De versnelde belastingheffing is voor velen een vraagteken Een katholiek bureau voor gezinsplanning is nodig V00RUCHTIM6SAVWD0PD0IIIBmAGI7HaV. V00RI0H6BIS EHMAHHEtl VAMI6-401MR I OOK BEDRIJFSLEVEN ZIT MET VERSNELDE INNING VAN VENNOOTSCHAPSBELASTING rilf STUDIEDAG HUWELIJKSBUREAU! DOE EERSTE STAP NAAR 60EDE TOEKOMST ZELFSTANDIGHEID EN ZEKERHEID POSTDISTRICT ROTTERDAM MAANDAG 14 NOVEMBER 1966 87e JAARGANG No. 90 Het is mogelijk dat de maatregelen tot een versnelde heffing van inkomsten- en loonbelasting, die minister Vondeling meende te moeten nemen, uiteindelijk voor het land voordelig zullen blijken te zijn. Voorlopig hebben zij alleen maar onrust gezaaid. En de kabinets crisis veranderde daar niets aan. Een goed deel van de belastingplichtigen begrijpt niets van deze plannen. De regels over de belastingheffing zijn immers dui delijk. In 't begin van elk jaar ontvangen betrokkenen een aangiftebiljet, dat nog steeds niet uitmunt door eenvoud. Zo mogelijk wordt dit biljet vóór 1 april ingeleverd. Men kan uitstel krijgen tot 1 juli als men een voorlopige aangifte van het inkomen doet. Op deze ingediende cijfers kan de fiscus een voorlopige aanslag opleggen. De belastingplichtige betaalt die voorlopige aanslag in vijf termijnen, waarvan de laatste samenvalt met het einde van het jaar. Bij die betalingstermijnen kan men wat schuiven. Sommigen betalen de helft van de aanslag direct, andere halverwege de invorderings periode en de rest op het einde. Men kan ook maande lijks een bedrag betalen. Op dit punt moet een zekere vrijheid blijven bestaan. Het inkomen vloeit immers bij iedereen niet regelmatig. Het is dus een eis van het maatschappelijk verkeer dat hier soepelheid wordt betracht. Nauwkeurige schatting is zakenmensen moeilijk Beslissend bedrag Verwarrend Engeland wil bij de E.E.G. Geen zekerheid moeilijkheden Neerlenaar wurgt zijn vrouw Geen onderscheid tussen diverse methoden maken Onderzoek K. G. Kiesinger opvolger vsra Erhard Binnenkort start de opleiding voor besteller PTT. Deze 1-j jaar durende opleiding bestaat afwis selend uit THEORIE en PRAKTIJK. Daarnaast bezoekt de leerling-besteller één dag per week de "vormingsschool". Bovendien besteedt de cursusleiding veel aandacht aan de lichamelijke opvoeding. En... tijdens deze haast speelse vak opleiding verdient de leerling-besteller meteen al een aardig loon. Bent u 18 jaar of ouder? Dan kunt u in aan merking komen voor de meer praktische opleiding. Na beëindiging van deze opleiding gaat de besteller er alleen op uit met brieven, pakjes of kwitanties. Dit is een baan met een goed salaris voor mannen die niet ouder zijn dan 40 jaar. PTT De ïcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Abonnement p. week (0,26+ 2 et. inc.k.) 0,28 p. mnd (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 Hoofdredacteur: JAN TIELEN Wij kS6 GO LATIQSXR A<\XS6 COURATlX J (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Gironummer 1069687 Losse nummers 20 cent. Dit blad verschijnt 2x per week Advertentieprijs: 13 cent per ir-n. Ccntractad verten ties: speciaal tn.-jpf Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" Na de voorlopige aanslag komen de definitieve aangiften binnen per 1 juli uiterlijk. Er kan dan een na dere voorlopige aanslag volgen in dien de definitieve aangifte nogal afwijkt van de voorlopige. Ook voor deze tweede aanslag heeft men mi nimaal tijd tot het einde van het lopende jaar en er bestaat ook be- taalmogelijkheid in 5 termijnen. Ook hier is soepelheid bij de invor dering geboden om de zelfde reden als hierboven genoemd. De moei lijkheden concentreren zich op de late voorlopige aangiften middels accountants en belastingconsulen ten. Door opeenhoping van werk worden deze aangiften uitgesmeerd en dan gaan de betrokkenen dus ook later betalen. Worden hier zo veel schattingen gemaakt dat er scherpere controle nodig is? Daar zijn toch deskundigen aan het werk. Het is ons nog niet duidelijk in hoeverre deze aangekondigde ver snelde heffing grote sommen kan opleveren. Na de voorlopige aanslagen volgt j de definitieve aanslag. Als het be- j drag daarvan aanzienlij kt afwijkt van de voorlopige betaling, dan moet er op een later tijdstip nog behoorlijk worden bijbetaald. Mees tal valt die betaalplicht in een pe riode waarin .reeds nieuwe voorlo pige aanslagen zijn ontvangen en dan dreigen er betalingsmoeilijkhe den. Die had de belastingplichtige kunnen voorkomen door nauwkeu riger te schatten. Vooral bij zaken mensen is echter die nauwkeuriga schatting lang niet'altijd te maken. Echter heeft hier ook de belas tingdienst schuld. Die heeft er een voudig voor te zorgen dat de be lastingaanslagen niet zo'n lange tijd onderweg zijn. De burger moet zich maar aanpassen aan de belasting dienst, zo is kennelijk de opvatting. Dat is echter een redenering op zijn kop. Blijkens de memorie van antwoord inzake de wijziging van de wetten op de inkomsten- en loonbelasting 1964 is de minister van financiën blijkbaar bezig de zaak nog ingewikkelder te maken. Men schijnt nu voornemens te zijn ook de definitieve aangiften niet meer vooraf te controleren. Na de aan gifte volgt dus direct een defini tieve aanslag. De controle geschiedt achteraf binnen een periode van twee jaar. Blijkt het dan dat er te veel is be taald dan volgt ambtshalve vermin dering. Is er te weinig geheven, dan krijgt men krachtens een nog te treffen nieuwe wettelijke voorzie ning nog een nieuwe heffing thuis. Dus eigenlijk een heffing over een De Britse regering van premier Wilson overweegt een verzoek in te dienen voor toetreding tot de Europese Economische Gemeen schap. Voordat dit verzoek wordt ge daan, zal premier Wilson eerst een reeks besprekingen voeren met zo wel de leden van de Europese Vrij handels-Associatie (EVA) waarmee Engeland een soort tegenhanger van de EEG vormt als met de re geringen van de zes EEG-landen. definitief vastgestelde aanslag. Men kan de definitieve aanslag ook zien als voorlopig definitief, maar dan kan de nader voorlopige aanslag vervallen. Al met al is dit een verwarrende zaak waarbij men er kennelijk naar streeft om de definitieve aanslagen die gelijk zijn aan de voorlopige, direct maar definitief te noemen. Toch blijft de kans op naheffing. Na de naheffing blijft dan ook de kans op navordering met verhoging, indien zich namelijk „een nieuw feit" voordoet. Om de zonder con trole vastgestelde aanslagen te on derscheiden van andere zullen ze van een speciaal kenteken worden voorzien, zo luiden de berichten. Waarom zouden wij het gemak kelijk doen als het ook moeilijk kan, wordt nogal eens gezegd. Wij vinden dat met deze nieuwe rege ling merkwaardig wordt omgespron gen met de belangen van de be lastingbetaler en ook met zijn rechtszekerheid. De belastingdruk grijpt tegenwoordig zo diep in op iemands maatschappelijke positie dat hij zo spoedig mogelijk dient te weten waar hij aan toe is. Het invoeren van lange termijnen waar binnen aanslagen nog kunnen wor den herzien, past in een belasting systeem waarbij iedereen de druk op elk moment wel kan verdragen. De geweldige financiële verplich tingen, die een belastingschuld nu al spoedig oproept, eisen van de fiscus dat deze binnen een zo kort mogelijke termijn opgave doet van de afdracht die de staat van zijn burgers eist. Die burgers hebben er recht op te weten waar zij aan toe zijn. In de toekomst moet men daar zo'n twee jaar op wachten. Naar onze mening zou iedereen uiterlijk een jaar na de aangifte moeten weten hoe het zit met zijn verplichtingen tegenover de staat. De burger moet op tijd zijn maar ook de overheid. Het administratief apparaat kan daar met al zijn moderne hulpmid delen wel op worden afgestemd. Tenslotte zit het bedrijfsleven nog met de kwestie van de versnel de inning van de vennootschapsbe lasting. De regel is hier toch dat er in september een betaling komt van belasting over driekwart van de winst over een voorafgaand jaar. Vanzelfsprekend komen daar nog aanslagen bij over de te verwach ten winst van het lopende jaar. Maar is deze winst al gerealiseerd? In vele gevallen geslist niet. De financiëring vooral van grotere be drijven en het voldoen aan fiscale verplichtingen verloopt toch vol gens een bepaald financiëringsplan en men kan daar niet van afwijken zonder dat bedrijf in moeilijkheden te brengen. Wij dachten dat de geldontwaar ding voor het bedrijfsleven reeds voldoende problemen schiep. Wij zijn nogal huiverig over de aange kondigde maatregelen tot wijziging in de inningstermijnen. Zij schep pen een nerveuze stemming bij reeds onder zware belastingdruk levende burgers en zij komen de rechtszekerheid bij de belastinghef fing niet ten goede. De 28-jarige pas ruim een jaar gehuwde, mijnbeambte J. H. heeft donderdagmorgen zijn eveneens 28-jarige echtgenote in de slaap kamer van hun nieuwe woning aan de Frankenl. te Heerlen gewurgd. Aanleiding tot het drama was, volgens de eerste verklaring van de man, een vrij onbeduidende woor dentwist tussen hem en zijn vrouw. Hij doodde haar in een vlaag van woede, na een korte worsteling op de grond naast het bed. Daar heeft de politie haar ongeveer vier uur later in nachtgewaad gevonden. De fatale worsteling gebeurde rond half elf. Nadien hield H. zich in huis op. Tegen half drie kwam hij op het politiebureau vertellen wat hij had gedaan. Moeten er speciale rooms-katholie- ke bureaus voor gezinsplanning wor den opgericht of is het beter deze taak aan de praktiserende medici Dit is één van de vragen die zijn be handeld op een studiebijeenkomst van het centrum katholieke huwelijksbu reaus in het Troelstra-oord in Beek bergen. Een van de inleiders, de arts H. v. Osch, is de mening toegedaan dat hulp bij geboorteregeling behoort tot de taak van de huisarts. Zijn patiën ten hebben hem hun vertrouwen al geschonken. Hij kent de beide echt genoten, de gezinsomstandigheden en het leefklimaat. Vanuit dit punt heeft hij een ideaal zich op allerlei omstan digheden, die bij gezinsplanning van j belang kunnen zijn, aldus dr. Van Osch uit Den Dungen. De geboorteregelingstechnieken vor men in het rooms-katholieke kamp nog een controversieel punt. Deze controverse gaat natuurlijk niet voor bij aan de katholieke arts. Hierdoor zijn bepaalde methoden van hulpver lening voor velen van hen nog on aanvaardbaar. Om deze reden doet zich vaak de situaties voor, waarin een huisarts geen hulp kan, wil of meent te mogen verlenen. Een katholiek bureau zou in dit ge val deze leemte kunnen opvullen, en krijgt hierbij dus een functie naast die van de huisarts. Ook de anonimiteit van een bureau kan dit bureau voor sommigen beter aanvaardbaar maken zo meent dr. Van Osch. Hij deelde verder mee, dat uit het opinie-onderzoek was gebleken, dat maar 2 procent van de katholieke vrouwen in principe tegenstander was van geboorteregeling door echtparen. Helaas werd, zo vervolgde hij, niet gevraagd naar hun mening over de methodieken. Naar mening van dr. Van Osch is juist hier bij vele katho lieken sprake van een noodtoestand. Een stellingname van de kerkelijke leiding op dit punt acht hij daarom van groot belang. Hij constateerde dat de vraag naar geboorteregeling de laatste tijd een iets ander aspect heeft gekregen. Voorheen was het echtpaar al enige tijd gehuwd en had het gezin al een bepaalde grootte gekregen voordat men kwam vragen hoe verdere groei gestopt of vertraagd móest worden. Tegenwoordig wordt steeds vroeger in het huwelijk advies gevraagd en groeit de situatie waarin van een echte gezinsplanning sprake is. Hij constateerde ook een groeiende open heid. Het bleef hem echter verbazen hoe vaak tot op heden nog nerveuze klachten blijken te berusten op angst voor zwangerschap, waarvoor men desondanks geen deskundige hulp in roept, en hoe vaak nog ongewenste zwangerschap optreedt. Jn het rapport dat de commissie samenstelde, komt men tot de con clusie dat er in vele katholieke ge zinnen behoefte bestaat aan deskun dige hulp en begeleiding in de ge zinsplanning, dat deze hulp en bege leiding onvoldoende geboden wordt en dat deze hulp een voor ieder ken baar katholieke signatuur dient te dragen. Ook voor 't christelijijk gezin moet dit in dezelfde mate leven. De 62-jarige minister-president van de deelstaat Baden-Württem- berg, Kurt Georg Kiesinger, is door het fractiebestuur van de Cristen- Dernocratische Unie (CDU) en haar Beierse zusterpartij dé CSU tot op volger van kanselier Erhard geko zen. Bij de derde stemming kreeg hij 244 stemmen. De andere kan didaten bleven ver achter. Hij is lid van de nazi-partij ge weest, vanaf de oprichting tot het einde van de oorlog. HUISVEST! MG Jonqens van 16 en 17 jaar, met tenminste volledig Lager Onderwijs die in aanmerking willen komen voor deze vakopleiding kunnen bij aanneming worden geplaatst in GASTGEZINNEN van dezelfde gezindte als waartoe zij zelf behoren. Zij kunnen ook worden gehuisvest in het onder leiding van de dienst staande POSTINTERNAAT. De jongens vinden hier een prettig en vertrouwd tehuis. En... het weekend brengen zij bij hun ouders door. VORMINGSSCHOOL Ook handvaardigheid krijgt hier alle aandacht. SPORT Tijdens de cursus wordt er onder meer gevoetbald, gezwommen of zaalsport beoefend. HUISVESTING Voor gehuwden, die in aanmerking wensen te komen voor plaatsing te ROTTERDAM of SCHIEDAM komen binnen afzienbare tijd voorkeurswoningen beschikbaar. Wilt u iets meer weten over één van deze functies? Wij komen donderdag 17 nov. a.s. om 20.00 uur in de bovenzaal van het Café J. de Nijs, Grotestraat 202 te Waalwijk. Desgewenst kunnen ook schriftelijke inlichtingen worden gevraagd aan de afd. Aanmelding personeel, Postdistrict Rotterdam, Delftseplein 31, Rotterdam. 661111

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 1