WAALWIJK mm nabucco c.c. Kaatsheuvel en Kaatsheuvel-West exposeren gezamenlijk Dr. Mollercollege in Waalwijk huldigde vrijdag J. Kouters iussiscSie order ii] Mania SSC zet opmars voort met 3-0 zege op Be Quick Rikconcours „De Vriendenkring" was een groot succes nog HET geplaatst 25 JAAR LERAAR NEDERLANDS Ledenvergadering 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 JAN. 1967 7 Nederlandsche M iddenstandsbank affd. Waalwijk- neusden op 20 jan. Liedertafel „Oefening en Vermaak" i Als leerling Docenten Drs. G. de Vries Loon op Zand De heer G. A. Pijnenburg uit Waalwijk, die procuratiehouder met algemene tekeningsbevoegdheid van het kantoor van de Nederlandsche Middenstandsbank N.V. is te Den Bosch, is benoemd tot onder-direc teur van dit kantoor. BYZANTIJNSE MIS Op zaterdag 21 januari a.s. des avonds om 19.00 uur zal er in de parochiekerk van de,H. Bernadette te Waalwijk een plechtigheid plaats hebben, die de meesten van ons nog nimmer hebben meegemaakt, ri.l. een heilige mis in de Byzantijns- Slavische ritus. Het is de viering van het laatste avondmaal van onze Heer, op een wijze waarop miljoe nen in de Oosterse landen deze plechtigheid vieren. R.K. BOND VAN BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN AFDELING WAALWIJK Het paviljoen van bovengenoemde Bond, gevestigd: Grotestraat, is als volgt geopend: voor heren, lokaal 1: elke dag (be halve zaterdag) v.m. van 9 tot 12 uur, n.m. van 1.30 tot 5 uur. Voor dames, lokaal 2: dinsdagmid dag van 2.30 tot 5 uur; donderdag- ihiddag van 2.30 tot 5 uur, ook elke week. Dr. J. VAN DEN BESSELAAR Per 1 januari 1967 is Dr. J. J. v. d. Besselaar, die van 1961 tot en met 1965 leraar Oude Talen was te Waalwijk en Oss, door de curatoren van de Katholieke Universiteit te Nijmegen benoemd tot gewoon lec tor in de faculteit der letteren. Dr. v. d. Besselaar zal onderwijs geven in het Portugees, omvattende Por tugese letterkunde, taal en cultuur. Op 17 maart 1966 werd Joseph v. d. Besselaar geboren te Valkens- waard. In 1934 legde hij het eind examen af op het Gymnasium Au- gustinianum, waarna hij in Nijme gen klassieke letteren ging stu deren. RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Waalwijk zal de eerstvolgende raadsvergade ring, zoals gebruikelijk, niet houden op de laatste donderdag van de maand, maar op donderdag 2 febr. MODESHOW IN „LIDO" De firma Chr. Oversteeg in de Stationsstraat te Waalwijk, organi seert op maandag 13 februari 1967 in Café-Restaurant „Lido" 'n mode show van het voorname Parijse Modehuis Boussac, een huis met 'n wereldreputatie op stoffengebied. De middagshow begint om 14.30 uur. Aanvang van de avondshow: 20.00 uur. KEINDERKARNEVAL Net es aander jaore vurzurgt 't kommietee keinderkarneval ok dit jaor wir ne karnevalsoptocht, waor- aon behalve veul keinder tuurlijk ok de grote wir aon mee maagen doen. We hoopen van zeivers det 'ur heel veul aon mee doen. Z. H. Jeugdprins Hubert dun eur- ste zal de karnevalspret inluien en es dun optocht afgeloopen ies worre de jong wir getrakteerd. 's Maondags zal 't wir feest zijn, mer daor ovur hurde nog meer. Geld kunne we aalteit gebruike, es ge dè soms te veul het en ge kunt 't ok op d'e Boereleenbaank kwijt, t.n.v. keinderkarneval. Komité keinderkarneval RWB-JEUGDTOTO De inzet van deze week was f 983,30 le prijs M. van de Gouw, Noord straat 148, Waalwijk. Hij heeft ge raden f 983,30 en ontvangt f 147,50. 2e prijs H. Sleenhof, Hoogeinde 32, Waalwijk. Hij heeft geraden f 983,34 en ontvangt f 98,33. 3e prijs N. Rombouts, Stations straat 6, Waalwijk. Hij heeft ge raden f 983,20 en ontvangt f 49,26. De jeugdcommissie dankt ieder een voor hun deelname en hoopt weer op hen te kunnen rekenen. Nog allemaal een schepje er boven op en we zitten aan de duizend gul den. Helpt U ook mee VERGADERING RWB Dinsdag 17 januari a.s. is er in het RWB-clubpaviljoen een alge mene ledenvergadering, waarin o.a. een feestcomité voor het 60-jarig bestaan zal worden samengesteld. De aanvang is om 9 uur. Op vrijdag 20 januari a.s. zal de afdeling Waalwijk-Heusden van de K.O.B. in het bisdom 's-Hertogen- bosch in de bovenzaal van Hotel „De Twee Kolommen" te Waalwijk een ledenvergadering houden. Tijdens deze vergadering zal het bestuur enkele mededelingen doen. Een belangrijk punt van de agenda vormt de bestuursverkiezing. Op verzoek hebben de periodiek aftre dende leden, de heren A. v. d. Wiel, Th. Pennings en M. Joosen zich herkiesbaar gesteld. Door het ver trek van mej. G. de Nijs, is er bo vendien nog een vacature. Candida- ten kunnen tot op de vergadering worden gesteld. Het liefst echter vóór de vergadering schriftelijk bij de secretaris. Naast de jaarverslagen van de se cretaris-penningmeester en van de financiële commissie, zal ook ver slag worden uitgebracht van de vergadering van afgevaardigden naar het K.O.V. op 2728 decem ber 1966. De volgende bestuursvoorstellen zullen ter tafel komen: a. Uit het batig saldo van de laatste jaren, de volledige studie- en opleidingskosten van een onderwij zer in Indonesië te bekostigen (to taal ƒ300,-). Dit voorstel zal op de vergadering nader worden toege licht; b. Evenals de voorafgaande ja ren 100.- af te dragen aan het priesterstudiefonds van de K.O.B. in ons bisdom. Indienen van voor stellen naar de algemene vergade ring van de K.O.B. in het bisdom Den Bosch, die in de Paasvakantie wordt gehouden. Hierna volgt rondvraag en slui ting. Na de vergadering, 20.15 uur, zal inspecteur J. W. Gosker (o.a. bekend door zijn verkeerslessen op de TV) een voordracht met experi menten houden over „Parapsycholo gie in de praktijk". Wegens het du rende spreekverbod dat door de arts aan de geestelijk adviseur is opge legd, zal deze keer op de dag van de vergadering geen Eucharistieviering voor de leden van de afdeling plaats hebben. WEERMANTOTO Inzet f 460,- Den Helder 6; Ypenburg 8; Vlis- singen 7Eelde 7de Bilt 7Eind hoven 7 en Z. Limburg 6. De eerste prijs groot f 100,- wordt verdeeld onder: Marcel Schoemans, Wilhelminastr. 14, Waalwijk; L. van de Dungen, Hoekeinde 8, Waalwijk; A. Rijnen, Hoofdstraat 20, Kaatsheuvel; P. v. Ree, Nieuwstraat 33, Waalwijk; G. Vermue-Moonen, Mr. van Cooth- straat 33, Waalwijk en J. v. N'ue- WAALWIJK G. Verdi Volledig, in concertvorm, met medewerking van acht solisten, o.a. van de Opera Forum en Hannover. MUSIS SACRUM, donderdag 19 januari 1967 te 20.00 uur. Plaatsbespreken: dinsdag 17 januari van 19.30 tot 20.30 uur. g Entree: 3,50 t* De nauwe samenwerking tussen de duivenverenigingen C. C. Kaatsheu vel en Kaatsheuvel-West kreeg afge lopen weekeinde nog eens extra ge stalte in de vorm van een gezamenlij ke tentoonstelling, welke beide clubs in de zaal van de Gildenbond organi seerden. Aangezien vele liefhebbers rond deze tijd druk met het kweken bezig zijn, konden de verwachtingen wat 't aantal inzendingen betreft niet te hoog gespannen zijn. Zodoende wa ren er slechts 250 kleppers op deze laatste „wapenschouw" voor het a.s. vliegseizoen aanwezig, die door de heer Van Esch uit Vught op hun kwa liteiten werden beoordeeld. Aan deze tentoonstelling had men tevens een barakconcours en een loterij verbon den, waarvan de baten bestemd zijn om de jeugdleden in de gelegenheid te stellen aktief deel te hebben aan de mooie duivensport. Gezien de ani mo voor beide onderdelen, werd ook dit doel direct benadert, terwijl de be langstelling voor de geëxposeerde dieren alleszins bevredigend was. De uitslag van de keuring was: Duiven 1963 en ouder: 1 en 2 J. Muizelaar; 3. Fr. v. Woen- sel, ZEV; 4. T. v. Wezel, EV; 5. L. v. d. Velden. Doffers 1963 en ouder: 1. J. Duquesnoy; 2. B. Hoevenaar; 3 en 4 J. Muizelaar; 5. C. Spapens; 6. A. Couwenberg; 7. C. Moreval. Duiven 1964 - 1965: 1. J. Duquesnoy; 2. C. Moreval; 3. C. Spapens; 4. C. Moreval; 5. A. v. Kuijk; 6. A. Couwenberg; 7. A. Cou wenberg; 8. Gebr. Boxtel, ZEV; C. Hamers en J. Muizelaar, ZEV; G. Witteveen; C. Moreval en Muize laar. Doffers 1964 - 1965: 1. J. Muizelaar; 2. J. Duquesnoy; 3. A. Couwenberg; 4. L. Meijer; 5. L. v d. Velden; 6 en 7. A. Couwenberg; 8. J. Duquesnoy; 9. C. v. Wezel; 10. P. Hendriks; 11. M. v. d. Velden; 12 F. v. Woensel; 13. C. v. Wezel; 14. G. Witteveen, ZEV I. Muizelaar en A. Couwenberg, EV; J. Duquesnoy; M. v. d. Velden, R. v. Boxtel. Duiven 1966: 1. A. Couwenberg; 2. B. Hoevenaar; 3. P. Nerings; 4. A. Couwenberg; 5. P. Hendriks; 6. J. Duquesnoy; 7. A. v. Kuijk; 8. J. Duquesnoy, ZEV; B. Hoevenaar, EV; J. Duquesnoy. Doffers 1966: 1. A. Couwenberg; 2. C. Moreval; 3. J. Duquesnoy; 4. D. Netten; 5. L. v. d. Velden; 6. A. Couwenberg; 7. C. Spapens, ZEV; J. Duquesnoy, EV; P. v. d. Velden. Late duiven: 1. G. Witteveen; 2. L. v. d. Velden; 3. G. Witteveen, ZEV; B. Hoeve naar, EV; T. Mertens. Late doffers 1. C. Hamers; 2. M. Brokx; 3. M. Brokx, ZEV; F. v. Woensel, EV; J. Muizelaar. Mooiste doffer en duiven van de ten toonstelling: J. Muizelaar. nen, Kerkstraat 119, Waalwijk. De tweede prijs groot f 60,- wordt verdeeld onder: P. J. Elberse, Vossenveldlaan 51, Soest; D. Frankevyle, Vredestraat 18, Nijmegen; A. Horsten, Baard- wij ksestraat 18, Waalwijk; J. v. d. Wiel, Burg. v. Heijstlaan 15, Waal wijk; W. Schoemans, Wilhelmina- straat 14, Waalwijk; M. Wooning, Wilhelminaplein 7a, Kaatsheuvel; A. v. d. Gouw, Putstraat 47, Waal wijk; J. Hens- v. d. Heuvel, Gro testraat 355, Waalwijk; G. Schoe mans, Wilhelminastraat 14, Waal wijk; C. de Jong, Poolsestraat 30, Waalwijk; p.a. J. Spapens, Mr. 1 van Coothstraat 55b, Waalwijk; R. van Wees, van Brederodelaan 5, j Waalwijk; A. Vielen, Sonmanstr. 78, Rotterdam. De derde prijs groot f 40,- wordt j verdeeld onder: Marcel Schoemans, Wilhelmnastr. j 14, Waalwijk; A. Vielen, Sonman- j straat 78, Rotterdam; A. v. d. Gouw, Putstraat 47, Waalwijk; Broeder j Wilfridus, Abdij Mariënkroon en 1 Broeder Odobaco, Abdij Mariën- j kroon te Nieuwkuyk; C. Italiaan- der, Grotestraat 208, Waalwijk; Mevr. Montens, 't Vaartje 2, Was- j pik; C. Heijhuurs, Besoyensestraat j 54a, Waalwijk; P. Verwiel-Hoeve- naars, Wilhelminastraat 59, Waal- wijk; 2x L. Vigori Vielen, Sonman- straat 78 Rotterdam; M. Geldof, f Prof Kraayenhofstraat 4, Waalwijk; M. van Daelen, Putstraat 105, Waal wijk; Chr. van Oss, Burg. v. Heijst laan 12, Waalwijk; C. de Graaff, Kloosterweg 35, Waalwijk; A. v. d. heijden, Kerksraat 129, Waalwijk; Mevr. Schoemans, Wilhelminastr. 14, Waalwijk; B. Hurkmans, Paul Krügerstraat 4, Waalwijk; J. Faro Venkelstraat 19, Waalwijk; H. Hee- ren, Wilhelminastraat 30, Waalwijk; P. Bakkers, Putstraat 113, Waal wijk; P. Ophorst, Noordstraat 48, Waalwijk; P. de Werth, van Ves- semstr. 2, Waalwijk; J. IJzermans, Julianastraat 28, Waalwijk; A. Du quesnoy, Grotestraat 43, Waalwijk; Chr. Dumoulin, Grotestraat 282, Waalwijk 2x; Mevr. Nijman, Juli anastraat 26, Waalwijk 3x; J. Mau- bler, Kasteellaan 43, Waalwijk; H. Snijders, Stationsstraat 47, Waal wijk; M. in 't Groen, Prof. Treub- straat 11, Waalwijk; H. v. Muijlqn- kom, Prof. Treubstraat 3, Waal wijk; K. in 't Groen, Prof. Treub straat 11, Waalwijk; J. IJpelaar, Grotestraat 60b, Waalwijk; Mevr. Janssen, Mr. van Coothstraat 42, Waalwijk; Mevr. Dirks, Mr. van Coothstraat 33, Waalwijk; J. van Halder, Haarsteegsestraat 71, Haar steeg. Prijzen die nog niet ontvangen zijn kunnen worden afgehaald op donderdag 19 januari vanaf 7.30 u. n.m. op het hoofdkwartier Winter dijk 30a, Waalwijk. Voor de derde trekking kunt U Uw kans weer wa gen. Speel mee ten bate van AZG. AGENDA Maandag 8 uur: repetitie dames en herenkoor van Oefening en Ver maak. Woensdag 8 uur: generale repetitie N'abucco, dames en heren van Lie- dertafél Oefening en Vermaak. Donderdag 8 uur: opera Nabucco in Musis Sacrum. Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen." Musis Sacrum: Maandag en dinsdag 8.30 uur: „Raspoetin de waanzinnige monnik". In Tilburg is bij een botsing tus sen een auto en een vrachtwagen, de eerste in brand gevlogen. Twee Amerikaanse militairen van de vliegbasis Volkel kwamen hierbij om het leven. Voorts wa ren elders nog een zestal doden te betreuren. Op tal van plaatsen zijn weer ont slagen gevallen. WAALWIJK De N.V. Nederland se Schoenenunie Bloch Stibbe heeft tot op heden nog geen order uit Rusland binnen gekregen. Dit integenstelling tot berichten in ver schillende dagbladen. De heer D. Stibbe vertelde ons vanmorgen dat de onderhandelingen met Rusland wei in vergevorderd stadium ver keren. Er is echter nog geen order geplaatst. Het gaat hier om de le vering van 200.000 tot 250.000 paar damesschoenen. De produktie van de schoenen voor Rusland zal geen speciale moeilijkheden opleveren. In het be drijf, dat 60% exporteert, is men orders van deze omvang wel ge wend. De heer Stibbe vertelde ons, dat het niet de eerste maal is dat er aan Rusland geleverd wordt. Ook de onderhandelingen van de 21 andere Nederlandse schoenfabri kanten met Rusland zijn in volle gang. De heer Van Dooremalen van de Federatie van Ned. Schoenfabri kanten deelde ons mee, dat men over 14 dagen de definitieve op dracht uit Rusland verwacht voor de levering van in totaal 300.000 tot 400.000 paar dames-, kinder- en he renschoenen. Zeker is het in ieder geval dat nog bij geen enkel bedrijf in Nederland een order uit Rusland geplaatst is. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: Slee; diverse armbanden; hond; sleu telbos; heren-polshorloge; schaatsbe- schermer; portemonnaie; rijbewijs, kentekenbewijs en belastingkaart; di verse handschoenen; zilveren broche; wieldop Fiat; wieldop VW; porte monnaie; kentekenplaatje; handtas; horloge. Gevonden: Sjaal; sleutelbos; kindermuts; diver se schaatsbeschermers; groene step; kentekenbewijs; portemonnaie; verze keringsbewijs en foto's; verzekerings bewijs; regenbroek; jerrycan; zilve ren ring; hondenhalsband; kinder schoenen; portemonnaie; foxhond. GEBEDSWEEK Van 18 tot 25 januari wordt de gebedsweek voor de eenheid der Christenen gehouden. Naast dit on misbaar gebed zullen wij ook aan deze eenheid' door daden gestalte moeten geven. Om ooit tot afbraak van de bestaande scheidsmuren te kunnen komen, zullen wij elkaar beter moeten keren kennen en waarderen: Daarom zou ik willen voorstellen om tot de oprichting van een plaatselijk interkerkelijke gespreksgroep over te gaan. Blijf bij de tijd en sta niet langer aan de kant; doch zet U in voor het slagen van deze eenheid, omdat het gebed van de Heer: „dat allen één zijn", bewaarheid zal worden. B. van Hest. - Ko Prins is in Saarbrücken ge arresteerd, omdat hij zijn zoontje had ontvoerd en z'n schoonvader mishandeld. Zijn vrouw was met haar kind naar haar ouders ge vlucht, terwijl hij naar Amerika wilde naar zijn nieuwe club in Pittsburg, waar zijn vrouw niet heen wilde. SSC heeft het nieuwe jaar goed ingezet door het Zwolse Be Quick met een 30 nederlaag naar huis te zenden. De SSC-ers waren de Zwol lenaren over alle linies de baas. Dit is ook niet zo verbazendwekkend, want gedurende de gedwongen rust periode heeft trainer v. Boxtel zijn jongens terdege in conditie gehou den. Over de wedstrijd het volgende: Als scheidsrechter Roosendaal om 3 uur laat aftrappen, gaat meteen SSC ten aanval, de bal wordt ech ter direct overgenomen door Be Quick en zij belagen het doel van SSC, doch keurig ingrijpen van H. v. Peer verijdelt de pogingen van Be Quick om tot doelpunten te ko men. Even daarna gaat SSC weer ten aanval en in de 18e minuut is het raak. Den Rooijen neemt een hoekschop en plaatst daarbij de bal goed voor doel, waarbij Heymans geen fout maakt en met een keurige kopbal zijn club de leiding bezorgt. In de tweede helft gaat SSC met- (Van onze verslaggever) WAALWIJK Vrijdag vierden schoolbestuur, leraren en leerlin gen van het Dr. Mollercollege in Waalwijk feest. Het middelpunt van deze feestvreugde was de heer J. Kouters, die het heugelijke feit herdacht dat hij 25 jaar als leraar Nederlands aan dit onderwijs-insti- tuut verbonden was. De schoolge meenschap zette de heer Kouters dan ook in de bloemetjes. Dat ie 'ereen het er over eens was, dat de heer Kouters grote verdienden voor het Dr. Mollercollege heeft, bie:k wel uit de vele toespraken. Gelukwensen die overigens met tal van cadeaus vergezeld gingen. De heer J Timmermans, president curator, waz de eerste spreker die de kwaliteiten van de heer Kouters roemde. „Wij zijn U erkentelijk voer de wijze waarop gij gedurende 25 jaar als docent hebt gewerkt. Uw vak is een belangrijk onderdeel van het leerprogramma", aldus de heer Timmermans, d'ie namens het schoolbestuur en het hoofdbestuur van het OMO de jubilaris een ge schenk onder couvert aanbood. een gevaarlijk ten aanval, doch hun aanvallen vinden geen genade bij keeper Bredewold. In de 7e minuut moet keeper Bredewold echter de bal uit ht doel halen. Via de mid denlinie bouwt SSC een goede aan val op. Lagrouw brengt de bal keu rig op maat bij Den Rooijen, die zich geen minuut bedenkt en met een strak hard schot de stand op 20 brengt. SSC gaat steeds beter spelen en hun aanvallen blijven ge vaarlijk. In de 36e minuut is het andermaal raak. SSC krijgt een cor ner te nemen over links en hieruit kan door Den Rooijen de stand op 30 worden gebracht. De resteren de minuten van de wedstrijd zijn voor SSC, doch in de allerlaatste minuut gaat Be Quick nog eenmaal ten aanval en H. v. Peer veroor zaakt hierbij een overtreding bin nen de beruchte lijnen en Be Quick krijgt een strafschop toegewezen, maar niet in een doelpunt wordt omgezet. Even daarna komt het ein de van deze in de beste verstand houding gespeelde wedstrijd. „De jubilaris is een ras-Waalwij- ker. Of liever een groot-Waalwij- ker, want geboren in Besoyen, heeft hij het belangrijkste deel van zijn leven in deze plaats doorgebracht", aldus rector drs. Th. Noorman-v. d. Dussen, die in het schoolarchief was gedoken om het een en ander over het verleden van de heer Kouters te weten te komen. De heer Kouters maakte in 1931 een wat vreemde entree op de school. In mei van dat jaar werd de leerlinge Kouters in de derde klas geplaatst. Hoewel een plaatsing midden in het schooljaar meestal de nodige moei lijkheden oplevert, haalde de heer Kouters met vlag en wimpel de eindstreep. De cijferlijst bij het eindexamen vermeldt voor Neder lands het cijfer negen" aldus de rector. Na aan de Leergangen in Tilburg Nederlands te hebben gestudeerd trad de heer Kouters op 13 januari 1942 opnieuw toe tot de Moller-ge- meenschap. Nu echter als leraar. De rector herinnerde er aan, dat de jubilaris een enorme brok historie heeft meegemaakt. Zo heeft de heer Kouters als eerste docent het eind examen MMS afgenomen. Ook de overgang naar d'e nieuwe gebou wen is in de periode-Kouters" ge beurd. De rector was bijzonder dankbaar voor alles wat de jubilaris in al die jaren voor de school ge daan had. „Met uw ijver, volledige inzet en belangstelling voor alles hebt u de school een grote dienst bewezen. Wij hopen ook d'at u nog lang aan de school verbonden moogt zijn". Namens de docenten sprak drs. G. van de Loo, die de heer Kouters een waar woord-kunstenaar noem de, een redenaar bij uitstek. „Als Nederlandicus bent u gewoon on misbaar. Uw lessen blinken steed's uit door helderheid en exactheid", aldus de heer van de Loo, die ook de collegaliteit van de jubilaris roemde. Hij bood de heer Kouters een geschenk onder couvert aan. Martin IJpelaar vertolkte de ge voelens van de leerlingen. „25 jaar hebt u er aan mee geholpen de school staande te houden. Het moet overigens heerlijk zijn anderen iets te mogen leren, in plaats van alles zelf te moeten slikken. Het bijwo nen van de lessen van u, was een waar genoegen. Moge het Moller college gegeven zijn, u nog vele jaren ir het midden te hebben", aldus Martin IJpelaar, die eveneens geschenken aanbood. Dat deed ook Victor Couwenberg, die namens de redaktie van het schoolblad „Pan Optikum" sprak. De heer Kouters is sinds kort als adviseur aan dit blad verbonden. Ook drs. G. de Vries, die de heer Kouters 10 jaar heeft meegemaakt als leraar, was vol lof over de werkwijze van de jubilaris. De heer Kouters dankte in een humoristisch toespraakje alle spre kers. „U hebt van mijn feest iets bijzonders gemaakt en daarvoor ben ik u dankbaar". De bijeenkomst in de aula van de school werd opge vrolijkt door een meisjeskoor o.l.v. de heer Frans Wilmont. Ook hield een groepje meisjes nog een voor- d'racht. 's Middags werd het jaar lijks terugkerende culturele tour- nooi gehouden. Alle klassen droe gen stukken van verschillende aard voor. Winnaar werd klas 3B van de MMS. De meisjes van de klas won nen tevens de persprijs van „Pan Optikum". De verdere uitslag was: 2 klas 4A; 3 klas 5 gym.; 4 MMS 4B. De klassen 3A, 4 gym. A kregen 'n troostprijs. 7 a 7 De heer J. Timmermans overhandigt de heer J. Kouters het geschenk onder couvert. Het rikconcours dat de Spaarver- eniging „De Vriendenkring", geves tigd in café-restaurant „De Molen vliet" bij de heer A. van Cromvoirt, ter gelenheid van haar 20-jarig be- taan, organiseerde, is tot heden in alle opzichten een éclatant succes geworden. De deelname was groot en niet alleen van rikliefhebbers uit de plaats, doch ook uit Drunen en Sprang waren rikliefhebbers naar „De Molenvliet" gekomen, om een kansje te wagen naar een van de vele waardevolle prijzen, die voor dit concours beschikbaar waren ge steld. Het voornaamste was echter, dat dit concours door „De Vrienden kring", o.l.v. de heer J. de Haan, uitstekend was georganiseerd, en er gedurende de wedstrijddagen 'n buitengewoon gezellige stemming heerste in de voor dit doel uitste kend geschikte zaal van „De Mo lenvliet". De eerste avond, vrijdag 13 januari, was de uitslag als volgt: 1 Mevr. Dumoulin 145 p. (tevens damesprijs) 2 B. van Gelder 137 p 3 K. de Jong 136 p 4 Mevr. de Negro 133 p 5 J. van Gelder 132 p 6 Mej. A. Dumoulin 127 p 7 Mevr. van Gelder 114 p 8 Brouwers 1G'9 p 9 Braspenniing 107 p 10 T. van Helvoirt 104 p Op zaterdag 14 januari waren d'e prijswinnaars: 1 Fr. Kleijn 176 p. 2 J van Gelder 168 p. 3 C. Krol 144 p. 4 Mevr. Corstanje 127 p. (tevens damesprijs) 5 B, van Gelder 124 p. 6 Mevr. v. Esch uit Drunen 119 p. 7 van Esch uit Dunen 119 p. 8 L van Zon 114 p. 9 M. van de Ven 113 p. 10 J. Boons 109 p. 11 IJpelaar 108 p. Door een gehouden verloting kwamen vele gelukkigen nog in het bezit van een waardevolle prijs. Al met al is dit rikconcours tot heden goed geslaagd, waarvoor vele mid denstanders nog een prijs schon ken voor de laatste dag op zater dag 21 januari a.s. Onder deze prij zen bevindt zich ook een fraai kin derfietsje en meer andere waarde volle prijzen, zodat het voor de rik liefhebbers de moeite waard is za terdag 21 januari a.s. nog een kans je te wagen. KRUISBOOGSPORT Zaterdag j.l. had de tweede ontmoeting plaats tussen de „Schutters van Crispijn" en „Onderlinge Vriendschap" uit De Moer in café de Bie aldaar. De beste schutter van de avond was Fr. v. d. Velden van Cris pijn, met 81 punten uit 20 pijlen. Hij schoot ook de hoogste serie nl. 23 punten. Deze prestatie bezogde hem de 2e plaats. Hij heeft nu nog slechte 1 punt achter stand op de leider Arn. van Lierop, die na deze wedstrijd de kopgroep aanvoert met 161 punten. De standenlijst ziet er als volgt uit: 2. Fr. v. d. Velden; 3. M. v. d. Velden; 4. A. van Vugt; 5. C. v. d. Hoven; 6. B. van Noye; 7. H. v. d. Ven; 8. Ad van Lierop; 9. M. Schellekens; 10. W. Hamers; 11. P. v. d. Velden; 12. C. Dingemans; 13. P. v. d. Hoven; 14. H. van Brugge; 15. S. Vrin- ten. De 3e wedstrijd vindt medio februari plaats te Loon op Zand in zaal Vermeulen. - Er is nog geen spoor van dé vis- kotter en vissers gevonden, waar voor 24 kotters op zoek waren uitgevaren.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7