wAAlwijkse en lAnqstPAAtse couRAnt Harmonie op grootse Sophia wijze werd gehuldigd Een Perzisch tapijt is een waardevol geschenk Stijging aantal werklozen in schoen- en lederindustrie VERZILVERDE H. DE ZEEUW LOONSE HARMONIE BEHOORT BIJ DE TOP VAN NEOERLAND GEWESTELIJK ARBEIBSBUREAU WAALWIJK Burgemeester Olympisch Stadion verboden terrein voor interlands Concordia Raad Rotterdam akkoord met het Bieshosch-plan Toestand in Italië Mode voor in tricot heren HOENDERVANGERS HERENMODE Ook Loon op Zand heeft een soos Alle sieraden bij ons gekocht zijn gedurende 2 jaar gratis verzekerd tegen verlies en diefstal. Ziet ook onze enorme sortering waarvan wij tijdelijk on2e verkoop hebben overgebracht naar HEUVELSTRAAT 96a (IJssalon de Lorenzo) HEUVELSTRAAT 61 HOEK WILLEM II STRAAT TILBURG TEL. 34868 Rallyclub Drunen in Voorlichting voor bedrijfschauffeurs Keuze uit duizenden stuks. Lage prijzen door directe import. Alle met certificaat. Nieuwstraat 1 72 (hoek Trouwlaan) TILBURG, Holiandia, Spoorviaduct door ontploffing vernield De Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week VRIJDAG 11 NOVEMBER 1966 87e JAARGANG No. 89 vau het Zuióen Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per irrn. Ccntractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" De heer van Esch, voorzitter van Sophia kon maandagavond de burge meester hartelijk welkom heten, die naar Loon was gekomen om Sophia te complimenteren. Ook mevr. Ten Horn-Verheijden en Jhr. Arn. Ver- heijden uit Leur. Hij sprak nog even over de successen van zaterdag j.l. Daar is 115V2 punt behaald op een concours van de Kon. Ned. Federa tie. Lest best werd daar gezegd en het is bewaarheid geworden. Dirigent Anne de Vries heeft het gepresteerd Sophia naar de top van Brabant te brengen. Uit 42 corpsen in de Vaandelafde ling is Sophia als hoogste gekomen. In Nederland was het Nijverdal dat dit jaar met 116 punten zegevierde. Dus dat halve puntje over het hele land genomen is voor de Kon. Har monie toch wel waard een der hoog ste te noemen. Het werk dat daar in Delft is geleverd is van bijzonder ge halte gezien de 15 jongens die van de jeugdharmonie naar de grote har monie zijn overgeheveld. Het was een proberen en het is gelukt. Men heeft hier de jeugd de kans gegeven. Als blijk van waardering reikte de voorzitter aan de heer De Vries een couvert uit en aan mevr. De Vries een boeket bloemen, want ook zij hoort erbij. In zijn rede sprak de voorzitter nog over de woorden van kapelaan Liberatus van zondag j.l. „De mensen te nemen zoals ze zijn, en niet zoals men het zou willen". Deze hebben voor geheel Loon op Zand een zeer diepe betekenis. Ook de heer Muskens, van de Jeugdhar monie, kreeg bijzondere felicitaties te incasseren, want het vertrouwen van „zijn" jeugd is bewaarheid gewor den; de konsekwenties welke de jeugd had zijn aanvaard en wel met grote verwaohtingen voor de toekomst. Hierna richtte burgemeester Van Erp zich tot de harmonie. Hij vond dit succes een zeer fraaie bekroning van het werk dat Sophia met haar be stuur en leden en dirigenten heeft geleverd. Hij zag in Loon op Zand de sociale culturele beoefening van de muziek het hoogste aspect van de bevolking. Het was een eer voor een J U W JELIER AMSTERDAM Hef veelbespro ken Olympisch Stadion in Amster dam dreigt verboden terrein te wor den voor de organisatie van Inter lands en andere belangrijke voet balwedstrijden. De secretaris-pen ningmeester van de K.N.V.B., de heer Lo Brunt, vertelde van de week dat de voetbalbond inderdaad overweegt geen Interlands meer in het Olympisch Stadion te spelen. „Wat zondag is gebeurd noopt ons maatregelen te nemen. In over leg met de stadiondirektie zal de mogelijkheid bekeken worden spe lers en scheidsrechter voldoende bescherming te bieden voor het bin nen de lijnen verschijnende pu bliek", aldus Lo Brunt, die het niet waarschijnlijk noemde dat Ajax-Liverpoolin het Olympisch Stadion gespeeld zal worden. Lo Brunt vond het gebeurde van af gelopen zondag een pijnlijke en vervelende zaak. Dat er iets ge daan moet worden staat bij de se cretaris van de K.N.V.B. wel vast. ,X burgemeester zo'n muzikale vereni ging in zijn gemeente te hebben die tot over de landsgrenzen heen bekend is. Hij zei ook dat het opkweken van de jeugd van Sophia tot op het ni veau van de Vaandelafdeling gelukt is. Het werk van het conservatorium begint zich af te tekenen. Maar ook Het Brabants Orkest, dat immers de dirigenten levert, moet hier zijn uit werking hébben. Namens de gehele gemeente en het gemeentebestuur fe liciteerde hij Sophia. De voorzitter dankte de burgemees ter, maar zei dat -het mogelijk was dat in de naaste toekomst Sophia nog in andere delen van het land zal optre den, dan nu in het westen. Een vo cale hulde bracht de zangvereniging „De Echo der Duinen", een zuster vereniging van Sophia. De heer K. van Rooij wenste Sophia geluk met haar behaalde succes, en vooral met haar lof, (het lof is afgeschaft), want in Loon is men niet gauw tevreden in de harmonie-wereld. Ook zij heeft een minder goede toestand gekend, maar nu is zij er weer bovenop. In 1972 zal het 100-jarig bestaan de be kroning vinden. Vanzelfsprekend bracht de Kon. Erk. Harmonie Concordia haar mu zikale felecitatie. Bij monde van haar vice-voorzitter, de heer Jef van Lier, werd Sophia gefeliciteerd. Concordia is ook heel wat gewend, aldus de heer van Lier, en de punten worden niet voor niets gegeven. In elk geval stre ven beide harmonieën naar de hoog- De Rotterdamse gemeenteraad heeft een principe-besluit goedgekeurd ten aanzien van een plan tot samenwer king met de provincie Noord-Brabant ter zake van het stichten en exploite ren van spaarbekkens in de Brabant se Biesbosch. De gedachten gaan uit naar een naamloze vennootschap, waarin Rot terdam en Noord-Brabant ieder voor 40 pet. participeren terwijl de reste rende 20 pet. der aandelen voorals nog in portefeuille blijft ten behoeve van eventuele andere gegadigden (waarbij met name wordt gedacht aan Zeeland). In de Raad van Commis sarissen zijn beide partners gelijkelijk vertegenwoordigd; voorzitter zal de Commissaris der Koningin in Noord- Brabant kunnen zijn; de directie van het bedrijf zou door Rotterdam kun nen worden gevoerd. Beide partici panten krijgen het recht hun totale behoefte aan water - voor de zui vering en het transport waarvan de vennootschap ook zou kunnen zorgen - uit de spaarbekkens te betrekken. De financiering van de aanleg van de spaarbekkens zou grotendeels via door de vennootschap te sluiten geld leningen kunnen gaan. Betaling van de afnemers aan de vennootschap zou geschieden op basis van van tevoeren opgegeven „bestellingen, welke opga ven betrekking zouden hebben op 'n toekomstige meerjarige periode. Dreigt het bedrijf te klein te worden, dan verplicht de vennootschap zich tot uitbreiding over te gaan. De sa menwerking zou voor tenminste 20 jaar worden aangegaan. ste lof en het is een gezonde ijdel- heid van Loon op Zand dat dit ge schiedt. Sophia heeft de laatste weken spanning gekend met haar concours en zeker met haar deelnemen te Delft en er is enorm hard gewerkt. Dit zijn de uiterlijke syptomen van de harmo nie maar het innerlijke, het culturele dat gebracht is, is beloond geworden. Hiermede mag heel de Loonse ge meenschap zich gelukkig prijzen. Het behalen van de hoogste regionen is moeilijk, maar dit continueren is nog moeilijker en dat zal voor Loon op Zand toch moeten, nu de hoogste ladder is bereikt. De heer van Esch zei, dat ook Con cordia in Eindhoven met de hoogste punten ging sleeën en dat dit te dan ken was aan de inzet van de jeugd. Ook dat was een durf en ook dat is gelukt. Bedde harmonieën beschikken nu over voldoende jeugdige perso nen om het voortbestaan der corpsen te verzekeren. Samen in een sponta ne en sportieve strijd voorwaarts, daarmede is Loon op Zand gewaar borgd. Reddingsploegen hebben in de da len van de zuidelijke Dolomieten nieuwe tonelen van dood en ver schrikking ontdekt. Het blijkt dat in dit gebied hele dorpen zijn bedolven onder aardverschuivingen. Wegen en bruggen zijn weggeslagen door wilde bergstromen. Er zijn hier ongetwij feld meer mensen om het leven ge komen dan waar ook in het door een nationale ramp getroffen Italië. Er zijn thans officieel 150 lijken geteld, maar het werkelijke dodencijfer wordt geschat op zeker 300. Een tricot jasje voor in de auto of voor de vrije tijd thuis. Een passend vest bij kostuum. uw Een polo-pull, kleuren. in de nieuwe V-hals pullover, breide trui. of grof ge- Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk De Stichting Jeugdbelangen heeft uitbreiding ondergaan. Haar jongste aanwinst is een Jeugdsoos welke de naam draagt van „Club du Disque Belphegor". De jeugdsoos is geves tigd in de achterzaal van café „De Echo der Duinen", bij de heer Van Gompel aan de Hoge Steenweg 10. Het doel van de club is een socië teit voor studerende jeugd die voor hen onspanning biedt in de vorm van soos-avonden. De mogelijkheid voor niet-studerende jongelui is open ge laten om lid te worden. Anderen kun nen door de leden geïntroduceerd worden en daarna als lid worden in geschreven. i' i» Aug. PIJNENBURG De heer Dré van Delft, een Ral ly-specialist uit Drunen, heeft met 'n 7-tal rally-enthousiastelingen het ini tiatief genomen een nieuwe vereni ging op poten te zetten, niet alleen voor Drunen maar eigenlijk voor de gehele oostelijke Langstraat. De 7 initiatiefnemers hebben de nieuwe club reeds een naam gegeven n.l. Automobielclub „De Hunenrij- ders" met als domicilie Drunen. De vereniging stelt zich ten doel, de ral- lysport in de streek te bevorderen en het initiatief manifesteert al direct in grote activiteit n.l. het houden van 'n oriëntatierit op zondag 4 december onder de naam ,,St. Nicolaasrit". Start en finish heeft men zich in de Torenstraat gedacht. Over deze rit volgen nog nadere gegevens. Speciaal voor bestuurders van be drijfsvoertuigen verschijnt begin de cember een boekje met alle voor hen belangrijke nieuwe gedragsregels en een toelichting daarop. Deze uitgave wordt verzorgd door de E.V.O., de organisatie van meer dan 42.000 be drijven met eigen vervoer. De ouzet is zodanig, dat de gebruiker zich snel kan inwerken op de nieuwe verkeers regels, die op 1 januari a.s. van kracht worden. Als bijlage is een overzicht van de verkeersborden toe gevoegd. De E.V.O. heeft de prijs van deze uitgave zeer laag kunnen houden: f. 1,85 per stuk, bij bestel ling van 11-20 exemplaren is dé prijs f. 7,70 per stua, daarboven geldt een prijs van f. 1,55. Bestellingen kunnen worden opgegeven bij de E.V.O., postbus 5092, Den Haag. Tel. 04250-24754-31553 Eind oktober stonden in het rayon Waalwijk van het Gewestelijk Ar beidsbureau 35 werkloze bouwvak kers en 36 werklozen in de schoen en lederbranche ingeschreven. Een duidelijke stijging met de vergelijkba re periode van vorig jaar. Voor wat de bouwnijverheid be treft, is die stijging (vorig jaar 7) in overeenstemming met de landelijke tendens. Ten aanzien van de schoen en lederindustrie (vorig jaar 23) moet de stijging worden gezocht in het ge leidelijk afvloeien van gedeelten van het leidinggevend en semie-leiding- gevend personeel door de industrie ën. Louter voor de productieve sec tor, bestaat er in het algemeen bij de schoen- en lederfabrieken nog vol doende vraag naar arbeidskrachten. Nog altijd worden er b.v. 219 manne lijke arbeidskrachten gevraagd en 177 stiksters. Van deze Iaatsten zijn niet minder dan 159 aanvragen voor meisjes beneden 19 jaar. Bestaat er dus voor jeugdige meisjes nog vol doende werkgelegenheid, uiteraard is er ook nog altijd behoefte aan huis houdelijk personeel. Moeilijker was het, om de jongens, die het onder wijs verlieten, onder te brengen, het geen ook vorig jaar al niet zo gemak kelijk was. Doch evenals toen, is het ook thans weer gelukt deze jongens aan werk te helpen, want onder de 246 mannen, die thans nog zonder werk zijn, zijn er slechts drie bene den de 19 jaar. Ten opzichte van de landelijke verschijnselen is er overi gens in het rayon Waalwijk weinig of geen nieuws te vermelden. In de maand oktober steeg het werkeloos heidpercentage nationaal van 1,1 naar 1,3 en provinciaal van 1,5 naar 1,8. In het rayon Waalwijk waren deze cijfers resp. 1,3 naar 1,7. Voor ad- ministratief-commercieel en leiding gevend personeel zijn de herplaat singsmogelijkheden in het rayon Waalwijk bijzonder gering te noemen. Ook duidelijk nemen deze af voor hen, die direct bij het produktiepro- ces betrokken zijn. Vooral geldt dit voor handarbei ders. Er vindt een strengere selectie plaats, hetgeen inhoudt, dat degenen die minder capabel zijn, aanzienlijk langer dan normaal bij het arbeidsbu reau als werkzoekenden staan inge schreven. Hoewel de directeur van het ar beidsbureau in Waalwijk, de situatie nu niet direct rooskleurig kan noe men, is hij echter nog allerminst pes simistisch gestemd. Waalwijk, Den Bosch, Dru nen, Gilze. Holiandia, een be drijf met zekerheden, een be- drijf waar ook graag zult Lwerken. Door ontploffing van een bloot lig gende aardgasbuis is maandagmiddag een pas onlangs in gebruik genomen spoorviaduct in de lijn Utrecht-Woer den vernield. Het treinverkeer tussen beide plaat sen werd gestremd; het zal pas over enkele dagen hersteld zijn na aanleg van een noodbrug. De schade wordt geraamd op tenminste 750 duizend gulden. Het bedrag zal vermoedelijk hoger komen te liggen. Bij het onge luk werd de lasser J. van der Hey- den uit Maarssen licht gewond. Hij werd aan oor en hoofd getroffen door de steekvlam uit de buis op spoot toen een gloeiend stuk ijzer op de buis terecht kwam.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5