Dokter R. Wijffels gefêteerd tijdens viering 3e lustrum Fanfare ,,Sirena" vierde dinsdag op grootse wijze 60 jarig bestaan JUBILEUM AANBIEDING DEMI'S De Echo van het Zuiden Mgr.J.Bluyssen nieuwe bisschop Deel van Waalwijk wordt zaterdag rampgebied B.enW. vragen bij G.S.opnieuw aandacht voor gevaarlijk punt E.H.B.O. - WASPIK ONDERSCHEIDING VOOR A. DE ROOY OEFENING ZELFBESCHERMING Bondsinsigne uitgereikt nü 89.- Ik kan 't niet, KRUISING LANGSTRAATWEG-KRUISSTR. Soos St. Denis heeft weer wat sportieve korte modellen car coat met fantasie of bontvoering met of zonder rugceintuur effen alsmede tattersalls met overruiten bovendien ontvangt elke klant een speciale jubileum-verrassing Tilburg* Heuvelstraat 24 ',V; Oefening veer 450 personen Luchtalarm Ziekenhuis Vereniging van belang voor dorp M. Th. Konings verkoopleider bij Rosé N.Vu - Waalwijk Zondag weer Jazz-mis in Antoniuskerk Dit jaar wederom een aktie in Bernadette-parochie Weer kind te water in Waalwijk Coaster in haven De heer Muller overhandigt aan mevrouw Wijffels het bondsinsigne om het bij haar man op te spelden. In de zaal van café C. Montens op 't Vaartje vierde de Waspikse EHBO-vereniging haar derde lus trum. Bij de aanvang van dit feeste lijk gebeuren heette voor zitter Rekkers een aantal genodigden wel kom, waaronder burgemeester H. C. Welling en diens echtgenote, de wet houders R. van Dongen en A. v. d. Broek met echtgenoten, moeder-over ste van het zusterklooster van Was pik, kapelaan Vonk, de docent dok ter Wijffels en mevrouw Wijffels, dokter Gerlach uit Capelle, vertegen woordigers van de industriële bedrij ven de heer en mevrouw P. Brokx en de heer en mevr. P. Ruytenberg en de commandant van de B.B., de heer Th. de Graauw. Als vertegenwoordiger van de landelijke organisatie van de EHBO was aanwezig de districts voorzitter van de kring Noord-Bra bant, de heer Muller uit Eindhoven 'en diens secretaresse mej. Bouman. Een hoogtepunt dat aan deze goed voorbereide viering een bijzonder ka rakter gaf vormde de onderscheiding van dokter Wijffels, die hierdoor aangenaam werd verrast. Het bonds- bestuur deed n.l. haar beste docent van Brabant, zoals de heer Muller 't stelde, onderscheiden met het bonds insigne dat door de districtsvoorzit ter aan mevrouw Wijffels werd over handigd en die op haar beurt deze versierselen bij de in EHBO-kringen zo zeer gewaardeerd docent opstelde. „De eer welke mij hier wordt toege zwaaid", aldus de heer Wijffels in zijn dankwoord, „is beslist te groot". Mevrouw Wijffels deelde in de hulde middels enkele ruikers bloemen. De heer Rekkers ontving voor zijn ver eniging een verbandtrommel. Tijdens de sfeervolle lustrumviering welke door een 50-tal leden werd bijge woond reikte burgemeester Welling aan 13 pas-geslaagden het EHBO-di- ploma uit. Tevens stelde de heer Wel ling namens het gemeentebestuur 'n wisselbeker ter beschikking voor ver enigingswedstrijden welke de plaat selijke afdeling volgend jaar gaat or ganiseren. Dank zij een geslaagde do nateursactie kan de heer Rekkers be kend maken dat de 7 posten in Was pik met 2 zullen worden uitgebreid in verband waarmee burgemeester Welling graag toezegde deze te zij ner tijd te zullen installeren. De be staande posten zullen met dekens worden aangevuld terwijl in Waspik- Boven een brancard zal worden ge plaatst. Woorden van felicitatie sprak o.m. nog de heer De Graauw namens de Bescherming Burgerbevolking waaraan hij tevens een propagandis tisch woordje toevoegde. Mej. Bou man en de heer Muller tenslotte mochten van de heer Rekkers een at tentie in ontvangst nemen waarna de heer en mevrouw Welling met een dansje het tweede gedeelte van de avond openden. Soos Saint Denis" in Waalwijk heeft weer iets nieuws. Het is wel iswaar een experiment. Buiten de normale soosavonden heeft deze sociëteit namelijk het plan opgevat, om vanaf vrijdagavond 14 oktober iedere week te gaan „draaien" on der de naam „Weekend-Café". Deze avonden beginnen om half negen. De leden van „Saint Denis" hebben vrij entrée. Het doel van het bestuur is, de leden een gezel lige avond te bezorgen in de vorm van: kaartje leggen, nieuwe dan sen leren, nieuwe platen draaien. De normale soosavonden van de ze maand zijn: zondag 16 oktober en zondag 30 oktober (broekenbal). Deze avonden beginnen om 8 uur. Het „Saint Denis"-bestuur hoopt haar leden met deze soos-evene- menten een groot genoegen te doen. VRIJDAG 14 OKTOBER 1966 „Oefening Georganiseerd Zelfbe scherming", luidt de titel van dit draaiboek. Het doel van deze oefe ning is de controle op de paraatheid van de georganiseerde zelfbescher ming bij optreden in onbekend ter rein. Geoefend wordt; de samenhang van de GZB met een brandweercorps, de hulp van een GZB-afdeling uit 'n andere gemeente en het beoefenen van het colonnerijden. Niet op de laatste plaats zien de organisatoren deze oefening als een propaganda voor de GZB in Waalwijk. Het is dus zowel een oefening voor de Waalwijkse als Tilburgse ploegen. De ochtendoefening bestaat voor de Waalwijk uit het ensceneren van het rampgebied. In Tilburg worden 's-ochtends enkele opkomstoefenin gen gehouden. De colonnes uit Til burg houden zich 's-middags gereed om naar onbekende bestemming uit te rukken. Het reddingsdoel is bij de Tilburgse leden namelijk niet bekend. In de loop van zaterdagmorgen zal reeds enkele malen luchtalarm wor den gegeven, in verband met over vliegende vliegtuigen, jachtbommen werpers. Om 14.15 uur wordt er in Waalwijk luchtalarm gegeven (sirene boven Timtur-fabriek) wegens het binnen vliegen van vijandelijke vlieg tuigen. Enkele van deze vliegtuigen worden onderschept en storten neer in de bebouwde kom van Waalwijk. Als om 14.30 uur einde luchtalarm wordt gegeven, rukt de gemeentelij ke brandweer van Wgalwijk, onder leiding van commandant J. Pot, ter stond uit. Burgemeester Teijssen vraagt assistentie voor de rampbestrij ding aan het kringcommando. Een deel van de Georganiseerde Zelfbe scherming uit Tilburg wordt ter on dersteuning van de GZB Waalwijk ingezet. Drie hulpverleningscolonnes rukken uit naar Waalwijk, waar zij op het sportpark Elzenhoven door loodsen worden opgevangen om naar de ramp gebieden te worden ge bracht. Tot rampgebied in Waalwijk worden zaterdag verklaard het ge deelte bij de Timturfabriek in de Van Coothstraat en nieuwe ziekenhuis in Waalwijk. Om alles echt te doen lij ken zullen er tijdens het luchtalarm mortieren worden afgeschoten, die enorme slagen produceren, terwijl rookpluimen zullen opstijgen. De brandweer blust bij de Timtur enkele Burgemeester en wethouders van Waalwijk hebben reeds meedere ma len - en wel bij brieven van 26 juli 1965, 21 september 1965, 2 novem ber 1965 en 5 april 1966 - bij Ge deputeerde Staten van Noord-Bra bant er met klem op aangedrongen, dat door de provincie de nodige maatregelen zouden worden genomen ter verbetering van de verkeerssitua tie op het zeer gevaarlijke kruispunt Langstraatweg - Kruisstraat. Nadat ook de gemeenteraad in een op 6 juni 1966 aan het college van Gedeputeerde Staten verzonden tele gram had gewezen op de ernstige verkeersonveiligheid ter plaatse en de wens had geuit, dat ten spoedigste de vereiste verbeteringen zouden worden aangebracht, is tenslotte in de maand juli van dit jaar door de provinciale branden, terwijl gewonden van de daken gehaald moeten worden. De gewonden zullen door de MGT-ploe- gen Waalwijk naar de aula van de Herman Broerenschool aan de Tax- andriaweg worden vervoerd. Als ge wonden zullen ondermeer verkenners van de Andreas Zijlmans-groep fun geren. Bij het nieuwe ziekenhuis, dat ge dacht wordt in gebruik te zijn, vallen In het cultureel centrum „Zide- winde" hield het fanfarecorps Sire- na" j.l. dinsdag een feestavond ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der vereniging. Hoogtepunt van deze feestavond was de uitreiking van een Koninklijke onderscheiding aan de heer Am. de Rooij. Nadat de leden met hun echtgenoten of verloofden en genodigden gezamenlijk aan een koffiemaaltijd hadden gezeten sprak de voorzitter, de heer Jac. Vos een openingswoord. Hierin heette hij al len hartelijk welkom, in het bijzon der burgemeester van Prooijen en ge meente-secretaris Zonneveld, die bei den vergezeld van hun dames namens het gemeentebestuur aanwezig waren. Vervolgens heette spreker in het bijzonder welkom de beschermvrou we mevr. Oerlemans, het ere-lid me vrouw Dekkers, de directeur de heer A. v. d. Heijden en echtgenote. Het was voor de voorzitter een genoegen om ook nog één der oprichters der vereniging welkom te mogen heten, n.l. de heer C. Oostdijck, alsmede het oud-lid, de heer W. Chabot Het is vandaag precies 60 jaar ge leden dat „Sirena" werd opgericht. En de oprichting van dit muziekcorps was destijds een belangrijke gebeur tenis voor het verenigingslevens van Vrijhoeve-Capelle. De vereniging is gestart met 21 leden en de eerste voorzitter was de burgemeester baron van Hekeren. In de loop der jaren waterstaat een aantal voorzieningen getroffen, waardoor inderdaad de verkeerssituatie ter plaatse voor de weggebruikers iets duidelijker is ge worden. Omdat deze maatregelen in de praktijk beslist onvoldoende ble ken te zijn, hebben burgemeester en wethouders tenslotte bij brief van 4 oktober 1966 onder de aandacht van Gedeputeerde Staten gebracht dat weliswaar enige verbetering ten aan zien van de duidelijkheid van het kruispunt is verkregen, maar dat in feite aan de verkeerde en gevaarlijk- se situering van het kruispunt niets is veranderd. In deze brief hebben burgemeester en wethouders opnieuw verzocht verdergaande maatregelen te nemen, waarbij zij als suggestie een uitgewerkt plan voor een afdoende oplossing hebben toegezonden 87e JAARGANG No. 81 50 gewonden. Vijf spuiten zullen hier worden ingezet om de (heuse) bran den te blussen. Om vier uur zaterdag middag wordt het einde van de oefe ning geblazen en kan het Hoofd Zelfbescherming, de heer J. Kobben aan het centraal-commando melden dat de oefening, waaraan te samen ruim 450 personen deelnemen, ge slaagd is. Het geheel wordt namelijk, via radioverbindingen uit de com mandopost Tilburg geleid. Uiteraard zal het verkeer zaterdag middag, in het tot rampgebied ver klaarde deel van Waalwijk, wel enige hinder van de oefening ondervinden. Naast de gemeentepolitie zullen ver keersregelaars van de GZB het ver keer in goede banen trachten te lei den. Er bestaat de mogelijkheid, zo vertelde men ons, dat het gedeelte van de Mr. van Coothstraat, tussen de Julianastraat en de Grotestraat tij delijk voor het verkeer zal worden af gesloten. Plet publiek zal, voor zover mogelijk, de oefening van nabij kun nen gadeslaan, 't Belooft 'n bijzonder spectaculaire gebeurtenis te worden. heeft de vereniging vele aktivitenen ontplooid. De vereniging heeft o.a. ongeveer 30 jaar geleden het initia tief in handen genomen om een oran je-comité in het leven te roepen. In 1951 werd op initiatief van „Sirena" een film van de gemeente gemaakt, in 1959 werden de leden van het corps in een uniform gestoken, het zijn slechts enkele grepen uit de vele gebeurtenissen en aktiviteiten uit al die jaren. Hiema werden een drietal leden gehuldigd, t.w. de heren Joh. de Jong en Adr. Spierings, die 25 jaar lid der vereniging waren en de heer Am. de Rooij die reeds 40 jaar deel uit maakt van „Sirena". De voorzitter bracht hen hartelijk dank voor het vele werk dat ze in de loop der jaren voor de vereniging hadden verricht, waarna mevr. Vos het speldje voor het 25-jarig lidmaat schap bij beide jubilarissen op de re vers speldde. Vervolgens verleende de voorzitter het woord aan burge- M. Th. Konings Slaats' Schoenfabriek Rosé N.V. te Waalwijk heeft als verkoopleider de heer M. Th. Konings aangesteld. De steeds groeiende verkoop in bin nen- en buitenland eiste een verzwa ring van de commerciële leiding. Na zijn H.B.S. b-opleiding heeft de heer Konings o.m. de studie aan het N.O.I.B., Nijenrode, Breukelen met succes voltooid. Zijn loopbaan in de schoenindustrie begon in 1958 met de aanstelling bij de N.V. Bata te Best als export-referent niet als taak de opbouw van de export naar West-Duitsland. Hiema volgde in 1960 de benoeming als commercieel directie-assistent bij Jac. van Vliet's Nederlandse Schoenenunie N.V. te Gouda. In aansluiting hierop heeft de heer Konings voor een aantal bin nen- en buitenlandse huizen de ver koop in verschillende Europese lan den verzorgd. Zijn belangrijkste prin cipaal S.J.X. S.A., Lugano, Zwitser land heeft hem in 1965 als verkoop leider aangesteld, waarna hij per 1 oktober 1966 in de funktie van ver koopleider bij Slaats' Schoenfabriek Rosé N.V. is benoemd. is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zeil maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. Paus Paulus heeft mgr. drs. J. W. M. Bluyssen (40), voorheen hulp bisschop en de laatste tijd kapittel vicaris van Den Bosch, benoemd tot de nieuwe bisschop van dit diocees. Hij volgt mgr. W. M. Bekkers op die op 9 mei is gestorven. Mgr. Bluyssen verblijft in Rome voor de vergadering van de litur gische raad, die de liturgie-vernieu wing in vervolg op het concilie na der moet uitwerken. Deze vergade ring duurt tot 25 oktober. Mgr. Bluyssen is het jongste lid van het Nederlandse bisschoppen college. Hij werd 10 april 1926 in Nijmegen geboren. Na zijn pries terwijding op 3 juli 1950 was hij twee jaar kapelaan in Veghel. Toen zond de toenmalige bisschop van Den Bosch, mgr. Mutsaerts, hem naar Rome voor verdere studie in ascese en mystiek. In 1957 volgde zijn benoeming tot geestelijk direc teur van het diocesane kleinsemi narie. Op 3 november 1961 werd hij be noemd tot hulpbisschop van Den Bosch, op 27 december volgde zijn wijding. meester van Prooijen, die er in zijn toespraak op wees dat het gemeente bestuur graag gevolg had gegeven om de diamanten feestavond van „Si rena" bij te wonen. „Sirena" heeft zich ontwikkeld tot een krachtige vereniging, er is sinds de oprichting veel veranderd, zowel landelijk als plaatselijk en in 't verenigingsleven. Ook Uw vereni ging heeft in de maalstroom van het leven de hoogtepunten en de crisis meegemaakt. Ondanks de invloed van de hedendaagse moderne media, (zo als b.v. televisie) op het verenigings leven, heeft Uw corps bewezen zich toch te kunnen handhaven, en heeft Uw vereniging in de loop der jaren de vrienden bij elkaar gehouden. Daarvoor breng ik U namens het ge meentebestuur de waardering en hul de over. Hierna richtte burgemeester Van Prooijen zich tot de drie jubila rissen die hij hartelijk feleciteerde. In het bijzonder richtte hij zich tot de heer Arn. de Rooij, die reeds 40 jaar lid is en sinds 1933 tevens ook deel uit maakt van het bestuur. Het is voor burgemeester Van Prooij en dan ook een bijzonder genoegen om mede te kunnen delen dat het H.M. de Koningin behaagd heeft om aan de heer Arn. de Rooij de zilve ren medaille in de Orde van Oranje Nassau uit te reiken, waarna de bur gemeester deze onderscheiding bij de jubilaris op de revers speldde. Namens bestuur en leden van „Si rena" bracht de voorzitter, Jac. Vos, de hartelijke gelukwensen over aan de heer de Rooij voor deze onder scheiding. Mede namens de heer de Rooij bracht de voorzitter daarna dank aan burgemeester van Prooijen voor zijn waarderende woorden ter wijl hij eveneens dank bracht aan het gemeentebestuur voor de medewer king die het corps steeds heeft mo gen ondervinden. Hierna werd de film, die in 1951 was opgenomen, nog vertoond, terwijl door het corps enkele nummers ten gehore werden gebracht, waarna tot slot de boeren- kapel van het corps voor de populaire feestklanken zorgde. De Eucharistieviering met bege leiding in Jazz-ritme, welke zon dag a.s. om 9 uur in de Antonius kerk zal plaatsvinden, zal enig ver schil vertonen met die van zondag j.l. Om de reactie van de kerkgan gers te peilen zullen de blaasinstru menten wegblijven en zal de mu zikale begeleiding geheel verzorgd worden door het bekende Linda's Trio. Het is zo langzamerhand een tra ditie geworden, dat Pastoor Oomens ieder jaar een aktie voert om aan het geld te komen voor de bouw van zijn nieuwe kerk. In voorgaande jaren was het de bekende „sinasappelen"-aktie waar mee hii een beroep deed op de be volking van Waalwijk. Ook nu werd door hem een aktie-comité in het leven geroepen, dat zich met de organisatie van een dergelijk evenement zal bezighouden. Het resultaat van het overleg is thans bekend geworden Men zal dit jaar een aktie voeren rondom de paters capucijnen, die al enige weken in de Bernadette-parochie bezinnings- weken organiseren. Aan de gehele bevolking van Waalwijk zal worden gevraagd mee te doen aan een soort toto. Nadere bijzonderheden hieromtrent volgen nog. Deze aktie is gepland in de week van 24 oktober a.s. Wéér is in Bloemenoord een kind in een van de waterpartijen geval len en bijna verdronken. De drie jarige Paultje van Drunen was met zijn tweelingbroertje aan het spe len toen hij in het water viel. De postbeambte, de heer de Wit, kon het jongetje nog maar net uit het water halen. Het was al enkele malen onder water verdwenen en had veel water binnen gekregen. Zowel de heer de Wt als de moeder van Paul waren dinsdagavond nog geheel overstuur van het gebeurde. Woensdagmiddag om omstreeks 2 uur is de eerste kustvaarder „de Neptunus" uit Groningen de haven van Waalwijk binnengeopen. De coaster kwam leeg van Dordrecht orp in opdracht van de fa. Gebr. de Ruyter te Waalwijk een partij leerafval te laden, die naar Enge land zal worden vervoerd, waar 't tot kunstmest zal worden verwerkt. (Van onze verslaggever) Waalwijk zal zich zaterdag in de donkere oorlogsjaren wanen. Twee- en-twintig jaar na de bevrijding zal een gedeelte van de schoenen- stad weer tot rampgebied worden verklaard. Vliegtuigen, op weg voor een bombardement van de Amercentrale zullen zaterdagmiddag op Waalwijk neer storten. De gemeentelijke brandweer en de Ge organiseerde Zelfbescherming zullen trachten de tientallen gewon den uit de puinhopen te halen en de branden te blussen. De Waal wijkse ploegen zullen bij dit werk geholpen worden door drie co lonnes, samen 300 personen, uit Tilburg. Zo luidt ongeveer het draaiboek dat is opgesteld voor de grootscheepse B.B.-oefening a.s. zaterdag in Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 17