wAAlwijkse en LanqstRAAtse couraiu Grotere uitbreiding van tuinbouw in aanvoergebied te verwachten :orm meubelen Ik bracht hen verlossing, maar zij loochenden Mij De Kaatsheuvel Hockeyclub DES vierde zilveren jubileum groots "GO van i NIEUWBOUWPLANNEN VEILING DRUNEN WORDEN VERDER UITGEWERKT Nieuwbouw uitsluitend verkrijgbaar bij Paasexpositie Veel oud-leden feesten mee Diversen Omzet f. 6.403.359,05 bedroeg. De aanvoer bestond uit: Hard fruit 1966 1.726.980 kg 1965 1.692.534 kg 1964 2.089.233 kg Klein fruit 1966 385.245 kg 1965 523.729 kg 1964 659.714 kg Fruit onder glas 1966 76.425 kg/st 1965 84.090 kg/st 1964 72.470 kg/st Groenten 1966 16.287.348 kg/st 1965 15.878.705 kg/st 1964 15.723.652 kg/st De splitsing van de omzet was: Hard fruit 1966 486.142,- 1965 523.248,- 1964 417.765, - Klein fruit 1966 410.096,- - 1965 528.181,- 1964 459.254,- Fruit onder glas 1966 174.706,- 1965 161.167, - 1964 148.323,- Groenten 1966 5.433.676,- 1965 5.190.763,- 1964 4.216.063,- Totaal 1966 6.504.620,- 1965 6.403.359,- 1964 5.241.405,- De afzet kreeg in 1966 de volgende Bloedige oproer in Bjibouriti J-lerenkledincj T h WAALWIJK van Complet* Woning inrichting «Zo woont U met Top-Form» a.tune» Vergadering Receptie Bal VRIJDAG 24 MAART 1967 iivujuiiu ui/mui laui 88e JAARGANG No. 24 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Op de algemene jaarvergadering der veilingvereniging „De Lang straat" waren de voornaamste punten de jaarstukken en de bespre king van de bouwplannen, welke deze vereniging met een omzet van bijna 7 miljoen gulden heeft. Dit laatste punt was daarom zo be langrijk omdat het hier ging om een principe-besluit waarbij speciaal de financiering en exploitatie-opzet ter sprake kwamen en 't bestuur de vergadering een machtiging vroeg om de definitieve bouwplan nen uit te werken met als plafond een lening tot een bedrag van 1,6 miljoen. Dit het betoog van de voorzitter, de heer J. v. Hooren, uit Waspik en de cijfers welke hij hierbij noemde, bleek overduidelijk dat het bestuur deze zaak grondig had onderzocht en op meester lijke wijze verdedigde vooral de voorzitter het bestuursvoorstel tegen de verschillende bedenkingen en opwerpingen uit de vergadering. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter de leden aan de plan nen welke er ten aanzien van de bouw van een nieuwe veiling bestonden, ter wijl hij tevens een terugblik wierp op het jaar 1966, dat hij beslist een voor de tuinbouw matig jaar noemde. Niet alleen waren de oogsten slecht ge weest door invloed van het koude voorjaar en de natte zomer maar ook voor de diverse hoofdprodukten wa ren de prijzen van matig tot slecht ge weest. Uit het aanvoergebied van de vei ling waren in 1966 voor 't eerst dui delijk zichtbaar: de voordelen van de ruilverkaveling. Uit de gebieden waar deze reeds is doorgevoerd kwam een meer-aanvoer van niet minder dan f. 400.000, - terwijl uit de westelij ke gebieden waar men nog werkt on der veel minder gunstige omstandig heden de aanvoer daalde met 270.000 gulden. Uit deze cijfers blijkt duide lijk dat ook in dit gebied van de wes telijke Langstraat men moet komen tot een ruilverkaveling. Spreker hoop te dat de Stichting Tuinbouw Belan gen in deze richting veel goed werk zou kunnen verrichten. In zijn ope ningswoord wees de voorzitter ook op het nut van een goede voorlichting en spoorde de leden aan tijdig de hulp en advies van de consulent in te roe pen. Ook wees de voorzitter op de proble men van de komende jaren o.a. de bloc-vorming in de inkoop. Voor de vereniging zelf spelen de proble men van huisvesting, terwijl als men een nieuwe veiling zal gaan bouwen men deze niet alleen zal moeten aan passen aan deze tijd maar zal moeten opstellen naar de te verwachten groei. Het voorstel om het bestuur mach tiging te verlenen de bouwplannen definitief voor te bereiden met een plafond van f. 1.000.000,- lening werd door de voorzitter toegelicht. Dit bedrag was vastgesteld aan de hand van een explotatierekening wel ke had rekening gehouden met een omzet van 7 miljoen en een stijging van de provincie van 4 naar 6Vè%. In het verlopen jaar waren de plan nen al iets verder uitgewerkt en men had reeds enkele belangrijke tegenval lers gekregen. Zo kon de grond niet meer worden aangekocht tegen de prijs van f. 0,85, maar de talrijke voorzieningen welke nodig waren moest deze grond totaal 6,7 ha per vierkante meter f. 5,08 kosten. In middels had men bij de Coöp Boeren leenbank in Eindhoven de toezegging gekregen een geldlening te kunnen aangaan van f. 1.600.000, - met 'n looptijd van 20 jaar tegen een vaste rente van 6 3A Binnen het raam van deze lening zouden de plannen verder moeten worden uitgewerkt en aangepast zon der daarbij schade toe te brengen aan de efficiëncy van het gebouw en par keerruimten. Inmiddels was aan een architect opdracht gegeven tot het maken van een ontwerp. Het bestuur was voornemens om, zodra de plan nen voor wat betreft de aard en ont werp van het gebouw verder bekend waren, op de kring vergaderingen hierover een toelichting te geven. De uiteindelijke beslissing over het bou wen van een nieuwe veiling zou straks moeten worden genomen door de al gemene vergadering. Tevens wees de voorzitter er op dat uit een pas ge houden onderzoek is gebleken dat de groei van de tuinbouw zich in de toe komst in deze streek zal blijven door zetten. Ook het centraalbureau heeft geadviseerd deze veiling, welke ge zien zijn ligging, goede bestaansmo gelijkheden biedt, te bouwen. Dank zij de cijfers en de vooruit zichten voor de toekomst heeft de Coöp Boerenleenbank van haar eis, om naast de verhoging van de provi sie ook een garantiefonds te stichten, afgezien. Uit de discussie, welke volgde over de plannen van deze nieuwbouw, bleek duidelijk dat het bestuur deze zaken serieus had onder zocht en het voor en tegen duidelijk had afgewogen. Duidelijk werd door het bestuur gesteld dat zij niet boven het plafond van 1,6 miljoen wilde gaan omdat prognoses voor de toe komst altijd nog maar voorspellingen blijven en geen volstrekte zekerheid geven. Het bestuur werd tenslotte ge machtigd de definitieve bouwplannen uit te werken. Het voorstel van het bestuur om de emballage-huSr te verhogen ontmoet te bij de vergadering enige weerstand, speciaal de afdeling Capelle was hier tegen. Uit de cijfers bleek echter dat een verhoging noodzakelijk was en de vergadering gaf tenslotte haar goed keuring. De contributie werd onver anderd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. van Loon en v. d. Berk her kozen. Mr H. J. M. Stieger werd her kozen als president-commissaris. Met ilgemene stemmen werd ook herkozen de voorzitter van de veiling, de heer J. van Hooren uit Waspik. Het voor stel om de rente van het ledenkapitaal te brengen van 3 naar 4% vond bij val in de vergadering. Door de voor zitter werd medegedeeld dat na het tot stand komen van de fusie met de veilingvereniging Vlijmen thans 70:% van de leden van Vlijmen hadden in getekend als lid. Van de jaarstukken vermelden wij het volgende: De eerste helft van 1966 gaf een omzetstijging ten opzichte van 1965 van een Vè miljoen. De tweede helft van 1966 gaf echter een grote terug slag. De matige prijzen van de koude kastomaten, de slechte komkommer- prijzen en de lagere omzet van de aardbeien met de teleurstellende prij zen voor het harde fruit zijn hieraan debet. De omzet over 1966 bedroeg f. 6.504.619,99; wat een meer-omzet van f. 101.260,94 betekende ten op zichte van 1965, toen de omzet bestemming: Klienhandel Export Groothandel Industrie 2.951.800,- of 46% 1.764.200,- of 27% 1.371.000,- of 21% 453.600,- of 6% In vergelijking met 1965 bleven de bovengenoemde percentages gelijk. Het aandeel van de kleinhandel blijft een der peilers van onze afzet. Na afschrijving van f. 72.797,- bleef een batig saldo van f. 20.204,-. Besloten werd dit batig saldo te be stemmen voor reserve dubieuse debi teuren. In de wijken van Djibouti waar Somali's wonen, is een bloedig op roer uitgebroken. Bij het geweld dat Franse troepen hebben gebruikt, zijn onder de Somali's 11 doden gevallen en 33 gewonden. De Franse gouverneur van Djibou ti, Louis Saget, heeft een uitgaans verbod afgekondigd, dat bij zonson dergang begint en duurt tot zonsop gang. Op al wie zich in die tijd op straat vertoont, zal zonder waarschuwing worden geschoten. Het oproer is een protest tegen de volksstemming, die zondag in Frans Somaliland is ge houden. Officieel heet het dat van de ongeveer 36.000 uitgebrachte stemmen meer dan 21.000 vóór hand having van het Franse gezag waren. Deze stemmen komen voornamelijk van de Afars, een negerstam die te gen onafhankelijkheid is. TILBURG PIU8PLEIN 26-88 tel. 88080 Busdiensten lfjn 2 en 0 ■toppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur Zie ook onze advertentie elders in dit blad 2e PAASDAG osee 7-13 BEDRIJFSAPOSTOLAAT WAALWIJK DRUNEN GOEDE VRIJDAG 1967 PASSIE 1967 De beschuitmuren van onze steden, Heer, houden de stormen buiten de deur en verlenen ons broodmager hart weer bescherming tegen onze eigen grenzeloze willekeur. Onze ouders hebben uw statie stil aanbeden en wij, wij stoeren onverlaten, boordevol zelfwaardering, woordeloos gebleven toen U uw handen hief ten hemel, munten uit in persoonlijk onvermogen. Wij beeldenstormers, hervormers van verleden en onze monden vol van God is dood en bevend op onze benen als 't noodlot toeslaat. Maar tussen ons sterven kinderen bij duizendtal, Vietnam, troosteloos tranendal. Uw bloed hebt U vergoten voor niemandal, als wij 't leed uit cnze handen gegroeid, aanschouwen. Toch rijst Uw kruishout weer torenhoog. Toch droogt Uw hand weer vol ogentroost de tranen die wij schreiden. Toch buigt Uw hoofd zich neer naar onze zieletogen. ,,Ik wil mij gaan vertroosten in Jezus lijden groot. Al hevet 't gestaan ten boosten het mocht nog werden goed." Namens 't bedrijfsapostolaat Albert Megens Een uitbundig feest, in een specifieke hockeysfeer, met een blij weerzien van oude bekenden, „oude-gloriewerk" met de stick, woor den van lof en een algehele sportverbroedering tijdens het bal, was het resultaat van een maandenlange serieuze voorbereiding en vierde D.E.S. cum laude het zilveren jubileum. De geestelijke adviseur, pastoor H. J. J. Simkens, leidde om 9 uur in de St. Jozefkerk de tienermis voor le vende en overleden leden van de Hoc keyclub, waarna de leden en geno digden zich naar de vijverzaal van 't Eftelingrestaurant begaven, waar een keurig verzorgde koffietafel alle eer werd aangedaan. Spontaan en blij was de verwelkoming van de oud-leden, die van her en der kwamen om het zilveren jubileum mee te maken. Het was een genot om de „oude" glorie van de Hockeyclub nog eens aan het werk te zien. Twee dameself tallen en 2 herenelftallen, streden te gen elkaar of er hun leven van af hing. Met een harde wind als handi cap werd veel van het uithoudings vermogen gevraagd, maar gedreven door hun bekende vechtlust van vroe ger en aangespoord door een enthou siaste schare supporters, hanteerden ze de stick nog zeer bekwaam, tot hun eigen genot en tot voldoening van de talrijke toeschouwers. Moe, voldaan en bejubeld verlieten de 'pa's en ma's' het veld, waarna eenieder zich ging opmaken voor de feestvergadering, voor alle leden, oud-leden en geno digden in de panoramazaal van het Efteling-restaurant. Dr. P. Wijtenburg, voorzitter van de R.K.M.H. DES gaf in een keurig verzorgde feestrede, als het ware een anatomische les, waarin de 25-jarige vanaf de geboorte tot de volwassen heid werd ontleedhij pleitte voor een warme belangstelling van de kant van de ouders; hij betreurde de recente spanningen, ontstaan door het Efte- ling-besluit, betrekking hebbende op de sportterreinen; hij exkuseerde zich voor het niet gerealiseerde clubhuis en hij verheugde zich over de warme en daadwerkelijke belangstelling van het gemeentebestuur. Hij bracht dank aan al diegenen die in de loop van deze 25 jaren hun krachten aan de hockeyclub hadden gegeven, in 't bij zonder aan de heer Luc. Schraauwers, die volgens spreker aan de club ge trouwd was en vroeg hiervoor een hartelijk applaus. Hij dankte even eens het feestcomité in de persoon van de heer L. Roestenberg, voor het vele werk verricht, dit feest tot wer kelijkheid te maken. Hij wees er ten slotte op, dat de 25-jarige leeftijd, 'n leeftijd was om een carrière te gaan opbouwen. De club kon ervan verze kerd zijn, dat het bestuur niets zou nalaten om dit te verwezenlijken. Burgemeester van Erp hield een beschouwing over de matriarchale en patriarchale zorgen en sprak er zijn erkentelijkheid voor uit, dat reeds 25 jaar lang de vrouwelijke jeugd door de hockeyclub zo verantwoord was opgevangen. Elij ging eveneens in op de ontstane terreinmoeilijkhedm maar beloofde, nu urgentiepunt één in de gemeente nl. een nieuw gemeentehuis tot realisatie komt, de opengekomen plaats op de urgentielijst zou worden, het creëren van een sportpark op een weloverwogen plaats in onze zo rijk aan natuurschoon bedeelde gemeente. Namens de gemeente bood hij de ju bilerende vereniging een tekening aan van een machtige prijzenkast, die door omstandigheden nog niet was klaar gekomen. Burgemeester Reijnen, die 10 jaar voorzitter van de hockeyclub is ge weest vond het fijn eens heerlijk uit te wijden over de toestanden zoals ze waren in de tijd dat hij het voorzit terschap vervulde. Hij had het ook over de moeilijke jaren en over de ge noegens die toen toch beleefd werden, f*- v f, Hij vond het een winstpunt, dat het voorzitterschap nu eindelijk eens be kleed werd door een persoon die niet in de hockeyclub was opgegroeid. Hij was ervan overtuigd dat DES een grote toekomst tegemoet zou gaan. De heer Frans Mallens, één van de oprichters sprak namens de oud-le den woorden van dank, voor de invi taties, dit feest te mogen meemaken. Als bijdrage voor het clubhuis, bood hij de voorzitter namens de oud-leden een cheque aan waarvan hij hoopte dat het een uitgroeiend fonds zou worden. Tenslotte bedankte de voor zitter alle sprekers en de heer J. Schellekens voor het leiden van de feestvergadering en werden nog drie junior-leden met cadeautjes bedacht, voor hun leeuwenaandeel in de jeugdtoto. Van de receptie werd een zeer druk gebruik gemaakt. Nagenoeg alle ver enigingen uit de gemeente en diverse uit de omtrek gaven acte de presence. Ouders van leden en belangstellenden kwamen het bestuur complimenteren, terwijl telegrammen en bloemen o.a. van harmonie Apollo, gymnastiekver eniging Actief, handbalver. DESK, middenstandsvereniging, N.K.V.-cen trale Kaatsheuvel, Boerenleenbank, judoclub K'heuvel, kegelclub NOP, tennisclub Boemerang en de hockey clubs De Waranda Oosterhout, Push Breda, De Dommel St. Michielsgestel en sportschoenenfabriek Lexifran het passend versierend element vormden. De ware verbroedering vond plaats tijdens het uitermate sfeervolle Hoc keyclubbal. Onder dans en muziek en een glaasje in een uitpuilende Pa noramazaal kwamen de sterke verha len en de heldendaden uit het grijze verleden weer op de proppen. Het werd één grote deinende familie, die het zilver van de hockeyclub de glans gaf die zo hartverwarmend aandoet. De R.K. Mixed hockeyclub D.E.S. heeft een jubileum gevierd, waar me nige vereniging jaloers op kan zijn.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5