SHETLAND gecombineerd met ruiten is op zn mooist UW ME It lit fi VROOM DREESMANN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 OKT. 1966 Brabants Barok- ensembEe concer teert 20 oktober in aula Muziek school Sanering bij Demka-Utrecht SHETLAND COMPOSÉ Uni mantel met ruit garnering op kraag en revers. Sportieve geruite rok. In drie warme herfsttinten. SHETLAND AMAZONE Pantalon kostuum. Sportief rijpakje met twee lange splitten en ticket zakje. Ruitgarnering op kraag en zakkleppen. Pantalon geheel gevoerd. In drie prachtige kleuren. SHETLAND SPORT Pakje, a-rij model, ruitgarnering op kraag en revers. Gevoerde rok met zijsplitten. In diverse mooie tinten. Wandelaar. JAZZ-MIS Afgelopen zondag heb ik in de St. Antonius-parochie de eerste Jazz- mis beleefd. Met een zeker optimis me ben ik er heen gegaan en voor een leek op het gebied van Jazz, moet het een heel interessant gebeuren zijn geweest. Voor de eohte Jazz liefheb ber is het echter een klap in het ge zicht geweest. Niet wat de vorm van de gekozen melodiën betreft, deze waren zeer zeker acceptabel te noe men. Wel wat de uitvoering van deze muziek betrof, zoals dit gebracht werd door de heren musici. Dat n.l. niets meer te maken met Jazz maar had meer weg van een begeleidend orkest. Elke inspiratie en vooral im provisatie vorm, welke zo kenmer kend zijn voor de Jazz ontbraken. Hiermede wil ik niet zeggen dat de Jazzmuziek niet geschikt zou zijn voor de Liturgie. Integendeel, de Jazz is geboren uit de godsdienst en door een groot deel uit de onderdrukking en armoede. Maar laat ons bepalen tot het gods dienstige aspect in de Jazz, en dan zien wij voorop de Gospel en Spiri tual en in mindere mate de Blues. Hoewel de laatste niet tot de gods dienstige aspecten behoort, maar zeer zeker melodieën die er in gebruikt kunnen worden. De eerste vormen zijn echter wel sterk godsdienstig, en werden, en worden nog op een emo tionele. en geestelijk zeer gevoelige wijze gebracht. Dit houdt in, dat men veel improviseert op een tamelijk een voudig thema, maar door de impro visatie uit men zich dermate, dat heel zijn geestelijk gevoelig leven naar vo ren komt. Nu is het zo dat ons ge voelig leven door de ontwikkeling van het individu sterk gebonden is aan de maatschappelijke normen, en men zich niet meer kan uiten op de explo sieve en primitieve manier van de al lereerste Jazz vormen. Maar laten we als we werkelijk Jazz willen bren gen, ons niet beïnvloeden door onze schaamte onze ziel bloot te willen leg gen voor de gemeenschap en zeer ze ker niet voor onze schepper. Dit houdt echter niet in, dat wij de pri mitieve, maar wel eerlijke, improvi satie van de eerste Jazz musici moe ten imiteren maar wel dat we ons uiten op een wijze welke kenmerkend is voor deze generatie. Leg je ziel en gevoel in je instrument. Of dit nu 'n trompet is of je stem. Natuurlijk be tekent dit niet, dat iedereen zomaar zijn eigen gang kan gaan, men is ge bonden aan een schema dat duidelijk en eenvoudig is, nl. melodie en ac- coorden schema, maar deze veroorlo ven de Jazzmusici grote vrijheden. Vooral het accoorden schema is uiter mate geschikt voor improvisatie. Dit vereist echter een gedegen kennis van de muziekvorm Jazz, en beheerst men die niet, laat het in godsnaam na de ze prachtige vorm van muziek, waar men zioh in uit kan leven zoals in geen andere muziekvorm en steeds weer nieuw wordt, te gebruiken. Ze ker niet op de manier zoals het ge bracht is in de (Jazz?)-Mis in de An tonius-parochie. Cees Leijtens, Pres. Steijnstraat 11, Waalwijk. Onder auspiciën van de Waalwijk- se Kunstkring en de Waalwijkse Mu ziekschol zal bij wijze van experiment op donderdag 20 oktober a.s. om 20.15 uur in de aula van de muziek school een concert gegeven worden door het Brabants Barokensemble. Dit ensemble bestaat uit de heren: Pieter van Veen, blokfluit; Lucius Voorhorste dwarsfluit; Tijn van Eij'k, clavecimbel, drie vooraanstaande mu sici, die regelmatig optreden voor de radio en als docenten verbonden zijn aan het Brabantse Conservatorium te Tilburg. Het programma omvat werken van: Telemann, Loillet, Böhm, Handel, Sweelinck, van Eijck, Foking en Quantz. De toegangsprijs voor dit concert bedraagt f. 2,50. Jeugdkaar- ten voor middelbare scholieren en leerlingen van de muziekschool a f. 1,25. Toegangsbewijzen en pro gramma's zijn op de dag van het con cert vanaf 19.30 uur aan de ingang van de aula verkrijgbaar. Na Werkspoor zal ook de staalfa briek DEMKA in Utrecht sanerings maatregelen nemen. Naar verluidt zal hierbij een aantal ontslagen vallen, dat minstens gelijk is aan dat van Werkspoor (324). Met name de bui tenlanders en de beambten zullen het kind van de (verlies)rekening worden. DE DRUNENSE HEIDE Naar aanleiding van „Uw Mening" in Uw blad van 3 oktober van „een kleine grondeigenaar" 't volgende: Ik ben verheugd van hem te ho ren dat hij het met mij eens is, dat er naar een regeling moet worden gezocht om het Drunens natuur schoon ongerept en vrij te maken, waardoor iedereen ongestoord kan genieten van de pracht en de stilte die er heerste voor de invasie van de caravanners. Op zijn betoog in gaande wil ik echter wel voorop stellen, dat ik iedereen gaarne het zijne gun en hierbij het reëele be lang der boeren nooit over het hoofd heb gezien, 't Tragi-komische van zijn betoog is echter dat de grondprijs welke nu fl. 1.35 zou be dragen juist tot die hoogte opgedre ven is door de caravanners welke hij op het eind van zijn stuk ook liever uit de heide verwijderd zag. U moet overigens niet zo gauw spreken van onchristelijk en on rechtvaardig. Wanneer u Uw prijs van fl. 1.35 vergelijkt met de prijs die de Ver zekering» Mij. Noord-Braband heeft gehad voor haar uitgebreid land goed Plantloon achter Waalwijk, van de Vereniging voor het behoud van Natuurmonumenten zult u wel andere ogen opzetten. De prijs hier voor was nog geen fl. 1.08 per m2 en daarin zijn uitgestrekte bouw en weilanden begrepen ongeacht nog de opstallen. Dit was toch een normale tranactie en het gekochte bestond niet uitsluitend uit heide grond zoals Uw beide percelen. Maar nu wat anders. In mijn vo rige stukken heb ik Drunen niet al leen gewezen op de gevaren die er vanwege de Carravanners acuut aanwezig zijn in dit niet te vervan gen natuurgebied maar ook dat de Gemeente Drunen, nu die vereni ging heeft opgericht, U weet wel van de Boeren-, Burgers en Buiten lui met vooral het accent op de laatsten en kortweg de B.B.B. ge naamd hopen moeilijkheden zou krijgen. Nu, die moeilijkheden zijn reeds volop aanwezig. Deze B.B.B. is inderdaad nu reeds bezig daar de lakens uit te delen. U weet mis schien wel lezer dat er een rijwiel pad geprojecteerd is door het na' tuur gebied, waaraan verschillende gemeenten en de Provincie (ik meen ook het Rijk) en dus ook de Gemeente Drunen duizenden guldens hebben bijgedragen. De fietspad over de kanaaldijk is al gereed en ziet er j prima uit. Het plan was nu vanaf de Klinkeart tot aan de Roestelberg en verder een dergelijk pad aan te leg gen. De voorbereidende werkzaamhe den n.l. het uitgraven en zandstorten waren voor het gehele project reeds gereed en vanaf de Fellenoord tot de j Roestelberg ligt er dit fietspad ook reeds zich kronkelend door de mooi ste bos- en duingebieden die men zich indenken kan. Maar achter Drunen heeft men de werkzaamheden moeten stopzetten. Vanaf de Klinkaert tot de Fellenoord is er in dit gebied een hiaat van ongeveer een kilometer. Daar kan men met de fiets niet ver der. Dat heeft Drunen nu weer te danken aan zijn zomerse weekend- gasten met hun prikkeldraadversper ring en bordjes „Verboden toegang", „Geen Doorgang", „Privé", etc. etc. die daar geen belasting betalen en toch alle praats hebben. Er zitten n.l. op deze kilometer enkele „caravan ners" tussen, die voor dit rijwielpad enkele decimeters grond moeten af staan en hoewel dit voor hun geen enkele waarde heeft daar deze minir male strook grond op de openbare weg ligt, vertikken ze het. Met de andere grondeigenaars heeft men over de gehele lengte van het traject geen moeilijkheden gehad, deze mensen hebben' hiervoor graag wat grond prijsgegeven, maar het zijn juist weer die „weekendgasten" die hier de voet dwars zetten. Men heeft het eerst zóver laten komen tot men aan de afrastering toe was en toen pas roerde men zich. Het is, naar ik verneem, zelfs zover gekomen dat een Rotterdammer zijn auto op de weg parkeerde en zodoende de werkzaamheden verhinderde. Dit zal hem de, in de Commissie van Advies zittende Professor, toch niet geadvi seerd hebben en de Rotterdammer zou zoiets in zijn eigen stad ook niet ge probeerd hebben. Dan zou er wel wat anders gebeurd zijn. Maar hier in het goede Brabant is zulk een stunt wel uit te halen. Mijns inziens echter is dit een a-sociale daad en zal dit de BBB bij de autoriteiten niet in ach ting doen stijgen, afgezien dat ze bij de Provincie voor vol zullen worden aangezien, want hun streven is toch om op basis van gelijkheid met ge meente en provincie te kunnen on derhandelen. Met deze handelswijze stoten ze niet alleen Drunen tegen 't hoofd maar de gehele Brabantse Ge meenschap en op den duur zullen ze ondervinden wat dat betekent. Kort om 't is een schande dat de aanleg van dit rijwielpad, dat door velen met blijdschap begroet werd, thans door enkele - hoofdzakelijk door niet-bra- banders - gesaboteerd wordt Brabant let op Uw saeck! Met dank voor de plaatsing. DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG - HELMOND

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 3