Tricot pakjes Tricot jurken Modehuis ANT00N VERHULST Raad van donderdag Loon op Zand in vergadering komt bijeen RWB kent geen pardon met uitermate zwak Hulst: 0-6 WSC en Hieronymus delen broederlijk de buit: 1-1 NEO behaalt verdiende zege op Brakel: 2-0 Baardwijk behaalt verdiende 3-2 zege op Sarto Concordia SVD Kampioen door zege op Vlijm. Boys: 3-0 vanaf f69,75 vanaf f49,75 DOORSTROMINGSFONDS WONINGBOUW 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 APRIL 1967 7 SSC laat veer tegen SSVUs 1-2 White Boys verliest van Boeimeer VES en Waspik delen gelijk op Kübler WILHELMINASTRAAT 17-19, WAALWIJK Gewestelijk kampioenschap le klas libre Bijdrage Hockey Op een glad, maar goed bespeel baar terrein, werd gestart en RWB ging direct in de aanval. Het zou bijna de gehele wedstrijd in de aan val blijven. Er is door het gehele elftal hard gewerkt en goed gevoet bald. Jammer dat het te veel gela den Hulst zich vóór rust aan on sportief spel te buiten ging en zich veel door het onsportieve publiek liet beïnvloeden. Tijdens de rust was er door de Hulst-leiders blijk baar een hartig woordje gesproken, want na rust ging het een stuk beter. RWB trapte er gelukkig niet in. Al na 7 minuten gaf Han Bruurmijn een vrije trap naar zijn broer Huub, die keihard inschoot; 01. RWB werd steeds sterker en Hulst steeds onsportiever. Zo werd Maijers een paar maal lelijk „genomen". Een vrije trap wegens hands werd door Avontuur, die deze middag in zeer grootse vorm was, fantastisch ge stopt. Na 20 minuten bouwde v. d. Schans een mooie aanval op en gaf door naar Timmermans, die 02 liet aantekenen. Even later was Han Bruurmijn er door, maar hij werd door de keeper onderuit gehaald. De arbiter gaf een strafschop, maar wijzigde deze even later in een vrije trap wegens off-side, 'toen het pu bliek er zich mee ging bemoeien. Toch werd het na 40 min. 03 toen Han op een pass van Maijers mooi doorbrak en de gehele achter hoede met de keeper passeerde. Een pracht solo. Even voor rust werd het door Huub 04. Na rust ging Hulst sportiever spe len en veroorzaakte minder vrije trappen. RWB kwam echter nog op 05 toen Huub mooi doorgaf naar zijn broer Han, die met een kopbal scoorde. Huub kreeg na 10 minuten een strafschop te nemen, die hij feilloos benutte; 06. SSC heeft het in zijn laatste com petitiewedstrijd niet kunnen klaren tegen het bijna onderaan staande SSVU uit Utrecht. SSC miste deze middag hun spelers Faro en van Dongen, hetgeen zich danig deed voelen en bovendien moest den Rooijen zich in de tweede speelhelft laten vervangen wegens een bles sure. Ook de SSC-verdediging liet deze middag enkele steken vallen en dat kostte hun ook doelpunten. Van de zijde van SSVU liet men meermalen prachtig spel zien. Bij SSC lukte het deze middag niet. Nadat SSC de bal aan het rollen had gebracht werd deze meteen overgenomen door SSVU, maar hun aanval liep op niets uit. SSC nam daarna het heft stevig in handen. SSC bleef gedurende het eerste half uur het meest in de aanval. In de 30e minuut kwamen zij zeer ge lukkig aan een doelpunt toen hun linksachter van Zanten de bal in eigen doel deponeerde. In de 40e minuut ontstond er enige verwar ring in de SSC-achterhoede en de rechtsbuiten van SSVU was er di rect bij om doelman Spierings te passeren. Met de 11 stand ging de rust in. Nadat het spel weer was hervat moest SSC al spoedig enke le hoekschoppen toestaan maar het lukte SSVU niet daaruit enig voor deel te trekken. In de 35e minuut was er weer een fout bij SSC en weer was het de rechtsbuiten van SSVU die hiervan profiteerde en doelman Spierings met een goed schot wist te passeren. SSC zette nu in de laatste minuten alles op alles om nog naast de Utrechtena ren te komen, doch het lukte hen niet. Het einde kwam met een 21 zege voor SSVU. Arbiter Reijnders leidde dit laatste duel zeer correct. SSC 3 behaalde een nuttige 41 zege op WVO uit Oosterhout. RWB bleef in de aanval en Hulst kon niet anders dan verdedigen. De Zeeuwen kregen nog eén kans toen zij een strafschop kregen toegewe zen voor een handsbal. Deze werd echter door Avontuur op magnifie ke wijze uit het doel gedoken. Zo speelde RWB zich nagenoeg veilig op een schitterende manier. In Breda leed White Boys een 20 nedeilaag tegen Boeimeer. Tot aan de rust bleef White Boys over eind, 00, maar na de hervatting kwam het overwicht van Boeimeer in twee doelpunten tot uiting. In de 10e en 25e minuut van deze speelhelft schoot de thuisclub zich naar een verdiende overwinning. De heren Aantjes en Hermeijer, aangezocht voor Volkshuisvesting en Landbouw, hebben geweigerd, zodat minister De Jong opnieuw op zoek is naar nieuwe candidaten. 'VES uit Oudenbosch heeft op het Waspikse Elzenhage tot drie minu ten voor het eindsignaal moeten vechten voor een doelpunt. Toen pas slaagde aanvoerder Krauss er na vele mislukte pogingen in de Waspikse verdediging te verschal ken. Uit een corner van rechts die de Waspik-verdediging in een al te royale bui aan VES cadeau deed, ontstond een doelpunt. Dit betékende dan de gelijkmaker die de bezoekers ook beslist ver dienden, want, de gehele wedstrijd overziende, hebben Waspik en VES elkaar geen duimbreed toegegeven. Zoals enkele minuten na de aftrap de kansen al snel wisselden toen Paul Smits uit een voorzet van Fr. Broeders tegen de lat kopte en VES prompt erop gevaarlijk was voor 't doel van Rekkers, zo is de uitslag van deze ontmoeting tot het laatst toe onzeker gebleven. De tweede helft kreeg een zelfde opening als de eerste. In minder dan geen tijd zag VES een zeker doel punt door de paal gekeerd en zoef de er aan de andere kant een bal hard en laag vlak langs de buiten kant van de staander. Na deze ener verende schermutselingen zorgde Frans Broeders 5 minuten na de hervatting voor de openingstreffer uit een voorzet van Kees Smits. In een wedstrijd waarin door een zwaar geëxperimenteerd WSC-elftal zonder inzet of interesse werd ge speeld, wist Hieronymus een punt te bemachtigen. Zij het dat WSC zelf voor de gelijkmaker zorgde, doch verdiend hebben de Tilburgers het zeker, alleen al door hun en thousiasme en de wil om een goed resultaat te bereiken. Om half 3 trapte de rood-witte midvoor af en reeds binnen de mi nuut hadden de Tilburgers bijna succes, doch Versteden kon met een zweefsprong redding brengen. De tegenaanvallen van de Waalwijkers waren niet zonder gevaar, doch de danig door elkaar gezette voorhoede miste elke stootkracht en speelde daarbij zeer kort, zodat de Tilburg- se verdedigers steeds konden ingrij pen. In de 9e minuut lanceerde Kleevens met een zuivere pass J. v. d. Steen, die deze pass in een goed doelpunt omzette; 10. De aanvallen van de rood-witten kwa men ook niet veel verder dan de WSC-verdedigers, zodat met slechts één gescoord doelpunt werd gerust. Met een magere 10 voorsprong begon WSC aan de tweede helft, nu tegen de wind in. Het spel werd er niet beter op; alleen een mooi schot van Alewijn werd door de lat ge keerd en voör het WSC-doel ging het niet veel beter. Hard werkende, doch onbesuisd spelende Tilburgers en laconiek spelende WSC-ers, vormden samen een niet hoogstaan de wedstrijd. Na 24 minuten kwam Hieronymus goedkoop aan de gelijk maker, toen de WSC-midhalf de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en 't leder keihard in het WSC-doel ver dween; 11. Ofschoon beide par tijen nog trachtten de volle winst te bemachtigen bleef de stand 1—1 en is dit ook de meest juiste. Voor Hie ronymus een meevaller van 'n kost baar puntje, doch voor de WSC-ers een teleurstéllend resultaat en een wedstrijd om heel snel te vergeten. Ook j.I. zaterdag speelde NEO in de uitwedstrijd tegen Brakel weer met een gewijzigde ploeg. K. Spie rings en C. Groenendaal hadden nu de plaatsen van P. van Oers en M Spierings ingenomen Dat het bij 29 is gebleven kan men toch wel aan de voorhoede wijten, die legio kansen heeft gemist. Een ster ker spelend NEO dus, dat de gehe le wedstrijd in de meerderheid is geweest en een groot gedeelte van de speeltijd zelfs tegen 10 man heeft gevoetbald. Vlak voor rust werd er n.l. een speler van Brakel afge stuurd wegen het openlijk natrap pen. Nadat in de beginfase van de wedstrijd de ploegen wat tegen el kaar opgingen zonder dat één van de beide ploegen het overwicht ver kreeg, werd na een tiental minuten NEO toch de sterkere ploeg. We kregen prachtige combinaties en schoten te zien en na een kwartier spelen krijgt W. de Rooij de bal die, nadat hij enkele mensen had gepasseerd, hard inschiet, en de te- Direct na de aftrap trok Baard wijk, gesteund door de sterke wind, ten aanval. Reeds in de tweede mi nuut leverde dit succes op. Berrie v. Cromvoirt liet op links enkele tegenstanders zijn hielen zien en zette vervolgens de bal laag over de grond voor. De vrijstaande Brands had toen geen moeite de Sarto-doel- man het nakijken te geven; 01. Gesterkt door deze voorsprong, behield Baardwijk het initiatief, waarbij op het middenveld domi nerende rollen werden vervuld door B. v. Cromvoirt en W. Wilhelm. De geel-zwarte voorhoede hield 't spel echter veelal te kort, zodat de Sar- to-defensie telkenmale gelegenheid kreeg in te grijpen. De gevaarlijkste schoten kwamen in deze periode van de halfspelers W. v. d. Steen en W. Wilhelm, waarbij het Sarto- doel ternauwernood aan doorboring ontsnapte. Ook Sarto zat niet stil. De goed combinerende Sarto-voor- hoede drong in de 30e minuut ge vaarlijk dicht tot het heiligdom van doelman v. Mierlo door. Een Baard wijk-been wist echter onheil te voorkomen. Ondanks goed samen spel wist Baardwijk het lichte over wicht voorlopig niet tot uitdrukking te brengen, totdat in de 42e min. A. Mosselveld op 30 meter een uittrap van de Sarto-doelrnan opving en hij de bal meteen met een grote boog op doel retoerneerde. Toen de Sarto- doelman zijn kooi weer had bereikt, lag de bal al in het net; 02. Met deze stand ving de tweede helft aan. Sarto startte met een ste vig offensief, doch in tegenstelling tot vóór de rust, misten de combi naties van de geel-blauwen nu te veel nauwkeurigheid om Baardwijk al te zeer te verontrusten. De kant- halfs van Baardwijk trokken zich terug om de ogenschijnlijk veilige voorsprong mee te verdedigen. Dit lukte tot de 70e minuut, waarbij overigens de Baardwijk-voorhoede enkele malen gevaarlijk uitbrak. Op genoemd tijdstip werd doelman v. Mierlo, mede door de verraderlijke wind, verrast door een als voorzet bedoeld schot van linksbuiten Fr. Hutten, die daarmee de stand op 12 bracht. Donkere wolken pakten zich samen aan de Baardwijk-hori zon, toen nauwelijks 5 minuten later de geel-zwarte achterhoede bij een scrimmage verzuimde in te grijpen en de snelle v. Gorp gretig van deze kans gebruik maakte; 22. Het pleit voor het sterke moreel van de geel zwarten dat zij deze teleurstelling te boven wisten te komen. Leijtens, geëscorteerd door de backs Slaats en v. Hoof, grendelden het doelge bied af, zodat er voor de Sarto-men- sen geen doorkomen meer aan was. Onder aanvoering van A. Mossel veld trokken de geel-zwarten in de 36e minuut nogmaals ten aanval en het was A. Mulders die uit een keurige pass van B. v. Cromvoirt, met een schuiver Baardwijk alsnog de voll e winst bezorgde. Onder gro te spanning verliep de resterende speeltijd. Gesteund door de grote supportersschare, verdedigde Baard wijk de kostbare voorsprong. Sarto bleef fel aandringen en het was daarom dat elf doodvermoeide Baardwijk-spelers eerst bij het laat ste fluitsignaal van de correct lei dende scheidsrechter Bennaars ze ker waren van twee winstpunten in deze fel betwiste, doch sportieve ontmoeting. rugkomende bal komt via C. Groe- neveld bij P. Paulides die onhoud baar inschiet 10. Vlak voor rust komt NEO op 20. Na de rust heeft NEO de wind tegen wat echter geen of weinig invloed heeft op de overmacht die Sprang nu gaat krij gen en de eerste 30 minuten duide lijk weet te handhaven. Het laatste kwartier is het voor NEO nog even moeilijk maar het blijft 20. Donderdagavond speelde een NEO- combinatie tegen de betaalde jeugd van FC Den Bosch. Het is een goe de wedstrijd geworden, die door de NEO-lui met 10 is gewonnen. De FC Den Bosch-spelers, waaronder Eef Muldels (kandidaat voor het Ned. jeugdelftal) en Piet Paulides, konden niet altijd tegen het goedé spel van Sprang weerstand bieden. Zo kwam het dan ook dat Wim de Rooij voor de rust al 10 scoorde, een fraai doelpunt dat in combina tie met M. Spierings en F. Moonen tot stand kwam. In de tweede helft kwam FC Den Bosch wat sterker opzetten, maar de NEO-lui wisten stand te houden. M. Spierings maak te zelfs nog een subliem doelpunt, waarbij de keeper geen schijn van kans had. Het werd wegens buiten spel afgekeurd. Doodmoe, maar blij, waren de spelers toen het laatste fluitsignaal klonk. Een revanche wedstrijd in Sprang, op zaterdag middag, staat op het programma. Wif brengen U een uitgebreide collectie en In wol en astralon in de bekende merken o.a. en Mantex Donderdag 6 april, 's-avonds om half acht, komt de gemeenteraad in het gebouw openbare werken in openbare vergadering bijeen. De vrij sobere agenda bevat o.a. een voorstel te besluiten tot het instel len van een zgn. 'doorstromingsfonds' en tot het vaststellen van een 'verordening regelende geldelijke steun doorstroming in de gemeente Loon op Zand' over te gaan. Volgens het 'besluit steun volkshuis vesting' kunnen bij besluit van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening ter bevordering van de doorstoming binnen de woningvoorraad aan gemeenten bijdragen ineens worden verstrekt onder voorwaarde, dat de gemeenten de bijdragen ineens storten in een fonds, een zgn. doorstromingsfonds. Uit dit fonds kunnen de gemeenten aan bewoners, die hun woonruimte verlaten om andere, aan de omstan digheden van hun gezin meer aange paste woonruimte in gebruik te ne men, periodieke bijdragen of bijdra gen ineens verstrekken. De rijksbijdrage bedraagt 50, - per woning of wooneenheid in een verzorgingstehuis voor bejaarden, ge reedgekomen in het voorafgaande jaar, vermeerderd met 0,50 per in- In deze belangrijke wedstrijd voor beide partijen, is het Vlijmen niet gelukt winst te behalen. Vlij men, dat in het begin het beste speelde, miste een schutter voor de vele kansen, die de Boys kregen. Vanaf de aftrap was Vlijmen ster ker en Ekels gaf een goed schot, dat de doelman wegwerkte. Even later deed zich weer een kans voor, maar Ekels schoot naast. Weer kwamen de Boys voor het doel en de mee naar voren gekomen v. Son loste 'n schot op doel, doch de Concordia- doelman wist de bal juist over de lat te tippen. Even later was het de beurt aan Verschuuren, maar zijn schot ging naast. Concordia kon niet goed van start komen en de Boys- verdediging zette haar voorhoede weer aan 't werk, waarbij v. Over- dijk juist over schoot. Dan volgde er een snelle uitval van Concordia; de bal werd ver naar voren ge plaatst, waar linksbinnen Trum op in liep, passeerde een achterspeler van de Boys en schoot onhoudbaar in; 10. Concordia hield het spel even in handen, doch,zonder resul taat. Vlijmen kwam andermaal flink opzetten, maar steeds ontbrak er 'n schutter om de geboden kansen te benutten en zodoende kwam de rust met 10 voor Concordia. De tweede helft was Vlijmen weer goed gestart, doch Concordia werd sterker en een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied werd door Ad Roos van Concordia keurig langs het Boys-muurtje ingeschoten; 20. De Boys probeerden nu alles op alles te zetten, maar Concordia gaf geen krimp en hun linksbuiten v/as telkens weer een gevaar voor de Boys-verdediging, zodat bij een goede pass deze op het Boys-doel afstormde en keurig inschoot; 30. De Boys gaven zich toen gewonnen. Concordia probeerde echter nog de voorsprong te vergroten, maar dit wist de Boys-verdediging te voor komen, zodat de wedstrijd eindigde in een 30 overwinning voor Con cordia. Op 7, 8 en 9 april wordt in café Centraal in Vlissingen het Gewes telijk Kampioenschap le klas libre klein biljart verspeeld. Aan deze titelstrijd doen o.a. de heren C. van de Sanden uit Waal wijk en A. Voogd uit Kaatsheuvel mee. De prijsuitreiking is op zon dag 9 april om 17.00 uur. woner van de gemeente. De door de gemeentebesturen toe te kennen bij dragen aan de hiervoor omschreven bewoner kunnen bestaan uit een te gemoetkoming in; 1. de kosten, die voortvloeien uit het verlaten van de woonruimte en het ingebruiknemen van andere woonruimte; 2. de kosten die voortvloeien uit het bewonen van de na verlating van de woonruimte ingebruik genomen andere woonruim te. De bedoeling is om de ondoelma tige bezetting van de woningvoorraad te bestrijden, waaronder moet worden verstaan, dat gezinnen met relatief hoge inkomens vaak woningen met lage huren bezet houden en daardoor gezinnen met lagere inkomens nood zaken hun toevlucht te nemen tot wo ningen met hoge huren, en dat kleine gezinnen dikwijls relatief grote wo ningen bewonen, waaraan juist gro tere gezinnen behoefte hebben. B. en W. zijn van mening dat het aan beveling verdient om voor bewoners, die over voldoende en goede woon- en slaapruimte beschikken, een regeling vast te stellen om hen te animeren te verhuizen naar een duurdere, wellicht iets meer confort bedienende woning. Zij achten het van groot belang dat op enigerlei wijze wordt bijgedragen in de kosten welke de doorstroming met zich brengt. In vele gevallen zul len financiële tegemoetkomingen een welkome en zelfs noodzakelijke prik kel zijn voor een gezin om er toe over te gaan voor zichzelf een betere huis vesting te verwerven. Zij vertrouwen er op dat het doorstromingsproces 'n doelmatig gebruik van de reeds aan wezige woningvoorraad bevordert. Verder zijn er nog voorstellen tot het verlenen van medewerking aan 't bestuur der stichting "Kleuterbos" voor het aanschaffen van meubilair en brandblusapparaten, alsmede voor het plaatsen van handwasbakken; aan het bestuur der St. Emiliussdhool te Loon op Zand voor het aanschaffen van 6 nieuwe schoolborden. Wijziging van de verordening op de heffing en in vordering van de keurlonen, aange zien volgens de minister van Binnen landse Zaken verhoging van invoer- keuilonen - van 8 op 10 ct. per kg vers vlees - niet mogelijk moet wor den geacht. Naast voorstellen tot het doen van enkele grondtransacties en te bepalen dat worden voorbereid een tweede herziening van 't bestemmings plan in hoocdzaak, zal de gemeente rekening met bijbehorende bedrijfsre- keningen vooi het dienstjaar 1964 worden aangeboden. De kampioen der 3e klasse. Waal wijk heeft in de vriendschappelijke derby het Kaatsheuvelse DES, dat (nog) een klasse hoger speelt, ge decideerd terug gewezen, hetgeen vertrouwen wekt voor de a s. pro motiewedstrijden. De weinige toeschouwers, die de storm en regen trotseerden, zagen een aardige eerste helft, de ploegen wogen tegen elkaar op, maar Waal wijk was in de aanval iets gevaar lijker, hetgeen resulteerde in een doelpunt van R. Petit. Na de thee bleek de conditie der Waalwijkers beduidend beter. Knepflé schoot KMHC naar 20 en Petit maakte op prachtige wijze de derde tref fer. Nadat DES voor een tegendoel punt had gezorgd maakte weder om Petit uit een strafbal 41 PROMOTIEWEDSTRIJDEN KMHC WAALWIJK We Waalwijkse heren spelen met d" kampioenen van afd. 3B, 3C en 3D een halve competitie om drie plaatsen in de Zuidelijke 2e klasse. Uit en thuiswedstrijden worden bij loting door de KNHB vastgesteld. Het programma is als volgt: Zondag 9 april: WaalwijkHOD 1 (V'waard) Zondag 16 april: WaalwijkKamp 3B Zondag 30 april: SittardW aal wij k Het lot blijkt Waalwijk gunstig ge zind. Twee thuiswedstrijden, waar uit 3 punten behaald moeten wor den, dan kan Waalwijk reeds op 16 april een hockey tweede klasser bezitten, zo niet, dan zal in Sittard de beslissing vallen. Dames 1 speelt met Basko (Veld- hov) en de kampioen van afd. 3C om twee plaatsen in de Zuidelijke promotieklasse. Zondag 9 april: Waalwijk—Basko Zondag 23 april: Kamp 3 CWaalwijk

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7