Gilde St.||Ambrosius had belangrijke vergadering WSC ziet zich op eigen veld winst door Irene ontnomen: 0-1 WAALWIJK Keurslager van der Wiel een eerste MONTEUR KEURSLAGER AANBIEDING Baardwijk en Bavel delen broederlijk de punten: 1-1 LI IJ DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 FEBR. 1967 A. Verhulst nieuwe hoofdman Loon op Zand Sprang-Capelle White Boys verloor van TVC: 1—2 De Russische order vervalt het spreekuur Vrouwenbeweging NKV - Waalwijk vergaderde De val van Soekarno Laatste nieuws Ernstig ongeluk op kruispunt Lang- straatweg-Kruisstr. Vrede in Vietnam? verstelnaaister werkster CARAVANS te huur 3 kalfvaarzen ABONNEERT U OP DIT BLAD Gemeente Loon op Zand Voor direct gevraagd: Garage Waalwijk N.V. AANMELDING Typen en/of Steno L. van de Leur GELDIG VAN 14-17 FEBRUARI Rihlappen Hachévlees 500 gram 3.79 250 gram 1.48 Slavinken of geld schijven 3 stuks 1.18 WOENSDAG: Kwaliteits gehakt 500 gr. 1.98 Hierbij 250 gram Leverworst 98 VOOR DE BOTERHAM: Gekookt spek 150 gram 88 Gekookte ham 150 gram 1.08 KOOP KEURSLAGERZEGELS 40 pet. SPAARRENTE Stationsstraat 83 - Waalwijk - Tel. 2884 Zaterdagavond heeft het gilde van St. Ambrosius in Loop op Zand een zeer belangrijke ledenvergadering ge houden in haar gildezaal. Deken Bie- mans opende de vergadering 'en gaf het woord aan de secretaris, welke uitvoerig inging op de voorstellen welke gestaafd werden met histori sche gegevens uit het oude gildere- glement en gilde-boek. Sedert sep tember vorig jaar hebben zich grote moeilijkheden in het gilde voorge daan, welke nu geheel zijn opgelost. Door de heer Toorians werden de voorstellen gelanceerd en met alge mene stemmen aangenomen. De ge hele vergadering stond hier volledig achter. De functies in het gilde zijn nu volgens gildetraditie" aangevuld. Thans wordt bestuur door een Over- deken, 2 Staande dekenen en 3 deke- inen, met. een hoofdman en bescherm heer. Tijdens de vergadering werden deze functies aangevuld. Allereerst als Overdeken de heer Marinus Broeders, welke alle stem men op zich verenigde. Hem werd de sjerp van het gilde omgehangen en geïnstalleerd. Hij heeft de plaats van de heer J. v. d. Hoven overgenomen. Later op de avond kwam de heer A. Verhulst, alhier, met jhr. Ch. Ver- heijen uit Zeist binnen. Direct werd overgegaan tot de verkiezing en be noeming van de hoofdman. Ook deze kreeg alle stemmen, waarmede de heer Verhulst als opvolger van dr. Ten Horn de hoofdman van het gil de werd. Hij sprak de vergadering toe met hartelijke woorden van vriendschap en heeft in korte tijd 't gildewezen leren kennen. Hij hoopte dat hij als hoofdman het gilde, dat al veel in het dorp betekende, weer nieuw leven zou kunnen inblazen, doch deed een dringend beroep op de leden om zelf ook hieraan mee te werken. Hierop volgde de benoeming van de nieuwe beschemheer jhr. Charles Verheijen, die deze functie ook aanvaardde en zelfs met 'n groot genoegen, omdat hij hiermede weer de banden met het kasteel en de ade- lijke familie Verheijen heeft kunnen bestendigen. Zij waren het immers, die dit gilde van St. Ambrosius heb ben opgericht, steeds hebben bestuurd en geleid. Beide laatste functionarissen wer den geïnstalleerd. De hoofdman werd het hoofdmansschild en de sjerp en de beschermheer de sjerp omgedaan. De secretaris overhandigde beide he ren een lux bijenkorfje als herinne ring aan deze avond. Vervolgens sprak jhr Verheijen enige woorden, waaruit de aanhankelijkheid van hem met het dorp Loon op Zand bleek. Zowel in de Zangvereniging Echo der Duinen als in het Gilde St. Am brosius zag hij culturele banden in deze kleine gemeenschap. Vanuit STATIEDAG CONCORDIA De jaarlijkse statiedag van de Kon. Erk. Harmonie Concordia is dit jaar heel rustig gevierd. De dag begon met een H. Mis in de parochiekerk, waar de harmonie met drumband heen trok. Daarna, terug in de zaal, werd het jaaroverzicht gegeven van 1965 dat weer bijzonder waardevol is ge weest voor deze harmonie. Er hebben zich geen grote evenementen voorgedaan, zodat het corps, dat immers de hoogste plaats in hun federatie inneemt, wat stoom afblaast, doch dit doet niets af aan hun muzikaliteit want dat gaat gestaag verder. Gelukkig is er jong bloed in deze harmonie gevloeid, waardoor de toekomst verzekerd is. 's Mid dags hield Concordia een rondwandeling door het dorp. 's Avonds was er een kof fietafel voor de leden waarna ook de dames van de partij waren om een gezellige avond te hebben. De muziek werd verzorgd door een boerenkapel uit Oisterwijk. AI met al was het een geslaagde statiedag. STATIEDAG VAN HARMONIE SOPHIA Om en om de geboortedatum van Sophia houdt deze harmonie haar jaarlijkse statie dag. Dit jaar zal dat zijn op zaterdag 18 februari. De dag wordt weer begonnen met een H. Mis in de kerk, waarna een bijeen komst in de zaal zal zijn, waar dit jaar twee jubilarissen zullen worden gehuldigd. Het zijn de heren Kees Dankers,'die 50 jaar lid is van dit corps en Harrie de Jong die 50 jaar lang penningmeester is ge weest '.s Avonds zal er een gezellige avond worden gehouden, afgewisseld met confe rences en muziek. Op zondag 19 februari geeft zoals dat al jaren gebruikelijk is DO- TO uit Tilburg voor de leden met hunne dames een toneeluitvoering. VEEVOEDERBEDRIJF ONTSLAAT 15 MAN De N.V. veevoedergrondstoffenhandel Midden-Brabant te Sprang-Capelle heeft 15 werknemers - onder wie 8 chauffeurs - ontslag aangezegd. Acht personeelsleden (drie kantoorbedienden en vijf chauffeurs) blijven in dienst van het bedrijf. Zeist zou hij graag zijn medewerking geven voor deze aangelegenheid en wenst dus op de hoogte gehouden te worden van alles wat het gilde be treft, opdat hij steeds aan de vereni ging zijn beste krachten zou kunnen blijven schenken. Voor beide heren waren deze functies geheel nieuw, zodat de secretaris een korte schets gaf van de oprichting van het gilde en haar geschiedenis door de tijden heen. Nadat de hoofdman de leiding van de vergadering had overgenomen, kreeg hij de huishoudelijke agenda punten te behandelen. Het voornaam ste was dat op alle leden beroep werd gedaan van het gilde te maken wat zij konden. Men zal proberen de kringdag te Esch op 11 juni te be zoeken. Het koningschieten zal op 18 maart a.s. worden gehouden, want hiermede is men twee jaar over tijd. De hoofdman en beschermheer moe digden aan om in de kortst mogelijke tijd te komen tot een verantwoorde schutterij waarvoor zij al een hand boog in het vooruitzicht stelden. Op 18 maart zal men trachten hiermede klaar te zijn. De leden of liefheb bers kunnen zich nu reeds aanmelden. Het laatste deel van de vergadering werd besloten met een serie dia's over het gildewezen, waarbij de heer Too rians een explicatie heeft gegeven. Van de Gilden St. Hubertus en St. Crispijn waren de heren Van Noije en Wouters aanwezig. Het huidige bestuur is als volgt samengesteld: Beschermheer jhr Ch. Verheijen, Zeist; Hoofdman: A. Verhulst; Over deken: Mar. Broeders; Staande De ken: A. C. Dankers en J. Biemans; Dekenen: J. Toorians, secretaris; A. v. Veldhoven, penningm. en M. v. d. Aa. White Boys is zondag in de wed strijd tegen TVC vaak met 5 - 6 man in de aanval geweest maar zag geen kans om het veldoverwicht in doel punten uit te drukken. De bezoekers hadden daar meer kaas van gegeten. Zij konden de eerste helft met een 2-0 voorsprong afsluiten. Na de hervatting wist Huub Kuyten nul weg te werken maar winst zat er voor de boys niet in, het bleef 1-2. Zoals we reeds meedeelden, is de Russische order voor de Nederland se Schoenindustrie definitief beves tigd. Deze fabrieken zullen voor september van dit jaar in totaal 750.000 paar schoenen moeten af leveren (damesschoenen en laarzen en herenschoenen) een exportorder met een totale waarde van 12 mil joen gulden. Het grootste contract ging naar Bloch- en Stibbe Hollandia in Waal wijk, n.l. 235.000 zwartleren dames pumps met hoge hak, ter waarde van 3 miljoen gulden. Andere be drijven die met de Russen een con tract afsloten, zijn: Uit Kaatsheuvel: Schoenfabriek „Leon Pare" (Vesters), v. Boxtel, Péhavé (Vloemans), v. Mierlo en J. de Gouw en Zn. Uit Waalwijk: A. H. Aussems. Uit Dongen: Th. Verbunt en Zn. Uit Gilze: „Jagil". Uit Nijmegen: „Swift" en „Robin son". Uit Drunen: Fa. v. Drunen. Uit Oisterwijk: „Vedeha". Uit Valkenswaard: „Nirva". - Drie jongemannen van omstreeks 20 jaar, vermomd als Nederland se soldaten, hebben zondag even na middernacht zwaar bewapend een inval gedaan bij de familie Maarschalk te Heijthuizen. Zij hebben de bewoner, z'n vrouw en dochter urenlang in 't toilet op gesloten en roofden 1200 gulden, sieraden en proviand. GESLAAGD Voor het praktijkexamen Machi- neschrijven volgens het tienvinger. systeem behaalden onderstaande Candida ten te Waalwijk dit prak tijkdiploma. Het examen werd af genomen door de Ned. Vereniging tot bevordering van het Admini- tratief- en Economisch Onderwijs. Lucie v. d. Hoven, Jos Verheijden, Antoon v. d. Griendt, Petrus Roo mer, Annie v. d Gouw, Mar ay Kleij, Willy Castelijn, Petra v. d. Pennen, Kees Klerks, Henny v. Bijnen, Wil ly Bakkers, Anja Zwart en Tineke Thijssen, allen uit Waalwijk, Riki v. Boxtel, Maria Voogd en Martha Vreijssen, allen uit Kaats heuvel. Corrie Colet uit Meeuwen. Annie Vos uit Sprang-Capelle, Mar tha de Haas uit Heusden. Riet Mu- yen uit Herpt. Ria v. d. Brandt uit Elshout. Gerrie Elshout uit Drunen. Geslaagden genoten hun oplei ding bij de heer L. van de Leur, Mr. van Coothstraat 75, Waalwijk, waar vanaf heden nieuwe candida- ten zich weer kunnen aanmelden. Zie advertenties elders in dit blad. DINSDAG 14 februari aanstaande H. E. H. LANGEMEIJER Arts De Vrouwenbeweging van het N.K.V., afd. Waalwijk, hield 9 fe bruari jl. een ledenvergadering. Daar de voorzitster ziek was, heette de penningmeesteres de le den hartelijk welkom in de zaal van de Teresiaschool. Na enkele mede delingen gaf ze het woord aan de geestelijk adviseur, die zou spreken over „Bidden in het gezin". Om te kunnen bidden, moeten we ons klein maken, ons open stellen, ons overgeven, helemaal zoals we zijn, aldus de adviseur. We moeten stil zijn met onszelf, om zo God, die we onze Vader mogen noemen, te kun nen beluisteren. Bezinnen op eigen leven en kijken welke plaats God inneemt en welke plaats ik inneem, om zo jezelf te vinden en jezelf te worden. Voor het gezinsgebed zijn twee elementen nodig: De kinderen moe ten merken dat de ouders zelf ge loven en de bede uit het Onze Va der: vergeef ons onze schuld, zoals ook wij aan anderen hun schuld vergeven, moet ook beoefend wor den. Hierna werden in 4 groepen over enkele vragen gediscussieerd en ten slotte naar de mening van iedere groep geluisterd. Na dit meer ern stige gedeelte van de avond, werd Zr. Marianne gehuldigd, die haar zilveren kloosterfeest gevierd had en dat nu op de vergadering werd bedacht. Deze zuster werkt onge veer 1% jaar binnen de beweging en geeft op administratieve en an dere wijze haar steun, Zij ontving een plantenbakje en een boeken- bon, die het bestuur haar, namens de leden, aanbood. Onder het genot van koffie en een tractatie, werden er enkele liederen gezongen. Tenslotte dankte zuster Marianne en vroeg de leden, door trouwe op komst aan het welzijn van de be weging mee te werken. STILLE OMGANG De afdeling Waalwijk en Omstre ken van de Stille Omgang zal zich ook dit jaar aansluiten bij de kring Den Bosch. In de nacht van 4 op 5 maart zal de bedevaart worden ge houden. Er zullen naar schatting een kleine 200 personen uit Waalwijk en omgeving aan deelnemen. ANDREAS ZIJLMANS GROEP In onze editie van vrijdag j.l. stond als netto-opbrengst van de Weermantoto 1261,25 vermeld. Dit moet echter zijn: 1361,25. Prijswinnaars die hun prijs nog niet hebben afgehaald kunnen dit donderdagavond 16 februari doen van 8-10 uur aan het hoofdkwartier Winterdijk 30a. Na deze datum vervallen de niet-afgehaalde prijzen aan de groep. JAARVERGADERING RK BOND VAN BEJAARDEN EN GEPEN SIONEERDEN TE WAALWIJK Op dinsdag 14 februari a.s. des middags om 15.00 uur zal de afde ling Waalwijk van de RK Bond van Bejaarden en Gepensioneerden in het Parkpaviljoen de jaarvergade ring houden. Naast de jaarversla gen van secretaris en penningmees ter en een jaarverslag van de con trolecommissie, zal er een bestuurs verkiezing plaatshebben. Aftredend zijn: W. Swinkels en L. Kroot, waarvan eerstgenoemde zich niet herkiesbaar stelt. Tevens heeft het bestuurslid J, van den Hoven bedankt wegens ziekte van zijn vrouw. Tot en met 14 februari kunnen kandidaatlijsten voor twee nieuwe bestuursleden worden in gezonden. AGENDA Musis Sacrum: maandag en dins dag 8.30 uur: „De grote race". Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". SUBSIDIE D.V.S.V. Onlangs werd ter gelegenheid van het gouden bestaansfeest van de Waalwij kse toneelvereniging D.V.S.V., in samenwerking met de plaatselijke toneelverenigingen „O.O.G." en „Baardwijks Toneel", een geslaagd eenacterfestival geor ganiseerd. Blijkbaar heeft de pro vinciale toneelcommissie zeer veel waardering gehad voor de prestaties tijdens dit festival, hetgeen blijkt uit de1 provinciale subsidie van 300 gulden, die werd toegekend. Mogelijk vinden de deelnemende verenigingen een stimulans om op deze weg verder te gaan. Deze derde achtereenvolgende ne derlaag van de oranje-zwarten mo gen wij verdiend noemen, niet door beter spel van de gasten, daarin waren zij de mindere van de Waal- wijkers, docli Irene passeerde 1 maal de WSC-doellijn en de WSC-ers niet het rood-witte doel, ofschoon dit talloze malen aan een zijden draad heeft gehangen. Iets meer geluk in de tweede helft, en wij zouden ze ker de overwinning hebben behaald; doch niets lukte de Waalwijkers tegen de met 10 man verdedigende Irene-lui; zelfs geen strafschop, toen de midhalf van de gasten de bal met volle vuist uit het verlaten Irene-doel sloeg. De oorzaak van de nederlaag kan ook liggen in het feit dat de WSC-ers in 90 minuten één schot losten op het Irene-doel, en veel te kort spel, zodat de rood-wit- ten steeds konden ingrijpen. Om half 3 trapte Irene af. Even dachten we een snelle en enthou siaste wedstrijd te zien, doch na 10 minuten werd dit door WSC zo iets van vacantie-voetbal, traag, kort en zetten met verre en hoge trappen hun aanvallers aan het werk. Een maal boften de WSC-ers toen een verre trap van de binnenkant van de paal het veld weer inketste. Dit is wel het enige noemenswaardige feit van de rood-witten. Niet dat wij van de WSC-ers iets beters kun nen vertellen, zeker niet; alleen dat v. Oudheusden enkele minuten voor rust alleen voor Brusselaar stond, doch deze hard in zijn handen schoot. Ook moest een rood-witte verdediger de bal met de handen voor Kleevens wegslaan in 't straf schopgebied, maar dit werd voor de eerste keer niet gezien door de ar biter; later nog eens. Ruststand 0-0. Na de thee een agressief WSC, dat nu begreep dat er iets aan ge daan moest worden. Een schot tegen de paal had beter lot verdined. In de 10e minuut een ongevaarlijke aanval op het WSC-doel en 'n voor zet van rechts werd door de vrij staande Schellekes ingekopt; 01. Vanaf dit moment zou slechts op één speelhelft de wedstrijd worden afgewerkt. Regelmatig troffen we 14 spelers in het rood-witte straf schopgebied en door de afweertak- tiek van de gasten hadden op het WSC-terrein de tribune, kleedka mers en consumptietent veel te lij den. Het was voor de toch al niet in vorm zijnde WSC-aanvallers moeilijk doelpunten te maken. Ook was er pech voor de Waalwijkers toen een Irene-verdediger de bal met volle vuist uit het verlaten doel sloeg, doch de niet sterk leidende scheidsrechter beweerde niets ge zien te hebben. Wat WSC ook pro beerde, met alle mogelijke midde len hield Brusselaars zijn doel schoon en bij het eindsignaal ver loor WSC voor 95% haar kansje. Wederom bleek, dat er, indien in een wedstrijd niet geschoten wordt, deze voor 80% verloren is. Hopende dat er in dit zoveelste lesje voor de WSC-ers iets leerzaams zit. Het Indonesische parlement heeft het besluit genomen aan te dringen op het ontslag van president Soe karno en op zijn berechting wegens wanbeleid. Het parlement keurde met algemene stemmen een resolu tie goed, waarin een beroep wordt gedaan op het opperste raadgeven de Volkscongres, het staatshoofd heen te zenden en zijn berechting in te leiden wegens medeplichtig heid aan de mislukte communisti sche staatsgreep. Op de gevaarlijke kruising Lang- straatweg-Kruisstraat is vanmiddag omstreeks kwart over twee een ern stig verkeersongeluk gebeurd, waar bij een bestuurder van een perso nenauto werd gewond. De bestuurder van een zwarte Mercedes, die vanaf de Langstraat- weg afwilde slaan naar de richting- Waalwijk verleende hierbij geen voorrang aan een groen Citroen combi. Deze Citroen werd aan de voorzijde totaal vernield. De be stuurder die bekneld raakte, werd met verwondingen naar het St. Ni- colaasziekenhuis vervoerd. De ge meentepolitie van Waalwijk heeft de zaak in onderzoek. '4)itjr.-"fee-Jj Bavel heeft tot op de bodem van zijn kunnen moeten putten om Baardwijk een punt te ontnemen en dit lukte dan nog slechts door een onfortuinlijke uittrap, waarbij de bal bij de vrij staande rechts binnen van Bavel terecht kwam en 11 liet aantekenen. Over de wedstrijd het volgende: Een herboren en enthousiast spe lend Baardwijk heeft tegen Bavel een gelijk spel uit het vuur gesleept. De eerste aanvallen waren voor Baardwijk, waarbij sterke druk op het Bavel-doel werd uitgeoefend. In de 10e minuut gaf B. v. Cromvoirt een goede voorzet die bij linksbin nen P. Verhoofstad terecht kwam; deze zag J. Slaats in vrije positie staan, schoof hem de bal voor zijn schoen en met een keurig schot liet het 10 aantekenen. Na 15 minuten spelen kreeg Bavel een corner te nemen, die door keeper v. Mierlo keurig werd gestopt. In de 30e min. kwam het doel van Baardwijk weer in gevaar, doch door resoluut op treden van de keeper werd erger voorkomen. Overduidelijk bleek dat zeker in de eerste helft de Baard- wij kers technisch beter waren dan Bavel, maar wisten dit niet in doel punten uit te drukken. Enkele scho ten van Mosselveld hadden beter lot verdiend. In de 40e min. van de wedstrijd kwam het bovenvermelde doelpunt van Bavel. Door ongeluk kig uitschoppen van de midvoor, kwam de bal terecht bij de rechts binnen van Bavel en het was 11. Ook J. Slaats kreeg nog een kans om te doelpunten. In de tweede helft was 't merk baar dat Bavel niet tevreden was met deze stand en gooide alles op de aanval, waardoor de achterhoe de van Baardwijk het zwaar te ver duren kreeg, maar wist alles te ke ren. Vooral doelman v. Mierlo viel hierbij op. Voor midhalf v. d. Steen moest nog even worden gestopt. In de laatste minuten kreeg Baardwijk nog een kans om een doelpunt te maken, doch de bal verdween hoog over het doel. Even later floot de scheidsrechter voor de laatste maal. De kans op vrede in Vietnam is gestegen nu Amerika zijn bombar dementen op Noord-Vietnam tijde lijk heeft gestaakt. Washington hoopt op een teken van Hanoi, waaruit zou blijken, dat Noord- Vietnam werkelijk vrede wenst. In Londen heeft de Russische premier Kosygin gezegd dat Noord-Vietnam bereid is voorbereidende onderhan delingen te voeren, als Amerika on voorwaardelijk de bombardemen ten staakt. GEVRAAGD voor zo spoedig mogelijk: voor 1 dag in de maand. Aan hetzelfde adres: voor I dag in de week. Brieven onder nr. 5961 aan het bureau van dit blad. 45-persoons stacaravans in Domburg; 4-pers. toercaravans. Fa. J. G. A. C. v. d. Hoven Hollands Steegje 6 Waalwijk tel. 04160 - 3681 TE KOOP bij A. Verboven Dreefseweg 19, Kaatsheuvel aan telling 26 februari a.s. Voor le klas MEUBELSTOFFEERWERK naar: J. JANSEN EN ZONEN Grotestraat 275, Waalwijk Tel. 04160 - 3381 BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebestuur van Loon op Zand maakt bekend, dat vanaf 15 februari 1967 ge durende dertig dagen op het bureau van de Dienst voor Openbare Werken, Huygenstraat 6 te Kaats heuvel, voor eenieder ter inzage zal worden neerge legd het bij raadsbesluit van 2 februari 1967 voor lopig goedgekeurde plan tot onteigening van eigen dommen, gelegen ten zuiden van de Hilsestraat tus sen Akkerstraat en Driestapelenstoel (genaamd „ont eigeningsplan Pannehoef I"). Belanghebbenden kunnen tot uiterlijk veertien dagen na verloop van deze termijn van nederlegging hun bezwaren schriftelijk aan het Gemeentebestuur op geven. Kaatsheuvel, 3 februari 1967. Het hoofd van het Gemeentebestuur, Van Erp. bekend met benzine- en dieselmotoren. Altenaweg 2 4, Waalwijk Telefoon 04160 - 2154; b.g.g. 2451 Zij, die interesse hebben voor de nieuwe cursus Kunnen zich vanaf heden weer aanmelden bij: Gedipl. Leeraar STENO en TYPEN Mr. v. Coothstraat 75, Waalwijk tel. 2167 Laagste cursusgeld. Hoogste aantal geslaagden. Dagelijkse aanmelding. i

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 6