dit gouden ju bileum zal dinsdag 18 oktober op feestelijke wijze worden gevierd. Mej. van Delft vervult de belang rijke functie van filiaalhoudster in het pand Antoniusstraat 90 alhier. Mej. Jo van Delft kwam reeds op zeer jeugdige leeftijd (ze was toen 14 jaar) in dienst bij André van Hilst. Ze werd geplaatst in de oudste zaak van de firma, gelegen aan de Grotestraat, bij de haven in Waalwijk. Een van haar oudere zusjes was destijds reeds als filiaal houdster in dienst bij dit Waalwijk- se bedrijf Opvallend is het, dat na dien ook nog een andere zuster, enkele nichten en nog een tweetal neven werkzaam zijn geweest bij André van Hilst. Een van haar ne ven, de heer Didden, is filiaalhou der in Den Bosch. Toen op 20 januari 1922 een fili aal werd geopend aan de Antonius straat 90 in Waalwijk, werd mej. Van Delft naar deze zaak overge plaatst. Zonder onderbrekingen, 44 jaar, heeft de jubilaresse de leiding over dit filiaal gehad. Als bijzon derheid kan vermeld worden dat mej. Van Delft gedurende de 50 jaren dienstverband hoogstens door ziekte enkele dagen heeft moeten verzuimen. In de tijd dat mej. Van Delft in dienst trad bij André van Hilst wa ren er in het kruideniersbedrijf nog toestanden, die men zich nu niet meer kan indenken. Er was toen geen warenwet, geen arbeidstijden besluit en geen winkelsluitingswet. Zo kon het voorkomen dat het win kelpersoneel op zaterdagavond eerst tussen elf en twaalf uur met de werkzaamheden klaar was. De om zetten waren in die tijd evenredig met de zeer lage prijzen. Een om zet van f 600,- per week was voor een winkel reeds zeer behoorlijk. Ter gelegenheid van haar 40-jarig dienst jubileum werd mej. Van Delft reeds onderscheiden met de hoog ste onderscheiding, die voor een langdurig dienstverband verleend wordt, n.l. de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De jubileumviering wordt tevens een afscheidsbijeenkomst. Mej. Van Delft heeft n.l. besloten haar werkzaamheden op 1 novem ber a.s. te willen beëindigen. In verband hiermee zal haar vanaf die datum een pensioen worden toegekend. Het gouden jubileum zal op dins dag 18 oktober worden gevierd. Op die dag zal er 's morgens een H. Mis worden opgedragen in de pa rochiekerk van Besoyen. In de na middag vindt in de achterzaal van Hotel Verwiel een huldiging van de jubilaresse plaats. Van 16.30 uur tot 18.00 uur recipieert mej. Van Delft. De KRO-radio heeft te ken- nen gegeven aan dit wel uitzonder lijke jubileum aandacht te willen besteden. Dit zal gebeuren in het programma „Draaien maar" van Cees Schilperoort en Cees de Lange. Dit programma', waarin mej. Van Delft het middelpunt zal zijn, zal in november in Waalwijk worden opgenomen. - Soekarno heeft nu de misplaatste staatsgreep van vorig jaar open lijk veroordeeld. - Al is het met tegenzinde labour- partij heeft Wilson gesteund in zijn loon- en prijspolitiek. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Woensdagmid dag heeft burgemeester L. van Erp van Loon op Zand het nieuwe ge bouw van machinefabriek A. Frede riks officieel geopend. Het bedrijf, dat eerst gevestigd was aan de Hoofdstraat verhuisde naar de Cana- desestraat, op het gemeentelijk indus trieterrein. Burgemeester van Erp was vol lof voor de ondernemingslust van de heer Frederiks. „Het is een belangrijke sprong voor u geweest. Het gemeentebestuur juicht de vestiging van een bedrijf in de gemeente echter toe". De burge meester constateerde met enig leed wezen dat nog te veel bedrijven in bekrompen panden blijven gehuisvest. Ook nu weer wees de burgervader op de belangrijkheid van goede sani taire voorzieningen. De burgemees ter hoopte, dat de ondernemers die vestigingen in de moeilijk begaanbare binnenstad hebben, deze zouden ver laten. ,,De verplaatsing van deze ma- chinefabriek heeft een verbetering van de benarde verkeerssituatie in de hand gewerkt", aldus de heer Van Erp, die er op wees dat de gemeente ook gedacht heeft aan die onderne mers die financieel-economisch niet sterk genoeg zijn om een volwaardig fabriekspand te betrekken. „Behalve het industrieterrein hebben we ook nog bouwmogelijkheden voor woningen met erachter bedrijfsruim ten aan de Mgr. Volkerstraat en in het plan „Pannehoef". Er zal heel wat tijd voor nodig zijn om de nieuw bouw van dit bedrijf van de grond te krijgen. Van de ondernemer wordt dan ook heel wat geëist om in zulke gevallen geduld op te brengen", aldus burgemeester Van Erp. De heer Frederiks zal in de in dustriehal zijn fabrikaten verder kun nen ontwikkelen. Een nieuw produkt van dit Kaatsheuvels bedrijf is een apparaat, dat onder luchtdruk alle soorten kaas in net zoveel stukken hakt als voor de verkoop in levens- middelenzaken noodzakelijk is. Voor dit apparaat bestaat van de zijde van de grootwinkel bedrijven veel belang stelling. Op dinsdag 4 oktober was het 50 jaar geleden dat broeder Venantius (in de wereld Petrus van Dongen) zijn eerste gelofte aflegde. De gou den jubilaris, die op 22 september 1901 te Kaatsheuvel geboren is en wiens ouderlijke woning stond op de plaats van de tuin voor het missie huis „St. Antonius", ging in 1914 als student van de paters van de H. Familie naar Grave. In 1915 begon hij zijn postulaat als broeder en op 4 oktober 1916 deed hij zijn eerste professie. Tot 1920 bleef hij in Gra ve en bekwaamde hij zich in vele vak ken, zoals slager, bakker, tuinder. In dit laatste jaar ging hij naar huis in Nieuwkerk bij Goirle en werkte daar op de boerderij. Als landbouwer werd hij in 1923 overgeplaatst naar Duits land op het seminarie in Ravengiers- burg en leerde daar ook nog het vak van kok. 3 jaar later, in 1926, kwam hij weer terug naar Kaatsheuvel om de verzorging van de boerderij op zich te nemen. Van 1946 tot 1953 was hij in Oudenbosch en daarna tot 1958 in Nieuwkerk. Vandaar keerde hij in 1956 weer terug naar het mis siehuis in Kaatsheuvel, waar hij nu nog steeds op de boerderij werkzaam is. Op zaterdag 8 oktober a.s. zal het daarom in het Missiehuis feest zijn voor Broeder Venantius, omdat hij met inzet van zijn gehele persoon lijkheid 50 jaar lang trouw gewerkt heeft en zijn leven beschikbaar heeft gesteld voor de opleiding van de mis sionarissen der H. Familie. Voor de belangstellenden zal er gelegenheid zijn om te feliciteren op deze dag van 's middags 2 uur tot half 4, en aange zien het hier een geboren Kaatsheu velaar betreft, die veel ouderen kent, zal daar ongetwijfeld wel gebruik van worden gemaakt. r. n* .V' f,-,; - Een Duits schip maakte op de Noordzee ernstig slagzij en dreig de te zinken. De Koningin Wil- helmina van de Mij. Zeeland wist alle passagiers en bemanning te redden. i Mevrouw A. Reimus, Roerdomplaan 7 in Rhoon liet een Sunil wastcam bij haar thuis de was doen. Zo maar uit nieuwsgierigheid, om eens te kijken of die reclame nu werkelijk waar was. En het was waar! „Ik wilde mijn ogen eerst niet gelovenzegt mevrouw Reimus nu. „Hoe het goed uit het sop kwam... lakens, overhemden, mijn lin gerie, alles was schitterend wit". „Ik weet voortaan welk merk ik moet hebben: Sunil!" Van vrijdag 7 t/m zondag 9 ok tober zullen in het clublokaal van de B.V. ,,'t Zwaantje", café „de Gal- genwiel" bij de heer W. van Oers, driebanden-wedstrijden worden ge speeld met als inzet de „Noord- Braband Coupe" geschonken door „Noord-Braband" Mij. van Verze kering op het Leven te Waalwijk- Momenteel is deze fraaie Coupe in het bezit van de Waalwijkse Ere- klasser Henny de Ruyter, die hem ditmaal zal moeten verdedigen te gen W. Soeterböek uit Kaatsheuvel en Riny van Bracht uit Waalwijk, eveneens twee ere-klassers. Verder zullen aan het tournooi deelnemen C. Soeterboek uit Kaats heuvel (Hoofdklasser) en C. Teur- lings uit Waalwijk (Eerste-klasser). De lengte der partijen is voor de drie ere-klassers H. de Ruyter, W. Soeterboek en R. van Bracht 60 ca- rambols, voor C. Soeterboek 50 en voor C. Teurlings 40 carambols. Voor de winnaar van de Coupe wordt tevens een persoonlijke prijs beschikbaar .gesteld in de Vorny van een beker. Op vrijdag 7 oktober wordt ge speeld: 20.00 uur W. Soeterboek-C. Soeter boek 21.00 uur R. v. Bracht-C. Teurlings 22.00 uur H. de Ruyter-C. Soeter boek Op zaterdag 8 oktober wordt ge speeld: 19.0C' uur H. de Ruyter-W. Soeter- l3O0k 20.00 uur C. Soeterboek- R. van Bracht 21.00 uur H. de Ruyter-C. Teurlings 22.00 uur R. v Bracht-W. Soeterboek Op zondag 8 oktober wordt ge speeld: 18.00 uur C. Teurlings-C. Soeter boek 19.00 uur R. v. Bracht-H. de Ruyter 20.00 uur W. Soeterboek-C. Teur lings Direct na de laatste partij om ca. 21.00 uur volgt de prijsuitrei king, waarna aan de deelnemers mat hunne dames een koffietafel zal worden aangeboden, waaraan ook de leden van B.V. ,,'t Zwaantje" met hunne dames zullen aanzitten. De biljartliefhebbers staan in ieder geval wederom een paar spor tieve en gezellige dagen te wach ten, waarbij van hoogstaand bil jartspel te genieten zal zijn. Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk L2 in gezellige verpakking, 'n fijne attentie l sz cc CD LL. LIJ Opticiën - Horloger - Juwelier Stationsstr 88, Waalwijk, tel. 3037 De schoolteams van het Dr. Mol lercollege uit Waalwijk hebben zich woensdag in Bergen op Zoom van hun beste zijden laten zen. Op een sportdag georganiseerd door het gouden Dr. Moller-Iyceum in Ber gen op Zoom werden door de Waal wijkse teams een groot aantal prij zen in de wacht gesleept. Bij de atletiekwedstrijden won Noordje van Woerden de 3e prijs bij de sprint, Hans Smith won de 4e prijs bij het speerwerpen. Het dameshockeyteam won een le prijs, de herenhockeyploeg werd tweede in hun afdeling. Ook de voetballers deelden in het succes. De junioren haalden een le prijs, de senioren een 3e prijs. X POSITIEKLEDING EN FOUNDATIONS X BABY-SPECIAALZAAK O Grotestraat 142 - 144 tel. 4147 <4> Waalwijk Door de schouwburgdirektie wordt dit jaar voor het eerst een cabaretse rie georganiseerd. Alle voorstellingen zullen plaatsvinden in het daarvoor bij uitstek geschikte „Studio-theater" Deze serie voorstellingen wordt ge opend door het Cabaret Tingel Tan gel, dat voor één maal per jaar hun eigen unieke „zaaltje" aan de Am sterdamse Nieuwe-zijds hebben ge ruild voor een voorstelling in de Stadsschouwburg. Sieto Hoving en de zijnen presen teren op vrijdag 7 oktober a.s. bun nieuwe programma dat als (lange) titel meekreeg „Zotten en wijzen, we ten meer dan wijzen alleen". Het moeizame liefdesleven van Attila Galop van de Nederlandse auteur Dimitri Frenkel Frank, is een lichte comedie die in opdracht van Toneel groep „Centrum" is geschreven. De ze Toneelgroep ziet het toneel niet zo zeer als een historische zaek. To neel is iets van nu en het moet steeds veranderen. Een gezelschap moet zich voortdurend aanpassen aan de situa tie van nu; 't moet actueel zijn. De ze voorstelling onder een vlotte regie van Walter Kous vrijdag, 7 oktober in de Stadsschouwburg-Tilburg Op zaterdag, 8 oktober a.s. komt Shakespeare's „De koopman van Ve netië" in de Stadsschouwburg te Til burg. „Ensemble" brengt deze voor stelling onder regie van Karl Gutt- man. Jan Retèl vertolkt de titelrol van Antonio en is de tegenspeler van Sen- ne Rouffaer (Shylock). Sigrid Koet- se zal de bekoorlijke Portia vertol ken. Het is met dit stuk van Srake- speare 'n eigenaardige zaak. Het lijdt geen twijfel, dat hij het als een blij spel heeft geschreven, waarin de ver rukkelijke Renaissance-wereld van Venetië, zorgeloos, pracht en vreug- deminnend, in volle weelde en levens lust zich zou ontplooien. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de prak tijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofd straat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2550. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. v. Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167-2350. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie der H. H. Martelaren van Gorcum, telefoon 04167-2517. AGENDA Apollotheater: Vrijdag 20.15 uur, zaterdag 18.45 en 21.00 uur: „Het bezoek". 18 jaar. Zaterdag 23.45 uur: „Animeermeis- jes". Geest. volw. Zondag 14.00 uur: „Hercules con tra de Vampiers". 14 jaar. Zondag 16.30 uur, 18.45 uur, 21.00 uur: „Saboteur in volle zee". 14 jaar. Dinsdag 20.15 uur, woensdag 20.15 uur: „Saboteur in volle zee". 14 jaar. Levensschool Dinsdag 20.00 uur: lezing voor de Volksuniversiteit. Ef teling: Zondag 12 uur: DESK 2 - NOAD 3. 12 uur: Jeugd-Hoofdklasse: DESK - Baronie. 14.30 uur: DESK I - BOXTEL I. VOORWEDSTRIJDEN DRIE BANDEN 2e KLAS K.N.B.B. In het clublokaal van de B.V. „Suc ces", café-restaurant „De Steenbak ker", werden tijdens het afgelopen weekeinde voorwedstrijden gespeeld voor het Nederlands kampioenschap driebanden 2e klas. Hospes v. Ber- kei had zijn grote matchtafel, in ver band met dit uitstekend georganiseer de en vlot verlopen tournooi, een spe ciale revisie doen ondergaan, waar- s over de deelnemers bijzonder te spre ken waren. De uitstand was. 1. J. van Berkel, Kaatsheuvel; 2. C. de Nijs, Waalwijk; 3. K. Ligt, Ois- terwijk; 4. G. Slaats, Waalwijk. DUIVENSPORT De C.C. Kaatsheuvel en Kaatsheu vel-West hielden een wedvlucht van uit St. Quentin met de volgende uit slag: Oude duiven: J. van Woensel 1 19; P. Hendriks 2 15; A. Couwenberg 3 10 11 23; Fr. van Woensel 4 7 21; D. Snoeren 5 8; W. Maton 6; A. Mertens 9 13 18 20; G. Witteveen 12 17; J. Hamers 14 16. Late jongen; M. Brokx 1 2; J. Wit teveen 3. - Het doodvonnis van Ruby, de moordenaar van Lee Oswald, die president Kennedy doodschoot, is door het Hof vernietigd.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 19