Burgemeester M. v. Prschenkt veel aandacht aa Raad Waalwijk vergadert donderdag 2 februari IN NIEUWJAARSREDE Loop der bevolking in Sprang-Capelle Agenda raadsvergadering van Waalwijk DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JAN. 1967 3 Onderwijs Flatgebouw Recreatie Economie Stadsgewest Financiële positie b. vertrek 61 78 39 49 103 26 106 110 181 65 194 139 3479 127 3352 152 291 3411 6890 132 259 3279 6631 Drie Amerikaanse ruimtevaarders verbrand Caruavalprogramma vara Loon op Zand Vrachtauto reed in op 9 kinderen SPRANG-CAPELLE Tijdens de raadsvergadering van vrijdagavond heef burgemeester M. van Prooijen van Sprang-Capelle zijn nieuw jaarsrede uitgesproken. De burgemeester stond geruime tijd stil bij het onderwerp volkshuisvesting en planologie. Volgens hem kan, ten zij een extra contingent woningwetwoningen wordt toegewezen, voor lopig nog niet van een evenwicht worden gesproken. De lijst van wo ningzoekenden telt momenteel 255 personen tegen 248 in januari 1966 en 178 in januari 1965. De heer v. Prooijen sprak zijn teeleurstelling er over uit dat voor 1967 slechts 17 woningwetwoningen zijn toegewe zen tegen 28 in 1966. De verruiming van de bouwmogelijkheden in de particuliere sector zal volgens spreker op de plaatselijke woning markt geen tegenwicht bieden. Hij wees er verder op dat in onze pro vincie ten plattelande onrust is ontstaan door de mededeling van Ge deputeerde Staten, dat het streven er op gericht moet zijn, de woning wetwoningen in de toekomst daar te brengen waar de behoefte hier aan het grootst is, te weten in de steden. „Ik kan me niet aan de gedach ten onttrekken", zo vervolgde de heer v. Prooijen, „dat deze opvat ting wellicht een rol heeft gespeeld bij de verdeling van het provinciaal contingent woningwetwoningen '67. Naar mijn mening ziet die opvat ting echter voorbij aan het feit, dat ook in de kleinere randgemeenten van de grotere industriegemeenten vele werkers uit de industrie en ambacht woonachtig zijn en dus de zelfde behoefte aan woningwetwo ningen bestaat, terwijl in die kleine gemeenten verhoudingsgewijs min der particuliere bouw plaats vindt dan in de grotere gemeenten. In de laatstgenoemde worden nog al vaak grote complexen woningen voor de verkoop gebouwd. E.T.I.-rapporten hebben uitgewezen, dat in Sprang- Capelle in 1960 10% van de man nelijke beroepsbevolking werkzaam was in de agrarische sector. Op dit moment is dat percentage zeker niet hoger dan 12 a 14. De rest werkt in de industrie en dien- sten-sector. Daarbij komt, dat in de gemeenten waar de industrie is ge vestigd, juist veelal ook het leiding gevend en middelbaar personeel woonachtig blijft, dat zich juist in de vakmansklasse bevindt, die zich j wel de bouw of hoop van een eigen j woning, kan permitteren en dan ook de ruggegraat van de particuliere woningbouw vormt. Uit de gegevens van de volkstel ling 1960 blijkt, dat wanneer we het aantal belastingplichtigen in Sprang Capelle naar inkomensklasse verge lijken met de Langstraat, Noord- Brabant en het Rijk, vooral de in komensgroep van 30006000 rela tief sterk vertegenwoordigd is. Daar entegen staat een relatief zwakke bezetting van de inkomensgroepen boven de 6000 gulden. Dit gold voor 1960, verhoudings gewijs geldt dit nu nog. En dit wordt veroorzaakt door het feit, d,at in deze gemeente, waar velen werken in de industrieën in aangrenzende gemeenten, juist die middenmoot der bevolking, die gevormd wordt door middelbaar en leidinggevend personeel ontbreekt. Daarom blijft de particuliere bouw alhier relatief achter bij die in andere gemeenten, daarom is de behoefte aan woning wetwoningen te dezer plaatse zo bizonder groot en daarom is Sprang- Capelle voor haar ontwikkeling juist zo op de woningwetbouw aan gewezen. Ik vraag mij dan ook af of Ged. Staten ook aan deze facto ren voldoende aandacht schenken. Als de industrie geconcentreerd wordt in de grotere gemeenten, maar de randgemeenten waar vele werknemers van die industrie wo nen, onvoldoende woningwetwonin gen krijgen, waardoor zij zich niet tot woongemeente kunnen ontwik kelen, dan zijn zij tot verpaupering gedoemd. Overigens geldt de woningwet voor alle gemeenten in ons land. Het zou m.i. dan ook niet juist zijn, indien door hantering van de contingentskraan die wet op het punt van de sociale bouw aan de economisch zwakkeren te platte lande niet gelijke kansen zou bie den als aan die in de stad.. Maar keer ik terug naar onze plaatselijke woningproductie gedu rende 1966. In dat jaar kwamen 58 woningen gereed, n.l.: 31 woning wetwoningen (contingent 1965); 12 particuliere gesubsidieerde wonin gen; 7 particuliere niet-gesubsidi- eerde woningen; 8 particuliere in vrije tijd gebouwde woningen. Op 31 december 1966 waren in aanbouw 73 woningen, te weten: 62 woningwetwoningen, waarvan 30 op korte termijn gereed komen; 2 par ticuliere gesubsidieerde woningen; 9 particuliere niet-gesubsidieerde woningen. De bouw van een nieuw school gebouw ten behoeve van de bijzon dere school aan de Heistraat is thans een kwestie van financierings middelen, waarvoor een verzoek aan het Ministerie is gedaan. Voor de bouw van nieuwe school gebouwen t.b.v. de bijzondere school te Sprang en aan de Zuidhollandse- dijk, zijn nog steeds plannen tot realisering d.m.v. een bouwstroom aanhangig, waarin op dit moment echter ook weinig schot zit, mede uit hoofde van de schaarste aan fi nancieringsmiddelen. De zgn. Mammoetwet werpt haar schaduw vooruit. Waarschijnlijk zal op 1 augustus 1967 de overgangswet Wet op het Voortgezet Onderwijs in werking treden. Op grond daarvan zullen alle scholen, die aansluiten op het basisonderwijs, met ingang van 1 augustus 1968 met een eerste leerjaar nieuwe stijl moeten aan vangen, het zgn. brugjaar. In dit brug jaar worden voor alle scholen voor voorbereidend wetenschappe lijk onderwijs (v.w.o.) voor hoger algemeen vormend onderwijs (h.a. v.o.) een voor middelbaar algemeen vormen donderwijs (m.a.v.o.) de zelfde vakken gegeven. Zoals u weet, wordt de huidige h.fo.s. ver vangen door het atheneum, in zo verre deze een voorbereiding geeft voor de studie aan universiteit of hogeschool of door een h.a.v.o.- school, voor zoverre deze niet op een wetenschappelijke studie voor bereidt. Het m.a.v.o. neemt de plaats in van het u.l.o. De bedoeling van de brugklasse is, dat eerst na afloop daarvan wordt bezien voor welk soort onderwijs, v.w.o., h.a.v.o. of m.a.v.o. de leerling het meest ge schikt is. De nieuwe wet gaat er van uit, dat men ook met de leer ling al naar gelang zijn aanleg en ontwikkeling moet kunnen „schui ven", van m.a.v.o. naar h.a.v.o. en omgekeêrd. Bezien wij dit voor onze gemeen te, dan zullen onze huidige bijz. u.l.o.-school (m.a.v.o.-school) met WAALWIJK Donderdagavond komt de raad van Waalwijk in openbare vergadering bijeen. Tij dens deze vergadering zal burge meester J. Teijssen zijn nieuw jaarsrede uitspreken. Verder wordt re raad een 25-tal punten voorge schoteld. Zo wordt voorgesteld een krediet van 12.000,- beschikbaar te stellen voor de opening van de gemeentelijke sport- en expositie hal. De opening op 1 april zal met feestelijk vertoon geschieden. De organisatie bij gelegenheid van de opening is in handen van het be stuur van de Stichting Sportraad Waalwijk. Dit bestuur heeft het voornemen een sportweek te or ganiseren. Dit brengt financiële ,concequenties met zich mee, die B. en W. op 12.000,- ramen. Ten behoeve van de regelmatige voortgang van de werkzaamheden op de gemeentelijke sociale werk plaats zullen op korte termijn nieu we machines moeten worden aan geschaft. B. en W. stellen de raad voor een algemeen krediet van IG',000,- beschikbaar te stellen. Uit dit krediet kunnen dan in de toekomst bepaalde machines wor den aangeschaft, zonder dat steeds voor elk onderdeel goedkeuring aan de raad moet worden gevraagd'. Dit bevordert de efficiëncy van het bedrijf. De Gemeentelijke Sociale Werkplaats heeft sinds korte tijd de beschikking over een tweede onderkomen. Een van de hallen wordt gehuurd, die de heer H. Leij- tens uit Waalwijk liet bouwen ten behoeve van zijn bedrijf, de N.V. Leerotan. De heer Leijtens heeft altijd de bedoeling gehad een van de twee hallen te verhuren. Als de raad met het voorstel ak koord gaat zullen de tariefverho gingen worden gewijzigd. Dit im pliceert dat het opnemen van de meterstanden, voor gas en elektri citeit, voortaan slechts een maal per kwartaal worden opgenomen. Ook kunnen B. en W. dan bepaal de delen van de gemeente aanwij zen, waarin de verbruikers niet meer aan een ophaler, maar via 'n stortingskaart het verschuldigde be drag voldoen. Ook wordt de ver koop van bouwterreinen voorge steld. De bouw - exploitatiemaat schappij „Parkzicht Waalwijk N.V. i.o.", heeft verklaard het bouwter rein gelegen ten zuiden van de Olympiaweg te willen kopen. Koop ster heeft plannen op het bouwper ceel een flatgebouw te plaatsen met ongeveer 30 wooneenheden. Met de bouw zal aanstonds worden aangevangen. andere bijz. u.l.o.-scholen ik denk aan die te Raamsdonksveer en te Eethen en met de Prot. Chr. H.B.S. te Waalwijk één gemeen schap van scholen moeten gaan vor men, waarin inderdaad met de leer ling kan worden geschoven van m.a.v.o. naar h.a.v.o., naar atheneum en omgekeerd. Dan zullen deze huidige scholen niet moeten gaan trekken aan de leerling om naar een behoorlijk aan tal leerlingen te komen, maar dan zal het wezenlijke belang van de leerling de doorslag moeten geven voor de vraag of hij of zij op een atheneum of h.a.v.o.- of m.a.v.o.- school terecht moet komen. Zal de ontwikkeling van het prot. chr. on derwijs in deze streek niet achter geraken bij de mogelijkheden, die bijv. een scholen ^gemeenschap in de stad straks zal bieden,dan vraag ik mij af of de besturen van de prot. chr. u.l.o.-scholen in Sprang-Capel le, Raamsdonksveer en Eethen niet verstandig zouden doen om samen met het bestuur van de Prot. Chr. H.B.S. te Waalwijk aan tafel te gaan zitten en deze vier schoolverenigin gen samen te smelten tot één nieu we schoolvereniging met één be stuur en één directorium, waarin geen belangentegenstellingen tus sen verschillende schoolverenigin gen meer bestaan, maar waarbij één school ontstaat met een atheneum, een h.a.v.o.-afdeling en 3 m.a.v.o.- afdelingen, t.w. in Sprang-Capelle, Raamsdonksveer en Eethen. Dan zullen de doorstromingsmogelijkhe den voor de leerlingen wellicht op timaal kunnen worden en daarmee is onze streek en zijn onze kinde ren alleen gediend. Daarvoor zou ik een beroep op deze schoolbesturen willen doen. Een hoogtepunt in ons gemeente lijk leven was de opening op 10 ju ni 1966 van het Cultureel Centrum „Zidewinde" door de Commissaris der Koningin in onze provincie, mr. dr. C. N. M. Kortmann. Een gebeur tenis, waarmee de gehele gemeen schap van Sprang-Capelle heeft meegeleefd. Intussen mag ik zeg gen dat wij over de exploitatie over het tijdvak van 10 juni 1966 tot 31 december 1966 zeer tevreden zijn. Er wordt voor allerlei doeleinden door alle geledingen van de plaat selijke gemeenschap een goed ge bruik van het Cultureel "Centrum gemaakt. Evenzeer mag men tevreden zijn over het bezoek aan het zwembad. In totaal ontving het zwembad ge durende het seizoen van 14 mei t/m 24 september 1966 ondanks de natte ep- veelal koude zomer 64870 bezoekers. Bij een warme zon- nige zomer zal het aantal bezoekers enkele tienduizenden hoger kunnen zijn. y Op het gebied van de recreatie zijn er vele goede dingen te memo reren. Medio 1966 kwam het ge meentelijk jachthaventje gereed en werd een bescheiden gebruik daar van gemaakt. Verwacht wordt dat in 1967 alle ligplaatsen bezet zullen zijn. Eind 1966 kon de voetbalvereni ging „S.S.C. '55" zijn tweede nieuw aangelegd gemeentelijk sportterrein in gebruik nemen. Zowel de voet balvereniging „S.S.C. '55" als de voetbalvereniging „N.E.O." toonden wat samenwerking vermag en be gonnen beide met de bouw van een clublokaal (kantine) met 6 kleed lokalen, welk werk door de leden van de verenigingen geheel belan geloos in hun vrije tijd werd ver richt. Voor „N.E.O." zal in afwachting vgn een nieuw voetbalterrein in '67 als voorlopige oplossing een nood- terrein worden aangelegd. Jammer is, dat de in 't belang van de jeugd zo noodzakelijke fusie van de voet balverenigingen „Wit-Zwart" en „H.N.C." te Capelle afstuitte op de innerlijke onwil van enkele oude ren op grond van persoonlijke re denen. Ik meen goed te doen hier nog wel te memoreren de opening op 18 juni 1966 van het „Jeugdcen trum" der Ned. Herv. Kerk te Sprang, dat eveneens in de vrije tijd door de leden van de kerk werd ge bouwd en met zijn prachtige slaap zalen voor jongens en meisjes grote mogelijkheden biedt om jeugdgroe pen van elders te ontvangen. Een ere-saluut aan allen, die hieraan hebben medegewerkt voor hun prachtige gemeenschapszin. Grote mogelijkheden gaat straks de nieuwe grote sporthal bieden, waarvoor ondanks de vele aanvan kelijke tegenslagen, toch de vereis te goedkeuringen konden worden binnengehaald. Achteraf bezien, is het toch nog vlug gegaan. Gingen wij in januari 1966 voor het eerst een zgn. „Pellikaan-hal" in Tilburg bij de heer Pellikaan bekijken, over enkele maanden hopen we de sport hal „Zidewinde" officieel in gebruik te nemen. Een prachtige sporthal, die aan alle internationale afmetin gen voldoet, waarin alle zaalspor ten kunnen worden beoefend en die ook volgens de laatste eisen met toestellen en apparaturen zal wor den toegerust, en wat meer zij wat de situering van kleed- en was ruimten betreft is ingericht op een wijze, waarvan Sprang-Capelle de primeur heeft. In de economische sector bracht 1966 helaas grote veranderingen. In tegenstelling tot het jaar 1965, toen de bevolking met 165 personen toenam, is de aanwas in 1966 slechts zeer gering, n.l. 32. mannen vrouwen totaal Aantal inwoners per 1 jan. 1966 3340 3259 6599 Vermeerdering door: mannen vrouwen totaal Sluiting en inkrimping van bedrij ven, ontslag van personeel en ar- beidsverkorting waren in de twee de helft van 1966 en zijn ook thans nog aan de orde van de dag. Dezer dagen konden we in de krant lezen dat het Centraal Planbureau voor 1967 rekening houdt met gemiddeld 85000 werklozen. Het aantal bij het Gewestelijk Ar beidsbureau Waalwijk geregistreer de werkloze arbeiders in het rayon Waalwijk, bedroeg per 31 dec. 1966: 380 en per 23 jan. 1967: 492, waar van per 31 dec. 1966: 52 en per 23 januari 1967: 76 uit Sprang-Capelle. Moge het thans opgetreden kabi net en ook het na de a.s. verkiezin gen te vormen Ministerie deze grote moeilijkheden weten te overwinnen. Dan zullen daartoe mede in elk ge val de gemeenten financieel in de gelegenheid moeten worden gesteld weer als opdrachtgeefsters voor het bedrijfsleven te kunnen gaan func tioneren. Mede zullen ook in ons rayon werkgelegenheidsobjecten ter hand moeten worden genomen. Op het gemeentelijk industrieterrein werden in 1966 drie industriehallen gebouwd. Ook vestigde zich een textielbedrijf in een bestaand ge bouw. Ruilverkaveling en watervrijma king van het gebied rond het Oude Maasje zijn telken jare terugkeren de en ons helaas vertrouwd in de oren klinkende begrippen, maar 1966 bracht daarin weinig nieuws, al is er binnenkamers hard. aan ge werkt. Ik kan alleen maar hopen dat m 1967 de stemming voor de ruilver- kaveling zal worden gehouden en de beslissing voor het aanbrengen - van een keersluis in het Oude Maas- je bij Keizersveer, zal vallen. Nog- maals wil ik er op wijzen, dat, als strak in 1970 de Haringvlietdam zal zijn voltooid, er op het Oude Maasje een ander waterregime gaat heersen en dat dan het stelsel van waterlopen en de in- en uitlaat van water in de polders daarop zal moeten zijn afgestemd. Daarom zul len de verantwoordelijke instanties spoed moeten betrachten, wil men straks niet voor catastrofale gevol- gen voor boer en tuinder zitten. De waterhuishoudingen van ge- meente en Waterschap raken overi gens meer en meer verstrengeld, j waardoor het van groot belang zou j zijn teneinde tot meer coördinatie j in beider beleid te komen en over i en weer meer van eikaars plannen i en verlangens kennis te kunnen i dragen, dat zoals in vele ge- I meenten en waterschappen elders het geval is een vertegenwoor diger vani het dagelijks bestuur der gemeente tevens zitting zou hebben in het dagelijks bestuur van het Waterschap. De Stichting tot ontwikkeling van de tuinbouw in de gemeenten 's Gra- j venmoer, Sprang-Capelle en Was pik is in 1966 haar werk begonnen. I Zolang de ruilverkaveling en de i watervrijmaking van de buitenpol der nog op zich laten wachten, kan het werk van de tuinbouwstichting nog niet naar buiten treden. Toch I worden al vele voorbereidingen ge troffen. De stadsgewestelijke samenwer king treedt nu haar tweede fase in. Vanuit de informele samenwerking in de vorm van een Stadsgeweste lijke Commissie is, nu de gemeen schappelijke regeling is goedgekeurd in 1966 het Stadsgewest Waalwijk als rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam geïnstitueerd. De Stadsgewestelijke Raad werd op 19 december 1966 door de Com missaris der Koningin in Noord- Brabant geïnstalleerd. De eerste taak zal nu gaan worden de opstel ling van een ruimtelijk structuur plan voor de regio, waarin tevens de ontwikkeling in de toekomst van elk der gemeenten zal worden veran kerd. Alleen dan is een goed resul taat te verwachten, indien bij elk der gementen er een grote bereid heid zal zijn tot samenwerking, de geneigdheid om niet alleen te ne men, maar ook om te geven en om een open oog te hebben voor de vi tale belangen van de andere part ners. Dat zal bepalend zijn voor de verdere vormen en terreinen van samenwerking. De financiële positie van onze ge meente. is, hoewel niet rooskleurig, toch wel gezond. Ondanks de vele investeringen der laatste jaren, is de gewone dienst der begroting '67 sluitend. Doch er is weinig ruimte voor dekking van de kapitaalslasten van nieuwe investeringen. De schaarste aan financieringsmidde len heeft echter de investeringen der gemeenten in wel zeer sterke mate afgeremd. De gemeenten zijn in zeer belangrijke mate uitgevallen als opdrachtgeefsters aan het par ticuliere bedrijfsleven. Dat zulks niet ongestraft kan geschieden, toont o.a. de huidige werkloosheid aan, die toch voor een niet onbe langrijk deel het gevolg is van het opdrogen der gemeentelijke inves teringen. Het is te hopen dat de re- reging in 1967 financieringsmidde len aan de gemeenten ter beschik king zal stellen. Maar ook de kapi taalslasten van de investeringen zul len moeten kunnen worden gedekt. En dat zal alleen mogelijk zijn, als meer middelen uit het gemeente fonds aan de gemeenten toevloeien. Maar dan zal het gemeentefonds a. geboorte b. vestiging Vermindering door: a. overlijden Aantal inwoners per 31 december 1966 De leden van de raad der ge meente Waalwijk, komen donder dag 2 februari te 19.30 uur ten ge meentehuize bijeen voor het hou den van een openbare vergadering. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stuken. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 12.000,voor de opening van de Sport- en Expo sitiehal. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 2.210,voor de aankoop van een stencilmachine. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een kredie van 4.464,voor de aankoop van een fotocopieer- apparaat. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 10.000,voor de aankoop van machines voor de Gemeentelijke Sociale Werkplaats. 7. Voorstel tot wijziging van de benzinepompenverordening. 8. Voorstel tot herziening van de tarievenverordening water en van de tarievenverordening gas en elek triciteit. 9. Voorstel tot vaststelling van 'n besluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 10. Voorstel tot vaststelling van 'n voorschot op de vergoedingen, als bedoeld in art. 73, eerste en tweede lid van de kleuteronderwijswet, voor de bijzondere kleuterscholen voor 1967. 11. Voorstel tot vaststelling van voorschotten op de exploitatiever goeding 1967 voor het bijzonder ge woon-, buitengewoon- en uitgebreid lager onderwijs. 12. Voorstel tot vaststelling van de uitgaven voor het openbaar kleuter onderwijs over het jaar 1965. 13. Voorstel tot vaststelling van de uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over het jaar 1965. 14. Voorstel tot het verlenen van een noodzakelijkheidsverklaring ter zake van de wijziging van de be stuursvorm van de r.k. huishoud en industrieschool te Waalwijk. 15. Voorstel tot aankoop van gron den, gelegen ten noorden van de Drunenseweg, van de erven P. van Woensel. 16. Voorstel tot verkoop van 10 bouwterreinen, gelegen in het plan Groenewoud, aan Bouw- en Exploi- tatiemij. Hoefsven N.V. De drie Amerikaanse ruimtevaar ders, die volgende maand voor de eerste Apollo-ruimtevlucht in een baan om de aarde zouden worden gebracht, zijn vrijdagavond bij een brand op de lanceerbasis in hun ruimtecabine Apollo-1, bevestigd op de top van een Saturnus-raket, om het leven gekomen. Het zijn luite nant-kolonel Virgil Grissom (com mandant) 40 jaar, luitenant-kolonel Edward White 33 jaar en kapitein ter-zee Roger Chaffee, 31 jaar. Naar het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (NASA) meedeelt, had de ontploffing plaats in het belangrijkste gedeelte van de cabine, waar zich de motor, de zuur stof en andere uiterst belangrijke apparatuur bevond. Waarschijnlijk is een lasfout hier de oorzaak van. De brand, die daarna ontstond, ver breidde zich snel en verraste de in hun ruimtecabine opgesloten astro nauten volkomen. Personeel op de toren van de lanceerinstallatie, waar de Saturnus met de Apollo was geplaatst, trachtte nog de lui ken in de cabine te openen, maar zware rook belemmerde de red dingspogingen, zodat de ruimte vaarders in de vlammen omkwa- I men. 17. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen ten westen van de Karei Lotsy-weg, aan parkzicht Waalwijk N.V. i.o. ten behoeve van de bouw van ongeveer 30 flatwoningen. 18. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein voor twee woningen, gelegen ten noorden van de Groen van Prinstererlaan aan F. J. de Bont. 19. Voorstel tot verkoop van bouw terrein, gelegen in het plan Meer- dijk, aan J. P. Pulles en A. van Heesch. 20.Voorstel tot verkoop van bouw terrein, gelegen aan de Willem Key- str.aat, aan A. J. van de Ven. 21. Voorstel tot verkoop van de woning Laageinde 34 aan H. Ver hoeven. 22. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 17 augustus 1966 tot verkoop van de woningwetwo ning St. Antoniusstraat 69 aan J. J. A. Wilke. 23. Voorstel tot huur van een stuk je grond, gelegen op de hoek van de Reigerbosweg en de Zanddonk- weg, van Piet Klerkx N.V. 24. Voorstel tot het aangaan van een geldlening van 420.000,met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage. 25. Wijziging begroting. zelve over meer middelen moeten beschikken. Bij een te verwachten daling van de opbrengst van de rijksbelastingen zal daarom naast een beschikking over de in het ver leden gevormde reserves van het gemeentefonds, het aandeelpercen tage van het gemeentefohds in de opbrengst van de rijksbelastingen verhoogd dienen te worden. Alleen dan zullen de gemeenten op behoorlijke wijze in het verzor gingsniveau der bevolking kunnen voorzien. Voor het programma van investeringen, welke voor 1967 en volgende jaren zijn gepland, moge ik verwijzen naar de Inleidende Nota tot de gemeentebegroting voor 1967. Al met al mag evenwel niet verwacht worden, dat 1967 finan cieel gezien een gemakkelijk jaar zal worden en de vraag is dan ook hoeveel van deze plannen gereali seerd zullen kunnen worden", aldus burgemeester M. v. Prooyen. Het volledige programma voor de a.s. carnaval voor Loon op Zaïnd is weer van dien aard, dat het voor geen enkele plaats of stad behoeft onder te doen. Zo langza merhand weten ze in Loon op Zand wel wat carnaval vieren is. In de zaal „De Echo der Duinen", bij de heer Van Gompel is het vanaf zaterdag 4 tot en met dinsdag 7 februari a.s. vanaf 7 uur, elke avond volop muziek, dat wordt verzorgd door 'he,t „Wooltown Trio uit Til burg. Er is echter geen dansen. De stem ming wordt hier beslist niet door geschaad, want de zaal is prachtig versierd. Voor de kinderen is daar zondagmiddag om 2 uur een kindercarnaval, dat wordt gepresen teerd door Dries de Witte uit Dordrecht. Dus ook hier voor elk wat wils. De Jeugdbelangen hebben hun program ma reeds eerder bekend gemaakt Alles speelt reeds zaterdag 4 februari af in het cultureel centrum. Op de middag van deze zaterdag is het om 2 uur een leuke kinder carnavalsoptocht. Elk kind wordt verzocht er gecostumeerd aan mee te doen. Daarna zal in de zaal een kinderfeest met een boe- renkapel plaatsvinden. Om 7 uur zal het „Rainbow Kwintet" een bal verzorgen voor teeners en twens. De soos „Belphégor zorgt voor een discobar. Bij Concordia zal het weer spannen, want daar is Trea Dobbs zondag „de ster" van de carnaval. Zaterdag 4 februari zal daar een vakschool-bal worden gehouden voor de studenten van deze school. Zondagmiddag van 12 tot 3 uur wordt het feest in Con cordia geopend met een matinee voor gropt en klein. De zo langzaam aan beroemd geworden Concordia-carnavalzaal wordt zondag om half 8 geopend met het grandioze optreden van Trea Dob'bs, de grote teenerster. Hier werken aan mede het „Midnicht Kwartet" een bekend radio-shów- en dansorkest. Als klap op de vuurpeil zal op maandag 5 fe bruari in Concordia een groot carnavals feest worden gehouden, waarvoor costume- ring verplicht is. De sluiting is dan pas om 2 uur. Dinsdagavond heeft het sluitingsbal plaats dat ook weer wordt verzorgd door het „Midnicht Kwartet". De sluiting is dan om 12 uur. In Sophia treedt zondagmorgen traditie getrouw Prins Carnaval „Harsoph II" weer om 11.11 uur aan om een bezoek te gaan brengen bij de ouden van dagen op het St. Gerlachuspension, met zijn Raad van Elf en zijn hofkapel. Om 12.11 uur zal de ere- Prins, burgemeester van Erp te Kaatsheu vel, met een bezoek vereerd worden. Weer terug in zaal Sophia zal een kindercarnaval plaatshebben. Zondagavond op het bal zal om 8.11 uur Prins Harshof II woTden ont vangen, ook weer met zijn 'gevolg'. Maandagavond ook om 8.11 uur: ontvangst onder het bekende bal. Dinsdag ook weer deze ontvangst en om 11.11 uur begrafenis van de Prins als besluit van het feest. De gasten kunnen dan nog wel 'n uurtje door gaan, maar dan is het uit met de lieve leut. De hofkapel van het Sophia's klein Orkest zal weer voor de nodiég muziek zorgen. Op een met verkeerslichten bevei ligde oversteekplaats aan de Burg. v. Haarenlaan tegenover de Ruys de Beerenbroucklaan in Schiedam heeft een met aarde beladen vrachtwagen negen leerlingen van de Schiedamse A. H. Gerhardschool aangereden. 7 kinderen moesten met verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3