wAAlwijkse en lAncstPAAT.se couRAnt Antoon van der Gouw maandag koninklijk onderscheiden Vreemd advies van lT[ierto IV0R0L iosvandermeulen GOUDEN JUBILARIS BIJ GILDE ST.CRISPINUS EN CRISPINIANUS centrale HUIS verwarming Statiedag was groot succes Beschermheer Rijksveeteelt- consulent voor Zuid-Holland naar Gouda ■^xclu^ieve ,^lerenkleding Onderscheiding Uitslag BETER GEKLEED MET EEN HOED Glazen-aktie van IVBgr. Bekkersgilde Raad Waalwijk Raad Sprang-Capelle vergadert vrijdag HOENDERVANGERS „Keep off" van Les Cruches Eftel i ng-sprook je op de plaat Nieuws van soos St. Denis Doodstraf voor Dr. Soebandrio J<1 marconilaan 6 Sj eindhoven li tel.(040)3371? Donateursaktie „Cornu Copiae" Stap óók over op Hollandia De Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week VRIJDAG 28 OKTOBER 1966 87e JAARGANG No. 85 vAn het Zuióen Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10+ 10 ct. inc.k.1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Ccntractadvertenties: speciaal tarjpf Telegram-adres„ECHO" Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Een der hoogtepunten van de sta tiedag die het Gilde St. Crispinus en Crispinianus van Besoyen maan dag j.l. heeft gehouden, was wel de grote feestvergadering in het Gil- dehuis, waar de gouden Gildebroe- der Ant v. d. Gouw door burge meester J. Teijssen een koninklijke onderscheiding werd uitgereikt n.l. de ere-medaïlle in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau in verband met zijn 50-jarig jubileum als lid van het Gilde, waar van 25 jaar bestuurslid. In de kring van zijn Gildebroe- ders en familieleden werd de gou den jubilaris allereerst toegespro ken door Hoofdman W. de Louw sr. „Het is voor ons allen", aldus de heer de Louw, „vandaag een zeer gewichtige en glorieuze dag, nu wij een gouden jubilaris in ons midden hebben een feit dat natuurlijk niet onopgemerkt voorbij mag gaan, want 50 jaar lid zijn van een Gilde is een hele prestatie. De hoofdman liet heel deze periode de revue pas seren. Gij hebt alle krachten inge spannen om het Gilde hoog te hou den en bent altijd een voorvechter geweest van St. Crispijn. Toen het Gilde haast uitgestorven leek, hebt gij het weer nieuw leven ingebla zen en het schieten weer helemaal op gang gebracht. In de 37 jaar, dat ik bij het Gilde ben", aldus de heer de Louw, „kan ik mij niet herin neren, dat gij zonder bijzonder oor zaak een concours hebt gemist. Gij hebt ons steeds opgetrokken aan uw echte diepgewortelde Gildege- voelens. U waart steeds een voor beeld dat navolging verdient. Voor zeker hebt gij een grote steun ge had aan uw vrouw die altijd mede leefde met het wel en wee van ons Gilde en het is dan ook niet voor niets, dat er onder ons, Gilderbroe- ders, het gezegde gewoonte is ge worden „Er is maar één Tonia". „Geachte jubilaris, het is niet mo gelijk alles op te sommen, wat gij allemaal voor 't Gilde hebt gedaan, doch dat is veel, heel veel. Als stoffelijk bewijs van waarde ring bood de hoofdman hierna na mens het Gilde een cadeau aan, be staande uit een tafel en twee stoe len en een bloemetje voor „ons aller Tonia" en besloot met de jubilaris en zijn vrouw nog vele gelukkige en gezonde jaren toe te wensen. Als beschermheer van het Gilde, zei burgemeester J. Teijssen, het zeer op prijs te stellen, dat 's mor gens aan de voet van het stadhuis de Vendelgroet werd gebracht. „Uw Gilde", aldus de burgemeester, „is in de Waalwijkse gemeenschap rijk aan historie en gij houdt een goede levenstraditie in stand. Niet alleen voor elkaar hebt gij veel te bete kenen, doch ook voor allen met JUWELIER De Rijksveeteeltconsulentschap voor Zuid-Holland, verhuist 1 november 1966 van Pieter Bothstraat 8 's-Gra- venhage naar Kazernestraat 6, Gou da, Postbus 87, Telef. 01820-4588 Bond voor de Rundveefokkerij in Zuid-Holland. Provinciale Commis sie ter Bevordering van de Rundvee fokkerij in Zuid-Holland. Werkcom- missie Melkbaarheidsonderzoek Z.- Holland - Utrecht. Commissie Melk- winning Zuid-Holland. Werkgroep Melkwinning Streekver- betering Zwammerdam. Commissie Tankmelkproject West-Nederland' Z.-H. Schapenstamboek, Z.JH. G. Y. Varkensstamboek. Burgemeester J Teijssen spelt Ant. v. d. Gouw de onderscheiding op, terwijl zijn vrouw toekijkt WAALWIJK wie gij contacten onderhoudt. In de gemeenschap van onze snel uit breidende gemeente hebben de Gil- debroeders een bepaalde inbreng. Het Gilde van Brabant trok een lichtend spoor door de gemeenschap en is in de provincie een steunpi laar en een bron van inspiratie ge weest voor de opvolgende genera ties. Uw gemeenschapszin is in de ze tijd een groot goed, nu overal het een en ander op drift raakt. Uw vendel is niet alleen maar vlag vertoon, doch het symbool van oer oude opvattingen van het Gildewe- zen, van het dienstbaar maken in menselijkheid en broederschap. In het bijzonder richtte burge meester J. Teijssen zich tot de gou den jubilaris. Hij noemde de heer van der Gouw een pionier, trouw aan zijn doel en met grote persoon lijke toewijding. Na ook mevrouw van der Gouw te hebben gefelici teerd, deed de burgemeester de burgemeester de verheugende me dedeling dat hef H. M. de Konin gin had behaagd de heer Ant. van der Gouw te onderscheiden met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welke mededeling aan de zaal een spontaan „Wilhelmus" ontlokte. Namens zijn vader dankte de heer van der Gouw jr. voor de eer volle onderscheiding en bood het Gilde een couvert met inhoud aan. Namens de kring Maasland sprak de heer Toorians uit Loon op Zand, hartelijke woorden van gelukwens. Vooral grote waardering had deze kringbestuurder voor de oudere Gildebroeders die in deze moderne tijd de idealen van het Gilde in stand weten te houden en te be waren. Een schriftelijke gelukwens was binnengekomen van het Gilde „O. L. V. Schuts" uit Elshout. Nog geruime tijd bleven de Gildebroe ders met hunne dames gezellig in het Gildehuis bij elkaar en nog me nige heildronk werd uitgebracht. Het was een waardig slot van 'n schone dag. De uitslag van de schietwedstrijd die 's middags was gehouden was als volgt: Eerste 5 prijswinnaars: Seizoenprijzen: (Te behalen punten 196). 1. W. de Louw jr. 186 pnt.; 2. St. v. Een klassieke Borsalino of een modische Franse Flê- ohet,een sportieve Wegener of een vlotte Hollywood. Er is een hoed bij die U staat Probeer eens een leuk cor duroy of tweed hoedje jeug dig en sportief. Meer keus in hoeden van 19,75 maar ook voor 59,50 Dongen 182 pnt.; 3. H. v. Dongen 171 pnt.; 4. G. Bergmans 169 pnt.; 5. A. Schalken 157 pnt. Dagprijzen: 1. W. de Louw sr.; 2. H. v. Dongen; 3. M. v. Loon; 4. N. v. Dongen; 5. G. Bergmans; 6. B. de Louw, allen 10 punten. Vrije hand: 1. H. v. Dongen; 2. N. v. Dongen; 3. W. d. Louw sr.; 4. W. d. Louw jr.; 5. A. Schalken. De beker ging naar Stans van Dongen. In het Gildehuis werd de feestavond uitstekend verzorgd. Het Mgr. Bekkersgilde (gilde Jong Nederland) gaat vrijdag 28 oktober een glazenaktie houden om zo uit de financiële moeilijkheden te ge raken. In geheel Waalwijk zullen zgn. voetglazen verkocht worden, waarop de afdruk van 'n scene uit de voetbalwedstrijd Engeland tegen Duitsland (finale wereldkampioen schap) staat. Het Mgr. Bekersgilde is het enige gilde van Jong Nederland in Waal wijk. Onderleiding van een staf van zeven leiders en leidsters komen de rakkers (8-11 jaar) en de juni oren (12-15 jaar) één dag in de week bijeen. Op deze clubavonden in de gildehal van de meisjesschool in de Crispijnstraat, wordt er in de winter, vooral aandacht besteed aan de hobby's en toneelspel, ter wijl zomers sport en zang een be langrijk programma-onderdeel vor men. Ieder jaar is er ook een kamp. Het in standhouden van dit gilde kost heel wat geld. De leiding van het Mgr. Bekkersgilde hoopt dan ook niet tevergeefs een beroep op de inwoners van Waalwijk te doen. TIJDELIJK B'J TANDPASTA Aan de agenda voor de raadsver gadering hedenavond (donderdag) zijn de volgende punten toegevoegd. Beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. de uitbreiding van de gas-, elektrieiteits- en watervoorzienin gen in het bestemmingsplan Groe- newoud; beschikbaarstelling van 'n krediet t.b.v. de uitbreiding van de openbare verlichting in het be stemmingsplan Groenewoud; be groting 1966 De raad van de gemeente Sprang- Capelle komt vrijdag in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: benoeming leden van de commissie voor de landelijke eigendommen; be noeming lid van de gewestelijke raad van het stadsgewest Waalwijk; ver lening van subsidie aan de Hervorm de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinszorg Sprang-Capelle en om geving; aangaan overeenkomst tot vestiging erfdienstbaarheid met de heer A. Vos te Sprang-Capelle; ver pachting landerijen; verkoop strook grond aan de fa. Keiler, keukenfa- brieken te Pijnacker; vaststelling ver keersmaatregel, wijziging gemeente begroting. HERENMODE Fil.: M. v, d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk CBS heeft de tweede plaat van Les Cruches op de markt gebracht. Dat gebeurde allemaal met bijzonder veel haast. Enkele Cruches waren de af gelopen zomer met vakantie in Span je, waar ze de kraker in de Spaanse hitparade, „Mejor" van Los Brincos hoorden, en opmerkten, dat alle toe risten, of ze nu uit Nederland, Frankrijk of Engeland kwamen, het liedje meezongen of meeneurieden. Ze dachten onmiddellijk aan een ei gen cover-versie. Toen Los Brincos een maand later zelf met een Franse versie op de Franse en Belgische platen-markt versohenen, het nummer heette nu „Encore", werd zo snel mogelijk een opname gemaakt van de Cruches-ver- sie, die „Keep off" werd gedoopt. Voor de B-kant van de plaat werd 't Engelse „I try to find" van Los Brin cos gehandhaafd. Met nog méér haast als waarmee de opname tot stand kwam, werd de plaat in de ver koop gebracht. De diverse disc-joc- key's waren zo tevreden en zelfs en thousiast over hun presentie-eksem- plaar, dat de plaat al zeer regelmatig te beluisteren valt via de diverse ra- rio-stations. (CBS-2425). Frans Biezen, zang, John van de Ven, orgel en zang, Evert van Kuik, solo-gitaar, Jeff van Weereld, bas gitaar en zang en Ad Linkels, drums en zang hebben met hun nieuwe plaat in eigen sound weer midden in de roos geschoten, nadat hun eerstelling, „Fm gonna be a father"/„Walking and strollings" (CBS-2267) al een sukses was en nog is. Zaterdag 15 oktober werd in de VARA-studio een produktie-band ge maakt voor de programma's „Pop- Studio" en „Ringo", waarop uiter aard de beide A-zijden van de Cru- ches-platen, „Keep öff" en „I'm gon na be a father", en bovendien nog de nummers „Too many miles" van The Searchers en „Too much on my mind" van The Kinks. Voorlopig staan er nog enkele radio- en even tueel ook TV-uitzendingen op het programma. Het is velen waarschijnlijk niet be kend dat de sprookjes van De Efte- ling ook op de plaat zijn uitgebracht. De N.V. Grammofoonplatenmaat schappij CNR uit Scheveningen heeft 21 plaatjes met dubbele speelduur) uitgebracht van de Efteling-sprook jes. Het laatste nieuwe plaatje (SP- 21) is dat van de Indische Waterle lies, het sprookje van Koningin Fa- biola. Het is uitgevoerd door hoor spel- en televisie-medewerkers o.l.v. Herman Broekhuizen, met sprookjes liedjes van het kinderkoor Jacob Hamel". Een uitstekende kinder plaat. Onder het motto Kinder-Harte- wens heeft CNR een aantal lang speelplaten met kinderliedjes en kin- der strookjes uitgebracht. Zo zijn in drie delen de Efteling sprookjes op de plaat vastgelegd. Op ieder LP (slechts f. 9,90) staan vier sprook jes. Een aardige verrassing voor de jeugd. De Waalwijkse soos St. Denis bruist van energie. Het bestuur zit vol grootse plannen die op een spoe dige realisatie wachten. Enkele er van zijn reeds „rond"Zo is er ko mende zondag een „broeken-bal" Iedereen wordt dan verwacht in broek 'en trui. Verplicht is het echter niet. Ervaring van voorgaande broe ken-balsheeft geleerd dat een dans avond in vrijetijdkleding aanslaat. Op veelvuldig verzoek gaat de soos ook weer 's middags draaien. Dat ge beurt op dinsdag 1 november (Aller heiligen) van 3 uur tot 7 uur. Dins dagavond is er een disk-jockey-wed strijd op soos „La Bastille" in Vught. Hieraan nemen disc-jockey's uit heel het land deel. Aan deze strijd om de „Edison-wisseltrofee" doet ook Joop Hoffmans van St. Denis mee. Om soosleden in de gelegenheid te stel len de strijd in „La Bastille" te vol gen stelt St. Denis een gratis bus be schikbaar die naar Vught rijdt. Ver trek is om half acht, na afloop van het matinee. Op de soos-avond van 30 oktober kan men zich hiervoor opgeven Enorm geslaagd is het weekend café Van Helvoirt in de Putstraat, ge legenheid om een gezellig praatje te maken, een kaartje te leggen, naar nieuwe platen te luisteren en de nieuw edansen te beoefenen die er iedere vrijdagavond geïntroduceerd worden. Weekend-café is tot heden toe bijzonder gedaagd geweest. Dr. Soebandrio is ter dood veroor deeld. Deze voormalige minister en gunsteling van president Soekarno hoorde uiterlijk onbewogen het von nis aan dat een rechtbank van 5 mi litairen over hem velde. Hoogverraad, corruptie en wanbeheer waren de voornaamste beschuldigingen die te gen hem waren ingebracht. In deze crisistijd komt men heel vreemde zaken tegen. Zer lang het kabinet Cals bestaat, heeft rrien er van alle zijde kri tiek op uitgeoefend. Het zou en moest weg. Nu de K.V.P.- fraktie de moed heeft gehad te zeggen dat er meer bezui nigd moest worden of dekking moest komen en het kabinet ontslag nam, nu is er geen be ter kabinet geweest, zo jubelt men dan van bijna alle zijden. Wat kan er nu gebeuren moet is een moeilijk vraagstuk. Van vele zijden komen de adviseurs. Op de eerste plaats bedanken voor de K.V.P. en dat publi ceren in de hoop waarschijn lijk dat het navolging zal vin den, b.v. prof. Gielen e.a. Wij dachten dat de kiezers tegen woordig rijp genoeg waren voor een eigen oordeel. Het grappigste of liever het ergste maakt 't dhr. A. C. de Bruyn, indertijd minister voor Maat schappelijk werk namens de KVP en oud-voorzitter van de KAB. Hij heeft de katholieke arbeiders met klem aangeraden lid te blijven van de KVP, daar zo hard mogelijk voor hun be langen, maar bij de verkiezin gen te stemmen op de PvdA. Ra, ra, was is dat? Hoe is het mogelijk te stem men op socialisten en lid te blijven van de K.V.P.waar door men toch de plicht op zich neemt deze partij te steunen. Wij menen dat noch de PvdA, noch de KVP erg gesteld zul len zijn op zulke leden. Wat men in zo'n crisistijd al niet te zien 'en te horen krijgt Binnen enkele dagen start 't Waal wijkse Jachthoornkorps „Cornu Co piae" wederom met een grote dona teursactie. In de korte tijd van haar bestaan, heeft dit jeugdige korps reeds overduidelijk bewezen, tot heel wat in staat te zijn. In dit verband wijzen we op het grote succes, dat op het Wereldmu ziekconcours te Kerkrade werd be haald, waar door „Cornu Copiae" 'n eerste prijs werd behaald en waar het optreden van het Waalwijkse korps grote bewondering kreeg. Naar aan leiding van dit optreden ontving het sympathieke korps diverse aanvragen voor een optreden in binnen- en bui tenland, w.o. een opluisteren van de carnavalsoptocht in Parijs. Bovendien wordt „Comu Copiae" steeds bereid gevonden festiviteiten op te luisteren in plaats en streek. Thans doet het korps een beroep op de gehele Waal wijkse bevolking, om door donateur te worden „Cornu Copiae" te steu nen, om daardoor hun prachtig werk in dienst van de Waalwijkse gemeen schap te kunnen voortzetten. Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5