wAAlwrjkse en LanqstRAAtse couraiu Voor schoenontwerpwedstrijd bestaat grote belangstelling tö :orm meubelen Het nieuwe Rolling Stones album met heerlijke platen Souden bruiloft in Loon op Zand VEEL JEUGDIGE DEELNEMERS Jury uitsluitend verkrijgbaar bij Show/ .BETWEEN THE BUTTONS" #Voor ssy Wedstrijd voortaan ieder jaar Museum van Complet* Woning- inrichting Defensie-uitgaven zijn teruggelopen Hoogtepunt in stenen tijdperk Nederlander drinkt en rookt relatief weinig Kant 1 Kant 2 Dichter-iSlustrator Gildebroeders brachten Jonker Van Rljckevorsel laatste groet ZUIVERE HUID Burgemeester Van Prooijeu opent vrijdag clubhuis van Sprang VRIJDAG 24 FEBRUARI 1967 88e JAARGANG No. 16 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" op devoet (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Voor de schoenontwerpwedstrijd die het bestuur van het Nederlands Schoenmuseum in samenwerking met de Inter nationale Schoenenbeurs heeft uitgeschreven, bestaat veel belang stelling. De heer Bergmans, voorzitter van het museum en 't 'brein' achter deze wedstrijd, vertelde ons dat reeds 60 deelnemerskaarten zijn aangevraagd. Daar de ontwerpers ieder drie modellen moeten insturen, kan een mooie collectie verkregen worden. De winnaars worden op 3 april, tijdens de Internationale Schoenenbeurs in Utrecht bekend gemaakt. De ontwerpers en schoenfabrikan ten die een deelnemerskaart hebben aangevraagd komen uit Italië, Frank rijk, Engeland alsook Nederland. Van Duitse zijde bestaat tot op heden nog weinig interesse. De belangstelling voor dit soort ontwerpwedstrijden is de laatste jaren groeiende. De Micro show, ivaaraan ieder jaar ook een ontwerpwedstrijd is verbonden, is daar het afgelopen jaar het voorbeeld van geweest. Het is vijf jaar geleden, dat er in Nederland voor het laatst een inter nationale ontwerpwedstrijd werd uit geschreven. Dat was toen bij gelegen- he:d van de stadsfeesten van Oister- wijk, op initiatief van de Lederfabriek Oisterwijk. Wel worden er in Enge land ieder jaar wedstrijden gehouden tussen de ontwerpers uit dit land. Aan de wedstrijd van het schoenmu- se im neemt ook de ontwerper van de schoenfabriek Nicolette uit Parma deel. Hij won vijf jaar geleden de „Oisterwijk-Cup". De schoenen die worden ingezon den moeten volledig afgewerkt zijn, daar het doel van de prijsvraag is de scitoenenmode en vakkunde te stimu- le en. In keuze van schoenentype, leestvorm, hakhoogte, materialen, kleuren en maakwijze zijn de deelne mers vrij. De modellen worden beoor deeld door een internationale jury bestaande uit mevr. Const. Wibaut uit Amsterdam, Rogier Vivé uit Pa rijs en de direkteur van Agotoria uit Milaan, de heer Muggiani. Deze laat ste is ook hoofdredakteur van het be kende schoenenvakblad Ars Sutoria. Onder leiding van jury-voorzitter Jac. Bergmans (die niet beoordeelt) komen de juryleden eind maart in Amsterdam bijeen. Voor 25 maart verwacht de heer Bergmans alle mo dellen in huis te hebben. De bekroon de modellen zullen op een stand van het museum op de Internationale Schoenenbeurs in Utrecht tentoonge steld worden. De beurs wordt van 2 tot en met 15 april in de Irene-hal in Utrecht gehouden. De bekroonde mo dellen worden ook in het schoenen museum geëxposeerd. De hoofdprijs bestaat uit de „ISN- Cup", een diploma en een geldprijs van f. 500, - Deze Cup is een wis selbeker, die eigendom wordt als men hem twee jaar achtereen heeft gewon nen. Het ligt namelijk in de bedoeling om ieder jaar een wedstrijd uit te schrijven. Hierdoor komt de Neder landse schoenenproduktie ook inter nationaal in de belangstelling. Het schoenenmuseum schenkt een trofee, die evenals de medailles wordt ver vaardigd door de Helvoirtse kunst smid Koldewey. Het ontwerp is van de heer Bergmans. „Vooral van de zijde van de jeugd bestaat grote belangstelling voor dit evenement. Het moet dan ook moge lijk zijn ieder jaar voldoende deelne mers te trekken. Als men in de prij zen valt krijgt de ontwerper een be hoorlijke bekendheid. Ik hoop dat de modellen in de komende seizoenen 'n rol gaan spelen. Zeker is het, dat de inzendingen voor veel ontwerpers een inspiratiebron zullen zijn", zo ver telde ons de heer Bergmans. Deze Waalwijkse schoenfabrikant streeft er naar ook het schoenenmu seum een steeds grotere bekendheid te geven. Naast oude schoenen wil de heer Bergmans ook steeds meer mo derne schoenen exposeren. Zo zullen enkele modellen van deze wedstrijd in Waalwijk worden tentoongesteld. „Door de snelle wisselende mode is er een grote vooruitgang. Van hyper spits zijn we in enkele jaren naar zeer breed overgegaan. Deze vooruitgang moet ook in het museum te zien zijn. Dat de mode hoge eisen aan de ont werpers stelt valt te begrijpen. De mode stimuleert echter de verkoop en maakt het artikel zo interessant voor dg fabrikant. Ontwerpwedstrijden zijn dan ook van groot belang". De heer Bergmans was verheugd s over de grote belangstelling (3000) I die er het afgelopen jaar voor de ex positie ,,SL '66" heeft bestaan. Een I belangrijke aanwinst voor dit jaar is een grote collectie exotisch schoeisel, vooral Chinese en Japanse schoentjes, j Het valt te verwachten dat deze col lectie veel bezoekers trekt. Jammer is het dat de verbouwing van het mu seum aan de Grotestraat dit jaar geen doorgang kan vinden. Als de subsi dies worden verhoogd en men krijgt zo iets meer financiële armslag, hoopt j men de verbouwing volgend jaar te j kunnen realiseren. Dat dit ook voor j I de „schoenenstad" van groot belang is behoeft geen nader betoog. TILBURG PILS PLEIN 26-33 tel. 88080 Busdiensten l(jn 2 en 6 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur „Opmerkingen over stijgende de- fensielasten zijn bezijden de waar heid. In de periode van 1957 tot 1966 zijn de defensieuitgaven met 1,8 percent van het nationale in komen teruggelopen, In 1967 be droegen de defensieuitgaven nog 5,8 percent van het nationale in komen, in 1966 was dit gedaald tot 4 percent. Bij een verdubbeling van de overheidsuitgaven in deze peri ode is het percentage van de de fensieuitgaven daarvan gedaald van 23,4 percent in 1957 tot 14,8 per cent in 1966". Het splinternieuwe Rolling Stones album „Between the Buttons" is dit keer grotendeels in de Londense Decca-studio's opgenomen. Een dozijn nog niet eerder uitgebrachte Mick Keith-nummers, waarmee deze excentrieke muzikanten weer een reuzestap vérder doen met hun onvervalste Stones-recept voor sublieme moderne „entertainment"Een heerlijke luisterplaat vol snaakte spot en malle muzikale invallen, zich afspelend tussen de uitersten van de wildste Rhythm Blues en de (kwasi) tederste tonen Het hele heden daagse popgebied, van „folk" tot „psychedelic sound" (waarvan The Rolling Stones immers de eerste stone-leggers zijn geweest) wordt erin betrokken - een soort Beat Fantasia 1967 Andrew Loog Oldham, de kiene Londense producer van de door hem gepatenteerde Rolling Stones, kan weer rustig een maandje gaan uitrus ten en tevreden terugzien op alwéér een hoogtepunt in zijn Rollende Ste nen Tijdperk. Sommige nummers zijn, wat het parodistische betreft, voor ons, Nederlanders, misschien even wat lastig te vatten omdat er van die typisch Engels gelokaliseerde show biz toestanden in aangehaald worden, maar bij een paar maal luisteren wor den de Stones-bedoelingen wel dui delijk. Heel fascinerend is wederom de stem van Mick Jagger in diens eigen, diep voor Bob Dylan buigende num mers „She Smiled Sweetly" en „Who's Been Sleeping Here". Er is invloed van Kinks en Beatles te be- Het gouden bruidspaar Snoeren-Brehm heeft een buitengewone dag gehad. Het paar vierde enkele dagen geleden haar gou den bruiloft. Om half tien werd het gouden paar per auto voorafgegaan door een stoet bruidjes naar de kerk, alwaar pastoor Si mons de plechtige H. Mis van dankbaarheid opdroeg. Onder deze H. Mis sprak de pastoor het echtpaar toe. Na de dienst trok de stoet door enige straten van het dorps langs scholen en het klooster waar het door de Loonse jeugd hartelijk werd toe gewuifd. In zaal Vermeulen aangeko men, was de koffietafel gereed. Om half 2 kwam het jongenskoor van frater Angelico dat het vitale gouden paar daar geluk kwam toezingen. Onder deze serenade werd door de voorzitter Van het buurtcomité namens de gehele buurt een geschenk onder cou vert overhandigd. Spr. hoopte dat de beide oudjes nog lang in hun „eigen" buurt zou den kunnen blijven wonen. „Het zijn gezel lige buurtbewoners" zo zei hij en dat bleek uit de hierna volgende receptie. In deze ge zondheid zouden zij zeker hun diamanten feest kunnen behalen. Laten we het hopen. Op de receptie zagen we pastoor Simons en Een budget-onderzoek in de Eu ropese Gemeenschap heeft uitgewe zen dat in gezinnen van Nederland se arbeiders, employés en ambtena ren een veel kleiner deel van de uitgaven aan voedingsmiddelen, dan in de andere E.E.G.-landen. Daartegenover haalt men in geen land de percentages die in Neder land gespendeerd worden aan wo ninginrichting of aan ontwikkeling en ontspanning. lil - CMH»-OU«-Z«»l» speuren, van folk-blues uiteraard, en er wordt zelfs een accordeon in ge bruikt voor het nostalgische „Back Street Girl" (een memento van Mick aan een zeker meisje in Parijs herinnert u zich nog de vechtpartij op de „Boule Miche" tussen Mick en een Parijse jongen 1 Yesterdays papers - 'n eenvoudige drums basfiguurtje leidt naar een ldimax in matig snel tempo, versterkt door klokken en slagwerkeffekten achter de zang. Een plaatopenertje dat eigenlijk „iedereen" al gedaan heeft, maar nog nooit op een derge lijke originele manier. My obsession - aardbeefklanken of- j wel een expressetrein-aan-de-haal. j Ian Stewart boogie woogie-piano, fel drummen, Mick vecht vokaal voor zijn leven. Back street girl - groots! De „Pa rijse" accordeon verleent een nostal- gieke sfeer aan de akoestisch ge speelde gitaar en de tamboerijneffek- ten. Uitstekend tekstje. Connection - fel dans-baet nummer She smiled sweetly - Engelse mu ziekbladen voorspellen, dat dit een om even op adem te komen grote hit-single zou kunnen worden. Dylan-invloeden op Mick's kwasi re- verente stijl (met kerkorgel). Jack Nietzche aan de piano Cool, calm and collected gekke Chaplineske Charleston in 'whoopee' stijl. Honky tonk piano en „kazoo', blazen (sigarettenvloeitje over zak kammetje). Opgenomen in Holly wood. All sold out - pittig drum en gitaar- werk; sfeertje als in Dusty Spring- fieldnummers. Please go home - Bo Diddley klan ken. Veel beat, veel ecbo-effekten (de vrouw van Charlie Watts gilt er bij), opgewonden dansnummer. Who's been sleeping here - tweede Mick vocal-solo. Weer een fraai vers, begeleid door mondorgel en gitaar. Complicated - een soort kokend kermisorgel. Charlie slaat overal en nergens op. Hollywood-opname. Miss Amada Jones - moet een le vendig meisje zijn, want „round and round she goes, her suspender shows". Rustig roek-werk, bestemd voor tegenstanders van j aratelles. Something happened to me yesterday - begint als muziek bij een comedy cartoonfilm, draait dan volslagen dol! De tubaspeler vond 't leuk. Het hoesontwerp is, dat kan nau welijks anders bij een groep van een dergelijke levensstijl, van een hoogst vermakelijk soort. Stones-drummer Charlie Watts is géén tekenaar en géén dichter, en daarom heeft hij een serie versjes en illustraties gemaakt over „het leven van een Stone, ge zien door de ogen van een Stone". moeizaam gewrochte Sinter klaasrijmpjes, maar daardoor juist zo goed gek! De tekeningen hebben de vrolijke onbeholpenheid van een schoolkind, maar intussenLet op de kommentaren van de 'burgermens jes', die de Stones eerst hartgrondig verwensen en vervolgens bijdraaien om niet voor achterlijk te worden ver sleten („you know, they ain't so bad after all") en dan met twéé gezichten roepen: 'Hi Mick! Love your latest!' kapelaan Liberatus alsook pastoor Mom- mers. Bijzonder was het dat de directie van N.V. Van Lier aanwezig was, waarbij de heer Snoeren zijn laatste jaren heeft ge werkt, tot na zijn pensionering toe. Vele buurtbewoners kwamen feliciteren en vele geschenken vergezelden de goede wensen. De receptie werd heel druk 'bezocht, het geen getuigt van de sympathie voor deze twee oudjes. Op uitdrukkelijk verzoek van de familie zou de feestviering zich tot een huishoude lijke aangelegenheid beperken, waardoor de avond heel gezellig doorgebracht werd met schetsjes en muziek verzorgd door „De Briljanta's" uit Waalwijk, onder leiding van de heer W. v. d. Velden. Onder zeer grote belangstelling is te Berlicum jonker René van Rijcke- vorsel ten grave gedragen door de gildebroeders uit heel Noord-Brabant. Jhr R. van Rijckevorsel was oud-bur gemeester van Berlicum, voorzitter van de Noord-Brabcntse Federatie van Schuttersgilden en beschermheer van het St. Joris gilde van Berlicum. Oud-hcofdman van Uden had bij vertrek van het kasteel „De Wam- berg" de kist bedekt met het vaandel van St. Joris, waarover het konings zilver van dit gilde werd gelegd. On derweg voegden zich de afgevaardig den van alle gilden der federatie met hun vaandels, koningen met zilver omhangen, tambours en vendeliers gevolgd door de vele hoofdlieden en gildebroeders, ongeveer 500 perso nen, bij de stoet. De gehele stoet werd voorafgegaan door de harmonie T.O.G. In de stoet was het federatiebe stuur aanwezig en de heer Jan van de Mortel, die de gildestoet opende als vice-voorzitter van de federatie en voorzitter van de Kring Maasland, waaronder Berlicum valt. De vende liers van St. Joris flankeerden de lijk baar en aan de kerk namen de gilde broeders van St. Joris de kist over. De Gildeheer, pastoor H. Hoek, droeg de EI. Mis op. Na de kerke lijke plechtigheden op het kerkhof werd de laatste groet gebracht aan de „Jonker" door de vendelier van St. Joris. Hij vendelde over het graf en bedekte ten laatste de kist met hen vendel. Na dit afscheid sprak de heer v. d. Mortel over zijn hooggeachte voorzitter, namens alle gilden en gildebroeders en de heer E. Ger- rits namens zijn gilde St. Joris, ever het vele werk dat deze man heeft ver zet voor de instandhouding van de brabantse gilden. Voor de familieleden sprak de heer F. v. Rijckevorsel, zoon van de over ledene, een dankwoord. PUROL en PURQL-poeder Het clubgebouw van de voetbal vereniging Sprang, door de leden zelf gebouwd, is klaar. Een clubgebouw met kantine (125 vierkante meter groot), bestuurskamer, kleedkamers, keuken, douches, toiletten, bergruim ten, enz. Het geheel ziet er verzorgd uit. In het nieuwe gebouw is zelfs centrale verwarming aangebracht. Burgemeester M. van Prooijen zal vrijdag 24 februari, 's-middags om half 5, het clubhuis openen. Het gebouw zou een dikke 100- duizend gulden hebben gekost als de leden van de voetbalclub niet zelf de hand aan de ploeg hadden geslagen en als de gemeente Sprang-Capelle niet aan „Sprang" een subsidie had verelend van 30-duizend gulden voor het aanschaffen van de bouwmateria len. Voor het gebouw was voor 40- duizend gulden aan materiaal nodig. Een bedrag van 10-duizend gulden moest door de vereniging zelf op ta fel worden gelegd.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5