wAALwnkse en lAnqstRAAtse couraiu Kaatsheuvel stond dit jaar in teken van 15 jaar Efteling irajMR 3t assai Drunense duinen deden in de raad heel wat stof opwaaien Hoogtepunt voor Sprang-Capelle was ingebruikneming van Zidewinde VUURWERK MICRO-SHOW GROOT SUCCES wenst U een voorspoedig 1967 Vlijmen nam afscheid van H. v. Wagenberg VVV-kantoor Succes voor Concordia en Sophia uit Loon op Zand Afee Lenstra te gast in Waspik JUWELIER - OPTICIEN - HORLOGER Afscheid Wethouder Ere-medaille van gemeente De tcho VRIJDAG 30 DECEMBER 1966 87e JAARGANG No. 103 vAn het Zuióe Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,26+ 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10+ 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,23 10 ct. inc.k.) 1 3,35 p. kwrt. p.post 8,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" KAATSHEUVEL - Evenals de andere Langstraatse gemeenten zullen we ook de gebeurtenissen in Kaatsheuvel op de voet volgen. In januari reeds werd de aandacht gevraagd voor een uitzonderlijk jubileum. De heer C. Oosterwaal was 40 jaar lid en 25 jaar be stuurslid van harmonie St. Jan. Burgemeester Van Erp reikte hem bij deze gelegenheid de ere-medaille in zilver uit. Een ander jubi leum: het zestig-jarig bestaan van de Kaatsheuvelse afdeling van het N.K.V. Een afdeling die bij het jubileum ruim 1200 leden telde. De Gildenbond, het bekende ontspanningsgebouw, is eigendom van deze organisatie. Eén werker van het eerste uur, de 95-jarige heer C. Brandsmaakte dit jubileum mee. Traditiegetrouw werd ook in de eerste maand van het jaar het missie songfestival gehouden. Lenie Broeks uit Waalwijk ging met de eer strijken. Pater Sj. van de Louw in Brazilië met de centen. Zwaar viel het af scheid dat de Levensschool van de heer J. Annegarn moest nemen. Een harde werker voor Kaatsheuvel, die o.a. ook raadslid was. Hij was be noemd tot stafdocent aan de Sociale Academie in Sittard. 1966 was het jubileum-jaar voor „De Efteling". Het derde lustrum is op grootse wijze gevierd. De Indische Waterlelies, het sprookje geschreven door Koningin Fabiola, werd door de Belgische ambassadeur in ons land geopend. Mede door dit sprookje trok „De Efteling" een record aantal be zoekers. Begin september werd de 1- miljoenste verwelkomd. Eind septem ber kon direkteur A. Diender 'n per sonen-auto uitreiken aan de 14-mil- joenste bezoeker in het bestaan van 't sprookjespark. Dit sprookje beleefde een gemeenteambtenaar uit Tilburg. In het kader van het Efteling-jubi- leum werd een balletconcours gehou den en verzorgde de radio-omroepen enkele malen reportages vanuit het park. hij opgevolgd door zijn zoon. In het plan Pannenhoef, dat steeds meer al lure aanneemt werd 'n kleuterschool, die de naam van de wijk draagt, in gebruik genomen. Ten huize van burgemeester Van Erp, die in september tot voorzitter van de Katholieke Jeugdraad was be noemd, werd aan de scheidende voor zitter, mr Van Tiel, burgemeester van Wijchen, de versierselen verbonden poneerde onlangs een jazzmis die reeds op verschillende plaatsen is uit gevoerd. Het nieuwe bejaardencen trum Bethlehem werd officieus in ge bruik genomen. Officieel gaat dat volgend jaar gebeuren. Verheugend was het dat het „VAS-horloge" uit gereikt kon worden aan de 17-jarige H. Bergmans, wekzaam bij schoenfa briek Napolina. Tot slot: de begro ting voor het komende jaar is slui tend. Op financieel gebied zit het in 1967 dus wel goed. VLIJMEN Vlijmen heeft een bij zonder rustig jaar achter de rug. Er kwamen weer een aantal wo ningen en winkels gereed. Een deel van de Langstraatweg nabij de overweg werd voltooid. Het be jaardencentrum St. Janshof was in december „gladdicht" zodat de hoop J.vruviiuon „6XO.UU1V111 UC IIÜUp aan de Orde van St. Gregorius, uitge- i gerechtvaardigd lijkt dat dit te- i n i 1..1 i .i .1 hilic mPfJin 1Qfi7 urnr/14 De burgemeester van Loon op Zand en Mevrouw v. Erp-Thomassen zullen ter gelegenheid van de jaarwisseling ontvangen ten raadhuize te Kaatsheuvel, op 1 januari 1967 van 12.30 tot 13.30 uur. De adjunct-brandmeester J. Corne- lissen was 20 mei 40 jaar in brand weerdienst. Ter gelegenheid van dit jubileum ontving hij de ere-medaille in zilver. Begin juli werd het VVV- kantoor geopend. Een aanwinst voor deze toeristengemeente. Minder pret tig nieuws: een brand verwoestte 2 boerderijen in de Hilsestraat. Een grandioos afscheid viel kapelaan Pas te beurt. Hem werd een auto aange boden. Na 20 jaar kassier geweest te zijn bij de Boerenleenband nam in september de heer C. van Rooij af scheid. Hij was de man die de bank in Kaatsheuvel groot heeft gemaakt. Als gemeentebode nam de heer N. Klijn afscheid. 34 jaar had hij de be langen van de gemeente voortreffe lijk gediend. Als incasseerder wordt reikt. Een uitzonderlijk jubileum in de schoenindustrie was dat van de heer C. J. van Wijck, die 40 jaar di rekteur van Martino was. Een jubi leum dat door jubilaris, direktie en personeel groots werd gevierd. Ook de Micro-show 1966 is een groot succes geweest. Langzamerhand gaat deze expositie naar een nationa le tentoonstelling uitgroeien. Een aanwinst voor Kaatsheuvel was de verbouwde meubelzaak van Muskens. Op muzikaal gebied was het Frans Kamp die de aandacht trok. Hij com- LOON OP ZAND - Harmonie Concordia stond het afgelopen jaar, evenals Sophia's Vereeniging volop in 't licht van de schijnwerpers. Con cordia behaalde in 1965 het kampi oenschap. In april ontving Sjef Pij pers, de dirigent van het korps, de kampioenswimpel. Concordia werd ook uitverkoren om tijdens de Beekse Cultuurdagen, die door Koningin en Prins werden bezocht, een concert te verzorgen. Harmonie Sophia organi seerde een groot concours, waaraan een record aantal harmonieënfanfa res 'en drumbands deelnamen. Een pluim op de hoed van dit korps voor de prima organisatie. Op sportgebied trok Uno Animo de aandacht. Deze ploeg behaalde op Koninginnedag de KNVB-beker dis trict Zuid en eindigde in mei op de eerste plaats in de 2e klasse. In de promotiecompetitie bracht de Loonse club er weinig van terecht. Ook val len er twee gouden kloosterjubilea te melden. Frater Constantius en frater Alphonsus herdachten dit heuglijke gouden jubileum. Een ander jubi leum bij schoenfabriek Van Lier wer den drie werknemers gehuldigd die 40 jaar in dienst waren. Tot slot werd ook in Loon een nieuwe kleuterschool in gebruik genomen. huis medio 1967 wordt geopend. Ook in het belangrijke ruilver- kav elingsob j eet werden weer tal van wegen en waterlopen gereali seerd. M. van Wagenberg, gemeen te-ontvanger en kassier van de Boe renleenbank nam, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd van beide functies afscheid. Dat de heer van Wagenberg in Vlij men een graag geziene figuur is, bleek tijdens de afscheidsrecepties op gemeentehuis -en in het bankge bouw. WASPIK Ook in Waspik heb ben het afgelopen jaar geen bijzon dere gebeurtenissen plaats gevon den. Eind januari werd de kleuter school „De eerste stapjes" ingebruik genomen. Abe Lenstra speelde als gastspeler mee in Waspik. Een wedstrijd die veel bekijks trok. De heer N. van de Rijken vierde in september het 40-jarig onderwijzers-jubileum. Burgerij en gemeente brachten hem hulde. Tij dens de viering van het 3e lustrum van de EHBO-vereniging ontving dr. R. Wijfels het bondsinsigne. De heer Wijfels wag de beste docent in Brabant. Ook niet onvermeld mag het suc ces van Harmonie Volksvlijt en Ver maak blijven. Dit korps behaalde het zo fel begeerde vaandel van de federatie. Een pracht geschenk voor het 85-jarig bestaan van de harmo nie. De twaalf maanden zijn weer voorbij. Een nieuw jaar kondigt zich aan. Een jaar dat veel voor ons verborgen houdthetzij goede, hetzij minder goede din gen. Wat voorbij is neemt geen keer. Zo ook de twaalf voorbije maanden. Zij liggen achter ons. Misschien zijn we tevreden over wat 1966 ons bracht, misschien hadden we er ons meer van voorgesteld. Laten we voor de toekomst hopen dat er geluk en zegen op ons werk zal rusten, dat Hij, die alles in handen heeft ons ook in 1967 weer wil sparen voor rampen en tegen spoed. Zaterdagavond, als de klok twaalf slagen heeft laten horen zullen we elkaar toewen sen, de hoop uitspreken dat Gods Zegen met ons zal zijn, met ons werk, onze moeilijkhe den en problemen en dat het moge gaan zoals wij dat ons hadden toebedacht. Dit wensen wij U toe, voor spoed, zegen en geluk bij Uw werk, bij het doen van Uw za ken. Moge 1967 U alle goeds brengen, wij wensen het U van harte toe. STA>SAR is wegens inventarisatie gesloten op dinsdag 3 januari -♦ DRIJNEN Veilingvereniging „De Langstraat" vierde het afgelopen jaar het 50-jarig bestaan. Het vei- lingbestuur bood de gemeente een fraai beeld aan. De veiling werd enigszins gemoderniseerd. De PNEM sloot in Elshout de 200.000ste klant aan. Deze gebeurtenis werd door de PNEM-direktie, samen met het gemeentebestuur op feestelijke wij ze gevierd. De Drunense duinen zijn het afgelopen jaar weer een fel omstreden gebied geweest. De snip- perverkaveling is een doorn in ve ler ogen. Een regeling om dit euvel tegen te gaan werd door de raad verworpen. Misschien brengt 1967 een oplossing. Burgemeester mr. H. Stieger open- Burgemeester Mr. Stieger, bij de opening van het Plantaanplein, het nieuwe winkelcentrum in Drunen. Het derde lustrum van De Efteling is groots gevierd. De 14-miljoenste bezoeker sinds het bestaan van De Efteling ontving een personen auto. Dit Kaatsheuvelse sprookjespark trok in 1966 ruim 1 miljoen bezoekers. SPRANG-CAPELLE - Reeds eer der schreven we dat het beeld van de ze Langstraatse gemeente de laatste jaren belangrijk is veranderd. Hier toe hebben vooral de gebouwen, die de laatste jaren ingebruik zijn geno men, toe bijgedragen. Een daarvan, het cultureel centrum „Zidewinde" werd in juni in gebruik genomen. Dr. C. Kortmaan, de Commissaris van de Koningin verrichtte de opening. „Zi dewinde" heeft in het afgelopen jaar reeds bewezen in een grote behoefte te hebben voorzien. Wethouder Vos kwam ook in het nieuws. Hij ontving de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Ook gemeentesecre taris A. Zonneveld werd gehuldigd. Hij herdacht het feit dat hij 25 jaar in overheidsdienst was. Een jubileum dat men in Sprang-Capelle niet zon der meer voorbij liet gaan. Twee jeug dige inwoners traden op de voor grond. De heer P. van Dalen promo veerde met lof tot dokter in de tech nische wetenschappen. Met zijn 24 jaar de jongste Nederlander die deze graad haalde. Jan de Rooyen maakte zijn debuut in het Nederlands zater dagelftal, de Langstraat was weer een international rijker. In juni werd ook het Hervormd Jeugdcentrum in Sprang geopend, terwijl burgemeester de in juli op feestelijke wijze het winkelcentrum op het Plantaan plein. Reeds in 1964 kwamen de 9 winkels gereed. Het duurde ech ter twee jaar eer de zaken bezet waren. De winkeliers grepen deze gelegenheid aan om het winkelcen trum wat te verfraaien. Drunen kreeg dit jaar ook weer een pries ter-zoon. Jan van Rooy droeg 14 augustus zijn eerste H. Mis op. Op die dag werd in het zwembad de 50.000ste bezoeker verwelkomd. Wethouder L. van Drunen die 16 jaar als wethouder en loco-burge meester de belangen van zijn ge meente had behartigd nam in sep tember afscheid. Hij stelde zich niet meer beschikbaar bij de ge meenteraadsverkiezingen. Het ge- meentepersoneel zette hem in de bloemetjes. Tijdens de statiedagvan het gilde O. L. Vrouwe Schuts in Elshout werden drie leden, die 40 jaar lid waren koninklijk onder scheiden. In Drunen werd het nu bijna afgelopen jaar hard gewerkt aan de Langstraatweg. Begin vol gend- jaar hoopt men enkele ver bindingen gereed te hebben. voor if OUDEJAARSAVOND Vindt U GROOTS GESORTEERD bij Stationsstraat 51a, Waalwijk Van Prooijen de eerste steen in het nieuwe clublokaal van NEO metsel de. Groots was de huldiging die men mej. Rijken bereidde, bij gelegenheid van haar afscheid als direktrice van de huishoudschool. Zij werd opge volgd door mej. Tijssen. Mej. Rijken ontving de ere-medaille van de ge meente, een onderscheiding die bij hoge uitzondering wordt toegekend. De drumband van harmonie „Marij ke" zorgde voor een daverend succes door op het wereldmuziekconcours in Kerkrade een eerste prijs te verove ren. Fanfare Sirena vierde het zestig jarig bestaan. Tijdens een feestavond werd de heer A. de Rooij, die 40 jaar lid was, door burgemeester Van Prooijen onderscheiden met de ere medaille in zilver. De ere-medaille in brons ontving de heer H. van der Schans, die 40 jaar werkzaam was bij de Zuivelfabriek. Uit Sprang-Capelle zijn verder nog vele activiteiten van het gemeentebestuur te melden. We denken maar aan de nieuwbouwplan- nen. Als het Sprang-Capelle volgend jaar net zo goed gaat als in 1966 heeft men geen reden tot klagen. De opening van het Cultureel Centrum „Zidewinde". Burgemeester M. van Prooyen dankt de commissaris van de Koningin, dr. C. Kortmann, die de opening verrichtte.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9