wAAlwijkse en LanqstRAAtse couraïtc Soos L'Ecurie laat Londense beatband „The Quaters" komen Discoclub „Piacevole" schenkt opbrengst beatfeest aan invalidenver. Kaatsheuvel «RAIFFEISENBANK Er is dringend behoefte aan 1500 pleeggezinnen n nieuw ZATERDAGAVOND TIJDENS LUSTRUMFEEST Show/ m mmMmmmjsam traar men altfjd voor u klaar staat» spaarbank en alle bankzaken URGENTE „ONTWIKKELINGSHULP" IN EIGEN LAND T.V.-opnamen Btaliaan Kaartverkoop Goed voor de luiifl bet gehele Jaar door Zondag organiseert „A.C. Waalwijk '66" Taxandria-cross Encycliek van Paus Paulus nu openbaar Waarom dit appèl Leeftijden Cor de Hond speelt in Tilburg in Nederland B VRIJDAG 31 MAART 1967 De tcho vAn het Zuiöen 88e JAARGANG No. 26 Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het is zaterdag een belangrijke dag voor Waalwijk. 's-Morgens opent minister dr M. Klompé de sporthal aan de Taxan- driaweg, 's-middags gaat de sportweek van start en 's-avonds gaat soos l'Ecurie op grootse wijze het eerste lustrum vieren. In deze tienerrubriek willen wij het bij het lustrumfeest van l Ecurie hou den. Voorzitter Jan van Lier is er in geslaagd om zaterdagavond de Londense beat-band The Quaters" naar Waalwijk te laten komen. Dit orkest is dit weekeinde in Nederland voor het maken van TV- opnamen. Dankzij de goede relaties die de Waalwijkse soos met de hierbij betrokken omroep heeft, kan men de 400 soosleden en voor zover er plaats is alle andere jongens en meisjes uit De Langstraat, het exclusieve optreden van The Quaters aanbieden. Deze Londense beatband begint, na een stormachtig succes in Engeland nu ook op het cotinent bekendheid krijgen. Waarschijnlijk zijn binnen en kele weken de platen van The Qua ters ook op de Nederlandse markt verkrijgbaar. Fans zijn nu nog aan gewezen op Antwerpen, waar in de regel platen van Engelse top-orkesten weken eerder verkrijgbaar zijn dan in ons land. Het orkest is medio 1965 gaan spe len. Na ruim een jaar in de vele Lon dense beatkelders te hebben gespeeld verscheen de eerste plaat van The Quaters op de Engelse markt. Het werd geen succes, tot eind vorig jaar dc plaat onverwachts doordrong tot de top-100 van Amerika. Engeland werk wakker geschud en de top-hit vloog de deur uit. In januari is de tweede single verschenen die in de disco-programma's van de Engelse radio-stations veel gevraagd is. „L'Ecurie-voorzitter Jan van Lier is de plaat vorige week in Antwerpen gaan kopen. Onder de bezoekers zul len tien platen met handtekening wor den verloot. De orkestleden zelf zul len foto's met handtekening uitdelen. Leider Pete Hilltop heeft via zijn ma nager laten weten graag naar Waal wijk te komen. Het wordt het enige optreden van de groep in Nederland buiten de studio's. Het orkest komt zaterdagmorgen op Schiphol aan. 's Middags worden er TV-opnamen gemaakt waarna men later op de dag naar Waalwijk komt. In zaal de Gecroonde Leersse, Jan de Nijs, in de Grotestraat, waar soos L'Ecurie thuis is wordt tweemaal een half uur opgetreden. De betrokken omroep heeft alle medewerking ver leend om The Quaters naar de schoe- nenstad te laten komen. Men wil na melijk de mogelijkheid open laten om het optreden op de film op te nemen en wellicht in de studio-opnamen te „weven". Naar alle waarschijnlijk heid worden wel radio-opnamen ge maakt. The Quaters bestaan uit sologita rist en leider Pete Hilltop, bas-gita rist John McGillham, drummer Mick Eastwood en zanger-organist Luigi Scaffari. Mick Eastwood (22 j.) en John McGillham (21 j.) zijn vrien den. Beiden studeerden aan een Col lege in Leeds. Eastwood ging na zijn schooltijd op een advocatenkantoor in Londen werken. McGillham, die de middelbare school niet afmaakte kwam als dagbladcorrespondent ook in Londen terecht. In hun schooltijd speelde 't tweetal in een schoolband. Toen Eastwood zijn vroegere school vriend McGillham in Londen ont moette kwam het tweetal op het idee om weer een beatband te f ormeren. Gillham haalde er de beroepsmusicus Pete Hilltop (24 j.) bij. Deze speelde reeds enkele jaren in een night-club- orkest. Hilltop vroeg op zijn beurt Luigi Scaffari (23), een student die in de nachtclub werkt, of hij er iets voor voelde in een orkest te spelen. Scaffari, geboren in Milaan (Italië) is op jeugdige leeftijd met zijn ou ders naar Engeland geëmigreerd. Dit viertal, dat in Engeland waar schijnlijk binnen niet al te lange tijd aan de top staat, is zaterdagavond in Waalwijk te bewonderen. Mede door de medewerking van de omroepver eniging kan soos L'Ecurie deze bij zondere avond tegen normale entree prijs aanbieden. Bij de kaartverkoop hebben de 400 leden voorrang. Zij kunnen tussen 19.00 en 20.00 uur kaarten aan de zaal krijgen. Voor ver dere belangstellenden gaat de kassa om 20.00 uur open. Men verwacht puaoi, dat The Quaters omstreeks half ne gen voor de eerste maal hun succes nummers de zaal in zullen stuwen. Voor de jeugd uit de Langstraat een unieke gelegenheid kennis te maken met. een van Engelands top-orkesten. Op zondag 2 april a.s. organiseert de Atletiekclub „Waalwijk" in het kader van de Sportweek, die van 1 tot en met 8 april wordt gehouden de Eerste Regionale Taxandria-cross, vanaf de sporthal. Aanvang 14.00 uur. In deze cross wordt door de. dames 1000 meter gelopen, terwijl de af standen voor de heren variëren van 1000 tot 8000 meter, afhankelijk van de klasse waarin zij uitkomen. Het parkoers is uitgezet in de omgeving van de Taxandria Sporthal en is niet geheel op spikes te belopen. De leng te van het parkoers bedraagt 1000 meter. Er zijn zeer waardevolle prij zen te verdienen o.a. een speciale Taxandria-wisselbeker voor de heren, een vaste beker voor elke klasse en luxe prijzen. Elke deelnemer ontvangt een zeer mooie herinneringsmedaille. Prijzen kunnen worden afgehaald na de laatste wedstrijd. In de sporthal is kleedgelegenheid, terwijl er tevens gelegenheid is tot douchen. Er zijn busverbindingen in alle richtingen. De dichtsbijzijnde hal te is bij de V.W.-garage, 300 meter verwijderd van de Sporthal. Per auto gemakkelijk te bereiken via de Lang- straatweg. Startnummers dienen te worden afgehaald in de sporthal, waar ook het wedstrijdsecretariaat is gevestigd. Er worden geen startsbe- wijzen verzonden. Het inschrijfgeld bedraagt voor iedereen f. 0,50. In schrijvingen moeten geschieden op A- formulieren in tweevoud tot 1 april te zenden aan secretaris C. J. Dem- mers, Mgr. Zwijsenstraat 13 te Waal wijk. Girorekening 1075202. Boeren leenbank onder no. 275. A.C.W. Het uitgangspunt van de nieuwe encycliek Populorum Progressio van Paus Paulus VI, die de datum van het paasfeest draagt, maar dinsdag j.l. door de „Osservatore Romano" werd gepubliceerd is, dat „De vol keren van honger en armoede een dramatisch beroep doen op de vol keren die in overvloed leven". Ze behandelt de dreigende pro blemen van de onderontwikkelde volkeren en van de internationale onrechtvaardigheid. De hele ency cliek is een felle aanklacht tegen het materialistische egoïsme, dat de oorzaak is van onrechtvaardigheid en grote gevaren in de wereld. Zij richt zich tot bisschoppen, priesters, kloosterlingen en tot alle mensen van goede wil. Paus Paulus citeert niet alleen teksten uit de H. Schrift, maar ook en dat is nieuw teksten van 't concilie van Paus Joanes XXIII en van moderne theolochische den kers o.a. van pater Lubac Sj., pater Chenu O.P. en van de onlangs overleden Franse pater Lebret, die veel aan de encycliek heeft mee gewerkt. Behalve het officiële exemplaar ondertekende de Paus ook nog 5 kopieën. Deze worden toegezonden aan de secretaris-ge neraal van de Verenigde Naties Oe Thant; aan de UNESCO; aan de wereldvoedselorganisatie FAO; aan de commissie voor gerechtigheid en vrede en aan het secretariaat voor de internationale charitas. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft reeds op een persconferentie gezegd dat hij de nieuwe encycliek van ganser harte zal steunen. Volgens hem is de strekking ervan terug te vinden in talrijke goedgekeurde VN-revoluties. In de zaal van Euphonia te Kaats heuvel viert de Beat en Disco-Club Piacevole haar éénjarig bestaan. Deze club, met 300 leden, door jeugdig enthousiasme opgebouwd, heeft in dat ene jaar haar bestaansrecht voor Kaatsheuvel en omgeving zeker be wezen. Door up to date te zijn en een selectie te brengen van de goede beat muziek in een sfeervolle zaal hebben reeds honderden de weg naar deze club weten te vinden. Aan de platenbar vinden de ver- wendste beat-fans de allernieuwste platen in dit genre, die gedraaid wor den door de voor insiders bekende discjocky Harry Brok uit Waalwijk. Zelfs de nieuwste nummers die nog niet in de winkels, in onze omgeving te koop zijn worden in de Kaatsheu- velse „Piacevole-Club" gedraaid door hun contacten met andere clubs in de grote steden. Dat ook aan de technische kant van de zaak zorg is besteed, bewijst de zeer goede geluidsinstallatie, die ver zorgd wordt door de heren Brok en Voogd. Dat er echter meer schuilt achter dit jeugdige team van organi satoren, blijkt uit het feit dat 't idee, om hun succesvol 1-jarig bestaan met iets anders dan een „Superfeest" (wat het ongetwijfeld wordt) te gaan vie ren, in het teken van de Kaatsheuvel- se invaliden te stellen. Beat en Disco- Club Piacevole wil daarom zondag 2 april a.s, de gehele opbrengst van dit beatfestijn ter beschikking stellen aan de invaliden van Kaatsheuvel. IN HOUJIND STUT ON HUIS Bij de Raiffeisenbank bent u nimmer een nummer. Persoonlijke behandeling ook voer u I Vele honderden meisjes en jongens in Nederland hunkeren naar een bescherming, die voor honderduizenden generatiegenootjes vanzelf sprekend wordt geacht: de harmonie van het gezinsverband. Hoe zeer de maatschappij verandert, sociale verbeteringen ontstaan, er zijn altijd kinderen, die door welke omstandigheden dan ook, in de ach terhoede zijn geraakt, die niet in het eigen gezin kunnen zijn. Deze groep is er altijd geweest en zal er immer blijven. Voor een belang rijk deel van deze kinderen biedt het pleeggezin de beste mogelijkhe den voor een harmonische groei. De georganiseerde kinderbescher ming in Nederland heeft dringend behoefte aan ongeveer 1.500 nieu we pleeggezinnen, aan een tehuis voor hen, die óók recht hebben op levensgeluk, op vreugde van hun jeugd. Daarom hebben de voogdijvereni gingen en de gezinsvoogdijvereni gingen in Nederland de handen in een geslagen en zijn gekomen tot een uniek initiatief, dat op zijn minst een Europese primeur mag worden genoemd. Rondom de Paasdagen vroegen zij de aandacht voor de actie ,,'n Nieuw Begin". Zij richten dan, èn op de volgende dagen, via de publiciteit een appèl tot het Nederlandse volk: help ons aan pleeggezinnen, doe mee aan een stuk „ontwikkelings werk" in eigen land. ,,'n Nieuw Be gin" presenteert een wervingsaktie, een uitnodiging aan adspirant-pleeg- ouders om zich aan te melden. Kinderbescherming in Nederland is overwegend particulier initiatief: zichtbare verantwoordelijkheid van ons volk, dat voor zijn „kinderen in de schaduw" wil zorgen. Ons land telt 155 voogdij verenigingen, die in plaats van de ouders, met de verzorging en opvoeding van kinderen zijn belast. Zij hebben de zorg voor 18.500 kinderen. Daar naast zijn er 53 gezinsvoogdij vereni gingen, die werving, selectie, vor ming en begeleiding van gezins voogden tot hun arbeidsveld heb ben. Gezinsvoogden worden op hun voorstel door de kinderrechter be noemd; ons land jtélt nu 21.500 ondertoezichtgestelde kinderen, 70 pet. daarvan verblijft in het eigen gezin. De ongeveer 306- kindertehuizen hebben een bevolking van ca. 16 duizend kinderen. Dit aantal is overwegend afkomstig van de voog dijverenigingen. De gezinsvoogdij verenigingen leveren een klein aantal, want slechts 30 pet. van de ondeftoezichtgestelde kinderen is uit huis geplaatst. Nu volgt een belangwekkende analyse: van de in totaal 40.000 kin deren (een middelgroot sportstadi on vol) verblijven er: 16.000 in tehuizen (voogdij en ge zinsvoogdij 10.000 in pleeggezinnen (voogdij en gezinsvoogdij 14.000 thuis (ze staan onder gezins voogdij Wat is nu het klemmende argu ment, de harde noodzaak, om tot een breedopgezette wervingscam pagne te komen Té veel kinderen voor wie een pleeggezin de beste kansen biedt, verblijven door gebrek aan mogelijkheden tè lang in kinderhuizen, ondergaan tè lang de invloeden van de begro tingsopvoeding. Eén procent van de Nederlandse jeugd ontbeert de harmonie van het gezinsverband Wie bereid is een kind tijde lijk in huis te nemen, komt tot een „ingreep" die zowel voor het eigen milieu als voor het kind van groot belang is. Dat kan en mag natuurlijk pas gebeuren na ern stig beraad in de gezinskring. Er is een begrijpelijke neiging om klei ne kinderen te vragen. Maar dat is IPfill i niet in de eerste plaats de bedoe ling van de actie ,,'n Nieuw Begin". Het probleem doet zich voor in de schoolleeftijd (6-15 jaar); voor die leeftijdsgroep zijn gezinnen bij uit stek nodig. Ook het vinden van kost-pleeggezinnen voor jongeren van 16-21 jaar is een even acuut als moeilijk vraagstuk. Groeperingen uit alle gezindten werken thans samen om tot een oplossing te komen, nadat een jaar van intensief overleg aan de start van de actie is voorafgegaan. Men kan zich laten inschrijven als „adspirant-pleeggezin" bij het centrale adres van de actie ,,'n Nieuw Begin" postbus 5500 Amsterdam-Zuid 1. Ieder gezin, dat schrijft, krijgt onmiddellijk ant woord in de vorm van een brochu re met informaties en een aanmel dingsformulier. De ingevulde for mulieren worden terstond over de plaatselijke- of streekorganisaties verdeeld. De gegadigden krijgen van de organisatie in hun woonge bied spoedig bericht wanneer zij bezoek kunnen verwachten van 'n maatschappelijk werkster of een maatschappelijk werker. In de stadssporthal te Tilburg wor den donderdag, vrijdag en zaterdag wedstrijden gespeeld in een poul voor de W est-Europese kampioenschap pen. In het Nederlands B-team speelt mee het Atak-lid Cor de Hond. Om half 8 telkens beginnen de openings ceremoniën waarna om 20.15 uur de wedstrijden aanvangen. Donderdag speelt België tegen Zwitserland en Israël tegen Neder land B. Vrijdag: Zwitserland - Isra el en Nederland B - België. Zaterdag Nederland B - Zwitserland en België- Israël. Men verwacht in Tilburg veel belangstelling van de Waspikse vol leyballief hebbers. Zondag 2 april is er om 12 uur een ledenvergadering in café De Statie, waar het jaarprogram zal worden voorgelegd. Op woensdag 5 april speelt Atak in Waalwijk een demonstratiewedstrijd tegen OVWOC in 't kader van de Waalwijkse sport week ter opening van de Taxandria sporthal.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9