wAAlwijkse en LAnqstRAAtse couraiyl Uitgaan in het weekend Lido SLïSlV top orm Spaans dansensemble naar Stadsschouwburg-Tilburg van iTlierlo Nabij Loon op Zand gestart met aanleg 380,000 volt koppelnet APOLLO ü'jsis Sacrum Romantica Gemeenschapshuis ÏV0R0L iosvanüermeuien uitsluitend bij ANTONIA Y MORYO centrale HUIS verwarming My Fair Lady Gezworen kameraden Liane, blonde slavin De Rangers van Majoor Rogers Harem Holiday Compagnons in de misdaad CULTURELE FILMCYCLUS Eva TIJDELIJK Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM adviseur Toernooi om de Nrd. Braband Coupe cJ-lerenkleclinc) WAALWIJK Halve dagen werken Verbinding Eind hoven—Geertruiden- berg NKV-bestuur achter standpunt voorzitter Mertens lil marconilaan 6 lil eindhoven tel.(040)33718 Prijsvraag van Debé-meubelen VRIJDAG 21 OKTOBER 1966 87e JAARGANG No. 83 De teho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10-j-10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (by incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprys: 13 cent per iroa. Ccntractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwyk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" My Fair Lady, de beroemde musi cal van de laatste jaren is gemaakt naar een toneelstuk van G. Bernard Shaw. Vooral Audrey Hepburn en Rex Harrison hebben veel bijgedra gen tot deze film waarin Audrey aan vankelijk als een ordinair bloemen meisje opkomt en later als wedden schap tussen twee jonge professoren tot een van de lieftalligste meisjes van Londen ivordt uitgeroepen. Rex Harrison is in deze musical de professor die de weddenschap met 'n vriend aangaat en Eliza Doolittle van haar afschuwelijke uitspraak van haar moedertaal afhelpt en haar een juiste smaak tot kleden bijbrengt. Als hij haar na maanden zover heeft ge kregen dat zij perfekt spreekt en zich als een dame weet te bewegen en ge dragen moeten zijn lessen in praktijk worden gebracht en samen met zijn moeder gaat Eliza naar de Ascot-ren- nen waar ze het middelpunt wordt van alle jongemannen uit de hogere kringen. Bij hun thuiskomst heeft Eliza zoveel tegelijk ervaren dat zij plotseling tot de ontdekking komt dat professor Higgings haar nog steeds als werkobject beschouwt. Dan is ze woedend en pakt haar koffers om naar haar vroegere marktplaatsje en huis te gaan. Niemand wil daar ech ter meer iets van haar weten. Ze ken nen haar niet meer. Maar als ze nu gedacht had dat alleen zij verdrietig is heeft ze het mis. Ook daar komt ze wel achter. Liedjes als Het Spaan se Graan, Als ik straks de kerk maar haal, As t effe kan, en Zalig zijn, zijn enkele en meest bekende liedjes uit de musical die op een heerlijk luchtige manier naar voren worden geschoven. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zon dag, dinsdag en woensdag, a.l. Amerikaanse Mariniers die in oor log met Japan ook hun privé-leven niet vergeten, krijgen het daardoor nog veel moeilijker vooral wanneer zij en verloofd en nog verliefd worden op meisjes die zij in de oorlog leren kennen. Dat wordt dan twijfel en on zekerheid over de toekomst. Ze we ten het niet meer en het vertrouwde thuis is zover weg. En daarmee wor den we in deze film geconfronteerd. Die jongens die in oorlogstijd ook nog andere moeilijkheden hebben. Zondag 2 uur. Liana, Blonde slavin, is een ver volg op de film Liane, het meisje uit het oerwoud. Aan het einde van die film keerde zij terug naar het oer woud omdat zij in de beschaafde we reld niet kan wennen. In deze film moet zij weer naar Europa, in ver band met het overlijden van haar grootvader. In het vliegtuig zit behal ve haar begeleider ook nog een sla- vinnenhandelaar die in Liane een be koorlijke buit ziet. Haar vriend Thor- ren wordt gewaarschuwd, die met be geleider Frank de bende achterna gaan die Liane toch hebben weten te ontvoeren. Zaterdag 11.45 uur. 18 jaar. In 1760 zijn de Engelse kolonisten in de „nieuwe wereld" in een verbit terde vrijheidsstrijd gewikkeld tegen de Fransen, die gesteund worden door de Indianen. Een groot aandeel in de strijd heeft het Rogers Com mando, een brigade van stoutmoedi ge, geharde vrijwilligers. Zij weten van geen opgeven ook al is de situa tie vaak zo dat er nietsanders over blijft dan opgeven. Maar het spreek woord zegt ook voor 'hen „de aan houder wint". Zondag 3 uur. De Amerikaanse filmster Johnny Tyronne (Elvis Presley) woont in het Midden-oosten de première bij van zijn laatste film. Een der aanwezigen, prins Dragna, nodigt John uit voor een bezoek aan het land Lunarkand, als gast van koning Toranshah. Hoe- we] John er aanvankelijk niets voor voelt stemt hij toch toe en dat om de beeldschone gezellin van de prins. Op hun reis naar het land gebeuren er echter al de vreemste dingen. John wordt ontvoerd. Hij belandt in een harem. Weet te ontsnappen maar wordt andermaal gepakt. Todat er iets bij John begint te dagen. Een komplot tegen de koning. Het is aan Elvis dit zaakje eens even op te knap pen. Donderdag, vrijdag en zondag. A.L Joe Baron, detective bij de afde ling moordzaken, leeft samen met z'n vrouw Lisa boven zijn stand, dankzij de inkomsten uit effecten van Lisa. Zij komen echter in financiële moei lijkheden wanneer de aandelen van Lisa plotseling geen rente meer uit betalen. Als dan ook de arts van Til den beroofd wordt van een aanzien lijk bedrag, is Joe meer dan beroeps halve geïntresseerd in het opsporen van de dader en het geld. Een film met veel spanning, zonder sentiment, wel op het eind spijt. Zaterdag en maandag. Dit is het verhaal van twee men sen, een man en een vrouw, die zich omwille van roem en materie uit de maatschappij hebben gebannen. Toch kunnen beiden er zich niet mee ver enigen maar voor hen is er geen an dere mogelijkheid dan voortgaan zo als ze in beginsel onbewust zijn be gonnen. Eva en Tyvian. Zij kunnen elkaar niet vinden maar elkaar evenmin los laten. Beiden hebben geen vertrou wen in zichzelf maar willen wel ver trouwen in elkaar hebben. Eva is een call-girl, enkel omdat ze alleen in haar fantasie nog werkelijk van een man kan houden. Tevens kan zij hierdoor haar materiële hebzucht wai bevredigen. Tyvian heeft onder zijn naam een boek gepubliceerd dat in feite door zijn overleden broer is geschreven. De roem die hij zich daar mee verwierf doen hem jaren op de voorpagina's van de kranten plaatsen. Dat is wat hij wilde. Niet op deze manier, maar er bleef hem niets an ders over. Beiden voelen zich hier door verstoten door de maatschappij. Ze voelen zich de last opgelegd door de maatschappij, omdat die iets der gelijks niet kan dulden. In feite zijn zijzelf de fout begaan. Ze moeten er mee voortgaan omdat ze beseffen dat wanneer zij beiden er mee zouden op houden er totaal niets meer is voor hen. Ze kunnen beiden twee verschil lende wegen ingaan, Doch beide we gen betekenen de ondergang. Ze wil len niet voor de keus gesteld worden en gaan door, vechtend en voor niets. Dinsdagavond. Zaterdagavond en zondagavond 't Duke City Sextet. De grote sensatie van deze week. Vanaf dinsdag j.l. is er weer een plaat op de markt met op de voorzijde „Ik ben je kwijt" en op de achterzijde „Wacht op mij". Al 14 dagen draait radio Veronica deze twee liedjes die het op de band had staan. Joost de Draaiert vindt deze plaat het snufje van Bob Smit. Deze zesde plaat van het Duke City Sextet gaat hoge ogen gooien fluistert men. Een bewijs alvast. In enkele dagen tijd zijn er al honderden van ver kocht. En als we Joost de Draaiert mogen geloven verdringt het Duke City Sextet de beat nog eens van de hit-parade. Zondagmiddag de Row dies. Nog steeds zijn het Les Compains die met John Desmares naar Roman tica komen. John Desmares met over wegend Franse songs en een goede smaak voor het selecteren van die songs. Zaterdag spelen The Flying Dutch men en zondagavond Hu and the Hilltops. Deze groep komt de laatste weken meer en meer in de schijnwer pers van de publiciteit te staan en het is opvallend dat deze knapen meteen in de roos schoten met hun meezin ger Can 't you hear me. Dit gaat waarschijnlijk betekenen dat er binnen enkele weken weer een naam aan de lijst der beste en bekend ste Nederlandse beat-bands zal wor den gevoegd. B'J TANDPASTA Bekijk de complete TOP-FORM coOectte 1866 van alle kanten I Direct doen. stuur een kaartje of kom even langs :u krijgt de fraai geïllustreerde meubelcatalogus ge heel gratis. Het biljarttournooi om de „Noord- Braband"-coupe, dat i.v.m. het plot seling overlijden van de heer M. van Bracht moest worden uitge steld, zal in overleg met de deel nemers aan dit tournooi, dat door B.V. ,,'t Zwaantje" wordt georgani seerd, worden voortgezet op 18 en 19 november a.s. De uitslag van de partijen die reeds zijn gespeeld, blijft gehandhaafd. Zoals bekend wordt dit tournooi gespeeld in het clublokaal van B.V. ,,'t Zwaantje" bij de heer W. van Oers (café Galgen wiel). Het beroemde Spaanse dansensem ble „Antonia Y Moryo" is met een korte tournee in ons land. Eén van hun pleisterplaatsen is de Tilburgse Stadsschouwburg, waar zij op zondag 23 oktober a.s. een dansfeest zullen verzorgen, wat maar zelden te zien zal zijn. De liefhebbers van deze felle folk loristische dansen zullen deze avond hun hart kunnen ophalen. Ve len kunnen steeds opnieuw in vervoe ring raken bij het aanschouwen van kleurige taferelen en daarmee bewijst een danstheater als dat van Antonia Y Moryo zijn bestaansrecht. Ook het oor stelt op een avond als deze zijn eisen. De schorre stem van een fla menco-zanger mag niet ontbreken. Het voetenwerk van de dansers, dat gehoord moet worden laat telkens weer die impressie achter, welke juist zo kenmerkend is voor dit land. Ook Carlos Sanche met zijn zo fijntjes uitgebalanceerd gitaarspel heeft zijn taak in dit gezelschap. De flamenco zanger Alfonso Choaz samen met Sanchez geven met hun muziek de aanzet tot het felle, vurige element wat de dansen zo pittig, aantrekke lijk maakt. Als eenmaal een vonkje van dat enthousiasme overslaat naar het publiek, dan wordt dat merkbaar bij de uitvoerenden. Het ritme wordt speelser, de lach wordt breder, de zaal geniet méér! Zondag 23 oktober a.s. derhalve een Spaans dansfeest op de planken van de Tilburgse Stads schouwburg. Het toneelstuk „De Meiden" van Jean Genet bevat drie vrouwenrollen. Mannen komen er niet in voor. Het Incidenteel Theater Experiment heeft 't idee van Genet overgenomen door zijn verbeelding van de toneelopvat ting opzettelijk onecht te doen zijn. Gespeeld door mannen, komt de eigenlijk aard van het stuk sterker naar voren. De persoonlijke karakte ristieken verdwijnen en het zuivere beeld wordt dwingerder. Genet is vol wrok tegen de samenleving en dat is dan nog te zwak uitgedrukt. Hij er vaart haar op een wijze, die zijn haat gaande maakt, omdat hij haar af schuwelijk vindt en er toch door wordt aangetrokken. Zij wekt bij hem lust- en onrustgevoelens, voor een deel van erotische aard, en hij zweept zich op om er zich venijnig tegen te verzetten. De Meiden zal op maandag 24 ok tober a.s. te zien zijn in de Tilburgse Stadsschouwburg. Na afloop is er ge legenheid tot discussie o.l.v. de regis seur John van der Hest en met me dewerking van de akteurs. Een avond voor fijnproevers van een bijzonder experiment! Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tyd bij Hollandia kimt verdienen. Zoals U vrijdag j.l. in dit blad, onder de rubriek ,Op de voet gevolgd', kon lezen, is de heer N. Maaywee uit Drunen onderscheiden met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde von Oranje Nassau. De heer Maaywee was veertig jaar werkzaam bij het schoenfabriek van A. J. de Kort te Waalwyk. Deze week is in Tilburg vlak bij Loon op Zand een begin gemaakt met de aanleg van het nieuwe 380.000 Volt koppelnet voor Nederland, dat mettertijd ook op het West-Europese net kan worden aangesloten. Met de totale kosten is een bedrag van een half miljard gulden gemoeid. Deze week iverd begonnen met de eerste fase van dit project door het slaan van een 60 meter hoge paal. De totale lengte van het net is 313 kilometer, waarvan 127 km. in Brabant. Voor ons land betekent het kolossale project van de N.V. Sa menwerkende Electriciteitsproductie- hedrijven. Kortweg de SEP genoemd, iets geheel nieuws. Het huidige kop pelnet wordt gevormd door een ring voor een spanning van 150.000 volt, die de in het zuiden, westen en mid den van het land gelegen centrales verbindt, en twee onderling verbon den ringen voor het noorden en oos ten met een spanning van 110.000 volt. Gebleken is dat de maximale be lasting gestegen is van 764.000 KW in 1939 tot 4.170.000 KW in 1965. Volgens de directeur-generaal is het tijdstip waarop het bestaande koppel net niet meer toereikend zal zijn, in zicht. Vorig jaar werd daarom beslo ten tot de bouw van een koppelnet voor een spanning van 380.000 volt. Hiervoor komen er stations in Dode- waard, Maasbracht, Eindhoven, Geer- truidenberg, Krimpen en Diemen. Hef bestuur van het Nederlands Katholiek Vakverbond staat volle dig achter zijn voorzitter, de heer P. J. J. Mertens, die de vorige week uitgebroken kabinetscrisis heeft gehekeld als „teleurstellend, onbegrijpelijk en onverantwoord". Hij heeft dit standpunt maandag in de vroege avond, na een bewo gen vergadering, die bijna vijf uur heeft geduurd, officieel ingenomen; en tevens een duidelijke veroorde ling uitgesproken over de stromin gen in de KVP, die „doelbewust deze kabinetscrisis hebben gewild". „Maar voor mij persoonlijk, is dit een uitgemaakte zaak. Ik hand haaf mijn standpunt", zei de ver bondsvoorzitter. Uit deze medede lingen, en uit zijn woorden „Het wordt een uitstel van executie" blijkt, dat de heer Mertens in elk geval uit het KVP-bestuur zal tre den, hoe ook het oordeel van de partij-instanties en het rapport van de studiecommissie van het NKV zullen uitvallen. Het gaat er al leen nog maar om op welk tijdstip hij zijn beslissing zal nemen. Deze stations zullen onderling door bovengenoemde lijnen worden ver bonden. Het nieuwe koppelnet wordt geheel door en voor rekening van de SEP gebouwd, met uitzondering van de verbinding Eindhoven - Geertrui- denberg, de lijn waarvoor deze week de eerste paal werd geslagen. Deze wordt namelijk ook ten dele voor de distributie in N.-Brabant gebruikt. De N.V. PNEM zal hiervan dan ook de helft van de lasten dragen. Mr. J. A. de Roij van Zuidewijn, directeur van de PNEM, wees erop dat Eind hoven en Geertruidenberg nu elec- trisch bij elkaar worden gebracht. Dat was nodig, omdat Eindhoven het zwaartepunt vormt van de belasting in Noord-Brabant. II Ji ll ll li >1 I ll IILI I Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van A. C. Dirkse, DEBé- meubelen N.V. te Waalwijk op 28 februari j-1. is begin maart 1966 in een oplage van 300.000 stuks huis aan huis een folder verspreid in West- en Midden Noord-Brabant en Zeeland. Iedereen kon deelnemen aan een actie (het bijeenzoeken van bepaalde figuren bij bepaalde ka mers en het compleet maken van een limerick). Er werden 10 prijzen ter beschik king gesteld. Verdeeld over het ge hele verspreidingsgebied werden vele duizenden inzendingen ont vangen. De jury werd' gevormd door de heren F. de Roovere (publici- teitsdeskundige), C. Schapendonk (accountant) en B. Venmans (jour nalist). Onder de prijswinnaars bevindt zich o.m. mevrouw J. E. M. T. Ver- wiel-Poggeman te Waalwijk. De prijsuitreiking heeft plaats gevon den op donderdag 13 oktober j.l. tijdens een bijeenkomst in een der toonzalen van genoemde N.V. Na een welkomswoord door de directie werden de prijzen met toepasselij ke toespraken uitgereikt door de voorzitter van de jury, de heer C. P. M. Schapendonk. Uitgenodigd waren de prijswinnaars met hun echtgenoten of verloofden en hun respectieve meubeldetaillisten. De prijsuitreiking vond plaats in Bra bantse sfeer met een borrel en een hartig hapje.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5