waalwijkse en lAnostRAAtse couRAnt Onderwijsvergoedingen in Waalwijk worden verhoogd Raad Waalwijk vergadert donderdag 29 dec. Piero Bellugi gastdirigent concert inSchouwburg Tilburg G. BOTH GESLOTEN BRABANTS ORKEST uw verlovingsringen. Commissie voor cultureel centrum W@erman-toto Andreas Zgjlmaras- groep - Waalwijk Paus bezocht met Kerstmis getroffen Florence Tarieven weg vervoer 7% hoger Dr W. Hordijk neemt afscheid Raiffeisenbanlc Langstraat-West'9 Wircsfdelmg bi] Lips 19 procent hoger dan in 1965 Een goed begin 1 De Uitgever Waalwfjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielei. Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week DINSDAG 27 DECEMBER 1966 87e JAARGANG No. 102 vAn het /.u Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) f 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc,k.) f 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bfj girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per irn. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" WAALWIJK - De raad van de gemeente Waalwijk krijgt donderdag avond een lijvige agenda af te wer ken. B. en W. vragen de aandacht voor maar liefst 43 punten. De be langrijkste van deze punten (de agen da treft u elders in dit blad aan) zul len we nader toelichten. Ook het ko mende jaar gaan de onderwijsvergoe dingen weer omhoog. De scholen voor gewoon lager onderwijs krijgen een verhoging van f. 8.40 (f. 88,40) per leerling. De scholen gehuisvest in een bruikleenlokaal krijgen f. 71,10. De bijzondere scholen f. 125, - (ge vraagd: f. 132, - De ULO-scholen f. 100, - per leerling en de scholen voor buitengewoon lager onderwijs f. 195, - per leerling. De Herman Broerenschool maakt een uitzonde ring. Deze school, die met moeilijk heden kampt, krijgt f. 250, - per leerling uitgekeerd. Het totaal nadelige saldo van de gemeentelijke sociale dienst voor '66 komt op f. 1.044.877,98. Dit bete kent een verhoging van f. 284.776,-. De raad krijgt donderdag ook een benzinepompverordening voorgelegd In verband met het sterk toenemen van het aantal pompen achten B. en W. het wenselijk dit in een verorde ning vast te leggen. Voorgesteld wordt ook het „Oude mannenhuis" in Baardwijk op te heffen. Het kapi taal van de instelling (f. 19.000) gaat over naar de gemeente die het als subsidie verstrekt aan de Stichting St. Antoniushof ten behoeve van de uitbreiding van St. Clemenshof in Baardwijk. Deze uitbreiding gaat f. 50.000,- kosten. Waalwijk krijgt ook een school voor kinderen met leer- en opvoe dingsmogelijkheden. De in juli in het leven geroepen stichting „Individueel Lager Onderwijs heeft de gemeente om medewerking verzocht voor de De welpenkabouters, landverken- ners, matrozen en loodsen van de An dreas Zijlmans Groep zullen de ko mende 5 weken alle belangstellenden weer in de gelegenheid brengen te spelen in hun ,,Weerman-Toto" De trekking van deze originele toto zal plaatshebben op zaterdag 7 janua ri 1967, 14 januari 1967, 21 januari 1967, 28 januari 1967 en 4 februari 1967. Ook deze keer gaan er 1000,- gulden aan geldprijzen uit. 's-Maan- dags na elke trekking zullen de spe lers de uitslag kunnen lezen in dit blad. Iedereen kan zijn eigen formu lier controleren om te luisteren naar de mededelingen voor land- en tuin bouw om 3 minuten voor half een op de aangegeven data waarop de toto speelt. Waag uw kans eens en wees flink, misschien bent U ook wel een goed weervoorspeller en hier zit dan voor U een prijs in. Speel mee, ten bate van de A.Z.G. - Op een persconferentie heeft de heer Verolme o.m. medegedeeld dat zijn concern 'n miljoen waard is en geen enkele bankschuld heeft. Hij heeft plannen voor het bouwen van een scheepswerf in Brazilië. stichting van een dergelijke school. De school zal behalve voor Waalwijk ook bestemd zijn voor leerlingen uit Drunen, Heusden, Vlijmen, Loon op Zand, Sprang-Capelle en Waspik. Een onderzoek heeft uitgewezen dat 90 kinderen uit deze plaatsen in aan merking komen voor de school. De LOM-school wordt gehuivsest in hou- ten schoollokalen aan de Alb. Thijm- straat en de Guido Gezellestraat. Er is al vaak gesproken over het ontbreken van een Cultureel Centrum waarin culturele evenementen of be langrijke bijeenkomsten gehouden kunnen worden. Architect Jan Strik I uit Boxtel heeft een aantal ontwerpen gemaakt. Het cultureel centrum is 'n plaats toebedacht in het city-plan, weermee nog dit jaar wordt begon nen. Donderdagavond wordt een com missie benoemd. Hierin zullen drie raadsleden en een lid van het college van B. en W. zitting hebben. Kredie ten worden er ondermeer gevraagd voor verbouw en uitbreiding van het gemeenschapshuis in Baardwijk, di verse voorzieningen in de plannen Laageinde en Groenewoud en voor de reconstructie van elektriciteitsvoor ziening in de omgeving Markt, Burg. v. Coothstraat. „Diep bedroefd" heeft paus Pau- lus hef nieuws aanhoord, dat na 't kerstbestand de oorlog in Vietnam weer is hervat. Tot tweemaal toe had de paus gepleit voor een ver lenging van het bestand om vredes onderhandelingen op gang te bren gen. Ook in zijn toespraak vanaf het balkon van de St. Pieter in Rome, waar hij stad en wereld zijn zegen gaf, sprak de paus over Vietnam, toen hij opmerkte, dat het bestand ons zegt, hoe smartelijk oorlog en hoe wenselijk vrede is. In de Kerstnacht was paus Paulus naar Florence gereden om in de basiliek van Maria van de Bloemen de Nachtmis op te dragen. Dit als symbolisch gebaar van steun en troost aan de slachtoffers van de watersnood. In de kerk waren 15 duizend mensen. Bij de zwaar ge troffen kerk Sancta Croce werd de paus warm toegejuicht. Hij bracht ook een kort bezoek aan het mu seum Bargiolo, waar de beroemd'e en thans zwaar beschadigde Chris tus van Cimabue gerestaureerd zal worden. De stichting Centraal Bureau Ver- voercentra (overkoepelend orgaan van de vervoercentra) heeft de aangeslo ten centrale bodehuizen geadviseerd met ingang van 1 januari de tarieven voor het geregeld vervoer met gemid deld zeven percent te verhogen. De stichting wijst op de vele kostenstij gingen in de loop van 1966, waar voor nog steeds geen tariefsverhoging is toegestaan. WAALWIJK - Donderdag 29 dec. aanstaande neemt dr. W. Hordijk, hoofd van de school artsendienst, district Waalwijk, afscheid. De heer Hordijk heeft onlangs de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt. Het af scheid vindt plaats ten gemeente huize van Waalwijk, om 16.00 uur. Tot het district Waalwijk behoren de gemeenten Berkel Enschot, Don gen, Drunen, Heusden, Loonopzand, Udenhout en Waalwijk. DONDERDAG 29 en VRIJDAG 30 DECEMBER 1966 zijn onze kantoren de gehele dag SPRANG In dringende gevallen: Hoofdkantoor Raamsdonksvëer tel. 01621 - 2404 WAALWIJK De leden van de raad der gemeen te Waalwijk komen donderdag 29 de cember ten stadhuize bijeen voor het houden van 'n openbare vergadering. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. 4. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de woningen St. An- toniusstraat nrs. 70a en 70b en Hooisteeg 3 en 5. 5. Voorstel tot vaststelling van een „Procedure - verordening Plan schadevergoeding 1966". 6. Voorstel tot vaststelling van een benzinepompenverordering. 7. Voorstel tot wijziging der veror dening op de heffing van slacht huisrechten en keurlonen. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van f. 24.800, - voor de aanleg van plantsoenen in een gedeelte van het bestem mingsplan „Groenewoud". 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet van f. 110.000,- voor de aanleg van openbaar groen in een deel van het bestemmingsplan „Laageinde I". 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 23.000, - voor de verbouwing van het Ge meenschapshuis Baardwijk. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 59.200, - voor de aanleg van een tegelbe strating voor de achterompaden van de woningwetwoningen in 't plan Laageinde I. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f24.500, - voor de reconstructie van de elektriciteitsvoorziening in de omgeving van de Grotestraat tus sen Markt en de Mr. v. Cooth straat. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 24.250, - voor de reconstructie van de elek triciteitsvoorziening in de omge ving van de Burg. van der Klok- kenlaan. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 18.475, - voor de reconstructie van de elek triciteitsvoorziening in de Grote straat tussen de Hertog Janstr. en de Groenstraat. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 203.624,- voor de gasvoorziening in het plan Laageinde II. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 103.020,- voor de watervoorziening in het plan Laageinde II. 17. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 181.369,- voor de elektriciteitsvoorziening en een krediet van f. 47.002,-' voor de openbare verlichting in hét plan Laageinde II. 18. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 23.750, - voor de aankoop en plaatsing van verkeersborden. 19. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 64.665, - voor de aanleg en inrichting van drie speelterreinen. 20. Voorstel tot uitgifte in huurkoop van een industriehal, gelegen ten noorden van de Zanddonkweg, aan G. P. van Bel. 21. Voorstel tot wijziging van de ge meentelijke subsidieregeling voor het uitvoerend algemeen plaatse lijk maatschappelijk werk. 22. Voorstel tot opheffing van de ge mengde instelling van weldadig heid „Het Oudemannenhuis" te Baardwijk en overdracht aan de gemeente Waalwijk van de bezit tingen en inkomsten, alsmede voorstel tot toekenning van een subsidie aan de Stichting „Sint Antoniushof". 23. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex artikel 34 van het Besluit Buitengewoon Lager On derwijs over het jaar 1965. 24. Voorstel tot vaststelling van de bedragen per leerling, bedoeld in de artikelen 55bis en 101 der Lager-onderwijswet 1920 en arti kel 34 van het Besluit Buitenge woon Lager Onderwijs 1949, voor 1967. 25. Voorstel tot het verlenen van me dewerking voor de stichting van een L.O.M.-school en tot het be schikbaarstellen van een krediet van f. 24.997, - voor de le in richting van deze sohool. 26. Voorstel tot beschikbaarstelling van kredieten tot een totaalbe- drag van f. 70.725, - voor de verbouwing van de houten nood- scholen, gelegen aan de Guido Gezellestraat, ten behoeve van de L.O.M.-school. 27. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van f. 16.000, - voor de tewerkstelling van een logopedist ten behoeve van de in de gemeente gevestigde B.L.O.- scholen. 28. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van f. 8.000,- voor de tewerkstelling van een psycholoog ten behoeve van de in de gemeente gevestigde B.L.O.- scholen. 29. Voorstel tot afgifte van 'n nood zakelijkheidsverklaring, bedoeld in artikel 25, zesde lid, der Nij verheidsonderwijswet, voor uit breiding van het leerplan van de Nijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken met een afdeling lassen. 30. Voorstel tot vaststelling van al gemene verkoopbedingen voor industrieterreinen, gelegen aan de haven. 31. Voorstel tot verkoop van de wo ningwetwoning Poolsestraat 24, alhier, aan P. Brouwer. 32. Voorstel tot verkoop van indus trieterrein, gelegen aan de Ge dempte Haven in 'het plan Waal wijk-Noord, aan de Verenigde schoenmachine Mij. N.V. 's-Her- togenbosch. 33. Voorstel tot verkoop van bouw terrein, gelegen ten zuiden van de Acaciastraat in het plan Groe newoud, aan Ir. J. Wind, Bus- sum. 34. Voorstel tot onttrekking van on roerend goed aan het onteige ningsplan „Besoyen-Centrum". 35. Voorstel tot het aangaan van een geldlening ad f. 115.000,- met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. 36. Voorstel tot vaststelling van het maximumbedrag, tot hetwelk door burgemeester en wethouders kasgeld kan worden opgenomen gedurende het le kwartaal 1967. 37. Voorstel tot wijziging van de be groting 1966 van de Gemeente lijke Sociale Dienst. 38. Voorstel tot wijziging van de In tercommunale I.Z.A.-regeling Noord-Brabant. 39. Voorstel tot vaststelling van een commissie ad hoe tot voorberei ding van een nieuwe bouwveror- dering. 40. Voorstel tot instelling van een commissie ad hoe tot voorberei ding voor de bouw van een Cul tureel Centrum. 41. Voorstel tot benoeming van een lid van het bestuur van de Instel ling van Weldadigheid ,,'Het Ou demannenhuis" te Baardwijk en tot benoeming van een lid van het college voor de verlening van bijstand in de zin van artikel 72 der Algemene Bijstandswet we gens periodiek aftreding van res pectievelijk de heren N. L. Klerx en A. F. P. Pullens. 42. Wijziging begroting. 43. Mededelingen voorzieningen ter zake van het slachthuis. Op maandag 9 januari 1967 geeft Het Brabants Orkest, onder leiding van de gastdirigent Piero Bellugi ,het 3e abonnementsconcert in de A.-serie in de Stadsschouwburg te Tilburg. Piero Bellugi werd in Florence ge boren en studeerde eerst af aan het conservatorium in Florence, later aan de academie van Siena en het Mo- zarteum in Salzburg. In 1950 vestig de hij zich in de Verenigde Staten, waar hij zijn studie voltooide bij de beroemde dirigenten Rafaël Kubelik en Leonard Bernstein. Na een zeer succesvol debuut in Chicago, werd hij benoemd tot vaste dirigent van het Oakland Symphony Orchestra (Cali- fornië) en het Portland Symphony Orchestra (Oregon). Nadat hij voorgoed was terug gekeerd in Europa in 1059 kreeg hij zijn eerste triomfen in Berlijn en in de Scala van Milaan waar hij elk jaar concerten en opera's dirigeert. Heel snel ontwikkelde hij zich tot een van de meest vooraanstaande dirigenten van de jonge generatie en werd van toen af uitgenodigd in de meeste be langrijke muziekcentra van Epropa, Noord- en Zuid-Amerika. DRUNEN - President-direkteur M. Lips, van Lips N.V. in Drunen heeft tijdens een kersttoespraak tot het personeel mededeling gedaan van zijn besluit afstand te doen van zijn aandelen en deze onder te brengen in een stichting. De heer Lips vormt het bestuur van de stichting, die op gaat treden als aandeelhoudster. De heer Lips heeft nu, in ruil voor de aandelen, vererfbare certificaten. Als de heer Lips zich straks terug trekt wordt het bestuur gevormd door een van de direktieleden, een van de commissarissen en twee afgevaardig den van de bezitters van de certifica ten. De president-direkteur was tot dit besluit gekomen omdat hij het schadelijk voor de onderneming acht te het aandelenpakket in handen van een persoon of een familie te laten. In het bedrijf zullen enkele organisa torische wijzigingen plaatsvinden. Ook zullen de chefs een grotere ver antwoordelijkheid krijgen te dragen. Er is verder een commissie ingesteld die gaat onderzoeken hoe de verschil len tussen uurloners en beambten kunnen worden weggewerkt. Wat de financiële resultaten betreft deelde de heer Lips mee, dat er tien pro cent meer voor winstdeling beschik baar is dan vorig jaar. Dit betekent dat personeelsleden, afhankelijk van het aantal dienstjaren 3,76 tot 4,89 procent van hun jaarsalaris krijgen uitgekeerd. De verwachtingen voor 't komende jaar zijn ook gunstig. Claude Helffer Bellugi's interesse rijkt van Monte verdi tot de hedendaagse componis ten, van wie hij reeds vele wereld-pre mières vertolkte. Zojuist is hij uit Rome teruggekeerd, waar hij aan de Opera Bryon-Schumann's „Manfred" dirigeerde, met zoveel succes, dat het werk 14 maal uitgevoerd werd gedu rende de maand december. Piero Bel lugi dirigeerde reeds in december '64 met veel succes Het Brabants Orkest. Claude Helffer begon op 5-jarige leeftijd met pianospelen. De grote pianist Robert Casadesusdie hem had horen spelen, interesseerde zich erg voor hem en nam hem als leerling aan tot het begin van de oorlog in 1939. Gedurende de oorlog zette Claude Helffer zijn hogere studies voort en werd hij toegelaten tot de Ecole Poly- technique. Pas na het beëindigen van zijn studie aan deze school besloot hij zich geheel aan de muziek te wijden en begon hij zijn studie in harmonie en contrapunt bij René Leibowitzhij gaf bijna direct daarna zijn eerste re cital te Parijs. Sindsdien is hij in de voornaamste steden van Europa, Afri ka, Amerika opgetreden in recitals en als solist onder leiding van be roemde dirigenten, waaronder: Pierre Boulez, Ernest Bour, Alceo Galliera, Jean Martinon, George Prêtre Mare Pincherle schreef in de „Nou- velles Littéraires" over hem; „Hij is een van de zeldzame vertolkers van muziek die, terwijl hij zich ongeveer het hele klassieke en romantische re pertoire eigen heeft gemaakt, toch met evenveel geestdrift en talent de avant - gardistische componisten dient". Het programma is als vplgt: 1. Mozart - Symfonie no. 6 KV 43 2. Bach - Pianoconcert in f kl. t. solist Claude Helffer 3. Schubert - Symfonie no. 2 PAUZE 4. Sjostakowitsj - Concert voor piano, trompet en strijkorkest trompettist Wim Groot 5. Strawinsky - Suite no. 2. XKMXgH hmmh BS"; - lil Een mooie herinnering. Uw foto gratis bij aankoop van JUWELIER Stationsstraat 34 WAALWIJK - Tel. 4087

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5