waaLwijkse en LanqstRAAtse couRant Uitgaan in het weekend H. Pas vierde 60 jarig jubileum bij St. Rafael Romantica •zsznzn St assai Musis Sacrum Apollo Hazelnoottaart 8. 8. 8. 8. Lido Gemeenschapshuis 240.' 499. RUYS CO. VAN MIL Jong, Snuif en wrijf Wereld der zotheid Derek Flint Het meisje van de zolderkamer Gescheurd gordijn maar geraffineerd Doorbraak bij Corregidor De onschuldige verleiders Teleurstelling sver hervatting bombardementen f2. 75 9Jh Ouderscheiden met zilveren bondsspeld Vijftien bejaarden bij brand in België omgekomen PRAAG en WENEN DROOMREIS ROME LOURDES I GOLF van NAPELS Inlichtingen en boekingen St. Christoffel-reizen bij: reisagenten Groots programma ruilverkaveling in Nieuwkuijk Olie-concerns gaan boren op Noordzee Hulp voor gedupeerden Teixeira de Mattos vragen brillen ven Elshout VRIJDAG 17 FEBRUARI 1967 88e JAARGANG No. 14 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Harold Lloyd en de wereld der zotheid zijn één. Lloyd neemt on der de vooroorlogse filmkomieken een geheel eigen plaats in. Zijn filmkarakter - de jongeman met de uilenbril en de strooien hoed wordt gekenmerkt door een geest van on vernietigbare blijmoedigheid. Deze film geeft een selectie van zijn typerendse werk o.a. uit Sa fety Last waarin hij langs de gevel van een hoog huis verdwaald en zijn toevlucht zoekt tot de wijzers van een grote klok. Tot grote schrik laat de plaat dan losEn uit Professor Beware meent Lloyd er goed aan te doen, een voortvluchtig meisje mee te nemen maar krijgt dan de motorpolitie achter zich aan. Hij ontkomt door met de auto 'n tent binnen te rijden. De prutte lende uitlaat verraadt hem en als hij vlucht ziet de verbaasde wereld een tent op wielen langs de weg ijlen. En hiermee zijn de avontuur lijke humorgrillen nog lang niet af gelopen. Zondag 3 uur Flint, is een superspion die vier vrouwen heeft en op het eiland van de film er nog een vijfde bij neemt. Hij staat in dienst van de Zowie organisatie die de Galaxy organisa tie moet vernietigen. Wanneer Flint dit niet lukt zal dat ernstige gevolgen hebben voor de wereldvrede. Hij is niet te ver gelijken met James Bond enkel al omdat zijn wapen alleen bestaat uit een doelmatige aansteker waarmee hij zegt alles te kunnen doen. Zijn vuisten en vier vrouwen doen ech ter ook nog wat. En de vijfde vrouw eveneens. Zij staat in dienst van Galaxy maar kiest op het laatste moment de goede partner. Donderdag t.m. dinsdag. Het meisje van de zolderkamer is een Frans meisje dat in Engeland is gaan wonen en gaat houden van een jonge schrijver. Deze echter moet spoedig ervaren dat er nog iemand in het leven van het meisje is geweest of nog is. Het meisje is in verwachting. Toby die de barriere in zijn gevoe lens probeert te overwinnen kan dit toch niet verwerken en probeert door middel van een boek te schrij ven alle gebeurtenissen te ordenen en een oplossing te vinden. Het is Jane en Toby echter al gauw dui delijk dat 't boek geen einde heeft. Het is een gevoelige film zonder sentiment, steeds reëel en overtui gend. Vrijdag 11 uur KAATSHEUVEL Met het IJzeren Gordijn als ach tergrond is deze 50ste Alfred Hitch cock film weer een met spanning en dynamiek geladen stuk gewor den. Het is een Amerikaanse professor die de indruk moet wekken in Euro pa enkele congressen bij te wonen om daarna over te lopen naar de Oost-Duitsers, 't Is er echter alleen maar om begonnen de kennis te verkrijgen voor de ontwikkeling van een nuttig wapen die een Oost- Duitse professor bezit. De verloof de en tevens assistente van prof. Amstrong is de eerste die arg waan gaat koesteren tegen haar verloofde waarna de intriges pas goed op gang komen. Donderdag, vrijdag en zondag. JUWELIER Jong, is het meisje Baby, dat met haar 16 jaar genoeg van het ouder lijk huis krijgt en vertrekt. Haar vader zet de achtervolging in en waarschuwt de politie. Wanneer na veel inspanningen, ontmoetingen met meerdere jonge meisjes en verleidingen, vader zijn dochter vindt, is hij heel wat min der scherp tegen haar dan hij zich in eerste instantie had voorgeno men. Tenslotte is hij op zijn speur tocht in heel wat situaties terecht gekomen die hi; in heel zijn le ven nog niet had voorzien. Vrijdag en zaterdag 18 jaar. Deze oorlogsfilm begint bij de invasie van de Jappen op de Phi- lippijnen. De Amerikanen die met de Fili pino's heftig in de verdedigingspo sitie staan weten de Jappen wel van een algehele overwinning te houden, maar weten niet te verhin deren dat zij in de Jungle gera ken, waar deze goed thuis zijn en waarin de Amerikanen niets kun nen verrichten. Daarbij komt nog een liefdesaffaire die deze film rond maakt. Zondag 3 uur. Het verhaal speelt zich af in het tijdsbestek van weinige uren, van laat in de middag tot het aanbre ken van de volgende dag. Het is het verhaal van een meisje dat toenadering zoekt tot een jonge arts, maar geen aansluiting krijgt. De arts ontloopt haar en het meis je volgt hem overal. Wanneer zij tenslotte toch bij elkaar komen en een spelletje gaan spelen blijkt hun grote onzekerheid en eenzaamheid waarvan zij de oorzaak bij zichzelf moeten zoeken. Dit doen zij niet en gaan weer zwijgend uit elkaar. In het voorprogramma wordt „Heart Beat Fresco" van Pim de la Parra vertoond. Het is een science fiction over de verhouding man vrouw. Er wordt gesteld dat het niet goed is voor de mens alleen te zijn. Tegenover de hoofdfilm, die een negatief einde heeft, staat „Fresco" wat voor het geheel van de filmavond alleen maar ten goe de komt. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Secretaris-generaal Oe Thant van de VN heeft maandagavond uiting gegeven aan zijn teleurstelling over de hervatting van de Amerikaanse luchtaanvallen op Noord-Vietnam. Een 50-tal Labourafgevaardigden heeft maandagavond is een telegram aan president Johnson hun grote leedwezen uitgesproken over de her vatting. Senator Robert Kennedy heeft maandagavond in New York een verklaring uitgegeven, waarin hij het hervatten van de bombardementen op Ncord-Vietnam diep betreurt. Paus Paulus de zesde is zeer be droefd over de ontwikkelingen die zich maandag in de Vietnamese crisis hebben voorgedaan. Woordvoerders van het Vaticaan die dit meldden, verklaarden dat hij wanhopig is over de duidelijke afwijzing door Hanoi van zijn pleidooi voor onderhande lingen en over de hervatting van de Amerikaanse bombardementsaanval- len op Noord-Vietnam. BANKETBAKKERIJ Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk Wegens enorm sukses opnieuw .onze roomboterspecialiteit' van 1 3.50 voor Maandagavond had in café Heems kerk te Waalwijk de huldiging plaats van de heer H. Pas (80) uit Waalwijk, vanwege het feit dat hij 60 jaar geleden lid werd van de Bond van Vervoerspersoneel Sint Zaterdagavond is het aan The Sound Specials om er een fijne dansavond van te maken wat hun met de aanhang die zij in Waal-, wijk hebben beslist wej zal lukken. Zaterdagavond treden The Melo dy Stars op. Zondagmiddag The Sound Specials en zondagavond The All Stars met Ton Kalberg die de microfoon en zijn zangtalent zal hanteren. Bloody Opus die in het verleden Mr. X and the Bats als naam had, treedt zaterdagavond op, terwijl zondagavond The Flying Dutchmen de bühne bevolken. Rafael. Toen in 1963 deze bond een fusie aanging met St. Bonefasius, werd de naam veranderd in K.B.V. (Kath. Bond Vervoerspersoneel) w.o. ressorteren de si>oorwegen goederen- en wegvervoer en scheep en luchtvaart. De jubilaris kwam 60 jaar gele den in Nijmegen bij de spoorwegen in dienst als spoorwegbeambte (wegwachter). Toen hij in 1948 werd gepensioneerd, bleef hij St. Rafael getrouw. Thans woont de heer Pas bij zijn familie aan de Sprangseweg in Waalwijk. Maandagavond werd de jubilaris in tegenwoordigheid van familie leden en collega's, allereerst toege sproken door de heer Fr. Smit, lid van het hoofdbestuur van de KBV en tevens voorzitter van de afdeling Waalwijk en omstreken. De heer Smit memoreerde dat de heer Pas tijdens zijn gouden jubileum reeds op grootse wijze was gehuldigd, zo dat deze feestelijke bijeenkomst een meer besloten karakter had. Naast gelukwensen bood hij de diamanten jubilaris de zilveren bondsspeld aan, terwijl hij van het hoofdbestuur 'n fraai klokje in ontvangst mocht ne men. Van het district ontving hij sigaren. Diverse bloemstukken wa ren evenzovele blijken van harte lijke belangstelling voor het jubi leum van deze 80-jarige trouwe spoorwegbeambte, voor wie deze dag onvergetelijk is gemaakt. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Nadat de eerste berichten over de brand in het bejaardentehuis te Itter- beek bij Brussel spraken van wellicht 30 doden, is maandagmiddag bekend gemaakt, dat bij deze ramp in totaal 15 personen het leven hebben verlo ren. ^Een keuze uit méér dan 1000 reizen per autocar, trein, boot en vliegtuig. Speciale Jongerenreizen per vliegtuig en autocar. Onderstaand vindt U Vier fantastische voorbeelden uit een eindeloos mooi vakantiereisprogrammaT 8-daagse vliegreis met vol ledige ver- O >1 zorging v.a. OHTvi*1 Geweldige reis naar twee wereldsteden zonder weerga. Praag, de stad van de 1000 torens, stad met een groots verleden. En Wenen, mu- ziekstad aan de „Schone blaue Donau". Vol pracht en praal. Wèt een reis en wat een programma. In Praag en Wenen krijgt u alle gelegen heid te winkelen. Dit is een van de 1000 prachtreizen die alleen mogelijk zijn met de N.R.v.K. St. CHRISTOFFEL n.v. Kies uit een 8- of 15-daagse vliegreis v.a. Uw droom krijgt vleugels. Uw hartewens kan nu wor den vervuld. 8 of 15 dagen in en om de „Eeuwige Stad". U beleeft er de contrasten tus sen het antieke Rome van toen en het hypermoderne bruisende Rome van nu. Rome zien met St. Chris- toffel is Rome beleven op een aparte manier. En dan: de uitstapjes in de wonder mooie omgeving, de ver wennerij in de hotels, alles tot en met verzorgd. Zoals trouwens alle reizen uit het reisprogramma van de N.R.v.K. St. CHRISTOFFEL n.v. 4-, 5- of 8 daagse vliegreis. Geheel verzorgd v.a. ,15 dagen Zo'n reis is alleen mogelijk bij St. Christoffel. Onder leiding van onze reis leider wordt u meegenomen naar de Grot der Verschij ningen, de Rozenkransbasi liek, het geboortehuis van de H. Bernadette en naar nog veel meer. Kortom een unieke reis, vroeger slechts een hartewens. NU realiteit. Een van de 1000 betaalbare reizen uit het reisprogramma van N.R.v.K. St. CHRISTOFFEL n.v. of 7 dagen Golf van Napels 8 dagen Rome. Een unieke N.R.V.K. ST. CHRISTOFFEL n.v. Meent 75a - Rotterdam Telefoon 010-1317228 - 8 lijnen vliegreis v.a. Twee verrukkelijke reizen zowel de combinatie Rome/ Golf van Napels als het 15- daagse verblijf in het schil derachtige Sorrento. Uit stapjes naar Napels, Pom pei', Vesuvius, Salerno, Ca pri. Na terugkomst van een trip weer in Sorrento met terrasjes op vlonders in zee, wijnhuisjes, dansfeesten. Denk ook aan de combinatie- reis. Rome de stad waar u nimmer uitgekeken raakt. Zend mij, geheel gratis, uw uitgebreide geïllustreerde vakantiereisgids 1967 met meer dan 1000 reizen per autocar, trein, boot en vliegtuig. Naam.. Adres Woonplaats iaccrv-»taCTc:txnam.. amnoctm Spoorlaan 420 (t.o. station) TILBURG Telef. 04250-31070/71 In café „De Ster" alhier, is een voorlichtingsavond gehouden om be langhebbenden te informeren over de ndlverkavelingswerkzaamheden die voor 1967 op het programma staan. Voor 1967 rekent men op een cre- diet van 5,4 miljoen. Het program ma omvat de bouw van de nog res terende 14 boerderijen, zodat dan het toegestane kwantum - 40 - vol is. Een bedrag is uitgetrokken voor een tiental tuinbouwbedrijfsverplaatsin gen. De verplaatsing van deze bedrij- v in de bouw van boerderijen vergt ongeveer 300 ha grond. In het kader van de ontsluiting valt de wegverhar ding van de Molenhoek in de recon structie van de voordijk door 'n dijk- terrein-verlaging van 80 cm in een 4 meter brede asfaltering. De waterhuishouding eist eveneens een fors deel van het budget, met 'n gemalengebouw aan het Drongels ka naal, aan de Maas, ten noorden van Herpt en in „De Zeeg" ten zuiden van Nieuwkuijk en Drunen, alsmede de peilbeheersingsvoorzieningen voor het natuurreservaat 'De Moerputten' met eendenkooien en de Haarsteegse eendenkooi. Wegen (10 km) in waterlopen (5 km) vormen een flink sluitstuk, met name in de Henriëttewaard en ten costen van de Krüisdijk, zo mogelijk te combineren met de uitvoering van de kavelinrichting in dit gebied ter grootte van ongeveer 600 ha. De Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en de Billiton Maatschappij uit Den Haag gaan tezamen met vijf in ternationale. concerns olie en gas bo ren op de Noordzee. Zij gaan samenwerken onder de naam „Noordwinning". De samen werking heeft als achtergrond de ont wikkeling op lange termijn van be staande en nieuwe activiteiten op het gebied van de metallurgie en chemie. Daarbij willen zij zelf de energie le veren als deze in een rendabele hoe veelheid in de Noordzeebodem kan rrr^)0'"*r'l De Nederlandse Bankiersvereniging stelt een bedrag van 1,5 miljoen gul den beschikbaar aan ernstig gedu peerden van het bankroete bankiers huis Teixeira de Mattos. Dit bedrag staat geheel los van de 30 procent die een dezer dagen aan crediteuren als eerste betaling op hun vorderingen werd toegezegd, aldus blijkt uit een bericht van de Bankiers vereniging. De Nederlandse Bankiersvereniging heeft reeds ca 1 miljoen gulden uit gekeerd aan houders van bankboekjes bij de Forum-bank. In die tijd werd door de vereniging ook een onderzoek ingesteld naar de wijze waarop hulp kon worden verleend aan gedupeerde kleine crediteuren en kleine open be waargevers. Dit onderzoek werd ge houden naar aanleiding van 't uitstel van betaling dat aan Teixeira is ver leend. Opticien - Horloger Juwelier Stationsstr 88, Waalwijk, tel. 3037 RIKCONCOURS Zaterdagavond zai in café C. v. Oorschot aan de Heusdenseweg, de laatste van de 5 rikavonden worden gehouden. Deze avond Wordt weer georganiseerd door de biljart vereniging KOT. Er zijn mooie prijzen te winnen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13