waaIwi] ks6 en lincstoAAtsG couRAnt Uitgaan in het weekend X Ensemble komt met blijspel „Het uur der verrukking" ifsisis Sacrum Gemeenschapshuis lil STADSSCHOUWBURG TILBURG Bill Operette Voor jongeren Hotel orader verdenking Gladiator van !¥lessalina Huwelijk in Italiaanse stijl k ZUIVERE HUID k PUROL en PURGL-poeder Parasieten der liefde Zeven gouden mannen Gun Hawk Halve dagen werken Rs 'De Bossa-nova- zangeres Astrud Gilbert© The Daffodils in Artëestenpalet Top-tipper voor The Incrowd Nieuws van Soos L'Ecurie loon ©3 Zarsd WAALWIJK Hockey Voorverkoop in De Spar geeft kleding en textiel tegen sterk verlaagde prijzen Hollandia, VRIJDAG 9 DECEMBER 1966 87e JAARGANG No. 97 van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antnon Tielei Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. lnc.k.) 1 0,28 p. mnd (1,10-f lOct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,23 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per trm. Cnntractadvertenties' speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraal 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" In een dorpshotel bij de Italiaanse grens komt een man binnenlopen, die een kamer en een baantje wil. Dit alles zou heel gewoon zijn als hij niet op slag verliefd werd op de schoondochter van de hotelhouder, een weduwe, waarop de hotelhouder zelf ook verliefd is. De spanningen nemen steeds meer toe en dit alles moet tot uitbars ting komen. De hotelhouder komt erachter dat de jongeman gezocht wordt wegens moord, die hij had gepleegd uit zelfverdediging. Hij wil chantage plegen op 't meisje, maar zij draait derollen om. De jongeman beraamt 'n plan om weg te geraken uit het hotel mèt het meisje, maar de politie loert op hen. Vrijdag en zaterdag 18 jaar Richard Harrison begeeft zich in deze film in gevechten en liefdes drama's uit vroeger jaren. Hij wordt als krijgsgevangene meegevoerd naar Rome waar hij als gladiator zal moeten vechten. Zichzelf ziet hij niet als gladiator, maar als zoon van de koning van Engeland. Daardoor ziet hij ook de mistoestanden in het Romeinse rijk en de oorzaak daarvan. En op deze wetenschap baseert hij zijn han delen. Zaterdag, dinsdag en woensdag Sophia Loren en Marcello Mas- troianni, het filmpaar van de laatste jaren, komen ock in deze film weer samen voor een heerlijk avontuur. Domenico (Mastroianni) ontmoet in de oorlog tijdens een luchtalarm een bang meisje, dat bij hem be scherming zoekt. Het meisje, Filo- mena (Loren) is dan 19 jaar. Na de oorlog ontmoetten zij elkaar weer en Dominico nodigt Filornena uit een eindje mee te gaan rijden om elkaar hun levensverhaal te vertellen. Het komt zelfs zover dat Domenico haar in zijn huis opneemt. Filornena denkt dat ze gaan trou wen maar ze komt al spoedig tot de ontdekking dat ze voor zijn oude moeder moet zorgen, die hulpbe hoevend is. Ze is dan zo teleurge steld dat ze door een list probeert Domenico te trouwen. Tenslotte moeten haar drie kinderen toch een vader hebben! Donderdag tot en met zondag Buddy Parker die de verkiezings campagne voorbereidt van Frank Charlton als a-s. senator bedient zich van meisjes die de benodigde relaties zo intiem mogelijk moeten bewerken om de campagne zo goed mogelijk te laten verlopen. Dit zijn praktijken waar Charlton zelf achter staat omdat hij er alleen maar beter van kan worden. Zo denkt hij tenminste. Hij kan er ook wel veel bij winnen, maar even goed kan hij alles verliezen En daar denkt hij niet aan. Vrijdag, maandag en dinsdag 18 j. Een „professor" heeft 7 jaar lang gegevens verzameld en een groots plan ontworpen om de grootste roof aller tijden uit te kunnen voeren. 7 ton goud uit de Bank van Zwit serland wil hij in zijn bezit hebben. Bij de uitvoering van zijn plan heeft hij de modernste hulpmid delen ingeschakeld, zoals T.V.-radar en zelfs de politie. Hij en zijn hel pers gaan vermomd als gemeente arbeiders werkzaamheden aan een riolering verrichten, die uitkomt onder de bank. De politie zorgt er voor dat deze „werkzaamheden" vlot verlopen. Het verloopt dan ook vlot. Maar wanneer ze het goud bijna in hun bezit hebben komt de vriendin van de professor met een andere vriend op de proppen, die ook belangstelling voor het goud heeft en dan verplaatst „de aktie" zich naar een ander terrein. Wie komt er nu in het bezit van de 7 ton goud? Donderdag tot en met zondag 14 j. Blaine Madden, een misdadiger die zijn geboorteplaats gaat bezoe ken. Eerst daar beginnen voor hem de moeilijkheden. Hij helpt een vriend die in moeilijkheden ver keert. De broers echter die daartoe aan leiding waren vermoordden in hun woede de oude vader van Madden. Madden wil tot een wraak oefening overgaan en na veel tegenwerking van de sheriff, die Madden wel mag, zet hij door en doodt de beide jongens. Dan volgt een. wilde ach tervolging door de bergen want nu moet de sheriff Madden wel ar resteren. Madden echter wil niet gepakt worden en na ernstig ge wond te zijn wil hij ook niet op bed sterven. Zondag 3 uur. Zaterdag treden The Flying Roc kers op met veel Rhytm en Blues. Zondag: Peter and his Blizzards, nog niet zo bekend in Brabant, doch wel in het Noorden van ons land, terwijl ze ook al radio- en T.V.- optredens achter de rug hebben. Zaterdagavond en zondagavond treden The Melody Stars op. De en kele keren dat zij nu in Waalwijk zijn geweest hebben hen al een goede naam bezorgd. Zondagmiddag treden The Thunder Four op, die vorige week zondag zo'n enorm succes wisten te behalen. Zaterdagavond bal niet het En clave Combo dat bijzonder goed speeld en diverse genres, zoals Zuid- Amerikaanse muziek, beat en slow, brengt. Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen. SPRANG DOKTERSDIENST A.s. zaterdagmiddag en zondag zal de doktersdienst worden waargenomen door dokter H. Winkelman, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN Zondag 11 december. Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 2.30 uur: de eerw. Heer van Kam pen van Hilversum. Geref. Kerk, 9.30 en 4.30 uur: Js. Bar- KERSTWIJDINGEN In het Herv. Jeugdcentrum zullen op za terdag 17 en maandag 19 december a.s. Kerstwijdingen worden gehouden, waaraan zullen medewerken de Chr. gem. zangver eniging Excelsior en het Jeugdkoor, de Kon. Harmonie Marijke en de solisten mej. Vrie- lin-k en de heer van Pelt, terwijl als pianist zal optreden de heer L. Groen. Ds. Lek- kerkerker zal de meditatie verzorgen. Men heeft haar stem omschreven als ,,het geluid van de smachtende on schuld". Amerikanen, die dikwijls korter van stof zijn noemen het „that mist of sound". In goed Nederlands kunnen we volstaan met de omschrij ving: een fluiveel zachte stem. Niet temin zijn het alle povere uitdrukkin gen veer de zangerskwaliteiten van de Braziliaanse Astrud Gilberto. Een naam, die velen niet onbekend zal voorkomen, als zij zich weten te herinneren, dat zij deze zangeres van de bossa nova eens hebben gezien in Pirn Jacob's televisie-programma „Dzjes zien". Gilberto-fans zullen zich zeker de eigenaar weten van haar laatste „Look to the rainbow". Wie haar eenmaal heeft zien optre den, komt zeker onder haar bekoring. Met haar 25 jaren bezit zij 'n boeien de voordracht en kan zij haar songs op een indringende manier brengen. Zij werd geboren in Bahia en woon de later in de grote havenstad Rio de Janeiro. Haar internationale roem begon in Amerika met het liedje „The girl from Ipanema", waarin de begelei ding werd verzorgd door de bekende saxofonist Stan Getz. De plaat werd een topper en Astrud's naam was ge maakt. Haar fluweel zachte stem deed de rest. Ook de jazzarrangeur Gil Evans, die heeft gewerkt voor o.m. Miles Davis, kon de verleiding niet weerstaan om met haar speciaal een plaat op te nemen. Het werd de elpee „Look to the rainbow". Gil Evans schreef daarvoor de arrange menten en hij nam de orkestleiding op zich. Sinds januari 1963 verzorgt „Ar- tiestenpalet" belangeloos ontspan- nïngsprogramma's voor zieken, be jaarden en gedetineerden, momen teel in ruim 160'tehuizen en inrich tingen en met eveneens belangeloze medewerking van meer dan 300 ge selecteerde solisten en ensembles (totaal ruim 800 personen) van wie de meesten ai voor de radio zijn geweest. Dit jaar zijn reeds meer dan 200 programma's verzorgd. Het beken de zangduo The Daffodils uit Waal wijk werkte 4 december j.l. mee AA- -MA (Van onze verslaggever) TILBURG Vrijdag en zaterdag a.s. is de Stadsschouwburg in Til burg het domein van de toneelgroep Ensemble, die „Het uur der Ver rukking" speelt. Het is een blijspel dat uitstekend door Paul Rodenko is vertaald. Enkele bekende toneel- ïecenccnten noemden het verruk kelijke uur, een onthullend uur. Een dorpsburgemeester probeert voor de plaatselijke organist een carrière en voor zichzelf een deco ratie te versieren, door een bezoe kende sheriff, met relaties, een nacht plezier met de vrouw van de organist te bezorgen. Maar omdat die vrouw te deugdzaam schijnt, wordt haar plaats voor die nacht ingenomen door de plaatselijke lich tekooi. Wat dan gebeurt schijnt al le plannen in duigen te gooien. De organist wordt dromerig verliefd op zijn stand-in-echtgenote en ver dedigt haar „eer" zo fel, dat de sheriff zijn heil moet zoeken in 't „lichte huis" ter plaatse, en daar treft hij dan de werkelijke organis ten-vrouw aan, met wie hij een, ook voor haar, verrukkelijk aantal uren beleeft. Maandag 12 december is het de beurt voor de Nederlandse Comedie die „De vuurproef" van Arthur Mil ler speelt. Dit stuk gaat over hysterische meisjes die voorwenden door de duivel bezeten te zijn; over puri teinse onverbiddelijkheid waar het de echtelijke trouw betreft; over machtswellust, angst, domheid en bovenmenselijke moed. De elemen ten van een waarachtig treurspel zijn aanwezig, omdat de mensen worden bewogen door een onaf wendbaar noodlot dat naar een on verbiddelijk einde voert. „De vuur proef" moet gezien worden als een these-stuk, een pleidooi voor de ge wetensvrijheid in antwoord op de door senator McCarthy ontketende anti-communistische hetze. „Hamlet", een tragedie van Wil liam Shakespeare, staat voor woens dag 14 december op het program ma. Het Nieuw Rotterdams Toneel, zal onder regie van Richard Flink, dit stuk spelen. De operette-lief- i hebbers kunnen vrijdag 16, zater- i dag 17 en zondag 18 december te- recht. De Hoofdstad Operette brengt dan „Zwei Herzen im Dreiviertel Takt" op muziek van Robert Stolz. snijdt bij Hollandia het mes aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gerprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. Astrud Gilberto, de Braziliaanse zangeres van de bossa nova, die wereldberoemd werd door het liedje „The girl from Ipmne- ma" en wiens stem wordt omschreven als „het geluid van de smachtende onschuld". aan de eerste ontspanningsavond in de nieuwe Prof Pompe-kliniek in Nijmegen. Directie's van tehuizen, alsmede (amateur) artiesten in onze omge ving die belangstelling hebben, kun nen contact opnemen met: „Artiestenpalet", Dillenburgstraat 13 in Utrecht, tel. 030-10267 liefst in de middaguren. Wij mogen het gerust zeggen, het heeft de Haagse rhythm blues- groep The Incrowd met „I'll be free", het grandioze platendebuut, niet mee gezeten. Juist toen het succes begon te komen, was de eerste persing uit verkocht. En „nee-verkopen" is nu eenmaal funest voor een plaat. Maar zij gaan het opnieuw proberen, deze 4 Haag se jongens, die in zo korte tijd een enorme populariteit wisten te verga ren. Dit keer met het geweldige „I'll make it all up to you" en „Love me girl", een tweetal nummers, die een grootse belofte voor de toekomst in houden. Onlangs werden ook de tv- opnamen voor het tiener-programma „Hip" gemaakt, dat binnenkort op de beeldbuis zal komen. Dan kan heel I Nederland kennis maken met dit or- kest, dat druk doende is binnen zeer I korte tijd met een „kraker" van een lp op de markt te komen. Ook soos L'Ecurie, gevestigd in zaal „De Gecroonde Leersse"heeft het programma voor deze maand be kend gemaakt. Zaterdag a.s. staat 't ,,L'Ecuristmbal" op de agenda. Zon dag: matinée dansante van 3 tot 7 u. Tweede Kerstdag is de paardenstal omgetoverd tot kerststal. Dit kerstbal is tevens bet laatste evenement van dit jaar, want soos L'Ecurie opent op zondag 1 januari 1967 met het Nieuwjaars bal, het nieuwe jaar. Op alle avonden zijn ook introducees welkom. Het soosbestuur ziet de bezoekers graag wat vroeger komen dan de laatste tijd het geval is. Om dit te stimuleren wordt er on der hen, die voor half 9 binnen zijn, tienmaal twee consumptiebonnen ver loot. i DE PRIJZEN VOOR HARMONIE SOPHIA Dezer dagen mocht de koninklijke har monie Sophia's Vereeniging alhier de prij zen in ontvangst nemen welke zij op het af gelopen concours te Delft heeft weten te be halen. Op 5 november j.l. heeft zij immers als winnaar van het concours te Delft 115 Vb punt in de wacht gesleept. Hierdoor kwam zij in het bezit van een prachtige leg-pen ning welke is geschonken door de Commis saris van de Koningin van Zuid-Holland, een mooie ziveren beker, geschonken door de Ca 1 vé - f ab riekenterwijl de dirigent, de heer de Vroes, een Delfsblauw wandbord werd overhandigd. Bovenstaand succes is overweldigend, als we zien dat op 'het genoemde concours, door de Politieharmonie van Delft georganiseerd, Sophia een der 22 deelnemers was en dat 7 korpsen in de Vaandelafdeling streden. Een en ander hebben we reeds eerder me degedeeld. Aan deze wedstrijd hebben in het korps 16 jeugdige leden van de jeugd- harmonie deelgenomen. Sohia blijft door gaan met de uitbouw van haar corps. Niet minder dan 25 leerlingen nemen deel aan de cursus door de muziekschool van Bra bants Conservatorium gehouden. Dit vormt een goede muzikale onderlaag voor muzi kaal Loon op Zand. DOKTERSDIENST Het weekend zaterdag 10 en zondag 11 december a.s. zal de doktersdienst, alhier, worden waargenomen door dokter R. Raaij- makers, Hoofdstraat 68a te Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Wanneer de reeks afgelastingen zondag a.s. wordt afgebroken tre de Waalwijkse heren aan tegen het bijzonder gevaarlijke Forward uit Tilburg. In de eerste ontmoeting der competitie wist Forward Waal wijk het eerste puntje afhandig te maken en ook Waal wij ks grootste concurrent kon tegen de Tilburgers niet verder komen dan een gelijk spel. Het wordt dus erg oppassen voor KMHC, dat zijn kostbare, zij het zeer labiele, voorsprong van 1 punt moet verdedigen om met een gerust hart het „gesloten seizoen" te kunnen ingaan. Aanvang 14.06' u. aan de Olympiaweg. De Waalwijkse dames ontmoet ten concurrent Keep Fit uit Oss. Dit zal ook een spannende wed strijd worden. Stadsschouwburg Tilburg Sigarenmagazijn C. P. v. d. LOO Grotestraat 209 Tel. 2591 U kunt nu reeds Uw kaarten reserveren voor januari. l> t Op 15 december a.s. zal de Spar, district Brabant-Oost, beginnen met de verkoop van kleding en textiel aan cliënten tegen ongekend lage prijs. In het nieuwe winkelcentrum te Hint ham aan de rand van Den Bosch, zal men die dag in een modern winkel pand van niet minder dan 1.000 m2 de eerste „Spar-Familie Service" in gebruik nemen. De aankopen van kleding en textiel kunnen hier uitslui tend worden gedaan met inlevering van volgeplakte kaarten met Sparze- gels. Een volgeplakte zegelkaart geeft recht op de aankoop tot een bedrag van f. 20,-, waarbij de waarde van I de zegel normaal wordt vergoed. Aan niet SPAR-klanten wordt niet verkocht. In Oost-Brabant worden per jaar zegelkaarten volgepakt tot een waarde van bijna 3 miljoen gul den. Een cijfer, dat naar het oordeel van de Spar een grote belangstelling voor de nieuwe „Spar-Familie Ser vice" mag doen verwachten. Van de artikelen, welke men hier zal kunnen kopen noemen wij: herenkostuums, colberts, pantalons, winter- en regen jassen, damesmantels en -pakjes, meisiesmantels, rokken, truien, over hemden, blouses, ondergoed, 'hand en theedoeken, tafelkleden en servet ten, lakens en slopen, sokken, hoofd doeken, handschoenen, pyama's, etc. etc. De Spar kan deze kleding en tex tiel tegen zo sterk gereduceerde prij zen aanbieden door het doen verval len van alle winstmarges. Alleen de kosten dienen te worden goedge maakt. Men dient dit initiatief van de Spar Brabant-Oost te zien als een extra dienstverlening aan de consu ment buiten de kruideniersbranche. Dat wil zeggen dat bij een welslagen van dit initiatief in de toekomst niet alleen nog meer Spar Familie Service zaken in dit district zullen worden gesticht, maar dat mogelijk ook an dere duurzame gebruiksgoederen te gen zeer lage prijzen binnen het be reik van de Spar-cliënten zullen wor den gebracht. Waalwijk, Den Bosch, Dru- nen. Gilze. Hollandia, een be drijf met zekerheden, een be drijf waar ook graag zult werken.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9