Verjongde Desk-ploeg behaalt verdiende 2-0 zege op Budel SCHEIDSRECHTER GLöCHNER „IK BEN GESLAGEN" H. Kooyman onderscheiden j met ere-medaille in zilver Hunter huldigde zilveren jubilaris H. Schapendonk SSC weer op hef goede pad door 4-0 zege op Excelsior 40 JAAR BIJ KON. HEIDE MIJ. Onverwachte nederlaag van Waspik tegen UW-.11-2 Publiek bestormde het veld Op goede weg Gelijkmaker SAB verslaat White Boys: 3—1 H.N.C. Miet geslagen Peter Gons Uno Animo levert goede prestatie in Ter neuzen: 4—4 Fa. Beekmans her opende hernieuwde zaak in Kaatsheuvel A Pionier Beker voor Harmonie St. Jan Johan Cruyff zorgde voor spectaculair slot bij Nederland-Tsjechoslowakije (Van onze verslaggever) AMSTERDAM De interlandwedstrijd Nederland-Tsjechoslowakije heeft een ander einde gekregen dan menigeen vermoedde. Dreigde de wedstrijd als een nachtkaars uit te gaan, Nederlands jongste inter national, Johan Cruyff deed de vlam weer aanwakkeren. De Ajaxied werd dertien minuten voor het einde van de wedstrijd van het veld gestuurd door de Oost-Duitse scheidsrechter Glöckner. „Cruyff heeft me in mijn gezicht geslagen, daarom zond ik hem het veld uit. Niet omdat hij natrapte. Ik wilde juist de gemoederen sussen", zo verklaar de Glöckner na afloop. Het publiek nam het allemaal niet. Zeker niet toen de Tsjech Szikora enige seconden later Cor Veldhoen natrapte. De arbiter deed deze overtreding met een waarschuwing af. Daarmee haalde hij het ongenoegen van het publiek op zijn hals. Een publiek, dat toch al niet te vreden was over de Duitse „flui tist". Enkele heethoofden stormden het veld op en spoedig was het, de laatste tijd toch al zoveel bespro ken, Olympisch Stadion een hek senketel, waarin de Duitse scheids rechter moedig overeind bleef. Toen het vuur binnen de lijnen wat ge temperd was, had de hoofdstedelij ke politie de handen vol werk bij de tribunes om te enthousiaste voetballiefhebbers tot bedaren te brengen. Het liep allemaal nogal goed af. Ook toen Glöckner voor het einde had gefloten en de mata- doren de kleedkamers moesten zien te bereiken. Zitkussens vlogen over het veld en bierflesjes sprongen akelig dicht in de buurt van spelers en scheids rechter kapot. Geësconteerd door suppoosten en politie bereikten al len de catacomben, waarin nog lang nagekaart werd door de spelers en de op nieuws beluste pers. Degenen die opzienbarend nieuws van bonds coach George Kessler verwachten hadden het mis. Kessler had niets gezien van het incident en liet zich overigens terecht ook nu niet uit over de kwaliteiten van „zijn" jongens. Uiteraard wel over de pres taties van het elftal. „Wij waren niet erg gelukkig met onze schoten. Tevreden ben ik wel. Het is duidelijk dat we op de goe de weg zijn. Op het middenveld be heersten we de strijd". Over de Tsjechen zei Kessler: „Het elftal speelde hetzelfde als tegen Enge land. Vergeet niet dat het een elf tal is van Europese klasse, dat bin nen enkele jaren de wereldklasse bereikt heeft. Welke plaats ik ze toebedeel? Tot de 5, 6 besten van de wereld behoort dit team". Met deze uitspraak kon de trainer van Tsjechoslowakije tevreden zijn. Hij vond dat zijn team economisch had gespeeld. De beslissing van de scheidsrechter vond hij juist. De beste speler van Nederland: Piet Keizer. Bij de Nederlandse spelers was het optreden van scheidsrechter Glöckner het gesprek van de dag. Bennie Muller vroeg zich af hoe het mogelijk was, een arbiter met weinig ervaring, voor dit duel aan te wijzen. „Hij wist niet eens hoe hij moest handelen als er een spe ler geblesseerd was". Daarmee was Willy Dullens het eens. De Sittar- diaan vond zijn tegenstanders té hard spelen. „Ze lieten ons niet spelen". Debutant Suurbier die rnet Ajax wel voor hetere vuren had gestaan vond het allemaal nogal mee vallen. Alleen het snelle wisselen van de voorhoede-spelers had hem nog wel eens moeilijkhe den opgeleverd, zo zei hij. Wat Johan Cruyff er van dacht? De Ajaxied die er zijn tweede wed strijd voor de nationale ploeg heeft opzitten, heeft bijzonder goed ge speeld. Hij gaf toe, dat hij zich niet meer kon beheersen toen hij voor de zoveelste keer werd gevloerd. „.Geslagen heb ik Glöckner niet". Dat hield de Amsterdammer tegen iedereen vol. Het oordeel is nu aan de straf commissie. De Ajaxbestuur-' Na amper 7 minuten spelen keek White Boys in Breda al tegen een 20 achterstand aan. Na de hervat ting liep SAB tot 30 uit. Dit was voor Han v. Etten het sein om in de voorhoede te gaan opereren. Het leverde inderdaad een doelpunt op, maar meer zat er niet in. White Boys 2 bleef in de run ning. Twee doelpunten van G. Kem- meren en 1 van W. v. d. Mosselaar en P. Kanters brachten het team naar een 54 overwinning op Baardwijk, dat eenmaal in eigen doel schoot. HNC—THE GUNNERS 1—0 Kees Mandemakers gaf HNC na ongeveer een half uur de leiding (1-0). Vlak voor de ïust maakte The Gunners bijna 1-1 toen rechts buiten Den Ouden vrij voor doel kwam. HNC lanceerde na de rust enkele gevaarlijke aanvallen. Kee per Van der Gaag wist met een paar fraaie reddingen doelpunten te voorkomen. The Gunners was voor al tegen het einde in de aanval, maar slaagde er niet in door de goed sluitende verdediging van HNC te komen. Het bleef 1-0. HNC staaf nu weer bovenaan. ders zullen zich echter niet erg lekker voelen, zeker niet als men weet dat Cruyff nog een voorwaar delijke schorsing van twee weken heeft lopen. Deze interland zou hem dan ook wel eens op een schorsing van vijf weken kunnen komen te staan. Voor Ajax een tegenvaller. Het was dan ook niet vreemd uit het kamp van de roodwitten te vernemen dat men het onverant woord vindt spelers aan het nati onale elftal af te staan, kort voor belangrijke wedstrijden (a.s. zondag A j ax-Feij enoord Als men over de wedstrijd spreekt zal de naam Johan Cruyff er auto matisch bij betrokken worden, dat kan niet anders, want de Amster dammer speelde een goede partij. Zijn schoten gingen echter juist over of langs de verkeerde kant van de paal. Ook rechtsback Suurbier had geen geluk toen hij de lat raakte. Dan deed Kabat het aan de andere zijde beter. Uit een corner van Geleta liet hij 0-1 aantekenen. Nederland verzette zich tegen deze achterstand doch de hechte defen sie van de gasten wist van geen wijken. t Vijf minuten na de rust sprong Nederland juichend omhoog. Swart nam een corner, kreeg de bal te rug van Keizer en schoot via de benen van een van de spelers raak: 1-1. De vreugde was van korte duur. Invaller Hrdlicka, keurig vrijge- speeld, liet Pieters Graafland te vergeefs duiken: 1-2. Een mentale klap voor de oranjehemden die 'n kwartier voor het einde nog groter werd toen Cruff er uit moest. Ook na de veldslag lukte het Nederland niet meer op gelijke hoogte met de gasten te komen. Bij de thuisclub misten we H. Lugters, H. Damen en W. Rekkers, die vervangen waren door B. v. Box tel, H. Netten en C. Soeterboek, waardoor een piepjonge voorhoede, tezamen nog geen 80 jaar, binnen de lijnen kwam. Aan activiteit heeft het deze knapen niet ontbroken, maar speciaal Netten had het bijzonder slecht getroffen. Vrijwel nimmer kon hij zich losmaken van zijn tegenstan der, de lange Rutten en beste man uit de Budelploeg, die hem als 'n scha duw volgde en door zijn grote routi ne 'n duidelijk overwicht had. Het was te zien dat het gevaar bij DESK deze middag zodoende van de linker vleugel moest komen, maar ook hier pasten de gasten 'n scherpe mandek king toe, waarbij C. Soeterboek en kele malen op vrij groffe wijze onder uit werd gehaald. Na 'n felle start van de DESK- rechtervleugel, ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd zonder hoogte punten. Pas in de 20e minuut kwam het doel van de thuisclub in groot gevaar en moesten paal en lat red ding brengen. Maar in dezelfde mi nuut ontsnapte ook het Budelheilig- dom aan doorboring toen Fr. Damen op ontoelaatbare wijze het scoren werd belet. De strak leidende scheids rechter, die deze middag met z'n in strument menig opvallende solo weg gaf, liet echter doorspelen. De Desk defensie ging enkele malen wat non chalant te werk, zoals 'n slappe uit trap van stopper Soeterboek in de voeten van een tegenstander, terwijl hij zich even later door talmen de bal liet ontfutselen, maar de Budel-voor- hoede, die overigens niet aarzelde met schieten, wist hiervan niet te pro fiteren. Zonder doelpunten brak de rust aan. Na de hervatting poogde C. Soe terboek meteen de Budel-doelman te verrassen, maar zijn schot ging juist over de kruising van het doel. In de 10e minuut kreeg de thuisclub een corner te nemen, er ontstond hieruit 'n heftige scrimmage voor het doel, waarbij Fr. Damen tenslotte de bal over de lijn wist te werken, 1 - 0. De Budel-defensie ging nu consequent de buitenspelval toepassen, waardoor vele DESIC-pogingen, enkele malen ten onrecht, in de kiem werden ge smoord. In de 20e minuut wist Voogd echter met 'n verre pas de scherp op gestelde Van Boxtel te bereiken, die de uitgelopen Budel-doelman wist te passeren, 2-0. Even later kreeg Bu del hulp van de lat toen Appels een kopbal tegen dit houtwerk plaatste uit 'n corner. Bij 'n scherpe voorzet van Fr. Damen gaven de gasten ten einde raad opnieuw 'n corner cadeau. Tussen de bedrijven door kwam ook Budel, opgestuwd door de voortref felijke linksachter Rutten, menigmaal tot 'n aanval, maar de voorhoede schoot te kort in de afwerking. De DESK-defensie was hierbij soms al lesbehalve resoluut bij het ruimen van de bal, waardoor de hardwerkende gasten tot de laatste minuut bleven volhouden. In laatste instantie stond doelman Tausch echter 'n doelpunt in de weg, zodat de ene nul op het scorebord bleef. SSC heeft zaterdag bewezen ge heel over haar inzinking heen te zijn. Dit moesten de jongens van Leo Halle ondervinden. Met 40 bleven de Vrijhoevenaren de baas over Excelsior '31 uit Rijssen. SSC was de Rijssenaren over alle linies |verre de baas. Nu dient meteen op gemerkt te worden dat bij Excel sior de rechtervleugel wegens bles sures was vervangen. Hadden de Rijssenaren echter geheel volledig het veld kunnen betreden, dan zou hun een nederlaag toch niet zijn ontgaan. SSC speelde deze middag constant en technisch zeer goed. Jammer was het dat het gladde veld afbreuk deed aan het spel van bei de ploegen. Bij SSC was Maton ver vangen, Heymans bezette nu de 1.- buitenplaats en hij deed op deze plaats vele goede dingen. Invaller Timmermans speelde eveneens een nuttige partij voetbal. Bij SSC viel deze middag ook zeer op het spel van Joop van Beek en Henk van Peer. De overige spelers in de SSC- ploeg speelden als vanouds een su blieme partij voetbal. De Rijssena ren zijn in deze wedstrijd slechts een enkele maal gevaarlijk geweest. In de 12e minuut mag SSC een vrije trap nemen, ongeveer 10 meter buiten het strafschopgebied. M. v. d. Schans belast zich met het nemen van deze vrije trap. In eerste instan tie stuit zijn oerhard schot af op 't opgestelde muurtje. Hij krijgt de bal echter meteen terug en ditmaal is het raak. Zijn harde kogel zag keeper Leyendekkers eerst toen hij de bal uit het net moest halen. SSC leidde met 10. Excelsior is echter geenszins aangeslagen door dit suc ces van SSC, maar wat zij ook pro beren, tot doelpunten kunnen zij niet komen. SSC daarentegen voelt dat het nog beter kan. Onophoude lijk nemen zij de Excelsior-veste onder vuur. Een schot van A. la Grauw belandt tegen de paal. Een toegestane corner wordt in handen van keeper Leyendekkers gescho ten. Toch voelt iedereen dat er nog meer doelpunten zullen komen. In de 39e minuut krijgt v. d. Broek de bal via den Rooijen toegespeeld, geeft op zijn beurt een mooie voor zet en Heymans kan de stand op 20 brengen. In de tweede speelhelft is SSC het, dat de toon aangeeft. Binnen enkele minuten mogen zij reeds 'n drietal hoekschoppen nemen, maar tot succes komt het niet. In de 10e minuut is het echter wel raak. Een goed opgezette aanval via Van den Broek, den Rooijen en Heymans, weet laatstgenoemde de bal goed voor het doel te brengen en het is gevaarlijk door te dringen, maar aanvoerder v. Peer staat hun geen succes toe. Bij SSC lukt het nu ook niet meer. Wel kunnen zij nog en kele malen gevaarlijke schoten af vuren op keeper Leyendekkers ves te, maar hij staat SSC geen enkel doelpunt meer toe. Zo komt het ein- "de van deze in goede verstandhou ding gespeelde wedstrijd met een 4overwinning voor SSC. De lei ding was bij arbiter De Hoop in uit stekende handen. TERNEUZEN - Uno Animo heeft gisteren in het vere Terneuzen een voortreffelijke prestatie geleverd door tegen de club van die naam een 4-4 gelijk spel uit het vuur te sle pen. En daarbij had het niet eens hoeven te blijven. Uno Animo had namelijk in de slotfase de beste pa pieren. Bij een voorsprong van 3-4 voor Uno Animo miste Jan Meijer echter een strafschop. Tot overmaat van ramp maakte Terneuzen in de laatste minuut van de wedstrijd nog gelijk. Beide ploegen speelden uitstekend voetbal en zorgden, mede dan zij de vele doelpunten, voor een aantrekke lijke partij. Terneuzen deelde in de eerste helft de lakens uit maar slaag de er tegen het hardnekkige Uno Animo niet in definitief afstand te nemen. Nadat de gastheren in de 10e minuut de scoren hadden geopend zorgde Van Asten vijf minuten later voor de gelijkmaker. Dat spelletje zou zich nog eens herhalen, met dit keer R. v. d. Velden die Uno Animo weer op gelijk hoogte bracht: 2-2. Terneuzen nam niettemin voor de rust nog een voorsprong. Dankzij snel en vooral schotvaardig spel boog Uno Animo de achterstand na de her vatting om in 'n voorsprong van 3-4, waarbij Pijnenburg en Van der Vel den voor de voltreffers zorgden. Uno Animo lag in gewonnen positie en kreeg een unieke kans om de zege veilig te stellen, toen Terneuzen een strafschop veroorzaakte; Jan Meijer voorsprong schiet. De jongens uit Rijssen zijn niet ontmoedigd door deze grote achterstand. In de 26e minuut brengt den Rooijen Excel sior de genadeslag toe. Met een pracht bekeken schot weet hij SSC naar 40 te schieten. De jongens van Leo Halle trachten nu met ver re trappen toch nog tot succes te komen, maar zij slagen hierin niet. Wel weten zij nog een enkele maal Vrijdagmorgen stelde de firma H. W. Beekmans, electro- en radiotech niek zijn vernieuwde gerenommeerde zaak in de Gasthuisstraat voor het publiek opennadat donderdag de of ficiële opening door burgemeester Van Erp geschiedt was, gevolgd door een druk bezochte receptie, die ge tuigde van een alzijdige sympathie in en buiten Kaatsheuvel. In aanwezig heid van architect Prins en aannemer Pepping Bouwbedrijf N.V. zegende pastoor de Spijker .winkel en verdere compartimenten in, waarop burge meester Van Erp de familie Beek mans toesprak. Donderdag zullen we op deze opening terugkomen. (van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdagmiddag her dacht de heer H. M. Kooyman het heugelijke feit dat hij veertig jaar werkzaam was bij de Koninklijke Heide Maatschappij. Tijdens een in tieme bijeenkomst ten huize van de jubilaris, Thorbeckelaan 41 in Waal wijk, kon burgemeester J. Teijssen de heer Kooyman de verheugende mededeling doen, dat hij was on derscheiden met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Teijssen belichtte de verdiensten die de jubilaris in deze 40 jaar voor de Heide Maat schappij had. „Steeds hebt u blijk gegeven van groot vakmanschap. Niet voor niets hebt u zich opge werkt tot opzichter. Dat men uw werk waardeerde, blijkt wel uit het feit dat men u steeds belangrijkere opdrachten gaf", aldus dhr. Teijs sen, die verheugd was dat de heer Kooyman ingoede gezondheid deze 40-jarige periode kon afsluiten. Bur gemeester Teijssen speldde vervol gens de jubilaris de ere-medaille in zilve op. Ir. B. Polderman, direkteur van de Heide Maatschappij, overhandig de de heer Kooyman de gedenkpen ning van de maatschappij, alsmede een geschenk onder couvert. Hij schetste de jubilaris als een van de grote pioniers van de Heide Maat schappij. „U bent betrokken geweest bij de uitvoering van grote werken in Almelo, Wieringermeer, Tiel, Borculo, Doetinchem, Venlo en Til burg. Ook bent u belast geweest met de verzwaring van de Lekdijk en de IJsseldijk. Onder uw leiding kwamen belangrijke ruilverkave lingsobjecten zoals Duivense Broek en de Ospelse Peel tot stand", aldus de'direkteur, die er aan herinnerde dat de heer Kooyman een van de eersten was die de mechanische hulpmiddelen bediende, die voor de eerste maal gebruikt werden bij het plan Duivense Broek. „Tenslotte bent u beland bij de afdeling calculatie op het begro tingsbureau Zuid in Den Bosch. Op deze afdeling voelt u zich bijzonder goed thuis. U ziet als het ware wat het kost. Voor alles wat! u voor on ze maatschappij hebt gedaan, en dat is heel wat, dank ik u en ook uw echtgenote hartelijk", zo besloot de heer Polderman. De bijeenkomst ten huize van de heer Kooyman werd ook bijgewoond door ir. Siep- man, hoofd van de afdeling Zuid en door de heer Dekkers, chef van het begrotingsbureau. Later op de middag recipieerde de heer Kooyman in restaurant De Twee Kolommen. Veel collega's kwamen hem hier feliciteren. Ook mocht de jubilaris nog talloze ge schenken in ontvangst nemen. Uit dit alles blijkt wel de grote waar dering die men voor het werk van de heer Kooyman heeft. faalde echter van de elfmeterstip. naar een3—0 Qje misser koste Uno Animo de volle winst want in de laatste minuut bracht een wanhopig vechtend Ter neuzen op de valreep de balans in evenwicht: 4-4. Tijdens het feest, dat het circa 200 man tellende personeel van het confectiebedrijf „Hunter" te Waal wijk vrijdagavond werd aangebo den is een der medewerkers van dit bedrijf nl. de heer H. Schapen donk op hartelijke, spontane wijze gehuldigd in verband met zijn 25- jarig dienstjubileum. Naast directie en personeel was ook mevrouw Schapendonk bij deze huliging aan wezig. De directeur van Hunter, de heer Antoon Verhulst memoreerde in z'n welkoms- en openingswoord, dat de jubilaris op 14-jarige leeftijd in z'n werkzaamheden in de kleermakerij van de heer Antoon Ver hulst be gon en zich door vlijt en bekwaam heid had opgewerkt tot afdelings chef van het thans 200 man tel lende confectieatelier Hunter, wel ke afdeling hij met kennis van za ken bestuurt. De heer Verhulst dankte de jubilaris hartelijk voor alles, wat hij voor het bedrijf, ge durende 25 jaar, heeft gedaan en bood hem als stoffelijk bewijs van waardering een Zaanse Klok aan, terwijl zijn echtgenote in de hulde werd betrokken, door de aanbieding van fraaie bloemen. Het hoofd van de afdeling Ver koop, de heer Th. Strikkers felici teerde de jubilaris namens het ge hele personeel, roemde de colle gialiteit van de heer Schapendonk en bood een fraai schilderstuk aan, waarna twee dames van Üe afdeling van de jubilaris hun chef een barro- meter en zijn echtgenote bloemen offreerde. Ook de hoofdleidster van het bedrijf, mej. Krol, wenste de heer Schapendonk geluk met zijn zilveren jubileum onder aanbieding Elf hardwerkende knapen uit Ul- venhout, samen het UVV-team vor mend, hebben het gepresteerd om op het Waspikse Elzenhage de volle winst voor zich op te eisen. De on derlinge verschillen in de vierde klas F zijn hierdoor wel erg miniem gebleven. Het verschil tussen leider Chaam en nr. 9 van de ranglijst is slechts 4 punten. Op eigen terrein verspeelden de blauw-witten de overwinning lou ter door twee fouten in de achter hoede, waaruit UW even zo vaak gretig doelpuntte. Dat dit juist in een wedstrijd moest gebeuren waar in de voorhoede, ondanks een groot veldoverwicht van Waspik, slechts één doelpunt scoorde. Het aantal corners dat Waspik mocht nemen, was haast niet te turven. De druk op het UVV-doel was meestentijds dan ook groot. Hiertegen hanteer den de bezoekers echter een bijzon der effectieve tactiek. Met malse trappen werden de Waspik-aanval len onderbroken. Halfspelers wer den op deze manier vaak overbodig, want vanuit de verdediging beland den de ballen linea recta in de voorhoede. Zo kwam UW, ondanks de veldminderheid, toch regelmatig tot gevaarlijke uitvallen. Toen H. Oudhoorn van UW een grandiose blunder in de Waspik verdediging al na 5 minuten gena deloos afstrafte, maakte dit op Was pik nog weinig indruk. De tijd zou deze wonde wel helen. Maar met de rust was het, ondanks de vele cor ners en een schot tegen de paal, nog 0—1. Kort na de hervatting werd het uit een solo-actie van Cor Smits, gevolgd door een welgerichte schui ver in de benedenhoek, 11. Naar mate de tijd verstreek, was 't UW duidelijk aan te zien dat zij met 'n gelijk spel heel graag genoegen na men. Toon Mertens dacht daar ech ter anders over, want toen hij drie minuten voor tijd de bal vanuit de Waspik-verdediging voor zijn voeten kreeg, schoot hij bijzonder fraai zijn ploeg naar de overwinning. van een prachtige bak planten. De jubilaris sprak hierna een uit het hart gegrepen dankwoord tot de directie en het personeel voor de waarderende woorden tot hem gericht en voor de waardevolle ge schenken die hij mocht ontvangen, alsmede voor de fraaie bloemen, die zijn vrouw waren aangeboden. Na het officiële gedeelte zorgde het orkest „Mr. X and his Bats" voor de vrolijke noot en zij deden dit op uitstekende wijze. Ook werden er royaal verversingen aangeboden. Gedurende de avond, vroeg de al gemeen bedrijfsleider van Hunter, de heer Aerts nog even aller aan dacht. Hij nam deze gelegenheid te baat om de meisjes dank te brengen voor de spontane medewerking in het afgelopen seizoen betoond, we gens de enorme stijging van het Hunter-produkt. Werden er vorig jaar 500 jasjes per dag gefabriceerd, thans is dit aantal tot 800 per dag gestegen. Ondanks deze hoge produktie komt men nog voortdurend jasjes te kort en blijft de vraag naar medewerk sters voor het komende seizoen groot. Tenslotte dankte de heer Aerts de heer en mevrouw Verhulst en de heer en mevrouw Schapendonk voor dit prachtige feest, waaruit duidelijk de goede verstandhouding bleek tussen directie en personeel van dit Waalwijkse confectiebedrijf, dat de toekomst met groot vertrou wen kan tegemoet zien. De harmonie „St. Jan" ontving dezer dagen nog een mooie verras sing als aandenken aan haar succes op het Bondsconcours in Noordwij- kerhout. Zij mocht n.l. een fraaie beker in ontvangst nemen, beschik baar gesteld door de R.K. Bond van Harmonieën, voor elk gezelschap dat in een bepaalde afdeling het hoogste aantal punten had behaald. Voor de 3e afdeling harmonie bleek dat de harmonie „St. Jan" te zijn. Dit jongste concourssucces blijkt de geest in de harmonie „St. Jan" zeer ten goede te zijn gekomen, ge zien de opkomst op de repetities en de toewijding waarmee men zich nu reeds op een volgende concours deelname voorbereidt. Maar haar zwakke bezetting blijft een handi cap voor verdere ontplooiing. Aan vulling en vooral verjonging is in dit gezelschap dringende noodzaak. Om dit te bereiken, wil men bin nenkort, onder leiding van de direc teur, de heer J. Merkx, een oplei ding voor jeugdige muzikanten or ganiseren. Het is te hopen dat deze opzet slaagt en verschillende jon gens en meisjes (minimumleeftijd 10 jaar) zich voor deze cursus zul len opgeven. Ook aanmeldingen van oud-muzikanten zullen bij „Sint Jan" zeer welkom zijn.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5