\vAAlw13kse en UncjsTPAAtse couRAnt top orm Harmonie vierde 85 jarig bestaan met behalen vaandel 30 JAAR K ALTER 139.- 69.- Drie 40-jarige jubilarissen bij N.V. Van Lier in Loon op Zand josvandermeulen X 3 VOORBEELDEN VAN JUBILEUM-VOORDELEN 1 nti 89.- uitsluitend bij DRIEMAAL KONINKLIJK BRONS tot centrale HUIS verwarming „VOLKSVLIJT EN VOLKSVERMAAK" WASPIK bovendien ontvangt elke klant een speciale jubileum verrassing heren- en jongenskleding VRIJDAG 11 NOVEMBER 1966 87e JAARGANG No. 89 Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) f 8,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 LOON OP ZAND - Maandagmiddag werden bij de N.V. G. van Lier, schoenfabriek in Loon op Zand een drietal werknemers ge huldigd in verband met hun veertig jarig dienst jubileum. Drie ju bilarissen bij eenzelfde bedrijf mag wel een uitzondering worden genoemd. Vandaar dat de heren A. Coomans (58), P. Coomans (61) en A. van Broekhoven (56) door de direktie en personeel op een bijzonder hartelijke ivijze werden gehuldigd. Ook burgemeester L. van Erp bleef daarbij niet achter. Hij kon de jubilarissen de ver heugende mededeling doen dat zij waren onderscheiden met de ere medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Feestavond besluit De bijeenkomst in zaal „Concor dia" werd door het gehele personeel alsmede de gepensioneerden bijge woond. De eerste die de drie jubila rissen toesprak was de heer v. Mier- lo, algemeen bedrijfsleider. Hij vond deze uitzonderlijke jubilea de moeite waard om te feesten. Dat was ook de heer Van Lier, oudste direktielid van mening. Hij schetste van iedere feesteling hun levenspad in de fa briek. 15 juni 1926 kwam de heer Coo mans als 17-jarige in dienst. Hij doorliep de afwerkerij en finish- afdeling. Op twaalf augustus van dat jaar volgde de heer P. Coo mans als 21-jarige. Hij werk te eerder elders maar hij had reeds een opleiding achter de rug. Hij had talent en was een handschoenmaker. De eerste overhaalmachine werd in dit bedrijf door de heer P. Coomans bediend. Op 14-jarige leeftijd kwam als een „klein broekie" de heer Van Broekhoven al direct in de stanzerij. Hij was met alles vliegensvlug. De directeur verbood hem steeds aan de machines te komen. Hij moest eerst 18 jaar zijn. „Veel en prima werk is door deze personen verricht. Vandaar dat bij deze mijlpaal stil gestaan mocht wor den. In de huidige tijd dat de wind kracht 9 bereikt is moeten we op passen", aldus de direkteur, „dat hij niet hoger wordt en als hij sterker wordt, moeten we oris schrap zetten". Ook schilderde hij de toestanden van na 1918, 1926, 1930 en de na oorlogse jaren in verband met de vor ming van de schoenindustrie, de so ciale omstandigheden en de jaren van hoogconjuctuur. Hij had een optimistisch geluid voor de toekomst. Aan de jubilarissen mocht de direk tie elk een gouden horloge aanbieden met een couvert met inhoud. Plechtankers Zoals we dat van burgemeester v. Erp gewend zijn was zijn gloedvolle rede er een van felicitatie en geluk wensen aan de directie van de N.V. G. van Lier en aan de werknemende jubilarissen. Hij had erg veel ver trouwen in de woorden van de heer v. Lier en bewonderde de goede verstandhouding tussen directie en personeel. De „Lier" werd hier har monisch goed bespeeld, zo zei hij. De middelbare leeftijd in het be drijf getuigde van goede samenwer king en noemde de drie jubilarissen de plechtankers die de muren van het hechte gebouw bijeen hielden. Spre ker stelde hen tot voorbeeld voor de jongeren, die de werkelijkheid van 't ogenblik in ogenschouw moeten ne men, o.a. de werkgelegenheid, de branche en het vak, om vastberaden en op eigeri verantwoordelijkheid te kunnen bouwen. Hij betrok ook de echtgenoten van de werknemers bij de huldiging, want als thuis alles goed is, dan is het best werken in een bedrijf. Als hierbij de sfeer en team geest komt is het gezond. Vervolgens mocht deze de mede deling doen dat de drie jubilarissen de Koninklijke onderscheiding in brons behorende bij de Orde van Oranje Nassau ontvingen. Hij speld de deze alle drie op en betrok ook de vrouwen en kinderen bij deze on derscheiding, welke immers een af straling was voor het werk van hen in het bedrijf. Na deze onderschei ding dankte de heer Jan van Lier de burgemeester en H.M. de Koningin voor hun medeleving bij de N.V. van Lier. Ander jubileum Het personeel heeft zeker niet wil len achterblijven. Het was de heer Hoogendoorn die namens de staf het woord voerde. Zijn dank ging ook uit naar de prestaties van de jubilarissen en de directie. Hij mocht de heer Coomans een koekoekklok en de bei de anderen een scheerapparaat over handigen. Speciaal kreeg de heer Coomans nog een extra woordje, want hij was vandaag ook 40 jaar lid van de Werknemersvereniging van 't N.K.V. St. Willibrord. De heer Hoo gendoorn zei dat het met de gerid- derden prettig was te werken en hoopte dat zij nog lang in hun mid den zouden mogen blijven. De avond werd doorgebracht met een koffieta fel en een gezellig onderonsje. Burgemeester Van Erp speldt de lijke onderscheiding op. (Links: heer A. v. Broekhoven de Konink- Piet en rechts Antoon Coomans). Dameslaarsjes zijn „in WAALWIJK - Bruine dameslaars jes zijn momenteel „in". Deze pro- dukten vliegen de winkels uit. Veel schoenwinkeliers zijn dan ook reeds door hun voorraad hoge en halfhoge dameslaarsjes heen. De enorme vraag hierna is voor 'n groot deel te danken aan het vroeg invallen van de winter. Dit heeft niet alleen winkelier maar ook fabrikant verrast. De laarsjes worden in Nederland en voor een groot deel ook in het bui tenland gemaakt. Vooral de elegante Italiaanse modellen zijn zeer gewild. Naast de Nederlanders maken veel Duitsers en Belgen in ons land jacht op (liefst bruine) dameslaarsjes. Deze week veel ledershows WAALWIJK - Deze week staafl Waalwijk in het teken van de leder- shows. Alle bedrijven uit de Lang straat tonen momenteel hun nieuwe collecties. Monsters waarvoor bij de schoenfabrikanten grote belangstel ling bestaat. Naast de ledershows be stemd voor de schoenfabrikanten zijn er ook shows van verbruiksartikelen. Het spreekt voor zich dat, met St. Nicolaas voor de deur, speciaal de winkeliers geïnteresseerd zijn. De najaarssorteringen bevatten ook dit jaar weer fraai lederwerk. Ieder jaar opnieuw blijkt een leder-cadeau in de smaak te vallen. We denken hier aan damestassen met bijpassen de handschoenen en parapluies, ter wijl ook de bureau-sets, portefeuilles, kleerhangers en kleerborstels welko me geschenken zijn. De r.k.- en oud- katholieke kerk De zegen van de twee aartsbis schoppen van Utrecht, de oud-katho lieke mgr. A. Rinkel en de rooms-ka- tholieke kardinaal Alfrink, gezamen lijk gegeven vanaf het altaar van de oud-katholieke Sint Gertrudiskathe- draal, was gisteravond het aangrij pende slot van een plechtigheid, die een streep zette onder een vijandig verleden en de weg opende naar een eerlijk gesprek van toenadering met als doel zo mogelijk de eenheid. Tij dens de uittooht der bisschoppen - er waren er 12 uit binnen- en buiten land - bezegelden de gelovigen van beide kerkgenootschappen dit offici ële gebaar van hun leiders met een spontaan applaus. X] marconilaanö eindhoven 1 tel.(040)33718 Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM advleear Turk doodt vader van ex-verloofde In de nacht van zondag op maan dag is bij een vechtpartij cte 48-jarige J. de Roode uit Deventer gedood door de 28-jarige Turk B. A. uit Izmis. Hij werd met een stiletto in het hart gestoken en was vrijwel onmid dellijk dood. De Turk onderhield ruim een jaar relaties met de 21-jari- ge dochter van de heer De Roode. De verhouding werd verbroken en zon dagavond vroeg het meisje de Turk 'haar rijwiel terug. Deze kwam later bij haar thuis hierover praten. Er ont stond een ruzie waarmee de vader en de broer van het meisje zich bemoei den. Dit draaide uit op een steekpar tij. Het meisje en haar 20-jarige broer moesten wegens opgelopen messteken naar het ziekenhuis wor den gebracht. De dader werd gear resteerd. Twee bijzondere gebeurtenissen wa ren voor de Waspikse harmonie Volksvlijt en Volksvermaak" aanlei ding een feestavond te beleggen in de zaal van café De Statie. Vooreerst was daar het succes dat de harmonie op het concours boekte: het behalen van het zo fel begeerde Vaandel van de Ned. Federatie. Mocht dit feit al een titel zijn om de bloemetjes buiten te zetten, bovendien was daar nog de 85e verjaardag van de vereniging. En gezien de grote belangstelling voor de receptie is het korps nog al tijd een bijzonder gewaardeerde jubi- laresse van 't Waspikse publiek. Op de feestelijke bijeenkomst ver welkomde de president, de heer P. Brokx ondermeer de beschermheer burgemeester H. C. Welling en diens echtgenote, de directeur van het korps, de heer Chr. Kuyten en mevr. Kuyten, Rector Servatius, Moeder Overste, de heer en mevr. Wijffels, de heer en mevr. Ruytenberg, de heer en mevr. Verschuren, de heren Kraa- nen en Boezer, besturen van harmo niegezelschappen uit naburige ge meenten zoals 'sGravenmoer, Raams- donk, Kaatsheuvel, Waalwijk, Til burg en Haarsteeg en vertegenwoor digers van vele Waspikse takken van industrie, verenigingen en organisa ties. Het succes memorerend zei de president o.m.: „Het vaandel uit de vaandelafdeling waar wij jaren over gesproken hebben is door ons ver diend en staat hier voor ons. Het zijn alleen de stoutmoedigen die het heb ben durven dromen, maar nu is het van ons". De heer Brokx stak ver volgens de loftrompet over de heer Chr. Kuyten: „Dit alles directeur zou niet mogelijk geweest zijn als niet Uw bezielende leiding, uw groot ge duld, uw kennis en liefde van de mu ziek ons korps begeleid hadden". Een geschenk onder couvert en bloe men voor mevr. Kuyten waren het symbool van erkentelijkheid. Woor den van lof sprak de heer Brokx ook tot de leden; „Ik ken de offers die gebracht zijn; de volharding heeft hier de zege gebracht". Dank bracht de heer Brokx ook aan de dames van de bestuursleden die door mevrouw Brokx een bedrag van f. 265, - de den overhandigen. Wijzend op de foto van de oprich ter wijlen dokter Frederiks vervolgde de heer Brokx: Wij vieren vanavond het 85-jarig bestaan. Ven V. werd opgericht om de kennis van het am bacht op een hoger peil te brengen, hetgeen later door de ambachtscholen is overgenomen, en om een vrijetijds besteding te creëren die de bevolking beschaving, gevoel voor het schone én een hogere ontwikkeling brengen. Hij was een wijs man deze dokter, met een vooruitziende blik. Het fun dament waarop onze vereniging is ge bouwd moet wel goed geweest zijn. Ze is nog kerngezond". Na een aan sporing tot de leden om toch te be houden wat werd veroverd en een aantal suggesties voor activiteiten in de nabije toekomst te hebben gedaan, besloot de heer Brokx: „Het werk van dokter Frederiks, in 1881 begon nen, het harmonisch musiceren van mensen onder elkaar, moet voortge zet worden, wij zijn het verplicht". Het oudste lid, de heer C. de Groot bood namens de werkende leden de directeur een presentje aan en me moreerde daarbij hoe V. en V. onder leiding van de heer Kuyten op 8 con coursen 7x een le prijs behaalde, waarbij vorig jaar een met lof. „De wimpel aan het behaalde vaandel moet nu ons streven zijn", aldus de heer de Groot. Ik kan 't niet, is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. ook voor het winterseizoen voordelig kopen bij Kalter Li DEMI'S avant-garde slanke modellen in één of twee rij klokkend uitlopend lange splitten moderne melange kleuren GOSTUUMS modellen 1966 klassiek of avant-garde effen of madras ruit slank silhouet zwakke kleurkontrasten REGENJASSEN modellen 1966 elegant waterafstotend goede pasvorm sportief of klassiek nu nu li lil II TILBURG Heuvelstraat 24 AMSTERDAM Zeilstraat 20 Jan Evertsenstraat 102 De tcho van het Zuióen Bil VERKOUDHEDEN HIERTOE GERECHTIGD VOOR VADER, MOEDER EN KIND ff Cl 7TTÜSK Bekijk de oomplele TOP-FORM eoOectte 1968 ven alle kanten I Direct do«o_ atuur een keertje ol kon even langeu krijgt de free* geïllustreerde meubelcetalogu* ge heel gratis. '.W.w.vmv.v.v.'.vV.' ii; i; kalter i

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 1