waaLwijkse en lanqstRaatse coupant Ets Boussac Parijs toonde nieuwe modellen voor 1967 (aCt ampe J0c ampe SSC'55 gaf geslaagde uitvoering in Sprang Trio Fr. Kamp en Nelson Williams vrijdag op TV A.G. Waalwijk '66 organiseert Waalwijks bosloop kampioenschap Prinses Christina wordt zaterdag 20 jaar Bfonchileften PIPO Bil SHOW VAN GHR. VAN OVERSTEEG IN LIDO Sport Cocktail DIKKE DEUR BIJ Goed voor de huid het gehele jaar door Showf SUCCES VOOR KAATSHEUVELSE PIANIST ZONDAG 26 FEBRUARI de betere nylons TEXTIELHANDEL GEBATEX In Tilburg naar: I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Marine onderzoekt op zeebodem gezonken schip Concert uit Haarlem Nelson Wiliams Frans Kamp CIRCUS-PIPOWAGEN BIJ QSGOt Hoestdrank in+abletvorm.95ct KLUKKLUK BIJ dSGOt Almkerk staat afwijzend tegenover plan herindeling Land Heusden - Altena hoeveel voetstappen per dag D. GENNISSEN-BANK Past. Kuyperstr. 26 - Tel. 2249 WAALWIJK VRIJDAG 17 FEBRUARI 1967 88e JAARGANG No. 14 De tcho van het Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Waalwijk Maandag bracht de Fa. Chr. van Oversteeg, Stationsstr. 21 in Waalwijk, in het kader van het Festival de la Mode 1967, in samen werking met Ets Boussac Parijs, in het Lido een modeshow. De getoonde collectie is in één woord te beschrijven: harmonie. Ets Boussac heeft 6 gamma's van kleu ren samengesteld, gedoopt „GAMO- RAMA". Het zijn als het ware col lecties in de collectie. Iedere kleur stelling heeft dominerende en bij passende kleuren. Dank zij deze kleuren, de 'motieven en tenslotte de harmoniërende doeksoorten, kan men tot in het oneindige variëren. In het algemeen zijn de dessins kleiner dan voorheen. Er is minder verschil tussen de geometrische des- siits en de bloemdessins, doordat de bloemen vaak geometrisch gerang schikt zijn. De strandkleding is tegenwoordig zeer elegant. Frottéstoffen worden in al hun vormen gebruikt: bedrukt, effen, bontgeweven en double-face. Er werden fantastische ensembles geshowd. Japonnen met mantels uit een combinatie van twee uni-kleu- ren, zoals marine met oranje, kerry met empiregroen. Bij de short wordt een jasje, een cape of zelfs een ma. trozenhes met ballonmouwen ge dragen. Dit alles in zachte kleuren, zoals rose, bleu, geel, of warme kleuren als oranje met konings blauw, doch geen felle kleuren. Ook voor de sportkleding is er iets nieuws. Er waren o.a. veel co- ordonné's te zien, d.w.z. een linnen kwaliteit, gecombineerd met een tergalvoile in hetzelfde dessin. De frottéstof IBIZA gaat uitstekend sainen met de poplin LOVELINE D'AUTEUIL. In de zomerkleding zijn er twee tendenties: 1. de taille is in het al gemeen hoog, de rok licht geplooid met grote opgezette zakken. Deze japonnen hebben ballonmouwen; 2. de japon is recht, met vierkante hals, vaak van achter eindigend in één of meer volants. Een veel gebruikte stof is de COTIGNAC, een heel fijne katoe nen piqué. Zoals in elk genre, ziet men in de namiddagkleding veel plooien, zowel grote als kleine, in rechte of schuin geknipte stof. Het lijfje altijd zeer lang en even blou- send. Lichte tergalstoffen zijn hier voor uitstekend geschikt. Kreukher- stellend en gemakkelijk te verwer ken. Voor de cocktailjaponnen is de lijn strak, de hals rond en los. Ze zijn in het algemeen van de crêpe Port Royal, de poplins Loveline de Paris of Loveline d'auteuil. De taille laag, de rok gefronst met blousend lijfje. De kleuren zijn lila, zacht groen, donkerrood. Bij de avondja ponnen vielen de zachtere kleuren op. Goudgeel, rose met oranje ge mengd, zachtgroen met helder bruin. Ook waren er levendiger kleuren, zoals donkerblauw met framboise, lila, bronsgroen, zacht geel en grijslila. De firma Van Oversteeg kon zo wel 's middags als 's avonds 'n vrij wel volle zaal begroeten. De aan wezigen konden door middel van een programmaboekje de show vol gen en aantekeningen maken wan neer een model beviel, waardoor bij eventuele aankoop de gewenste stof zo gekocht is en er geen lang be tasten, bekijken en „niet weten wat te nemen" aan vooraf hoeft te gaan. De firma Van Oversteeg is met deze eerste show grandioos geslaagd. kan U héél wat tijd (en ergernis) besparen. WIJ DOEN HET plisseren, repareren, ajouren, borduren, inkor ten, stoppen, vermaken enz. enz. WIJ MAKEN HET stofknopen, ceintuurs, gespen en nog véél ander atelier-werk. Heuvelstraat 14 Op 43 meter diepte, hangende als een marionet aan een draadje, on der de op de Noordzee op en neer gaande mijnenveger Waalwijk, heeft de 24-jarige marineduiker J. G. Hoorn uit IJmuiden met behulp van een staaflantaarn de naam Willem Senior kunnen lezen op het stuur huis van de op 8 december vergane kotter SCH 225. Vorige week zaterdag, 's morgens kwart voor tien, werd de matroos der eerste klasse Hoorn in een dui kerpak, voorzien van vier zuurstof- flessen, neergelaten. Hij kwam in 't duister op de bakboord-verschan sing terecht en constateerde, dat de kotter op stuurboordzijde lag met het hek in verticale richting op de zeebodem. Voorzichtig werkte hij zich naar het stuurhuis en hij zag dat de ramen niet gebroken waren. Het gelukte hem niet de deur open te maken en te zien of er nog stof felijke overschotten in het schip waren. Vrijdag j.l. gaf de voetbal- en supportersvereniging SSC '55 in het cultureel centrum „Zidewinde" haar jaarlijkse uitvoering voor haar le den, donateurs en genodigden. De zaal was tot de laatste plaats be zet (ongeveer 550 belangstellenden) toen de voorzitter M. v. d. Mast namens beide verenigingen een openingswoord sprak. Hierin heet te hij allen hartelijk welkom, en in het bijzonder burgemeester Van Prooyen en wethouder Vos, beiden vergezeld van hun echtgenote en gemeente-secretaris Zonneveld. Spreker was zeer erkentelijk voor de aanwezigheid van het Ge meentebestuur en hij bracht zijn dank over voor de steun die de vereniging steeds van het gemeen tebestuur op zulk een sublieme wij ze mag ondervinden. Hierbij wees spreker op de voort varendheid van het gemeen,tebe-< stuur dat met de tijd meegaat en in het bijzonder zoveel aandacht schenkt aan de jeugd van de ge- Aan een groot jazz-concert, dat op 2 februari werd gegeven in het Haarlemse Concertgebouw, en dat voor latere uitzending, n.l. op vrij dag 17 februari, door de radio en T.V. werd opgenomen, werkten Nelson Williams de Amerikaanse neger-trompetist en ex-Duke Elling ton medewerker, én het Trio Frans Kamp mee. Vrijdag 17 februari wordt een en ander dan aan T.V-- kijkend Nederland voorgeschoteld via Nederland I onder de titel „Jazz uit Haarlem", om kwart voor negen. Nelson wordt begeleid door het Trio Frans Kamp, dat behalve Frans zélf op Hammond-orgel nog bestaat uit Edwin Neyendorf op gitaar en Harry Smulders op slagwerk. Aan het concert werkten verder nog mee de Amerikaanse sopraan- a)lt-sax!ofoon (ex-onedewerker Ar# Blakey) Nathan Davis de Ameri kaanse vibrafonist Dave Pike (ex- medewerker Paul Bley) en het Amerikaans-Belgisch trio van Al Jones. De 52-jarige Nelson Williams (ge boren in Alabama) maakte zijn de buut in 1932 bij de band van Cow Cow Davenport. Later deed hij van zich spreken in de orkesten van het Belgische Combladn ila Tout" en in het Zwitserse Zürich. Frans componeerde bovendien een jazz- mis, die zeer binnenkort op de lang speelplaat zal verschijnen. Vorig jaar, toen de Amerikaanse blues- Tiny Bradshaw en John Kirby en in het najaar van 1949 trad hij toe tot de Big Band van Duke Ellington. Met dit orkest (als tweede trom pettist) trad hij voor het eerst op in ons land in 1950. Na diverse Europese Ellington- trips besloot Nelson zich in Europa te vestigen in 1954 en koos voor lopig Parijs als residentie. Nader hand kwam hij in het Nederlandse Voorburg terecht en bleef er wo nen. Nelson stond al ongeveer op alle Europese jazz-podia en vierde vele triomfen als gast-solist bij vele orkesten. Zijn typisch Amerikaan se „showmanship" komt eveneens tot uiting op de vele platen die hij heeft gemaakt, uiteraard met El lington, maar ook met Bud Powell, The Dutch Swing College Band en vele anderen. Frans Kamp's jazz-carierre gaat niet zover terug als die van Nelson, maar ook de 29-jarige Frans, af komstig uit het Brabantse Kaats heuvel, heeft al annalen genoeg kunnen tekenen. Zoals zovele jon ge jazz-musisi heeft Frans lange tijd gezocht naar een persoonlijke stijl, maar toen hij die eenmaal gevonden had, brak bij wijze van spreken het „muzikale beest" in hem los. Vorig jaar nog speelde Frans op de grote jazz-festivals in Frans Kamp singer Jimmy WiCherspoon een kortstondig bezoek aan ons land aflegde, was het Frans Kamp die hem begeleidde, en tot grote te vredenheid van de meester! Lang zaam maar zeker begint de naam Frans Kamp in de nationale en in ternationale jazz-wereld iets te be tekenen meente, waarbij spreker dacht aan o.a. de totstandkoming van het zwembad en de sporthal die dit jaar ingebruik genomen zal wor den, terwijl vooral dit prachtige cultureel centrum een plaats is voor de verenigingen om hun uitvoerin gen te verzorgen. Vervolgens heette spreker harte lijk welkom de genodigden die op een of andere manier veel voor de vereniging doen en er daardoor zeer nauw bij betrokken zijn gewor den, o.a. de personen die in hun vrije tijd meehielpen bij de bouw van de accomodatie op het terrein in de Bernhardstraat.. Het was voor spreker een bijzonder genoegen om deze avond veel personen te zien die vroeger deel hadden uitge maakt van de verenigingen SDO en Sparta, uit welke verenigingen SSC '55 was ontstaan na een fusie van deze beide clubs. Tot zijn genoegen had hij o.a. ook opgemerkt de oud-voorzitter van SDO, de heer A. v. d. Hoek uit Alblasserdam. Ook leden met hun dames en de ouders der jeugd leden werdén hierna door v. d. Mast hartelijk welkom geheten, waarin spreker vooral de aandacht vestigde op de moeders die gewoon lijk alleen maar de zwarte zijde van de vereniging zien n.l. de vui le kousen, shirts, enz., die de man nen en jongens zaterdags mee te rugbrengen na hun wedstrijd. Nadat voorzitter v. d. Mast allen een genoeglijke avond had toege wenst werd een aanvang gemaakt met het cabaret onder de titel „Een avondje uit". Aan dit programma werkten een twaalftal artiesten mee waarvan allereerst optraden het showorkest de Skyjumpers, ge volgd door conferencier Ton Eike naar. De Movers traden op als 2 matrozen met een geheimzinnige kist en tevens brachten zijn de trampoline-attractie. Daarna was het de beurt aan de Zangeres zonder Naam, die een keur van bekende liedjes zong. En toen kwam Rien van Nunen, beter bekend als Toon Stiefbeen, die als voddenkoopman op zijn manier z'n liedjes bracht en waarbij hij ook de aanwezigen geestdriftig liet mee zingen. Aan het einde van de caba retvoorstelling sprak voorzitter v. d. Mast een dankwoord tot de ar tiesten, waarbij aan de dames bloe men werd overhandigd en aan de heren het SSC-insigne. Hierna sprak burgemeester Van Prooyen, die wees op het vele werk dat door de voetbalvereniging wordt gedaan, zowel voor oudere leden maar in het bijzonder voor de jeugd om hen op de juiste'wijze hun vrije tijd te laten besteden. Hij sprak zijn waardering uit voor de ma nier waarop het bestuur van SSC zich van deze taak kweet, terwijl hij ook de aandacht vestigde op de prestaties die door de vereniging werden verricht. Burgemeester Van Prooyen wen ste SSC in de toekomst nog veel succes. Na afloop van dé cabaret avond bleven belangstellenden nog gezellig bijeen. De voetbal- en sup- portesvereniging SSC kunnen met genoegen terugzien op een goed geslaagde uitvoering. Op zaterdag 18 februari steken wij weer de vlag uit, ditmaal voor onze jongste prinses, Maria Christina, die dit jaar 20 lentes zal gaan tellen. Drie zusters zijn qetrouwd en uit haar onmiddellijke nabijheid vertrokken. De benjamin, die altijd een speciaal plaatsje in een familiekring inneemt, is al leen overgebleven. Zij staat al enige tijd op eigen benen, sinds zij studeert in de sociale wetenschappen aan de rijksuniversiteit te Groningen. De kennis van de menselijke ver houdingen in de maatschappij staat bij haar centraal. Daar wil zij in de toekomst ook enig nut tig werk voor verrichten. Dank zij het gastvrij onderdak bij een der Groningse hooglera ren, staat h.k.h. thans in het vol le leven. De Groningers zien haar evenwel weinig, omdat de prin ses haar studie zeer serieus op vat en veel tijd aan haar ont wikkeling besteedt. Zij interes seert zich verder voor kunst en cultuur. Haar verjaardag zal zij wel in de familiekring op Soestdijk door brengen. Door het uitsteken van de vlag kan Nederland deelne men aan dit verjaarsfeest. Het Almkerkse bestuurscollege staat geheel afwijzend tegenover 't door Gedeputeerde Staten van N. Brabant ingediende voorlopige plan tot gemeentelijke herindeling van het Land van Heusden en Altena. Het is van mening dat hierbij van onjuiste uitgangspunten is uitge gaan. Allereerst omdat de inwoner tallen als maatstaf zijn genomen. Men had volgens het college meer moeten letten op het karakter en de oriëntering van de bevolking, alsook op de functies van de (nieu we) gemeenten in het regionale ver band. Ook vinden B. en W. van Almkerk, dat in het rapport van de P.P.D. onvoldoende rekening is ge houden met de relatie tot de Pro vincie Zuid-Holland, die met de aan leg van de Merwedebrug in 1961 een nieuwe impuls heeft gekregen. Ook is men in Almkerk verwon derd en verontwaardigd dat G.S. het tot stand komen van de streek- gewestraad geheel buiten beschou wing laten en geen poging hebben gedaan om aan te tonen dat de voorstellen van de Gemeenten on doelmatig of ontoereikend zouden zijn. Men noemt het „weinig ele gant" dat G.S. het nodig hebben ge oordeeld zich nu reeds van de in stemming van de Staatssecretaris te verzekeren, terwijl die pas in twee de termijn een beslissing moet ne men. Dat door de Staatssecretaris niettemin aan het verzoek is vol daan, acht het college van Almkerk niet in overeenstemming met de be ginselen van behoorlijk bestuur. Zondag 26 februari a.s. organi seert de AC Waalwijk '66 het Waal wijks bosloop-kampioenschap. Na het succesvol verlopen dlubkam- pioenschap heeft het bestuur hier toe besloten. De wedstrijden wor den ook nu weer gelopen op het bosrijke parcours nabij de „Gal- genwiel". Aan deze wedstrijd kun nen deelnemen: zij die inwoner van Waalwijk zijn; zij die lid zijn van een Waalwijkse vereniging; zij die leerling zijn van een Waal wijkse school. De te lopen afstanden zijn voor dames en meisjes ongeveer 720 m. Voor senioren heren ongeveer 3800 m., voor A-jongens 2850 m., B-jon gens 1900 m. C- en D-jongens 950 m. De klassenindeling geschiedt naar gelang de leeftijden. Voor de eerst aankomenden in elke groep zijn naar gelang de deelnemers fraaie medailles be schikbaar. Eenieder die de wed strijd uitloopt ontvangt een diplo ma waarop zijn naam en prestatie vermeld wordt. Een drietal wissel bekers is reeds beschikbaar gesteld. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ1, voor senioren en 0,75 voor junio ren. De wedstrijden beginnen om 2 uur. Kleedgelegenheid is bij café „De Galgenwiel" van de heer W. van Oers. Hier is na afloop ook de uitreiking der prijzen. Startnum mers zijn aan de start af te halen. U moet wel zelf voor spelden zor gen Inschrijvingen zijn mogelijk op het secretariaat van de AC Waal wijk '66, Mgr. Zwijssenstraat 13 te Waalwijk. Ook telefonisch op nr. 3669. De inschrijvingstermijn sluit op 22 februari a.s. Huisvrouw of werkende vrouw, u zet ontélbare voetstappen. En uw kousen moeten er maar tegen kunnen. Fijn dat u die sterke, elastische, elegante 'Vasana's'hebt! Die kunnen er tegen. Toch al vanaf 1.48.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5