Nijverheidsschool Waalwijk e.o. telde vorig jaar 1140 leerlingen Neem oók TWIN prettig rollen, lekker roken! ampe X ampe SIMCA assat Smidje Verholen en de veedieven van Texas Waalwijk 1966 WAS JUBILEUM-JAAR DE GROOT's f. 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 FEBR. 1967 18 Zilveren jubileum Algemeen Van Tyyn - Dongen verkoopt haar glasfabriek I® kabinetsformatie Halve dagen werken HALF ZWARE SHAG V In Tilburg naar: i i i i i i i i i i i i I I I I Hollandia, Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR VAN Ik kan 't niet, Op 31 december van het vorige jaar bestond het personeel aan de Nijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken uit 62 personen. Te weten 50 leerkrachten, drie personen voor de administratie, drie congiërges en zes dames voor de huishoudelijke dienst. Het aantal leerlingen is in de loop van het vorige jaar met drie toegenomen en wel tot 1140 leerlingen. Hiervan bezochten 794 de dagschool, 70 de part-time-cursussen aan de dagschool, 237 de avondschool en 39 leerlingen bezochten de O.B.A.O.-cursus. De samenstelling van het bestuur per 31 december 1966 was als volgt: J. A. F. de Kort, voorzitter; C. P. van den Hoven, 2e voorzitter, te vens gedelegeerde der gemeente Waalwijk; J. A. Thijssen, Secreta ris-penningmeester; A. Tielen, 2e Secretaris-penningmeester; J. L. P. M. Teijssen, Gedelegeerde der ge meente Waalwijk; H. Greve, lid; Jac. van Haren, lid; P. van Hees been, lid; A. van den. Heuvel, lid; J. van Huiten, lid; J. Nijnatten, lid; A. Rijke, lid. Tevens 1 vacature. Ereleden: J. P. P. Tielen en J. W. van Heesbeen. Het bestuur dat de dagschool, de avondschool en de Opleiding Be wijs Algemene Ontwikkelings-cur- sus beheert, stelde vast dat het aantal leerlingen in de afdeling schoenmaken daalde terwijl de per 19 augustus gestarte afdeling auto- herstellen aanmerkelijk veel leer lingen trok wat tot gevolg had dat een lokaal voorzien werd van een tussenschot zodat het lokaal voor de afdeling schoenmaken kleiner werd wat geen bezwaar opleverde. Het vrijgekomen gedeelte werd be nut als tijdelijk onderkomen voor de afdeling autoherstellen. Deze afdeling zal t.z.t. in de bestaande bouwloods worden ondergebracht, hoewel daar allereerst een noodza kelijke verbouwing aan vooraf dient te gaan. En hoewel de voorbereidingen hiertoe reeds lang klaar zijn is het wachten op de financiële regeling. Het leerlingenaantal aan de dag school is nagenoeg gestabiliseerd. Voor de „A"-stroom 2e en 3e jaar bestond weer flinke belangstelling. Zodoende werden de beste en vlij tigste daarvoor geselecteerd. Van de ,,A"-stroom 3e jaar gingen 8 leerlingen naar een UTS, terwijl verschillenden de lessen aan de OBAO-cursus van de schooi gingen volgen. De belangstelling om ver der te studeren is stijgende. Bij het wegvallen van de schakelklas UTS zal het belang van de „A"-stroom toenemen en re-organisatie nodig zijn. Evenals in voorgaande jaren wer den verschillende excursies geor ganiseerd naar diverse bedrijven, waaronder machinefabrieken, gie terijen, schoenfabrieken, scheepsw werven, metaalverwerkende indus trieën enz. Deze excursies werden meestal gecombineerd met bezoe ken aan musea, tentoonstellingen, brandweerkazernes, Maastunnel enz- Verder waren er voorlichtingsda gen voor de leerlingen van de hoog ste klassen door de Marine- en Le- gervoorlichtingsdienst, nadien ge volgd door excursies naar de des betreffende onderdelen. Op 4 oktober werd een sport dag gehouden voor alle dagschool leerlingen. Deze dag stond in het teken van het 25-jarig bestaan van de school. Met Kerstmis werden evenals voorgaande jaren werk stukjes gemaakt t.b.v. de zieken- Terwijl uit eigen geldmiddelen fruitschalen werden gekocht om het geheel te complementeren. De R.K. leerlingen uit de hoog ste klassen woonden ook dit jaar verdiepingsdagen bij, besloten met een Eucharistieviering. Dit alles werd besloten met een gezamelijke maaltijd, waaraan ook door de Pro testantse leerlingen werd deelge nomen. De „A"-opleiding aan de avond school liep, conform de verwachtin gen, wederom terug. Gezien de ge ringe belangstelling moesten weer enkele groepen worden afgeschre ven. Er resten thans nog de oplei dingen metaalbewerken 2 en 3 als mede schoenmaken, timmeren en metselen 3. Een nieuwe opleidings mogelijkheid was de cursus auto- herstellen waarvoor grote belang stelling bestond. De bezetting van de OBAO-cur sus bleef vrijwel gelijk, hoewel de toeloop voor het eerste jaar toe nam. De afvoering van leerlingen was minder dan in voorgaande ja ren, hetgeen kan wijzen op een toenemende studiezin. De cursus schoenmaken werd uit gebreid met een 2e klas voor de „A"-opleiding in semi-parttimever- band. De le klas van deze oplei ding werd i.v.m. het schooljaar '66- '67 gewijzigd in volledig parttime- verband. De bezetting is ondanks de geringe belangstelling aan de dagschool voor de schoenmakers opleiding vrij behoorlijk. De part time-cursus metaalbewerken voor de scheepsbouw liep wederom te rug. CARNAVALSVERENIGING „DE TEKSWIPPERS" De Waalwijkse Carnavalsvereni ging „De Tekswippers" houdt op donderdag 23 februari (vanavond) om 10.00 uur n.m. een spoedverga dering in café M. Brok, alhier. Op het agenda staat „De Kruk". RIKCONCOURS WSC De Waalwijkse voetbalvereniging WSC organiseert vrijdagavond een rikconcours in „De Twee Kolom men". Aanvang om 9 uur. MODEHUIS VAN DIJK BRENGT SHOW Op 27 februari a.s. brengt Mode huis Van Dijk in café-restaurant „Lido" weer haar jaarlijkse voor jaarsshow. Dames van elke leeftijd zullen weer hun keus kunnen ma ken. Lady-seaker Maggie Sieren- berg zal op deskundige wijze com mentaar geven en de dames op de hoogte brengen van het allerlaatste nieuws op modegebied. De model- hoeden die gedragen worden bij de diverse combinaties zijn verzorgd door Maison van der Sanden. Kaar ten voor de middag- en avondshow zijn bij Van Dijk's Modehuis ver krijgbaar. ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN Zondagmiddag om twee uur gaan bij „De Galgenwiel" de hardlopers van start voor de eerste Atletiek- kampioenschappen. Voor deelname aan deze hardloopwedstrijden be staat zowel bij de dames als bij de heren grote belangstelling. Ver wacht wordt ook dat de belangstel ling van de zijde van het publiek groot zal zijn. Op 6 oktober werd het 25-jarig bestaan der school herdacht. Voor de voorbereiding van dit feest werd een commissie benoemd, bestaande uit de heren J. de Kort, voorzitter, H. Greve en J. van Nijnatten als leden van het bestuur. Uit het on derwijzend personeel de heren C. G. M. van Steenderen, directeur en de leraren J. Dings en Th. van der Rijt. Aangezien de herdenking op vrij sobere wijze zou worden ge vierd, werd afgezien van een offi ciële receptie. De feestelijkheden werden zo doende geconcentreerd in een bij eenkomst in het „Lido" te Waal wijk en wel des avonds om half acht. Uitgenodigd waren het be stuur, directeur, leraren en perso neel met hunne dames, alsmede en kele genodigden. Diverse sprekers memoreerden in het kort de gebeurtenissen van de school gedurende haar bestaan met als hoogtepunt de huldiging van de secretaris van het schoolbestuur de heer J. A. Thijssen, die gedurende al deze jaren op de bres heeft ge staan voor de belangen van de school. Op kundige wijze en met nimmer aflatende ijver heeft hij de belangen van de. school gediend om deze op een steeds hoger peil te brengen. Voor deze grote verdien sten werd hem door de voorzitter van het schoolbestuur een envelop pe met inhoud aangeboden voor een buitenlandse vakantiereis. Aan me vrouw Thijssen werd een prachtig boeket bloemen aangeboden. Namens het personeel werd door de heer P. J. Verboom, leraar te kenen, een door hemzelf vervaar digd schilderij aangeboden aan het bestuur der school. Van de oud voorzitter, de heer J. Tielen, die wegens familie-omstandigheden ver hinderd was, werd een brief ont vangen waarin hij o.m. de beste wensen uitsprak voor de groei en bloei van de school. Dat dit zeer geaprecieerd werd door de aanwe zigen bleek wel uit het hartelijk applaus. Na het officiële gedeelte volgde een gezellig samenzijn met muziek en dans, benevens een koud-buffet dat alle eer werd aangedaan. Er heerste een bijzondere stemming, hetgeen een waardig sluitstuk was van deze mooie herdenkingsdag. Eenieder was vol lof voor hetgeen de jubileumcommissie hen geboden had. Gezien de grote belangstelling voor dit onderwijs, hetgeen uit een gehouden enquête bij de hoofden van lagere- en BLO-scholen is ge bleken, kan nu reeds geconcludeerd worden dat de noodzaak om spoe dig te kunnen beginnen, inderdaad ten volle kan worden onderschre ven. Evenals in de voorgaande jaren werd ook dit jaar weer medewer king gegeven aan de actie „Comité Verloting Meisjesstad" te Utrecht. Door de spontane en vrij algemene deelname van de leerlingen kon een prachtig resultaat verkregen wor den. De opbrengst was 3.652, voorwaar een respectabel bedrag. Van Tuijn's Limonadefabrieken N.V. heeft haar aandelen in de Glasindus trie Dongen N.V. verkocht aan het Amerikaanse bedrijf Ball Brothers Company Inc. Volgens de directies van beide ondernemingen zal de transactie geen gevolgen hebben voor de circa 260 werknemers van de gloednieuwe glasfabriek. Een van de directeuren, de heer H. van Tuijn jr., zei ons woensdag dat het de bedoeling is dat de glas industrie door Nederlands personeel geleid en ook verder bemand blijft. In de glasfabriek en de bedrijven van Van Tuijn werken nu ongeveer 800 man. De heer Van Tuijn verwacht dat Ball Brothers en Van Tuijn volgend jaar samen aan ongeveer 1000 man werk zullen bieden. Van Tuijn heeft zich uit de glasindustrie teruggetrok ken, omdat men zich weer geheel wil gaan toeleggen op de produktie van frisdranken, vanouds de belangrijkste activiteit van het concern. De Glas industrie Dongen N.V. werd in '62 door Van Tuijn en Ball Brothers op fifty-fiftybasis opgericht. Beide on dernemingen hebben inmiddels elk 11 miljoen gulden in de glasfabriek ge in vesteerd. Informateur Zijlstra hoopt deze week voor zichzelf - en dus voor de koningin - uit te maken welke coa litie het eerst geprobeerd moet wor den: de katholieke en protestantse partijen met de VVD of met de PvdA. Daarna kan hijzelf of een an der als echte formateur beginnen aan de werkelijke onderhandelingen. Om tot zijn beslissing te komen zal terrein-verkenner Zijlstra vandaag (donderdag) aan de fractieleiders 'n memorandum met een gering aantal vragen toezenden. Welke de vragen zijn, is niet bekend, maar men neemt aan, dat het om principiële zaken gaat, die de scheidslijnen duidelijker zullen doen uitkomen. Het memoran dum en de antwoorden zullen don derdag openbaar worden gemaakt. Dat is een in de geschiedenis van de kabinetsformaties unieke open heid, welke overigens goed past in de opzet van de heer Zijlstra, die ken nelijk alle schijn vermijden wil als zou hij moedwillig in een bepaalde rich- Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen. Cc. kan U héél wat tijd ergernis) besparen. (en N.V. JG R U N O I 1 I I I I WIJ DOEN HET plisseren, repareren, ajouren, borduren, inkor ten, stoppen, vermaken enz. enz. WIJ MAKEN HET stofknopen, ceintuurs, gespen en nog véél ander atelier-werk. Heuvelstraat 14 Waalwijk, Den Bosch, Dru- nen, Gilze. Hollandia, een be drijf met zekerheden, een be drijf waar ook graag zult werken. AUTOBEDRIJF Wijksestraat 25 H E U S D E N Tal. 04162 165/46B 79 ting - PvdA of VVD - drijven. Door de openheid dwingt hij boven dien de fracties zo duidelijk te zijn, dat de burgers zelf beoordelen kun nen of het terecht is, dat een bepaal de coalitie de voorkeur krijgt. Opticiën - Horloger Juwelier Stationsstr 88, Waalwijk, tel. 3037 WAALWIJK TEL. 04160 3678 PERSONENWAGENS KAMPEERWAGENS 8 PERSONEN BUSJES is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. STUDIO 37. „Hahaha!" lachte de Amerikaan sloeg zijn arm om de smid heen. „Ik denk juist in me zelf: look, look, daar heb je die rare koekebakker, die een kist onder zijn handen van daan heeft laten stelen. Dat was mij niet gebeurd, dat ken ik je verzeke ren. Maar dat geeft niet, hoor Even goede vrindjes. Ik nodig je uit for een drinkje en straks gaan we wat eten in het Turkse eethuis van Mo hammed Pandoer. Ik woon hier an ders aardig hoog, hé? Voor jou malle Europese begrippen tenminste. Ik was ook in Emsterdem, you know. Allemaal heel aardige oude huisjes, hoor. Daar niet van. Trapgeveltjes en allemaal oude jaargetalletjes. 1635..., 1642..., erg aardig, hoor! Maar ja, wij doen dat in Amerika al lemaal héél anders hè. Wat we aan diepte in de geschiedenis tekort ko men, dat halen we in de hoogte met onze wolkenkrabbers ruimschoots in. Wij denken veel breder, hè Weet jai wat ik nou zou doen als ik bur gemeester from goed oold Emster dem was De grachten dichtplem- pen met beton om er mooie autowe gen van te maken. En al die malle oude huissies ook weg Wolkenkrab bers op de Dam, dat is toch veel mooier dan oude krotten uit 1600 Smidje Verholen kom maar niet aan het woord komen bij die drukpratende Amerikaan, die hem 'n lekker drank je had ingeschonken en nu uitriep: „Wat kom jij hier nou eigenlijk doen? Als je maar weet, dat we geen koeke- bakkers nodig hebben, die zich zo stom laten begappen! Die suffers hebben we zelf genoeg in het Pen tagon, vat je Daarom is het voor de tegenpartij zo gemakkelijk onze atoombommen in handen te krijgen!" „kom nou", snoof smidje Verholen verontwaardigd. „Ik weet heus wel wat werken is!" „Kalm maar an, makker", lachte de Amerikaan. „Jij brandt ook gauw-aan, zeg! Laten wai nou eerst maar wat drinken en eten, dan praten wai straks wel verder..." Een poosje later wandelden de twee heren al op de straat, doch ze merk ten niet dat ze gevolgd werden door het doortrapte tweetal Jantje en die andere bandiet Sjarl...

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 18