VROOM DREESMANN A. van Rijswijk nam afscheid van hef gemeentelijk slachthuis Brabants Orkest geeft 6 april laatste abonnementsconcert VAN 239 VOOR Maritza 777 naaimachine VAN 198, VOOR VAN 149, VOOR Maritza 888 luxe full-zigzagnaaimachine Maritza 1360 luxe rechtsteekmachine NA LANGDURIG DIENSTVERBAND MET PENSIOEN IN STADSSCHOUWBURG - TILBURG Dit model met een linkse naalduitslag, heeft dezelfde mogelijkheden als model 888. *AIIe modellen worden geleverd met koffer, voetweerstand en alle verdere accessoires. Bovendien wordt op de machine 3 jaar en op het elektrische gedeelte 1 jaar garantie gegeven. Dit model kan zowel voor- als achteruit stikken, zomen, stoppen, watteren, ritssluitingen inzetten enz. DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 APRIL 1967 Ook wethouder C. van den Hoven vol lof Cadeau ABONNEERT OP DIT BLAD Ingebouwde verlichting Spanningsregelaar Beweegbare persvoet Verzinkbare transporteur Persvoetdrukregeling Full-zigzag... met links-, midden- rechtsuitslag Handige zigzagbegrenzer Automatische spoelwinder Drukknopbediening voor achteruitnaaien en Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd na een dienstverband van ca. 39 jaar, heeft de heer A. van Rijswijk don derdagmiddag jl. afscheid genomen van het Gemeentelijk Slachthuis in Waalwijk. Door directie en personeel van deze instelling werd de heer Van Rijswijk in café Passier een officieel afscheid aangeboden, in tegenwoordigheid van zijn echtgenote en kinderen. Nadat de di recteur van het slachthuis, dr A. Bos, een welkomswoord had ge sproken, gaf hij het woord aan de wethouder der Gemeentebedrijven de heer C. P. v. d. Hoven, die het een en ander vertelde van de veranderingen, die zich in de afgelopen 39 jaar in het slachthuis hadden voorgedaan. Naar de mening van de wethou der had de heer van Rijswijk in deze periode een zeer belangrijk deel van de Waalwijkse bevolking regelmatig van vlees voorzien. Na mens het Gemeentebestuur bracht hij de heer van Rijswijk dank voor de wijze waarop deze steeds de be volking had gediend. De direkteur van het slachthuis, Dr. A. Bos, memoreerde hierna de levensloop van de heer van Rijs wijk die op een maandag in de maand september 1927 met zijn werkzaamheden in het bedrijf aan ving als „loonslager". Daar de slachtingen toendertijd voornamelijk beperkt waren tot de maandag en woensdag waren ook de inkomsten als loonslager nu niet dirèkt rooskleurig en was het eigenlijk vanzelfsprekend, dat de heer van Rijswijk uitzag naar uit breiding van zijn werkzaamheden, daarbij zeker speculerend op de wel zeer sumiere opzet in de per soneelsbezetting van het slachthuis. Onder beding dat hij zijn loon- slachtingen kon blijven verrichten, kwam de heer v. Rijswijk pas op 13 mei 1928 voor enkele dagen per week in dienst. Zijn functie werd die van plaatsvervangend machinist en halknecht. Op 1 november 1930 volgde tenslotte de vaste aanstel ling. In 1934 kreeg de heer van Rijswijk er nog een extra baantje bij n.l. dat van chauffeur van de wagen van de gemeentelijke des tructiedienst. Dit moest echter ge beuren na afloop van de werk zaamheden in hef slachthuis. Vooral legde Dr. Bos de nadruk op de grote plichtsbetrachting van de scheidende werknemer. In dit verband noemde hij het nachtwerk voor loonslachtingen en het keer plichtsgetrouw controleren van de waterleidingen in het slachthuis tij dens de wintermaanden, daar moest worden voorkomen dat de toevoer door bevriezing onklaar zou raken. Na de overschakeling van de heer C Roestenberg naar het Gemeente lijk Autopark werd de heer van Rijswijk in het jaar 1948 als plv. machinist nu voor de volle werk week in dienst genomen en had hij zijn doelstelling van volledige werkkracht bereikt. In al deze door de direkteur op gesomde functies heeft de heer van Rijswijk zich ontegenzeggelijk gro te verdiensten verworven. Nog een kardinale eigenschap was boven dien de nauwgezetheid van de heer van Rijswijk, waar het betrof zijn functie als weger der levende en geslachte slachtdieren. „Uw eerlijkheid", aldus de direk teur, „gebood U in deze zeer punc tueel te zijn. Uit dankbaarheid en erkentelijk heid voor het vele goede werk dat de heer van Rijswijk in zijn ambte lijke loopbaan heeft verricht en ook voor de buitengewoon prettige samenwerking, bood het personeel van het slachthuis een blijvende herinnering aan dit afscheid aan n.l. een geschenk, waarmede hij z'n hobby het vissen kon uitle ven en waarbij hij, gezeten in alle rust aan de waterkant nog vaak met genoegen zal willen terugden ken aan de langdurige trouwe dienst, die hij de Gemeenschap Waalwijk heeft bewezen. Met een „het ga U wel" besloot Dr. Bos zijn toespraak. Namens de centrale administra tie van de gemeentebedrijven feli citeerde de heer Swarts en bood eveneens een geschenk aan. Namens de Waalwijkse Slagersvereniging voerde de heer Ot van Roessel, voorzitter van deze vereniging het woord, die de heer van Rijswijk dank bracht voor de enorme me dewerking die de slagers steeds van hem hebben ondervonden. Het ge schenk dat de slagersvereniging hem hebben toegedacht kan de heer van Rijswijk pas worden aangebo den op 27 april a.s. wanneer ook de heer van Oers afscheid van het slachthuis neemt. Namens de slagersvereniging krij gen dan beide heren gelijktijdig hun presentje. Hierna werd het glas geheven en sprak de heer A. van Rijswijk een kort dankwoord. Op donderdag 6 april geeft Het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans het vijfde en laatste abonnementsconcert in de B-serie in de Stadsschouwburg te Tilburg; aanvang 20.15 uur. Het programma bestaat uit de volgende werken: 1. de Leeuw Mouvements ré- togrades. 2. Dvorak Vioolconcert (solis te Johanna Martzy). Na de pauze: 3. Brahms Symfonie no. 1. Johanna Martzy werd in Ternes- var (Hongarije) geboren. Zij stu deerde viool als leerling van Prof. Gabriel aan het conservatorium „Franz Liszt" in Budapest.^ Achter elkaar verwierf zij de Reményi- en Hubay-prijs en het Virtuosendiplo- ma. Daarna verliet Johanna Martzy Hongarije en verbleef sindsdien in Zwitserland. Nadat zij op het inter nationale muziekconcours in Geneve een eerste prijs had gewonnen, gin gen de concertzalen in Europa voor haar open. Johanna Martzy werd bekend door recitals met de Nederlandse pianist Jean Antonietti en trad met de grootste orkesten van Europa op. In 1957 maakte Johanna Martzy haar eerste tournee door Amerika, waar zij onder de meest beroemde dirigenten speelde. In februari en maart 1963 heeft zij voor de vijfde keer een concertreis door Amerika gemaakt. Niet minder enthousiast Johanna Martzy werd Johanna Martzy in Zuid-Afri- ka ontvangen, verder bijzonder ook in Australië en laatst ook in Zuid- Amerika. Haast vanzelfsprekend is uiteindelijk de opmerking, dat Jo hanna Martzy regelmatig optreedt op de verschillende Festivals van onze tijd. Met Het Brabants Orkest speelde Johanna Martzy reeds eerder de Vioolconcerten van Mendelssohn, Beethoven, Tsjaikowski en Bruch.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3