wAAlwrjkse en lanGSTRAAtse couRAnt Veel belangstelling voor kleindierenshow in Waalwijk m,. WAALWIJK Wintersport-nieuwtjes UITSTEKENDE ORGANISATIE Dertien miljoen Huisartsen hebben richtlijnen klaar als akkoord uitblijft Dr. C. Kortmaan installeert 19 dec. raad stadsgewest Drs. P. Bogaers K.V.P.-lijsttrekker in Noord-Brabant VAN OUD OP NIEUW KVP-partijraad accoord met ver kiezingsprogram Toch weer merkers- teams in de Tour? extra voor drie Noorclei. provincies N.T.S. bestelt apparatuur v©®r kleurentelevisie Veel aandacht aan kinder-wintersport Weer moord op taxichauffeur Thant blijft Toekomstpak Sneeuwrage MAANDAG 5 DECEMBER 1966 87e JAARGANG No. 96 De Echo vad het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tieler. Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26+ 2 ct. Inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -f 10 ct. Ine k.) 1,20 p kwrt. (3,25 10 ct. me k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. pnstkwit. 60et extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per rr n Cc»- ,'notF.r1* enties fipn 1 - Opgericht 1878 Bureaux- Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel Dr van Beurdenstraat 8, t.e! 04167-2002 Telegram-ajires ..ECHO" if&jM :C: In het afgelopen weekeinde hield 1 de Gecombineerde Pluimvee- en Konijnenvereniging „Waalwijk en Omstreken" in samenwerking met de Eerste Waalwijkse Kanarievere niging in de Gecroonde Leersse een in alle opzichten geslaagde klein dierenshow. Een kleur van pluim vee, konijnen en vogels waren in de zalen van de Gecroonde Leersse bijeengebracht, die gedurende de show-dagen grote belangstelling trokken en die belangstelling ook voor de volle 100% verdienden. Er werden ruim 200 pluimvee en ko nijnen en circa 300 kanarie's ge showd. Vrijdagavond werd de tentoon stelling door burgemeester J. Teijs- sen van Waalwijk geopend. De bur gemeester werd welkom geheten door de voorzitter van de Gecom bineerde Pluimvee- en Konijnen vereniging, de heer P. Kelder, die dank bracht op de eerste plaats aan burgemeester J. Teijssen en verder aan de Gemeentelijke Autoriteiten, de schenkers van Ere-prijzen, de adverteerders en aan de inzenders en de vele anderen, die door hun hulp deze show mogelijk hadden gemaakt. De voorzitter was van me ning, dat het slagen van deze ten toonstelling verder mede het ge volg is van de warme en prettige sfeer van samenwerking tussen dè teams, die door beide organiserende verenigingen zijn aangesteld, om deze tentoonstelling te organiseren. Deze hebben zich volledig ingezet en op zeer vriendschappelijke wijze hun opdracht uitgevoerd. De voorzitter wenste de prijswin naars van harte geluk met hun be haalde succes en tot degenen die minder geluk Hadden zou hij willen zeggen: „Houdt sportief vol, de grootste kampioen heeft wel eens een wedstrijd verloren". „Wij mogen ieder jaar", aldus burgemeester J. Teijssen, „getuige zijn van een show van kleindieren, die steeds grote belangstelling trekt". Bijzondere waardering heeft het Gemeentebestuur voor de ver eniging, die in eendrachtige samen werking ook nu weer deze show hebben georganiseerd. De kleindie ren teelt is van bijzondere betekenis en deze show door beiden vereni gingen met elkander gehouden, zal de liefde voor de dieren nog meer aanwakkeren. Beide verenigingen zijn van grote betekenis voor de gemeenschap. Er wordt naar ge streefd het beste materiaal te kwe ken en de burgemeester hoopt dan ook, dat deze expositie velen zal trekken. Een expositie, die het re sultaat is van een jaar goed en hard werken. Een bijzondere liefhebberij voor velen, en een mooie vrijetijds besteding. Met de wens dat deze tentoonstelling in alle opzichten zal mogen slagen, verklaarde burge- meeste J. Teijssen deze voor ge opend. De uitslag was als volgt: Federatiewedstrij d Kanarie's (afdeling zang) Klasse 1: 4 vogels eigen kweek '66 1 A. Botermans, Tilburg 325 p. 2 J. Verhulst, Waalwijk 312 p. Als artsen en ziekenfondsen vóór 1 januari géén akkoord hebben be reikt zullen de huisartsen volgend jaar de ziekenfondspatiënten als particulieren beschouwen. Volgens de concept-richtlijnen van de com missie „l-l-'67" van de Landelijke Huisartsen Vereniging gaaf een consult dan 8 gulden kosten en 'n visite 12 gulden. In de weekends komt een visite op 24 gulden en in de weekend nachten 36 gulden, als blijkt dat de doktershulp ook overdag ingeroe pen had kunnen worden. De ziekenfondsverzekerden krij gen van de fondsen waarschijnlijk 5 gulden per consult of visite terug. Minder draagkrachtige patiënten zullen door de artsen worden gewe zen op de mogelijkheid van een uit kering ingevolge de Algemene Bij standswet. In de concept-richtlijnen die dus alleen maar van kracht worden als er géén akkoord komt tussen artsen en fondsen wordt verder voorgesteld de verwijskaarten voor een specialist te handhaven. In het concept wordt L.H.V.-leden verbo den individuele contracten te slui ten met ziekenfondsen. Omdat de commissie „l-l-'67" aanneemt, dat de artsen zich op dit punt solidair zullen tonen heeft ze geen sancties (zoals boetes, schorsingen of be rispingen) vastgesteld Klasse 2: 2 vogels eigen kweek '66 1 A. Glaudemans, Waalwijk 162 p. 2 A. Brok, Waalwijk 159 p. Klasse 3: 1 vogel eigen kweek '66 1 A. Botermans, Tilburg 81 p. 2 A. Brok, Waalwijk 81 p. Klasse 4: 4 vogels open klasse 1 C. Schuermans, Tilburg 325 p. Klasse 5: 2 vogels open klasse 1 L. Blom, Waalwijk 162 p. Klasse 6: 1 vogel open klasse 1 J Verhulst, Waalwijk 87 p. Uitslag: Onderlinge wedstrijd: Klasse 1: 4 vogels eigen kweek '66 1 J. Verhulst, Waalwijk 312 p. Klasse 2: 2 vogels eigen kweek '66 1 A. Glaudemans, Waalwijk 162 p. Klasse 3: 1 vogel eigen kweek '66 1 A. Brok, Waalwijk 81 p. Klasse 5: 2 vogels open klasse 1 L. Blom, Waalwijk 162 p. Klasse 6: 1 vogel open klasse 1 J. Verhulst, Waalwijk 87 p. Meesterzanger gehele tentoonstel ling: J. Verhulst, Waalwijk 87 p. Meesterzanger jonge vogels: A. Brok, Waalwijk 84 p. Derbyvogel: A. Glaudemans 72 p. Favoriet: A. Brok 75 p. Prijzen voor de mooiste toeren: Holrol: L. Blom Knor: J. Verhulst Holklingel: G. Brok Kloekrol: J. Verhulst Fluiter: A. Brok Afdeling kleur: Zowel federatie als onderlinge uit slagen: Klasse B: 2 vogels eigen kweek '66 1 S. Schalk, Waalwijk 178 p. Klasse C: 1 vogel eigen kweek '66 1 Th. Faassen, Waalwijk 89 p. Klasse F: 1 vogel open klasse 1 J. Maas, Waalwijk 90 p. Klasse G: Bastaarden 1 Th. Faassen, Waalwijk 87 p. Klasse H: Exoten 1 M. Duquesnoy, Waalwijk 90 p. Kampioen kleur gehele tentoonstel ling: Th. Faassen 90 p. Vogel met het beste pigment: Th. Faassen 89 p. Beste vetstof vogel: Th. Faassen 90' p. Vogel met de beste houding, vorm en conditie: G. Cranenburg, Udenhout 89 p. Beste inzender in klasse B en C: Ph. Faassen, Waalwijk Uitslag konijnen en pluimvee: Konijnen: open klasse 1 G. Trommelen; 2 Comb. KMS; 3 B. v. d. Hoven. Jeugdklasse: 1 P. Snoeren; 2 Comb. KMS; 3 G. Trommelen. Grote Hoenders: 1 Comb. KMS; 2 Comb. KMS; 3 J. Verwiel. Dwerghoenders 1 A. Hornman; 2 J. Schouten; 3 A. Hornman. Duiven: 1 Jac. Dekkers; 2 L. v. d. Bossche; 3 Jac. Dekkers. Maandag 19 december installeert de commissaris van de Koningin in onze provincie, dr. C. N. M. Kort- mann, de Raad van het Stadsgewest Waalwijk. Deze installatie vindt plaats tijdens een vergadering op 't gemeentehuis van Waalwijk. Het secretariaat zal in deze ver gadering worden waargenomen door mr. J. Kuijpers, gemeente secretaris van Waalwijk. In de eerstvolgende vergadering van de Gewestelijke Raad zal het dagelijks bestuur een voorstel doen inzake voorziening in het secretariaat en het daarbij behorende bureau. OPBRENGST SPECULAASPOPPEN-ACTIE De speculaaspoppen-actie van de Herv. Gemeente te Besoijen, die vrijdag en zaterdag is gehouden, heeft netto opgebracht 1053,20. SINT BIJ TIMTUR Voor de kinderen van het perso neel organiseerde Timtur N.V. te Waalwijk in zaai van Helvoirt te Waalwijk, zaterdagmiddag j.l. een St. Nicolaasfeest. Nadat enkele kin derfilmpjes waren vertoond, die zeer in de smaak vielen, betrad St. Nicolaas om circa 16.30 uur de zaal, waai hij met gejuich werd ontvan gen. Alle kinderen in de leeftijd tot 10 jaar ontvingen een geschenk in de vorm van een stuk speelgoed. Het feest werd muzikaal omlijst door de familie van Daim. Al met al een zeer geslaagd St. Nicolaas feest. OPENING „FLORA" Donderdagmiddag j.l. opende de heer A. L. van Brunschot in het pand Baardwijksestraat 70-72 zijn geheel naar de eisen des tijds inge richte bloemenmagazijn „Flora". Voor deze opening bestond grote belangstelling van zakenrelatie's, vrienden en kennissen van de heer en mevrouw van Brunschot. Een schat van bloemen, waarvan een groot gedeelte uit eigen kwe kerij, vulden het fraaie magazijn, dat in het centrum van elke grote stad een uitstekend figuur zou slaan en een aanwinst mag worden ge noemd voor het stadsdeel Baard wijk. Pastoor M. Vos van de St. Clemensparochie verrichtte de in- ze, ening en bood als eerste geluk wensen aan. Pastoor Vos was ver gezeld van Kapelaan Rijnja. Het gemeentebestuur van W'wijk zond een telegrafische gelukwens. Er wa ren vele prachtige cadeau's. NKV AFD. BAARDWIJK Dinsdag j.l. vierde de afdeling Baardwijk het St. Nicolaasavond. De voorzitster opende de vergade ring en heette allen van harte wel kom. Daarna kwam St. Nicolaas en zijn knecht, die een mooie toe spraak hield, en hele belangrijke punten besprak. Hierna kreeg ieder lid van St. Nicolaas persoonlijk een leuk geschenk. De voorzitster dank te de H. Man, dat hij ter elfder ure nog had kunnen komen, wat de leden zeer op prijs stelden. Hierna was er nog koffie met gebak en een verloting met mooie prijzen, tot slot van een zeer ge slaagde avond. OPERA „NABUCCO" De Liedertafel „Oefening en Ver maak" zal de Opera „Nabucco" in haar geheel uitvoeren op donderdag 19 januari a.s. Naast gemengd- en mannenkoor werken aan deze ope ra 8 solisten mee, waarvoor door 't bestuur reeds de nodige contacten zijn gelegd. RWB JEUGDTOTO De inzet was deze week f 798,60. Ie prijs J. Verhoofstad, le Zeine 25, F. Verhagen, Paul Krügerstraat 32, B. Timmermans, Besoyensestr. 80 en L. de Graaf, Westeinde 4 al len te Waalwijk. Geraden f 798,60. Ontvangen ieder f 29,95. 2e prijs F. P. Verhoofstad, West einde 33. Geraden f 798,56. Ont vangt f 79,86. 3e prijs A. Versteeg, Mr. v. Cooth- straat 82 en Th. Kelder, Poolse- straat 17 beiden te Waalwijk. Ge raden f 798,55. Ontvangen ieder f 19,97. Ook deze week dus weer een prach tige inzet, die wij nog hopen te overtreffen. Steunt U dus de RWB- jeugd. Reclames bij de heer J. Ma- ij ers, Grotestraat 53, Waalwijk. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen" voor de opera „Nabucco". De oud-KV P-ministers mr. J. Cals en drs. P. Bogaers maken deel uit van de commissie, die het KVP-program- ma na de raadsvergadering van zater dag j.l. in Utrecht definitief gaat vaststellen. Al geruime tijd gaan geruchten, dat drs. Bogaers, de kampioen van de woningbouiu'die niet in het kabi- net-Zijlstra als minister wilde terug keren, lijsttrekker zal worden voor de provincie Brabant bij de verkiezingen van 15 februari. De oud-premier Cals zou de tweede plaats krijgen op de lijsten voor het oosten en het noor den van ons land. Vrijwel zeker is, dat drs. W. K. N. Schmelzer lijsttrekker wordt voor Limburg en minister dr. Marga Klompé voor het noorden en oosten van ons land. Voor motorfietsen en bestuurder te laten meerijden. De passagier mag wel achterop rs is het per 1 januari verboden iemand voor de De KVP-partijraad heeft zaterdag het verkorte ontwerp-verkiezings- program op enkele onderdelen ge wijzigd. Zo verdween uit de inlei ding de zinsnede „al dan niet lid van een kerk", als nadere omschrij ving van hen die tot de KVP kun nen behoren. De taak van de over heid zal verder veel positiever in het definitieve program worden omschreven. De voorgestelde tekst suggereerde dat de KVP „het pad der liberalisatie op wil", zo vreesde de partijraad. Over de werkgelegen heid zei het ontwerp niets. Ook hier werd op gewezen. De heer Schmel zer, voorzitter van de program commissie, erkende royaal deze te kortkoming. „Het werkgelegenheids beleid moet centraal staan", zei hij. Vrijdag zullen de Tour de Fran ce-organisatoren naar alle waar schijnlijkheid een knieval moeten maken voor de directies van de merkenteams, die eisen dat de Ron de van Frankrijk ook in 1967 op de oude basis wordt georganiseerd. Blijven Jacques Goddet en Felix Levitan bij hun voornemen volgend jaar alleen nationale ploegen toe te laten, dan zullen de fabrieks-équi- pes geen renners afstaan, hebben zij bij voorbaat gedreigd. Kees Pellenaars, die de vergade ring in Parijs zal bijwonen, heeft reeds bij voorbaat verklaard dat de Televizierploeg zal afzien van deel neming aan de Tour, als daarin uit sluitend nationale teams mogen starten. Hij zal dan uitwijken naar de Ronde van Spanje. 'vkiisi' De drie noordelijke provincies krij gen van kei rijk 13 miljoen gulden extra voor aanvullende werken. Dit deelde staatssecretaris J. F. de Meijer zaterdag mee in Leeuwarden na over leg met de dagelijkse besturen van GroningenFriesland en Drente. Hij hoopte, dat hierdoor de drie tot 4-duizend werklozen in de provin cies weer aan de slag kunnen. Van de 13 miljoen is 6 miljoen (voor elke provincie twee) bestemd voor de uit voering van nieuwe projecten, vooral de bouw van openbare gebouwen, waardoor de bouwvakarbeiders zoveel mogelijk in hun eigen beroep werk zaam kunnen zijn. Volgens de heer De Meijer is de werkloosheid in Nederland in novem ber met rond 17.000 mannen toege nomen tot 53.864. Dit betekent, dat op het ogenblik 1,8 procent van de mannelijke beroepsbevolking werk loos is, tegen 1,2 procent in oktober. De NTS heeft bij Philips voor 3 miljoen gulden aan apparatuur be steld voor de kleurentelevisie. De order omvat de zogenaamde kleu- rentelevisietrein, waarin de mobie le apparatuur zit, die voor televisie reportages in kleuren nodig is. AMSTERDAM - Op een druk bezochte persshow in de Amsterdam se Bols Taverne lanceerde Sporthuis Centrum een kollektie zeer praktische maar daarom niet minder charmante wintersportcreaties. Dernier cri" voor de ski's zijn o.m. jacks met een satijnige glans. Beslist grote mode zijn daarbij de Franse jacks van nylon met een vlechtwerkmotief in sterk reliëf. Ook aan de kind er-winter sport wordt behoorlijk aandacht besteed - niet alleen met felkleurige (natuurlijk glanzende!) jacks en mooie ski-broe ken, ook met komplete kinderski-sets, die overigens verrassend laag in prijs zijn: ski's met staalkanten, veilig heidsbindingen en stalen stokken sa men ongeveer 30 gulden. Wat de après-ski mode betreft: ook hierin zagen wij allerlei, vaak leuk- extravagante nieuwtjes: handgewe- ven, handgeborduurde pullovers uit Turkije, tinneroy broekpakken, be zaaid met duizenden bloemetjes, Ca nadese houthakkersjassen voor de he ren, sneeuwwitte capuchoncoats met kleurige, vachtzachte Borgvoering, veel ribstofpakjes met heupbroek. En; laarsjes in grote variatie. Skan- dinavisch kleurig, Frans-chic met vos- sebontgarnering (niet duur: onder de 50 gulden), laarjes met zeehond-imi. tatie. Het plezierige van deze wintersport modellen is, dat ze niet alleen ge schikt zijn voor wintersport in het buitenland - het is tevens een 3-sei- In de Westduitse stad Osnabrück heeft men zondagochtend vroeg een taxichauffeur dood achter 't stuur gevonden. Hij bleek te ziin doodge schoten. In de afgelopen drie weken zijn vijf taxichauffeurs in West-' Duitsland vermoord. Het totaal aan tal vermoorde taxichauffeurs sinds de oorlog is met de laatste moord gekomen op 62; in 48 gevallen wer den de moordenaars opgespoord. De politie is in heel Duitsland ge. alarmeerd om aan deze golf van misdaad jegens taxichauffeurs een einde te maken. De UNO-Assemblée heeft met al gemene stemmen op één onthouding na, de aanbeveling van de Veilig heidsraad aangenomen om secreta ris-generaal Thant een tweede ambtstermijn van 5 jaar te geven. zoenen-mode voor eigen land. In zo'n sportief-elegante coat kun je best gaan winkelen, zo'n ski-jack is heer lijk op de scooter, de bonneterie is eigenlijk voor het hele jaar. Een heel ander aspect van de show was een nieuw soort vrijetijdskleding „Future Fashion". Dit zijn soepele Helanca-pakken in toekomststijl (ze doen dan ook een beetje denken aan de kleding uit de TV-serig „Orion" en an de covers van toekomstro mans) In Amerika is dit soort pak ken al heel populair. De FF-pakken zijn ideaal voor sport, camping, naar het strand, fijn voor in de tuin en... ook voor binnen, thuis. Ze worden ontworpen en gemaakt op de eigen ateliers van Sporthuis Centrum - in allerlei kleuren, maten en afwerkin gen. De prijs varieert van ongeveer 50 tot ongeveer 60 gulden. Nog even een grappig nieuwtjtot slot- de nieuwste rage in de winter- sportcentra is „ski-bobben", een leu ke, ongevaarlijke sport voor jong en oud. De ski-bob is een soort „sneeuw- fiets", met inplaats van wielen een bestuurbare ski-basis en inplaats van trappers korte voetski's met remijzers. Zo'n hele set kost f. 290, - maar het hele gezin kan er dan ook van genie ten, jarenlang - ook op de sneeuw- bellingen in Nederland. APRÈS-SKI MODE. Broekpak van Tcmi-stretch met Franse laars jes, broekpakje van ribstof met wollen astronautenmuts"forse wollen herentrui met Carnaby Street Hipster broek van ribstof. Mo dellen Sporthuis Centrum.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5