C. J. Wijck door personeel op hartelijke wijze gehuldigd WAALWIJK Waalwijk - -Jtassat Jubilerende kaartvereniging „Vriendenkring" hield rikconcours Concours Kon. Harmonie „Sophia" in alle opzichten geslaagd 40 JAAR DIREKTEUR „MARTINO" KAATSHEUVEL Nieuwkuïjk VAANDEL VOOR WASPIKSE HARMONIE 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 OKT. 1966 6 C Dank Feestdag voor het personeel Namens personeel Na aanrijding doorgereden Koe maakte Besoijen onveilig Auto-ongeval H. Hopstaken overleden Loon op Zand Haarsteeg winnaar met 112 punten Vlijmen OPENBARE LAGERE SCHOOL i i:h.-Capelle Ik kan 't niet, De heer Laros feliciteert de heer Van Wijck. Op de achtergrond de heer van der Wee. televisietoestel aanbood, en zijn echtgenote met bloemen verraste. „De tijd van hoogcónjuctuur is voorbij. Er is veel concurentie, die bijzonder moeilijk het hoofd te bie den is. Het is goed hieraan te den ken en ook naar te handelen", al dus de heer M. van der Steen, be drijfsleider. Hij richtte zich bij zonder tot de jeugdige werknemers toen hij hen die tot nu toe al leen weelde en welvaart gekend hebben vroeg accuraat te blij ven werken. „Van jullie hangt im mers af of dè schoenindustrie zich handhaaft", aldus de heer Van der Steen, die uiteraard ook niet na liet de capaciteiten van de heer Van Wijck te roemen. De laatste die het woord voerde was de heer Van Wijck die zei overrompeld te zijn door de hulde die hem gebracht werd. Daarop had hij niet durven rekenen. „Met de grootse liefde en plezier heb ik voor Martino gewerkt. Als ik weer op nieuw moest beginnen, met dit per soneel, dan zou ik er geen moment over behoeven te denken", aldus de heer Van Wijck die zei na zo veel ups en downs ook deze voor de schoenindustrie zo moeilijke ja ren met zijn bedrijf wel door te zullen komen. Voorafgaande aan dit officiële ge deelte was er om negen uur een H. Mis opgedragen, die door het gehele personeel werd bijgewoond- Tijdens de huldiging vrijdagmorgen werd het personeel op verschillen de tractaties verrast. In aansluiting volgde 'n druk bezochte receptie; wij zagen o.m. de voorzitter van de Fe- redatie van Nederlandse Schoenfa brikanten, de heer Mannaerts, een afgevaardigde van de fabrikanten- bond afdeling Kaatsheuvel, een af gevaardigde van de werknemers organisatie afdeling Kaatsheuvel, pastoor Spijkers van de parochie St. Jan, bestuursleden van de ver. groot-winkelbedrijven en van de inkoopcombinatie. Namens het ge meentebestuur kwam secretaris Van Nieuwstadt gelukwensen aanbieden. Van burgemeester Van Erp was er een telegram. De' personeelsleden mét echtge note of verloofden, de gepensio neerden en de weduwen van de ge pensioneerden kregen 's avonds een goed verzorgde Brabantse koffietsu fel aangeboden. Het cabaretgezel schap Van Engelen uit Waalwijk zorgde voor een gezellige avond. Een grote verrassing voor de per soneelsleden was de geste van di- rektie om iedereen een gratificatie aan te bieden. Het spreekt voor zich dat dit de feestvreugde aan merkelijk verhoogde. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Vrijdag was het precies veertig jaar geleden dat de heer C. J. v. Wijck met het schoen fabriek „Martino" in Kaatsheuvel startte. Dit heugelijke feit werd door di ektie en personeel van dit bedrijf t p grootse wijze in het res- urant van De Efteling gevierd. De heer Van Wijck werd door het pers „.cel op bijzonder fraaie ka- deau.1. v crrast. Tijdens de receptie die vrijdagmiddag volgde, kwamen honderden hun gelukwensen aan bieden. Uit dit alles blijkt wel dat men de heer Van Wijck bijzonder waar deert. Toen de jubilaris vrijdag morgen de zaal betrad begroette het personeel hem met een ware ovatie. De eerste spreker die de heer Van Wijck roemde was zijn compagnon de heer J. van der Wee. Spreker vond het 'n bijzonder gro te stap die de heer Van Wijck veer tig jaar geleden nam, om op 23-ja- rige leeftijd met een schoenfabriek te starten. Ook herinnerde hij aan de moeilijke periode 1940-1945 toen ook de fabriek niet door het oor logsgeweld gespaard bleef. „De laatste jaren hebben zich vooral doen kennen door de grote technische vooruitgang. Momenteel maakt de schoenindustrie een moei lijke tijd door. Iedere minuut van het produktieproces is belangrijk" aldus de heer Van der Wee die nog een artikel uit „De Echo van het Zuiden" betreffende de situatie in de schoenindustrie aanhaalde. Hij was verheugd, dat, dankzij 'n goe de samenwerking, bij Martino alles goed loopt. Spreker stelde de werk lust van de heer Van Wijck als voorbeeld aan allen. Als dank bood hij zijn mede-direkteur een grill aan, terwijl hij mevrouw Van Wijck bloemen overhandigde. Namens het personeel sprak de heer A. Larog (oudste werknemer) die de capaciteiten van zijn jubi lerende direkteur roemde. „U bent de man die de grote orders binnen brengt. Hopenlijk blijft u nog vele jaren aan het bedrijf verbonden", aldus de heer Laros, die samen met mej. Ans Groenedaal (jongste werk neemster) de heer Van Wijck een Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur liep wielrijdster M. G. een hersen schudding en enkele schaafwonden op, nadat zij door een bromfietser werd aangereden. Zij reed is zuide lijke richting over de Stationsstr., toen 'n haar achteropkomende brom fietser, die behoorde tot 'n groepjej van vier bromfietsers, haar aanreed, waardoor zij kwam te vallen. De bromfietser is direct na het ongeval doorgereden. De gemeentepolitie van Waalwijk verzoekt eventuele getuigen en de bromfietsers zich bij de Politie te melden. Zaterdag j.I. was het de laatste dag van het driedaagse rikconcours dat de Kaartvereniging „Vrienden kring" ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan, in café „Molen vliet", bij de heer Ad v. Cromvoirt organiseerde. Was het de eerste twee dagen reeds zeer druk, deze laatste dag was de drukte overwel digend zodat er eigenlijk plaatsen te kort. Het was dan ook met grote vol doening, dat de voorzitter van „Vriendenkring", de heer Jan de Haan, de vele aanwezigen welkom heette en vervolgens dank bracht aan allen, die op enigerlei wijze aan het slagen van dit concours hebben medegewerkt. Dank bracht de heer de Haan aan de zaalhouder de heer Ad van Cromvoirt voor het beschikbaar stellen van zijn fraai café, dank aan de controleurs, speciaal aan dé hoofdcontroleur, de heer Jo Rich ters, die zich zo bijzonder verdien stelijk hebben gemaakt, dank aan de schenkers van de vele waardevolle prijzen en dank ook aan de deel nemers aan dit concours, dat in alle opzichten zo bijzonder is geslaagd. De vereniging is dan ook voorne mens, ieder jaar een dergelijk con cours te organiseren en van dit sportief festijn een traditie te ma ken. Hierna ging voorzitter de Haan over tot de uitreiking van de prij zen, die althans wat de eerste vijf prijswinnaars betreft, waren be haald als volgt: le prijs, hoofd- en dagprijs: Jan Krol met 140 punten. GESLAAGD Te Breda slaagde donderdag 27 oktober j.I. onze stadgenote mej. Oda Couwenbergh voor verpleeg ster. Zij genoot haar opleiding in het St. Ignatiusziekenhuis, aldaar. Mej. Couwenbergh gaat verder met haar studie. BEGROTING SLUITEND De begroting voor het dienstjaar 1966 is sluitend gemaakt. Bij aanbie- 2e prijs A. v. Munster met 138 pnt. 3e prijs A. Verhoofstad, 132 pnt. 4e prijs J- Robben 121 pnt. 5e prijs mevr. Klaassen met 117 pnt. (tevens extra damesprijs). Verder waren er nog vele waar devolle prijzen. Al met al een bui tengewoon geslaagd rikconcours, waarbij de organiserende vereni ging veel eer heeft ingelegd en waarvan zeer velen hebben geno ten. Vanmorgen om half 8 brak een koe uit het slachthuis, die ander half uur lang een gedeelte van Be soijen onveilig maakte. Tenslotte wist het slachthuispersoneel, geas sisteerd door de politie, de koe weer gevangen te nemen. De koe richtte op haar dolle tocht niet bijzonder veel schade aan, doch liet in de ge meenteplantsoenen wel een spoor van haar aanwezigheid na. Tevens heeft de politie de laatste weken weer herhaalde malen koei en van de Langstraatweg moeten verwijderen, die, door mistigheid en kou gedreven, uit de weilanden breken. Dit kan levensgevaarlijke situaties opleveren voor nietsver moedende automobilisten. De poli tie verzoekt de boeren dan ook drin gend de koeien öf binnen te halen of de weilanden van een verstevig de afrastering te voorzien, daar de koeien herhaaldelijk uitbreken. ding was er 'n tekort van 404.625,41 gulden. De aanvulling werd bereikt door een verhoging van de uitkering uit het gemeentefonds, terwijl een aantal inkomstenposten werden ver hoogd en uitgaveposten verlaagd. TOTO t.b.v. HET JEUGDBILJART Inzet was deze week f 580,80. Ie prijs is voor de heren N. J. Dekkers, Hyacintenstraat 2, Dru- nen; G. Kelder, Poolsestraat 1; H. v. Helvoirt, Putstraat 14; W. Leij- tehs, Paul Krugerstraat 26 te Waal wijk. Geraden f 580,80. Ontvangen elk f 21,75. 2e prijs J. Pullens, v. Overschie- straat 12 Waalwijk. Geraden f 580,77 en ontvangt f 58,08. 3e prijs L. v. Bijnen. Geraden f 580,85 Ontvangt f 29,04. De prijzen kunnen na vrijdag 4 november worden afgehaald bij de heer C. v. d. Sanden, Mr. Kap. v. d. Coppellostraat 16, Waalwijk. Re clames tot vrijdag 4 november. JEUGDTOTO v.v. BAARDWIJK De inzet deze week was f 585,80. le prijs A. Kolmans, Kapstraat 70, Elshout. Geraden f 585,80. Ont vangt f 87,90. 2e prijs J. Blom, Cornelis Oome straat 6, Raamsdonk. Geraden f 585, 70. Ontvangt f 58,60. 3 prijs P. v. Beijnen, Loef f straat 71, Waalwijk. Geraden f 586,10 ert ontvangt f 29,30. Eventuele reclames voor woens dag 2 november bij W. Hoevenaars, Prof. Treubstraat 20. Waalwijk GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: kentekenplaat, horloge, herenbril, meisjesbril, regenjas, jachthond. Verloren: boekentas, vulpen, poe del, trui, gouden ring, sleutel, sleu telring, bromfietsplaatje, loonzakje, handschoenen. AGENDA Musis Sacrum: Maandag 8.30 uur en dinsdag 6 en 8.30 u.: „De Man van Istanboel". Dinsdag 3 uur: „De Scherpschutter". Nabij de Besoyense overweg is vrijdagmiddag een bestelauto door een pereonenbus in de flank gere den. De bestelauto werd hierbij te gen de zuidgevel van café Heems kerk gedrukt en totaal vernield. De bus liep lichte schade op. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. In het Sanatorium „De Klokken- berg" te Breda overleed op 62-jari- ge leeftijd, na een langdurige ziek te, de heer H. F. M. Hopstaken, be heerder van het rayon de Lang straat, kantoor Waalwijk van het Dagblad „De Stem". De heer H. Hopstaken werd ge boren te Roosendaal en begon zijn loopbaan in West Zeeuws Vlaande ren. Vanuit zijn standplaats Bergen op Zoom, nam hij de exploitatie van het dagblad „De Stem" ter hand. Hij behaalde inmiddels ook alle vakdiploma's voor technisch teke naar en was korte tijd werkzaam in het tekenvak, doch in 1932 keerde hij in het dagbladbedrijf terug en werd aangesteld tot rayonbeheerder van het nieuwe bijkantoor in de Langstraat ,waar hij veel pioniers werk met succes heeft vervuld. Tussen zijn drukke werkzaamhe den door bleef hij echter nog steeds wat schilderen en tekenen en ver vulde verscheidene functies in het openbare leven, o.a. bij het orga niseren van sportweken en 't voor bereiden van gouden huwelijksfees ten. Hij was o.m. vice-voorzitter van de Vereniging Oranjehuis. De laat ste tijd hield hij vanwege zijn ach teruitgaande gezondheidstoestand zich nog slechts met de advertentie acquisitie bezig. Bij zijn 25-jarig ju bileum in 1957 mocht hij van vele zijden waardering ondervinden. De plechtige H. Mis van requiem en de uitvaart zullen woensdag a.s. in de St. Janskerk te Waalwijk plaats vinden. Allen die hem heb ben gekend, doch vooral zijn col lega's van „De Stem", zullen met genegenheid aan de heer Hopstaken blijven denken. WANDELCL. JEUGDBELANGEN De leden van de wandelclub van de Jeugdbelangen „Loduka" heb ben zondag deelgenomen aan een wandelwedstrijd te Alphen voor 10 km. De groep ontving een beker en de deelnemers een herinnerings medaille. HANDBAL De uitslagen van zaterdag en zon dag zijn: Meisjes adspiranten DESK 2Uno Animo 115 Dames sen. Uno AnimoRiel 56 Heren sen. Uno AnimoDVS 1511 Met deze wedstrijden is het veld- handbal afgelopen. Op 20 novem ber a.s. zal de zaalhandbal weer be ginnen. KERKVERW ARMING Zondag heeft de pastoor medede ling gedaan van een nieuwe kerk- verwarming. Deze zal medio decem ber gereed zijn. Een heel nieuwe installatie voor de verwarming zal moeten worden aangebracht. BOERINNENBOND De Boerinnenbond, alhier zal op 10 november a.s. in zaal Vermeulen een nieuwe cursus gaan starten over „Sfeer in het Gezin" en „Iedere maaltijd een feest". Zij verwachten een drukke opkomst. De twee laatste dagen van het bijzonder grote concours, dat de Kon. Haramonie Sophia's Vereni ging van Loon op Zand gaf, zijn ui termate zeer goed geslaagd. Even als de beide eerste dagen van vo rige week, zijn hier harde noten ge kraakt; er is goede muziek gegeven. De jury, bestaande uit de heren Boedijn, Stalmeijer en v. Mever, heeft het niet gemakkelijk gehad, zeker niet het laatste deel van de zondag, toen de vier grote corpsen in de vaandelafdeling hun nummers lieten horen. Het leek welhaast op het Topconcours van Arnhem, aldus de heer v. Ommeren van het hoofd bestuur. Kortom er is buitengewoon goed gemusiceerd en wat eveneens van groot belang was, dat het pu bliek zo bijzonder goed heeft mee gewerkt dit zaalconcours te vol brengen. De zaal van het Cultureel Centrum was het gehele concours te klein en velen moesten met een staanplaats genoegen nemen. Op dit concours hebben plm. 60 korpsen deelgenomen in de diverse afdelingen waardoor ongeveer 2500 muzikanten op het podium hebben plaatsgenomen. Dit aantal mag in de geschiedenis van de Nederlandse Federatie wel als een unicum zijn. Zelden is een zo groots concours ge organiseerd. Hiervoor bracht im mers de heer v. Ommeren hartelijk dank aan de voorzitter van Sophia met zijn „mannen", hij zei ook dat Sophia bijzonder respect had bij de federatie. Dit concours heeft haar aanzien zeker nog doen stijgen. De uitslagen van zaterdag 29 okt. zijn: Ere-afd.: Echo der Bergen, Al- verna-Wijchen voor marswedstrijd le prijs met lof der jury. Concertwedstrijden: 4e afd. Marij ke te Sprang le prijs. Sectie fanfare 3e afd. Muz. Ver. Pr. Juliana Gameren een tweede prijs. Sectie fanfare eerste afdeling OPENINGSOOS Zaterdag had alhier de opening plaats van de soos voor bejaarden. Namens het werkbestuur dat in zijn geheel aanwezig was, heette pastoor Van Mill de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en hoopte hij dat de bejaarden veel genoegen mogen hebben van de soosinrichting. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur voor de fi nanciële bijdragen en verder aan de initia tiefnemers en helpers. De voorzitter van het bejaardencomité, de heer van de Bent bracht aan het kerk- en gemeentebestuur een woord van dank. Burgemeester Sweit- zer dankte allen voor de totstandkoming van de soos en hoopte dat de oucle van da gen er veel plezier van zullen hebben. INDUSTRIETERREIN Het is thans zo ver dat het bestemmings plan voor het industrieterrein ter secreta rie ter inzage ligt. Voormeld bestemmings plan iheeft betrekking op het gebied gele gen ten zuiden van de spoorlijn en ten oos ten van de kerkstraat. Tegen het ontwerp kan men ieder schriftelijk bezwaar indie nen. TONEELAVOND Onder auspiciën van de Culturele Kring, alhier zal „Proloog" op 11 novembef ais. in de zaal voor de abdij „Mariënkroon" in Nieuwkuijk het toneelspel „Die ene dag" opvoeren. GOUDEN BRUILOFT Op woensdag 2 november herdenkt het echtpaar Verhoeven-van Bijnen dat ze 50 jaar zijn getrouwd. Het echtpaar is al ja ren in het St. Gertrudes-gesticht alhier op genomen als verpleegden. Na de Mis van half 10 zal het feest in intieme kring ophet klooster worden ge vierd. Tot leden van de oudercommissie zijn gekozen: de heer M. Berkelmans De Akker 34; mevrouw G. de Wit, Ekelaarlaan 5 en mevrouw J. Mim- pen, Voordijk 85. De P.V. „Nooit Gedacht" is voornemens om a.s. vrijdag 8 uur haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering te houden in de zaal van de heer. Van Tilborgh aan! de Ju- lianalaan. Bespreking o.a. eigen tentoon stelling, en ook tevens tentoonstelling in Breda. Aller opkomst gewenst. Protestants Interkerkelijke Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging: Maatsch. werker P. B. Huisman. Op spreekuren te bereiken in Groene Kruisgebouw, Mr. v. Coothstraat 52, tel. 3185. Corresp. adres: Stations straat 86. STEDELIJK SOCIAAL CARITATIEF CENTRUM Par. St. Jan en O.L. Vrouw. Excelsior Gen deren 2e prijs. Muz. Ver. Tavanu te Schoonhoven le pr. Sectie Harmonie Uitmuntend: Roo- senburgse harm. Udi te Roosen burg le prijs. Sectie Ere afd; harm. Hasselts Fan fare korps Hasselt met 2e prijs. Concordia Elburg 2e pr. Muz. Ver. Concordia Elburg 2e prijs. Muz. Ver. Concordia, Hooge Zwaluwe 2e prijs. Sectie Fanfare Vaandelafd.: Andels Fanfare corps te Andei je prijs. Semper Sereno te Ruinerwold 2e prijs. Aalmeers fanf. corps te Aals meer le prijs. Derde afd. tambours: Kon. Sted. Harmonie te Apeldoorn le prijs. Sectie Fanfare Ere afd.: De Kleine Trompetter te Zevenhuizen le pr. Vaandelafdeling: V.O.Z. te Zwijn- drecht le prijs met lof der jury met wimpel in deze afdeling. De Kon. Harm. Gez. Oefening Baart Kunst te Zeist le prijs. Zij bekwam het vaandel van de Federatie. Harmonie E.F.C. uit Ede le prijs, ook een wimpel. Vermeldenswaard is dat Zwijndrecht het laatst speel de op zaterdag. Zij stond onder de bekwame leiding van Ton Kotter. Als toegift bij deze prijsuitreiking gaf hij zijn eigen werk de mars „Centenaire" waarvoor hij. een su bliem applaus kreeg. Uitslagen van zondag 30 okt. Dit was de laatste dag van het concours, maar ook de voornaamste. Marswedstrij den. sectie fanf. le afd. Ooijse Toekomst te Ooij, le prijs; le afd. tamb. corps: Kon. Ver. Soc. Harm. Asterius te Oisterwijk le pr. Concertwedstrijden: Sectie fanfare 3e afd. Muz. Ver. Ooijse Toekomst te Ooij 2e prijs. Sectie afd. Harm, uitmuntend, Muz. Ver. Apollo te Geertruidenberg le prijs. E.M.M. te Bergen op Zoom 2e prijs. Sectie fanfare afd. Vaandelafd. Muz. Ver. Ons Genoegen te Terwol- de 2e prijs. Eveneens de groten van de Vaan delafd. Harmonie: Kon. Harm. Ex- Maatsch. werkster M. A. M. Hoff-" mans. Bureau, Grotestraat 238, tel 2882. Par. St. Clemens en H. Bernadette: Maatsch. werkster A. C. M. Hoff- mans. Bureau Loeffstraat 54, telef 3410. Par. St. Antonius: Maatsch. werker E. J. v. d. Stoop. Bureau Grotestraat 238, tel. 2882. Dinsdag 2-3 uur Muloschool, Hade- wychstraat, tel. 3412. Stichting Nazorg B.O. Oosterhout - Waalwijk. Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen, Heusden, Kaatsheu vel, Loon op Zand, Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik. Soc. Pedagoog J. Leeuwenberg, Grotestraat 238, Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. DRUNEN Protestants Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk en Ge zinsverzorging. Maatsch. werker P. B. Huisman. Spreekuren in Wit-Gele Kruisgeb. Burg. v. d. Heydenstr. 25, Drunen, maandag 9-10 uur, dinsdag van 8.30 tot 10.00 uur, vrijdag 11-12 uur. Juwelier Horloger Opticiën Stationsstraat 88 Tel. 3037 Waalwijk it is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. celsior te Wormerveer le prijs en wimpel in deze afdeling. Kon. Harm Orpheus te Tilburg le prijs met wimpel. Kon. Harm. Vlijt en Volks vermaak te Waspik le prijs. Voor de delname in deze afdeling voor de eerste keer bekwam zij eveneens een vaandel van de federatie. Muz. Ver. St. Cecilia te Haarsteeg le prijs met lof der jury met het hoogste aantal punten van het con cours n.l. 112. Bij het bekend maken van de prij zen was het de voorzitter van Sop hia die zich nog eens speciaal tot de aanwezigen, de deelnemende korp sen, de juryleden en het publiek richtte met hartelijke woorden van dankbaarheid over het welslagen van dit mooie concours. Speciaal gingen zijn gedachten naar burge meester Van Erp, die de hele laat ste dag had meegemaakt. Ook Jhr. Verheijen uit Leur had zijn belang stelling getoond. Onder de deelne men de muzikanten waren heel veel jeugdige personen, dat tot vreugde strekt, waaruit blijkt dat ook voor de harmonie en fanfare straks een verzekerde toekomst is weggelegd. Een woord van waarde ring ging naar de Federatie welke zo'n groot vertrouwen in Sophia had om dit concours te hebben kunnen organiseren. Het waren vier dagen van feest in Loon op Zand van het beste gehalte, vier dagen van en voor de amateur van de muziekbe oefening. Namens de Federatie reikte de heer v. Ommeren de prijzen uit aan de winnaars van de vaandelafdeling. Een rechtgeaard woordje ging naar de heer Kuyten van Volksvlijt en Volksvermaak van Waspik. Het prachtig volbrengen van 't concours schreef hij toe aan de mensen van Sophia, die dit reeds eerder hebben gedaan. Het bezoek aan Loon op Zand was bijzonder groot, want uit 10 provincies van ons land zijn de korpsen gekomen en we geloven met volle tevredenheid.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6