wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt CaRnAvAL 1967 Jac. Bergmans Holland n.v. B. EN W. DEDEN IN BESLOTEN VERGADERING NADERE MEDEDELINGEN WAALWIJK - Het heeft donderdagavond heel wat voeten in aarde gehad voordat de leden van de raad van de gemeente Waalwijk akkoord gingen met het voorstel van B. en W. om een krediet van f 12.000,- beschikbaar te stellen, voor de opening van de sport en expositiehal op 1 april en de sportweek die aan sluitend op deze opening wordt gehouden. De or ganisatie hiervan is opgedragen aan de Stichting Sportraad Waalwijk, die hiermee voor de eerste maal naar buitentreedt. Het college was van mening dat, daar de gemeente bij deze opening in het voetlicht van de publiciteit treedt, alle zorg aan de organisatie dient te worden besteed. Doordat in de sportweek top-figuren naar Waalwijk komen, zullen weer tal van sporten kunnen worden gepropageerd. Omdat Programma kon niet bekend gemaakt worden Prachtig program Huurprijzen Overleg NSF Weth. v. d. Hoven het programma nog niet definitief rond is, wilden B. en W. geen begroting ter tafel brengen. Verschil lende raadsleden vonden het bezwaarlijk een krediet beschikbaar te stellen zonder dat men een begroting ter inzage had. Ook achtte men het bezwaarlijk om in deze tijd van versobering een dergelijk bedrag voor festiviteiten uit te trekken. Burgemeester J. Teijs sen stelde dan ook voor om in een besloten vergade ring nadere mededelingen omtrent de opzet van de begroting te doen. Toen het punt opnieuw aan de orde kwam deelde de voorzitter mee, dat B. en W. besloten hadden het voorstel te wijzigen, in die vorm dat er nu voor de sportevenementen entree gevraagd wordt. Met dit gewijzigde voorstel gingen de raads leden akkoord. Vlot afgewerkt WAALWIJK - De leut is weer losgebroken. Prins Carnaval heeft in de meeste steden van Zuid Neder land het heft in handen genomen. Ook in de Lang straat wordt volop carnaval gevierd. Dit weekeinde werden in Waalwijk, Drunen en Kaatsheuvel optoch ten gehouden, die heel wat belangstelling trokken. De danszalen in de Langstraatse gemeenten waren over en overbevolkt. Ook vandaag en morgen duurt de leut voort. Elders in dit blad treft u foto's en verhalen van de carnavalsgebeurtenissen in de Langstraat aan. Carnavalsvierders: Vandaag en morgen veel plezier i D© trek ssaar België Thans één personen auto op 8 inwoners SVSan bekent moord op schoonvader Order voor Yerolme en Giessen MAANDAG 6 FEBRUARI 1967 88e JAARGANG No. 11 jiinnii jljxtlv* v» i'uuivumvi wui ooc jnnivunii va nu. xjl De Echo vAn het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, V/aalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Raad vond f 12.000.- voor opening van sporthal aan de hoge kant (Van onze verslaggever) De heer de Kort beet de spits af. Hij dacht aan een 1 april-grap. In deze tijd van geldbesparing vond hij het bedrag te hoog. Hij stelde voor (zoals later ook zou worden aangenomen) entree te hef fen om door deze opbrengst 'n deel van de kosten te dekken. De heer P. de Brouwer was be nieuwd wat de openingsfestiviteiten inhielden. Hij vroeg zich af of ze in de Waalwijkse gemeenschap zou den passen. „Worden alle Waalwijk- se verenigingen ingeschakeld? Zij zullen zich graag aan het publiek tonen", aldus de heer De Brouwer, die zei, huiverig tegenover dit voor stel van B. en W. te staan. „Ik ben geschrokken van het be drag dat hier gevraagd wordt: 12.000,voor een opening met enig feestelijk vertoon! De begro ting werpt nu reeds zijn schaduw af. Daarom behoren we de zaak kri tisch te bekijken. Overigens vind ik het wat vreemd dat de raad geld beschikbaar stelt aan buitenstaan ders (sportraad, red.) zonder over dit bedrag te kunnen oordelen. Geen enkele begroting ligt ter in zage. Wat gaat er eigenlijk allemaal gebeuren?" aldus de heer Van Eijl. Het raadslid had contact gehad met bestuursleden van de Stichting Sportraad Waalwijk. Hij zei, dat de sportraad was geschrokken over dit voorstel. De sportraad had een be groting opgesteld van 4000,vol gens de heer Van Eijl, die zich af vroeg waar het overige geld voor nodig was. Dat een opening geld kost, begreep de heer Van Eijl. Maar, zo vervolgde hij, er wordt tooh ieder jaar op de begroting een post voor officiële openingen en voor representatiekosten uitgetrok ken. Kan die post dan niet worden aangesproken? Zoals de zaken hier liggen, is het onverantwoord om zonder meer 12.000,uit te geven. Dat het bedrag hoog was, gaf wethouder J. van Heeswij k toe. Hij verzekerde de leden dat de finan ciële opzet wel degelijk bekeken was. Spreker zette het voornemen van B. en W. uiteen, om de hal aan te bieden met acht dagen topsport. De heer Van Heeswijk vond het 'n eigenaardige zaak dat bestuursle den van de sportraad verteld zou den hebben niets van een begro ting af te weten. „Het college heeft een nauw contact met deze sport raad. Gezamenlijk hebben wij een prachtig programma opgesteld. We kunnen echter nog niets bekend maken. Er zijn contacten gelegd met top-sportmensen. Definitief kunnen we pas contracten sluiten als vanavond dit krediet wordt goedgekeurd. Het zou dus wat voor barig zijn, nu reeds een programma bekend te maken", aldus wethouder Van Heeswijk, die benadrukte dat met een dergelijk programma veel good-will wordt gekweekt. Hij <vees er nog op dat deze 12.000,in de stichtingskosten worden opgeno men. Burgemeester Teijssen haalde eveneens enkele belangrijke punten aan „Als het krediet in deze verga dering niet wordt verleend, kan het programma niet meer „rond" ko men. Die 12.000,is een maxi mum door B. en W. te besteden be drag. De toekenning hiervan bete kent niet dat het in handen van de sportraad wordt gesteld", aldus de voorzitter, die het ook niet juist vond vroegtijdig publikaties te doen. „We moeten de hal niet alleen pre senteren, maar brengen tot alle klassen en groeperingen. Dat kan alleen maar zonder entree-heffing", aldus de heer Teijssen. De officiële opening zal, naar verwachting, wor den bijgewoond door een aantal au toriteiten. De gemeenteraadsleden zijn ver antwoordelijk voor de besteding van de gelden. Daarom behoren wij te weten wat er met het geld ge daan wordt. We worden nu met de rug tegen de muur geplaatst. Als we niet akkoord gaan met het voor stel, gaan een aantal evenementen niet door. We zitten in 'n moeilijke positie. Waarom moet dit nu in de laatste vergadering aan de orde ko men? Vorig jaar was toch al be kend dat de ha! met feestelijk ver toon zou worden geopend", aldus de heer Van Eijl, die er ook in tweede termijn bij bleef dat hij de opening te duur vond, ook al wordt het bedrag over dertig jaar uitge streken. Dit betekent dat de ope- ningskosten straks op de huurprij zen gaan drukken. Ik heb gelezen dat de huurprijzen tussen de vier en tien gulden per uur komen te liggen. Van de week is mij verteld dat een prijs van 12.50 per uur is vastgesteld". „Maak van die 12.000.'n prin cipe-besluit. Leg de raad nog vóór de opening een begroting voor en kom dan in april met een algemeen overzicht", zo opperde de heer Meijs die zei, een andere sfeer te willen scheppen. De heer Van Mosselveld had het juister gevonden als de begroting vertrouwelijk ter inzage was ge geven. „We mogen toch wel iets weten? Is er ook aan gedacht om bij de Nationale Sporttotalisator aan te kloppen voor subsidie? De hal in Middelburg is toch ook ge subsidieerd". „Het moet toch mogelijk zijn de feestelijkheden goedkoper te ver zorgen", was de mening van de heer A. Dercksen, die het bedrag niet vond passen bij het versoberings programma van de gemeente. Ook oordeelde hij het niet juist dat het een opening op landelijk niveau moest worden. Wethouder Van Heeswijk stelde nog eens nadrukkelijk dat de sport raad van het begin af alle inspraak heeft gehad. Ook voor wat betreft de vaststelling van de huurprijzen. Het programma is mede samenge steld door de Nederlandse Sport- Federatie. De begroting is gebaseerd op getallen van offertes en op eer der gehouden programma's van de NSF. Wat de verhuur van de hal betreft, zei de wethouder, dat op zaterdag en zondag en op de door- de-weekse dagen na zes uur de ge hele hal of een gedeelte hiervan ter beschikking staat van Waalwijkse sportorganisaties. Een schema voor verhuur is reeds door de Stichting Sportraad Waalwijk opgesteld. De voorlopige tarieven zullen, afhan kelijk van het tijdstip van huur, 8.tot 12.— bedragen. Voor 'n halve zaal ƒ5.tot ƒ7.50 per uur. Uit het antwoord van de wethou der bleek, dat de gemeente reeds contact met de Nationale Sporttota lisator heeft gehad. Deze organisa tie heeft echter meegedeeld niet te zullen subsidiëren. Ook wethouder C. P. van den Hoven mengde zich in het debat. Hij zei het op prijs te stellen een verklaring af te leggen. „Als eerste heb ik voorgesteld, toen we in be spreking waren met de sportraad, laten we de topsport naar Waalwijk brengen en zo propaganda maken voor de diverse takken van sport. Dit acht ik van groot belang voor Waalwijk", aldus de wethouder, die de verzekering gaf dat het college deze 12.000.op de juiste wijze zou besteden". De heer Van Eijl was, evenals de heren Brouwer, Van Mosselveld en Vermeer nog niet overtuigd. De heer Brouwer wilde wel op 't college vertrouwen, dat het bedrag op de juiste wijze zou worden be steed. Hij stelde dan wel de voor waarde dat soberheid betracht zou worden. De heer Van Mosselveld wilde in een vertrouwelijke vergadering graag nadere gegevens vernemen. Zonder verdere gegevens kon hij niet akkoord gaan. Een mening die de heer Vermeer deelde. Burgemeester Teijssen benadruk te nog eens dat een week lang top mensen naar Waalwijk halen veel geld kost. Hij noemde: tribunehuur 1500.huur geluidsinstallatie, prijzen, huur spelmateriaal, reiskos ten en verblijfsvergoedingen. Op de vraag van de heer Van Eijl of de post representatiekosten niet kon worden aangesproken, zei de voor zitter dat het bij officiële openin gen het altijd de gewoonte was om de kosten die hieraan verbonden zijn, bij de stichtingskosten te reke nen. De heer Teijssen zei, 't op prijs te stellen de zaak nog dezelfde avond af te werken. Hij stelde voor, 't agendapunt aan 't einde van de vergadering in een besloten bijeen komst nader toe te lichten. De heer Van Seters voegde hier nog aan toe, dat de Werknemers fractie geheel achter het voorstel van B. en W. stond. Na een beraad van meer dan een half uur, werd het agendapunt op nieuw aan de orde gesteld. De voor zitter deelde mee, dat het voorstel was gewijzigd in die vorm, dat voor de sportevenementen een entree ge heven zal worden van gemiddeld 1 gulden per dag. De heer Van Eijl had nu geen bezwaar meer, daar de opbrengst op ruim drieduizend gul den werd geraamd. De heren Van Seters en Westerburger konden hun fiat echter niet geven. Zij waren van mening dat, als men de bevol king een sportweek aanbiedt, geen entree gevraagd moet worden. „Van die drieduizend gulden zal 't voort bestaan van de gemeente nu ook weer niet afhangen", was de me ning van de heer Van Seters. De beide leden van de Werknemers fractie wensten de aantekening te gen het gewijzigde voorstel te zijn. Het punt over de sporthal was 't enige van de 25 agenda-punten dat tijd vergde. Zonder noemenswaar dige op- of aanmerkingen werd een krediet beschikbaar gesteld van 10.000.voor de aankoop van ma chines voor de Gemeentelijke Socia le Werkplaats. Ook het voorstel tot herziening van de tariefverordening water en de tarievenverordening gas en elektriciteit ging vlot onder de hamer door. De raad ging ak koord met een aantal schoolvoor- zieningen en de verkoop van bouw terreinen. Eén hiervan, gelegen ten westen van de Karei Lotsyweg, werd verkocht aan de Bouw- en Exploitatiemaatschappij Parkzicht Waalwijk i.o., die hier ten spoedig ste met de bouw van 30 flatwonin gen zal beginnen. Aan het einde van de vergadering sprak burgemeester J. Teijssen zijn nieuwjaarsrede uit, die wij in onze editie van donderdag uitvoerig be handelen. Dhr. A. Meijs dankte na mens de raad de burgemeester voor zijn goede wensen en zegde ook voor dit jaar weer alle medewer king toe. De gemeenteraad zal nog deze maand bijeenkomen om de begroting te behandelen. 1 Een paar belangrijke industrieën t in Raamsdonksveer dreigen hun i pas opgerichte bedrijven naar Weel de in België te verplaatsen, als zij van de overheid geen risico-dekking krijgen tegen de overstromingen van de rivier De Donge, waarvan zij het afgelopen seizoen de dupe zijn geweest en waarvan de moge lijkheid hen niet door het gemeen tebestuur bij de onderhandelingen over het bouwterrein was medege deeld. Het gaat hier om de metaalwa- renfabriek Vergo en Gebro, terwijl ook andere toeleveringsbedrijven en een biscuitfabriek over over plaatsing denken. In België krijgt men de grond voor enkele francs per m2, 5 jaar vrijstelling van gemeentelijke be lasting, 'n garantie-lening enz. enz', en dan moet men dat vergelijken met de bureaucratie in ons land. Elzenweg 25 - Waalwijk vraagt stikkerij-personeel Ook jongens en meisjes zonder vakopleiding kunnen terecht voor diverse werkzaamheden Inlichtingen over onze gunstige arbeidsvoorwaarden kunt U krijgen dagelijks aan ons bedrijf (tel. 04160-3551) 's-avonds Mr. Ruys de Beerenbrouckstr. 2, Waalwijk Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft becijferd, dat er op 1 augustus '66 in Nederland 1.502-430 personenauto's waren. Ten opzichte van 1 augustus 1965 betekent dit een stijging met 18 pet. De snelle groei van het autopark blijkt, aldus het CBS, uit de vol gende reeks: 1949: 100.000; 1960: 500.000 1964: 1.000.000 1966: 1.500.000. De dichtheid van het autopark is thans één personenauto op 8 inwoners. Het aantal bedrijfsauto's (bestel auto's vrachtwagens, bussen) be droeg op 1 augustus 1966: 261.500 stuks, een stijging van 8 pet. te genover 1965. Het aantal motorrij wielen en scooters daarentegen met 8 pet. tot 131.300. De 29-jarige L. M. uit Tilburg heeft bekend in de nacht van 8 op 9 januari zijn schoonvader te hebben vermoord. Deze, de 63-ja- rige bouwvakarbeider J. v. d. Mier de, werd de volgende ochtend dood in de tuin gevonden. Aanvankelijk dacht de politie, dat de man in de besneeuwde tuin wa^ uitgegleden en met zijn hoofd op een stapel stenen terecht was gekomen. Een sectie op het slacht offer wees uit, dat de verwondin gen aan zijn hoofd door slagen ver oorzaakt moesten zijn. Enige tijd later werd M., die bij zijn schoon vader inwoonde, gearresteerd. De officier van justitie in Breda had de Tilburgse politie onvoldoen de zorgvuldigheid bij het onder zoek naar de dood van de heer v. d. Mierdeverweten. Volgens de officier was de dood van de man te snel toegeschreven aan een val partij. De Kon. Java-Chinapaketvaart Lijnen hebben vijf lijnvrachtsche- pen van 12 duizend bruto-ton voor de diensten in het Verre Oosten besteld bij de werven Van der Gies- sen-De Noörd en Verolme. Dit be sluit is genomen, nadat vergelij kende offertes waren ontvangen van Japanse en Europese werven. Vier schepen zullen geleverd wor den in 1968, het vijfde in 1969.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 1