wAAlwijkse en UnqstRAAtse gouratu Mej. Jo van Delft dinsdag op grootse wijze gehuldigd 1 <^Bogaertó s Maandag grootscheepse aktie hulp Tibetaanse vluchtelingen Diny Kuysten vertelt over haar Amerikaans studiereis K 50 JAAR BIJ ANDRÉ VAN HILST r Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST NIETS BELANGSTELLING VOOR WERKMETHODEN IN LAND80UW N 25 MILJOEN NODIG Voor jongeren Tal van kostbare cadeaux en bloemen Buurtbewoners Najaarshoeden Tilburg Uitrusten Dank Brillenspecialist Optica Houdt Bogaorts voor ogen Mgr. J. Bluyssen aanvaardt ambt op 19 november Te keep: „De wereld is maar klein" 10.000 Meren Indianen Elizabeth Arden overleden Clubtifels „HBS" voor A. Rombouts VRIJDAG 21 OKTOBER 1966 87e JAARGANG No. 83 van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement d. week (0,26+ 2ct. lnc.k.) f 0,28 p. mud. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 8,35 p. kwrt. p.post 3,70 bjj girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK Mej. Jo van Delft is dinsdagmiddag op waarlijk groot se wijze door direktie en personeel van 't Waalwijkse levensmiddelen- bedrijf André van Hilst gehuldigd, i.v.m. haar 50 jarig dienstjubileum. Een halve eeuw, meer dan de helft van een mensenleven, hoeft mej. van Delft de belangen van dit be drijf behartigd. Veertig jaar deed zij dit als filiaalhouder van de zaak in de Antoniussiraat. Het spreekt voor zich dat de directie haar bijzonder dankbaar was, voor het werk dat zij in die 50 jaar heeft verricht. Die dank bleek wel uit de vele en bijzonder kostbare cadeaus die men haar aanbood. Het was dinsdag een feestdag met een tikkeltje weemoed. Het jubi leum betekende namelijk ook het afscheid van mej. van Delft als fi liaalhoudster. Hoewel nog ruim een jaar voor het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, had mej. van Delft de wens te kennen ge geven, 1 november met haar werk zaamheden te willen stoppen. Een wens waaraan de direktie graag voldeed. De heer A. van Hilst, oudste di- rektielid. wees op de nauwe ban den die er altijd tussen de familie van Delft en het bedrijf hebben bestaan. „Vroeger en ook nu nog, zijn er familieleden bij ons werk zaam geweest. Steeds op zo'n wijze dat we ons aanbevolen houden voor verdere leden van de familie van Delft", aldus de heer A. van Hilst die het moeilijk vond om onder woorden te brengen wat mej. van Delft voor de N.V. André van Hilst heeft betekend. „Je werk heb je steeds op voor treffelijke wijze .volbracht. Als het voor je zelf .was geweest bad je het niet beter kunnen doen. Dat blijkt wel uit de getrouwheid van de klanten en ook uit de tevredenheid van het personeel, dat onder u lei ding heeft gediend". T)at de klanten het jubileum van mej. Jo van Delft niet vergeten waren bleek maandag toen de buurtbewoners haar een vlaghulde brachten en tijdens een informele bijeenkomst haar tallo ze geschenken aanboden. De heer Van Hilst schetste ver volgens de afgelopen vijftig jaar. Mej. van Delft heeft de gehele evo lutie in het kruideniersbedrijf mee gemaakt. Haar winkel is in die pe riode vijf maal verbouwd en drie maal vergroot. Thans bestaan er vergevorderde plannen om van het filiaal in de Antoniusstraat een su permarkt te maken. Dit zal mej. Van Delft echter niet meer als cheffin mee kunnen maken. Bij haar veertig jarig dienstju bileum was mej. van Delft onder scheiden met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De hoogste onder scheiding die er bij dit soort jubilea voor leidinggevend personeel be staat. De heer van Hilst kon de jubilaresse toch een onderscheiding uitreiken. De Mij. voor Handel en Nijverheid had mej. van Delft n.l. Hombergen - Deels ontving elegante uit Parijs en Wenen Nieuwlandstraat 10 De heer Arn. v. Hilst feliciteert mej. v. Delft, links de heer A. v. Hilst de gouden medaille en het daarbij behorende getuigschrift toegekend. Ook overhandigde de heer van Hilst haar een pensioenbrief, die het mogelijk maakt van het gevarieerde leven over te stappen naar het rus tige leven. Dit laatste zal niet zo gemakkelijk zijn. De heer van Hilst verzekerde mej. van Delft dan ook, dat als zij heimwee krijgt, ze al- tij d welkom is om te komen assis teren. Als dank bood hij mej. van Delft, namens de direktie, een tele visietoestel met antenne aan. Ook het jongste direktielid, de heer Arn. van Hilst sprak woorden van felicitatie tot de jubilaresse}. Hij wees er op dat zij in de afge lopen vijftig jaar bijna nooit ziek was geweest. Namens het perso neel van de winkels, kantoor en ma gazijnen sprak de heer F. van der Gouw, districtsleider. Hij had res pect voor de wijze waarop mej. van Delft de moeilijke taak steeds heeft verricht. „Vijftig jaar het iedereen naar de zin maken is geen gemakkelijke opgave. Nu komt echter de tijd dat u kunt uitrusten, wel verdiend ove rigens. Dit zal wel het moeilijkste moment uit uw leven zijn. Ik wens u sterkte toe en hoop dat u mag leren uitrusten. Om dat uitrusten te vergemakkelijken schenkt het personeel u een nieuwe fiets", al dus de heer van der Gouw die ook nog een staande schemerlamp en een parapluibak aanbood. De heer P. van Kessel, de opvol ger van mej. van Delft, bood na mens het personeel van het filiaal eveneens een cadeau aan. Woorden van lof werden de jubilaresse ook nog toegezwaaid door de heer A. Leijtens, procuratiehouder. In haar dankwoord zei mej. van Delft, dat zij nooit had verwacht, wat haar dinsdag ten deel was gevallen .De jubilaresse ging in haar dankwoord' terug naar 1916 toen de vader van de huidige twee direkteuren haar in dienst nam. De eigenschappen van wijlen de heer van Hilst vond ze nu steeds terug in de beide direktieleden. Mej. van Delft roemde het zakelijk Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 inzicht van de heren van Hilst ter wijl zij ook vol lof was over de men selijke manier van optreden. Haar dank ging ook uit naar het perso neel dat haar een onvergetelijke dag had bezorgd. Na afloop van het officiële ge deelte volgde een druk bezochte receptie waarop mej van Delft naast gelukwensen ook nog vele cadeaus in ontvangst mocht nemen. Mgr. J. Bluyssen, bisschop van Den Bosch, zal op zaterdag 19 november officieel het bestuur van het bisdom op zich nemen. Hij arriveert zater dagmiddag 22 oktober op Schiphol vanuit Rome, waar hij heeft deelge nomen aan de vergadering van de raad voor de liturgie en zijn benoe ming tot bisschop van Den Bosch kreeg. Op Schiphol zal de bisschop worden verwelkomd door zijn moe der, mevrouw Bluyssen-Gussenhoven, enkele familieleden en vertegenwoor digers van het bisdom. In het bis schopshuis te Den Bosch zal een kor te begroeting plaatsvinden, waarna de bisschop naar zijn woning te Rosma len gaat. prima onderhouden EIKEN EETKAMER, 2 SLAAPKAMERS met matrassen, alsook 1 OPKLAPBED. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. Maandag 24 oktober a.s. begint 't Nederlands Comité Vluchtelinghulp een grootscheepse geldinzamelings actie voor Tibetaanse vluchtelingen. Gelijktijdig wordt in 15 andere Euro pese landen een actie gevoerd voor vluchtelingen in Azië en Afrika Alle landen zijn vrijgelaten in het kiezen van de vluchtelingendoelen, waarop zij hun actie willen richten en vrij het bestemmen van de ingezamel de gelden. Er is echter een goede coördinatie om overlapping te voor komen. Nederland, Noorwegen en Duitsland zullen hun actie bestemmen voor de Tibetaanse vluchtelingen die een onderkomen hebben gevonden (of zoeken) in India en Nepal. In aansluiting op een televisie- en radio- oproep op maandagavond 24 oktober zal in Nederland een huis-aan-huis collecte worden gehouden waarvoor reeds 80.000 vrijwilligers hun mede werking hebben toegezegd. De orga nisatoren hopen dat de actie in Ne derland een bedrag van 10 miljoen gulden zal opbrengen. Om de ge vluchte Tibetanen wezenlijk te helpen zal een bedrag van 25 miljoen gul den nodig zijn. Verwacht wordt dat de totale opbrengst in Europa 50 mil joen zal zijn. De Nederlandse Televisie Stichting levert een belangrijke bijdrage in de actie, door op 24 oktober 's avonds De 24-jarige Sprangse onderwijzeres Diny Kuysten, die in mei van dit jaar voor een studiereis van ongeveer 9 maanden naar Amerika vertrok, heeft ons haar reisindrukken en -ervaringen toegestuurd. Na al vijf maanden in Amerika te hebben doorgebracht blijkt zij een sterke voorkeur te hebben voor de ontwikkelingen en werkme thoden in de land- en tuinbouw. Uit haar brief die hieronder volgt is dat duidelijk op te maken. v - -fj- Nadat we in Kentucky op de uni versiteit in Lexington onze Mid-Point Meeting hadden, waar alle afgevaar digden uit de verschillende landen iets over zijn geboorteland vertelde en we indrukken en gedachten uit wisselden over Amerika, vertrok ik met de afgevaardigden uit Noorwe gen, Duitslande Venezuela, Peru en India naar de staat Minnesota. In Kentucky was het warm, ongeveer 120° F. maar de bijeenkomsten ge durende deze conferentie werden meestal gehouden in „air condition"- plaatsen, dus hadden we er niet zo veel last van. Het programma was erg interes sant en als je al deze afgevaardigden over hun land hoort praten krijg je het gevoel dat de wereld maar klein is en dat de mensen op deze wereld in zoveel dingen hetzelfde zijn, al is de culturele achtergrond verschillend. Kentucky is als een van de 50 staten van Noord Amerika bekend om zijn paardenfokbedrijven en zijn paarden races. We bezochten ook verschillen de beroemde bedrijven zoals Splin- dletop. Het klimaat is in tegenstelling tot Nederland een landklimaat. Ook het landschap is enorm verschillend. In Minnesota hadden we eerst een oriëntatieprogramma op de universi teit in Minneapolis en St. Paul en daarna vertrok ieder naar de county in de staat. Minnesota is ongeveer 5 maal zo groot als Nederland en in deze staat wonen nog geen 3:Vè mil joen mensen. Toch is Minnesota dich ter bevolkt dan de nabuur-staten South- en North Dakota, Montana en andere noordelijk staten. Het groot ste percentage van de bevolking van Minnesota leeft rondom of in de Provincies Minneapolis en St. Paul, het zijn ongeveer 1V2 miljoen men sen. Toen ik van deze steden naar Ait kin county reisde zag ik de enorme meren en hossen die zich hier uit strekken. In deze staat zijn meer dan 10.000 meren en sommige zijn zo groot dat je je aan de zeekust waant. Vele Amerikanen hebben langs deze meren een zomerhuisje en trekken daar in hun weekends en op vakan tie heen. Het is een heerlijk land en ik heb er veel genoten. Maar Aitkin county is een landbouwarm land. Ik was enkele iveken bij een fami lie op een boerderij waar ze 80 melk koeien hadden en 400 acres land. Het waren Guernsey's en Hollandse zwartbonte koeien. Natuurlijk hielp ik als ik tijd had met het melken wat met een vacuumpijpleiding-systeem gebeurde. Vier koeien tegelijk. Ik was echter niet veel thuis want ik be zocht allerlei organisaties, verenigin gen en scholen. Soms ging ik zoals de leerlingen met de schoolbus naar school. De kinderen waren erg geïn teresseerd in onze scholen en in het leven van Nederland. Deze familie heeft ook een privé- vliegtuig voor vier personen. We gin gen dus zo af en toe de lucht in en het is werkelijk een prachtig gezicht vanuit de lucht deze uitgestrekte bos sen en meren te zien en de weinige boerderijen en dorpen daartussen. De Mississippi rivier kronkelt door het landschap. Er is minder landbouw in het noorden van Minnesota dan in 't zuiden. En de landbouw is erg exten- Dini Kuysten sief in tegenstelling met Nederland. In Aitkin bezocht ik ook enkele ijzer mijnen en met de problemen van de Indianenreservaten maakte ik ook kennis. In september, gedurende een week was ik als gast op de staatsten- toonstelling, waar de jongerengroe pen hun werk tentoonstelden en waar wedstrijden gehouden werden. De monstraties van diverse onderwerpen, zoals bloemen, planten, koken, huis houdelijke bezigheden, vee, verzor ging van dieren enz. Verder was er een paardenshow, paardspringen, westerse cow-boy en Engelse stijl. Het was allemaal zo groot dat ik me op de wereldtentoonstelling waande. Nu ben ik in Chicago-county, dicht bij de grens van de staat Wisconsin. We bezochten enkele dagen geleden een „cranbessie bogs" in Wisconsin. Ze waren de bessen aan het oogsten en bevloeiden eerst het veld met wa ter uit een naburig meer, dan gingen ze met een machine in het water en rispen hiermee de bessen van de ste len. Volgende week vertrek is naar de universiteit van Minnesota om enkele „courses" te volgen. Dit is een van de grootste universiteiten met zijn on geveer 40.000 studenten. Ook dat lijkt me weer interessant"aldus Di ny Kuysten in haar brief. van 20.20 tot 23.00 uur een gevari eerd programma uit te zenden op Ne derland I. De uitzending heeft de titel „Over naar Soestdijk" meegekregen, omdat het grootste gedeelte van het pro gramma komt uit de circustent van Toni Boltini, die op die dag in de tuin van het paleis Soestdijk staat op gesteld. In aanwezigheid van de Ko ninklijke familie en tweeduizend gas ten (geselecteerd uit alle groepen van de bevolking in het hele land) wordt aandacht besteed aan de Vluchtelin gen-hulpactie. Mies Bouwman zal het programma presenteren. Samensteller en regis seur is haar man Leen Timp. Verder werken mee: Mr. G. B. J. Hilterman; H. J. Neuman; Willem Duys; Pier Tania; Koos Postema; Nic. Heizen- berg en een groot aantal bekende ar tiesten. snijdt bij Hollandia het mes aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gesprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. In New Y'ork is dinsdag overleden Elizabeth Arden (82), een beken de figuur in het rijk der schopn- heidsmiddelen. Mevrouw Arden, Canadese van geboorte, was de oprichtster en presidente van Elizabeth Arden ine. Zij rekende 1400 tot 2100 gulden per week voor haar schoonheids behandelingen. De Waalwijkse Biljartvereniging HBS, gevestigd in café Frans van Helvoirt aan de Putstraat, heeft in de afgelopen zomermaanden haar le den actief bezig gehouden met een onderlinge competitie die op maan dag 10 oktober j.l. zijn beslag kreeg. Voorzitter Demmers sprak dan ook van een zeer geslaagd en goed geor ganiseerd tournooi en hij kon met trots vaststellen dat de animo vooral in het stille seizoen geweldig was ge weest en hij hoopte dan ook dat de zelfde animo en sportiviteit terug te vinden zal zijn in de a.s. kompetitie. Hierna volgde de prijsuitreiking. Als derde prijswinnaar kwam de heer C. v. Dongen naar voren ,die gelukwen sen en een couvert in ontvangst mocht nemen, evenals de heer M. Roomer die 2e werd en eveneens werd gefeliciteerd en een couvert werd aangeboden. Als eerste en clubkampioen 1966 kwam de heer A. Rombouts, ere voorzitter van HBS uit de bus. De voorzitter richtte zich tot de heer A. Rombouts met een zeer bijzondere ge lukwens. Met Uw 77 jaren bent U 'n voorbeeld van sportiviteit en vecht lust waaraan wij als jongeren allen 'n voorbeeld kunnen nemen, aldus de voorzitter. De heer Demmers kon ook de heer Rombouts een couvert aan bieden. Verder dankte hij de hospes mevrouw de Wed. v. Helvoirt voor de gastvrijheid. Namens café v. Hel voirt kreeg de kampioen bloemen en sigaren aangeboden, de beide andere geklasseerden ontvingen eveneens 'n rokertje. Tot slot dankte de voorzit ter alle biljarters voor hun bijdrage aan dit onderlinge concours en wer den hun nog enkele verfrissingen aangeboden.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13