Raadsleden vol lof over sluitende gemeentebegroting WAALWIJK WAARDERING VOOR WERK COLLEGE B. EN W. IN SPRANG-CAPELLE 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JAN. 1967 2 Onderwijs- vergoedingen vastgesteld Begroting Overeenkomst tussen AVRO en Televizier voor samenwerking Riolering Top-biljarter Henk Scholten door IC.N.B.B. gestraft Boerenleenbank Geertruidenberg in nieuw gebouw Drie kinderen bij brand omgekomen Mej. A. Figee 25 jaar bij Aveha Carnavalvereniging „De Kaaischijters" maakt programma bekend Jaaroverzicht KNRV geeft somber beeld Ned. scheepvaart Bankoverval in Vaals De hoofdmoot van de raadsvergadering van Sprang-Capelle vormde vrijdagavond de behandeling van de gemeentebegroting voor 1967 Verschillende sprekers staken hun voldoening over het feit dat deze sluitend kon worden aangeboden niet onder stoelen of banken en dankten de burgemeester en het college voor wat in het afge lopen jaar bereikt werd. Na de opening sprak burgemeester M. van Prooijen zijn gebruikelijke nieuwjaarsrede uit, die elders in dit blad is opgenomen. De overige agendapunten waren vrijwel uitsluitend hamerstukken. Machtiging werd verleend tot het verstrekken van voorschotten op de per 1 januari 1967 te treffen salarismaatrege len voor het gemeente personeel wat een salarisverhoging van 4% betekent. Een aantal onderwijsmaatregelen werden goedgekeurd, waarbij het bedrag per leerling ex art. 55 bis der lager-onderwijswet voor 1967 werd vastgesteld op f. 78, - en ovor de bijzondere ULO op f. 110,- De heer Rijken achtte dit laatste bedrag te laag. De oorzaak hiervan was volgens hem dat de ULO noe te weinig bevolkt is en de vaste lasten te hoog zijn. Hij verzocht hiermee voor de toekomst rekening te willen houden. De heer Kuijsten sloot zich bij de mening van de heer Rijken aan. De voorschotten op de vergoeding van de exploitatiekosten werden vast gesteld op f. 21.242, - voor de Chr. school te Sprang, f. 12.126, - voor de Chr. school te Capelle en 9.716,67 gulden voor de ULO. De voorschot ten en vergoedingen voor de kleuter scholen werden vastgesteld voor het aantal kleuters resp. op f. 2130, - en f. 1260,87 voor de bijzondere kleuterschool te Sprang en op 3195,- en 1037,61 gulden voor die te Ca pelle, terwijl voor de school te Sprang een voorschot op de vergoeding ex art. 126 der Kleuteronderwijswet voor 1967 werd vastgesteld op f. 2321,96 (zgn. eigenaarsvergoe ding). Bij de vaststelling van de ver goeding art. der Kleuteronderwijswet over .1962 en 1963 voor de kleuter school te Sprang merkte de heer Kuijsten op blij te zijn met de nog te ontvangen bedragen van resp. 356,82 en 416,66 gulden, maar betreurt het dat de minister zover achter loopt, wat door de voorzitter werd beaamd, maar daar is niets aan te doen. Een viertal raadsleden hielden zo genaamde algemene beschouwingen, achtereenvolgens de heren Genuit, De Vries, Kuijsten en Winkelman. De heer Genuit was tevreden, maar niet voldaan, want er wachten nog steeds voorzieningen die geen uitstel meer kunnen lijden en hij wees op de wan toestanden op vele plaatsen in de ge meente door het ontbreken van rio lering. Verder was hij niet tevreden met de 17 toegewezen woningen en drong aan op het bouwen van eni ge grotere woningen en op de nood zakelijke vervanging van vele krot woningen. Hij hekelde de bureaucra tie van de verschillende instanties en wees bij het programma van kapi- taalswerken er op dat de kosten van restauratie van de standaardmolen hoger worden hoe langer men hier mee wacht en vroeg nogmaals of het niet mogelijk was na de restauratie een of andere bestemming aan de molen te geven. De heer De Vries wees er op dat diverse straten op onderhoudsbeur ten wachten, b.v. de Schoolstraat. Verder wees hij op een stuk grond tussen Emmastraat en Nassaustraat, waar het krioelt van de ratten, wat hij een gevaar voor de volksgezondheid noemde. Hij raadde aan zuinig te doen met kapitaalswerken en vroeg om meer bus wachthuisjes. Hij wees er voorts op dat Ged. Staten niet alle woningwetwoningen verdeeld hadden en hoopte dat Sprang-Capelle mee zou delen in het overschot. Hij maak te zijn beklag over de gezingszorg waarvoor de gemeente subsidie geeft. Het zou zijn voorgekomen dat een gezinsverzorgster had aangeraden kinderen naar de Chr. school te stu ren om meer kans op hulp te hebben en vroeg of een verpleegster iets der gelijks mocht zeggen. Dat er een te kort aan financiën was kon z.i. niet anders, maar hij was toch blij dat zijn fractie steeds had meegewerkt aan de tot stand gekomen voorzieningen. Hij dankte tenslotte de voorzitter voor zijn vooruitstrevende blik. De heer Kuijsten sprak namens de C.H.-fractie en wees op de moeilijke financiële positie van de gemeente, maar vond het een troost dat dit ook voor de particuliere bedrijven gold. Hij wees op de noodzakelijkheid van uitbreiding van het zwembad en op die van scholenbouw, die hem zwaar op het hart ligt en waarmee ondanks pogingen weinig resultaat werd be reikt en men bedrogen is uitgekomen. Zou ook hier meer publiciteit resul taat kunnen geven, vroeg hij. Al blijft de sociale zorg grote sub sidie eisen, hij zou daarop toch niet willen beknibbelen. Ten slotte zegde hij het college alle steun van zijn fractie toe en vroeg nog om meer busverbindingen. Namens de fractie Gemeentebelangen voerde de heer Winkelman het woord, die zei dat 't college zich uitstekend van zijn taak heeft gekweten en wees daarbij op het belang van de sporthal, waarin spoedig het gymnastiek-onderwijs voor de jeugd metterdaad kan aan vangen. Het college was zeer diligent met de totstandkoming van uitbrei dingsplannen en hij juichte toe dat deze van riolering voorzien worden, maar dat betekent nog geen zuive ringsinstallatie 'en als medicus zegt hij dat dit een gevaar betekent voor de volksgezondheidwant dat zou een kritieke situatie kunnen scheppen bij het uitbreken van een epidemie. Ver der sprak de heer Winkelman over de toestand in Nederland. De voorzitter beantwoordde de sprekers breedvoerig. Tot de heer Genuit zei hij, dat ook B. en W. veel meer hadden willen doen en zette voorts de kwestie van de rio lering vanaf het begin van de plan nen tot nu toe uiteen. Het nieuwe plan moet men niet concreet zien, maar het gaat er om dat het zover kan komen dat er iets gedaan moet worden. De heer De Vries wees hij er op dat op het door hem genoemde ter rein een plantsoen zal worden aan gelegd en voorts dat door de ge meente reeds meermalen rattenbe- strijdingsmiddelen zijn toegepast, maar de bevolking moet geen etens resten die de ratten lokken, daar deponeren, want dan helpt de be strijding niet. Wat de opmerking tot zuinigheid betrof, antwoordde de voorzitter, dat de overheid moet De AVRO en de omroepstichting Radio en Televisie Nederland, RTN, hebben tot samenwerking besloten. Ook tussen de N.V. en de AVRO is een overeenkomst gesloten. Dit betekent o.m., dat de pro grammagegevens van de AVRO-bo- de zullen worden opgenomen in 't weekblad Televizier, dat tot nu toe zijn „spoorboekjes" samenstelde uit de „vrije nieuwsgaring". Pogingen om ook de TROS in de samenwer king te betrekken, hebben geen re sultaat opgeleverd. Mr. J. M. Lan- dré, hoofd van de TROS, deelde donderdagavond via de televie mee, dat zijn omroep er de voorkeur aan geeft onafhankelijk te blijven. Naar verluidt zal de heer Ch. G. Matser, burgemeester van Arnhem en de voorzitter van de RTN, tot vice-voorzitter van de AVRO wor den benoemd. Aan de leden van de AVRO zal worden gevraagd of zij zich op het weekblad Televizier willen abonneren dan wel de AV RO-bode wensen te behouden. Van AVRO-zijde werd medegedeeld, dat beide bladen naast elkaar zullen blijven bestaan. De eerste berichten over de sa menwerking AVRO-RTN-Televizier zijn in Hilversum nogal hard aan gekomen. De AVRO heeft ruim 400 duizend leden en de RTN 260 dui zend. Televizier telt 600.000 abon- nés. Theoretisch gaat het hier om een organisatie die een miljoen le den zou kunnen omvatten. Geruch ten over een fusie waren er gerui me tijd. Als gevolg van de opval lende ledenwinst die de AVRO de laatste maanden heeft geboekt, als ook van de herhaalde besprekingen tussen de RTN en het ministerie van Cultuur over een zendvergun ning voor de Televizieromroep, had den weinigen deze wending nu verwacht. zorgen voor een behoorlijk leef- en woonklimaat. Onze mensen moeten van dezelfde voorzieningen kunnen profiteren als elders. Wat de bus wachthuisjes betreft, zal men dit bekijken en wat de klacht over de gezinszorg betreft, zegt de voorzit ter dat dit, als het waar is, volko men onjuist is en niet mag voor komen. Sprekend tot de heer Kuijsten, merkte de voorzitter op, dat de ge meente alleen kan lenen van de Bank van Ned. Gemeenten. In over leg in het Stadsgewest, zal zeker gesproken worden over onze ge meente als woongëmeente. Op een vraag van de heer De Vos of de particuliere bouw vrij is, zei de voorzitter, dat de gesubsidi eerde bouw niet vrij is, de niet-ge- subsidieerde bouw is in handen van het gemeentebestuur gelegd. Wat de uitbreiding van 't zwem bad betreft, zegt de burgemeester dat het op topdagen ook elders vol is; het moet afgestemd worden op gemiddelden. Het diepe gedeelte zou moeten worden uitgebreid, maar de uit te voeren werken zullen tegen elkaar moeten worden afgewogen en dan zou de riolering nu priori teit moeten hebben. De sporthal zal vermoedelijk in april geopend kun nen worden. Over meer publiciteit voor woningbouw zal worden ge dacht en met de BBA zal over bete re busverbindingen worden gespro ken. Met de heer Winkelman was de voorzitter blij met de tot stand ge komen objecten en wat de riolering betreft in verband met de volksge zondheid, is hij het geheel met de heer Winkelman eens en men zal zijn best doen om te bereiken wat mogelijk is. Zijn filippica tegen de inflatie noemt de voorzitter een van de grootste kwalen van onze tijd. De heer Dekkers vroeg nog aan dacht voor de molen, waar hij meende dat de overheid in gebreke was gebleven deze te onderhouden. Hij wees er in het bijzonder op dat de wieken bij tijden van stand moe ten worden veranderd. Verder wees hij op het ongewenste dat in de Ho- gevaart steeds hetzelfde water blijft, wat een vies geval is en vroeg ver der om in elk der drie woonkernen een telefooncel. Tenslotte vroeg hij steun voor de IJsvereniging, waar de verlichting werd vernield en ge stolen. De voorzitter wees de heer Dek kers er op dat Monumentenzorg de mogelijkheid tot restauratie van de molen bekijkt. Tot zover kan er niets aan gedaan worden. De water stand in de Hogevaart is volgens hem een kwestie van het water schap. De heer Van Prooyen zegde toe contact met de PTT op te zul len nemen voor wat betreft 't plaat sen van telefooncellen. Als de IJs vereniging zich met een specificatie tot de gemeente wendt, zal de mo gelijkheid tot een bijdrage worden bekeken. Na nog enkele opmerkingen van algemene aard, werd de begroting zonder hoofdelijke stemming aange nomen. De topbiljarter Henk Scholte is door het bestuur van de Kon. Neder landse Biljartbond voor de duur van een maand (van 23 januari tot 22 fe bruari) uitgesloten van deelneming aan het officiële wedstrijdwezen. De ze straf is Scholte opgelegd naar aan leiding van het gezegde: „Ik ga met die vent niet eten" in een interview met Vrij Nederland. De heer Scholte doelde met deze woorden op de voor zitter van de KNBB, de heer P. van Engelen. Bij de strafoplegging heeft het be stuur van de KNBB overwogen, dat Scholte de gebezigde uitlating heeft erkend en daarvoor zijn excuses heeft aangeboden, terwijl hij in een verdere verklaring had betoogd dat bedoelde woorden geen rancuneus of opzette lijk beledigend karakter droegen, het geen als een verzachtende omstandig heid kan worden gezien. Er is Schol te medegedeeld dat hij tegen de straf in beroep kan gaan bij de beroepska mer oost van de KNBB. Maar een ingesteld beroep schorst de tenuit voerlegging van de straf niet. De ge strafte speler houdt vol, dat ze hem hebben gezocht. Dat blijkt wel volgens hem uit het feit, dat hij alleen maar niet mag uitkomen in wedstrij den, maar wel in demonstratie's. Hij speelt nu binnenkort op Texel met Ceulemans en verzorgt hij met Marty in Parijs een demonstratie, doch hij zal niet kunnen deelnemen aan het nationaal kampioenschap anker-kader 71-2 dat in Rotterdam wordt ge speeld. Wel aan het Nederlands kampioen schap libre dat van 23 tot en met 26 februari in Lierop door de club van Scholte wordt georganiseerdwant juist voor het begin van dit tournooi loopt zijn straf af. Burgemeester Mr J. Faure van de gemeente Geertruidenberg, heeft woensdagmiddag in deze plaats de nieuwbouw voor de Boerenleenbank officieel geopend. De burgemeester deed dit door de centrale entree van dit bijzonder fraaie pand te openen. Sinds de oprichting ervan in 1912 heeft de Boerenleenbank in Geertrui denberg al heel wat adressen gekend. Na vele omzwervingen is men thans op een vaste plaats aangeland. Het aantal spaarrekeningen nam sinds 1920 toe van 112 tot 4215. In die zelfde periode groeiden de saldi van de spaarrekeningen van f. 190.000,- tot f. 7.025.000, - In 1966 had de bank een totaalomzet van f. 85.769.000,- Drie kinderen van het gezin Wil lems te Bocholtz in zuid Limburg zijn donderdagnacht bij een brand op de zolderverdieping omgekomen. zijn woonden daar met hun ouders. In hetzelfde gebouw woonden nog 6 andere gezinnen. De heer en mevrouw Willems waren niet thuis. De ander bewoners konden zich tijdig redden. De oorzaak van de brand is niet bekend. De moedige pogingen van de brandweer om de kinderen te red den namen veel tijd in beslag. De heer Willems en zijn echtgenote beleefden het slot van het drama mee. De vader haalde zelf zijn zoontje Martin van anderhalf jaar uit het bedje op de kamer van de ouders. Het kind leefde nadien nog even. De twee ander kinderen, de 3-jarige Eddy en zijn zusje Anita (4) werden door de brandweer lieden uit dezelfde kamer gehaald. De kinderen zouden wellicht in le ven gebleven zijn, als ze niet in paniek naar de kamer van hun ouders gerend waren. Op donderdag 2 februari 1967, hoopt Mej. A. II. Th. Figee, Laag einde 65d te Waalwijk, haar zilve ren jubileum te vieren bij het Le- vensmiddelenbedr. André van Hilst N.V. te Waalwijk. Velen zullen Mej. Figee kennen, daar zij praktisch gedurende heel deze tijd werkzaam is geweest als hoofd van de factuurafdelïng. Velen van het personeel hebben dan ook regelmatig contact met haar. Gedurende die 25 jaar heeft zij zich doen kennen door plichts betrachting en ijver voor het be drijf, zodat dit jubileum, dat een mijlpaal in het leven van de jubi- laresse betekent, niet ongèmerkt voorbij zal gaan. Des morgens zal zij om 10.30 uur op het direktie- kantoor worden gehuldigd. GESLAAGD Op het onlangs te Eindhoven ge houden praktijkexamen machine- schrijven volgens het tienvinger- systeem, slaagden onderstaande candidaten. Toos de Rouw, Elly de Graaff, Lia Leijtens, Francien Hendriks, Marie- Jose Kolsteren en Mary Schoemans allen uit Waalwijk. Nellie de Rooy uit Sprang-Capelle. Marian Ververs Jeanette van Rijswijk en Margriet Span allen uit Kaatsheuvel. Geslaagden genoten hun opleiding bij de heer L. v. d. Leur, Mr. van Coothstraat 75, Waalwijk.. VIERDE TREKKING WEERMAN TOTO ZATERDAG 28 JAN. 1967 Totale inzet 444,75. Den Helder 7, Ypenburg 10, Vlis- singen 9, Eelde 9, Twente 9, De Bilt 10, Eindhoven 10, Z.-Limburg 11. De eerste prijs, 6 goede tempera turen, gaat naar: J. J. Heijnen, Thorbeckelaan 18, Waalwijk. De tweede prijs, groot 60, wordt verdeeld onder: J. M. G. IJ- pelaar, Grotestr. 60 b, Waalwijk-, F. de Brouwer, Vredesplein 6, Waalwijk; M. M. Duquesnoy, Van Vessemstr. 57, Waalwijk; J. M. W. Kobben, Wilhelminastr. 73, Waal wijk; I. C. Dutmer, Empel; M. J. C. F. Spapéns, v. Limburg Stierurn- laan 135, Tilburg. De derde prijs, groot 40, wordt verdeeld onder: M. v. Hees been, Burg. v. d. Klokkenlaan 37, Waalwijk; W. G. Jansen, Brugstr. 24, Den Bosch; Leo van Woensel, Loeffstraat 58, Waalwijk; Schilders, v. Brederodelaan 2, Waalwijk; J. Th. Muller, Kasteellaan 43, Waal wijk; J. de Ronde, Victoriestraat 25, Waalwijk; Van Boven, v. Bredero delaan 10, Waalwijk; L. Montens, Vaartje 2, Waspik; S. Vermeer, Vaartje 2, Waspik; Broeder Wilfrie- dus, Abdij Mariënkroon, Nieuw- kuijk; J. Spapens, Mr. van Cooth straat 55 b, Waalwijk; J. P. A. van Oyen, Laageinde 65 a, Waalwijk. De laatste trekking zal plaats vin den zaterdag 4 februari a.s. Win een prijs en neem deze laatste kans waar. Speel mee, ten bate van de A.Z.G. RWB-JEUGDTOTO De inzet was deze week f 1059,-. Ie prijs H. Sülsters-Rij kers, Em mastraat 44, Sprang; L. v. d. Ven, Kraayenhoflaan 11, Waalwijk en H. Muskens, Besoyenseistraat 118, Waalwijk. Zij hebben het bedrag precies geraden en ontvangen hier voor f 52,95. 2e prijs R. Kleevens, Beatrixstr. 44, Waalwijk; A. v. d. Hoven, Juli- anastraat 68, Sprang en M. v. Veld hoven, Reliefstraat 2a, Waalwijk. Zij hebben geraden f 1059,01 en ont vangen ieder f 35,30. 3e prijs. J. van Beek, Wilgenweg 2, Waalwijk. Hij heeft geraden f 1059,05 en ontvangt f 52,95. De jeugdcommissie dankt ieder een heel hartelijk voor hun deel name aan deze geslaagde jeugdtoto en het hoopt dat u nog een keer meedoet voor de lie week die is n.l. voor de Atletiekvereniging ,,A.C. Waalwijk", waarvoor RWB de opbrengst beschikbaar heeft gesteld. Nogmaals wat het voor RWB betreft, 't was voortreffelijk KARNAVAL WSC Op zondag 5 februari a.s. gaat WSC karnaval vieren. Om 8 uur begint het feest o.l.v. het orkest ,,The Ryhtm Fine" en gedurende de gehele avond zijn er attrakties. In Hotel „De Twee Kolommen" zal dit gebeuren plaats vinden en zo als bekend' zal het er weer vrolijk toegaan. Verdere mededelingen in clubblad „Goal". Voor we ons wagen om een geheel programma-overzicht te geven voor 't komende carnavalsfeestmaakt Zijne Hoogheid Prins Jul I 'en zijne Raad van Elf met hunne Hofdames bekend hoe zij de eerste dag van de vier car navalsdagen zullen doorbrengen. Op zaterdag 4 februari wordt Prins Jul I op het Hoogeinde om 3 uur verwacht, die daar dan zal wor den onthaald door zijn Raad van Elf met gevolg. Daarna zal een rondrit worden gemaakt door Waalwijk-oost. Deze, rondrit wordt opgeluisterd door het Jachthoorncorps, die er dan aan bij zullen dragen dat de cornavals- stemming er in Baardwijk al vroeg inzet. Na de rondrit wordt een be zoek gebracht aan het bejaardente huis „St. Clemenshof", waar iedere bewoner op een zeer leuke verrassing kan rekenen. Na dit bezoek gaat heel het gevolg naar het clubhuis, waar vandaar uit wordt vertrokken om s-avonds het zijne er bij te dragen om in het Gemeenschapshuis het carna valsbal in Baardwijk op zeer grote wijze in te zetten. Voor het verdere programma van de Prins Jul I en zijn Raad hopen we vrijdag 3 februari nog nader terug te komen. VROUWENBEWEGING VAN HET N.K.V. AFD. WAALWIJK Nu men weer aan de tweede helft van januari is, gaan de gedachten uit naar de volgende ledenvergadering, die wordt gehouden op donderdag 2 februari, 's avonds om 8 uur in de zaal van de Teseriasohool. Deze keer zal de geestelijk adviseur, L. v. Ber- kel, zelf een korte inleiding geven over het onderwerp; „Bidden in het gezin". Na de korte inleiding krijgt men de kans om er samen over te praten en vragen te stellen. Verder zal er nog het een en andere gezegd worden over de volgende ledenver gadering, die de jaarvergadering zal zijn, te houden in maart en waarbij èr weer een wisseling in het bestuur zal zijn. Het is belangrijk dat de le den hiervan op de hoogte zijn. Dan staat er ook nog een excursie op het program op dinsdag 21 februari naar de „Heinekes" in Den Bosch. Men verwacht donderdag 2 februari weer een grote opkomst. O.W.v.O.C. O.W.v.O.C. heeft zich goed her steld van de vorige week geleden nederlaag. In een (spannende )en goed gespeelde wedstrijd werd niet 21 gewonnen. O.W.v.O.C. won de eenste set vrij gemakkelijk met 15 tegen 10, maar moest in de tweede set de eer laten aan dé tegenstan der, Odulphus, 13—15. De derde en beslissende set verliep bijzonder spannend. De uitslag was tenslotte 17—15. FRAAIE RESULTATEN VAN „KUNST EN KRACHT" Gisteren heeft Kunst en Kracht de jeugdcompetitie goed ingezet. In haar oefenlokaal ontving zij de di verse jeugdafdelingen van SHJ uit Drunen. In een spannende en spor tieve strijd wisten zowel de meis jes-junioren als de meisjes-aspiran ten van Kunst en Kracht de over winning in de wacht te slepen. Bij de jongens bleken de junio ren van SHJ de besten, terwijl de jongens-aspiranten van Kunst en Kracht die van SHJ de baas wisten te blijven. Het werd dus een vrij ruime overwinning voor Kunst en Kracht. Aan de districtskampioenschap pen, die zondag 22 januari te Oss werden gehouden, hebben ook een 6-tal meisjes van Kunst en Kracht deelgenomen. Zij wisten in dit elite gezelschap tot fraaie prestaties te komen. Bij de dames kwamen in totaal 23 turnsters uit. Marij Schoemans van Kunst en Kracht bereikte de 7e, Netty de Brouwer de 8e en Jeanne Pullens de 16e plaats Bij de meisjes-junioren waren in totaa] 27 deelneemsters. Hier plaat sten Carla Verheijden zich 7e, Cor- ry Pullens 9e en Ine Smits 11e. Aangezien de beste IC' van elke afdeling bij de wedstrijdploeg van het district worden ingedeeld zijn er van Kunst en Kracht dus 4 meis jes in deze districtsploeg gekomen, waarin ze een speciale wedstrijd training krijgen. RWB-JEUGD De jeugdcommissie van RWB heeft voor de jeugdleden van 7 tot en met 16 jaar weer een tweetal in teressante uitstapjes op het pro gramma staan. Men kan mee naar de wedstrijd Nederland jeugdBel gië jeugd op woensdag 15 februari in Tilburg en naar Willem IIFije- noord op zondag 26 februari. Beide wedstrijden beginnen om half drie. Men kan hier gratis naar toe, maar de jongens dienen zich dan wel vóór vrijdag 3 februari op te geven bij Clubhuis RWB, of bij Fr. V. d. Gouw, Molenstraat 22, L. Did- den, v. Overschiestraat 3 of II. Bruurmijn, Gen. Bothastraat 26. PUPILLEN-TOURNOOl DEN HAAG Met 2 machtige 2e plaatsen zijn dé RWB-pupillen hier goed voor de dag gekomen, temeer daar hier aan werd deelgenomen door elf tallen, die reeds 3 seizoenen aan zaalvoetbal deelnemen. De A-pupillen behaalden 3 over winningen, 1 gelijkspel, terwijl lx werd verloren. De B-pupillen wonnen 2x, speel den 2x gelijk en verloren ook lx. Gezien de zeer sterke bezetting van dit tournooi is het resultaat zeer goed te noemen, ook de orga nisatie liet niets te wensen over. 's Morgens om 10 uur werd begon nen en de wedstrijden waren 's middags niet één minuut over tijd beëidigd, zodat ook weer tijdig de thuisreis aanvaard kon worden Als bijzondere attractie hebben ook de betaalde scheidsrechters, de heren Aalbrecht en van Oostrum, enkele wedstrijden geleid. De wederzijdse contacten die er met de diverse verenigingen ge legd zijn, zijn zeker de moeite waard. Zo zijn er nu reeds aan schrijvingen om komende zomer aan pupillentournooien deel te ne men van o.a. ADO en Voorburg. Tot slot van dit fantastische tour nooi kregen alle deelnemers van dé 72 voetbalclubs een prachtig vaan tje als aandenken aan deze mooie sportdag. Zoals reeds verwacht wasj is dit inderdaad een onvergetelijke sportdag geworden. Het jaaroverzicht 1966 van de Ko ninklijke Nederlandse Redersvereni ging geeft een somber beeld van de Nederlandse scheepvaart: Een verdere teruggang van het Ne derlandse aandeel in het internatio nale zeetransport. Een daling van de tonnage aan passagiersschepen, aan vrachtschepen en kustvaarders met ca. 50.00 brt.: een daling van het vraohtenpeil; sterk gestegen kosten en een ongunstig belastingsklimaat; toegenomen concurrentie van de ont wikkelingslanden Een lichtpuntje in het verslag: de tankervloot is in 1966 met 150.000 ton brt. toegenomen. Het gaat hier om enkele op de Antillen ingeschre ven tankers van een der grote olie maatschappijen. Het aantal Neder landse schepen was per eind 1966 1389 (v. j. 1439). Totale inhoud in brt. in 1966: 4.836.000, (v.j. 4. 744- duizend). Het ziet er naar uit zo laat het verslag merken - dat Ne derlandse reders door de kostenstij gingen en het fiscale klimaat in eigen land hun nieuwe schepen wel eens on der vreemde vlag kunnen laten varen. Het gemiddelde vrachtenpeil bleef in 1966 beneden dat van 't vorige jaar, mede onder invloed van het in de vaart komen van vele nieuwe tankers en steeds grotere bulkcarriers. In de lijnvaart (60 procent van de vloot) was de hoeveelheid lading niet onbe vredigend, bij de wilde vaart en de tankvaart is de markt in het begin van 1966 sterk gedaald. Iets meer dan 9000 gulden hebben drie bankrovers vrijdagmorgen in Vaals buitgemaakt bij een overval op het kantoor van de Algemene Barik Nederland aan de Maastrichterlaan. Na de overval verdwenen ze in een witte Opel Rekord met het Neder landse kenteken GF 78-63 naar Bel gië. Vandaar zijn ze later in de voor middag via de Belgisch-Duitse door laatpost Bildgen naar Duitsland ge gaan. Daar is de politie hun spoor nog bijster. Bij de opsporing ge leid door kapitein W. Schaafsma van het district Maastricht van de rijks politie - zijn de opsporingsdiensten in Beigië en Duitsland ingeschakeld. - Van de drie beklaagden, die voor de rechtbank in München terecht staan, wegens moord of medewer king tot moord op 100.000 Ne derlandse joden, hebben er twee bekend. Alleen de vrouwelijke be klaagde hield vol dat haar van de dood op de gedeporteerden niets hekend was, zij meende dat ze naar een rustoord gingen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 2