Raadsleden stellen betekenis van gebied Oude Maasje aan de orde Jongenscoats A. Kools gekozen als lid in stadsgewest Waalwijk Jampe B.eoW. Vlijmen dienden opnieuw voorbereidingsbesluit Komplan in Inwonertal Loon op Zand over tien jaar verdubbeld G.W. Scholten als burgemeester Heusden geïnstalleerd IN RAAD VAN WASPIK JUBILEUM AANBIEDING COLPORTEUR nu 54.- WASPIKSE RAAD BENOEMDE COMMISSIES VIJFTIEN WONINGEN IN „MOLENWIJCK" 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 NOV. 1966 3 Studies van de stadsgewest, com missie en Kamer v. Koophandel bijzonder mooie jongensjas prachtige ruige wollen mohair kwaliteit modieus en modern Tilburg Heuvelstraat 24 Bijdrage kraamcentrum Damesmode Tilburg Agenda vlot afgewerkt een Laatste bus Hockey Gouden bruiloft in Baardwijk Sprang Succes voor het dansensemble uit Israël Ook Drunen heeft nu een soos Loon op Zand Samenwerking in sfreekverband 32 jaar In de laatste raadsvergadering van Waspik, maakten de leden H. de Bont, P. Kanters, A. Kools, L. Verduyn en A. v. d. Wassenberg door het stellen van een aantal vragen, de problemen rond de huidige en toekomstige betekenis van het Oude Maasje weer actueel. Aan burge meester H. C. Welling was de taak, om de zienswijze in deze materie van de stadsgewestelijke commissie toe te lichten en af te wegen tegen publicaties door de Kamer van Koophandel te Waalwijk in deze ge daan. De vragenstellers schrijven aldus: Kennis genomen hebbende van 't door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord brabant te Waalwijk gepubliceerde raport over de huidige en toekom stige betekenis van het Oude Maas je en het gebied rond het Oude Maasje, instemmende met de daar in gestelde conclusies: a. dat de aan- en afvoermoge- lijkheden per schip moeten blijven bestaan via de oude vaarroute, waardoor het Oude Maasje de func tie kan, blijven vervullen van vaar weg voor de landbouw, handel, in dustrie en recreatie; b. dat de vaarroute door 't Oude Maasje niet permanent mag worden afgesloten door een dam aan de monding; c. dat langs de Kerkvaartse- en Capelse haven ruime industrieter reinen moeten worden aangelegd en dat op langere termijn het gebied tussen de nieuwe Langstraatweg en het Oude Maasje zal moeten wor den aangewezen als industrieter rein; d. dat voor de bevaarbaarheid van het Oude Maasje de rivier zelf alsmede de Kerkvaartse haven in het kader van de aanpassingswer- ken moeten worden uitgebaggerd; e. dat de watervrij making van het gebied van het Oude Maasje zal moeten geschieden door verhoging van de dijken; overwegende dat voor dit gebied, liggende tussen Dongemond en Waalwijkse haven, een belangrijke ontwikkeling te verwachten, is als; aan de conclusies van de Kamer van Koophandel wordt voldaan; dat dit gebied mede de noordelijke grens zal vormen van de Brabantse Stedenrij, waarvan de Tweede Nota over de ruimtelijke ordening zegt, dat zij zich zal ont wikkelen tot het tweede stedelijk zwaartepunt na de Randstad; dat industrievestiging aan deze grens dikwijls voorkeur zal verdienen boven situering in de Stedenrij; dat dit gebied, doordat het aansluit aan de centrale open ruimte tussen de Brabantse Stedenrij, de Randstad en het Gelderse concentratiegebied, zal kunnen voldoen aan de behoefte aan waterrecreatie; dat de planolo gie niet alleen een zaak is van pla nologen en overheid, maar inbreng van het bedrijfsleven daarbij nood zakelijk is; zich afvragende of de zienswijze van de Kamer van Koop handel overeenstemt met die van de Stadsgewestelijke commissie, van welke laatste nog geen rapport aan de raad is voorgelegd, verzoeken ondergetekenden te worden inge licht over de volgende punten: 1. heeft de Stadsgewestelijke com missie een rapport of studie gewijd aan de situatie van en om het Oude Maasje en zijn conclusies gepubli ceerd? 2. Elders blijkt men van deze con clusies op de hoogte te zijn. Waar om is de raad hierover nog niet ge ïnformeerd? 3. Overleg van de Stadsgeweste lijke commissie met de Kamer van Koophandel over dergelijke aange legenheden, ligt voor de hand. Zijn u de reden bekend waarom dit over leg niet heeft plaats gevonden? 4. Kunt u de raad meedelen op welke belangrijke punten de ziens wijze van de Stadsgewestelijke commissie verschilt van die van de Kamer van Koophandel? 5. Kan uw college zich aansluiten bij de conclusies van de Kamer van Koophandel? Uiteraard was het antwoord van burgemeester Welling even uitvoe rig als de vraag: Betreffende vraag 1 en 2: Het dagelijks bestuur van de Stadsge westelijke commissie heeft de ont wikkeling van het gebied rond het Oude Maasje na voltooiing van de Deltawerken in studie gehad. Een schrijven hierover is aan de stads gewestelijke commissie gezonden, welk schrijven onderwerp van uit voerige gedachtenwisseling heeft uitgemaakt tijdens de openbare ver gadering van 19 januari 1966. Aan gezien volgens besluit van 1 juni '65 de notulen aan de leden van de ge meenteraden zullen worden toege zonden, meen ik te mogen volstaan bovendien ontvangt elke klant een speciale jubileum-verrassing „Ik dank de heren voor de op dracht en ik zal me graag voor dit belangrijke werk inzetten", aldus de heer A. Kools, nadat hij met grote meerderheid door de raad van de gemeente Waspik was gekozen als afgevaardigde c.q. lid in de gewes telijke raad van het Stadsgewest Waalwijk. Behalve deze, waren er in de vergadering van donderdag j.l. nog een aantal functies te verdelen. Om zich bij de behandeling van be paalde actuele onderwerpen door 'n commissie te laten adviseren, achtte het college van B. en W. het nl. wenselijk drie commissies in het leven te roepen. In de commissie tot beheer van gemeente-eigendommen werden ge kozen de heren H. de Bont, J. van Hooren en L. Verduyn. Tot leden van de commissie voor de industria lisatie werden benoemd de heren P. Kanters, A. Kools en A. v. d. Was senberg. In de woningcommissie tenslotte kregen zitting mevrouw A. Brokx-Smits en de heren W. van Gorp, F. Oerlemans, F. Verduyn en C. Zijlmans. Een verzoek om een financiële bijdrage in de kosten van de stich ting van een nieuw kraamcentrum gebouw te Oosterhout, werd aange houden. B. en W. adviseerden in eerste instantie gedurende 50 jaar een bedrag van 347,te verstrek ken, overeenkomstig de hiervoor opgestelde subsidieregeling, omdat een bijdrage van 5.103,ineens bij G.S. niet haalbaar zou zijn, ge zien de financiële positie van de gemeente. In feite zou dit echter 12.247,méér betekenen. Volgens de becijferingen van het raadslid, de heer P. Kanters, betaalde de ge meente in dat geval 9,4% rente. Is er dan geen mogelijkheid op andere wijze geld aan te trekken, aldus de heer Kanters. Als wij een krediet opnemen van 7%, zou dit de ge meente ruim 3100,besparen. „Dit is voor mij een geheel nieuw aspect", aldus de voorzitter, „daar om zullen we dit voorstel in de vol gende vergadering ophieuw aan de orde stellen". Omdat het niet mogelijk is geble ken 13 keuze-planwoningen volgens bestek van het Kath. Instituut voor volkshuisvesting tegen de vastge stelde maximumaanneemsom te rea liseren, besloot de raad deze wonin gen te doen bouwen naar een plan van Architect Nelissen te Hoeven. Om in de behoefte aan kasgeld te voorzien, ging de raad met de Bank voor Ned. Gemeenten een reke ningcourant-overeenkomst aan van 150.000,voor 1967. Voor de aan koop van 100 vuilnisemmers voteer de de raad een krediet van 965, Een verzoek van het bestuur der Chr. lagere school om medewerking te verlenen, tot het aanschaffen van een magnetisch verkeersbord met toebehoren werd afgewezen, omdat dit volgens de inspecteur van het L.O. niet noodzakelijk was. Een nieuwe straat in het uitbrei dingsplan Noord, de zg. „Ambachts- herenbuurt" kreeg de naam „Van Wieldrechtstraat", omdat deze fami lie in de 14e eeuw de heerlijkheid „Klein Waspik" in bezit had. De al gemene salarisverordening tenslotte onderging de nodige wijziging en werd, waar nodig, aangevuld. met te attenderen op hetgeen hier over het onderhavige onderwerp is geschreven. (Hoewel de notulen van deze bewuste vergadering al in mei zijn goedgekeurd, hebben de raads leden deze nog niet ontvangen; red.). Vraag 3. Het onttrekt zich aan mijn kennis of het dagelijks bestuur destijds contact heeft gehad met de Kamer van Koophandel, aangezien ik toentertijd geen deel uitmaakte van dit college. Vraag 4. De stadsgewestelijke commissie heeft bij het bepalen van haar standpunt de financiële kon- sekwenties wél in het oog gehou den, terwijl de Kamer van Koop handel dit (jammer genoeg) niet heeft gedaan. Voorts willen wij niet zonder meer aan het gestelde in 't ontwikkelingsplan 1965 voor deze provincie voorbijgaan. Dat de Ka mer aan een schrijven van Ged. Staten van 25 september 1963 de conclusie verbindt dat dit college de indeling van ons gebied bij de ru rale gebieden volgens het ontwik kelingsplan 1965 niet verder zal handhaven, lijkt ons ook niet houd baar. Vraag 5. Wij kunnen ons dan ook niet geheel met de conclusies van de Kamer van Koophandel vereni gen. Wél willen we, dat het Oude Maasje vanuit 't westen open blijft, maar achten een dam met keersluis een voldoende oplossing. Het ver hogen van de dijken brengt vooral voor onze gemeente vele moeilijk heden met zich mee. Ik noem u en kel het feit, dat alle woningen op Scharlo zullen moeten verdwijnen, evenals de scheepswerf. De aan de loswal gelegen bedrijven zullen zeer kostbare voorzieningen moeten tref fen en tenslotte zal alles wat in de toekomst nog eens in open verbin ding zou komen staan met de haven of met het Oude Maasje, eveneens omgeven moeten worden met even hoge dijken. Dat de financiering van deze werken door de Staat zal ge schieden, hopen we, maar zal dit geen ijdele hoop zijn? Tenslotte stelde burgemeester Welling nog, dat bij de wensen van het gemeentebestuur in deze, ook dient te worden genoemd dat men bij de verdere industrialisatie van Waspik niet zal worden afgeremd. Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 Exclusieve collecties VESTEN BLOUSES KRAAGJES ZAKDOEKJES Ateiier voor PUSSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maker enz. Ingevolge art. 21 van de Wet Ruimtelijke Ordening dient het Voorbereidingsbesluit voor de kom van Vlijmen, om de gemeente te beschermen tegen bouwplannen die met die van de gemeente in strijd zijn. B. en W. kwamen nl. met een voorstel opnieuw een voorberei dingsbesluit te nemen, nu dat van oktober 1965 is verlopen. Tijdens de behandeling van het voorstel stelde de heer A. J. Li- bregts de vraag: hoe worden nu de burgers tegenover de gemeente be schermd. De heer Libregts wilde in eerste instantie alle bouwplannen voor leggen aan de bouwcommissie van de raad, waardoor de betrokke nen z.i. een grotere zekerheid zou den hebben dat hun belangen ob jectief zouden worden afgewogen. Hij voegde hier echter haastig aan toe, dat hij in het huidige college van B. en W. alle vertrouwen had. Deze procedure lijkt mij wel om slachtig, aldus burgemeester mr. Schweitzer, daar de betrokkenen bij een eventuele afwijzende beslissing van B. en W. over hun bouwplan nen nog altijd bij de raad in beroep kunnen gaan. Voor de bouwcommis sie zou dit bovendien een onmoge lijke overbelasting gaan vormen. De burgemeester gaf wel toe, dat misschien in bepaalde gevallen de bouwcommissie zou kunnen worden geconsulteerd. Dit zou hij echter zeker niet als regel wensen. Verder besloot de raad tot ver koop van bouwgronden. De raads leden Berkelmans en Libregts dron gen er op aan om in de transactie met de firma De Bont v. Huiten de periode waarbinnen bij voorverkoop zou moeten worden bijbetaald, van tien op vijf jaar terug te brengen. De raad verklaarde vijf panden in KAATSHEUVEL - Over een jaar of tien zal het aantal inwoners in Loon op Zand zijn verdubbeld. We hebben er dan een geheel nieuwe tweede parochie bij"Dat zei donder dagavond burgemeester L. van Erp in de raadsvergadering toen het ging over het voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Molen- wijck" „Een 15 woningen van de ,,'bouw- stroom 1967-'68" kunnen misschien in de uitbreiding Molenwijck worden gebouwd", aldus de heer Van Erp. De beer J. Huijbregts vond de prijs van de grond - ruim 25 gulden per vierkante meter - wel hoog. Burge meester Van Erp verklaarde dat bij het bepalen van de grondprijs is uit gegaan van de taxatierapporten van de deskundigen. Hij was van oordeel dat in vergelijking met andere ge meenten de prijs van de grond zeker niet hoog is. De gemiddelde prijs van ruim f35, geldt bovendien voor bijzondere bestemmingen, zoals de bouw van winkelcentra, enz. „Voor de bouw van particuliere woningen zullen we trachten de grond zo goed koop mogelijk te houden", aldus de heer Van Erp. Hij kon de heer Huij bregts niet zeggen wanneer met het bouwen van de woningwetwoningen kan worden begonnen. Alle agendapunten konden in vlot tempo worden behandeld. Met het on derzoek naar de gemeentebegroting 1967 belastte men de heren J. Bee- rens, L. Hornman, J. Kerssens, J. Huijbregts en H. IJpelaar. Bij de rondvraag attendeerde de heer A. Bossers op een onverharde weg op de Hoge Zandschel. „Die weg is straks weer 'n modderpoel"; merk- VOOR DIRECT GEVRAAGD: voor het bezorgen van dit blad, in een gedeelte van v.m. Besoijen. Aanmelden: Grotestraat 205, Waalwijk te hij op. De voorzitter beloofde te zullen zien wat er nog aan het onder houd van de weg kan worden gedaan. Maar hij zei met nadruk dat er van een werkelijke verbetering van de weg voorlopig geen sprake kan zijn, eenvoudig omdat er het geld niet voor is. „Er is thans een absolute stilstand op de kapitaalsmarkt en de gemeente kan voor de verbetering van een stuk je weg waaraan misschien 3 gezinnen wonen geen f. 1.500 gaan uittrek ken". De heer F. Elshout vroeg of er van de zijde van de gemeente niet kan worden gezorgd dat de laatste bus uit Tilburg richting Kaatsheuvel, niet om 11 uur maar later vertrekt. Elf uur is voor hen die bijvoorbeeld de schouwburg in Tilburg bezoeken te vroeg. Burgemeester van Erp was het volkomen met de heer Elshout eens. Hij beloofde te zullen nagaan of hier iets aan te doen is. Tot lid van de commissie voor georganiseerd over leg in ambtenarenzaken koos de raad met meerderheid van stemmen de heer C. van Rooij. WAALWIJK, NA VERLENGING, EERVOL TEN ONDER IN BEKERSTRIJD. De Waalwijkse hockey-ers heb ben zondag jl. in Roosendaal in de bekerwedstrijd tegen Pelikaan 1 be wezen, dat de bovenste plaats in de derde klasse verdiend is. Pelikaan, dat momenteel op één der leidende plaatsen staat in de 2e klasse, had aan de normale speeltijd niet ge noeg om te zegevieren. Na 5 minuten spelen scoorde Pe likaan 10; de Roosendalers bleven de gehele eerste helft sterker en waren vooral in technisch opzicht de meerderen. KMHC moest het toen voornamelijk hebben van snel le uitvallen en omstreeks in de 30e minuut had één van deze succes: Petit scoorde onhoudbaar. Na de rust kwam Waalwijk goed los en was in geen enkel opzicht de mindere van de Roosendalers. Peli kaan kwam op 21, maar nog ruim voor het eindsignaal maakte Waal wijk 22, wederom door Petit. In de verlenging scoorde Pelikaan 32, maar nog eenmaal vochten de Waalwij kers terug. Petit scoorde wederom, maar het doelpunt werd om onbegrijpelijke redenen afge keurd. Het feit, dat Pelikaan enke le seconden voor tijd 42 scoorde, was beslist tegen de verhouding in. de gemeente onbewoonbaar. Zonder slag of stoot ging de raad accoord met een aantal financiële maatregelen. Een voorstel van B. en W. om de presentiegelden voor raadsleden te verhogen van 15 op 20 gulden voor de raadsvergaderingen en van 714 op 10 gulden voor de commissie vergaderingen, was voor de heer Libregts aanleiding te verklaren, j heel tevreden te zijn met de be- j staande honorering. Hij vond deze 1 verhoging, in het kader van de be- i stedingsbeperking door de overheid, geheel misplaatst. De heer M. H. de Vaan ging wel accoord met de verhoging voor de j commissievergaderingen. Met be- j trekking tot de raadsvergaderingen stelde hij voor, de verhoging alleen te geven aan die raadsleden, die de raadsstukken op het gemeentehuis kwamen inzien. Niettemin werd het voorstel van B. en W. aangenomen, echter met de aantekening dat de heren Li bregts en De Vaan tegen waren. Zaterdag jl. herdacht het echtpaar F. Derks- (78) Corn. Lambooy (79) te Baardwijk de dag waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Uit de buurtbewoners had zich een comité gevormd om deze dag voor de oudjes en hun familie onver getelijk te maken. Begeleid door het comité en een aantal lieve bruidjes, vertrok het echtpaar naar de Bernadettekerk, waar pastoor Oomens om 9.30 uur een plechtige H. Mis van dankbaar heid opdroeg en het bruidspaar toe sprak. Hierna begaf men zich naar het feestlokaal (Café 't Vosje), waar 'n druk bezochte receptie werd ge houden. Behalve veel telegrammen en brieven, waren er ook een schat aan bloemen en cadeau's. Namens de buurtbewoners bood de heer A. Schoemans gelukwensen en een cadeau aan, bestaande uit 4 stoelen met 2 clubs, alsmede een fraai tafelkleed en een welgevulde fruitmand. Om 11.45 uur bracht de de harmonie St. Jan een serenade en bood de voorzitter van deze har monie, de heer Jac. v. Mierlo, feli citaties aan. Door het gouden paar werden de bruidjes gul getrakteerd. Ook de schoolgaande kinderen wer den niet vergeten. Om ongeveer 13.00 uur vertrok ken bruidspaar en familie naar Til burg, om ten, huize van een hunner kinderen het feest voort te zetten. Het was voor de beide oudjes, hun kinderen en kleinkinderen een on vergetelijke dag. BEZOEIC BEROEPEN PREDIKANT A.s. woensdag zal de beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk, Ds. Bos te Lan teren, een bezoek brengen aan de Ned. Herv. gemeente, ter kennismaking met ker- keraad en gemeente, 's Avonds om half 8 zal Ds. Bos voor de gemeente voorgaan in een Dienst des Woords, -waarin dankstond voor gewas en arbeid gehouden zal worden. Donderdagavond vond in de Stads schouwburg te Tilburg de première plaats van het dansensemble Ziv Zamir. Hiervoor hebben zij 'n tour nee door Duitsland gemaakt en ver blijven nu voor 8 dagen in ons land. Het gezelschap bestaat nu drie jaar en is voor het eerst in Europa. De gastzangeres Kochava Harari, die enorme suksessen boekte op haar tournees door Australië en Zuid- Afrika, wist met haar oude en nieu we Israëlische liedjes de vrijwel volledig bezette grote zaal al snel een hartelijk applaus te veroveren. De uitgevoerde dansen, onder lei ding van Ziv Zamir, hadden duide lijk een religieus ondertoontje. Steeds weer ook haalde men 't jong- zijn met de vreugde sterk aan. Het is telkens de levensblijheid met soms een tikkeltje ondeugendheid, zoals in „Speel nooit met de liefde", waarin twee meisjes verliefd zijn op dezelfde jongen. De kleine Joodse samenleving van vroeger werd op bijzondere wijze gebracht met wat weemoed naar die tijd. „Een beeld uit een kleine Joodse stad". De solist, Arie Nir, haalde uit de Israëlische trommel bewonderings- waardige klanken, waaruit diverse melodieën te voorschijn kwamen. De minutenlange ovatie aan 't ein de, was voor dit ensemble volledig verdiend. Onder de naam „Het Mikpunt" is door enkele Drunense jongelui een vereniging opgericht. Met een Instuif gingen zij zaterdag 29 okto ber van start en deze instuif is een enorm succes geworden. De op komst was boven verwachting. On geveer 200 jongelui waren aanwe zig. Mits men de leeftijd van 16 jaar heeft bereikt en niet ouder is dan 23 jaar, kan eenieder uit Drunen en omgeving zich als lid opgeven. Het liert in de bedoeling op 12 no vember a.s. weer een avond te or ganiseren. Hiervoor is men reeds in onderhandeling met enkele beat- groepen. Eenieder is van harte welkom. Entree voor iedën is f 0,75 en voor introducees f 1,25. Men kan zich als lid opgeven op de volgende ad ressen: de heer Kivits, Jul. v. Stolbergstr.il de heer v. Cleef Oranjestraat 29 de heer v. Rhee Leliestraat 35 al len te Drunen. Ook tijdens de avond kan men zich opgeven aan de zaal. Het be stuur hoopt op de aanwezigheid van alle tieners en twens uit Dru nen en omgeving. WINKELIERSTENTOONSTELLING Do Sinterklaastijd staat weer voor de deur en iedereen weet nu zijn waren, aan te prijzen. Welnu, enige winkeliers van Loon op Zand hebben de hoofden bijeen gestoken, om op een zeer bijzondere ma nier hun artikelen voor Sinterklaas aan te prijzen. Het is gebeurd in de vorm van een tentoonstelling of beurs waar iedereen rustig kan komen kijken en zijn keuze kan maken. De deelnemende winkeliers demon streren op bijzondere wijze hun artikelen. De beurs is geopend tot en -met maandag 7 november (vandaag). Aan deze actie doen mee de winkeliers: P. HoTvers, Mart. de Jong, Fa. A. Jansen, Fa. Schoenmakers, Kaatsheuvel, Fa. Riek Moonen; C. v. d. Sanden, R. v. Son, H. Hermans en de fa. Jos van Loon, die te vens ce restauratie verzorgt. Alles vindt plaats in bét Culture'e Cen trum aan de Van Rijckevorselstraat. De tentoonstelling is nog geopend vandaag van 2 t- f 10 uur. Het entreebewijs van de beurs zal als verrassing recht geven op een der mooie prijzen, welke de laatste avond worden uitgeloot. De bedoeling van deze beurs is dat men hier kan zien dat men niet altijd naar de stad behoeft te gaan. De Loonse winkeliers kunnen iedereen helpen. (van onze verslaggever) HEUSDEN - Donderdagmiddag is de heer G. W. Scholten geïnstal leerd als burgemeester van de ge meente Heusden. De installatie door loco-burgemeester H. C. de Winter vond plaats tijdens een plechtige raadsvergadering. De bijeenkomst werd door een groot aantal geno digden, waaronder praktisch alle burgemeesters uit de streek, bijge woond. De heer Scholten werd aan de grens van de gemeente bij de Span jaardsburg verwelkomd. Marijke van de Pol, dochtertje van de wet houder, bood mej. Wijnen, verloof de van de heer Scholten, bloemen aan. Na een rondrit door de ge meente, waaraan de Rijkpolitieka- pel uit Den Haag medewerking ver leende, volgde een plechtige raads vergadering, tijdens welke de in stallatie plaats vond. Loco-burgemeester, de heer H. de Winter, zei gelukkig te zijn dat Heusden een jonge burgemeester heeft gekregen. Hij zegde de heer Scholten de volledige medewerking van de raad toe. Spreker sprak de wens uit, te hopen dat de nieuwe burgervader Heusden als woonge bied weer leefbaar zou maken. Ook maakte de heer De Winter een aan tal wensen bekend, die de inwoners van het oude vestingstadje graag in vervulling zouden zien gaan. Nadat loco-burgemeester De Win ter de heer Scholten de ambtsketen had omgehangen, sprak de nieuwe burgemeester, die met zijn 32 jaar waarschijnlijk Nederlands jongste burgervader is, de hoop uit aan de wensen van de Heusclense bevol king te kunnen voldoen. Een nau we samenwerking binnen eigen ge meente, alsook in streekv^rband, achtte de heer Scholten onohtbeer- lijk. De nestor van de raad, de heer G. Schipper, was de eerste van een reeks van sprekers, die burgemees ter Scholten zijn gelukwensen aan bood. Tot de sprekers behoorden ó.a. de burgemeester van Almelo (die enige jaren met de heer Schol ten, die in Borne loco-burgemees ter was, heeft mogen samenwerken) Pastoor Vinkenberg, dominee Van Dieren, Pastoor Rootham uit Herpt. Na afloop van het officiële ge deelte, bestond er gelegenheid de heer Scholten met zijn benoeming geluk te wensen. De bevolking kon 's avonds om 7 uur met de nieuwe burgervader en diens verloofde ken nis maken. Later op de avond bracht de jeugdfanfare en het Heusdens Mannenkoor een serenade.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 3