waalwijkse en LanGStPAAtse couRAnt Veel belangstelling voor de ontwerpen van Bob Krull Wat is het Leder-centrum voor een organisatie? Elk jaar legt het Rijk f 100,- voor u klaar PREMIE SPAARPLAN Jaaroverzicht van Gilde St.Crispinus en Crispinianus HERFST EN WINTERSEIZOEN 1967-'68 Nieuw winkelcentrum in kern van Loon op Zand O Ad Schön toont uitgebreide collectie Stand CNM-France Tandartsen vragen 50 procent Ik kan 't niet, Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan, dat u aanmoedigt om eigen, persoonlijk bezit op te bouwen. Bezit maakt u sterker, onafhankelijker. Met bezit hebt u een reserve achter de hand, die u altijd van pas kan komen, hoeft daarvoor eigenlijk maar zo weinig te doen.u hoeft alleen maar iets van uw inkomsten opzij te leggen. Hoeveel? Over een gespaard bedrag per Jaar van maximaal 500,ontvan gen u en uw vrouw1) nadat u dat bedrag vier volle kalenderjaren hebt laten staan een extra uitkering, een spaarpremie van 20 dus maximaal f 100,2), belastingvrij! Een voorbeeld Als u samen in de loop van dit jaar het maximum van f 500,spaart, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van f 100,Spaart u vol gend jaar weer, dan krijgt u begin 1972 de spaarpremie over dat be drag. Zo kunt u vanaf 1971 ieder jaar een spaarpremie van maxi maal f 100,verdienen. Per deelnemer maximaal f 250,- 2) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50, spaarbewijzen ter waarde van 25, een levensverzekering of spaarkas inschrijving; obligaties of aandelen; een hypotheek of garantiekrediet. Al deze mogelijkheden leveren u na vier jaar de spaarpremie op, extra! Er is er vast wel één die juist u past. Wie? U kunt aan het Premie Spaar plan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voor-, gaande jaar ten hoogste 15.000, was; u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet deelneemt aan de Zil vervloot). Waar? U kunt ook voor inlichtingen terecht bij de Spaarbanken, Boeren leenbanken, Raiffeisenbanken, Postkan toren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverze keringmaatschappijen, de Soci ale Verzekeringsbank, Leden van de Verenigingen, aangesloten bij de Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf. Vraag ook de gratis brochure! 2. BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Plannen voor omwenteling van loon- en inkomsten belasting Bier in trek VRIJDAG 28 OKTOBER 1966 87e JAARGANG No. 85 De fcho van het uióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Axitoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 -j- 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaliiig (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per ir-n. Ccntractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" op de voet WAALWIJK - Het Waalwijkse atelier WBob Krull presenteert sa men met de firma Ad. Schön een uit gebreide mode-shoiv in hotel Verwiel. Deze show wordt ook vandaag, vrij dag, nog gegeven. Het atelier Bob Krull toont 150 pullovers, de nieuw ste ontwerpen voor het herfst en win terseizoen 1967-1968. De heer Krull, een bekend schoenontwerper, brengt zowel dames- als herenschoenen met rillo. Dit model schoen is wel het op vallendste uit de collectie ontwerpen van Bob Krull. Als nieuwe modekleu ren toont de Waalwijkse ontwerper, die reeds negen jaar met een atelier in de schoenenstad gevestigd is, (win ter) wit naast oranje, rood en groen, Exclusief zijn de vlechtschoenen enkele met zilver - en de rijgmoliere. Gewilde modellen bij de Nederland se schoenfabrikanten. Ook bij de he renschoen ontbreekt het vlechtwerk niet. Veel belangstelling bestaat er voor de suède modellen al dan niet met rillo en gesp in rustige modieuse kleuren. De Europese schoenfabri kanten zien in de ontwerpen van Bob Krull goedverkoopbare series. Aan trekkelijk is het dat de modellen op leesten in de normale maten worden gebracht, zoals deze in feite zullen zijn. Dit in tegenstelling tot veel buiten landse modelleurs die hun ontwerpen op leesten van maat 2 vertonen. In een andere afdeling in de zaal van Hotel Verwiel toont Ad. Schön de collecties die zijn buitenlandse hui zen brengen. Van de Bayerische Wolldeckenfabrik Bructmü'hl AG is er een grote collectie modieuse voe ringen voor laarsjes en dames-spor- ties, bovenstoffen en pantoffelstof- fen zowel voor kinderen, dames als heren. Naar Franse ontwerpen zijn er modieuse veters, boordband, ver sterkingsband, fantasie-artikelen sier en strikbanden. Ook toont Ad. Schön geboekt en on- geboekt leren en kunstleren band en voorbladen uit gevlochten leren, kunstleren en katoenenband. In een aparte hoek is een stand van CNM-France uit Marceille met ui terst modieuse collectie gespen, hak ken, ringen, metalen sierringen etc., naar ontwerp van Marcel Andujar, lid van het comité de la mode in Pa rijs. Naast plastic en lederen hakken brengt Ad. Schön van zijn huis Ges tas Courty spril. in Peyrehorade een collectie leesten die Bob Krull onder meer voor zijn ontwerpen gebruikt. Gestas Courty is de belangrijkste Franse leestenfabriek. De meeste grote Franse ontwerpers gebruiken de produkten van dit huis, dat in Ne derland dus door Ad. Schön verte genwoordigd wordt. De tandartsen verlangen van de ziekenfondsen volgend jaar voor hun verrichtingen een verhoging van hun honorarium met 49,6 per cent. De Maaschappij voor Tand heelkunde heeft daartoe strekken de voorstellen vorige week bij de gezamelijke ziekenfondsen gedepo neerd. De overeenkomst met de tandartsen loopt binnenkort af. is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. In het Noord-Oosten van het kerk dorp Loon op Zand, het grote uit breidingsplan van de gemeente, wor den momenteel vele nieuwe wonin gen gebouwd. Bij deze woningen is pas een nieuwe kleuterschool bijge komen en het stratenplan neemt steeds grotere vormen aan. Begrensd door de St. Gerlachusstraat 'en de Immerseelstraat op het perceel aan de Strieckenlaan is de spade in de grond gestoken voor een mooi en ruim winkelcentrum. De frontbreedte is hier 50 meter. Door het Bouwbedrijf Pepping te Kaatsheuvel zijn de werkzaamheden ter hand genomen. Tegenover de nieuwe kleuterschool „De Zonne bloem" zullen dan de winkels komen, welke reeds in 1963 gepland zijn door het architectenbureau van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel. Me dio 1966 is de goedkeuring van rijks wege verleend. De plannen gestimu- Het Modecentrum voor de Schoen en Lederbranche is niet dezelfde or ganisatie als het Leder-Centrum Ne derland. De naam geeft reeds aan dat het Modecentrum zich bezig houdt met schoen- en leermode, terwijl het Leder-Centrum voorlichting geeft over alle leer (dus ook voor lederwa ren, kleding, meubelen, handschoe nen, etc.) Daarnaast houdt het Leder- Centrum zich bezig met leer dat niet of minder modieus is, zoals tuigleer, sportteer en zoolleer. De beide orga nisaties werken vriendschappelijk sa men. Waar komt de mode wijsheid voor leer en schoenen vandaan? „Wijze mannen" uit schoen- en lederindus trie komen tweemaal per jaar op Eu ropees niveau bijeen om de prognoses uit de verschillende landen afkomstig aan elkaar te testen. In „Modeurop" werken 14 landen samen; zo ook Ne derland via het Modecentrum voor de Schoen- en Lederbranche. Ongeveer één jaar voordat de schoenen voor 'n bepaald seizoen beschikbaar zijn in de winkel, heeft „Modeurop" reeds een advies samengesteld over de kleu ren die voor dat bepaalde seizoen waarschijnlijk groot gevraagd zullen zijn. Dit advies is mede gebaseerd op de stoffen adviezen ingewonnen bij de British Colour Council, C.I.M. Paris, Deutsches Modeinstitut etc. Opvallend bij deze congressen is, hoe praktisch in heel Europa dezelfde opvatting heerst over de te verwach ten tendens in mode in het algemeen, en in het bijzonder de schoenmodellen en de kleuren, waarin de schoenen gemaakt zullen worden. Al met al 'n waarborg voor de Nederlandse consu ment, meer in het bijzonder de goed- geklede elegante Nederlandse vrouw, dat zij de zekerheid heeft, dat de col lecties die gebracht worden in de Ne derlandse detailhandel op internatio naal niveau staan, ter completering van haar ook al weer internationaal gerichte garderobe. leerd door het gemeentebestuur kwa men op initiatief van genoemd bouw bedrijf en de heer Prins tot stand. De grote belanghebbende was het be drijfspensioenfonds voor de land bouw, dat een en ander kwam be spoedigen. In het uitbreidingsplan van de gemeente in dit deel heeft de dienst Openbare Werken reeds eer der de stratenaanleg, met parkeerha vens e.d. zo aangelegd, dat bij deze school een mooi winkelcentrum kan verrijzen. Het gebouwencomplex zal bestaan uit een drie-lagen hoogbouw, zodat deze omgeving een meer stedelijke vorm gaat krijgen. Het bouwwerk bestaat uit parterre winkelruimten met bijbehorende magazijnen met een totale oppervlakte van plm. 750 m2 en daarboven gelegen 7 etagewonin gen. Deze woningen zijn van buiten af geheel vrij bereikbaar via twee openbare toegangstrappen, die aan sluiten op de passage-ruimte op de eerste etage. De zeven woningen be vatten een ingang die bereikbaar is vanaf de gang of passageruimte, een woonkamer en een grote keuken, met op de derde woonlaag de slaapka mers en de sanitaire voorziening. Een centrale verwarmingsinstallatie zorgt voor alle woningen afzonder lijk per maisonet, welke gebaseerd is op aardgas-aansluiting. Achter de winkelgalerij is een z.g. ventweg ontworpen welke wordt om sloten op de perceelsgrens door een reeks autoboxen. Als alles wat mee gaat lopen en het weer deze winter niet al te slecht is, dan zullen deze winkels en woningen in de eerste helft van 1967 gereed komen. Met deze bouw zal in een grote behoefte zijn voorzien voor wat betreft de winkelstand in dit deel van het dorp. Bij een complexbouw behoren natuur lijk ook de winkels. Welke winkels er zich zullen gaan vestigen is nog niet geheel bekend, maar getracht zal worden de consument in zijn eigen omgeving te laten kopen. In elk ge val is dit een grote aanwinst niet al leen voor de plaats Loon op Zand, maar ook voor de gemeente, die im mers alles in het werk stelt om van Loon op Zand een echte woonge- meente te maken. 44 Hoe? Dit zijn de mogelijkheden: Zoals gebruikelijk wordt telkens op de statiedag van het Gilde St. Crispinus en Crispinianus van Be- soyen een kort overzicht gegeven van het wel en wee van het Gilde over het afgelopen jaar- Ook dit maal was dit weer het geval. Uit dit overzicht bleek, dat het leden tal met één was toegenomen, ter wijl een candidaat in voordracht is, waarover in de eerstkomende ver gadering zal worden gestemd. De successen van de schutters zijn niet zo schitterend geweest, slechts een 4e en 5e prijs in de Langstraatse Schuttersboiid. De houding, welke het bestuur van de Langstraatse Schuttersbond op het door het Gilde georganiseer de bondsconcours aannam, was aan leiding om het lidmaatschap bij de Langstraatse Schuttersbond te be ëindigen. Daar echter het wedstrijd reglement moet worden gehand haafd, zal het bestuur van het Be- soyense Gilde in de naaste toe komst contact opnemen met andere Gilden voor onderlinge wedstrij den. De tambours waren in uitste kende vorm op de kringdag te Heeswijk. Ze bhaalden resp. de le en de 2e prijs in de jeugdklasse. Als bijzonderheid kon verder nog worden vermeld, dat de tambour van het Gilde, J. v. Huiten, de ver erende uitnodiging ontving, deel te nemen aan de Nationale Manifesta tie (bruidsboeket) ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prin ses Beatrix en Prins Claus in het RAI-gebouw te Amsterdam. De vendeliers van het Gilde, slaag de er, ondanks wekelijkse training, niet in promotie te maken. Een de legatie van het Gilde nam deel aan de plechtige uitvaart van wijlen Mgr. W. Bekkers z.g. bisschop van 's-Hertogenbosch. De opbrengst van de collecte (bijdrage Gildezusters aan het ornamentenfonds) bedroeg dit jaar f 42,93. Dit was niet zoveel als andere jaren, doch mogelijk kan er met wat meer activiteit van de Gildeknecht, een groter bedrag worden opgehaald. In Heeswijk speelde de nar van het Gilde onge veer f 10,- bij elkaar. Het geld voor het ornamentenfonds is bestemd om het Gilde op Gildedagen en andere gelegenheden, goed voor de dag te laten komen. Al is het Gilde nog niet zo oud, toch hebben al de attributen, zoals sjerp, steek, standaard enz. 'n his torische betekenis. Zij symboliseren de privileges welke in het grijze verleden aan de Gilden werden verleend. Al behoort het niet meer tot de taak van het Gilde de over heid gewapend bij te staan, wel moet zij er voor zorgen, dat de oude christelijke zeden, de broederschap en de saamhorigheid ook in deze tijd bewaard blijven. Met de aansporing aan de jonge leden „Tracht U in te leven in het Gildewezen en wees een bewaarder van onze oude tradities en rechten" en een dankwoord aan het comité en aan allen die eraan hebben mee gewerkt de statiedag zo schitterend te doen slagen, waarbij mevrouw van Huiten als voorbeeld werd ge steld en haar een dankbetuiging werd overhandigd, werd dit jaar overzicht gesloten. D. W. Hoefnagels, de demissio naire onderminister voor belasting zaken, heeft plannen ontwikkeld voor een revolutionaire omwente ling van loon- en inkomstenbelas ting. Uit een nog niet afgeronde studie op het departement van Financiën zijn voorlopige conclusies getrok ken één (laag) belastingpercentage voor alle inkomers tot 14000 gulden; progressieve belastingpercentage in twee fasen voor inkomers boven 14 mille; geen kinderaftrek, maar verhoging belastingvrije kinderbij slag; afschaffing belastingvrije voet; drie tarieven voor gehuwden, on- gehuwden en vrijgezellen boven 40 jaar; de kosten van de omschake ling zijn voor het rijk rond 600 mil joen gulden. In de eerste acht maanden van dit jaar is er 228.336 hectoliter meer bier gedronken in Nederland dan in de periode januari tot en met augus tus 1965. Het bierverbruik klom van 2.930.283 hectoliter vorig jaar naar 3.158.619 hectoliter in de afgelopen maanden. Zowel de im- als export van bier nam toe: de invoer was 151.059 (139.069) hectoliter, de uit voer 716.456 (694.130) hectoliter. Deze cijfers zijn dinsdag bekend ge maakt op de vergadering van het Pro- duktschap voor Bier.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13