waalwrjkse en UnqstRAAtse couRarrt Echtpaar Veltmeyer-Trots vierde gouden bruiloft Voor uw communicantje Pierre Fournier solist bij uit voering Brabants Orkest Dameshorloge Jongenshorloge Adoptieprogramma PTT voor Willem van Oranje College FEESTCOMITÉ PTT op dag van blijde gebeurtenis CADEAUS Oranje-bal voor oud mariniers uit Brabant Schaakdag in Dru- nen groot succes fyiaandag 1 mei in Tilburg Koopt een goed en degelijk horloge met 1 jaar schriftelijke garantie en 2 jaar gratis verzekering. Doublé ketting met kruisje vanaf 14,95. Tilburg Leider van bank rovers gepakt K.N.B.B. - district Waalwijk Invoer daalt export stijgt VRIJDAG 21 APRIL 1967 v ivujuiivj ai xii xvau 1307 88c JAARGANG No. 32 De Lcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Woensdag jl. vierde het echtpaar A. Veltmeyer-Trots, wonende Grotestraat 40 te Waalwijk zijn gouden huwelijksfeest. Uit de buurtbewoners had zich een comité gevormd, dat het gouden feest voor het echtpaar en zijn familie onvergetelijk heeft gemaakt. De woning van het gouden paar was door bloemenmagazijn Floriade te Waalwijk smaakvol versierd. Van vele woningen wapperde de vaderlandse driekleur. In een Fort-auto uit het jaar 1927 getrok ken door een aantal bruidjes, werd het gouden paar 's morgens naar de parochiekerk van O.L.Vr. Onbevl. Ontvangen gebracht, begeleid door het feestcomité en de naaste familieleden. Hier droeg pastoor Verbiesen aan het smaakvol versierde altaar een plechtige H. Mis van dankbaar heid op, terwijl een dameskoor o.l-v. Frans Wilmont de gezangen uitvoer de. Tijdens de H. Mis werd het gouden paar door pastoor Verbiesen toegesproken en gefeliciteerd. Na de H. Mis vertrok men naar bet feestlokaal van de heer M. Leenheers, waar door 2 bruidjes een aardig gedicht werd voorgedra gen. N'a een door de heer en me vrouw Leenheers uitstekend ver zorgde koffietafel, die alle eer werd aangedaan, had van 13.00 tot 15.00 uur een zeer druk bezochte receptie plaats. Onder de velen die het gouden paar en hun familie kwamen ge lukwensen, bemerkten we o.a. bur gemeester J. Teijssen en pastoor Verbiesen. Verder een deputatie van de Eerw. Broeders van d'e la gere school te Besoyen, het bestuur van de afd. Waalwijk van de Bond van Ouden van Dagen, het hoofd van de Christelijke school uit Be soyen, de heer v. d. Schans (waar van het comité alle medewerking heeft mogen ondervinden) en dan ontelbare leveranciers, vrienden en kennissen van het gouden paar. Tijdens deze receptie bood het buurtcomité, bij monde van de voor zitter, de heer P. Maijers, het ge schenk van de buurtbewoners aan, bestaande uit twee fauteuils (die inmiddels reeds waren thuisbe zorgd) benevens een perculator. In zijn felicitatie woord sprak de heer Maijers als volgt: „Als voor zitter van het comité is het mij een groot genoegen enkele woorden van felicitatie tot U te mogen rich ten namens de gehele buurt. Ik zou moeilijk hebben kunnen peilen •onder welke gemoedsstemming U deze dag begonnen zijt, doch ik kan mij voorstellen dat U daar wel min of meer tegenop hebt gezien. In uw 50-jarig huwelijksleven zullen echter wel meer dergelijke dagen zijn voorgekomen, want U zult wel met mij willen beamen, dat ook uw lange huwelijkspad niet altijd over rozen zal zijn gegaan. Het is echter een bijzonder voorrecht, deze mijl paal te hebben mogen bereiken, temeer nog omdat dit gebeurt in het bijzijn van al uw kinderen, De PTT heeft voor de diensten op de dag van de blijde gebeurtenis op Drakensteyn de volgende rege ling getroffen: Heeft de bekendma king van de geboorte tussen midder nacht en 12.00 uur plaats, dan ver valt de tweede bestelling, bebalve op vrijdag. Heeft de bekendmaking na 12.00 uur plaats, dan wordt de tweede bestelling normaal uitge voerd. De openstellingsuren van de lo ketten in de postkantoren onder gaan geen wijziging. Wel kan het aantal geopende loketten aangepast worden aan een eventueel vermin derd verkeer. Het postvervoer func tioneert normaal, evenals de tele graaf- en telefoondienst. kleinkinderen en zelfs achterklein kinderen. Een gouden huwelijks feest is een zeldzame gebeurtenis en zeker als beide jubilarissen nog een naar omstandigheden goede ge zondheid genieten,, zoals U. Of wij geslaagd zijn om in samen werking met uw familieleden, deze dag voor U onvergetelijk te maken, is niet aan ons om te beoordelen, wel kan ik U zeggen, dat wij door de buurtbewoners in staat zijn ge steld een alleszins verantwoorde en redelijke feestviering te orga niseren. Het zal U reeds bekend zijn, dat wij de buurtfeestavond hebben vast gesteld' op vrijdagavond a.s. in café Hoevenaar, voor welke avond ik de eer heb U uit te nodigen. Moge ik eindigen U van harte te feliciteren met uw gouden feest in de hoop, dat U nog een vreugdevolle dag zult hebben waarop gij nog lang terug zult kunnen zien en dat U nog jaren voor elkaar en voor al len die U lief en dierbaar zijn ge spaard moge blijven. Er werden tijdens de receptie 'n schat van bloemen en cadeaus aan geboden terwijl 's avonds door de harmonie St. Crispijri een klinkende serenade werd gebracht, waarbij de wnd. voorzitter, de heer J. Mai- burg gelukwensen uitsprak. Voor de kinderen uit de buurt- was er 's middags een filmvoorstel ling in de filmzaal van de oude jon gensschool te Besoijen, waarbij zij tevens gul werden getrakteerd. Al met al is het voor het gouden paar en familie een onvergetelijke dag geworden. WAALWIJK Dat de band tussen de oud-mariniers van Nederland bijzonder sterk is blijkt wel uit de jaarlijkse contactavonden die in el ke provincie gehouden worden. Ook in Noord-Brabant worden deze avon den gehouden. Op zaterdag 6 mei a.s. wordt in de onderofficiersmess van de Kon. Willem H kazerne in Tilburg deze jaarlijkse feestelijke contactavond gehouden. De organisatie daarvan berust bij het COM afd. Tilburg. De avond word't verzorgd door Heineken's Boerenkapel, 13 man sterk, met Frins Carnaval. Ook staat er een verloting op het programma. De oud-mariniers uit de Langstraat kunnen zich opgeven bij de heer J. Brok, Gen. de Wetstraat 27, Waal wijk, tel. 3788 en bij de heer P. Dek kers, Berndijksestraat 6d in Kaats heuvel. Van uit deze gemeenten vertrekt die avond een bus. Om 19.0C' uur bij de fa. Mulders-Sars in Waalwijk en om 19.15 uur vanaf de Markt in Kaatsheuvel. Hef ligt in d'e bedoeling dat er op deze contactbijeenkomst ook 'n afdeling De Langstraat van Oud- Mariniers wordt opgericht. Deze meeste plaatsen en streken in Noord Brabant hebben al en dergelijke avond. De heer Brok, contactman in Waalwijk, hoopt dat de Lang- straatse afdeling van 't COM, spoe dig van de grond komt. Zaterdag j.l. hebben in „De Hoge Braken" te Drunen maar liefst 190 schakers uit de provincie Noord- Brabant, doch ook uit Arnhem en Amsterdam eikaars krachten geme ten. Dit grote aantal schakers was naar Drunen gekomen om deel te nemen aan de traditionele Brabant se schaakdag, waarvan de organisa tie in handen was van de Drunense Schaakvereniging „Gambiet", een club met 40 actieve leden, die pas twee jaar bestaat. De Brabantse schaakd'ag werd za terdagmiddag officieel door burge meester Mr. H. Stieger van Drunen geopend. In zijn openingswoord be groette hij de van heinde en ver gekomen deelnemers en wees met nadruk op de goede eigenschappen van zijn gemeente, voornamelijk op 't rijkelijk aanwezige natuurschoon en op andere zaken, d'ie het verblijf in Drunen veraangenamen. Hij wenste de organisatoren veel suc ces met hun onderneming, waarna hij éan één der borden de openings zet verrichtte. De 190 schakers waren afkomstig van 12 clubs uit de provincie. Te vens waren er een aantal individu ele deelnemers. Er werd gestreden om het clubkampioenschap van de 3e en 4e klasse. In d'e 3e klasse werd HMC uit Den Bosch kampioen en in de 4e klas „De Langstraat" uit Waalwijk. De 80 individuele deelnemers stre den in poules van 4 personen. Voor iedere poule-winnaar was er een prijs, terwijl de schaker, die op de tweede plaats eindigde, eveneens 'n aandenken ontving. - De redactie van het blad voor de mili tairen, G 3, is geheel ontslagen wegens de abominable inhoud van dit blad, dat geen prudente leiding geeft aan de jon ge Nederlandse militair, vooral op gods dienstig en sexueel terrein. Op maandag 1 mei 1967 geeft Het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans het vijfde en laatste concert in de A-serie in de Stads schouwburg te Tilburg, aanvang 20.00 uur. Het programma is als volgt samengesteld: Weber Ouverture Beherrscher der Geister. Haydn Celloconcert in C. PAUZE Bruckner Symfonie no. 4. „Er zijn kunstenaars, die een der gelijk hoge graad in hun kunst be reikt hebben, dat bij hen iedere kritiek overbodig schijit, en die door hun vertolkingen slechts een voudig geluksgevoel foij de luis teraars achterlaten". Zo sprak de „Buenos Aires He rald" over Pierre Fournier, na zijn laatste celloavond daar in het The- atro Cölon op 21 juni 1957. Andere critici uit de meest uiteenlopend^ landen hadden daarvoor Pierre Fournier o.a. reeds betiteld als de Aristocraat", „de Dichter", en als de „Tovenaar van de Cello". Ook hadden reeds vele schrijvers en dichters de behoefte over deze mu zikale en menselijke persoonlijkheid te schrijven, waaronder André Gide, Hermann Hesse en Colette. Componisten als Francis Poulenc, Albert Roussel, Martinu en Othmar Pierre Fournier Schoeck droegen cellowerken op aan Pierre Fournier. Deze meester- cellist werd in 1906 in Parijs ge boren, begon als 9-jarige jongen met cellostudie aan het Parijs Con servatorium, aan welk instituut hij later, van 1941-1949. de leiding aan de „Meestercursus" gaf. Helaas moest hij uit tijdgebrek deze be langrijke functie opgeven, want grote concertreizen voerden hem 't gehele jaar door over de gehele wereld. doublé 17 steens, schokvrij met onbreekbare veer vanaf 142,50. waterwerend schokvrij 1 7 steens met onbreekbare veer van af 132,50. Aug. PIJNENBURG N. Heuvelstraat 61 Hoek Willem II straat Telefoon J04250-34868* Teneinde het besef te bevorderen daf school en maatschappij een een heid vormen, is ook dit jaar in de cursus 1966-'67 op het Willem van Oranje College té Waalwijk een zg. adoptieprogramma uitgevoerd. Het adopterend bedrijf was de PTT, welk bedrijf tal van interessante mogelijkheden biedt voor zo'n pro gramma. In een groot aantal gast lessen zijn oJn. de volgende onder werpen aan de orde gekomen: de historische ontwikkeling der com municatie, straalverbindingen, sta tistiek, automatisering van de admi nistratie, econometrie, personeels beleid en maatschappelijk werk etc. Deze lessen waren telkens aange past aan het niveau van de 4e klas. en gericht op de specifieke belang stelling van de betreffende afde ling (a, b of MMS). Daarnaast heb ben de leerlingen kennis kunnen, nemen van de structuur van een bedrijf en de plaats van de mens d'aarin. Bovendien hebben zijn via. een echte sollicitatie met een ech te chef personeelszaken een echt. sollicitatiegesprek kunnen voeren. Het programma is afgesloten met een excursie naar het Postmuseum. in Den Haag en het Districtskan- Met de arrestatie te Keulen van de 34-jarige Akenaar S., is plotse ling licht gekomen in een serie spectaculaire bankovervallen, waar onder ook die op 27 januari van dit jaar te Vaals. Daar overvielen drie jongemannen op klaarlichte dag 't kantoor van de Algemene Bank Ne derland. Zij gingen met een buit van 9000 gulden aan de haal. De patrouille van de Vaalser politie, die onmiddellijk na de overval de in een Opel vluchtende overvallers nazette, blijkt nu aan een bijna ze kere dood te zijn ontsnapt. De politiewagen kon op een ge geven moment over de hobbelige paden van het bos bij bet Drielan denpunt niet verder, omdat de bo- binekabel was losgeraakt. Dat is: voor de mannen van de patrouille in feite een enorm geluk geweest, zoals nu uit de eerste resultaten van het onderzoek na de houding van S. is gebleken. De bankrovers had den nauwelijks 300 meter verder, buiten het zicht van de politie, pech gekregen. In paniek sloegen ze de achterruit van de auto weg en legi den een mitrailleur uit, met de be doeling de achtervolgende politie mannen desnoods weg te maaien. toor der Posterijen in Rotterdam, waar in enkele uren bijna 1 mil joen poststukken verwerkt worden. Vooral de electronische sorteerma- chine maakte diepe indruk. Ook de docenten van het Willem van Oranje College zijn actief bij het adpptieprogramma betrokken,. Nog voor het eigenlijke begin er van heeft de PTT in een aantal kor te inleidingen de docenten d'oen kennis maken met een groot aantal facetten van het bedrijf om zodoen de een inzicht te geven in moge lijkheden ten aanzien van gastles sen. Bovendien is het hele program ma afgesloten met een dag-excursie voor alle docenten naar „Voorlin den", het opleidingscentrum van de PTT in Wassenaar. In de middag en avond werd een bezoek gebracht aan het Postmuseum en het Dis trictskantoor in Den Haag. Boven dien heeft een aantal docenten in de middag een kijkje mogen nemen in het Neher Laboratorium in Leid- schendam, waar het wetenschappe lijk onderzoek van de PTT verricht wordt. In zonderheid de op „Voor linden" gehouden inleidingen ga ven: veel stof tot gedachtenwisselin- gen op het gebied van onderwijs methodieken, toetsing en selectie, sociaal-psychologische aanpak, havo en vwo etc. Doordat ook bij de PPT-leiding het besef leeft dat school, beroeps opleiding en functie niet drie af zonderlijke, autonome grootheden mogen zijn, maar één doorlopend proces dienen te vormen, heeft dit bedrijf zich ten volle voor dit adop tieprogramma ingezet en kon dit programma ook een succes worden. GISTEREN, VANDAAG EN MORGEN SCHIJNT DE ZON! Ook bij ons. Zomerse zonnige sportshirts en kleurige jacks geven de herenmode een vro lijke tint. Shocking colors strepen en ruiten „in". Maar wij hebben ook zachte pastel, tinten en dessins voor de man die de rustige verfijnde mode prefereert. Voor meer keus in vrije-tij ds-kleding Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk Onze plaatsgenoot de heer C. v. d. Sanden, wedstrijdleider van het district en lid van de B.V. Ons Genoegen heeft met succes deelge nomen aan de Gewestelijke Kam pioenschappen 1ste klas libre van het Gewest Brabant-Zeeland die in café Centraal in Vlissingen zijn ge houden en die waren georganiseerd door de Vlissingse B.V. ABV in sa menwerking met het district Wal- cheren-Zuid-Beveland. De vertegenwoordiger van het district Waalwijk kwam met het fraaie gemiddelde van 6,97 uit de strijd. De heer E. v. d. Looy uit Veldhoven behaalde het kampioen schap. Het tournooigemiddelde lag op 6,73, terwijl het gemiddelde van 7.00 moest worden bereikt om te promoveren naar de hoofdklasse. Met zijn gemiddelde van 6.97 kwam de Waalwijker düs slechts G',3 (5 carambols) tekort om over te gaan naar de hoofdklasse, hetgeen niet wegneemt, dat kan worden gespro ken van een uitstekende prestatie: een felicitatie waard. Op 20, 21 en 22 april a.s. zullen in het clublokaal van de biljartvereni ging KNA in café J. Timmermans in de St. Antoniusstraat de wedstrijden worden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap driebanden klasse B van het district Waalwijk van de KNBB. Het programma voor de eer ste ronde op donderdag 20 april is als volgt: J. v. Geenen - G. Gouda; W. Schoelitz - W. Pul- 19.00 u. 19.45 u. lens; 20.30 u. A. v. d. Made-Th. Tim mermans; 21.15 u. C. Halenbeek - M. Blij- levens. Het verdere programma wordt na ie dere ronde vastgesteld volgens het A. V.-systeem. In weerwil van alle sombere voorspellingen over verlies van con currentiekracht en (te) dure ex- portfinanciëring, heeft de Ned'er- landse uitvoer zich in de eerste drie maanden van dit jaar onver wacht sterk uitgebreid, al wordt degroei duidelijk trager. De door het CBS verzamelde gegevens to nen een stijging met 11 pet., waar tegenover d'e invoer maar met 1% percent toenam, In geheel 1966 groeide de export maar met 5% pet. en de import met 7 Vz pet.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13