waaLwijkse en UnqstRaatse couRant Veel belangstelling voor achtste schoen- en lederbeurs in Pirmasens to :orm meubelen u u P. van Zon zilveren jubilaris bij Hollandia in Waalwijk (oCi ampe j ampe VAN 22-27 APRIL V V V, IVOROL VAN MIL PREMIE SPAARPLAN Overdekte hal uitsluitend verkrijgbaar bij BOTER BROKKEN Vandaag en morgen weer „Een heitje voor een karweitje" f IMP®! ik los nog steeds evenveel at maar toch gaat het me f 100,- minder kosten... van Complete Woning inrichting Nieuwe machines Hongersnood in India blijft aanhouden BANKETBAKKERIJ Diverse karweitjes 4 M 5 t, ül y fe I - 'i 'v.+V - I Personeel Basis voor persoonlijk bezit HET BEHOUD VAN UW TANDEN Onbetwist de beste tandpasta Europa-meubelshow in R.A.I. Amsterdam I I I a 1 1 1 1 1 1 1 1 1 In Tilburg naar: I I I I 3 I I I I I I I I I I I I V VRIJDAG 31 MAART 1967 88e JAARGANG No. 26 De tcho v<\n het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Van 22 tot en met 27 april a.s. wordt in het Duitse Pirmansens voor de achtste maal de Internationale Schoen-, Leder- en Machinebeurs gehouden. Dit evenement in het zuid-Duitse stadje trekt steeds bij zonder veel bezoekers, ook uit Nederland, overigens uit de gehele wereld. Pirmasens is een begrip geworden. De beurs brengt o.m. steeds het laatste op het gebied van de schoenmachines. Deze sector vormt wel het voornaamste deel van hetgeen er in Pirmasens wordt geëxposeerd, en de fabrikanten van schoenmachines over de hele wereld houden hun nieuwe produkten dan ook steeds vast tot deze beurs. Ook nu weer wordt verwacht, dat Pirmasens het volledige gamma van hetgeen er zoal in de handel is, zal presenteren. Pirmasens is het centrum van 'n gebied, dat men zou kunnen verge lijken met de Langstraat in Neder land, en deze achtste vakbeurs ga randeert een zeer moderne inbreng van de deelnemende fabrikanten, ±400 exposanten schreven reeds in, een aantal dat aanzienlijk groter is dan drie jaar geleden. Van dit aantal komen er 155 uit het bui tenland, n.l. uit Frankrijk, Enge land, Italië, Spanje, Zwitserland, België Oost-Duitsland, Denemarken, Zweden, Tsjecho Slowakije, Ver enigde Staten, Ierland en Portugal en natuurlijk ook Nederland. Het expositieterrein moest met liefst 3000 m2 (overdekte) hal wor den uitgebreid, aan de behoefte naar standruimte kwamen de or ganisatoren tegemoet door een 13e hal te plaatsen. De bouw van de expositie is reeds in volle gang en zo goed als alle expositiehallen zijn reeds geplaatst. De eerste deelne mers zijn reeds aanwezig voor het in gereedheid brengen van hun in breng. Een groot aantal vooral schoenfabrikanten komt in 'n later stadium pas. Van 8 tot en met 10 april is er n.l. eerst de Interna tionale Schoenenbeurs in Düssel- dorf en in het weekeinde daaraan vooraf is er in Nederland eenzelfde evenement. De expositie in Pirmasens gaat op 21 april met enig feestelijk ver toon open. De minister-president van Beieren, Dr. H. C. P. Altmeier, zal de plechtigheid verrichten. In ÉÊÊk TILBURG PIUSPLBIN *6-88 teL 880M Busdiensten lfln I a I •toppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur verschillende sectoren verwacht de beursleiding een scherpe concur rentie, waarvan als een der oorza ken wordt genoemd: een minder gunstige ontwikkeling in de con junctuur. Juist omdat de exposanten uit alle delen van de wereld komen, garandeert het grote aanbod op de ze beurs gunstige kwaliteits en prij svergelij kingsmogelij kheden. Binnen de branche der schoenma chines hebben de laatste drie ja ren zich doen kennen door een be langrijke revolutie. Hieraan is de bet het steeds meer industrie wor den Van deze oude ambachtelijke nijverheid. Automatisering en mechanisering binnen branches als schoenmachi nes, schoenchemie en de ontwikke ling van de grondstoffen voor de schoenfabrikage zullen op deze beurs volop aan hun trekken kun nen komen. Men wordt zelfs in de gelegenheid gesteld op deze beurs veel van die nieuwe machines aan het werk te zien, terwijl verschil lende schoenfabrikanten in Rhein- land-Pfalz, in overleg met de beurs leiding hebben besloten, tijdens de beursdagen hun bedrijven ter be zichtiging open te stellen. Voor West-Europa brengt de Vakbeurs daarnaast nog een no vum. Tezamen met het Proefne- mings- en Onderzoekingsinstituut (TNO) houdt het Instituut voor Technische Ontwikkeling van de Federatie der Duitse Schoenindus trie op 24 en 25 april een grote bij eenkomst, waarbij aan de orde zal worden gesteld de jongste ontwik keling hl de branche, zaken, die op de beurs zelf veelal worden ge- exposeerd alle bezoekers van de beurs kunnen deze bijeenkomst bij wonen. Op de eerste dag zullen toelich tingen worden gegeven op nieuwe grondstoffen, die de schoenindustrie heeft gekregen n.l. Corfam (V.S.), Clarino (Japan) en Xylee (Duits land). Vakmensen uit de hele we reld o.a. ook uit Nederland werden voor dit doel uitgenodigd. Het the ma techniek komt op de tweede dag aan de beurt. Soortgelijke vak- gesprekken in zo grote kring ken nen alleen dezelfde beurzen in At lantic City (V.S.) en Boedapest (Hongarije). De leiding van de beurs is al vele maanden bezig zoveel mogelijk onderkomers te zoeken voor expo santen en bezoekers van de beurs. Hotel- en pensionkamers werden zelfs tot 100 km. ver besproken en voor deze dagen vastgelegd. Tussen beurs en deze adressen zal dage lijks een busdienst worden ingezet. Verder zijn gesprekken gaande met de Lufthansa en een particu liere onderneming over het enkele malen per dag maken van een chartervlucht tussen Frankfurt en een bij de beurscomplex gelegen vliegveld. De berichten over de groeiende hongersnood in Bihar en Uttar Pra desh blijven aanhouden. In Bihar zou den dorpen tegen elkaar optrekken om het opgeslagen voedsel te bemach tigen. Dankzij de spontane reaktie van velen op de 'Brandpunt'-uitzen ding van 3 maart jl. is op de giro van de stichting 'Eten voor India' de half miljoen gulden gepasseerd. De stichting heeft, zoals reeds is medegedeeld, direkt 800 ton rijst in Siam aangekocht voor verscheping naar Calcutta. Dezer dagen zal deze zending daar arriveren. De krappe markt voor de rijst maakt het vinden van partijen moeilijk. Toch is de stichting erin geslaagd dezer dagen nog op 1.200 ton beslag te leggen, die naar Calcutta zullen worden ver scheept. Op 10 en 24 maart zijn resp. 110 en 150 ton voedingsmiddelen pér schip van Nederland uit naar India verzonden. Op 3 april gaat nog eens .150 ton. Met deze verschepingen is een bedrag van ca. 1,4 miljoen gul den gemoeid. Naast de verschepingen is ook voed sel aangekocht in India zelf. Het gaat hier om een hoogwaardig geconcen treerd voedingsmiddel, dat via de kerkelijke organisaties, in Bihar werk zaam, zal worden gedistribueerd. Het zijn sleohts kleine partijen die be schikbaar zijn, waarmee ca. 1,5 ton gemoeid is. De scholieren die door hongersta kingen en andere aktiviteiten zo hart verwarmend reageerden op de hon- gerberichten uit India, zetten hun ak- tie voort. Uit de Haagse schoolkrin- gen werden bedragen ontvangen vari ërend van f 300,- tot f 1.000,-. Bij 't hierboven genoemde bedrag van 500- duizend gulden zijn de opbrengsten van de scholen nog niet begrepen. De stichting vertrouwt erop dat ons volk haar in staat zal stellen om meer hulp te verlenen. Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk Ctf. CD u_ Z LU O 1,65 per 250 gr. boterkoek gemaakt met verse roomboter De bekende jaarlijkse aktie van de vier Nederlandse Padvind(stiers organisaties, onder het motto „een Heitje voor een Karweitje", zal dit jaar worden gehouden op donder dag 30 en vrijdag 31 maart. Ook dit jaar zal bij iedereen waar wordt gebeld een zegel worden afgege ven, onverschillig of een karweitje zal worden gedaan of niet. De „hei- tjes-aktie", opgezet tot ontplooiing van initiatief en zelfwerkzaamheid, is hierdoor vorig jaar belangrijk in stijl vooruitgegaan. Zoals gebruikelijk zullen de deel nemende jongens en meisjes in uni form en voorzien van een werk boekje erop uittrekken, zodat voor komen kan worden dat de aktie in enigerlei vorm zou ontaarden in het bedelen om geld. Het motto is dat ook: „een heitje voor een kar weitje, maar een knaak voor een taak". De schoonmaaktijd geeft ruim schoots de gelegenheid voor het uit voeren van alle mogelijke karwei tjes of misschien zelfs karweien. De mensen wordt echter verzocht de op te dragen werkzaamheden aan te passen aan de leeftijd van de welp, kabouter, gids, padvindster of verkenner. Een lijst van de meest voorko mende karweitjes ziet er als volgt uit. afwassen, auto wassen, bood- JUWELIER <e! J v 5 ÖÖS E* -• s - S Op Tweede Paasdag was hef 25 jaar geleden dat de heer P. van Zon (48), hoofd van de afdeling boek houding, in dienst trad van de N.V. Nederlandsche Schoenenunie Bloch Stibbe Hollandia. Ter gelegen heid hiervan vond op dinsdag 28 maart j.l. de officiële huldiging plaats in de showroom. De heer van Zon die aanwezig was met zijn echtgenote en al zijn kinderen werd hier toegesproken door de presi- dent-direkteur de heer D. Stibbe. „Uw jubileum is een feestelijke ge beurtenis, waard om gevierd te worden", aldus de heer Stibbe. „Van nabij: hebt U ons bedrijf zien groei en, hebt U de ups en downs, die ook het bedrijfsleven kent, erva ren. Meer dan alleen op zakelijke wijze, want ook persoonlijk bent U bij vele zaken nauw betrokken ge weest. Van U mag gezegd worden, dat U zich met hart en ziel gege ven hebt aan uw werk. Ook mevrouw vas Zon werd door de heer Stibbe in de huldiging be trokken met het aanbieden van een fleurig boeket bloemen. Als jubi leumgeschenk mocht de heer van Zon van de direktie een enveloppe met inhoud ontvangen en de Hol landia legpenning. Voor de jubilaris was er ook de oorkonde van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De daarbij behorende draag- medaille werd de heer van Zon op gespeld door de direkteur, de heer J. Biekens. Namens de ondernemingsraad, waar de heer van Zon aktief lid van is, werd het woord gevoerd door de heer G. v. d. Berg, die er vooral op wees dat men bij de ju bilaris altijd voor een waardevol advies kon aankloppen. De heer A. Hamers, sprekend na mens de Zilverkring, liet de loop baan van de heer van Zon bij Hol landia de revue passeren aan de hand van verschillende anekdotes. Hij overhandigde hem de zilveren draagspeld van de zilverkring. Tot slot sprak de heer Ant. C. op 't Hoog, algemeen personeelschef, die de kollegialiteit van de jubilaris in zijn toespraak beichtte. Hierna werd de feestdronk geserveerd en bleven allen nog enige tijd gezel lig bijeen, waarbij de gesprekken wat minder formeel verliepen. Op het grote kantoor vond daar na de huldiging plaats door de kol lega's en door het kantoorperso neel. Van het personeel kreeg me vrouw van Zon bloemen aangebo den en de jubilaris een prachtige ets. Spreker was hier de heer Reu vers, die grote waardering uitte voor de heer van Zon als chef en zei dat het daarom voor iedereen altijd prettig is geweest en het nog is om onder leiding van de heer van Zon te mogen werken. De kan- toorpersoneelvereniging, bood bij monde van de heer Varrossieau 'n fraaie tuinstoel aan. Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en eik jaar f 500,— aflossen op uw hypotheek, dan krijgt u vanaf 1971 ieder jaar honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken voor de aflossing. (Nou ja, of u moet uw collectie grammofoonplaten eens behoorlijk willen aanvullen.Geïnteresseerd? Vraag dan morgen eens nadere inlichtingen. Alle Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Levensverzekerings maatschappijen en Spaarbanken zullen u graag helpen. In Djakarta is het proces begon nen tegen 10 paleiswachten van Soekarno, zij worden beschuldigd het dochtertje van generaal Na- soetion te hebben vermoord en po ging tot moord op de generaal. - De vak- en textielbonden hebben een onderhoud gehad met de mi nister over de werkgelegenheid en ontslagen bij Van Heeks' Textiel fabrieken te Enschede, de grootste in ons land. - Philips in Eindhoven heeft 100 jongere werknemers ontslagen. - De breuk tussen de huisartsen en ziekenfondsen is na een vergade ring van dinsdag geheel blijven be staan; vrijdag zal men een laatste poging wagen. schappen doen, fiets lakken, fiets schoonmaken, gras maaien, hout hakken, kachels schoonmaken, kat- tebak verschonen, kelder of schuur schoonmaken, kleden of matten kloppen, ramen zemen, spatbord lakken, stoepen schrobben, strui ken en bomen opruimen, takken afzagen, tuinmeubelen verven, tuin wieden, tuinschutting verven, zil ver en koper poetsen enz. Werkzaamheden die niet zijn toe gestaan zijn o.m. vakmanschapsop drachten, stations- en perronswerk en het op straat schoenen poetsen. In verschillende plaatsen van ons land zullen de kabouters, welpen, padvindsters en verkenners geza menlijk van start gaan. Zo zullen o.m. in Leiden enkele karweitjes worden uitgevoerd, in het kader van een grote gemeentelijke schoon- maakaktie, terwijl in Gouda de le den van de vier padvind(st)ersorga- nisaties eveneens gezamenlijk van start zullen gaan door assistentie te verlenen aan de plaatselijke Dienst van Gemeentewerken. Dat Muskens Woninginrichting Gasthuisstraat 174-176 te Kaatsheu vel, de eisen van deze tijd verstaat bewijst het feit dat dit Kaatsheu- velse bedrijf is aangesloten bij een Europese groep van zelfstandige meubelspeciaalzaken, die onder de naam van „Europa-meubel" gemeen schappelijk inkopen en hun ver- koopbelangen, lokaal, regionaal, na tionaal en zelfs interlokaal naar buiten uitdragen. Van 31 maart tot en met 9 april zal Europa-meubel deelnemen aan de 22e Internationale Huishoud beurs in het nieuwe RAI-gebouw te Amsterdam, waar de bij Europa meubel aangesloten speciaal-meu- belzaken zullen tonen, wat deze organisatie presteert, zowel natio naal als internationaal. Voor deze unieke interieurshow zal de gehe le Noordhal van het RAI-gebouw worden gereserveerd. Uit elk van de 8 landen waar Europa-meubel reeds gevestigd is, zal een voor het betreffende land typerend en mar kant interieur te zien zijn, terwijl daarnaast de leefgewoonten van 't land anno 1967 worden getoond in een echt Europa-meubel-interieur, dat representatief is voor de meu- belproduktie van dat land Muskens Woninginrichting, Kaats heuvel kan zijn klanten deze meu belen leveren, ongeacht of dit be drijf uit een EEG of een EFTA-land importeert, dankzij de Europa-meu bel organisatie. Er zullen in het RAI-gebouw ruim 60 interieurs te zien zijn, die in elk opzicht voor ieders woonwens keuze bieden. De Nederlandse Europa-meubel organi satie omvat ca. 40 leden. In de 8 landen telt de organisatie ruim 500 aangesloten leden. Europa-meubel werd in 1961 in Duitsland opgericht. De Nederlandse organisatie be staat bijna 5 jaar. kan U héél wat tijd ergernis) besparen. (en WIJ DOEN HET plisseren, repareren, ajouren, borduren, inkor ten, stoppen, vermaken enz. enz. WIJ MAKEN HET stofknopen, ceintuurs, gespen en nog véél ander atelier-werk. t Heuvelstraat 14 4 +mmm - mmf

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5