wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu assat Firma J. Zeegers Zn. viert 14 december 60 jarig bestaan RAADSLEDEN SPRAKEN BEZORGHEID UIT OVER FINANCIËLE GEVOLGEN Middenstand J OPENING OPENING OUDSTE LOODMETERSBEDRIJf IN DE LANGSTRAAT WAALWIJK wordt volgend jaar oktober aangesloten op het aardgasnet. In de vergadering van donderdag avond gingen de raadsleden akkoord met de voorstel len van b. en w. met betrekking op deze overschake ling. Voordat de raad echter zijn fiat gaf was er door verschillende leden uitvoerig gediscusieerd over de financiële gevolgen voor de gemeente. De totale kosten voor omschakeling op aardgas gaan voor de gemeente zo'n f 1.750.000,- belopen. Enige kredieten zijn reeds eerder vastgesteld, zodat donderdagavond beslist moest worden over een aanvullend krediet van Aardgas voordeliger dan mijngas VOOR gouden" momenten Toonzaal f 1.109.652,-. Een bedrag dat door de N.Y. Nederland se Bank verstrekt zal worden als een geldlening. Vooral de heer Dercksen wilde zekerheid dat de Minister van Binnenlandse Zaken, die de lening moet toewijzen, ook inderdaad gunstig beschikt. „Stel dat het niet komt, dan ziten we zonder gas" aldus de heer Dercksen. Burgemeester Teijssen kon de heer Derck sen geruststellen, het geld komt er. Ook benadrukten enkele leden dat een goede voorlichting voor het jiubliek een eerste vereiste is. Op welke plaats er een toonzaal ingericht wordt, kon het college nog niet meedelen. Winkelsluiting te. Dr. A. Bos Bloemenhal „FLORA" Kerken in Tilburg en Nijmegen beklad Vliegrampen in Aden en Bratislava Uurloon 40 cent Torenflats Jubileum MAANDAG 28 NOVEMBER 1966 87e JAARGANG No, 94 e ucho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TXELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26+ 2 ct. inc.k.) f 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1 1.20 p. kwrt. (3,25+ 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tal. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" Omschakeling op aardgas gaat Waalwijk ruim f. 1.750.000.- kosten (Van onze verslaggever) De heer Van Seters was vol waar dering voor het college en voor de direkteur van de geméentelijke ener giebedrijven, de heer Pelt, die geza menlijk veel werk verzet hebben om tot een gedegen rapport over 't aard gas te komen. Spreker vond het een uitermate belangrijke beslissing die er genomen moest worden. Hij wilde de mogelijkheid bezien van het huidige mijngas. Tenslotte besliste men maar ergens anders over het gas dat Waal wijk krijgt. Moeten wij ons daarbij neerleggen?"aldus de heer Van Se ters, die ook het gevraagde krediet nog aanroerde. De kosten verbonden aan het opne men van de meters kost ieder jaar f. 194.000. - Een bedrag waarop volgens de heer Van Eijl bezuinigd kon worden. Als er een ander systeem van opnemen gevolgd wordt, zo op perde de woordvoerder van de Katho lieke Unie, kan er zeker een halve ton bespaard worden. Spreker vroeg of iedereen vrij was in aanschaf van een nieuw apparaat. Hij vond het be zwaarlijk als er van hoger hand voor geschreven werd welke merken be schikbaar waren. En ander geluid liet de heer Dercksen horen. Hij roer de de beschikbaarstelling van het ge vraagde krediet aan en vroeg zeker heid omtrent de toewijzing hiervan. Ook vroeg hij aandacht voor een toonzaal. De heer Brouwer vreesde dat de invoering van aardgas ook ex tra voorzieningen zou vergen, voor wat de keukeninventaris betrof. Burgemeester Teijssen wees er op dat ook het aanhouden van mijngas financiële gevolgen met zich mee wrBtëS®. i k m Juwelier Horloger Opticiën Stationsstraat 88 Tel. 3037 Waalwijk brengt. Dat de eerste jaren met een I verlies gewerkt zou worden adhtte de j heer Teijssen wel mogelijk. Maar ook dat wordt wel weer weggewerkt. Wet houder Van den Hoven, onder wiens j portefeuille het gasbedrijf valt, kon de heren voor wat de ombouwtarie- ven betrof geruststellen. Deze prijs staat vast. ,,We hebben hier voor ge vochten. Trouwens ook de Neder landse Staat heeft zeggenschap in de prijsvorming. Deze nieuwe prijs is vastgesteld door de Minister van Eco nomische Zaken. Tot geruststelling van de heer Van Seters deelde de wethouder mee, dat de „kleine man" geen enkel nadeel van de omschake ling op aardgas zal ondervinden. „Als het gas uitsluitend voor huis houdelijk gebruik is, zal slechts een verschil van enkele guldens in prijs verlaging te zien zijn. Slechter wordt niemand er van. Voor wat de kosten voor opnemen betreft deelde de wet houder mee dat een belangrijk deel hiervan bestemd is voor onderhoud. De prijs per aansluiting, f. 36. - is vastgesteld aan de hand van een rap port dat onlangs is verschenen. Ook op dit onderdeel profiteren we dus van de ondervindingen die andere ge meenten, die reeds een jaar op aard gas aangesloten zijn, hebben. In de toonzaal komen alle gangba re apparaten. De belangstellenden kunnen dus kenbaar maken welk merk apparaat zij willen hebben. Aan de hand van deze wensen wordt be steld. De heer Van den Hoven be nadrukte nog eens hoe belangrijk het is, dat met de inrichting van een toon zaal wordt begonnen. De periode van ombouw wordt geschat op 10 weken. Waalwijk zal verdeeld worden in sec ties. Iedere sectie heeft een aantal dagen de tijd om een bezoek aan de toonzaal te brengen. De wethouder 1 constateerde dat in de gemeenten die aardgas hebben, is gebleken dat de belangstelling voor ruimteverwarming enorm toeneemt. Ook in de tweede termijn hand- j haafde de heer Van Seters zijn be- zwaren, die hoofdzakelijk betrekking hadden op de financiële gevolgen die j met de komst van aardgas samen- gaan. De heer Smits wilde weten of i ook de middenstand aan zijn trekken komt, voor zover het de aanschaf van nieuwe apparaten betreft. Spreker deed de suggestie om in navolging van de gemeente Vught, de verbrui ker iedere maand een bepaald bedrag te laten betalen en de eindafrekening jaarlijks te laten geschieden. Wethouder Van den Hoven vond 't volgen van deze methode gevaarlijk. Wel zegde hij toe de mogelijkheid te zullen bezien om zes maal per jaar de meterstand op te nemen en de ande re maanden met gesbhatte bedragen te werken. Met betrekking tot reeds eerder door de heer Smits gestelde vragen zei de wethouder dat oliever warming niet voordeliger was dan aardgasverwarming. „Er is ruimschoots overleg ge pleegd met de middenstand. Acht Waalwijkse installateurs hebben zich verenigd in een maatschap, die de in stallatie van nieuwe apparaten ter hand neemt. De betrokkenen kunnen dan kenbaar maken door wie de nieu we apparaten moeten worden aange sloten. Voorwat de aanschaf van nieuwe apparaten betrof vroeg de heer Van Mosselveld of de behoef tige mensen een beroep op de socia le dienst kunnen doen. Wethouder v. Laack zei deze mogelijkheid voor in cidentele gevallen (daar waar om bouw niet mogelijk is) te willen be zien. De heer Meijs deed de suggestie om het badhuis als expositieruimte te gebruiken. Wethouder Van den Ho ven wees er op dat het badhuis dan verbouwd zal moeten worden, het geen hoge kosten met zich meebrengt. Waar een „voorlichtingscentrum" komt kon de wethouder nog niet mee delen. Na ruim anderhalf uur debat teren besloot de raad het voorstel van B. en W. te aanvaarden, zodat ook Waalwijk er zeker van kan zijn over een jaar over aardgas te kunnen be schikken. De gemeentepolitie zal binnen kor te tijd een nieuwe Volkswagen in ge bruik kunnen nemen. Bij de behan deling van dit agandapunt vroeg de heer Dercksen waarom de wagen die vervangen gaat worden, zo'n lage. in- ruilprijs heeft. Spreker ging hierbij af op in de handel zijnde boekjes, die een hogere inruilwaarde aangeven. Burgemeester Teijssen zei dat het col lege zich aanbevolen houdt voor ko pers die een hogere prijs bieden. „De garages doen dit in ieder geval niet", aldus de voorzitter. Ook werd beslo ten een industriehal te huren ten be hoeve van de sociale wetkplaats. Ook werd een krediet beschikbaar ge steld om nieuwe machines voor deze werkplaats aan te schaffen. De heer Van Eijl deed bij de behandeling van dit laatste punt de suggestie om een reserve te vormen, zodat men vrij (zonder de toestemming van de raad) machines kan kopen. De verplichte winkelsluiting op maandagmorgen, zoals B. en W. voor stelden, zag de heer Brouwer als een vrijheidsberoving voor de kleine win keliers. De heer Smits betreurde het dat het voorstel tot winkelsluiting niet van de middenstand zelf uit gaat. De voorzitter vond de enquette, ingesteld door de Kamer van Koophandel, overtuigend genoeg. Een grote meer derheid had zich hierin uitgesproken voor een sluiting op maandagmorgen. De voorzitter wees er op dat de win kelsluitingswet voorschrijft dat altijd het advies van de Kamer van Koop handel gevraagd moet worden, anders kunnen B. en W. de raad geen voor stel met betrekking tot winkelsluiting doen. Enkele scboolvoorzieningen en de vaststelling van straatnamen gingen vlot onder de hamer door. Heel wat meer tijd vergde het voorstel om Dr. Bos, direkteur van het gemeentelijk slachthuis, na zijn pensionering in tijdelijke dienst te nemen. De heren Van Eij'k, Smits en Van Mosselveld spraken hun verwondering over het feit uit dat nog steeds geen oproep was geplaatst voor een nieuwe direk teur. De heer Van Eijl vond het een vreemde zaak dat men naast de ad- junct-direkteur, de heer Spierings die ook al in tijdelijke dienst is, nu ook de direkteur in tijdelijke dienst wilde nemen. Wethouder Van den Hoven zette de zaken echter duidelijk uiteen. De vleeskeuringsdienst staat op de hel ling. Als deze dienst wordt afgeschaft is ook het slachthuis overbodig. B. en W. wilden eerst afwachten hoe de si- Op donderdag 1 december a.s. om 3 uur hopen wij onze geheel naar de eisen des tijds ingerichte te openen. Gaarne wijzen wij U op onze specialiteit in het verzorgen van BRUIDSBOEKETTEN en GRAFKRANSEN Verder zullen steeds al uw bestellingen met zorg worden uitgevoerd. Beleefd aanbevelend, Bloemenhal „Flora" A. L. van BRUNSCHOT Baardwijksestraat 70-72 Waalwijk, tel. 4281 tuatie zich ontwikkelt voor aleer een nieuwe direkteur te benoemen. Hier mee konden de heren Van Eijl en Van Mosselveld zich wel verenigen. De heer Smits merkte op totaal geen waardering te hebben voor het zake lijk beleid dat dr. Bos de afgelopen jaren heeft gevoerd. Wel voor diens werk als wetenschapsman. De burge meester merkte op dat dr. Bos geen beleid voert. Dat doen B. en W. en de raad. Dr. Bos is belast met de uitvoering van dit beleid. De heer Teijssen liet het niet na grote dank te brengen aan dr. Bos die hij een zeer bekwaam man noem de, die een vooraanstaande plaats in Nederland inneemt. „Deze waarde ring is hij ten volle waard", aldus de voorzitter en hiermee konden de he ren volledig instemmen. Besloten werd dr. Bos eerval ontslag te verle nen en in de vergadering van decem ber nader terug te komen op de ont stane vacature. Tenslotte werden in de commissie van onderzoek voor de begroting 1967 de heren Duijvelaar, Dercksen en Van Eijl benoemd. Opnieuw zijn in het zuiden een aantal graven en kerken met ha ken krusien beklad. Op de Nijmeegse begraafplaats Vredehof werd grafschennis ge pleegd en in de Nebo-kerk zijn al taren besmeurd. Twee katholieke kerken in Tilburg zijn met haken kruizen volgetekend. De politie vermoedt, dat de kladderij het werk is van dezelfde vandalen, die al twee weken kerken en kerkhhoven besmeuren. Kort na het opstijgen van het vliegveld van Bratislawa in Tsjecho- slowakijje is een Bulgaarse Iljoes- jin-18 neergestort om zes uur plaat selijke tijd vrijdagavond. Alle 84 inzittenden kwamen om 't leven. Het toestel was onderweg van Sofia naar Oost-Berlijn en had wegens slecht weer een tussenlan ding gemaakt in Bratislawa. ADEN De vliegramp met een Dakota op de kust bij Aden, waar bij 28 mensen omhet leven kwa men, wordt geweten aan sabotage. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Woensdag 14 decem ber viert de firma J. Zeegers Zn., Grotestraat 72 in Waalwijk 'n uniek jubileum. Op die dag wordt name lijk het zestig jarig bestaan van de zaak herdacht. Het spreekt voor zich dat aan de viering van dit ju bileum de nodige aandacht is be steed. De viering van dit jubileum bete kent tevens een einde aan een 15- jarige periode van verbouwing. Enige weken geleden werd de ge heel gemoderniseerde winkel inge- bruik genomen. Binnen enkele da gen hoopt men ook met de verbou wing van de showroom klaar te zijn. In deze zestig jaar is de firma Zee gers uitgegroeid tot een van Bra bants grootste loodgietersbedrijven, dat werken in geheel Nederland uitvoert. Het was de vader van de huidige firmanten, de heren J. en L. Zee gers, die in 1806 vergunning aan vroeg om een koperslagerij te be ginnen. De heer J. Zeegers sr., die het vak bij verschillende leermees ters grondig had geleerd, startte provisorisch in het pand Grotestr. 249, tegenover het huidige pand. Het eerste „grote" werk wat de heer Zeegers uitvoerde was het leg gen van gasleidingen in Dongen. De heer Zeegers was de enige „ko perslager" in de wijde oomgevinf die gasleidingen kon leggen. Hij had dat geleerd in Haarlem, waar men enige jaren eerder gas had gekregen. Als we in de boekhouding van die dagen bladeren zien we ondermeer bij de post reparatie drie uur arbeid: f 1,20 Personeel had de heer Zeegers voorlopig ook niet in dienst. Met de hondekar trok hij de Langstraat door. In zijn win kel „De kleine Bazar" konden de inwoners van 't toenmalige Besoy- en van alles en nog wat kopen. In 1918 trok de heer Zeegers naar het huidige pand, waar een schuur als werkplaats werd ingericht. Aan sluitend aan het pand stonden en kele huisjes, die een voor een wer den aangekocht en als reparatie- werkplaatsen dienst deden. Na de Tweede Wereldoorlog, toen L A I "U ook de twee zoons in het bedrijf waren opgenomen, begon de uit breiding. Er kwam meer personeel bij, de winkel werd aangepast en een grote houten reparatie-werk plaats werd gebouwd. Toen eenmaal de doorbraak in Besoyen werkelijk heid werd, begon de grote verbou wing die ruim 15 jaar in beslag heeft genomen. Uiteraard in ver schillende fasen de winkel, de werkplaatsen, kantoren, magazijnen. Er kwam een showroom en kantine en enkele weken geleden werd de winkel nogmaals verbouwd. Het pand, zoals het onlangs gereed kwam, is een grote aanwinst voor Waalwijk. De firma Zeegers voert door heel Nederland werken uit. Zo werkt men al acht jaar aan torenflats in Den Haag. In de Residentie heeft de firma Zeegers 'n bijzonder goede naam. Dat blijkt wel als men weet dat het gemeentebestuur veel werk ondershands aan de Waalwijkse firma uitbesteed. In Rotterdam waren het tien scholen en 'n grote machinefabriek die enkele jaren werk brachten. Trots vertellen de gebroeders Zeegers dan ook dat verschillende miljoenen-objecten werden uitgevoerd. Niet alleen in het Westen, maar ook in Brabant heeft men volop werk. In Tilburg alleen al werd in meer dan 4000 huizen gewerkt. Ook in Waalwijk zijn geregeld perso neelsleden van de firma Zeegers aan 't werk. Hier voerde men o.m. werk uit in de St. Janskerk en het zie kenhuis. Maar met al dit groot werk wordt ook de klant in Waal wijk niet vergeten. Tien onderhoudmonteurs zorgen er voor dat het de Waal wij kers niet aan service ontbreekt. Service ver lenen vindt de heer Zeegers uiter mate belangrijk. Dat wordt in deze tijd door maar al te veel bedrijven vergeten. Met de aansluiting van het aardgas, breekt ook voor de firma Zeeegrs in Waalwijk weer een drukke tijd aan. Het zestig jarig jubileum wordt op woensdag 14 december gevierd, 's Ochtends is er een H. Mis in de kerk van Besoyen. In de middag uren recipiëert de heer Zeegers in Hotel Verwiel en 's avonds is er 'n feestavond in het Lido. Hier treden o.m. op Trea Dobbs, Bouk Martens en het Duke City Sextet. Ook aan de kinderen wordt gedacht. Voor hen is er zaterdag 17 december 'n ballonnen wedstriid met aantrek kelijke prijzen. Dit unieke jubileum laat men dus, terecht, niet onge merkt voorbij gaan, en bij voorbaat onze beste wensen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 1