wAAlwnkse en UnqstRAAtse couraiu Sportdag ondanks „zilveren L.T.S." was regen, groot succes „Ons Middelbaar Onderwijs" viert dit jaar gouden jubileum <=35ogaertó Mej. M. Nijssen nam afscheid als directrice Prot. Ziekenhuis iosvandermeulen I Muziek, Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS Shots uit do show ZORG OVER 21 DAGSCHOLEN Juwelier Jm Tausch centrale HUIS verwarming Showf Fraaie prijzen en bekers in RKC- kantine uitgereikt r Brillenspecialist Optica Houdt Bogaorts voor ogen Stap óók over op Hollandia H marconilaan6 §1 eindhoven II tel.(040)33718 Straaljager buiten Weert neergestort fCcho ^cho Muziek I Bij Dionne Warwick staat muzikaliteit nummer één VRIJDAG 7 OKTOBER 1966 87e JAARGANG No. 79 De tcho vao het Zuióen Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 -f 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 lOct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,2S 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. vein Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Jammer was het, dat de weer goden dinsdag j.l. geen medewer king wilden verlenen aan de sport dag van de L.T.S., die ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van dit instituut werd gehouden. Voor al de voetbalwedstrijd tussen lera ren en leerlingen, die het hoogte punt van deze sportdag vormde, werd een compleet waterballet, waarbij niet alleen de spelers doch ook de toeschouwers doorweekt werden. De wedstrijd eindigde tenslotte in een 3-0 overwinning voor de leraren. De wedstrijden werden voor het overgrote deel gespeeld, op de sportvelden van RKC en Baardwijk of hadden er in ieder geval een beginpunt. Behalve dan de deelnemers aan de viswedstrijd die op een kilometer afstand n.l. in het Drongelse kanaal werd gehou den. Doch hoe het ook zij, de min der gunstige weeromstandigheden hebben aan de sportieve vreugde op de afgelopen dinsdag niet in het minst afbreuk kunnen doen. Enthousiast heeft men zich op alle onderdelen van het program ma geconcentreerd, zodat de jeugd zelf de sfeer van de dag bepaalde. Behalve voor het vissen kon men zich laten inschrijven voor de num mers: oriëtatierit, wandeltocht, vijf- kamp en voetballen. Het eerste deel werd afgewerkt in de morgenuren de andere onderdelen tijdens de middaguren. In het clubgebouw van RKC wa ren een groot aantal prijzen: w.o. bekers, medailles en verder tien tallen waardevolle, gebruiksvoor werpen op het biljart uitgestald, die door direkteur Van Steenderen werden uitgereikt, terwijl het uit reiken van de bekers door de voor zitter van het schoolbestuur (waar van in de middaguren alle leden aanwezig waren) de heer J. de Kort geschiedde. De uitslagen van de op deze sport dag afgewerkte onderdelen waren als volgt: (Eerste drie winnaars). Viswedstrijd: le prijs Smokers uit klas S 2 met 40 punten; 2e prijs Mosselveld uit klas B 3b met 39 punten; 3e prijs v. Krugten uit klas T 3a met 18 p. Extra prijs Mosselveld uit klas B 3b. Vijf kamp: Voorbereidende klassen 1 Kruyssen; 2 IJpelaar; 3 v. Wan- rooij. Tweede klassen 1 Ottema; 2 Boons; 3 Brouwer. Derde klassen 1 Wagemakers; 2 Broeders; 3 Els- hout. Oriëntatierit: le prijs koppel Tasseron-Vermeer uit klas A 3 met 40 strafp.; 2e prijs koppel Damen-Mimpen uit klas E 4 met 50 strafp.; 3e prijs koppel Klerks-Knippels uit klas T 2c met 65 strafp. De pechprijs was voor het koppel Roomer-Ros. Voetballen: Voorbereidende klassen 1 klas V 9; 2 klas V 6; 3 klas V 8. Tweede klassen 1 klas B 2b; 2 klas S 2; 3 klas M 2. Derde klassen 1 klas T ,3b; 2 klas S 3; 3 klas A 3. De deelnemers aan de wandel- toch, die ging over 15 km, ontvin gen allen een medaille. Op de bovenste foto: De heer Van Steenderen, direbteur, reikt de beker uit aan een vertegenwoordiger uit de voorbereidende klas. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. de Kort, reikt (op de 2 andere foto's) aan een vertegenwoordiger van de 2e en 3e klas een herinneringsbeker uit. De vereniging „Ons Middelbaar Onderivijs in Noord-Brabant" viert dit jaar zijn gouden jubileum. Vijftig jaar geleden startte de vereniging met twee scholen: het DrMollercolle- ge" te Waalwijk en het „Dr. Moller- lyceum" te Bergen op Zoom, beide genoemd naar de stichter en grote voorvechter van het katholiek middel baar onderwijs in onze provincie Dr. Moller. De eerste jaren warpn moei lijk, vooral ook financieel want de gelijkstelling met het openbaar onder wijs was nog niet gerealiseerd. Juist in Noord-Brabant bestond een aan zienlijke achterstand op het gebied van het middelbaar onderwijs. Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 Er waren in onze provincie vijftig jaar geleden acht erkende middelbare scholen, waarvan een katholieke n.l. het Odulphuslyceum in Tilburg. De ze situatie is inmiddels grondig ge wijzigd. Na draagt alleen O.M.O. al de zorg over 21 dagscholen. Het handje vol leerlingen van 1916 is uit gegroeid tot 17.000! Om zijn dank baarheid tot uiting te brengen over wat bereikt mocht worden in de afge lopen halve eeuw, is het bestuur van O.M.O. op de gedachte gekomen 'n school in een van de ontwikkelings landen, waar het onderwijs zich nu in uiterst moeilijke opbouwfase be vindt, financieel te steunen. Na uit voerige informatie is de keus gevallen op het Collége Jeanne d'Arc te Nkongsamba in Kameroen. Deze middelbare school, gesticht in 1963 door Mgr. Ndongmo, is momenteel ondergebracht in een oude garage De plannen voor een betere huisves ting zijn er, de regering verleent alle medewerking maar geld ontbreekt. De bouwkosten van het project, be staande uit drie paviljoens, bedra gen plm. f400.000, - De vereniging O.M.O. hoopt uit de bijdragen van besturen, ouders, leerlingen en personeel de bouw van een van de palviljoens te kunnen fi nancieren. Het aantrekkelijke in de ze opzet is, dat als de benodigde gel den bijeengebracht kunnen worden, het gehele plan gerealiseerd kan wor den. Het ministerie van ontwikke lingshulp susidieert n.l. particuliere objecten in de ontwikkelingslanden tot een maximum van 75 procent. Het bestuur van O.M.O. hoopt dat het vereiste minimum van 25 procent gehaald zal worden om een succesvolle subsidie-aanvrage bij het departement te kunnen indienen. DIAMANT, de koning der edelstenen, kan op vele wijzen worden verwerkt. Wij tonen U met veel genoe gen de edele werkstukken, waarin de schittering van deze steen tot zijn volle recht komt De prijs Voor 85,koopt U al een 14 karaats gouden ring met een echte loep-zuivere bril jant Groteslraat 231a Tel. WAALWIJK 2625 Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is. Zaterdag j.l. heeft zuster M. C. Nijssen, directrice van 't Protestants Ziekenhuis in Den Bosch als zodanig afscheid genomen en haar levenstaak beëindigd. Van de afscheidsreceptie werd een druk gebruik gemaakt. Naast de vele medewerkers(sters) uit het ziekenhuis, zagen wij ook vele oud-verpleegsters en oud-patiënten uit de Langstraat, 't Land van Heus- den en Attena en de Bommelerwaard, en voorts verschillende predikanten en officiële genodigden. ïn de bestuursvergadering van 4 maart 1946 werd zuster Nijssen met algemene stemmen uit een keuze van zes reflectanten als directrice be noemd. Behalve haar ruime ervaring en deskundigheid, maakte zij op het bestuur een resolute indruk en was bij de kennismaking zeer positief in haar antwoorden. De daturn van in diensttreding werd vastgesteld op 1 mei 1946. Reeds spoedig na haar in diensttreding kwam zuster Nijssen voor zeer moeilijke problemen te staan. De oorlogsomstandigheden welke in het jaar 1945 waren beëin digd, hadden het ziekenhuis zware beschadigingen toegebracht. Geleide lijk aan werd het herstel der inrich ting bij gedeelten ter hand genomen. Behalve haar normale taak was zij genoodzaakt te improviseren, waar door de patiënten toch behoorlijk konden worden verpleegd. Onder haar krachtig beleid is er geleidelijk aan veel in het ziekenhuis tot stand gekomen en verbeterd. Na een 21- jarig dienstverband kan zuster Nijs sen terug zien op een welbesteed werkzaam leven, in dienst en tot hulp der mensheid, zodat dit afscheid gro te voldoening en tevredenheid zal schenken. Het destijds door het toen malige bestuur genomen besluit heeft thans bevestigd, dat de keuze goed is geweest. Moge 't de scheidende di rectrice gegeven zijn nog tot in leng te van dagen van haar welgediende rust te genieten. In haar plaats is tot directrice benoemd zuster G. Stuur man. Zuster Stuurman was de laat ste jaren werkzaam voor de Medische Zending in Kenya (Zuid-Afrika) in dienst van de Gereformeerde Zen- dingsbond van de Ned. Herv. Kerk. iüll Een Belgische straaljager, waar van plotseling de motor was uit gevallen, is maandagmiddag door door de piloot op het allerlaatste ogenblik zodanig gemanoeuvreerd, dat het omlaag komende toestel alle bebouwing ontweek en te pletter viel op een plek, waar het risico voor de bevolking zo klein mogelijk was. Zaterdag is het Grand Gala du Disque gehouden. Enkele van de sterren die op dit platenfeest optra den zullen we in deze rubriek naar voren halen. Deze week is het Dionne Warwick die de aandacht verdient. In 1965 kreeg de zangeres Dionne Warwick van het Olympiatheater te Parijs de eervolle uitnodiging daar te komen zingen. Zij accep teerde die en het was de grote ve dette Mariene Dietrich, die haar op een enthousiaste wijze bij het pu bliek inleidde. Toen pas drong tot Dionne Warwick, een jonge zange res, die door kenners „de vedette van de toekomst" wordt genoemd, een rasartieste, die door de tieners werd ontdekt en thans over de hele wereld beroemd is. de wereld van het amusement en de show door, welk een groot zan geres, een groot artieste daar in het Olympiatheater op de planken stond. Het optreden in het Parijse the ater bleek een startpunt. Dionne Warwick kreeg de ene uitnodiging na de andere en reisde de hele we reld door van zaal tot zaal. Steeds was haar optreden een groot suc- ce. De liedjes die zij brengt, wer den exclusief voor haar geschreven door de befaamde arrangeur en componist Burt Bacharach. Een man, die zich met de tienermuziek ging bezig houden en grotere mo gelijkheden zag. Hij heeft het met zijn composities bewezen. Dionne Warwick's stijl is „sop histicated" te noemen en de lied jes hebben steeds een sterke melo die. Nummers als „Anyone who had a heart", „Walk on by" en „A hou se is not a home" werden door haar interpretatie beroemd gemaakt. De platen van haar werden tophits, er zijn reeds drie albums van haar verschenen. Dionne Warwick is een groot ar tieste. Zij laat zich niet door haar succes meeslepen, noch wordt zij beïnvloed door het vele geld, dat zij vrij plotseling is gaan verdienen Voor haar is elk liedje, elke voor dracht een gebeurtenis op zichzelf, waaraan zij lang en hard werkt. Muzikaal staat zij nummer één. Volgend jaar, in maart, zullen the Walker Brothers misschien naar hun vaderland, de Verenigde Sta ten terug moeten. Net als de ver maarde P. J. Proby, was hun eerste succes groter in Engeland dan in Amerika. Daarom wonen zij reeds lange tijd in Londen. Maar in maart loopt hun verblijfsvergunning af en als deze niet meteen wordt ver lengd moeten ze terug. Zij zullen dan een half jaar weg moeten blij ven om weer aan een nieuwe ver blijfsvergunning te komen. The Rolling Stones zijn nog steeds in de Verenigde Staten en thans bezig met de opnamen voor een nieuwe single, een nieuwe E.P. en een nieuwe L.P. Dat is druk werk want de Rolling Stones zijn niet vlug tevreden. Men kan verwach ten, dat zij zullen trachten hun mu zikale toppunt van „Aftermath", die op de verscheidene draaitafels van fans vooreerst nog niet uitge draaid is, te overtreffen. Dat houdt in, dat de verwachtingen thans dub bel hoog zijn gespannen. Het muziekblad „Melody Maker" heeft een Oscar uitgereikt aan „de beste groep van Engeland". Men hoeft niet lang te raden, wie daar voor in aanmerking kwamen. The Beatles hadden de eer. Op de 2e plaats stonden uiteraard the Rol ling Stones. Basgitarist Brian Jones van de Rolling Stones heeft zijn linker hand gebroken. Dat is niet zo best voor Brian en voor de Stones. Brian Jones is in de groep een heel be langrijke man. De manager Andrew Loog Oldham is naarstig aan het zoeken naar een goede plaatsver vanger. Peter J. Muller heeft een boek geschreven. Al eerder troffen we hem aan in Hitweek, waar hij niet geheel geruisloos vertrok. We heb ben hem als oprichter gekend van de Stichting Pro Lang Haar (be staat die nog??). Later zagen we hem terug in De Telegraaf met z'n eigen pop- en prietpraat. Hij heeft een boek geschreven en het is uit gegeven. De titel: „De verwerkers" en het-speelt zich af in het jaar 1996, dus niet in 2000, wat de oude schrijvers van Science Fiction zo mateloos intrigeerde, maar gewoon vier jaar eerder. In dat jaar heb ben de tieners het voor het zeggen in de wereld en helaas voor Peter J. Muller komt er niet veel van te recht. Dat is jammer.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5