wAAlwiikse en lAnGSt.RAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend Musis Sacrum assat Gemeenschapshuis Romantica Lido Vrijdagavond Cabaret der tweede ronde Onbekenden mm een verlovingsring Fa. P. van Rooij en Zoon Jampe APOLLO KERSTSTAVEN U. i Hoofdstad operette brengt Zwei Herzen im Dreiviertel Takt Culturele film La peau douce De Comancheros VAN MIL Voor Babyl&l^ IN STADSSCHOUWBURG TILBURG Show/ IN WEEKEND-CAFÉ SOOS ST OENIS WM.S. 8li¥IHÖf iaraiitiB Law iartg Noodlanding in de Kalahari De verleidster van Parma Met grof geschut Het teken van Zorro De rode lampjes Stap óók over op Hollandia gevuld met amandel spijs en speciale kersen Grote order Verolme voor Damesmode Tilburg PANTALONS ROKKEN JUMPERS VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 87e JAARGANG No. 99 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement d. week (0,26+ 2ct. inc.k.) f 0,28 p. mnd. (1,10+ 10 ct. inc.k.) 1 1,20 p. kwrt. (8,25 10 ct. inc.k.) f 8,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tal. 04167 - 2002 Vijf mensen besluiten een charter vliegtuig te huren om zo snel mo gelijk in Johannesburg te komen. Maar zo snel bereiken zij deze stad niet. Midden boven de Kala- hariwoestijn geraken zij midden in een zwerm sprinkhanen waardoor zij neerstorten. Bij dit ongeluk wordt een man gedood. Zij blijven met vieren over en willen probe ren de bewoonde wereld te berei ken. Allereerst handelen zij uit zelfbehoud maar gaandeweg komen steeds meer aspecten naar voren die erop wijzen dat zelfbehoud niet meer op de eerste plaats staat. De gebeurtennissen nemen dan een grote wending. Voor diverse van ben komt er redding. In feite voor alle in leven gebleven doch één weigert die redding te accepteren. Donderdag, vrijdag en zondag 18 j. in de gevangenis zit. Het is een niet al te „moeilijke" film maar toch voor personen van 18 jaar en ouder. Dinsdag. Jonge mensen hebben moderne wensen. Onze zaak telt zoveel jonge klanten: wel een bewijs, dat ons sortiment echt bij de tijd is. Opticiën - Horloger - Juweli®r Starionsstr 88, Waalwijk, tel. 3037 Een jong meisje en een jonge seminarist besluiten er samen van door te gaan. Als de bui van ver- liefdheid echter over is krijgt Gia- como spijt en gaat terug naar zijn dorp, Dora achterlatend met wat geld en een afscheidsbrief. Dit had zij niet verwacht en nu geraakt zij in twijfel over haar toekomst. Ze trekt naar Parma waar zij kennis maakt met Nino, een fotograaf, die een dubieus ge val blijkt te zijn. Ook aan hem klampt zij zich vast totdat hij voor oplichterij gearresteerd wordt en voor enkele maanden de gevangenis in gaat. Weer alleen zoekt zij nu haak vrienden van haar |Overle- den ouder op die in haar nog steeds het vrolijke kleine meisje zien. Ze vindt ook hier geen rust waardoor het einde van haar tocht nog lang niet in zicht is. Zaterdag en maandag. Stan Laurel en Oliver Hardy be leven weer heel wat avonturen, zij het in uniform. Een vriend van hen, een verwende miljonair moet in dienst en de dikke en de dunne kunnen hem niet in de steek laten vooral omdat zij bang zijn dat hij niet in dienst zal kunnen wennen. Zij zijn het echter die zich onder de militaire tucht niet kunnen hand haven. Het is niet moeilijk te ra den dat hieruit de dolste situaties voortvloeien. Zondag 3 uur. Een bekend schrijver, getrouwd en een kind, ontmoet op een reis een jonge stuwardess. Hij wil dit zien als een plezierig intermezzo, in zijn sleurbestaan maar eenmaal weer thuis denkt hij nog steeds aan Nicole en voelt zich gedwongen haar op te zoeken. Uit het een volgt het ander. Zijn vrouw ontdekt het een en ander terwijl haar man Nicole al heeft laten gaan omdat zij beiden over tuigd waren van de zinloosheid. Maar zijn vrouw heeft het niet kunnen verwerken en gaat gewa pend met een jachtgeweer op zoek naar haar man, die in een restau rant zit te eten. Aan niets of nie mand denkend schiet zij haar man neer. Voor haar man betekent dit het einde en voor haar het begin. De drie volwassen mensen gaven zichzelf geen rekenschap van al wat er in korte tijd in hun wereldje gebeurde. Daaraan gingen zij allen onder. Het meespelende kind maakt hierin de film waar. Het zal zich later rekenschap moeten geven terwijl zijn vader dood is en moeder Weer een avontuur van de snel beroemd (of berucht?) geworden Zorro, die gemaskerd het kwaad bestrijdt en ongemaskerd een weinig vermoeiend leven leidt. Ook de gewezen generaal Garcia speelt weer een rol. Deze keer speelt hij niet direkt de domme, maar roept zich uit tot gouverneur, ter wijl hij de gouverneur en diens dochter gevangen zet. Een vriend van de gouverneur geeft Garcia 'n vermoeden dat Zorro aanwezig is en dan geraakt hij in paniek. Want wie Zorro nu eigenlijk is weet hij niet. Donderdag tot en met zondag. Dit is een film over het leven dat zich afspeelt achter de scher men van een „verdacht" huis. Wat willen en wat gebeurt er met de meisjes die zich via een bar zonder meer verkopen? Vrijdag en zaterdag 18 jaar. Het verhaal speelt zich af in het Zuid-Westen van de V.S. in 1880, toen de Texas Rangers achter de misdaad aanzaten en met moeite successen wisten te boeken. De Comancheros waren de gro te hinderpaal voor de Texas Ran gers. Zij waren vogelvrijverklaar de blanken die om wraak te nemen met de indianen samenwerkten, zo niet de indianen misleiden. De sa menwerking bestond dan in helt leveren van geweren aan de india nen waarmee de twee groepen sa men gingen plunderen. Na de plun- derij vielen er nog velé doden door de enorme branden die gesticht werden. Een ontsnapte gevangene gaat in deze film de Texas Rangers een handje helpen met de uitroeiing van de Comancheros. De man weet de leider van de Rangers te redden en tevens samen met de leider de Comancheros te verdrijven. Zondag 2 uur. is er altijd een enorme belangstel ling zodat het ook zaterdagavond wel weer druk zal worden. Zondag middag spelen The Bloody Opus. Een nieuw orkest zult u zeggen. Het zijn echter dezelfde orkestle den ais van Mr. X and the Bats uit Waalwijk. Alleen is de naam veranderd. Zondagavond spelen in het Lido The All Stars. In het Waalwij kse beatcentrum Gemeenschapshuis in Baardwijk explodeert zaterdagavond de beat- muziek op de tonen van The Ex plosions. De tieners en twens kun nen er zondagavond terecht om dan te genieten van het optreden van The Bumble Bees. Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is. U. f. BANKETBAKKERIJ Grotestroat 234, Tel. 231 2 Waalwijk cm co u. Z LU O 'n feestelijke combinatie POEDER - CREHE - OLIE -ZEEP Tussen de Indonesische oliemaat schappij Permina en de scheeps werf Verolme is een voorlopig ak koord bereikt over een bouworder van 300 miljoen gulden. Het gaat om ruim 30 kleine tankers en een dok van 11.000 ton waarvan de bouw over een aantal jaren zal worden verspreid. Het definitieve contract kan worden afgesloten als de regering een garantie ter dek king van de politieke risico's heeft goedgekeurd. De Hoofdstad Operette, Nederlands enige beroeps - operette gezelschap, komt drie dagen achtereen naar de Tilburgse Stadsschouwburg. Op vrij dag 16, zaterdag 17 en zondag 18 de cember komt ze met „Zwei Herzen van Zaterdagavond kan men traditie getrouw weer in Romantica terecht. Les Compain, het bekende orkest uit Tilburg, zorgt voor een goede muziek. Zanger John Desmares, die evenals Les Compain reeds ver schillende grammofoonplaten heeft zal ongetwijfeld weer heel wat danslustigen naar Romantica trek ken. Bob Smit en het Duke City Sex tet zijn zaterdagavond in Lido te vinden. Voor Smit en zijn mannen WAALWIJK - Vrijdagavond draait voor de tweede maal het Cabaret der Onbekenden, de talentenjacht geor ganiseerd door soos St. Denis uit Waalwijk en de N.V. Grammofoon platenmaatschappij Phonogram. Af gaande op de reacties van de vorige avond belooft het vrijdag gezellig druk te worden in het weekend-café van soos St. Denis, in zaal Van Hel- voirt aan de Putstraat. Tijdens het normale programma van het week end-café (plaatjes draaien en nieuwe dansen introduceren) zullen 5 arties ten optreden. De jury, bestaande uit Wim Ver- bruggen (Phonogram), Peter Gons (redakteur „De Echo van het Zui den"), Fons van de Schoot (manager Les Cruches), Berry Westenburger (zanger The Chums) en Jan van der Lee (soos St. Denis) zal ook voor de ze avond weer twee kandidaten aan wijzen voor de halve finale. Het eer ste Cabaret der Onbekenden bracht de beatgroep „Bzzzzz" uit Tilburg en The Old Fashion Folksingers uit Waalwijk in de halve finale. Van de zijde van de amateurs-ar tiesten bestaat er grote belangstelling voor dit festijn. Dat is ook niet ver wonderlijk als men weet dat de N.V. Phonogram van iedere artiest of groep die optreedt een bandopname maakt die in de studio wordt beoor deeld. Verder ontvangt iedere deel nemer een grammofoonplaat. De win naar wacht straks de Waalwijk Mu ziek Trofee, een fraaie wisselbeker geschonken door soos St. Denis. Het reisbureau Ruys en 'Co. uit Tilburg biedt de winnaar een gratis vliegreis op een van de lijnen van het NLM aan. Aan deze reis wordt dan een be zoek aan de studio's van Phonogram gekoppeld. Vrijdagavond verleent ook de Kaats- heuvelse pianist-hammondorganist Frans Kamp zijn medewerking. Hij begeleidt alle solisten. Het Cabaret der Onbekenden begint vrijdagavond om 9 uur en is gratis toegankelijk. im dreiviertel Takt" op muziek Robert Stolz. Het gezelschap heeft heel wat jongeren aangetrokken om in deze operette een rol te spelen. De tenor Dick Laan zal de rol zingen van graaf Niki en de mezzo-sopraan Joy ce van der Veen, die o.a. heeft gezon gen in de musical The sound of Mu sic, zal deel uitmaken van het dames- solistenkwartet. Bij alle verjonging in het gezel schap moge nog worden vermeld, dat men zich sterk op de jeugd heeft ge richt. Er is namelijk een groeiende belangstelling voor de operette 'bij de jeugd. In het geheel werken nu acht Weners en 35 Nederlanders bij de Hoofdstad Operette. De naam Robert Stolz klinkt talloze, ouderen als mu ziek in de oren. Het verhaal heeft een romantisch verloop. Een prins en een prinses zijn verloofd, maar kunnen zicht beiden niet verenigen met de voorgeschreven wijze waarop het Hof wordt gewezen. Ze bezoeken onaf hankelijk van elkaar nachtelijke bals. Prinses Salomé ontmoet haar Graaf Boby en de prins maakt kennis met het eenvoudige Weense meisje An- nerl. Op een keer betrapt Salomé de prins op een van zijn escapades en verbreekt, zonder het Hof daarin te kennen, de verloving. Beiden zijn dus weer vrij en de prins kiest dan zijn geliefde, hetgeen de dochter van de koetsier blijkt te zijn. En dat kan na tuurlijk niet. Prins Rudolf volgt dan maar het bevel van het Hof op. om op wereldreis te gaan en neemt af scheid van Annerl, 't koetsiersmeisje. „Adieu, mijn kleine garde-officier" is het laatste lied van Annerl, wan neer de prins naar het station wordt gebracht. A:- ,x I Claire Ciairdy en Herman Valswer in operette Zwei Herzen im Dreiviertel Takt". Uw adres vertrouwd en in grote keuze Gasthuisstraat 48 Kaatsheuvel Telefoon 2187 Heuvelstraat 14 Telefoon 26882 Exclusieve collecties TRICOT JAPONNEN en PAKJES Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9