waaLwrjkse en UnqstRAAtse couraïu Winkelgalerij in Pastoor Kuyperstraat i10 jaar geleden ingebruik genomen Q V.V. «Waspik* gaat sportpark uitbreiden met kantine Antoon Verhulst Uitgaan met de Paasdagen Lido Romantica Kinderjacks Damesjacks Ifeis Sscrnm Apollo Gemeenschapshuis koop ik meer effecten voor fiefzelfrïe geld... J. Vermeer nieuwe koning gilde St. Ambrosius Loon op Zand t PREMIE SPAARPLAN CENTRALE VERWARMING Trein grijpt vrachtwagen Uitverkoop begint in de Langstraat op 6 juli Basis voor persoonlijk bezit Bergingsdeskundige b3J ontploffing gedood General Motors In Amerika Wij brengen een grote sortering in Terlenka enFoam-back Prijzen vanaf f 19.75 in Terlenka en Foara-back vanaf f 29.75 MODEHUIS Wilhelminastraat 17-19, Waalwijk Zet je zergen opzij De Whisky-taravaan Hoe vermoord ik mijn vrouw? De avondmaal- gasten örsus in de vuurvallei ioEii en Manuel üruut, maar onweerstaanbaar ThunderbaBI een luxe...? 't valt mee! Vraag vrijblijvend ons informatieblad. Leenaars verwarmingsiindustrie VRIJDAG 24 MAART 1967 f.i iiinnni 1501 88e JAARGANG No. 24 De tcho vad het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) 1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" De winkelgalerij in de Past. Kui persstraat in de St. Antoniusparochie gaat volgende week het 10-jarig be staan vieren. Over de gehele lengte van de gevel zal een neonverlichting hiervan konde doen. In een kleurwed- strijd, waarmede nuttige en waarde volle prijzen te verdienen zijn, zullen de kinderen dit feest zelf kleur geven. De prijzen voor deze wedstrijd zullen woensdag 5 april worden uitgereikt. Alle kinderen zullen tevens een bal lon ontvangen. De zeven winkeliers tenslotte hebben ieder voor zich nog een eigen feestaanbieding. Toen burgemeester Teijssen in 1956 dit winkelcentrum opende, was het daar ter plaatse nog een doodse, troosteloze omgeving, zodat de win keliers die er zich hadden gevestigd zich als het ware pioniers voelden in een achtergebleven gebied. Mede door de bestedingsbeperking in 1957-'58 waren de eerste jaren moeilijk, doch daarna brak er een tijd van bloei aan, ondanks het feit, dat van het toe komstplan van de gemeente, om de winkelgalerij het centrum van de St. Antoniusparochie te maken, weinig terecht kwam. Ook de St. Antonius- kerk kwam 'n eind verderop te staan en thans is er voor het front van het pand, nog slechts een braakliggend stuk weiland. De bewoners van de galerij hopen echter dat de gemeente van Waalwijk zal inzien, dat dit stuk volgebouwd moet worden, niet alleen om de clien tele die er zouden komen wonen, maar ook voor het oog, de image van de Winkelgalerij. Hierover is trouwens reeds een verzoekschrift naar het ge meentebestuur van Waalwijk gezon den. De winkelgalerij aan de Kuij- persstraat voorziet in een grote be hoefte. Er heeft zich een bakker, een sigarenwinkelier, een horlogerie, een groenten en fruitzaak, 'n textielzaak, een drogisterij en een levensmiddelen- bedrijf gevestigd. Een winkel staat er momenteel leeg, doch hiervoor hebben zich een aantal Op de beveiligde overweg nabij het AKU-terrein in Breda in de lijn Bre da - Lage Zwaluwe is een vrachtwa gen met aanhanger in botsing geko men met de sneltrein Eindhoven - Amsterdam. Bij deze botsing werd niemand gewond. Het ongeluk gebeurde nadat de bij rijder H. A. S. (22) uit Waspik de spoorbomen, die dicht waren, zelf omhoog had geduwd om zijn collega M. E. K. (30) uit Den Hout met de wagen door te laten. De vrachtwa gen zelf kon de overweg zonder scha de passeren, maar de aanhanger werd vernield. gegadigden bij de gemeente gemeld. Over de groei van de laatste tijd, zijn de middenstanders van de galerij zeer tevreden en zij hopen alleen maar dat er in de naaste toekomst op de plaats van de noodwoningen in de Dr. Rin- gerstraat, flats zullen worden ge bouwd en dat ook voor het front van 't winkelcentrum plannen komen om 't braakliggende stuk grond voor de ga lerij te bestemmen voor winkelbouw. Deze plannen liggen trouwens nog niet geheel vast. Mocht een particu lier daar ter plaatse flats willen bou wen dan zou dit waarschijnlijk niet bij voorbaat worden afgewezen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord- Brabant te Waalwijk, heeft besloten voor alle bedrijven en verkoopplaat sen in de gemeenten: Drunen, Don gen, Geertruidenberg, 's Graven moer, Heusden, Loon op Zand, Was pik, Raamsdonk, Sprang-Capelle en Waalwijk, de aanvangsdatum van de Zomeruitverkoop 1967 vast te stellen op donderdag 6 juli onder handhaving van de desbetreffende verordening van het Hoofdbedrijf schap Detailhandel betreffende de duur van deze uitverkoop. Bij dit besluit heeft de Kamer overwogen, dat de zgn. collectieve fabrieksvakanties in de bedrijfs takken schoenen, leder en metaal, die in bovengenoemde gemeenten bijna de gehele werkgelegenheid omvatten, beginnen op vrijdag 14 juli, en dat, wanneer de Zomeruit verkoop 1967, die krachtens de „Verordening Hoofdbedrijfschap v. d. Detailhandel" op donderdag 13 juli zou aanvangen deze uitverkoop slechts twee dagen buiten de va kantieperiode valt en niet tot zijn recht zou komen, omdat bij volledig of in zeer belangrijke mate samen vallen van Zomeruitverkoop en col lectieve fabrieksvakantie, het voor de vele gezinnen, waarvan gezins leden in de detailhandel werkzaam zijn onmogelijk wordt in gezinsver band vakantie te genieten, zoals dit steeds gebruikelijk is. Ja, elk jaar betaalt het Rijk honderd gulden mee aan mijn aandelen. En dat kunt ook voor elkaar krijgen! Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar voor 500,— aan effectenbewijzen kopen, dan krijgt u vanaf 1971 ieder jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken om eens een extra aandeeltje te kopen. (Of u moet persé die lege bladen Ghana in uw postzegelalbum willen opvullenHoe dan ook, alle Banken, Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Hypotheekbanken zullen u graag inlichten over het Premie Spaarplan. De voetbalvereniging Waspik gaat de accomodatie van het sportpark El- zenhage uitbreiden met een riante kantine. Het besluit is op een verga dering van de club genomen. Aan een dergelijke ruimte is grote behoefte. I Wedstrijdbezoekers missen tot nu toe onderdak bij slecht weer maar ook een verfrissing tijdens de rust. Na trainingsavonden en wedstrij den kunnen de leden van de vereni ging alleen in de kleedruimten en/of geïnstrueerd worden. Maar met name voör de jeugd ziet men reikhalzend uit naar een gelegenheid voor het be leggen van verenigingsavonden. Bo vendien is er uit de exploitatie van een kantine voor de club nog wel eni ge winst te boeken. De nieuwe ruim te, zoals die op papier is ontworpen, heeft een totale vloeroppervlakte van ruim 100 m2, 13 m lengte en 8 m breedte. Daarin zijn behalve de kan tine nog opgenomen een bestuurska mer, een opslagruimte voor materia len en toiletten. In de kantine wordt een royaal buffet ingericht. De on derbouw, het binnenschilderwerk en het sanitair zal door de leden in ei gen beheer worden uitgevoerd. De firma J. Zwaans zal een centrale ver warming aanbrengen. De totale stich- tingskosten zijn geraamd op 15.000 gulden. Ongeveer een derde deel zal uit eigen middelen kunnen worden aangewend. Het overige hoopt men bij elkaar te krijgen door renteloze voorschotten van particulieren, waar bij elk jaar een. aantal leningen zul len worden uitgeloot en terug be taald. Nog voor het volgende seizoen hoopt men het nieuwe gebouw in ge bruik te kunnen nemen. Als de fun dering er eenmaal ligt is het overeind zetten van de romp een kwestie van 'n enkele dag, omdat het geheel in hout prefabricated overkomt. Daarna zal een commissie het geheel gaan be heren Kapitein B. B. Stal (36), bergings inspecteur van Wijsmuller, is omge komen bij een ontploffing in het ach terschip van de Liberiaanse olietan ker Torrey, Canyon, die sinds vrijdag op een rif voor de kust van Zuid- Engeland ligt. Hij was op het moment van de ont ploffing de enige die op het achter schip aanwezig was. Kapitein Stal werd door de explosie overboord ge slagen en opgepikt door de sleepboot Titan, die onmiddellijk koers zette naar de wal. Een dokter, die per he likopter naar de zeesleper werd ge vlogen, kwam te laat. Acht andere mannen raakten gewond. Zeven van hen behoefden slechts verbonden te worden in 't ziekenhuis van Newlyn, de achtste werd voor observatie in 't ziekenhuis gehouden. De 3300 General-Motors-employé's, die in 2 kantoren van het concern in New York werken, zullen gaan ver huizen naar een nieuw kantoor, dat in de voïm van een wolkenkrabber verschijnt in Manhattan. Het gebouw krijgt 50 verdiepingen. Dat General Motors in Amerika het een en ander in de melk te brokkelen heeft, blijkt uit het feit, dat het bekend Savoy- Plaza hotel voor dit gigantische kan toor zal moeten wijken. Na twee jaar over tijd te zijn is door het gilde St. Ambrosius weer 't traditionele koningschieten gehouden. Om half 3 verzamelden zich de le den in de gildekamer bij de heer Ver meulen. Omdat velen niet meer zo jong waren ging men per auto naar de parkeerplaats bij de nieuwe kleu terschool, om vandaar te voet met slaande trom en vliegend vendel naar de woning van de hoofdman te trek ken. Hier aangekomen werd door de overdeken, de heer Broeders, de hoofdman, de heer Verhulst en be schermheer, jhr Charles Verheijen, verwelkomd en verzocht het koning- schieten te openen. Weer terug naar de auto's reed 't voor leeftijden vanaf 6 jaar. met een kleine stijging pef maat. gezelschap naar de Finantie waar op de boom van het gilde St. Hubertus het koningschieten plaats had. De eerste schoten werden gedaan door de hoofdman en de beschermheer om de boom te „vrijen". Burgemeester Van Erp kon door uitstedigheid niet aanwezig zijn. Na het bevrijden van de boom schoten de leden. De middelste van de 3 vogels - de koningsvogel - had 't zwaarst te verduren. In de tweede ronde bij het 21e schot tuimelde hef laatste restje van de vogel naar beneden en mocht Jos Vermeer zich koning van St. Ambrosius noemen. Na hartelijke felicitaties werd hem door de oude koning, de heer Dankers, 't konings zilver omgehangen. Vendelier Van Hooren bracht hem de vendelgroet en de koning mocht als onschendbaar persoon over het gildevaandel lopen als teken van waardigheid. De tweede vogel werd door Ad. Hebing afgeschoten en won, naar oud gebruik, de horloge, welke werd aan geboden door de hoofdman. De derde vogel ging ten onder bij het 8e schot van gildebroeder C. v. d. Hoven. Hij won de wekker van het gilde. Na even nog wat nakaarten in zaal De Louw gingen allen weer terug naar gildezaal Vermeulen, waar de prijzen werden uitgereikt en de ko ning werd gehuldigd door de hoofd man. In een korte vergadering werd d eoprichting van de handboogschut terij nader bezien. Enige leden gaven zich al op, terwijl in de omgeving een geschikt terreintje zal worden ge zocht. Nieuwe leden kunnen zich al melden, doch zij blijven voor één jaar aspirant-lid van het gilde. De deel name voor de gildedag te Esch op 11 juni a.s. werd uitvoerig besproken. Stan Laurel en Oliver Hardy spelen het weer klaar veel mensen tot wanhoop te brengen zonder daar zelfs ook maar het flauv/ste benul van te hebben. Zij blijven de op timisten van weleer en zelfs hun grootste vijanden weten ze wel tot hun vrienden te maken. Maar voor het zover is hebben er weer heel wat voorvalletjes plaatsgehad. Zondag en maandag 3 uur. Deze film is een komedie van epische afmetingen, zich afspelend in het oude westen. De whisky ka ravaan vertelt de geschiedenis van de tot een chaos leidende botsing op de verlaten prairie tussen een grillige verzameling groepen, die met elkaar te maken krijgen in verband met een karavaan huif karren beladen met whisky en champagne. Een regiment cavalerie komt er aan te pas voor bescher ming maar ook een groep dames die tegen drankmisbruik ageert. En ver der een aantal weinig heldhaftige Indiaanse dapperen, gouddelvers en tenslotte de dranklustige voerlui van de karavaan zelf. Zaterdag en zondag. Deze film is geen tragedie maar een enorme komedie. „Hoe ver moord ik mijn vrouw?" is de vraag van Stanley Ford. Als lid van een uitgebreide vrijgezellenclub be merkt hij na een uitbundige fuif ter ere van een vriend die zijn ver loving verbrak dat hij. in zijn roes zijn ja-woord heeft gegeven aan 'n meisje dat een gedeelte van het feest had mogen bijwonen omdat zij uit een enorme taart tevoorschijn moest komen. Maandag en dinsdag. Deze film van Ingmar Bergman heeft een onderwerp dat iedereen aanspreekt. De angst voor de atoombom en de gevolgen van een atoomoorlog. De film speelt zich af in een klein Zweeds dorpje. Het drama concentreert zich in enkele uren, vanaf het begin van 'n kerk dienst tot het begin van een ande re dienst, welke de geestelijke zal houden een een nabijgelegen dorp. Vier mensen worden erbij betrok ken. Een visser probeert bij de geestelijke antwoord te krijgen op zijn vragen omtrent het einde van de wereld. De geestelijke is hiertoe niet in staat en verbergt zich achter zelfbeklag Hij blijkt niet in staat zijn geloof in God en hoop voor de toekomst mee te delen aan de wan hopige visser. Zelfs voelt hij zijn eigen geloof wankelen. Dan is er nog een onderwijzeres die met de dominee wil trouwen en de vrouw van de visser aan wie de geestelijke de onheilstijding van de dood van de visser moet meedelen. Aan nie mand weet hij antwoord te geven. Hij staat te ver van zijn medemens af. Vrijdag en zaterdag. Ursus is de aanvoerder van een herdersvolk dat belaagd wordt door Lotar, koning van een naburig land. Lotar wordt echter misleidt door zijn raadgever die de macht in eigen hand wil krijgen. Natuurlijk krijgt Ursus hem door en gaat een tegenpartij vormen. Zondag 3 uur. Moni is een negermeisje en Ma nuel een blind jongetje dat in het circus in het clownsnummer van zijn vader meedoet. Wanneer blijkt dat Moni begaafd is voor allerlei nummers wordt zij in het circus opgenomen en wordt de beste vriendjes met Manuel. Maandag 3 uur. Jean-Paul Belmondo en Gina Lo- lobrigida zijn de sterren in deze film. Belmondo is de bruut die iedereen naar zijn hand wil zet ten waar hij ook komt. En de zee brengt hem steeds naar een ande re plaats. Gina is eigenares van 'n huis, waarvan zij kamers verhuurt aan arme zeelieden. Ook Belmondo komt daar en ontdekt dat zij de zeelieden probeert op te lichten door alles wat zij bezitten in be slag te nemen wanneer zij hun ka mer niet op tijd betalen. Belmondo weet ook hier de overwinning te behalen. Zaterdag 9 uur en maandag 6.45 en 9 uur. Ook in Thunderball zal James Bond ofwel geheim agent 007 al zijn krachten en hulpmiddelen moeten inschakelen om de Spectre organisatie te dwarsbomen in hun plannen. Die plannen bestaan uit het afpersen van geld. Wanneer zij niet de honderden miljoenen krijgen waarom zij vragen zullen op de grootste steden van Amerika atoombommen worden gegooid. En daar is James Bond geen voorstan der van. Donderdag, vrijdag 8.15 uur, zater dag 6.45 uur, zondag 6.45 en 9 uur en dinsdag en woensdag 8.15 uur. Zaterdagavond het Duke city Sextet met Bob Smit, zondagmiddag The Sound Specials Zondagavond treden The AU Stars op. Zij heb ben dan toch voor de verrassing gezorgd. Aanvankelijk leek het er op dat zij in hun oude vorm ver der zouden gaan, maar nu hebben ze dan toch een nieuwe zanger, waarvan veel te verwachten staat. Frank Scott uit Den Bosch zal voortaan achter de microfoon staan en het repertoire zingen. Tweede Paasdag treden 's middags de Row dies op en 's avonds nogmaalt The All Stars het Frank Scott. 9p Paaszaterdag zullen Les Com- pains met John Desmares de avond muzikaal verzorgen. Eerste Paas dag zal het Enclave Combo zijn best doen de sfeer op een goed peil te brengen. Na maanden treden zondag dan The Bumble Bees weer eens op. Hoewel nog niet tot de allerhoogste regionen in de beatwereld doorge drongen, toch treft men hun naam vaak aan in de grootste tienerbla den. En ook hun platen weten de weg naar radio en koper te vinden. Tweede Paasdag staat de Surf- Group-Checq uit Den Haag op de planken met de bedoeling natuur lijk beat te produceren. Kantoor: Tilburg. Koopvaardijstraat 43, Tel. 04250-24529 na 18 uur 30367

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13