wAAlwnkse en lAnGstPAAtse couRAnt Soos St. Denis en Phonogram zoeken naar onbekend talent VELDMAN talens Fa. W. HENS en ZN. Succes voor Waalwijkse accordeonorkesten St assat maakt ze waar! u b Firma Appels opende container dienst Waalwijk-Engeland V V li B van VAN MIL RAóm-chocolade B letters I MjAïiek Show! cho GABARET DER ONBEKENDEN NU OOK IN WAALWIJK gouden momenten AANMERKELIJKE VERBETERING Handen en lippen t^PUROL Op vrijdagavond in weekend-café Van iedereen bandopname 'n Leuk cadeau op FOTO- of FILMGEBIED! FOTiOjKINDj Tilburg FORUM"- nummer Inschrijven CDU-CSU zoekt naar opvolger voor Erhard I i 1 B B 1 B I i B 1 i B B fl fl B 1 fl H BANKETBAKKERIJ NIEUW Jjj4 Vanuit Waalwijk wordt verkeer gedirigeerd Speculaaspoppen verkoop voor Gereformeerde kerk WAALWIJK VRIJDAG 11 NOVEMBER 1966 87e JAARGANG No. 89 De fcho vad het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) f 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,23 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tal. 04167 - 2002 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Een van de vele plannen van de Waalivijkse soos Si. Denis gaat werkelijkheid worden. Deze soos gaat in nauwe sa menwerking met de N.V. Grammofoonplatenmaatschappij Phono gram het Cabaret der Onbekenden" organiseren. Het Cabaret der Onbekenden is een talentenjacht waarbij de nadruk gelegd wordt op de artiest(en) en het ontdekken van zijn eventuele capaciteiten. Het Cabaret der Onbekenden heeft in tegenstelling tot de meeste songfestival een talentenjacht niet tot doel geld bijeen te brengen voor een of ander goed doel. Deze talentenjacht speelt zich af op vrijdagavond in het bekende weekend-café voor soos St. Denis in zaal Van Helvoirt aan de Putstraat. De talentenscout van Phonogram in Noord-Brabant, de bekende im- pressario Wim Verbruggen vertelde ons dat het idee van soos St. Denis bij Phonogram bijzonder aanslaat. „Eindelijk eens niet zo'n afgezaagd songfestival" vertelde ons Wim Ver bruggen. Deze talentenjacht in nieu we stijl speelt zich af in het week end-café van de soos. Er zullen waarschijnlijk 5 voorronden en een finale-avond worden gehouden. De eerste voorronde van het Ca baret der Onbekenden is vastge steld op vrijdagavond 25 november. Vanaf negen uur tot twaalf uur zullen voor een deskundige jury vijf kanshebbers optreden. Men heeft dit aantal zo klein gehouden omdat er nog veel meer op het pro gramma staat. Om zoveel mogelijk de opzet van het weekend-café na te streven zal disc-jockey Joop Hof- mans tussen het optreden van de aspirans-artiesten de nieuwste top hits draaien. Als afwisseling zullen er ook nieuwe dansen geïntrodu ceerd worden. De bezoekers zullen zich dus ge woon in het weekend-café wanen, waar gezellig plaatjes gedraaid wor den, nieuwe dansen geleerd worden en het Cabaret der Onbeken den draait. Hierdoor wordt voor komen dat men, veelal ongeïnte resseerd, naar een reeks van arties ten moet zitten luisteren. Het mag wel uniek genoemd worden dat het soosbestuur GEEN ENTREE vraagt. Iedereen is, zoals tijdens ieder weekend-café, van harte welkom. Het is duidelijk dat er hier geen inanciële belangen op het spel staan. Er behoeft geen winst ge- Heuvelring 61 TILBURG Brabantplein 12, BREDA en ook gevestigd: JUL. v. STOLBERGSTR. 10 M Raadpleeg ons nieuwste met vele tips voor de a.s. St. Nicolaas maakt te worden Het doel is zan gers, zangeressen, duo's, trio's, or kesten etc. meer populariteit in de Langstraat te bezorgen, de mogelijk heid te bezien voor een plaatopna me en de Waal wij kse tieners en twens een gezellige avond te be zorgen. Phonogram hoopt in Waal wijk resultaat te boeken. Dat wordt duidelijk als men weet dat van iedereen die optreedt een BAND OPNAME door een Phonogram- technicus wordt gemaakt. Deze bandopname gaat naar de studio waar deskundige personen het allemaal nog eens beluisteren. Dan wordt het jury-rapport er bij gehaald en als men er iets in ziet wordt de betrokken artiest uitge nodigd naar de Phonogram-studio te komen. Het jury-rapport is van grote waarde vandaar dat voor het Cabaret der Onbekenden een be kwame jury wordt samengesteld. De namen van de jury-leden hopen we volgende week te kunnen pu bliceren. Hier worden dus geen loze belof ten gemaakt dat een of andere scout van een grammofoonplatenmaat schappij het wel eens zal bekijken. Van iedere artiest die in het Caba ret der Onbekenden optreedt wordt een opname gemaakt. Om het nog attractiever te houden .wordt het afvalsysteem gehanteerd. Dit be tekend dat van iedere voorronde de twee besten terugkeren in de volgende ronde, waarin ook weer enkele nieuwe artiesten optreden. Men zal dus steeds zijn kansen moe ten verdedigen. In de laatste ronde, de finale avond. wijst de jury een winnaar aan. Deze zal zich eigenaar mogen noemen van de „Waalwijk-muziek- trofee", een kostbaar kleinood dat het soosbestuur beschikbaar stelt. Voor de winnaar heeft ook Phono gram nog enkele fraaie prijzen. Verder ontvangt iedere deelnemer een grammofoonplaat. Aangezien het hoofddoel is het opsporen van muziektalent heeft men gemeend uitsluitend nummer één te moeten belonen. Wie dat wordt is een vraagteken. Wel staat vast dat de uiteindelijke winnaar heel wat mee naar huis neemt: de trofee, Phono- gram-prijzen, reëele kansen op 'n plaatopname, een optreden tijdens een van de soosavonden van St. Denis en uiteraard de nodige pu bliciteit. Iedereen die denkt op het gebied van de lichte muse wat te presteren kan deelnemen. Inlichtingen en in schrijfformulieren kan men aanvra gen bij Joop Hoffmans, Grotestraat 318, Waalwijk, tel. 04160-2785. Om de kosten zoveel mogelijk te dek ken zal van de deelnemers een één malig inschrijfgeld gevraagd wor den. Bij grote deelname heeft uiter aard een selectie plaats. De in- schijvers worden ingedeeld voor een van de voorronden. Het is wel duidelijk dat, wij men geplaatst worden, men zo snel mogelijk moet inschrijven. Vrijdagavond 25 november draait het Cabaret der Onbekenden voor de eerste maal tijdens het week end-café van soos St. Denis. Ieder een, dus ook niet-soosleden, is van harte welkom. Om ook scholieren in de gelegenheid te stellen het hele festijn mee te maken heeft men de aanvang op negen uur n.m. gesteld. Bondskanselier Erhard is gevallen. Nadat 12 dagen geleden de liberalen de coalitie verlieten en nadat de bondsdag dinsdagmiddag indirect 't vertrouwen in de kanselier had opge zegd - wat Erhard overigens naast zich neerlegde - hakte het partijbe stuur van de CDU IC SU 's avonds de knoop door. Het besloot als opvolger van Er hard een lijst met 4 namen aan het fractiebestuur voor te leggen. De man die door de fractie wordt aange wezen, zal aan de bondspresident ge presenteerd worden als nieuwe kanse lier. Als de bondspresident zijn hand tekening onder de benoeming zet kan deze man verder gaan met formeren. De vier nieuwe kanselier-kandidaten van de CDU/CSU zijn bondsdag president Gerstenmaier, fractiechef Barzel, de minister-president van Baden - Württemberg Kiesinger en minister van buitenlandse zaken Schroder. Erhard heeft zich met deze laatste uitweg uit het steeds dieper worden de moeras akkoord verklaard. Het partijbestuur verzocht de fractie nog deze week de nieuwe kanselier-kan didaat aan te wijzen. Nadat Erhard gisteren reeds liet weten dat hij de aanvaarding van een socialitische motie, die hem uitnodigde de ver trouwenskwestie in de bondsdag te stellen, zou negeren, begonnen dins dagmorgen geladen debatten die deels een hartstochtelijk, deels een zeer ernstig karakter droegen. ST. NICOLAASCADEAUX: Kompleie schilderkisten Schilderezels Wasco- en schoolpasiels Tubes olie- plakaal- en waterverf Kunstschilderpenselen en linnen GROTESTRAAT 163 - WAALWIJK - t/o SCHOENENMUSEUM GRATIS ZILVERZEGELS Met groot succes nam de heer T. van Wanrooij, leraar aan de mu ziekschool te Waalwijk, zondag deel- aan het Groot Nationaal Vocaal- en Instrumentaal-concours uitgeschre ven door „Viva la Musica" te Utrecht. In de derde afdeling be haalde de heer van Wanrooij met het schoolorkestje, bestaande uit 10 leden, een eerste prijs met 340 pnt., tevens het hoogste aantal punten van de dag. Met de accordeonvereniging „Accor- deola" (aantal leden 20) werd in de 4e afdeling eveneens een eerste prijs behaald met 335 pnt. Om voor een eerste prijs in aanmerking te komen moesten 3C'0 punten worden behaald, zodat dit getal door beide orkestjes ruimschoots werd over schreden. Dit succes moet des te hoger worden aangeslagen, als men weet dat „Accordeola" nog slechts 2 jaar bestaat en het schoolorkestje nog slechts ca. 8 maanden. De jury be stond ut de heren: Gerard Boer uit Landsmeer, Alb. van de Pijl uit Utrecht en Otto de Waal uit Capelle aan de IJssel. Het schoolorkest had als verplicht werk: „Weaner Mad'len" (walzer) van C. M. Ziehrer en als vrij werk: „American Fantasy" van H. Rauch. In zijn opmerkingen over het ver plichte werk schreef het jury-lid Gerard Boer o.m. „Een beschaafd spelend ensemble; een goede pres tatie van een goed schoolorkest on der muzikale leiding". Het jury-lid Albert v. d. Pijl: „Beschaafd van VOOR JUWELIER - HORLOGER - OPTICIËN Stationsstraat 88, Waalwijk klank: aardig musiserend ensemble; met genoegen geluisterd". Otto de Waal: „Het geheel getuigd van goe de voorbereiding: voor 3e afdeling een heel aardige prestatie. Over het vrije werk zei Gerard Boer: „Opnieuw een prijzenswaar dige vertolking". Albert v. d. Pijl: „Klankkleur fraai, rytmisch goed verzorgd, goede vertolking". Otto de Waal: „Om met de jeugd dit werk zo te kunnen maken, moet er veel en ernstig zijn gestudeerd". Resultaat: een dikke eerste prijs met 34o punten. „Accordeola" had als verplicht werk: „Testlische Ouverture" van Holzschuh en als vrij werk „Uber den Wellen" van dezelfde compo nist. Over het verplichte werk schreef Gerard Boer: „Beschaafd gespeelde inleiding, tempo correct verantwoord". In de 4e afdeling een verdien stelijke prestatie. Over het vrije werk zei hij: „Goede prestatie, iets beter dan 1. Albert v. d. Pijl schreef over het verplichte werk: „Behoor lijk gemusiseerd, aanvaardbare ver tolking" en Otto de Waal: „Heel veel goede eigenschappen". Over 't vrije werk schreef Albert v. d. Pijl in zijn rapport: „Tempo verdienste lijk, beschaafde klank. Dit orkest kan nu wel in de 3e afdeling uit komen. Resultaat: een fraaie eerste prijs met 335 punten. - De ziekenfondsen vragen 'n com missie van goede diensten inzake het geschil met de huisdokters. Beide zijn op verzoek van minister Veldkamp uitgenodigd voor een bespreking met prof. Muntendam. - De toestand van de Vascobau in Heerlen wordt steeds erger. Nu zijn weer 220 werknemers ontslagen en dat zal oplopen tot 1100. De gemeen te 'heeft een garantie aan de onder neming gegeven van 35 miljoen en er is een rumoerige raadsvergadering over gehouden. Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk CK CO u. Z LU O grote sortering Droste, Ringers en suikervrije letters en exclusieve MOUSSET letters De firma Appels uit Waalwijk opent, in samenwerking met de En gelse transportmaatschappij Brewer Turnbull, Londen, een container- dienst. Continent (Nederland) - Gr. Brittannië vice versa. Het vervoer per container wordt steeds belangrijker. De voordelen springen dan ook direct in het oog: besparing op verpakking, veel minder kans op diefstal en/of manco, daardoor ook lagere verzeke ringspremies. Gaat bij normaal ver voer een partij vele malen door di verse handen (hetgeen geld kost), bij containervervoer wordt dit voor komen. De container wordt door af zenders zelf beladen, deze wordt ver volgens naar de haven van inlading gebracht, verscheept met één der fre quent varende ferry schepen 'en in de haven van aankomst staat de partner klaar, die na inklaring de container overneemt en aflevert bij de ontvan ger, die dan dus weer pas de eerste is, die de goederen aanraakt. Voor Appels Waalwijk N.V. is de ze partner de Fa. Brewer Turnbull, Op zaterdag 19 november a.s. zal in Waalwijk en Drunen een huis- aan-huis verkoop worden gehouden van heerlijke speculaaspoppen door de leden en jeugd der Gereformeer de Kerk van Waalwijk. Zoals men reeds eerder in dit blad heeft kunnen lezen werd het nieuwe kerkgebouw aan de Am- brosiusweg op 3 november door de Bouwcommissie aan de Kerkeraad overgedragen en zondag 6 novem ber konden de gemeenteleden der Gereformeerde Kerk de eerste diensten in een „echt" Kerkgebouw bijwonen, nadat 6 jaar lang de mu ziekzaal van het Willem van Oran je College gastvrij ter beschikking was gesteld. Zaterdag 5 november hebben ve len in de Gemeente Waalwijk een kijkje kunnen nemen in het nieu we Kerkgebouw waarop nog een grote schuld rust. Om deze zo snel mogelijk te kunnen aflossen, komt men de bewoners van Waalwijk speculaas van eerste kwaliteit aan bieden a f 1,- per zak. Twee jaar geleden werd even eens een dergelijke bliksemactie gevoerd en voor deze actie is we derom de gemeentelijke goedkeu ring verstrekt. één der voornaamste Engelse trans portondernemingen met eigen kanto ren en depots ondermeer in Black pool, Leeds, Birmingham, Hull, Glas gow, Manchester, Liverpool Londen, Edinburgh etc. Deze firma heeft reeds veel ervaring in het container verkeer o.a. door verhuizingen van uit Engeland naar landen als Austra lië en Amerika. Men beschikt over 'n groot wagenpark, waarmee het ver voer door geheel Engeland plaats vindt. Bovendien kan men zorgen voor inklaring in de bekende Engel se ferry-havens zoals Felixstowe, Til bury, Hull etc., waar de douane-be handeling, aangepast aan het ferry- verkeer, veel sneller gaat dan in de Engelse havens van het gewone type als Londen, Liverpool etc., waar alle goederen eerst van schip in loods ge lost en later weer van loods op ver voermiddel geladen worden, hetgeen extra tijd en kosten met zich brengt. Het aantrekkelijke van deze nieu we dienst is, behalve bovenvermelde voordelen en de grote tijdsbesparing het feit, dat niet met slechts 1 mo del container gewerkt wordt, maar met containers van diverse grootte, varieërend van 8 m3 tot 25 m3, resp. van 2 ts tot 10 ts, zodat in de prak tijk voor elke te vervoeren hoeveel heid een container beschikbaar is. Voor de nog kleinere hoeveelheden is een container-stukgoeddienst in ont wikkeling, waarbij deze kleinere zen dingen tezamen gegroupeerd worden in 1 container. De besparing op de zeevracht zal aanzienlijk zijn. Voor grotere zendingen dan b.v. 10 ts wordt de oplegger zelf beladen en naar de overkant verscheept, waar de Fa. Brewer Turnbull zorgt voor in klaring en trekken van de oplegger naar ontvanger. In omgekeerde rich ting zorgt Appels Waalwijk N.V. voor de juiste afwikkeling. Appels Waalwijk N.V. is het cen trum van deze nieuwe dienst voor wat betreft Nederland en Europa. Vanuit Waalwijk wordt dit verkeer gedirigeerd. Deze Fa. heeft in Waal wijk de beschikking over grote over slag-inklaringsmogelijkheden. Hier vindt ook het grouperen van de stuk- goedzendingen plaats. Het uitgebrei de wagenpark zorgt zowel voor het vervoer der containers door geheel Nederland en Europa als voor het op halen resp. uitbestellen van de kleine re stukgoedzendingen. Appels Waalwijk N.V. is ervan overtuigd, dat met dit vervoer in een behoefte voorzien wordt. Dit te meer, daar 1 december a.s. de destijds in gestelde extra invoerheffingen van 10 pet. in Engeland vervallen, ter wijl voor de toekomst een intensieve toename van het handelsverkeer met dit land te verwachten is, zodra het toetreden tot de EEG een feit zal zijn. - 'AA,: V

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9