wAAlwnkse en UnqstRAAtse couRAnt Het werk van de kruisverenigingen kost meer dan vermoed wordt Jongenscoats VERRASSEND ONDERZOEK 130 PERZISCHE TAPIJTEN JUBILEUM AANBIEDING nu 54.- Abonneert U op dit blad Les Baroques hebben een geheel eigen stijl Over een maand staat Kaatsheuvel in het teken van de Micro-show 1966 Exploitatie-opzet Wit-Gele Kruis en Groene Kruis: 63 miljoen Kennisgeving van een financiële liquidatie vrijdag 28 oktober 1966 om half drie namiddag Uitbreiding De kosten bijzonder mooie jongensjas prachtige ruige wollen mohair kwaliteit modieus en modern Tilburg Heuvelstraat 24 Nieuwe single voor: Golden Earrings Meezinger voor Hu and the Hilltops De deelnemers Donderdag feestdag bejaardenbond in Waalwijk Elsbowf MAANDAG 17 OKTOBER 1966 87e JAARGANG No. 82 De tcho vah het Zuióer» Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,1010 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,29 -f 10 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO'; Alle afdelingen, instellingen, etc. van de kruisverenigingen zijn autonoom en door al deze corporaties wordt vanzelfsprekend een jaarlijks financieel verslag gemaakt. Doch tot nu toe wist niemand precies, wat nu het totale werk van het Wit-Gele Kruis in Neder land kost. Het Nationale Bureau van de kruisvereniging heeft dit onderzocht en is tot frappante cijfers gekomen. Natuurlijk moesten diverse posten begroot worden en verder werd de geestelijke ge zondheidszorg (die niet overal een onderdeel van het Wit-Gele Kruis vormt) buiten beschouwing gelaten, evenals de t.b.c.-bestrij ding met uitzondering van Limburg), diverse diensten in Zeeland en de Wijkverpleegstersopleidingen, voorzover deze onderdelen wa ren van niet tot de kruisvereniging behorende sociale academies. De totale exploitatie-omzet van het Wit-Gele Kruis en het Limburgse Groene Kruis in 1966 beloopt ruim 63 miljoen gulden, ofwel f. 76,79 per lid. Van dit bedrag per lid kan wor den afgetrokken f. 2,41 provinciaal subsidie, f. 10,24 gemeente-subsidie, f. 41,45 particuliere bijdragen. Als totaal netto-last per lid blijft dan een bedrag van f. 22,69, dat voor een groot deel wordt gedekt door rijks subsidie. Het bedrag ad f. 41,45 aan parti culieren bijdragen bestaat niet alleen uit contributie. Het landelijk gemid delde aan contributie bedraagt f. 11,98. De rest van de particuliere bijdragen wordt gevormd door Prae- ventiefondssubsidie (f. 0,24), retribu ties kraamzorg (f. 22,28), bijdragen opleidingen en bijscholingen (f. 0,12) en overige ontvangsten (f. 6,83). Een belangrijk deel, meer dan de helft van de bruto-kosten per lid wordt volgens deze cijfers door de leden zelf be taald. Voor hen, die niet geloven in het belang van het particulier initia tief op het terrein van de maatschap pelijke gezondheidszorg zal het frap pant zijn dit te horen. Ook de moge lijke gedachte, dat landelijke bureaus met hun wetenschappelijke staf geld- verslinders zijn, wordt door de cijfers weerlegd. Uit het onderzoek blijkt, dat van het totale bruto exploitatie- bedrag ad f. 76,79 per lid, slechts f. 0,96 gevergd wordt voor het lan delijk bureau van de kruisvereniging, dit is 1,25%. Het totale werk van het Wit-Gele Kruis in ons land (650 plaatselijke verenigingen, ruim 1300 wijkverpleegsters, 2100 kraamver zorgsters, 45 artsen, 77 kraamcentra) vergt dus een bruto exploitatiebedrag van f. 63.287.465,- Êft i «v V 'T '-•*> - 't v i, 7U betreffende een partij van 9 balen, bestaande uit welke door D. G. LEEK, kantoor houdende Noordeinde 148 te Den Haag, tel. 070 - 605284 ten overstaan van Notaris Mr. E. A. J. A. M. VAN SPAENDONCK Willem Il-straat 45a te TILBURG - tel. 25700 bij opbod zal worden geveild ter voldoening van financiële lasten welke hierop rusten. De veiling vindt plaats op in het Café-Restaurant STADSSPORTHAL, Goirleseweg 44 (Gem. Sportpark) te TILBURG. Deze collectie van uitsluitend PERZISCHE TAPIJTEN, lopers en een OUDE KAZAK, zal vanwege het uitzonderlijk hoge kwali teitsgehalte TWEE dagen tentoongesteld worden, alvorens de ver koop plaats vindt. Er zijn o.a. Ghom, Keshan, Bidjar, Kerman, Chaleh Sotoor, Sa- rouck, Mir, één OUDE KAZAK, Veramin, Bokhara, Abadeh, Quasghai, Senneh, één ISPHAHAN op ZIJDE geknoopt, twee GHOMS met ZIJDE en één ALGEHEEL ZIJDEN GHOM en vele andere soorten PERZISCHE TAPIJTEN. BEZICHTIGING WOENSDAG 26 OKTOBER van 10 u. v.m. tot 22 u. n.m. DONDERDAG 27 OKTOBER van 10 u. v.m. tot 22 u. n.m. VRIJDAG 28 OKTOBER van 10 u. v.m. tot 13 u. n.m. VEILING VRIJDAG 28 OKTOBER aanvang 14.30 uur n.m. Catalogi worden tijdens de kijkdagen aan de zaal beschikbaar gesteld. Bij elk tapijt wordt een CERTIFICAAT van ECHTHEID verstrekt. Maar wil het werk van de kruis vereniging bij de tijd blijven en aan de hoogste eisen beantwoorden, dan moet er uitgebreid worden, zowel plaatselijk en provinciaal als lande lijk. Wanneer het Wit-Gele Kruis in 1967 het werk zou gaan uitbreiden als zij wenselijk acht, dan zou het bruto exploitatiebedrag per lid (in 1966 dus f. 76,79) verhoogd worden voor: - een begrote inschakeling (plaatse lijk) van 225 zieken verzorgsters met 3,09 - een begrote toename van de ex ploitatielasten door de uitbreiding met gemiddeld 30 wijkgebouwen per jaar 0,10 - de begrote inzet van 150 districts hoofdwijkverpleegsters 3,37 - de begrote inzet van 150 districts administrateurs 3,15 - de begrote uitbreiding van de provinciale apparatuur 4,13 - de begrote uitbreiding van het landelijk bureau 0,31 Dit zou een stijging van f. 14,15 per lid tot gevolg hebben. De totale bruto-exploitatielasten zouden dan voor het gehele land bedragen: f. 74.947.143,— of f. 90,94 per lid. Na aftrek van provinciaal- en ge meente-subsidie en de particuliere bijdragen, zou de netto-last dan ruim 27 miljoen gulden per jaar bedragen (in 1966: f. 18.702.010,-). En dat is dan nog maar alleen voor het Wit- Gele Kruis. Wanneer men er van uitgaat, dat zowel de bruto- als netto-lasten per lid bij het Groene en Oranje-Groene Kruis gelijk zijn aan die van het Wit- Gele Kruis, dan kan trien voor het totaal van de maatschappelijke ge zondheidszorg door de kruisorganisa ties de volgende telling maken: 2.480.183 leden d f. 76,79 f. 190.453,253. Hiervan gaat of aan provinciaal subsidie f. 5.977.241, - aan gemeente-subsidie f. 25.397.074 en aan particuliere bijdragen f. 102.803.585, - De netto exploi tatie-kosten bedragen dan f. 56.275.353, - Op de rijksbegroting 1966 is ten behoeve van de door de kruisvereni gingen uitgeoefende gezondheids zorg rond 54 miljoen gulden uitge trokken. Dit benadert de netto-las ten van de gezamenlijke kruisvereni gingen vrij aardig. Zouden de kruis verenigingen hun werk echter gaan uitbreiden, moderniseren, intensive ren, zoals zij noodzakelijk vinden, dan zou de totale netto-last volgens bovenstaande cijfers f. 81.796.435,- bedragen. Dit betekent, dat de rijks subsidie voor 1967 82 miljoen gul den zou moeten bedragen ofwel 52% hoger zou moeten zijn dan dit jaar. Het lijkt heel wat, doch op het totaal van de rijksbegroting is het slechts een gering postje en in elk geval be paald niet teveel om een up-to-date maatschappelijke gezondheidszorg in ons land op te bouwen. bovendien ontvangt elke klant een speciale jubileum-verrassing Zoals reeds aangekondigd wordt te Kaatsheuvel voor de vierde maal de Micro Show georganiseerd en wel in de periode van 15 november tot en met 19 november 1966. Van 's morgens 10.- tot 18.- u. (woens dag 18 nov. tot 's avonds 22.- uur) staat deze show open voor belang stellenden uit de schoen- en lederwa ren-industrie. Met grote zorgtmldig- heid en rekening houdende met de wensen van standhouders en bezoe kers in het bestuur met medewerkers dit jaar aan het werk getogen, om Micro Show 1966 tot een succes te maken. In het begin van dit jaar werd daartoe en tevens ter wijziging van 't standpunt der lederimporteurs een enquête uitgeschreven onder de Ne derlandse schoenfabrikanten. Er werd gevraagd hoe dezen er over dachten t.a.v. ledershows aan huis of leder shows onder één dak. Ruim 90 sprak zich toen uit voor aaneensluiting der ledershows. Dit werkte door in de organisaties van Micro Show. Want kende men vorig jaar slechts 5 vertegenwoordigers uit de lederhoek, dit jaar kan men in 12 stands volledige collecties najaar '67 bewonderen. Voorts in de machine- hoek uitgebreid tot 8 stands, terwijl de afdeling fournituren thans in 22 Show' Bij een keuze uit de vele Neder landse beatgroepen die er zijn (en niemand weet het aantal, maar het zullen er meer dan 1000 zijn) voor een optreden in het Grand Gala du Disque was de eer toegevallen aan Les Baroques. De zonderlingen in goed Nederlands. De naam kan verwarring stichten, want wie ver wacht een stel vreemde knapen te zullen zien en horen, zal worden teleurgesteld. Les Baroques hebben een eigen stijl weten te vinden, die zij de beatblues noemen. Sinds eind 1964 wisten de zes jonge muzikanten bijzonder veel te bereiken. Er stond ook veel op het spel: het bestaan van de groep. Zes beatjongens: Frank Muyser, die de leiding heeft, zingt, de slag gitaar bespeelt en soms mondorgel; de jazz-fan René Krijnen zit achter het elektronisch orgel, ook wel 'ns achter de piano of het clavecimbel; de zanger Gerard Schoenakers heeft zich op de artiestennaam Gary P'Shannon aangemeten, hij is de componist en de tekstdichter van de groep; drummer Raymond van Geytenbeek heeft een grote bewon dering voor Joe Morello, de slag werker van Dave Brubeck; de idee ënrijke Robin Oaks Muyser, broer van Frank en tenslotte de sologita rist Hans van Emden, die ook uit stekend overweg kan op de elek tronische Balalaika en graag ex perimenteert met nieuwe effecten en „sounds". Zes musici, die elkaar in Les Ba roques uitstekend hebben gevon den, blijkens toppers als „Silky", „Such a cad" en „I know". Nog niet zo lang geleden verscheen hun eerste L.P. en de gevestigde mu ziekbladen waren verrukt over de songs. Les Baroques, de Nederlandse beatgroep, die in de Nederlandse top tien kwam met „I know" en waarvan sinds kort een L.P. uit is, die veel succes heeft. Nauwelijks zijn de hoogdravende tonen van „If you leave me" uit beatminnende oren weggespoeld, of de Golden Earrings komen met een nieuwe klapper op de markt: „Dad dy buy me a girl" met aan de flip- side „What'cha gonna tell". In één week tijd wist deze nieuwe single de Nederlandse top-40 binnen te komen, hetgeen het zwoegen van de Earrings (er waren voor dit re sultaat n.l. twee volle opname- dagen nodig) ruimschoots schade loos stelt. De Golden Earrings zorgden on langs echter nog voor een nieuwe sensatie. Als eerste Nederlandse beatgroep bekeken zij Den Haag vanaf de ruige rug van rasechte olifanten, die beschikbaar waren gesteld door het Italiaanse circus Heros, dat toen juist haar tenten in de beatstad bij uitstek had op geslagen. En dat alles voor het ma ken van een T.V.-pauze-filmpje onder de deskundige leiding van Bob Rooyens. Het filmpje werd on langs reeds uitgezonden. De Ehr- rings zorgden echter nog voor een derde wapenfeit (het gezegde: drie maal is scheepsrecht, gaat voor hen altijd op.r) Op 2 september togen zij naar Engeland om „Don't run too far" op te gaan nemen in de „Pye-studio". Deze single wordt echter nog enige tijd in de ijskast gezet, omdat zij momenteel reeds hoogtij vieren met „Daddy buy me a girl". Ook Hu and the Hilltops zorgden voor een sensatie, door met een meezinger op de markt te komen, die er zijn mag. „Can't you hear me?" belooft dan ook weer een top per van formaat te worden. Niet weinig tot dit succes zal ook de flip-side „I follow you" bijdragen. Deze kant werd geschreven door de manager van Hu and the Hill tops en draagt het karakter van een „klassiek werkje", zou Joost de Draaiert zeggen. Voegen wij er nog aan toe, dat er momenteel nog druk gewerkt wordt aan de verwe zenlijking van de eerste L.P. van deze jongens - waarvan „I follow you" de hoofdtrack zal worden - dan is het duidelijk, dat Hu and the Hilltops nog lang niet op hun lau weren gaan rusten. verschillende stands is ondergebracht. Het huidige deelnemertal van 38 te genover dat van 1965 (28 deelne mers), duidt op een groei van ca. 43:%, een niet ongunstig teken. De Micro Show is dit jaar onder gebracht in een permanente hal van ca. 806 m2, uitgebreid met de vorig jaar reeds gebruikte hallen, alles staande in het natuurpark „De Efte ling" te Kaatsheuvel. Goed bereik baar vanaf de parkeerplaatsen en in de nabije omgeving voorzien van een uitstekende restauratiemogelijkheid Het bestuur hoopt met het vele werk, wat met de organisatie van zulk een evenement gemoeid is, 'n goed beurs te hebben georganiseerd en vertrouwt ook op een tevreden stemming na dien van de deelnemers, iets waarvan men in 1965 verzekerd was. G. van Heesbeen, Waalwijk; P. Bol- sius N.V., Drunen; N.V. „De Gel derse", Waalwijk; A. v. Helvoirt de Nijs, Waalwijk; Appels Waalwijk N.V.', Waalwijk; Fa. D. A. Boons, Kaatsheuvel; Handelmij. J. A. van Oosterum, Breda; Fa. A. v. Boxtel- Aussems, Kaatsheuvel; Louis Ver vers Handelsond., Kaatsheuvel; Han- delsond. v. Delft-Gragtmans, Kaats heuvel; N.V. Handel-en ind. venn. „SOLOS", Waalwijk; v. Hoorn's Handelmaatschappij, Waalwijk; G. C. Roveda, Kaatsheuvel; v. Olden- beek Smelt N.V., Waalwijk; N.V. Handelchemie Futura, Kaatsheuvel; Ver. Schoenmach. Mij (UNITED), Den Bosch; Fa. C. A. Schoenmakers, Kaatsheuvel; v. Beurden's Machines N.V., Dongen; Sastra Machinefa briek, Kaatsheuvel; D. J. Mateijsen's Schoenmachines N.V., Kaatsheuvel; M. Levenbach, Waalwijk; Machine fabriek H. v. Oversteeg, Sprang-Ca- pelle; Vincent Weijers Schoenm. N.V., Drunen; N.V. De Linnengaren Mij., Amsterdam; Jac. v. d. Assem N.V., Kaatsheuvel; I. C. Mortier N.V., Waalwijk; Fa. A. Ververs, Kaatsheuvel; N.V. Paul Heinicke Nederland en DUMA, Drunen; P. A. Schrauwers N.V., Dongen; N.V. Co- leco, Jelinek Holland N.V., Leero- tan N.V., Waalwijk; Louis v. Rooy, Helvoirt; Vincent Hoffmans Zn., Waalwijk; Mij Dr. v. Rhoon Co. N.V., Waalwijk; Gebrs. Veltman, Den Haag; N.V. Schoenfourn. Ind,, Fa. Stanzotal-Vinken, Kaatsheuvel; J Wildeman Co. C.V., Waalwijk; Bossers Mouthaan N.V., Kaatsheu vel; N.V. Saba, Dinxperlo. Donderdag 20 oktober a.s. houdt de afd. Waalwijk van de Bond van Ouden van Dagen en Gepensioneer den de jaarlijkse feestdag. De dag zal worden ingezet met een plechtige H. Mis in de kapel van het St. Theresia-gesticht, ter wijl |'s-avonds in de „Gecroonde Leersse" een feestavond zal worden gehouden, die onder de titel „Eens lekker lachen" zal worden verzorgd door het theaterbureau René Fry- ters uit Tilburg, dat een program ma zal brengen dat klinkt als een klok en voor elk wat wils. Aan dit programma zullen de vol gende artiesten medewerking ver lenen Ton van de Bos, de gezelli ge conferencier en humorist, Albert Brosens, imitator, Annie de Reuver, de charmante radio en tv. ster, De twee Tobo's, komisch duo. De muzi kale omlijsting zal worden verzorgd door het Trio van Kees de Nijs, dat ook de artiesten zal begeleiden. Al met al staat de ouden van da gen en gepensioneerde van Waal wijk een buitengewoon gezellige avond te wachten. RIKCONCOURS BV KOT TE ELSHOUT De uitslag van de eerste dag van het door de BV KOT te Elshout ge organiseerde rikconcours is als volgt1 M. Valk, Elshout 2 John Merks, Elshout 3 G. Stokhart, Dru nen 4 B. van Berkel, Genderen 5 H. v. Logten, Elshout. Bij de op gave van datums van dit vijf dagen durende concours is een fout ge maakt. Opgegeven datums waren n.l. 9 januari en 13 februari. Deze datums moeten zijn 14 januari en 11 februari.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9