wAalwijkse en UnqstRAAtse couRant Regering helpt industrie beter op gang Atog 9 form meubelen JÉ Uitgaan in het weekend Twee zusters Theresia- klooster te Waalwijk vierden zilveren jubiieum Rechtsbijstandverzekering W. Timmermans Zonen i >1 ucm r i Gemeenschapshuis Musis Sacrum Apollo Romantica Lido uitsluitend verkrijgbaar BRIEF AAN TWEEDE KAMER pail Zij Straatrover ontneemt slager 7000 gulden Prijsreduktie Vi@r dodere bij aardgasontploffing King Kong van 1W* Complete Woning inrichting Soekarno smeekt ©rei vergiffenis Drama in gezin van wielrenner Opstelwedstrijd Lions - International I Receptie Cadeaus &fet komplot der geweldenaars KVP-presentgirls trekken mee met verkiezings- karavaan Tarzan de geweldige De minnares Compagnons in de misdaad f 3-1erenklecllnq ve "Waalwijk Y VA' </- wm-ïï' SaSvo^s in het hooggebergte Eva VRIJDAG 20 JANUARI 1967 88e JAARGANG No. 6 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Door de regering wordt extra geld beschikbaar gesteld voor bedrij ven, die zich in Zuid- en Midden Limburg en in het noorden van Nederland gaan vestigen. Deze maatregelen hebben ten doel, deze gebieden aantrekkelijker te make - voor nieuwe bedrijven en de structurele moeilijkheden op te lossen. Minister Bakker (Economi sche Zaken) en onderminister Van Son (Industrialisatie) schrijven dit in een brief aan de Tweede Kamer. De belangrijkste maatregelen zijn: een investeringspremie van 25 pet. tot 3 miljoen gulden op vaste ac tiva (grond, gebouwen en machi nes): toegezegde premies worden als voorschot gegeven; deelneming van de staat in nieuwe onderne mingen; rentesubsidies van maxi maal 3 pet. Bovendien zijn voo- het noorden van toepassing verklaard twee maatregelen dia al gelden voor Limburg: staatsgarantie voor kre dieten en speciale faciliteiten voor de vestiging van bedrijven in de dienstensector, vooral administra tieve bedrijven. Drs Bakker en drs. Van Son zeggen dat de extra maat regelen nodig zijn omdat de om standigheden in het noorden en Limburg (Zuid-Limburg tot en met Roermond) zich hebben gewijzigd. De prijsreductie van 50 pet. op industrieterrein blijft bestaan, even als de premie van 30 tot 60 gulden per m2 bebouwd oppervlak. Naar keuze zal de ondernemer in plaats hiervan gebruik kunnen maken van de premie van 25 pet. over de investeringen in grond, gebouwen en machines met een maxilmum van drie miljoen. De nieuwe maatregel is gunstig voor kapitaalintensieve bedrijven. De oude regeling kan voordelig zijn voor bedrijven die veel grond en gebouwen nodig hebben en naar verhouding weinig kapitaal in. ma- Een felle brand', die naar alle waarschijnlijkheid veroorzaakt is door een aardgasontploffing, heeft te Maastricht het leven gekost aan een echtpaar, hun ongeveer 5-jarige kind en een kostganger. Een vrouw die uit het raam sprong, werd ge wond. chines steken. Tenslotte zal de regering op gro te schaal in het buitenland reclame maken voor de vestiging van on dernemingen in Nederland, speci aal in de stimuleringsgebieden. De aanvragen van buitenlandse onder nemers zullen evenals enkele jaren geleden behandeld worden door het Ministerie van Economi sche Zaken in Den Haag. Dit zal de buitenlander veel tijd en werk besparen, aldus de bewindsleden. De aangekondigde maatregelen moeten zo spoedig mogelijk in wer king treden. Nadere uitwerking van het nieuwe beleid volgt op kor te termijn. Tevens zal de regering bij de Tweede Kamer spoedig wetsvoor stellen indienen over de financieie gevolgen van het beleid voor de begroting. I TILBURG PIUSPLEIN 26-33 tel. 33080 Busdiensten lijn 2 en 6 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur Ter gelegenheid van 't zilveren kloos- terfeest van de Eerw. Zusters Mari anne Hafkenscheid (overste van 't St. Theresiaklooster in Waalwijk) en Werenfridus Derksen (hoofd van de kraamafdeling van het St. Nicolaas- ziekenhuis). Zr. Marianne, Amster damse van geboorte, verblijft sindt twee en 'n half jaar in Waalwijk ter wijl Zr. Werenfridus hier nu 8 jaar werkzaam is en Rotterdamse van ge boorte. Beide zusters zijn van de so- Aantal verkeersongevallen neemt toe Aantal processen-verbaal vermindert Verhaal van schade steeds moeilijker Makelaars in Assurantiën Grotestraat 341, WAALWIJK telef. 04160 - 4131 President Soekarno, op wie steeds meer kritiek loskomt wegens zijn po litiek ,die het land op de rand van de afgrond heeft gebracht, heeft het Indonesische volk en de rest van de wereld vergiffenis gevraagd voor zijn fouten. Soekarno legde zijn verklaring donderdagochtend af tijdens een rede bij gelegenheid van 't Mohammedaan se Nieuwjaar in het Vrijheidspaleis in tegenwoordigheid van de ministers burgelijke en militaire autoriteiten en buitenlandse diplomaten. „Er bestaan geen mensen zonder fouten' aldus de president. „Maar mensen krijgen altijd kans, hun fouten te herstellen. In de moskee kunnen zij verantwoor ding afleggen van hun daden en vra gen, of men hun de juiste weg wil wijzen". De minister van Buitenlandse Zaken heeft Soekarno verzocht af te treden. De Belgische wielrenner Jos Ver- achtert heeft dinsdagmorgen na een echtelijke twist zijn 33-jarige vrouw vermoord. Na zijn daad pleegde de 34-jarige stayer zelfmoord. Het zeven jaar oude zoontje van de wielrenner vond het levenloze lichaam van zijn moeder. Ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van Lions-International heeft de vereniging onlangs een opstelwed strijd uitgeschreven. Winnaar van de ze wedstrijd in de kring Waalwijk is de heer Frank Hilwig, Burchtstraat 3 in Heusden geworden. Maandag 23 januari zal hem deze prijs, met een oorkonde, in besloten kring worden uitgereikt. De heer Hil wig dingt nu mee naar de prijs van district 110 B van Lions Internatio nal. ciëteit van J. M. J. uit Den Bosch. 's Morgens om 7 uur had in de kapel van het klooster een Eucharis tieviering plaats, waarbij de H. Mis werd opgedragen door rector A. Weyling. Tijdens deze viering be lichtte de rector de veranderingen binnen de kloostergemeenschap. Drs. Schreden, econoom van het zieken- huis bood in de loop van de voormid- dag namens de ziekenhuisgemeen- 1 schap een geschenk aan. i i I De receptie, maandagmiddag, trok enorm veel belangstelling. Het recep- tieboek bevotte ruim 200 handteke- ningen w.o. van de plaatselijke gees telijkheid met aan het hoofd deken P. Maessen, van de doktoren die aan 1 het ziekenhuis zijn verbonden en van de plaatselijke huisartsen. Verder be merkten wij het verplegend personeel van ziekenhuis en Medisch Centrum, een deputatie van het bestuur van 't ziekentriduum, het hoofd van de St. Petrusscholen, broeder Otmar, de cud-directeur der Gemeentebedrijven de heer Van Vliet, aalmoezenier L. v. Berkel, Maatschappelijk Werkster roej. Hoffmans, de eerw. heerLunter, modorator van het Dr. Mollercollege met pater Bak, docent aan dit colle ge en nog vele anderen w.o. 'n groot aantal dankbare moeders en kinderen die Jn het verleden met één van beide zusters in aanraking kwamen. Er waren een schat van bloemen en geschenken. Naast een grote ge vulde bloemenbak van het kerkbe stuur van de parochie St. Jan en vele andere fraaie bloemstukken, waren er echter ook ontelbare kleine bloe- mentuiltjes door kinderen aangebo den die hiermede eveneens de jubi lerende zusters wilden danken, kort om het was een demonstratie van dankbaarheid die weldadig aandeed en de beide jubilaressen zeer zeker goed zal hebben gedaan. Zij zullen hun zilveren kloosterfeest niet ge makkelijk vergeten. Ook wij van „De Echo" beiden haar graag onze geluk wensen aan en hopen dat zij nog ve le jaren hun zegenrijk werk zullen mogen voortzetten. Deze film die jaren geleden gro te successen boekte is weer terug. King Kong, de enige tientallen me ters hoge gorilla is de figuur waar alles om draait. Een filmpreducer heeft vernomen dat op een klein eilandje ongewone dingen gebeu ren en wij daar een film gaan ma ken. Hij ontdekt dat 't „ongewone" bestaat uit King Kong en nog meer voorhistorische monsters. Het meest is hij toch wel geïn teresseerd in King Kong. Hij be dwelmd hem met gas om hem zo te kunnen vervoeren naar New York waar hij hem ten toon wil stellen. Het beest wordt echter zo kwaad wanneer fotograven hem met blitz- licht overdonderen dat hij zijn me ters d'ikke boeien weet te verbre ken en met een vrouw in zijn hand een ware terreur begint, hij landt bovenop het Empire State Building. De luchtmacht wordt te hulp ge roepen maar de verdediging blijkt best te gaan. Hij frommelt de ge vechtsvliegtuigen in elkaar en met zijn grote voeten verpulvert hij di verse wolkenkrabbers. Wanneer hij zijn beide handen gaat gebruiken legt hij het meisje neer waardoor zij in veiligheid kan worden ge bracht. Steeds opnieuw stijgen ge vechtsvliegtuigen op om hem te beschieten, waartegen hij het dan toch moet afleggen. Deze film is een meesterlijke truccagefilm die ook nu bij zijn te rugkeer groot succes heeft. Vrijdag en zondag 14 jaar. De geweldenaars zijn gevangenen die wanneer zij werk en voeding kunnen krijgen eerder vrijgelaten worden. Twee van deze mannen weten een erfgenaam van een houtzagerij over te halen deze mannen aan te nemen om hen in de gelegenheid te stellen er weer bovenop te ko men. Zij hebben daar echter een bedoeling mee die zij niet aan Va lentin vertellen. Een van de gevan genen heeft twee vrienden namelijk onschuldig in de gevangenis laten belanden. Mick en Laurent wil len daardoor de kans te baat ne men zodra de bewuste man bij Va lentin komt werken wraak te ne men. Zaterdag, maandag en dinsdag 14 j. Vijftien charmante KVP-present girls, die zullen meetrekken met de KVP verkiezingskaravaan, heb ben zich j.l. zaterdag in Den Bosch gepresenteerd. Deze girls zullen de candidaten voor de Tweede Kamer, die van 16 januari tot en met 13 februari ongeveer 84 Brabantse Ge meenten zullen bezoeken, begelei den en assisteren. Deze present-girls dragen een voudige, smaakvolle mantelpakjes van kant met satijn gevoerd. In de kleuren crème, bleu of paars, op een donkergrijze flanel-mantel met lichtgrijze kraag en zakgarneringen is het wapen KVP in rood' gebor duurd. Het uniform wordt gecom- pleteert door een kleurige schotse- ruit sjaal. De dames, waarvan de jongste 16 en de oudste 25 jaar is, hebben voorts een zwarte lak-beautycase die iedere avond gevuld is met klei ne cadeautjes als ballpoints, sleu- teïetuis, portemonneetjes, sleutel hangers en zelfklevende KVP-vig- nets. De KVP hecht veel waarde aan dit charmante wapen en de dames hebben er zin in. De present- girls werken pro deo en toch zal deze campagne de kas van de KVP ongeveer f 10.0&0 lichter maken. De girls zijn dochters van voor aanstaande KVP-functionarissen en de meeste zijn lid van de KVP. Tarzan de geweldige is een met aktie geladen film met nieuwe avonturen van Tarzan. Tarzan we derom gespeeld door Gordon Scott, de poulairste van alle junglekonin gen maakt een gevaarlijke reis dwars door de woeste Afrikaanse jungle om een gevaarlijke moor denaar aan de politie over te leveren Hij wordt vergezeld door 3 man nen en 2 vrouwen die niet gewend' zijn aan de wildernis en wordt voort durend achtervolgd door de vader en 2 broers van de moordenaar, die wraak op Tarzan willen ne men. Deze vreemde groep maakt opwindende avonturen mee, die in een spannende climax eindigen. De film werd grotendeels in Kenya opgenomen en meer dan dïiizend mannen van de Masai- en de Ki- kuyu-stammen hebben aan deze film meegewerkt. Zondag 3 uur 14 jaar Met Max von Syöow en Bibi An- öerssoiï in de hoofdrollen is deze film van Vilgot Sjöman op het filmfestival te Berlijn bekroond met de gouden beer. Dit gevoelsdrama speelt in de 4 jaargetijden. Een vrolijk meisje zien we wanneer zij een verhou ding aangaat met een getrouwde man een bezorgd meisje worden. Het is dan inmiddels herfst gewor den. In de winter besluit ze haar vriend op de hoogte te brengen van hetgeen zich in de zomer en herfst heeft afgespeeld. En tenslot te in de lente neemt ze van beide mannen afscheid om geheel er gens anders opnieuw te beginnen. Vrijdag 11 uur 18 jaar. Ursula Andress als „Zij", de vrouw die in deze film onsterfelijk is en tevens 'n stad bezit die zij met ijze ren hand regeert en die vrijwel nie mand kan vinden. Alleen door het feit dat zij al 2900 jaar op een man wacht krijgt Majoor Leo Vincey samen met 2 vrienden de gelegen heid de stad te bezoeken om daar als vorsten verder te leven. Haar is het echter alleen om Leo te doen, die sprekend op haar ge liefde van 2000 jaar terug lijkt en aan wie zij haar onsterfelijkheid wil overgeven omdat zij haar eigen macht ziet krimpen. En Leo die al zoveel ontberingen heeft geleden op weg naar de stad stemt toe. Donderdag tot en met zondag 14 j. Joe Baron, detective bij de afd. moordzaken leeft samen met zijn vrouw Lisa een lux leventje boven hun stand. Maar als de aandelen Zaterdagmorgen is in de Wild zanglaan in Amsterdam de slager H. A. de Lamarre van f. 7.000, - be roofd. De man was in de vroege morgen bezig zijn auto met vlees te laden (zijn slagerij is in Amsterdam-noord) en ging daarna zijn huis weer binnen om zijn tas met geld te halen. De sla ger heeft n.l. de gewoonte iedere dag zijn handelskapitaal mee naar huis te nemen. Toen hij opnieuw buiten kwam werd hij opgewacht door een man, die iets wat op een pistool leek, in zijn hand hield. De Lamarre werd gesommeerd de tas met geld (7000 gulden) op de grond te gooien, waar na de man met pistool en tas weg vluchtte. De slager kon slechts een vaag signalement geven. -V v "Y? die Lisa bezit plotseling geen ren te meer uitbetalen raken beiden in paniek. Baron ziet zijn kans schoon om aan geld te raken door een onder zoek in te stellen bij de arts van Tild'en bij wie een enorm bedrag gestolen is. Het is niet de dader waarnaar hij op zoek is maar het geld. Zijn collega Delanos heeft hem echter door en wil meedelen in de winst. Van Tilden echter heeft de beide compagnons door en zet voor hen een val op. Deze intrige zit vol aktie en kent maar weinig momenten van rust. Zaterdag zondag dinsdag en woens dag 18 jaar. De tijd waarin Steve Judd ver maard was Ms een onverschrokken sheriff is reeds lang voorbij. Toch krijgt hij de kans te tonen dat hij nog onverschrokken is. Hij moet goud vervoeren, en be waken. Twee helpers vindt hij in de personen Westrum en Heek. De verbitterde Westrum blijkt echter eigen plannen met het goud te heb ben en stelt daarvan Heek op de hoogte die er wat voor voelt mits Judd meedoet. Onderweg blijkt niet alleen het goud te bewaken maar ook een meisje dat van huis is weggelopen en wil trouwen met een gouddelver. Op het 'meisje wordt Heek dan verliefd maar de trouwpartij gaat door. Op het drankgelag dat daarop volgt wordt het meisje gedesillussiooneerd door de gedragingen van haar nieuw bakken man. Ze gaat de goudbe wakers weer achterna. Wanneer zij weer bij elkaar zijn komen de ak- ties pas goed los. De echtgenoot stelt een val op. Heek en Westrum maken plannen met het goud en Heek tevens met hét meisje. En dan is de beurt aan Judd om te la ten zien hoe hij zich nog kan laten gelden. Zondag 3 uur. Eva en Tyvlan. Zij kunnen el kaar niet vinden maar elkaar evenmin loslaten. Beiden hebben geen vertrouwen in zichzelf maar willen wel vertrouwen in elkaar hebben. Eva is een call-girl, enkel omdat ze alleen in haar fantasie nog wer kelijk van een man kan houden. Tevens kan zij hierdoor haar ma teriële hebzucht wat bevredigen. Tyvian heeft onder zijn naam een boek gepubliceerd dat in feite door zijn overleden broer werd geschre ven. De roem die hij zich daarmee verwierf doen hem jaren op de voorpagina's van de kranten plaat sen. Dat is wat hij wilde. Niet op deze manier, maar er bleef hem niets ander over. Beiden voelen zich hierdoor verstoten door de maat schappij. Ze voelen zich de last opgelegd door de maatschappij, om dat dje iets dergelijks niet kan dulden. In feite zijn zijzelf fout gegaan. Ze moeten er mee voort gaan omdat ze beseffen dat wan neer zij beiden er mee zouden op houden er totaal niet meer is voer hen. Vrijdag 11 uur en zaterdag 11.45 u. Zaterdagavond treden na enkele maanden van afwezigheid Don De- vil and the Drifters op. Nog steeds behoren zij tot Nederlands beste beat-groeps. Zondagavond komen Q 65 terug om een hele avond te verzorgen. Enige weken terug werkten zij nog mee aan een filmimpressie waar bij niet gesproken of gezongen werd. De plaat deed het dit keer voor hen. Zondag echter zullen zij hun luidsprekers ver open zetten. Zaterdagavond bal met Les Com- pains. Met John Desmares vormen zij een orkest dat er beslist mag zijn. Hoewel Tilburg nu met zijn beatgroeps bovenaan zit draagt dit orkest beslist een naam die van lange duur zal zijn. Zaterdagavond het vertrouwde Duke City Sextet met Bob Smit. Al zijn zij dan niet plotseling op de Nederlandse hitparades omhoog geschoten, toch. blijkt Bob Smit en het Sextet in heel het land bekend heid te genieten. Het is niet alleen meer Radio Ve ronica die dagelijks platen van dit Sextet draait. Ook de drie Neder landse Hilversums gaan meedoen. Zondagmiddag de Rowdies en zondagavond' The All Stars met zang van Ton Kalberg.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9