M. C. van de Ven door bestuur T.N.O, en Vakschool gehuldigd Damesafd. „Ons Huis" viert koperen jubileum m Jwnpe DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 OKTODER 1966 GOUDEN AMBTSJUBILEUM VETERANEN-GYMNASTIEKVERENIGING Tijdens onze grootscheepse verbouwing gaat de VERKOOP NORMAAL DOOR JAM DE DOCK Nieuwste Ford-modellen op show in zaal de Nijs 8.8.8.8.8.88.8.8.8.8.8.8.8.8.8.8.8 8 8. 8 8 8 8 8 8.8.8.8.8.8.88.8.8.8.88.8.8-8.8.8 Aktie voor kerk van Pastoor Oomens belooft heel wat d VAN MIL Juwolier J. Tausch ROOMBORSTPLAAT BOTERLETTERSTUKJES Tal van cadeaux en gelukwensen Burgemeester Teijssen Oud-leerlingen Dankwoord I In Tilburg geen brood meer op de pof Vrijdag feestavond in zaal De Nijs UW MODE-ADVISEURS N.S. plein 45, Tilburg ALTIJD PLAATS OM TE PARKEREN Oprichting Huldiging ,t, Voor 5A* Baby Gilde van Besoyen houdt statiedag KVP-bestuur achter fractie BANKETBAKKERIJ K.R.O.-uitzending van „Sta-p-af" uit De Efteling Accordeon-concert in „De Lindeboom" te Waalwijk Damesmode Tilburg Waalwijkse en Langstraatse courant Hoofdredakteur: JAN TIELEN 87e Jaargang no. 83 Buraeux: Grotestraat 205, Waalwijk Dr. van Beurdenst., 8, Kaatsheuvel Telegramadres: „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Door directie en bestuur van het lederinstituut TNO en door het bestuur van de Middel bare Vakschool voor de leder- en schoenindustrie is woensdagmiddag de heer M. C. van de Ven gehuldigd, in verband met diens 50-jarig ambts jubileum. De heer van de Ven, die als amanuensis verbonden is aan het TNO werd door diverse sprekers ge roemd om de wijze waarop hij gedu rende een halve eeuw zijn werkzaam heden heeft uitgeoefend. Dat men de jubilaris waardeert bleek wel uit de vele en waardevolle cadeaus die hem overhandigd werden. Ir. J. Roelofs Heyrmans, direkteur van het instituut, vond het jubileum van de heer Van de Ven een uitzon derlijke gebeurtenis. Dat het bestuur er ook zo over dacht bleek wel uit de aanwezigheid van dr. Mooy de algemeen direkteur van het TNO en voorzitter van het lederinstituut, bur gemeester Teijssen, voorzitter van 't schoolbestuur en enkele andere be stuursleden. De huldiging werd ook bijgewoond door collega's en oud collega's van de heer Van de Ven en door leerlingen en oud-leerlingen van de vakschool. Sprekend namens het nijverheids instituut TNO zei dr. Mooy, dat er onder de 4000 werknemers die aan het instituut verbonden zijn, wel nie mand is die een gouden jubileum kan vieren. „U hebt uitgeblonken door de voortreffelijke wijze waarop u uw taak vervuld hebt. Ongetwijfeld hebt u dit met veel plezier gedaan, anders had het TNO niet 50 jaar van uw werkzaamheden mogen profiteren", aldus dr. Mooy, die dit jubileum een gerede aanleiding vond om dhr. Van de Ven in de bloemetjes te zetten. Naast de schriftelijke gelukwensen van de voorzitter van het instituut bood dr. Mooy de gouden jubilaris een ring en een enveloppe met in houd aan. In zijn functie als voorzitter van de Middelbare Vakschool noemde burgemeester J. Teijssen dit jubileum een unicum. „Een jubileum niet al leen voor het TNO maar ook voor de school. In 1916 toen u toe trad tot 't instituut, werd u ook bij de school, die in 1914 gestart was, betrokken. Tot 1949 was het rijksproefstation één met de school. Gedurende een halve eeuw hebt u heel veel toewij ding de schoolgemeenschap voortref felijk gediend. De naam Van de Ven betekent een herinnering aan grote dienstbaarheid. In deze schoolge meenschap zegt deze haam iets. Een bewijs van uw grote verdiensten. 'Ook het schoolbestuur waardeert u", aldus de heer Teijssen, die als blijk van waardering de jubilaris een verrekij ker aanbood. Voor de heer Van de Ven een welkom hobby-instrument. „In 1916, toen u als 13-jarige jon gen in dienst trad, bent u uw werk zaamheden niet onder de meest gun stige omstandigheden begonnen. Aan de school waren toen nog geen tien medewerkers verbonden"aldus ir. Roelofs Heijermans, sprekend na mens het personeel van het instituut en de school. „In die 50 jaar is er heel wat veranderd. Nu werken ruim 50 personeelsleden in vaste dienst. Door uw studiezin hebt u zich opge werkt tot amanuensis, na eerst als analist gewerkt te hebben". Spreker Dr. Mooy overhandigt de heer Van d' van het bestum Ven een zegelring, geschenk i*an T.N.O. roemde de goede eigenschappen van de heer Van de Ven; zijn nauwkeu righeid, opmerkingsgave, ijver en hulpvaardigheid. Eigenschappen waarvoor het insti tuut en de medewerkers de jubilaris waarderen. Ir. J. Roelofs Heyrmans vond het een voorrecht, namens alle medewer kers, de gouden jubilaris een cadeau, een buikkastje, te mogen aanbieden. Wetend dat de heer Van de Ven graag zijn kinderen in de Ver. Staten zou gaan opzoeken (hierdoor onder meer in staat gesteld door hef cadeau van dr. Mooy) wilde ir. Roelofs Heijermans hem hiervoor ook de tijd gunnen. Daarom bood hij hem, voor volgend jaar, een vakantie van twee maanden aan. Ook de oud-leerlingen van de vak school zijn de heer Van de Ven niet vergeten. Dat bleek duidelijk uit de woorden van de heer P. van Hees been die zei, dat de afgestudeerden dankbaar zijn, voor de wijze waarop de heer Van de Ven hen steeds hielp. De heer Van Heesbeen bood een cheque van f. 1000,- aan; een be drag dat door de giften die nog bin nen komen, groeiend is. De leer lingen die thans van de vakkennis van de heer Van de Ven profiteren boden bij monde van de heer E. Stoop een bloemstuk aan. De heer Gersen, die ruim 40 jaar met de jubi laris samenwerkt, kon de lovende woorden, door alle sprekers geuit, ten volle beamen. Gedurende al die jaren is hij getuige geweest van de voor treffelijke werkwijze van de heer Van de Ven. Getroffen door deze grootse hujde, zei de heer Van de Ven altijd met ge noegen gewerkt te hebben. Hij hoop te zijn beste krachten te kunnen blij ven geven. De jubilaris zei blij te zijn dat hij er aan heeft mogen bijdragen dat het „proefstationnetje" is uitge groeid tot een instituut van formaat. Ook was hij verheugd in al die jaren aan de opleiding van jongelui e heb ben kunnen bijdragen. Groot was zijn dank ook voor de vele cadeaus die hij had ontvangen. Het dankwoord van de heer Van de Ven betekende ook het slot van 't officiële gedeelte. De receptie die hierna volgde werd druk bezocht. Het personeel van school en instituut bleef, samen met de genodigden, nog geruime tijd op gezellige wijze bijeen. DIAMANT, de koning der edelstenen, kan op vele wijzen worden verwerkt. Wij tonen U met veel genoe* gen de edele werkstukken, waarin de schittering van deze g steen tot zijn volle recht komt De prijs Voor 85,koopt U al eea v 14 karaats gouden ring met een echte jant loep-zuivere bril- Grotestraat 231 a Tel. WAALWIJK 2625 Geen brood wordt er meer gele verd door de Tilburgse bakkers wan neer een klant schuld heeft. Door de R.K. bakkersbond St. Honoré is be sloten dat het maar eens uit moet zijn met dat eindeloos poffen. Er is een afspraak gemaakt dat de minder goede betalers zal worden medegedeeld dat er een regeling voor de achterstallige schuld komt, doch wanneer men weigert te betalen, het brood leveren wordt stopgezet. Om dat alle bakkers en bezorgers met de ze maatregel akkoord gingen zullen die slechte betalers bij geen enkele bakker brood kunnen kopen. Immers de namen van die eindeloze poffers zullen op de régelmatig te houden bijeenkomsten van bakkers en bezor gers publiek worden medegedeeld. De bakkers menen dat de huisvrouw vaak blijft poffen buiten mede-weten van haar echtgenoot. Wanneer er geen brood geleverd wordt zal het poffen - dat volgens de bakkerspa troons geheel uit de tijd is - wel tot het verleden gaan behoren. WAALWIJK - Vrijdag 21 oktober viert de dames-afdeling van de vete ranen-gymnastiekverOns Huis" in Waalwijk haar 12V2-jarig bestaan. De herdenking van dit koperen jubi leum zal gehouden worden in de zaal van de Gecroonde Leersse" in de Grotestraat. De voorzitter van het veteranenkorps van KNGV zal dan enkele personen onderscheiden. Aan de oprichting van deze afde ling is uiteraard wel het een en ander voorafgegaan. Op een bestuursverga dering in mei 1953 nl. werd door de gymnastiekvereniging „Ons Huis" besloten om een Tuindemonstratie te houden op het Vredesplein met mede werking van de zustervereniging „Olympia" uit Tilburg met hunne da mes. Na deze demonstratie volgde 'n bal-champètre waarvoor door het ge meentebestuur van Waalwijk 'n plan- ce beschikbaar was gesteld. Deze zeer geslaagde demonstratie had niet alleen op de leden van „Ons Huis" doch ook op de dames der leden een diepe indruk gemaakt zodat men be- sloot, na contact met de heer C. v. d. Zilver, leider van „Olympia" en diens technische uiteenzetting, deel te nemen aan een reünie van een Bel gische turnvereniging, ter gelegen heid van haar sportterrein, met een mars door de straten van Antwerpen. Men zou hieraan deelnemen in on derling verband met de Tilburgse turnvrienden en hunne dames en trachten de Nederlandse kleuren in België hoog te houden. De mars door de straten van Antwerpen werd door de begeleidende dames van de leden van „Ons Huis", op gewone schoe nen meegelopen. Deze zeer plezierige tocht naar en in Antwerpen was aan leiding tot een diepgaande bespre king van het bestuur met hunne da mes, onder leiding van de thans oud en ere-voorzitter van „Ons Huis", de heer G. van Oostrum. Na deze be spreking werd besloten, om onder de technische leiding van de heer C. v. d. Zilver er toe over te gaan om met een groepje van 13 dames uitsluitend gymnastiek te gaan beoefenen op donderdagavond in het gemeentelijk gymlokaal in de Stationsstraat. Op 18 mei 1964 werd definitief een dames-afdeling van „Ons Huis" opgericht, met een voorlopig zelf standig bestuur, dat werd samenge steld als volgt: Mevr. Hopstaken (voorzitster); mevr. Thaalsman (secretaresse); mevr. A. v. d. Griendt (penningmeesteresse). Thans zijn er van de oprichting' der damesafdeling nog actief lid: mevr. A. v. d. Griendt; mevr. E. Pot; mevr. D. Lombarts; mevr. P. Snijders en mevr. Rombouts. Onder leiding van mevr. Dudök oefenen thans 40 ge huwde dames iedere donderdagavond in de Herman Broerenschool aan de Taxandriaweg. De herdenking op 21 oktober zal worden gehouden in zaal „De Gecroonde Leersse" aan de Gro testraat. Tijdens deze herdenking zal door de voorzitter van het veteranenkorps KNGV, de heer v. d. Berg uit Haar lem aan 4 leden van „Ons Huis" het insigne 25-jarig lidmaatschap van het veteranenkorrs worden uitgereikt nl. aan de heren C. Treffers, H. v. d. Griendt, W. Pot en A. Lombarts. Tij dens de algemene jaarvergadering van het veteranenkorps in april j.l. zijn reeds twee 25-jarige leden van „Ons Huis" gehuldigd n.l. de oud voorzitter, de heer G. v. Oostrum, en de heer P. Renooy. Een half jaar geleden heeft de he ren-afdeling van „Ons Huis" van het gemeentebestuur als oefenavond de woensdagavond toegewezen gekregen in dezelfde school als de dames. Daar de vraag om toetreding bij de heren afdeling van „Ons Huis" steeds gro ter wordt, overweegt men in het be stuur het oefenschema te verlengen. De leiding bij de heren berust in han den van de heren C. Treffers en Fr. Hurkmans. Alle gehuwde heren, die actief lid wensen te worden zijn steeds welkom op woensdagavond aan de Taxandriaweg. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Op maandag 24 oktober houdt het Gilde St. Crispinus en St. Crispini- anus van Besoyen haar jaarlijkse statiedag. Deze dag krijgt ditmaal wei een bijzondere betekenis, i.v.m. het feit. dat een der leden n.l. de heer Antoon van der Gouw 50 jaar lid is van het Gilde. Tijdens een feestelijke bijeen komst in de Gildekamer bij de heer J. Hoevenaar, zal de gouden jubi laris worden gehuldigd, waarbij ook de dames der leden tegenwoor dig zullen zijn. 's Morgens om 8.15 uur zal hij van zijn woning wor den afgehaald, waarna om 9.00 uur de Gildemis zal worden opgedragen in de kerk van O. L. V. Onbevl. Ontvangen. Na de H. Mis is er dan een koffietafel, waarna het Gilde zal optrekken naar het gemeente huis waar om 11.00 uur de Gilde- gnjet zal worden gebracht aan de Edelachtbare Heer Burgemeester, beschermheer van dit Gilde. Na het diner om 12.30 uur is het sluiting van het schietseizoen. Al met al staat de Gildebroeders en Gildezusters van St. Crispinus en St. Crispinianus van Besoyen, a.s. maandag een echte ouderwetse Gil- dedag te wachten. WAALWIJK De Ford-show die automobielbedrijf De Langstraat uit Waalwijk afgelopen weekeinde in de zaal van de Gecroonde Leersse hield, heeft heel wat belangstelling getrokken. Het middelpunt van de show was wel de nieuwe Taunus 12M en de 12M-coupé. Twee nieuwe telgen van een goed ras. Ook de nieuwe 15M had ieders bewonde ring. De Taunus 12M en 15M zijn uiter lijk hetzelfde. Alleen is er een ver schil in het aantal pk. De 12M heeft een 63 pk. motor, de 15M een 75 pk. motor. Beide wagens zijn op het ge bied van rijcomfort uitblinkers. De voorwielaandrijving, voorwielop- hanging met zware schroefveren en dubbelwerkende telescoop-schok dempers dragen bij tot het rijcom fort voor vijf personen. De Taunus is namelijk een royale 5-persoons wagen. De voorwielaandrijving zorgt voor een volkomen vlakke vloer en een ongekend grote bagageruimte. Men heeft de beschikking over niet min der dan 0.65 m3 bagageruimte. De 12M, 63 pk., kost 6695,—; de 15M 75 pk., 7365,de 12M-coupé 7595,—. Een ideale gezinswagen is de Cor tina, die in vele uitvoeringen ver krijgbaar is. Een gewild model is de Cortina de Luxe 4-deurs. Deze wa gen is standaard leverbaar met doorlopende bank en stuurversnel- ling en is uitgerust met de 1220 cc motor. Tegen meerprijs is een 1500 cc motor, met vol-automatische transmissie leverbaar. Ook als sta tion-car twee modellen: de Luxe Estate Car en deLotus, met spor tieve kuipzittingen en pookje. Op de show stonden verder nog de Taunus 17M, de 20M en de Anglia Torino. De 17M is, wat vormgeving betreft, eenvoudig en niet opge smukt: fraai van buiten en van bin nen ruim en elegant. Men kan kie zen tussen de 1500 cc- en 1700 cc- motor. Tot de standaarduitrusting behoren schijfremmen, een waar borg voor grotere veiligheid. Een wagen met 6-cylinder motor is de Taunus 20M. De 95 pk. motor zorgt er voor dat men in 15,5 sec. van 0 tot 100 km.-u. rijdt. De stan daarduitrusting van deze wagen omvat veel extra's: onder meer Flow-Away ventilatie. De 20M TS Hardtop is leverbaar met kuipzit tingen en pookje. Ook is de 20M in stationcarmodel verkrijgbaar. De overgrote meerderheid van het partijbestuur van de KVP heeft zich achter het beleid van de KVP-fractie uit de Tweede Kamer geplaatst, dat geleid heeft tot de val van het kabi net JCals. De beslissing werd geno men na „bijzondere uitvoerig beraad" met 29 stemmen voor en drie stem men tegen bij twee onthoudingen. ■Met de drie tegenstemmers zal nader beraad worden gevoerd. Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk in 3 smaken: vanille, koffie, chocoladi of neem eens een stukje van HET VARKEN de fijnste marsepein De aktie die ook dit jaar weer ten bate van de nieuwe Bernadette- kerk zal worden gevoerd is niet na een dag afgelopen. De sinaasappe- lenaktie van vorige jaren bracht weliswaar veel geld in het laatje dit jaar zal deze aktie plaats maken voor een aktie die spanning en prij zen oplevert. Het aktiecomité zal op 27 oktober met 28 groepen heel Waalwijk be strijken om in elke brievenbus een envelop met daarin 3 totoformulie ren te deponeren. Het zijn bijzon dere totoformulieren waarvan tot nu toe ons alleen bekend is dat de 3 paters Capucijnen die 9 weken in de Bernadetteparochie zijn geweest, de hoofdrol zullen gaan gaan spelen. KAATSHEUVEL De zaal waarin het beroemde waterorgel van „De Efteling" staat, werd dinsdag door de KRO als radiostudio gebruikt. Het programma „Sta-p-af" Werd toen n.l. rechtstreeks uitgezonden vanuit „De Efteling". De opname voor het kinderprogramma werd bijgewoond door 250 leerlingen van de Mariaschool uit Kaatsheuvel. Het KRO-radioprogramma „Sta- p-af" is een wekelijkse kinderuit zending die om de twee weken er gens vanuit het land, rechtstreeks wordt uitgezonden. Dinsdag was dat het geval in Kaatsheuvel. Els van Roon en Felix Huizinga praat ten dit 50 minuten durende pro gramma, dat onder regie staat van Wim Quint, aan elkaar. Muzikale medewerking verleende het Cock tail Trio terwijl Nel Kars sprookjes voorlas. Felix Huizinga, de jeugdige pre sentator van dit kinderprogramma, had o.m. een intervieuw mét de heer Van den Meijdenberg, chef van het bureau van „De Efteling" en met Anton Pieck, de geestelijke vader van de sprookjes. Natuurlijk ontbrak ook het waterorgel niet in het programma. In iedere „Sta-p- af" uitzending js een quiz. Dinsdag was dat, hoe kan het ook anders, een sprookjesquiz. De uitslag hier van wordt in het programma van komende dinsdag bekend gemaakt. Zaterdag 29 oktober zal dan de eigenlijke aktie plaats vinden. Een geluidswagen met daar achter een hele stoet wagens zal 's morgens door Waalwijk trekken. Diezelfde zaterdagmiddag zullen in 2 uur tijd alle enveloppen met de totoformu lieren weer opgehaald worden. Er zijn 20.000 totoformulieren die over geheel Waalwijk verspreid zul len worden. Men hoopt ze zaterdag 29 oktober allemaal weer terug te krijgen. Ingevuld uiteraard. En dit alles zal met veel tam-tam gepaard gaan. Zo ook de slotavond van deze aktie die gepland is op vrijdag 4 november, de avond voor het ver trek van de paters. Zij zullen na melijk 5 november vertrekken en men zag in deze aktie de mogelijk heid de paters het middelpunt te maken van een dol-dwaze toto. Voor die avond is een zaal ge huurd waarna de bekendmaking van de winnaars, waarbij ook nog voor de nodige spanning wordt ge zorgd, een groot bal is. Wat het „dol-dwaze" van deze aktie nou behelst wordt volgende week bekend gemaakt. Zaterdag zal in „De Lindeboom" in de Antoniusstraat te Waalwijk accordeonver. „Acordeola" haar le openbaar concert met de nodige omlijsting brengen. Door de mede werking van een der grootste en meest bekende accordeonvereniging t.w. „Acordeana" uit Helmond on der leiding van de heer Willems zal zeker voor de liefhebbers uit deze omgeving een reden zijn dit con cert zomaar niet te laten voor wat het is en de gelegenheid te baat nemen beide orkesten te zien en te horen, tevens zal een orkest, het zgn. Muziekschoolaccordëonorkest zich presenteren. Voor een gezellig slot zullen „The Rowdies" de tie ners en vijftigers wel van hun stoel los krijgen daar deze accordeon demonstratie zal worden besloten met een bal. Aanvang 20.00 uur Heuvelstraat lf Telefoon 268S2 Exclusieve collecties TRICOT JAPONNEN en PAKJES PANTALONS BOKKEN X JUMPERS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 17