Subsidie Herv. Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverznrging Spr.-Capelle en omgeving Jongenscoats IllDY BMW vestigt twee wereldrekords JUBILEUM AANBIEDING 54.- APOLLO Duivenkampioenschappen in de Langstraat KAATSHEUVEL Burgemeester van Prooijen opende eerste supermarkt COMMISSE VOOR LANDELIJKE EIGENDOMMEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 OKT. 1966 HEREN-EN JONGENSKLEDING Commissie landelijke eigen dommen bijzonder mooie jongensjas prachtige ruige wollen mohair kwaliteit modieus en modern NU bovendien ontvangt elke klant een speciale jubileum-verrassing De sporthal zelfs een film els kan niet eeuwig geprolongeerd worden ...I VLUCHTELINGEN-AKTIE Weekends voor verloofden op De Guldenberg Loon op Zand Ziekenfondspremie moet omhoog Wagen rijdt in op kleuterklas: acht doden Waspik Noord Brabantse Chr„ Boerenbond Tilburg Tilburg Heuvelstraat 24 J De gemeenteraad van Sprang-Capelle had vrijdagavond twee volle uren nodig voor de afhandeling van de toch bescheiden agenda. Het voorstel van B. en W. tot subsidiëring van de Hervormde Stich ting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging Sprang-Capelle en omgeving, opgericht door de Hervormde Diaconiën van de Ned. Herv. Gemeenten te 's Grevelduin-Capelle, Sprang, Loon op Zand, 's Graven moer en Waspik, gaf aanleiding tot een breedvoerige discussie, waarbij vooral de in de toekomst verwachte aanvrage om subsidie voor maat schappelijk werk betrokken werd, hoewel de voorzitter duidelijk stel de dat slechts subsidie werd gevraagd voor de gezinsverzorging. De heer Genuit kon zich geheel met het voorstel verenigen, maar wilde onderstrepen dat hij het vol komen eens was met de opmerking van het college, de voorkeur te ge ven aan één interkerkelijke stich ting voor Sprang-Capelle. Burgemeester M. v. Prooijen zei tot tweemaal geprobeerd te hebben tot één interkerkelijke stichting te komen, zonder resultaat. De heer De Raat vond het treurig dat nu twee richtingen een stich ting hebben en verklaarde zich te gen het verlenen van de gevraagde subsidie, waarop de voorzitter ant woordde het wel jammer te vinden dat niet één stichting bestaat, maar het bijzonder prettig te vinden dat de gezinsverzorging er is. Dat er nu twee zijn, is niet aan spreker te wijten. De heer Dekkers wil ook zijn goedkeuring aan het voorstel geven, maar hij vroeg of de stichting t.z.t. ook om subsidie zou komen voor maatschappelijk werk, dat toch ook door de gemeente wordt verricht en al wil hij niet bestrijden dat de kerken aan maatschappelijk werk zouden mogen doen, vindt hij dit toch teveel van het goede. Hij zou het maatschappelijk werk, wanneer dit vanuit de kerken wordt verricht, niet voor subsidie in aanmerking willen laten komen en zou nu reeds een uitspraak van de raad willen in deze, opdat de stichtingen nu reeds weten waar ze aan toe zijn. De voorzitter wees er echter op dat de Bijstandswet er van uit gaat dat het werk in de eerste plaats door de kerken en andere maat schappelijke organen wordt ver richt en dit door de overheid finan- tieel wordt gesteund. Het is het streven van de voorzitter geweest één stichting voor maatschappelijk werk en gezinszorg te krijgen (en hij had alle kerken daartoe uitge nodigd) waarin de gemeente op ge lijke voet zou delen, welke dan naar behoefte ook maatschappelijke wer kers (sters) zou kunnen benoemen. Ook de heer De Vries was het eens met de vorige sprekers, die niet wilden dat er maatschappelijk werk aan de stichtingen verbonden zou worden, want hij was er bang voor dat het dan net zou gaan als met de kleuterschool aan de Loon- sedijk, waar kinderen geweerd wor den, waarop de voorzitter zegt dat de gemeente hier buiten staat waar in de rijkssubsidieregeling, evenals in 't voorstel van B.enW., de voor waarde is opgenomen dat iedereen die hulp inroept, geholpen moet worden. De heer De Vos zou de heer De Vries tegemoet willen komen en vroeg welke controle de gemeente uitoefent dat ieder zonder aanzien des persoons geholpen wordt, waar op de voorzitter opmerkt, dat er eerst klachten moeten binnenkomen om te kunnen vaststellen dat niet aan de voorwaarde wordt voldaan. Ook de heer Kuijsten meende dat wanneer buitenkerkelijken om hulp vragen en die zou worden gewei gerd, men dan wel op het gemeen tehuis zou komen. De heer Winkelman vroeg of ook de voorzitter geen moeilijkhe- kalter den verwacht wanneer de kerken maatschappelijke werkers hebben, met die van de gemeente. De voorzitter meent dat geeste lijke hulp tot de taak der kerken behoort en de maatschappelijke hulp tot de overheid. Als beiden komen, zou dit tot conflicten aan leiding kunnen geven. Op de vraag van de heer Winkel man of dit dan niet het geval zal zijn als de Herv. Kerken zich in de toekomst met maatschappelijk werk gaan bezig houden, zei de voorzitter dat het college daarom gezegd heeft deze taken te splitsen en alleen sub sidie te vragen voor gezinszorg. De heer De Raat informeerde nog naar de kosten, die volgens de voor zitter slechts een schatting kunnen zijn, omdat de subsidie verleend wordt naar het aantal verzorgings- dagen. De voorzitter meende, dat hier voor in totaal pl.m. 10.000 gulden was begroot. Nog verschillende leden voerden over dit punt het woord. De heer Dekkers juichte het toe dat <ie voor zitter had geprobeerd tot één stich ting te komen en vond het jammer dat naast de Geref. Stichting een Herv. was gekomen, waarop de voorzitter zei, dat de éne stichting geen doorgang vond op de weigering van de Herv. Kerken. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aangenomen met de stem men van de heren De Raat en De Vries tegen. In de vorige vergadering was een commissie van landelijke eigendom men benoemd, bestaande uit de he ren Dekkers, Rijken en Van der Made. De heer Dekkers bedankte en de heer De Raat werd gekozen. De heren Van der Made en De Raat bedankten toen echter voor 't slui ten der vorige vergadering, zodat nu twee leden voor genoemde com missie gekozen moesten worden. De heer De Vos verklaarde voor de stemming zijn opmerking aan het adres van de heer De Bie in de be sloten vergadering terug te nemen, na de verklaring van de heer De Bie en alsdat hij thans zijn stem zou uitbrengen op de heer De Bie. Bij de stemming werden de heren De Bie en Dekkers gekozen, resp. met 12 en 11 stemmen. Beide heren namen hun benoeming aan, waarbij de voorzitter er zijn blijdschap over uitsprak dat de heren weer als lid benoemd zijn en zegde gaarne toe van hun adviezen gebruik te zul len maken. Bij de verkiezing van een lid voor de gewestelijke raad van het Stadsgewest Waalwijk, vroeg de heer De Vos of het mogelijk was dat de raad meer van het werk van het stadsgewest op de hoogte ge houden kon worden, waarop de voorzitter antwoordde dat de raads leden de notulen van de vergade ringen van de gewestelijke raad ontvangen. De heer De Vos meende in de pers iets gelezen te hebben omtrent het Oude Maasje, maar de voorzitter kon hem antwoorden dat dit een rapport van de K. van K. betrof. Wat over het Oude Maasje in de stadsgewestelijke vergadering aan de orde is geweest, heeft u in de notulen kunnen lezen, aldus de voorzitter. Bij de stemming werd de heer Genuit gekozen met 8 stemmen, de heer Kuijsten kreeg 2 stemmen, de heer Winkelman 2 stemmen en één blanco. Het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de heer A. Vos, inzake de vestiging van een erfdienstbaarheid, in verband met de aanleg van dienstleidingen voor telefoon, water en electriciteit voor de in aanbouw zijnde sporthal, wat een besparing van 2 tot 3 duizend gulden zal opleveren, werd aange nomen. De heer De Raat vroeg of een bedrag van 10 gulden per jaar niet duurder zou worden, maar de voorzitter was de tegenovergestelde mening toegedaan. Het voorstel inzake verpachting van landerijen werd aangenotnen, evenals het voorstel tot verkoop van een strook industrieterrein aan de firma Keiler. Op een vraag van de heer Kuijsten antwoordde de voor zitter, dat het terrein dezer firma grenst tot aan het trottoir. Bouwgrond aan de Schrevenstraat werd verkocht aan de heer M. van Zeist, ter grootte van ongeveer 650 vierkante meter. Voor de in het uitbreidingsplan Vrijhoeve aan te leggen straten, werden de namen vastgesteld van: Willem de Zwij gerstraat, Louise de Colignystraat, Charlotte de Bour bonstraat, Anna van Sassenstraat en Anna van Burenstraat. De heer De Vries had liever na men van dichters of schrijvers of mensen uit de vakbeweging of staatslieden gehad, maar de voor zitter zei dat dit straten betreffen, aansluitend aan de straten, genoemd naar leden van het koninklijk huis rond het gemeentehuis en dit voor inwoners en vreemdelingen makke lijker is. Nog werd besloten tot vaststelling van een verkeersmaatregel, waarbij het vepkeer rijdende in de Loonse- straat voorrang heeft op het ver keer dat komt vanaf de Willem de Zwij gerstraat. De heer DeVos vroeg of dit geen verwarring zou geven als niet eveneens voor de Z.H. Dijk een dergelijke maatregel wordt ge troffen, maar de voorzitter meende dat dit zou meevallen. Wanneer no dig, is hij altijd bereid met een voorstel te komen. Het voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting voor 1966 werd goedgekeurd, waarbij de voorzitter toelichtte dat de kosten voor onder steuning in geld en de verpleegkos- ten in inrichtingen aanmerkelijk meer vragen en voor 1967 nóg' meer zullen vragen, waardoor de finan- tiële positie van de gemeente wordt verzwakt. De notulen van de vorige verga ring werden goedgekeurd en de in gekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter wilde nog gaarne een punt aan de agenda toevoegen en vroeg hiervoor de welwillend heid van de raad, omdat met de bouw van de sporthal begonnen wordt en bij de storting van de vloer rekening gehouden moet wor den met uitsparingen voor te plaat sen materialen. Daarom is eerst nu bekend wat voor materialen nodig zijn In overleg met de inspecteur voor de Lichamelijke Opvoeding zijn de inrichtingskosten begroot op ƒ52.000,—, terwijl geraamd werd ƒ32.000,—, zodat een krediet ge vraagd werd van 20.000,Men krijgt nu twee gymnastieklokalen met afzonderlijke kleedgelegenheid, wasgelegenheid enz., zodat dus ook dubbel gymmateriaal nodig is. Na enige vragen, die door de voor zitter en de gemeente-architect werden beantwoord en aan de hand van de tekeningen werden toege licht, ging de raad met het voorstel accoord, waarna de vergadering, na een woord van dank, door de voor zitter werd gesloten. Kaatsheuvel tel. 2100 DINSDAG 1 november en WOENSDAG 2 november 8.15 uur Reserveren aanbeveolen De collecte in het kader van de vluchtelingen-actie heeft in deze ge meente geen onverdienstelijk resul taat opgeleverd. In totaal werd f. 5150,75 opgehaald, waarvan te Kaatsheuvel f. 3719,02, te Loon op Zand 1198,25 en in de parochie De Moer f. 268,25. Aan de Zuid- hollandsedijk en omgeving werd ca. f. 250, - geschonken en tot ditzelf de bedrag kwam men ook aan de Baan, Roei, Dreefseweg en omstre- ken. In de bejaardentehuizen te j Kaatsheuvel werd in totaal f. 268,25 i opgehaald. Het plaatselijk comité, dat deze collecte voorbereidde, be stond uit burgemeester L. van Erp, i ere-voorzitter, de dames mevr. Schal- ken-van der Schaaf, mevr. Nouwens- Verboven en de heren E. Tulfer, A. Meijers, Q. de Jong, J. Stokkermans en J. Mekke. I Naar we nader nog hebben verno- j men, hebben een of meer jongelui in Kaatsheuvel geprobeerd om deze in zameling te benutten tot eigen voor deel. Zonder legitimatiebewijs en col lectebus vervoegden zij zich bij di verse bewoners. Door hun povere uitrusting en nietszeggende antwoor den („Tibet") op de vraag voor welk doel zij kwamen, schijnt men meestal gelukkig bot te hebben gevangen. MIDFOND KAMPIOENSCHAP 1966 Aangewezen 2: 1. J. v. Zeist; 2. P. Blom; 3. D. v. Os; 4. N. Treffers; 5. P. Meter; 6. L. Kem- meren; 7. A. Nieuwenhuizen; 8. A. Spui broek; 9. G. Rozenbrand; 10. F. Tactor. Onaangewezen 2: 1. P. Blom; 2. v. Zeist; 3. P. Meter; 4. J. IJpelaar; 5. D. v. Os; 6. G. Rozen- brand; 7. J. Meter; 8. Spuibroek; 9. N. Treffers; 10. A. Nieuwenhuizen. Voor duif kampioenschap opgeven met ringnummer en behaalde prijzen bij Jac. Ophorst. Midfond Vluchten: 28 mei, Creil; 4 juni, St. Denis; 18 juni, Creil; 2 juli, St. Denis; 16 juli, Creil. KAMPIOENSCHAP 1966 FOND Aangewezen: 1. P. Blom; 2. L. Kommeren; 3. Jac. Op- horst; 4. C. Pullens; 5. P. Meter; 6. E. Braspenning; 7. A. Tactor; 8. G. Rozen- brand; 9. J. v. Zeist; 10. J .Kramer. Onaangewezen 1. G. Rozenbrand; 2. L. Remmeren; 3. P. Meter; 4. P. Blom; 5. Jac. Ophorst; 6. A. v. Zeist; 7. E. Braspenning; 8. C. Pullens; 9. J. v. Zeist; 10. A. Vos. KAMPIOENSCHAP 1966 JONGE DUIVEN Aangewezen: 1. G. Rozenbrand; 2. C. Pullens; 3. C. Broeks; 4. N. Treffers; 5. A. Nieuwen huizen; 6. A. v. .Gooi; 7. A. J. Ophorst; 8. H. Spuibroek; 9. P. Meter; 10. A. Vos. Onaangewezen: 1. G. Rozenbrand; 2. D. v. Os; 3. J. van Zeist; 4. M. Netten; 5. C. Pullens; 6. A. Vos; 7. N. Treffers; 8. P. Meter; 9. P. Blom; 10. A. Nieuwenhuizen. GENERAAL 1966 Aangewezen: 1. P. Blom; 2. J. v. Zeist; 3. P. Meter; 4. G. Rozenbrand. j Onaangewezen: 1. J. v. Zeist; 2. G. Rozenbrand; 3. P. j Blom; 4. P. Meter. Generaal diuiflcampioen: le technische hulp die men heeft mo gen ontvangen. Met dit pand van de fa. Hommel is Sprang-Capelle een prachtige zaak rijker geworden. Men kan ervan overtuigd zijn, dat velen de weg we ten te vinden naar deze supermarkt, mijn zijn uitgebreid assortiment van consumptie-artikelen. Tot slot mer ken wij op, dat het interieur is ver zorgd door door de fa. Homburg uit Zaltbommel en dat de koelmachines zijn geleverd door de fa. Grenko uit Den Bosch. Velen zijn na de offici ële opening reeds een kijkje gaan ne men naar deze eerste supermarkt. Woensdagavond had de officiële opening plaats van de eerste super markt in Sprang-Capelle. Om onge veer 8 uur arriveerde het College van Burgemester en Wethouders aan het grote winkelpand van de fa. A. Hom mel. Burgemeester van Prooijen zei in zijn openingswoord o.m., dat het begrijpelijk was, dat het voor de fa. Hommel deze dag een zeer bijzondere dag was. Men opende n.l. de eerste supermarkt in de gemeente Sprang- Capelle. Er wordt steeds meer door het publiek geëist en wil men met zijn tijd mee gaan, dan is toch een aller eerste vereiste, dat een zaak voldoet aan de modernste eisen. Spr. deelde mede respect te hebben, wat de mid denstand in de gemeente tot stand brengt. Ook roemde hij de onderne mingsgeest van de fam. Hommel. Daarna opende burgemeester van Prooijen met een sleutel de deur die toegang gaf tot het winkelpand en betrad daarna met de dames Hommel als eerste de supermarkt, zodat niet alleen symbolisch maar ook met de daad deze zaak werd geopend. Na mens de Spar sprak de heer de Mol woorden van lof tot de fam. Hom mel. De zoon van de heer Hommel bracht dank aan de burgemeester voor de spontane bereidwilligheid om deze zaak officieel te willen opepen. Het deed spr. genoegen ,dat de burge meester met zijn ongetwijfeld overbe zette agenda nog tijd weet te vinden voor zaken als deze. Spr. dankte ook het gemeentebestuur voor de onder vonden medewerking. Spr. hoopte ook dat indien men mocht komen tot een verdere uitbouw van dit 'bedrijf eveneens mocht rekenen op de steun van de gemeente. De heer Hommel jr. bracht ook dank aan het aanne mersbedrijf van de Fa. Spierings en Wagemakers voor de vlotte werkwij ze. Dankwoorden werden voorts ge uit aan het adres van het schilders bedrijf Z. Molegraaf en aan het elec- tro-technische bedrijf van de fa. Van Wijlen. Zij allen hebben er toe bijge dragen, dat hier een modern bedrijfs pand tot stand is gekomen. Ook de Spar organisatie dankte spr. voor al- Sinds enkele weken ligt er een nieuw huis in de bossen bij Helvoirt aan de landbouwweg naar Udenhout. Op de wegwijzer er heen staat: Gul denberg, trefpunt voor mensen en meningen. Want het is gebouwd voor allerlei mensen. Velen hebben het al bezichtigd; zij stonden verbaast over de ligging, bouw en inrichting. Zij hadden meteen zin om er een paar dagen te blijven, want het is daar rus tig, je komt er tot jezelf en tot elkaar. Guldenberg is ook bedoeld als tref punt voor hen, die elkaar al getrof fen en gevonden hebben als levens partner; voor verloofden en jongge huwden. Zij staan aan het begin van een nieuwe taak, die geluk en zorg meebrengt. Als zij het samen eens zijn en steeds meer één worden, is hun toekomst verzekerd. Daarom worden er in Guldenberg te Helvoirt in de komende maanden twee wekends ge organiseerd voor verloofde paren nl.: van vrijdag 18 tot zondagavond 20 november en van vrijdagavond 16 tot zondagavond 18 december. Men kan zich opgeven aan de direc tie van Guldenberg en onvangt dan 'n bevestiging daarvan met alle verdere gegevens. De onkosten bedragen 25 gulden per persoon. Tel. 04198-413. 1. P. Blom; 2. P. Blom; 3. J. v. Zeist Duifkampioen opgeven met ringnummer en behaalde prijzen. VITESSE KAMPIOEN 1966 Aangewezen 2: 1. J. v. Zeist; 2. A. Spuibroek; 3. J. IJpe laar; 4. A. Snaphaan; 5. J. de Meter; 6. W. Nieuwenhuizen; 7. P. Blom; 8. C. van Tilborg; 9. A. Vos; 10. C. Pullens. Onaangewezen 2: 1. J. v. Zeist; 2. A. Vos; 3. A. M. de Jong; 4. A. Spuibroek; 5. J. IJpelaar; 6. J. Me- tpr; 7. G. Rozenbrand; 8. A. Spierings; 9. D. v. d. Schans; 10, A. Tactor. Voor duifkampioenschap opgeven, schrif telijk met vermelding van ringnummer en behaalde prijzen bij Jac. Ophorst, Besoyen- sestraat 17, Waalwijk. Vitesse vluchten waren: 30 april, Vilvoor de; 7 mei, Mons; 14 mei, Noyon; 21 mei, Neufvilles. GILDE ST. HUBERTUS De jaarlijkse statiedag van dinsdag j.l. behoort ook voor 't St. Hubertusgilde weer tot het verleden. De dag is begonnen met een H. Mis voor de levenden en overleden leden van het gilde, opgedragen door pas toor Simons. Na de mis trok het gilde weer met vaandel en trom naar de gildezaal om daar gezellig samen te zijn. 's Avonds had een korte rondwandeling plaats waarna alle leden met hunne dames aanzaten aan een welvoorziene koffietafel. De avond werd doorgebracht met dansen. Op de avond kwam de nieuwe hoofdman, Jan Brink, met echtgenote, om ook deze statiedag mee te vieren. Het was een mooie dag. REIS j Op dinsdag 25 oktober j.l. had het da- kerkkoor voor de eerste maal in haar bestaan een uitgangsdag. Om 5 uur ver trok de bus naar Tilburg waar men, na een gezellig uurtje, aanzat aan een uitge breide koffietafel. Daarna ging men naar de Schouwburg voor de operette; „Eine Nacht in Venedig en tot slot vertoefde men noe enige tijd in het restaurant. Misschien zijn er nog dames die lid wil len worden van het kerkkoor, vooTal voor hot zingen van de diensten door de week? Elke donderdagavond is 'het repetitie op 't koor in de kerk. Aanvang 20.30 uur. Ook kan men zich opgeven bij een van onder- staande adressen: Van Rijckevorselstraat 11; Hoge Steenweg 19; Bergstraat 30; Kloosterstraat 61. Op het auto- en motorcircuit van Hockenheim, heeft de bekende BMW-constructeur Alex von Fal- kenhausen enkele zeer opmerkelij ke, prestaties geleverd met 'n BMW- racewagen. In een Brabham For mule 1 chassis heeft men bij BMW een 2 liter TI motor gebouwd, die een vermogen van 290 PK geeft bij 8500 toeren. Met deze combina- tiebouw heeft Von Falkenhausen op 22 september j.l. twee wereld rekords gebroken, hetgeen een groot sukses betekent voor constructeur, coureur en de gehele BMW-organi- satie. Hij reed de kwartmijl met staan de start in de tijd van 11.264 sec., wat overeenstemt met een gemid delde van 128,6 km/u. Hierbij viel bij de eerste poging ook de tot nu toe beste wereldprestatie over de afstand van 500 m., eveneens met staande start. Von Falkenhausen had hiervoor de nieuwe wereldre- kordtijd nodig van 13.051 sec. dat is 138,8 km/u gemiddeld. Deze zwaar omstreden kortebaan- rekords zijn absolute wereldtop prestaties en tegelijkertijd interna tionale automobielklasserekords in de categorie E" tot twee liter cilin der-inhoud. De acceleratietijden waartoe deze superwagen in staat is liegen er ook niet' om: Van 0 tot 100 km per uur in 3,4 sec. van 0 tot 150 km per uur in 6,2 sec. van 0 tot 200 km per uur in 10,5 sec. Dat zijn werkelijk ongelooflijke tijden, 'van 1 tot 100 km per uur doet deze wagen dus in 3,5 sec., dat is 3x zo snel als onze snelste toer- wagen, de 20G' TI, die er 10,6 sec. over doet. De snelheid ligt na 500 meter juist over de 240 km per uur. Werkelijk opzienbarend is het be reik van de Vijf versnellingen: in 1 tot 105 km per uur, in 2 tot 140 km per uur, in 3 tot 172 km per uur, in 4 tot 212 km per uur en tenslotte in 5 tot 252 km per uur. De ziekenfondspremie zal volgens de Ziekenfondsraad van 5,8 tot 7 procent moeten stijgen. In zijn ad vies dat is uitgebracht aan minister Veldkamp (Sociale Zaken), wijst dit college erop, dat geen rekening is gehouden met de nieuwe hono- rariumeisen van huis- en tandart sen. Bij een verkeersongeluk in de plaats Pirna in Oost-Duitsland zijn zeven kinderen en één kleuteron derwijzeres om het leven gekomen. Zeven andere kinderen en 'n twee de kleuteronderwijzeres zijn in 'n ziekenhuis opgenomen met min of meer ernstige verwondingen Het ongeluk ontstond doordat, door tot nog toe onbekende orzaak, een vrachtauto op een groep kleuters inreed, de met onderwijzeressen op een wandelpad liepen VAN TURNHOUT WON 800 METER Tijdens indoorwedstrijden bracht de Was- pikse atleet Henk v. Turnhout bij de senio ren de langste afstand op zijn naam. In een tijd van 2.05.02 won hij voor het Bre dase Sprint de 800 meter. VOLKSUNIVERSITEIT In het gemeenschapshuis in de Kerkstraat belegde het bestuur van de Waspikse Volks universiteit maandag een avond met de Bel gische kunstenaar Miel Cools, uit Hasselt. Deze presenteerde zijn bekende Miel Cools recital. Men was allerwege vol bewondering over zijn optreden. HOOFD CHR. SCHOOL VERTREKT Per 1 mei zal het hoofd van de Chris telijke lagere school te Waspik, de heer F. Kwetters, zijn functie neerleggen. Per ge- noemde datum is de heer Kwetters n.l. be- noemd tot hoofd van de school in Dintel- oord. Het scheidende schoolhoofd gaf ruim 3 jaar leiding aan de school op t Vaartje. PLATTELANDSJONGEREN De plaatselijk organisaties van Jonge Boeren en jonge boerinnen zijn, althans on der deze Irenamingen, opgehouden te be staan. Deze twee verenigingen zijn nu on der een noemer ondergebracht welke wordt aangeduid met K.P.J. Het bestuur dat aan deze fusie leiding gaat geven bestaat uit de volgende personen: mej. B. Kamp, voorzit ster; de heer P. Kamp Bzn., vice-voorzit- ter; de heer Joh. Wagemakers, secretaris- penningmeester; mej. D. Kamp hulp taresse. Als afgevaardigden bij de NOB werden gekozen de heer L. Kamp A. J,- zn. en mej. C. van Dongen. Tot rayonafge vaardigde werd benoemd de heer L. Kamp A. C. zn. GESLAAGD De heer André Boom uit Waspik slaagde te Leiden voor het examen M.O.-A, schei en natuurkunde. Aan het Elisabethziekenhuis te Tilbug slaagde mej. P. M. A. Wagenmakers u!t Waspik voor het examen kinderaanteke ning. ONDERWIJZER Tot onderwijzer aan de jongensschool te Waspik is benoemd ter vervanging van me vrouw A. de Wit-Smits, de 'heer P. Pais uit Hoge Zwaluwe. BENOEMD Mej. P. M. A. Wagemakers uit Waspik- Boven zal per 1 december aanstaande een benoeming aanvaarden als adjunct-leidster docenten aan het kTaamcentrum van het Wit-Gele Kruis te Oosterhout. Met Ingang van 1 november 1966 wordt 't huisnummer van de N.C.B van Spoorlaan 50 gewijzigd in Spoorlaan 350, Tilburg Deze wijzeging geldt eveneens voor het Boekhoudbureau van de N.C.B de Tuinbouwbond van de N.C.B., de Boerinnenbond, de K.P.J.de Bond van Landelijke Rijverenigingen en andere ten hoofdkantore gevestigde Bonden en Diensten van de N.C.B. Het telefoonnummer blijft ongewij zigd 04250-20080.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9