WAAlwijkse en lanqstRAAtse coimnt „Sirena" gaf geslaagde uit voering in „Zidewinde" Veel ongelukken door een te hoge snelheid Houd uw snelheid in toom! s.s.c «I. Boogers v/h A- v- d- Water SUCCES VOOR SPRANGSE FANFARE Daders inbraken in Loon op Zand door politie in Tilburg gegrepen -a Èm BViinister Mr. SL Biesheuvel brengt vrijdag bezoek aan Waalwijk Competitie district Kaatsheuvel KNBB Vier ontsnapten door Rijkspolitie in Kaatsheuvel gearresteerd Baardwijk R.K.C. W.S.C. D.E.S.K. Vlijmense Boys N.E.O. Prinses Irene en Prins Charles Hugo kopen villa Nederland miste 55 bedrijven Gewestelijke raad 3 februari bijeen Interkerkelijke bijeenkomst in Drunen IVSr. Ëlias VRIJDAG 20 JANUARI 1967 88e JAARGANG No. 6 De Fcho van het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p.mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Zaterdagavond gaf het fanfare corps „Sirena" in het cultureel cen trum „Zidewinde" een goed geslaag de uitvoering. De voorzitter van het corps, de heer Jac. Vos, sprak een welkomstwoord tot de ruim driehon derd aanwezigen en richtte zich hier bij in het bijzonder tot het Gemeente bestuur dat voltallig met hun dames aanwezig was, beschermvrouwe, me vrouw Oerlemans-De Roon en de da mes van Eeuivijk en Colet. Het Heusdense toneelgezelschap dat zijn dertig-jarig bestaan mag her denken en haar jubileumstuk hier voor de eerste maal opvoerde werd eveneens een welkom toegeroepen. Nadat de voorzitter allen een genoeg lijke avond had toegewenst werden door de muziekvereniging een viertal nummers ten gehore gebracht onder leiding van haar directeur, de heer Verheijden. Het Heusdens Toneel bracht hierna op de planken 'n klucht in drie bedrijven „In de vergulde os hetwelk op een keurige en correcte wijze werd gespeeld. De acteurs en actrices kweten zich goed van hun taak, zodat de aanwezigen konden genieten van hun spel. De voorzitter, de heer Vos, dankte Heusdens Toneel voor de wijze waarop ze hun klucht voor het voetlicht hadden gebracht, waarbij hij aan de actrices een ruiker overhandigde. De heer J. Timmersmans, voorzit ter-regisseur van Heusdens Toneel sprak hierna nog een dankwoord, waarin hij allereerst de gemeente Sprang-Capelle feliciteerde met dit prachtige gebouw. Het was, aldus De politie te Tilburg is tot arres tatie overgegaan van de gebroeders B., resp. 25 en 20 jaar, wonende al daar, die er van worden verdacht, en dit intussen hebben bekend, zich aan een groot aantal inbraken te hebben schuldig gemaakt in Loon op Zand en Tilburg. De arrestatie kwam tot stand in samenwerking met de Rijks politie te Kaatsheuvel, 'en dank zij 'n tip van een inwoner van Loon op Zand. Vorige week donderdagavond zag de heer S. in de Weteringstraat te Loon op Zand omstreeks 10 uur een tweetal personen achter zijn woning rondsluipen. Hij ging op onderzoek uit. waarop het tweetal in een auto in 'de richting Tilburg verdween. De heer S. zette met zijn wagen meteen de achtervolging in, maar moest deze wegens benzinegebrek echter opge ven. Wel had hij kans gezien het nummer van de auto nog te noteren nog te noteren. Met dit belangrijk ge geven begaf de heer S. zich naar de Rijkspolitie in zijn woonplaats. Daar bleek in de loop van de avond en de volgende dag dat er op twee plaat sen was ingebroken in de Wetering straat, namelijk in een schoenfabriek en een bungalow, waarbij de buit be stond uit een draagbare radio, een bedrag aan geld en een slof sigaret ten. Op verzoek van de Rijkspolitie heeft de recherche in Tilburg nage gaan waar de betrokken auto thuis hoorde. Op het betreffende adres werden twee personen, de gebr. B., gearresteerd, die bij hun verhoor be kenden zich aan de vergrijpen in Loon op Zand te hebben schuldig gemaakt. Bij het verhoor is tevens klaarheid gekomen in een groot aantal inbra ken, welke in de afgelopen maanden te Tilburg werden bedreven en waar in de beide broers met nog twee an dere Tilburgers eveneens de hand hebben gehad. Een van deze laatsten was maar bij een inbraak betrokken en zal binnen kort op vrije voeten worden gesteld, doch de andere drie zullen worden voorgeleid aan de of ficier van Justitie te Breda. spreker, voor ons een lust om in dit gebouw te mogen spelen en we heb ben dan ook uitermate ons best ge- j daan. en hij hoopte dat de uitvoering bij de aanwezigen in de smaak was I gevallen. Spreker dankte voor de uit- j nodiging hier te mogen komen met j Heusdens Toneel. Na nog een verlo- ting te hebben gehouden sloot de j voorzitter deze goed geslaagde avond 1 met een dankwoord tot alle aanwe- zigen. WAALWIJK - Vrijdag brengt mi- nisier mr B. W. Biesheuvel, vice-mi nister, president en minister van Landbouw en Visserij een bezoek aan Waalwijk en het Land van Heusden en Altena. De minister zal omstreeks half vier, vrijdagmiddag, in Almkerk arriveren. Hij zal een tocht langs en kele ruilverkavelingsobjecten maken en een bedrijf bezoeken. Om half 6 wordt de minister in het gebouw van de Kamer van Koophandel in Waal wijk ontvangen. Mr Biesheuvel heeft hier een be spreking met het bestuur van de Ka mer van Koophandel. Hierbij zullen ook de voorzitter en secretaris van 't Stadsgewest Waalwijk en de voorzit ter en secretaris van het Streekge- west Land van Heusden en Altena aanwezig zijn. Na afloop van het be zoek, omstreeks half acht, wordt de pers in de gelegenheid gesteld nader met minister Biesheuvel kennis te maken. Omstreeks 8 uur zal de mi nister weer uit Waalwijk vertrekken. Door de 9 - 0 overwinning op NAS 2 blijft HKS 2 leider in het algemeen klassement. L. v. d. Wouw en G. Musters speelden beiden 1.69 gem. J. Rombouts 2.62 en H. Timmers 1.72. W. van Dongen bleef steken met één carambole verschil. KTO 2 blijft de leider goed volgen. Met 3 punten achterstand bezette dit team de tweede plaats. D. Netten speelde 2.80; M. v. d. Linden 2.25; J. Poo lers 2.10 en A. Footers 2.38. De Efteling 2 verloor met zes ca ramboles 4 kostbare punten aan Eu- phonia 2. K. Kemmeren speelde niet minder dan 4.48. J. Hendriks wist in 16 beurten zijn 63 car. vol te ma ken wat een gemiddelde van 3.93 be tekent. G. van Dongen kwam 4 car. te kort voor de twee punten want zijn zijn tegenstander H. v. d. Velden speelde 2.62. L. v. d. Velden wist in 27 beurten te winnen waarbij K. Kemmeren die een moyenne van 2.00 speelde, nog twee car. te kort kwam voor de twee kostbare punten. De uitslagen klasse C 3: De Efteling 2 - Euphonia 2 5-4 KTO 2 Nooit Volleerd 1 9-0 HKS 2 - NAS 2 9-0 j De stand op heden in C 3 is als I volgt 1. HKS 2 49 -8 2. KTO 2 46-8 j 3. Efteling 2 40-7 4. Euphonia 2 37 -8 5. NAS 2 27 -8 6. KOT 2 25-7 i 7. Nooit Volleerd 1 19-8 In café-restaurant P. van Dun wor den het komende weekeinde de Per soonlijke Kampioenschappen le klas voortgezet. De aanvangstijden zijn: vrijdag 19.00 uur; zaterdag 15.00 u.; dinsdag 14.00 uur. - In Rome is een brug ingestort, waarbij 3 mensen het leven verlo ren. - In China wordt tussen Rode Gar disten en boeren hevig gevochten en gemoord. De Rijkspolitie te Kaatsheuvel heeft dinsdagmiddag in een buitenwijk tus sen Capelle en Kaatsheuvel vier jon gens in) de kraag gegrepen, die zon dagavond waren ontvlucht uit het ob servatiecentrum kamp „Overberg" te Amerongen. Het waren de 16-jarige M. J. P. B. uit Kaatsheuvel, de 19- jarige M.C.S. uit Raamsdonksveer de 18-jarige Th. H. B. uit Helmond en de 18-jarige G. H. M. uit Alme lo. De vier jongens werden door de Rijkspolitie uit Kaatsheuvel toeval lig op de Dreefseweg gesignaleerd, toen zij na een dienstreis naar Breda huiswaarts keerde. Een van de man schappen herkende onmiddellijk de uit Kaatsheuvel afkomstige knaap die in verband met zijn deel in een aan tal diefstallen vorige maand op trans port was gesteld en in feite dus thans te zitten. Voordat tot aanhouding in bovengenoemd strafkamp behoorde kon worden overgegaan, had het vier tal, dat in kletsnatte kleren ronddool de en er bovendien verwilderd en uit geput uitzag, via de weilanden de vlucht genomen en was spoedig ver dwenen, zodat de politie de achter volging moest opgeven. Na een dienstbespreking onder leiding van de groepscommandant begaven zes manschappen in twee auto's 's mid dags zich op pad en werd tevens de politie in Dongen en Sprang-Capelle gewaarschuwd naar de vluchtelingen uit te kijken. Inmiddels waren deze in de omgeving van de Hoge Zand- schel - Nieuwevaart in Sprang-Ca pelle terecht gekomen, waar zij bij een boerderij aanklopten om een glas water. Gezien hun verwaarloosde uiterlijk, vertrouwden de bewoners de zaak niet en lieten via buren telefo nisch de politie waarschuwen. On danks z'n wanhopige situatie pro beerde een van hen bij de komst van de politie nog te ontsnappen, maar de overigen lieten zich zonder vetzet meenemen. VOOR DE ECHTE LIMBURGSE VLA naar Banketbakkerij Loeffstraat 89, Waalwijk tel. 2985 o.a. abrikozenvla kruimelvla pruimenvla appelvla rijstevla kersenvla open abrikozenvla open ananasvla 0.45 1.25 2.50 5.50 1.25 2.50 5.50 0.45 1.25 2.50 5.50 0.45 0.45 0.45 0.50 5.50 5.50 1.25 2.50 1.25 2.50 1.50 3.00 6.50 3.00 en 6.50 3.00 en 6.50 Weekend-reklame: 5 APPELCARREE's voor 1.50 TRUFFELS met slagroom bereid, eigen fabrikaat, 0.90 per 100 gr PROGNOSES van de clubs Voor a.s. zondag is voor Baard wijk een thuiswedstrijd vastge steld en wel tegen Gilze. Dit is 't tegenstander die Baardwijk in de ze competitie nog niet heeft ont moet. Deze club staat in de mid denmoot van de ranglijst en als zij zondag winnen staan ze als me degegadigde voor een der boven ste plaatsen. Dit wil niet zeggen dat Baardwijk al bij voorbaat ver loren heeft. Baardwijkers, jullie dienen toch wel bewust te worden dat er rap voor eigen publiek moet worden getoond, dat jullie niet op de onderste plaatsen thuishoort, maar door domme pech en weinig geluk daar terecht zijn gekomen. Dus a.s. zondag allemaal je uiterste best gedaan. In verband met de plaatselijke derby RKCRWB is de aanvang van dé wedstrijd nog onbekend, doch zie hiervoor de aanplakbiljet ten. De leiding is in handen van de heer J. de Voogd. Het verd'ere programma luidt: Be Ready 3Baardwijk 4 DESK 5Baardwijk 5 We zullen hopen, dat het deze keer geen driemaal scheepsrecht zal gaan worden en dat de wed strijd doorgang zal vinden. Beide ploegen hebben het grootste be lang bij deze wedstrijd: RKC, om dat bij winst versteviging van de positie inhoudt en bij verlies nade ring van de concurrentie zal ge geven. En voor RWB, omdat bij winst een verdere verwijdering van de degradatiezone kan impliceren, en bij verlies haar in de onderste regionen doet belanden. Beide elf tallen hebben afgelopen zondag niet zo'n beste indruk achtergela ten. RKC speelde gelijk tegen Uno Animo en RWB verloor van Rood Wit. Het is en blijft echter een derby, waarvan de uitslag van te voren nooit vaststaat. RKC is mis schien lichtelijk favoriet, maar men mag zich hierdoor niet laten intimideren, want RWB staat be kend als een ploeg, die van de eer ste tot de laatste minuut voor de overwinning blijft vechten. RKC zal een grotere dosis animo op moe ten brengen dan de vorige week; en ook zal het moreel 100% dienen te zijn. Scheidsrechter is de heer P. Kommeren. Het tweede elftal gaat naar Roo sendaal en we wensen hen veel succes. Verder wensen wij J. Heu- veling, reserve keeper van het eer ste elftal, die in Breda in het zie kenhuis ligt vanwege een been breuk, opgelopen tijdens de wed strijd Baronie 3RKC 2, van harte beterschap. Verdere programma: Veerse Boys 4RKC 3 RWB 3—RKC 4 DESK 4—RKC 5 Zondag a.s. gaat WSC op bezoek bij RKSSS. Deze pittige tegenstan der die op moment in de onderste regionen is gehuisvest, zal het de Waalwijkers zeer lastig maken en voor hen zelf is een of twee punt jes geen overbodige luxe. Trouwens de Waalwijkers, moeten er van nu af aan op berekend zijn, dat er in het verloop der competitie geen enkele soepele tegenstander meer is, nu zij het met de Gestelnaren moeten uitmaken wie de top zal ne men of behouden. WSC-ers breng de 2 punten mee naar Waalwijk. Scheidsrechter is de heer J. v. d. Vijver. Het verdere programma luidt: Concordia SVD 2—WSC 2 RKDVC 5—WSC 6 A.s. zondag gaan de Dessers naar Raamsdonksveer voor de streek- derby tegen Veerse Boys, dat het als nieuweling in deze afdeling zeer goed doet, gezien de 12 winst punten welke zij uit 13 wedstrijden wisten te behalen. Het moet wel zeer raar lopen als Veerse Boys zich dit seizoen niet in de le klas zal handhaven. De Dessers maak ten zondag te Budei een matte in druk, en als de ontmoeting tegen Veerse Boys winst moet opleveren, dan zal er zeer beslist uit een an der vaatje getapt moeten worden. In geen geval mag verzuimd wor den de bal direct te spelen, want hierin ligt het element verrassing, en verder zal met snelle, open aan vallen geopereerd moeten worden. Scheidsrechter is de heer G. Gout. Om twaalf uur speelt DESK 2 thuis tegen Taxandria 2, terwijl in de jeugd-hoofdklasse de wedstrijd NOADDESK op het programma staat. Daar de Boys voor de competitie vrij zijn, hebben zij Uno Animo bereid gevonden een vriendschap pelijke wedstrijd te komen spelen in Vlijmen. Dit is een mooie gele genheid voor de Boys, om zich wat in te spelen, voor de nog komende competitiewedstrijden. Aanv. 2.30 u In afd. 2C van de zaterdagmid dagcompetitie 2e klasse van de KNVB speelt SSC zaterdag weer een thuiswedstrijd en wel tegen de Harderwijkse club VVOG. In de uitwedstrijd werd het een gelijk spel. Naar mate de competitie ech ter verder vorderde zijn de SSC- ers technisch sterk vooruitgegaan, hetgeen wel bewezen wordt door ee fraaie overwinningen die men nadien behaalde. Ook voor zater dag mikken wij op SSC. Het elf tal komt weer geheel volledig in het veld. De leiding is in handen van de heer Van Öyen uit Eind hoven. Aanvang 3 uur. Verdere wedstrijden: SSC 2—ONI 2 Veerse BoysSSC 3 Good Luck 4SSC 4 Als het weer geen parten speelt zal NEO zaterdag in een uitwed strijd de strijd moeten aanbinden tegen Zoutelande. De eerste wed strijd won NEO met 6-1, dus er zal nu ook gewonnen moeten wor den. Maar dan zullen ze toch alle maal hun uiterste best moeten doen. Zoutelande lis inatuurlijk op re vanche belust. Het vertrek is be paald om 11.15 uur en supporters kunnen zich nog opgeven bij de heer K. van Dongen. Verder programa liudt: Sprang 2ONI FCHSprang 3 Olympia '60 3Sprang 4 Snelheid heeft u wanneer u hard rijdt. Ook heeft u snelheid als u lang zaam rijdt. Een automobilist, die een vaart van 100 km per uur heeft en door een trein met 120 km per uur wordt ingehaalddenkt: „Wat rijdt die trein hard"! Vanuit een straal vliegtuig lijkt het of diezelfde trein voorkruipt. Voor een fietser is 100 km per uur heel snel, voor een piloot een slakke- gang. Snelheid is aanpassen van het voertuig aan de situatie waarin het verkeert. Binnen de bebouwde kom houdt u zich in ieder geval aan de maximum toegestane snelheid. Bui ten de bebouwde kom regelt u uw snelheid zeker naar de omstandighe den de normale gang van het verkeer. Beperking van het zicht op de weg door een bocht, heuveltop, mist re gen, nevel, duisternis, tegenzon vraagt altijd matiging van uw snel heid. Ook minder goede gesteldheid van het wegdek door kuilen, kinder hoofdjes, ijzel, sneeuw, regen en bla deren op de natte weg vraagt altijd matiging van uw snelheid. Wanneer u met uw vervoermiddel de volgende dag op pad moet, luis ter dan de avond van te voren - of 's morgens vroeg - naar de wegen informatiedienst en de weerberichten. Zet uw wekker vroeger. Ga bij mist, regen sneeuw, storm of andere slech te weersomstandigheden eerder weg. U heeft dan de tijd. U kunt uw snel heid dan regelen naar de omstandig heden. Met andere woorden Houdt uw snelheid in toom! In tegenstelling tot alle berichten over de eventuele aankoop door prins Bernhard, ten behoeve van prinses Irene en prins Charles Hugo, van een groot landgoed in de omgeving van de Spaanse plaats Vinaroz deelt het secretariaat van prins Charles Hugo mee dat het prinselijk paar een kleine villa in de buitenwijken van Madrid heeft gekocht, waar het op korte termijn zullen gaan wonen. „Door onvoldoende medewerking van de overheid is de vestiging van 55 buitenlandse industrieën de laat ste jaren aan ons land voorbijgegaan. Zij hebben zich vrijwel alle in België gevestigd. Dit is een verontrustende en gevaarlijke ontwikkeling" Dit zei dinsdagavond de heer C. F. van der Peijl, lid van de Tweede Kamer voor de CHU, op een bijeen komst. Ten aanzien van de olie- en aardgas-exploitatie en de le vering van met name aardgas aan ver scheidene West-Europese landen zei de heer Van der Peijl dat de Neder landse concurrentie en onderhande lingspositie zeer is verzwakt. „De Engelse markt voor Nederlands aard gas is al geheel gesloten en ook de levering van aardgas aan andere West-Europese landen loopt gevaar" aldus het Kamerlid, dat een en ander met name in verband met de heersen de werkloosheid zeer betreurde. WAALWIJK - De leden van de gewestelijke raad van het stadsge west Waalwijk komen vrijdag 3 fe bruari om half 8 bijeen voor 'n open bare vergadering. Op de agenda staat: voorstel tot benoeming van een secretaris en een penningmeester van het stadsgewest en tot voorziening inzake het bureau van het stadsgewest. Het dagelijks bestuur van het stadsgewest stelt voor het bureau van het stadsgewest onder te brengen ter gemeentesecretaris van Waalwijk en mr J. Kuijpers (gemeen tesecretaris) te benoemen tot secreta ris en penningmeester van het stads gewest Waalwijk. Ook zullen de reis- en verblijfkosten van de leden van de gewestelijke raad en de leden van het dagelijks bestuur worden vastgesteld. Verder staan op de agenda de voor stellen tot het aangaan van een reke ning-courant overeenkomst met de gemeente Waalwijk en tot het vast stellen van de ontwerpbegroting .67. Volgende week dinsdagavond om acht uur wordt in de R.K. kerk aan het Raadhuisplein in Drunen een in terkerkelijke bijeenkomst gehouden in het kader van de Internationale Gebedsweek voor de eenheid onder de Christenen. Medewerking aan deze kerkdienst verlenen deken J. Werner, pastoor C. Meeuwese (St. Jozefparochie in Dru nen) dominee W. Barkema (Geref. predikant te Waalwijk) en dominee J. van 't Kruis (Herv. predikant te Drunen). Het Baardwijks - Drunens kerkkoor o.l.v. de heer R. Jansen zal deze bijeenkomst muzikaal omlijsten. Mr Elias, een der bekendste jour nalisten van ons land is op reis naar Tunis, in de trein tussen Amsterdam en Brussel op 66-jarige leeftijd plot seling overleden. Mr Elias begon zijn loopbaan bij de N.R.U., werkte mee aan Elsevier (Praevaria). De Haagse Courant en de Volkskrant. Hij werd geboren te Den Bosch, waar zijn vader E. Elias, een der twee directeuren was van Van den Bergh s schoenfabrieken, een der grootste van die tijd in ons land.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 17