Burgemeester Teijssen opende zaterdag Waalwijkse Muziekschool Waspik verslaat SCO en blijft aan de leiding Mej. R. v. d. Dungen jubileerde bij drukkerij A. Tielen Baardwijk door Bavel van het veld geveegd: 6-0 WAALWIJK THANS RUIM 450 LEERLINGEN Kaatsheuvel M. v. Bracht zaterdag plotseling overleden VEEL VERDIENSTEN VOOR BILJARTSPORT 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 OKT. 1966 7 Opening door groot aantal genodigden bijgewoond Subsidie Vertrouwen De nieuwe Katechismus ONDERZOEK NAAR EXECUTIE IN AMSTERDAM Jazz-mis in St. Antoniuskerk was groot succes Koninginnedag 1967 op 1 mei (Van onze verslaggever) WAALWIJK Zaterdagmiddag heeft burgemeester J. Teijssen de Waalwijkse Muziekschool officieel geopend. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst in de aula van het nieuwe schoolgebouw aan de Wilhel- minastraat. In zijn toespraak zei de burgemeester, dat de school haar bestaansrecht heeft bewezen. Aan de Waalwijkse Muziekschool, die anderhalf jaar bestaat, volgen thans ruim 450 leerlingen de lessen. Dit aantal bewijst de belangrijkheid van deze school wel. De bijeen komst werd muzikaal omlijst door een trio, bestaande uit leraren van de school. Dr. L. de Vetten, voorzitter van het bestuur van de school, was bij zonder verheugd een zo groot aan tal belangstellenden te kunnen be groeten. Hij zei bijzonder dankbaar te zijn voor de medewerking die 't gemeentebestuur aan de totstand koming van de school had verleend. Het is de bedoeling, aldus dr De Vetten, de school uit te breiden tot streekmuziekschool. Dank bracht de voorzitter ook aan de initiatiefne mers, wiens streven hij lofwaardig noemde. Burgemeester J. Teijssen zei nooit verwacht te hebben dat een zo groot aantal leerlingen zou inschrijven. „Niemand had ooit vermoed dat de school zo intensief bezocht zou wor den. In de gemeenschap heeft uw school een bijzondere weerklank gevonden. Het succes is voor een groot gedeelte ook te danken aan de geweldige activiteit van het be stuur", aldus de heer Teijssen, die zei, dat de school belangrijke inves teringen had gevraagd. „De beteke nis van dit instituut moet echter niet cijfermachtig benaderd worden. Het instituut voorziet in een be hoefte, daarvan is het aantal leer lingen het bewijs. Het heeft lang geduurd voordat Waalwijk een mu ziekschool had. Maar nu er een is, mag deze, gezien de huisvesting, 't aantal leerlingen en het niveau van de docenten, wedijveren met ande re Brabantse muziekscholen", aldus de heer Teijssen, die de school een van de beste Brabantse muziek scholen noemde. Waalwij ks burgervader vond de school een belangrijk instituut om dat het, meer dan anders het geval is, de leerlingen bindt aan het cul turele leven. Iets waaraan de jon geren een grote behoefte hebben. „Van de zijde van het gemeentebe stuur klinjkt er dan ook applaus, ap plaus dat klinkend gehonoreerd is". Nu er subsidie van de provincie is, verwachtte de burgemeester dat ook het Rijk spoedig met steun zou volgen. De burgemeester wilde ten aanzien van de finantiën uitdruk kelijk stellen, dat het een volksmu ziekschool moet blijven, die toegan kelijk is voor personen uit alle ge ledingen van de bevolking. Uiter aard zal ook het lesgeld hieraan moeten zijn aangepast. De heer Teijssen was er van overtuigd dat de school een belangrijke bijdrage zou leveren aan de culturele groei van Waalwijk en omstreken. De heer Smeets, provinciaal con sulent voor muziekonderwijs, zei, dat er veel muziekscholen in de provincie zijn. De huisvesting van de meeste van deze scholen noemde hij slecht. Daarom was hij verheugd nu een opening te kunnen bijwonen van een school die er wezen mocht. Spreker was de mening toegedaan dat rijkssteun niet kon uitblijven. De heer Timm, direkteur van de school, zag in de verbouwing van de school een bewijs van vertrou wen in het schoolbestuur. Hij noem de de overgang van het oude ge bouw naar het huidige een over gang van duister naar licht, van mi neur naar majeur. Hij was de me ning toegedaan dat muziekonder wijs in alle facetten actueel moet blijven. Na dit officiële gedeelte, dat werd opgeluisterd door een trio, bestaan de uit de heren D. Mooy (fluit), J. Plinsinga (viool) en H. Timm (pia no), volgde een rondwandeling door het schoolgebouw. In de aula van de school zullen geregeld uitvoeringen worden ge geven. Het programma hiervan luidt: Donderdag 20 oktober om 20.15 uur: concert door het Brabants Ba rok Ensemble, bestaande uit: Pieter van Veen - blokfluit, Yucius Voor horst - dwarsfluit, Tijn van Eijk - clavecimbel. Maandag 24 oktober om 20.15 u.: lezing over A.M.V.-onderwijs, door de heer P. van Vliet, docent aan 't Maastrichts Conservatorium. Zaterdag 29 oktober om 15.30 u.: voorspeelmiddag door leerlingen van de heren: J. P. Verhoeven (piano), R. W. Ross (klarinet) en L. Verreijt (hoorn). Zaterdag 12 november om 15.30 uur: voorspeelmiddag door leerlin gen van: Mevrouw Verhoeven-Van Gent (piano) en Broeder Terentius (gitaar). Vrijdag 18 november om 20.15 u.: concert door leerkrachten van de Waalwijkse Muziekschool. Terwijl hij met een collega zater dag jj. bezig was enkele zakelijke aaangelegenheden voor het drie- bandentournooi om de „Noord- Braband"-coupe af te werken, werd de heer M. van Bracht in de winkel van de heer van de Ven in de Sta tionsstraat plotseling door een hart aanval getroffen. Spoedig was ge neeskundige hulp ter plaatse, die door dr. Langemeijer werd ver leend. Ook kapelaan van Gastel van de St. Jansparochie was hierbij aan wezig. Dr. Langemeijer liet de pa tiënt in ernstige toestand naar het ziekenhuis overbrengen, waar hem de Sacrementen der Zieken werden toegediend, doch waar hij om on geveer 17,30 uur overleed. De heer van Bracht bereikte de leeftijd van 58 jaar. Hij laat een echtgenote en negen kinderen achter. Tot voor anderhalf jaar geleden was de heer van Bracht eigenaar van café ,,'t Zwaantje" en van zaal „Thalia" in de Stationsstraat, al hier, toen het pand door de ge meente werd aangekocht. Hij was een groot biljartliefheb ber en was zelf een prima biljarter. Vanaf de oprichting was hij de vol ijverige secretaris van B.V. ,,'t Zwaantje" en onder zijn leiding werd menig tournooi georganiseerd. Ook vrijdag j.l. had hij nog de leiding in het driebandentournooi om de „Noord-Braband"-coupe in café „de Galgenwiel", waar hij als arbiter optrad en waar zijn zoon Riny van Bracht als ere-klasser 'n belangrijke plaats innam. Dit tour nooi is tot nadere datum uitgesteld. De heer van Bracht was vele jaren bestuurslid van het district „de Langstraat", secretaris van de B.V. ,,'t Zwaantje" en mede-organisator van diverse biljartevenementen in het district Waalwijk. Vooral voor de B.V. ,,'t Zwaantje" heeft hij grote verdiensten gehad en deze vereniging verliest in de heer van Bracht een ijverige secretaris, een prima biljarter, doch vooral een goede vriend. Hij laat een leegte na, die niet gemakkelijk zal zijn aan te vullen. Onze gedachten gaan voor al uit naar zijn vrouw en kinderen, die in hem een liefhebbende echt genoot en een zorgzame vader ver liezen. Dat Bavel niet ten onrechte de koploper is in deze afdeling, heeft Baardwijk ondervonden. Vanaf het beginsignaal van scheidsrechter v. Gastel, nam Bavel het initiatief en heeft dit de gehele wedstrijd niet meer afgestaan, behoudens enkele korte perioden, waarin Baardwijk zich aan de greep wist te onttrek ken. Reeds in de 9e minuut bracht J. v. Ginneken de stand op 10, toen hij handig profiteerde van een mis verstand tussen stopper Wilhelm en doelman v. Mierlo. In de 25e min. moest laatstgenoemde uitvallen ten gevolge van een ernstige kniebles sure. Z'n plaatsvervanger A. Brands moest in de 42e minuut 20 toe staan. Tengevolge van een dek- kingsfout in de Baardwijk-verdedi ging kwam Schets oog in oog te staan met doelman Brands en via de binnenkant van de paal scoorde hij het tweede doelpunt. Het doel punt dat A. Mosselveld in de 44e minuut scoorde, had misschien het keerpunt kunnen zijn, doch op on verklaarbare gronden keurde arbi ter v. Gastel dit doelpunt af. In de tweede helft kwam de doel- puntenmachine van Bavel pas goed op gang. In de 50e minuut verloor doelman Brands bij een hoge voor zet de spekgladde bal en de vrij staande R. v. d. Mast accepteerde dit presentje dankbaar; 30. Hier na wist de hardwerkende Baard wijk-voorhoede zich wel enkele kansjes te scheppen, doch de Bavel- doelman wist zijn doel schoon te houden. In de 75e min. werd Baard wijk definitief geveld door een vrije trap op 25 meter van het doel, die door Chr. Schets met een vliegend schot juist langs de paal in 'n doel punt werd omgezet; 40. Hoe Baardwijk ook werkte, het Kardinaal Alfrink heeft de lang verbeide nieuwe katechismus na mens de Nederlandse bisschoppen aangeboden aan de kerk van Ne derland en alle andere belangstel lenden. De opzet van dit boek voor „geloofs verkondiging voor volwas senen" breekt radikaal met de dog matische vraag- en antwoordsyste- men van de katechismusboeken uit het verleden. Over het gezag dat men dit uit voerige werk (624 pag.) moet toe kennen, zeggen de bisschoppen dat zij het vanuit hun ambt en hun ge zag als eersten onder de geloofsver kondigers schenken aan allen die naar de stem der kerk willen luis teren. „Deze nieuwe katechismus is dus niet bedoeld als een geheel vrijblijvende tekst waarover naar believen gediscussieerd kan wor den", zo zei kardinaal Alfrink. De begrafenis zal plaats hebben a.s. woensdag om 10.00 uur. In de Bernadettekerk zal voor zijn ziele- rust een plechtige requiemmis wor den opgedragen, waarna de begra fenis zal plaats hebben op het kerk hof van de parochie van St. Jan. Marinus van Bracht ruste in vrede. T.B. BOND VAN OUDSTRIJDERS De 2e contactavond van dit win terseizoen zal worden gehouden op donderdag 13 oktober a.s. aanvang 8 uur in de bovenzaal van de „Ge croonde Leersse". ONGELUKKEN DOOR DICHTE MIST Zaterdagnacht om half 12 is in een dichte mist een auto met vier inzit tenden in de Baardwijkse polder in een sloot gereden. Alle inzittenden liepen verwondingen op. De chauf feur, de heer B. uit Aalst moest in 't ziekenhuis worden opgenomen. Diezelfde nacht om half 1 reden 2 bromfietsers op het rijwielpad aan de Ambrosiusweg op elkaar. Ook hier zal de dichte mist de oorzaak zijn ge weest. De bestuurders L. uit Vlijmen en K. uit Kaatsheuvel liepen lichte verwondingen op. De bromfietsen werden zwaar beschadigd. OPERA „NABUCCO" De Liedertafel „Oefening en Ver maak" alhier heeft in studie geno men de opera „Nabucco" een der be kendste werken van Guiseppé Verdi. Deze opera met koren en een achttal solisten zal nog dit seizoen volledig ten gehore worden gebracht zag geen kans hier een doelpunt tegenover te stellen. Bavel ging door en in de 78e minuut werd de uitlopende doelman Brands verrast door een hooghal van Meijvis, die hiermee de stand op 50 bracht. Ongeveer 5 minuten voor afloop van de wedstrijd mocht A. Hop op links nog een vrije trap nemen. Doelman Brands verwachtte kenne lijk een voorzet en werd totaal ver rast door de inswinger, waarmee A. Hop het halve dozijn doelpunten vol maakte. Het is wel duidelijk dat er door de geel-zwarten uit een ander vaat je moet worden getapt, anders ziet het er niet rooskleurig uit en zou deze competitie wel eens een min der goede afloop kunnen hebben. Baardwijk 2SET 2 10 Krijgsgevangenen De openbare aanklager in Keulen heeft bekend gemaakt, dat er een onderzoek gaande is naar de be schuldiging, dat een Duitse rechter bij de marine op 13 mei 1945 - vijf dagen na het einde van de oorlog - in Amsterdam twee leden van de Duits marine wegens desertie heeft laten fusileren. Dit geschiedde, zo als wij reeds berichtte, in een Canadees interneringskamp, waar bij de executie met instemming van de kampleiding en met Canadese wapens zou zijn uitgevoerd. De be trokken rechter, de 57-jarige Wil helm Köhn, die nu in Keulen werkt is, hangende het onderzoek ge schorst. Het feit dat Waspik zondag tegen SCO uit Oosterhout met twee inval lers moest aantreden (stopper Paul Smits en linksbinnen Willy Vervoort waren niet beschikbaar) heeft voor de leider van de 4e klasse F geen na delige gevolgen gehad. In de verde diging bleek Piet Schellekens weer vanouds in vorm terwijl in de voor hoede invaller Kees Smits ook heel wat talent in zijn voetbalmars mee bracht. De schoonheidsprijs ging deze middag echter naar Cor Smits, die zowel opbouwend als aanvallend een glansrol vervulde. Bij SCO was het vooral de doel man die met verve en in een prachti ge stijl zijn taak verrichtte. De openingstreffer was er al na 5 minuten spelen en kwam op naam van de actieve rechtsbuiten Paul Smits. Langzaam maar zeker nam SCO echter het initiatief over en het doelpunt van Piet Koek in de 35e minuut was danook dik verdiend. Amper een minuut later stond de paal een voorsprong van SCO in de weg. In de tweede helft kon SCO 't enthousiaste spel van de eerste drie kwartier echter niet gestand doen. Het elftal had kennelijk iets te veel van zich gevergd. Waspik ging steeds meer in het offensief waarvan een AGENDA Musis Sacrum: Maandag 8.30 uur: „Thunderball" met 007. Woensdag 8 uur: Repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur: Repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". KATHOLIEK WERKENDE JEUGD AFDELING WAALWIJK Nadat wij vorige week pas be kend maakten dat het district Den Bosch de cursus Spel en Sport or ganiseerde, kunnen wij nu reeds meedelen dat er genoeg deelnemers zijn om de cursus binnen twee we ken te laten starten. Bovendien kunnen wij nu vertellen dat de les sen gegeven worden door de schaatscoach Anton Huiskens. De cursus zal hoogstwaarschijnlijk op de woensdagavonden worden ge houden van 19.39 tot 21.30 uur en wel twee jaar telkens van half ok tober tot half maart. De kosten be dragen slechts 25.voor de ge hele cursus. Wanneer het examen met goed gevolg wordt afgelegd, komt Uin het bezit van het rijks diploma jeugdspelleider(ster). Jongens en meisjes van 17 tot 23 jaar, die interesse hebben, kunnen zich opgeven bij de K.W.J. in Waal wijk, p/a A. Keetels, v. Bereken- rodelaan 96, of rechtstreeks bij de Kath. Jeugdraad, Z.-Willemsvaart 119, 's-Hertogenbosch. VOLLEYBALVER. „AVANTI" Dinsdag j.l. is in Tilburg de vol leybalcompetitie weer van start ge gaan. Voor Avanti was dit een bij zonder goed begin. Avanti 1, dat deze competitie in de le klas D uit komt, speelde haar eerste wedstrijd tegen een oude rivale n.l. Hurri cane en won hiervan met 2-1. Set standen 15-17, 15-13 en 15-8. Avanti 2 dat in de 2e klas D A speelt won eveneens met 2-1 en wel van Sarto 5. goede START VAN O.W.vO.C. De oud-leerlingen van het Wil lem van Oranje College hebben in hun eerste competitiewedstrijd een verdiende overwinning behaald op Red Stars. In de eerste set zag het er in het begin niet naar uit dat O.Wv.O.C. zou winnen. Toen de stand 14-6 voor Red Stars was leek 't bekeken, maar O.W.v.O.C. kwam terug en won met 16-14. De twee de set werd met 15-9 gemakkelijk gewonnen, zodat Red Stars met 2-0 ten onder ging. JEUGDTOTO v.v. baardwijk De inzet was deze week f 788,30 le prijs: J. F. van Huiten, Loeff- str. 40, Waalwijk. Geraden f 788,30. Ontvangt f 118,20. 2e prijs: W. van Esch, Grotestraat 33a, Waalwijk. Geraden f 788 ,31. Ontvangt f 78,80. 3e prijs: J. Leijtens, Voorende 37, Waalwijk. Geraden f 788,35. Ont vangt f 39,40. De prijswinnaars krijgen na 12 oktober hun gewonnen prijs thuis bezorgd. Tot 12 oktober 's middags 12 uur is er gelegenheid voor recla mes die ingewonnen worden bij W. Hoevenaars, Prof. Treubstraat 20, Waalwijk. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: diverse poremonnaies, regenbroek, potlodenetui, zwart hondje, gouden horloge (heren), rood-witte step, zeem, zwart-bruin hondje, stuk afvoerpijp, wanten schotse collie, autokrik, kinderfiets, hond. Verloren: diverse portemonnaies, spatlap, herenhorloge, sleutelring, hoes met hengels, rode step, blauw jack, herenhorloge, aktetas m. stu dieboeken, toilettas met inhoud, herenhorloge, bedelarmband, stu dieboek, jachthond. voorzet van Kees Smits tegen de paal het eerste resultaat was. Een goede aanval van Waspik bereikte in de 20e minuut Frans Broeders die door stootte en de stand op 2-1 bracht. Tien minuten later presenteerde Paul Smits uiterst beheerst een doelrijpe kans aan Cor Smits die daar wel raad mee wist, 3 - 1. In de laatste fase van de strijd had SCO weinig meer in te brengen. Waspik 2 speelde in Haarsteeg ge lijk maar behield ook haar leiders plaats, evenals het derde team dat met 3 - 1 de baas bleef over DESK 4. In een overvolle St. Antoniuspa- rochie in Waalwijk, is zondag jj. een eucharistieviering in Jazz-stijl gehouden. En het waren niet alleen parochianen die hierbij tegenwoor dig waren doch van heinde en verre was men gekomen. De geestelijk heid had op voorhand al getracht de belangstelling van deze Jazz-mis enigszins in te dammen door te be palen, dat zij, die vorige week het community-zingen hadden bijge woond voor een plaats in aanmer king zouden komen. De overigen (die dan op tijd aan wezig waren) konden de zit en staanplaatsen die overwaren in be zit nemen. Al met al was de St. Antoniuskerk overvol. We vonden de eucharistieviering in jazz-stijl aantrekkelijker dan de tienermissen, die in dezelfde pa rochie in het recente verleden reeds waren gehouden. Voor de Jazz-mis had men een selectie-keuze kunnen maken uit de gospelsongs, zoals de negers de ze brengen w.o. „Joshhua fit the Battle of Jeriehho", Nobody Knous the trouble", „Deep River" en „My Lord, what a. morning". De misdiaalogie week weinig af van hetgeen in de r.k. kerken op de zondagen gebruikelijk is. Ook 't meezingen werd gemakkelijk, ge maakt, op de eerste plaats waren daar de repetities voor gehouden en daarnaast kon men de tekst aflezen van een projectiescherm. De orga nisatie in de St. Antoniusparochie was uitmuntend. Voor wat het muzikale gedeelte betreft, heeft de heer A. van Dis- hoeck aan deze eucharistieviering een belangrijk aandeel gehad. Van hem was ook de muziekbewerking. Niet alleen stonden het parochieel dames- en herenkoor onder zijn leiding, doch tevens was zijn in vloed op de instrumentalisten on miskenbaar. Deze instrumentalis ten waren: Chr. de Peffer (trom pet), L. van Daim (orgel), H. Adams (trompet), J. v. d. Hoven (klarinet) en M. van Daim (drums). In ieder geval is deze misviering voor herhaling vatbaar. Aangezien de verjaardag van de koningin het volgend jaar op een zondag valt, heeft de ministerraad besloten dat de verjaardag in 1967 op maandag 1 mei zal worden ge vierd. De nationale herdenking van de gevallenen op 4 mei, valt vol gend jaar op Hemelvaartsdag. Om die reden heeft de ministerraad be sloten de herdenking in 1967 te houden op woensdag 3 mei. VOLKSUNIVERSITEIT Dinsdagavond a.s. zal burgemees ter L. van Erp van Loon op Zand 'n avond verzorgen voor de Volksuni versiteit en spreken over het onder werp „de gemeente Loon op Zand, gemeente of gemeenschap"? Na een kort geschiedkundig overzicht zal de burgemeester vooral de na-oorlogse ontwikkeling bespreken en een visie op de toekomst ontvouwen. Hierbij zullen vraagstukken van werkgele genheid, onderwijs, maatschappelijke zorg e.d. besproken worden. Gewe zen zal worden op de toenemende noodzaak van samenwerking met an dere gemeenten. Getracht zal worden aan te tonen, dat doeleinden van be stuur slechts kunnen worden gereali seerd met medewerking van de bur gerij, geleid door haar eigen kader. De gehele voordracht zal bovendien verduidelijkt worden aan de hand van beschikbaar kaartenmateriaal, dat zo danig geëxposeerd zal zijn dat de aanwezigen het in de pauze kunnen bezichtigen. - Er heerst een scheuring in de Boerenpartij. De noodraad is- in volle oorlog met het Boeren-par- tijbestuur. - De dominee van Elspeet blijft zich verzetten tegen inenting van polio, waarvan reeds 5 kinderen in zijn gemeente lijden. Het „vrouwenwerk" bij deze huldiging deed mevr. Tielen-Majoie die mej. van den Dungen de gouden ketting met munt omhing. WAALWIJK Vrijdag j-1. herdacht mej. R. van den Dungen uit Vlij men het heugelijke feit dat zij 12 jaar werkzaam was bij de Waal wijkse Stoomdrukkerij Antoon Tie len. Door de direktie en personeel werd dit jubileum op feestelijke wijze herdacht. Tijdens een huldi ging mocht de „koperen" jubilares- se verscheidene cadeaus in ont vangst nemen. Mej. van den Dungen werd vrij dagmiddag samen met haar familie door de direktie van het bedrijf op het feestelijk versierde redaktie- kantoor ontvangen. De oudste fir mant de heer J. Tielen was de eer ste van een rij van sprekers die mej. van den Dungen lof toezwaai de. De heer Tielen roemde de werk lust en ijver van zijn werkneemster, die iedere dag van Vlijmen naar Waalwijk moet komen. Ook wees de heer Tielen op de belangrijkheid van de functie van de jubilaresse, die zich in de afdeling binderij als een waardevolle kracht heeft doen kennen. De direkteur betrok ook de ouders en een zuster van mej. van den Dungen in de huldi ging. Haar zuster is namelijk in dezelfde afdeling als zij werkzaam, terwijl haar vader reeds jaren als correspondent aan „De Echo van het Zuiden" is verbonden. De heer Tielen overhandigde als blijk van waardering mej. van den Dungen een gouden hanger met munt. Ook de jongste firmant, de heer A. Tie len, die vergezeld was van zijn echt genote, overhandigde een cadeau. Namens de personeelsverenging sprak de heer P. Gons. Hij roemde vooral de collegaliteit van de jubi laresse. Zijn woorden gingen ver gezeld van een cadeau en bloemen. De heer Kerkhof sprak namens de gepensioneerden, die het op prijs stelden bij deze huldiging aanwezig te kunnen zijn. Ook hij bood mej van den Dungen cadeaus aan. De heer B. Bergmans, chef van de tech- nisiche afdeling, roemde de jubila resse om haar vriendschap tegen over alle collega's en haar behulp zaamheid. Na afloop van de huldiging brach ten allen een heildronk uit op mej. van den Dungen. Het gehele per soneel bleef daarna nog geruime tijd op gezellige wijze bijeen. 's Avonds was er een overweldi gende feestavond in Vlijmen voor het personeel, een waardig besluit van deze feestelijke dag.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 7