Nu de costuums te nauw zijn voor de portefeuille St assai André Vandernooï gastdirigent Brabants Orkest bij het Donderdag begint in Goirle om ere-klasse titel strijd DE HANDTAS VOOR MANNEN CONCERT IN SCHOUWBURG - TILBURG H. DE RUYTER, R. VAN BRACHT EN W. SOETERBOEK ZIJN VAN DE PARTIJ 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 FEBR. 1967 2 „Mods" en „Pocket-bag" Voor vliegreis G.S. over ruilverkaveling Neusden - Vlijmen Dameskoffer Herenkoffer A. Sassen met pensioen bij firma G. Maas in Waalwijk Drie verdachten arresteren in een oplichtingsaffaire vragen brillen van Korter werken bij Textiel-Unie Zomervakantie Gewestelijke raad Stadsgewest Waal wijk vergaderde Strenge vorst op komst Vader dreigt kind met broodzaag Ingrid Haebler soliste Organisatie bij B.V* De Linde Roodhaerd-bil jarts Partijen k Vrouw doodt buurjongetje Niet alleen voor de vrouw vormt de tas een belangrijk accessoire. Ook de zakenman, de vertegenwoordiger, de ter vergadering tijgen de heren, de forens, de inkoper 'en tal van andere mannen moeten dagelijks met een tas op stap en onbewust zochten zij reeds naar een handig" exemplaarniet te groot en niet te zwaar als je hem lang in de hand moet houden en dan nog met een gemakkelijke sluiting. Wij zagen door hoge officieren in de trein reeds de klein ste modellen actetasjes gebruiken. Van dat formaat van ongeveer 30-20 cm is de stap naar een „handzamer" tas niet zo groot meer. En voor de moderne man in nauwsluitende pantalons en strak ge tailleerde jasjes wordt het langzamerhand nodig zijn portefeuille, sleutels, succes-agenda en andere persoonlijke zaken uit de vaak te kleine zakken over te hevelen naar een ,,hand"-tas, om de snit van zijn keurige costuum niet grondig te bederven door al te veel ophollende bulten. Ook de nieuwste tassenmode komt uit Engeland. Door de Engelse 'mods' is de echte handtas voor heren op straat gebracht en de lederindustrie heeft zich dankbaar op dit nieuwe afzetgebied geworpen. In Nederland heeft Jolita een pocketbagop de markt gebracht die nauwelijks groter is dan een flink boek en die behalve een extra zijvak voor rijbewijs en an dere autopapieren ook een handige karabijnhaak bezit, waarmee de tas kan worden opgehangen aan broek riem of broeklus, fietsstuur of dash boardknoppen. Het formaat, nu 28 x 17 cm, kan natuurlijk nog kleiner. Vele heren zullen echter wel iets manlijks in de hand of onder de arm willen dragen en niet direct durven overstappen op de damesformaten. Een zakenman heeft bovendien nog vaak belangrijke documenten, contracten en correspon dentie mee te nemen, zodat hij niets heeft aan nog kleinere tassen. Voor de jongelui, vooral voor studenten maar ook voor forensen die slechts krant, rookwaren en lunchpakketje hebben mee te nemen, is zo'n pocket bag een uitkomst als het costuum in de plooi moet blijven. De fabrikanten hebben nog meer verrassingen. Een ontwerper die ken- kelijk vaak met een vliegtuig reist, heeft een koffertje gelanceerd dat precies past onder de vliegtuigstoel. Het grote voordeel is, dat de passa gier dan niet zo lang meer bij de douane behoeft te wachten en dat de eigenaar aan de balie met de hand op het hart kan verklaren dat dit „alles" is wat hij bij zioh heeft. Deze koffer is gemaakt van rundleer en bevat en kele met drukkers afgesloten afdelin gen voor toiletbenodigdheden zoals scheerapparaat e.d. plus een royaal buitenvak voor reislectuur. Kocht u In 1966 is in de ruilverkaveling' Heusden-Vlijmen voor een bedrag van 6.200.000 geïnvesteerd. Voor 1967 hoopt men over een bedrag ter grootte van 5.400.000 te kun nen beschikken |n al de jaren, waarin men nu met het werk be zig is, werd ongeveer 66 pet. van het in totaal beschikbare bedrag geconsumeerd. Inmiddels stelden G. S. alle we gen, waterlopen en kunstwerken in complex '61 vast en gaf deze in eigendom, beheer en onderhoud aan verschillende instanties. De voorstellen voor andere complexen zijn in een vergevorderd stadium, terwijl de plannen voor toedeling voor complex '68 en '69 resp. (En gelen ten oosten van de Kruisdijk) en (Waalwijkse buitenpolder) ter visie werden gelegd en met de be langhebbenden inmiddels werden besproken. Over hetgeen gereed kwam en over hetgeen nog moet gebeuren is de ruilverkavelingscommissie voornemens de betrokken agrariërs het een en ander te gaan vertel len. Deze voorlichting zal worden gegeven op vrijdag 10 februari a.s. om 14.00 uur in café Van der Ster ren te Nieuwkuyk. in het buitenland teveel mooie din gen en souvenirs? Geen nood, als de sluiting niet meer dicht kan, is er nog een extra riem o mde uitpuilende ba gage bij elkaar te houden Voor de dames is er altijd de mees te keuze. Behalve koffers en toilet koffers zagen wij een beeldig week endkoffertje met ronde hoeken, waar bij het deksel niet over, maar tégen de opstaande randen sluit en waarbij kruiselings aangebrachte elastieken ruches de stapeltjes onderkleding, nachtgoed, handdoeken enz op hun plaats houden. De dameskoffers wor den werkelijk elk jaar luxueuzer van uitvoering. Er is nu een overweldi gende keus. Wie voor de vakantie 'n koffer nodig heeft, doet er goed aan tevoren al de maten vast te stellen. Vooral voor de bagageruimte van een auto is het praktisch om precies pas sende koffers te kiezen, zodat er meer ruimte wordt benut dan met willekeurige en vaak niet passende koffers het geval zal zijn. Wijzelf zijn verrukt van de nieuwe flexibele koffers van rundleer. Deze beeldschone koffers hebben een smal metalen frame in het midden en dus twee „zachte" zijkanten. Het gewicht is door deze constructie tot een mi nimum beperkt. Heel stoer en nonchalant zijn de heel brede, leren city-bags van vet- gelooid bisam. Ook bij deze soort reistassen wordt het liefst een exem plaar met beschadigingen gekozen. Minder kostbaar zijn de skaikoffers op houten, hoog frekwent gebogen triplexframe met slappe deksel en slappe bodem, en de geruite stoffen koffers op licht metalen frame. Heel piaktische koffers, omdat deze ster ke frames met lichte bekleding een zo klein mogelijk gewicht garande ren. Na 35 jaar als vertegenwoordiger in dienst te zijn geweest bij de fir ma G. A. Maas, Lederimport te Waalwijk, heeft de heer A. Sassen te Waalwijk, wegens pensioenge rechtigde leeftijd, zijn functie per 1 februari j.l. neergelegd. Ten kantore van het bedrijf werd hem een hartelijk afscheid bereid. Naast de vele waarderende woor den van de directie, mocht de heer Sassen tevens een waardevol ca deau in ontvangst nemen. Ook het personeel bood hem een cadeau aan. Voor deze blijken van belangstel ling was de scheidende vertegen woordiger zeer erkentelijk. De heer Sassen was bij de klanten van de firma G. A. Maas een zeer geziene figuur. De Rotterdamse recherche is er, na een onderzoek dat ongeveer 2 jaar heeft geduurd, in geslaagd drie verdachten te arresteren in een op lichtingsaffaire mej verzekerings gelden. Hierbij ging het wat Nederland betreft om meer dan een ton, ter- wijk een Duitse verzekeringsmaat schappij grote kans liep voor bijna 150 duizend DM te worden bena deeld. Om de verzekeringspennin gen te innen werden vrachten dumpgoederen met wagen en al in het water gereden. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat' het nog om veel hogere bedragen enkele tonnen zou gaan. Opticiën - Horloger - Juwelier Stationsstr 88, Waalwijk, tel. 3037 Bij de Kon. Ned Textiel-Unie zullen gedurende een periode van 9 weken 2300 van de 8000 werk nemers in het concern korter gaan werken. De desbetreffende aanvra ge zal vrijdag door de arbeidsin spectie worden behandeld. Ver wacht wordt dat de kortere werk tijd zal kunnen ingaan op 20 fe bruari. Ook als de CAO het in bepaalde gevallen niet voorschrijft zal de Raad van Bestuur een aanvulling geven tot 90 pet. van het laatste verdiende loon. De vakorganisaties zijn bij het vooroverleg betrokken geweest, De sfeer waarin dit over leg plaats had noemde Kletex-be- stuurder Jos van Gils .voorbeeldig'. De zomervakanties van de lagere scholen beginnen over het alge meen op 3 juli. De vakanties van de collectief sluitende bedrijven vallen in verschillende perioden. (van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdagavond ver gaderden de leden van de geweste lijke raad van 't Stadsgewest Waal wijk ten gemeentehuize. Met alge mene stemmen werd Mr J. Kuijpers benoemd tot secretaris-penningm. van het stadsgewest. De heer Kuij pers fungeerde voorheen ook a!s secretaris van de stadsgewestelijke commissie. Het bureau van het stadsgewest zal worden ondergebracht op het gemeentesecretarie van Waalwijk. Speciaal de ambtenaren drs J. Ro- sendaal en mr Ph. Hennekens zul len met de werkzaamheden worden belast. Ook werden de reis- en ver blijfkostenvergoedingen van de le den van de gewestelijke raad en de leden van het dagelijks bestuur vastgesteld. Voor een vergadering van de gewestelijke raad ontvangen de leden, woonachtig in Waalwijk: f 25,niet woonachtig in Waal wijk: 30,Voor het bijwonen van een vergadering van het dage lijks bestuur zijn deze bedragen res pectievelijk 12,50 en 15, Met de gemeente Waalwijk werd een rekening-courant-overeenkomst aangegaan. Ook de ontwerpbegro ting voor 1967 werd vastgesteld. Bij de behandeling van dit .punt vroe gen de heren Van den Hoven en Meijs (beiden Waalwijk) of met de vaststelling van de post „onderzoe kingen" ook rekening was gehou den met planologische onderzoekin gen. De begroting heeft een totaal bedrag van ƒ38.000, De voorzitter, de heer J. Teijssen, v/as van mening dat de begroting dit jaar niet ver zal worden over schreden. Voor volgend jaar ver wachtte hij een verhoging, vooral doordat dan de reeds eerder aange haalde post onderzoekingen wel zal stijgen. De weerkundige dienst van de Belgische luchtmacht, die gespeci aliseerd is in weersvoorspellingen op lange termijn, voorspelt, dat de uitzonderlijke zachte januarimaand gevolgd wordt door een langdurige koudeperiodc. Het ziet er volgens deze weer kundigen naar uit, dat West-Euro pa onder invloed zal komen van het uitgestrekte hogedrukgebied, dat thans Scandinavië in zijn greep heeft. Een langdurige koudegolf met strenge vorst en waarschijn lijk ook de nodige sneeuw kan ver wacht worden, aldus de voorspel ling. Donderdagavond heeft de politie in Rotterdam de 20-jarige W. K., on der beroep, aangehoudenomdat hij in het huis van zijn 18-jarige echtge note een broodzaag op de keel van zijn 1 jaar oude kind heeft gezet met de bedreiging het te doden. De man was omstreeks 10 uur doorgedrongen in het huis van zijn vrouw van wie hij gescheiden leeft. Na een half uur kwamen er kennis sen op bezoek. Om elf uur kreeg K. het verzoek om het huis te verlaten. Hij vroeg of hij het kind nog even vast mocht houden en liep daarop met het kind naar de keuken. Daat zette hij de broodzaag op de keel van de baby onder bedreiging dat hij deze zcu doden, als niet iedereen het huis verliet. Een van de gasten sloeg het broodmes uit zijn hand, waarop de moeder het kind vastgreep. K. vlucht te het huis uit maar werd even later aangehouden. Op donderdag 16 februari 1967 geeft Het Brabants Orkest onder lei ding van de gastdirigent André Vandernoot het vierde abonnements concert in de B-serie in de Stadsschouwburg te Tilburg om 20.15 uur. André Vandernoot, die in 1927 in Brussel werd geboren, hoort tot de meest markante dirigenten van zijn generatie. In 1953 beëindigde hij zijn studies aan de „Staatsakademie für Musik" in Wenen en begon zijn carrière met een tournée door Europa met de „Wiener Sympho- niker". André Vandernoot heeft ook ge dirigeerd in Genève, Lausanne, Londen, Parijs, Barcelona, Lissabon, Oslo, Praag, Brussel, Budapest, Za greb, Buenos-Aires, Caracas, Monte Carlo en Berlijn. In Nederland di rigeerde hij het Utrechts Symfonie- Orkest, de Nederlandse Opera en Het Brabants Orkest, waar hij een graag geziene gastdirigent is. In het Holland Festival 1967 zal André Vandernoot concerten met het Con certgebouworkest dirigeren en uit voeringen van Alban Berg's „Lulu" met de Nederlandse Opera-stich ting. De opera „Wozzeck" van Al Verder heeft hij een vijftal gram mofoon-opnamen gemaakt met de bekendste orkesten van Europa. Sinds 1960 is hij de eerste diri gent en muzikale directeur van het „Theéatre Royal de la Monnaie" in Brussel. André Vandernoot heeft ook al verschillende malen in de U.S.A. gedirigeerd. Ingrid Haebler werd in 1929 te ban Berg dirigeerde hij in januari 1 Wenen uit Poolse ouders geboren. 1966 met Het Brabants Orkest. Aan de biljartvereniging ,,De Linde" te Goirle, is dit jaar de orga nisatie opgedragen van de finalewedstrijden Ere-klasse driebanden, om het kampioenschap van Nederland. Deze nog jonge vereniging, die, nog geen drie jaar bestaat, organiseerde reeds verschillende kampioenschappen met groot succes. Terecht zullen velen zich af vragen: „Wat is de biljartvereniging „De Linde"? en het lijkt ons dienstig om enige punten van deze sluier op te lichten. Het is alles begonnen toen de heer Nopper zich in café-restaurant „De Linde" vestigde, daar veie bil jartliefhebbers vond en met deze liefhebbers de B.V. „Linde" sticht te. Toen hij ook een grote match tafel aanschafte en de vereniging zich bij de KNBB aansloot en de huidige wedstrijdleider Jac. van Vught lid werd, was het hek van de dam. Met 4 teams werd deelgenomen aan de competitie van het district. Er werden verschillende voorwed strijden georganiseerd met als sluitstuk de finale 1ste klasse drie banden voor het district Tilburg. Het 2e jaar ontplooide „De Linde" zich nog meer. Weer 4 teams na men deel aan de competitie, we derom werden vóórwedstrijden ge organiseerd, benevens een twee- jaars tournooi 2e klasse om de „zilveren Linde" en als klap op de vuurpeil na de eindstrijd 3e klasse district Tilburg, het natio nale kampioenschap 2e klasse drie banden, waarmee de B.V. „De Lin de" zich in de biljartwereld open baarde. De KNBB, de pers, maar vooral de deelnemers en de bezoekers stonden verbaasd over de organi satie en de wedstrijdzaal, de keurig verzorgde biljarts met nieuwe la kens door de firma Roodhaerd be schikbaar gesteld. En nu dan in het 3e jaar van haar bestaan het huzarenstukje ere-klasse drie-ban den Nationaal, Reeds enkele maanden is het be stuur met aan het hoofd, wedstrijd leider Jac van Vught en penning meester J. Nopper, bezig met de organisatie die, zo kunnen we nu verklappen, rond zit, zowel orga nisatorisch als financieel. Wanneer de burgemeester op donderdag 9 februari te 13.00 uur officieel het tournooi opent, zullen de spelers, bezoekers en pers weer een knap pe wedstrijdzaal vinden, die met medewerking van velen tot stand is gekomen. De firma Roodhaerd verzorgt wederom het materiaal en gaf ons de verzekering, dat, ondanks dat er gespeeld moet worden met ivo ren ballen, alles perfect in orde zal zijn. Een feestelijk tintj9 is wel het feit dat de firma Roodhaerd 1 zijn 80-jarig bestaan herdenkt en op zaterdag aan de organisatoren van de B.V. „De Linde", deelne mers, arbiters, pers en genodigden met hunne dames een Brabantse koffietafel zal aanbieden. Dat de gemeente Goirle achter de organisatie staat, bewijst wel, dat de burgemeester persoonlijk 'n tournooi zal openen en op vrijdag het bestuur van „De Linde", de deelnemers, pers, arbiters en enige genodigden op het gemeentehuis zal ontvangen en daarnaast voor de kampioen nog een beker beschik baar stelt. Het zal in Goirle een geduchte strijd worden om de Nationale titel ere-klasse driebanden, die momen teel in het bezit is van Jan Doggen. Aan de finale-wedstrijden zullen deelnemen: Riny van Bracht, Waal wijk; M. Brosens; J. Doggen; G. Lorist; C. van Oosterhout; H. Po- peijus; H. de Ruyter, Waalwijk en W. Soeterboek, Kaatsheuvel. De eerste partijen worden ge speeld om 13.30 uur tussen M. Bro sens en H. Popeijus en C. v. Oos terhout en G. Lorist; en om 15.30 uur tussen J. Doggen en R. van Bracht en H. de Ruyter en W. Soeterboek. Kaartverkoop aan de zaal van „De Linde" tel. 366, te Goirle. Toen zij drie weken oud was, ver trokken haar ouders weer naar Po len en daar bleef zij tot haar tien de jaar. Reeds op jeugdige leeftijd kwam Ingrid Haebler in contact met Robert Cas-adesus, Bronislaw Huberman en Claudio Arrau, die tot de vriendenkring van haar ou ders behoorden. Bij het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog verhuisde Ingrid Hae bler naar Salzburg en studeerde on der leiding van Professor Heinz Scholz aan het Mozarteum. Op 11- jarige leeftijd trad zij voor 't eerst in het openbaar met orkest op. Na met lof eindexamen te hebben ge daan aan het Mozarteum, studeerde zij in Wenen aan de Academie bij Professor Paul Weingarten en ver volgens maakte zij deel uit van de Meesterklasse te Genève bij Nikita Magaloff. In Parijs studeerde zij bij Marguérite Long. In 1947 ontving zij de eerste prijs bij een officieel Oostenrijks Muziek concours en verder won zij de eer ste prijzen te München, op een In ternationaal Schubert-concours. Zij werd in 1957 onderscheiden met de Beethoven-medaille van de Harriet Cohen Stichting en in 1958 werd haar de Grand Prix du Disque toegekend voor haar opname van de Mozartconcerten no. 6 en no. 8. Sedert 1954 speelt zij elk jaar op het Festival te Salzburg en tevens is zij een regelmatig terugkerende gast in Scheveningen en op 't Hol- ft Ingrid Haebler André Vandernoot land Festival. Haar concertreizen voeren (en voerden) haar door ge heel Europa, Noord-Afrika, Austra lië ,de Verenigde Staten en Canada. Ingrid Haebler trad reeds verschei dene malen met veel succes met Het Brabants Orkest op. Het programma is als volgt sa mengesteld: Schubert - Onvoltooide Symfonie en Mozart - Pianoconcert KV 450, soliste Ingrid Haebler. Na de pauze Strawinsky - Le Sacre du printemps Jongens van de schippersschool te Rotterdam hebben vrijdag omstreeks half negen in een plantsoentje aan de Spuikade in Rotterdam-Zuid een koffer gevonden met het bebloede lijkje van de 9-jarige Walter Bern- hard de Wildt. Op het moment dat het jongetje werd gevonden had de politie op grond van andere aanwijzingen de, moordenares, de 32-jarige ongehuw-, de buurvrouw Josje S„ reeds als verdachte ingesloten. De vrouw heeft vrijdagmiddag na urenlange verho ren een gedeeltelijke bekentenis af gelegd. Zij heeft Walter de Wildt met een scherp voorwerp de schedel ingeslagenhet motief voor haar daad is echter nog niet geheel bekend. De politie vermoedt echter dat het jon getje de vrouw 'heeft berapt, toen zij uit het huis van zijn moeder aan de Oldengaarde 350 gulden stal; Wal ters moeder deed namelijk donder dagavond aangifte van zowel de ver missing van haar zoontje als van een geldbedrag van 350 gulden. Omdat in het huis van mej. S. - zelf moe der van 'n eenjarig zoontje - bloed sporen zijn aangetroffen neemt de politie aan dat Walter daar is ver moord en vervolgens in de koffer naar het plantsoetje is gebracht.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 2