waaLwij kse en LanqstRAAtse couRant Uitgaan in het weekend Lido Waalwijker dr. M Veltman benoemd tot professor aan Universiteit Utrecht j BRAIFFEISENBANK .J31 Het Groene Kruis - Waalwijk is een bloeiende afdeling Musis Sacrum Apollo Romantica Semeenschapshuis Berg en Dal <^Bogaertó Vrouwenjacht in Beiroet spaarbank en alle bankzaken Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS I Het Rijdend Bijbelhuis in oktober naar Waalwijk Ik een vrouw waar ruim f» 5 miljard wordt gespaard MN OS-IMMER DRUK BEZOCHTE JAARVERGADERING Goliath tegen de reuzen La Puppa, een meis je van plezier Wilde aardbeien mmm Ruim 5 miljard gutden, gespaard bij de Raiffeisenbank door meer dan 2 miljoen spaarders. PROEFSCHRIFT Doodstraf gevraagd voor Lioe Sjao Tsji Uw tapijt binnen het half uur schoon De feestelijkheden bij geboorte prinsen kind in Vlijmen LEDENTAL GROEIDE VAN 790 TOT 821 TWEEDE ZUSTER MEDISCH ADVISEUR Brillenspecialist Optica Grotestraat 220, Waalwijk Houdt Bogaorts voor ogen Telefoon 3560 Ontslag voor 150 man in Tilburg LEZING Handelsdelegatie uit Rusland op bezoek bij Ned. schoen fabrikanten VRIJDAG 21 APRIL 1967 88e JAARGANG No. 32 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,28+ 2ct.inc.k.) ƒ0,30 p.mnd. (1,20+10 ct.inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" De verpleegste Siv is „de vrouw". Zij ziet de zieken niet als patiënten maar in de eerste plaats als verte genwoordiger van een sekse. Zich zelf ziet ze zich in de eerste plaats als vrouw. Hierd'oor ontstaan er uiteraard situaties die in een zie kenhuis niet toelaatbaar zijn. Zo zijn er maar weinig mannelijke pa tiënten die niet voor haar charmes buigen. Dit mond uit in diverse ver lovingen, maar wanneer Siv in de gaten krijgt dat men haar wil trou wen breekt zij want zoals zij zelf zegt wil zij niemands eigendom zijn. Want dat is .wat zij onder een hu welijk verstaat. Toch raakt ze wel een beetje verontrust door het feit dat zij nimmer een man ontmoette d'ie evenals zij niet wil trouwen om iemand toe te gaan behoren. Pas als zij een dergelijke man ontmoet met dezelfde opvattingen als zij, meent zij in alle „onschuld" verder te gaan. Donderdag tot en met dinsdag. Zelf niet een van de kleinsten krijgt hij het in deze film toch zwaar te verduren. De mensen te gen wie hij het moet opnemen zijn niet alleen reuzen, maar ook talrijk te noemen. Zondag 3 uur. Een van de vele spionagefilms die de laatste jaren geproduceerd worden is „Vrouwenjacht in Bei roet". Het zijn echter niet direkt de vrouwen waarop jacht wordt ge maakt maar een microfilmpje waar op de formule van een bom staat. Denkend dat het hier om een ge heel nieuwe formule gaat komen Amerika en Rusland tegenover el kaar te staan en naar later pas blijkt d'oet ook China mee. En dan gaan de vrouwen hun rol spelen. Want ook zij blijken heel wat in hun „spionagemars" te hebben. Donderdag, vrijdag en zondag. La Pupa wordt de speelbal van enkele zakenlieden die hun zinnen hebben gezet op het verdachte huis van mevr. Palmira. Deze moest haar huis sluiten en stierf na enige tijd aan een hartaanval. La Pupa echter blijkt niet het domme gans je te zijn, waarvoor iedereen haar houdt, want tenslotte is zij het die zich eigenaresse van het huis mag noemen. Maar voordat het zover is heeft zich in het stadje al heel vee) afgespeeld. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Doktor Isak Borg wordt op de morgen dat hem de ere-promotie wacht erg vroeg wakker. In een nachtmerrie is hij getuige geweest van zijn eigen begrafenis. Zijn schoondochter die hem later op de dag naar Lund vergezelt maakt hem verwijten om zijn hard heid. Hij kent volgens haar geen naastenliefde en mildheid. Wan neer zij een ogenblik gerust hebben kcrnt er weer een droom waarin hij ondervraagd wordt over zijn leven. Zijn ondervragers wijzen hem af. Hierdoor wordt hij steeds onrustiger en hoewel d'e ere-pro motie een feest voor hem had moe ten zijn is hij er niet gelukkig mee. De veranderingen die in hem plaats vinden gaan te snel. Pas heel laat ziet hij werkelijk in dat zijn le venswijze niet goed is geweest en dat hij heel zijn leven gedacht en Zichzelf voorgehouden dat het wel zo was. Vrijdag en zaterdag. Zaterdagavond' zal Bob Smit be geleid door het Duke City Sextet de avond vol zingen. Zondagmiddag treden The Rowdies op en zondag avond The Melody Stars. Binnen enkele weken zal John Kristell met zijn beroemde orkest in 't Lido een avond verzorgen. De Tilburgse band Les Compains verzorgt zaterdag de avond waar bij overwegend Franse songs ten gehore worden gebracht. Een en ander echter niet zonder een „vleug je" beat. Zaterdagavond is het pan The Indebs om te laten horen wat zij voor beat kunnen produceren. De beatgroep Hush treedt zondagavond op. Ook zondagmiddag weer dansen aan de Roestelberg. Van 2 tot 6 uur zijn er The Envoys die U met beat zullen begeleiden. Dr. M. G. Veltman, zoon van het verdienstelijke oud-hoofd van de St. Cïemensschool in Baardwijk, is be noemd tot professor aan de Rijksuni versiteit in Utrecht. Dr Veltman heeft maandagmiddag zijn ambt als hoog- eraar aan de faculteit Wiskunde en Natuurwetenschappen aanvaard. De jeugdige kernfysicus (35) doceert theoretische natuurkunde. A!s geboren en getogen Waalwijker (Baardwijker) doorliep de jonge Velt man de lagere schccl in Baardwijk, waarvan zijn vader als hoofd-ender- wijzer verbonden was. Vervolgens ging hij studeren aan het Dr Moller- oollcge, waar hij met goed gevolg 't diploma HBS-B haalde. Na zijn mid delbare schooltijd ging hij wis- en na tuurkunde studeren aan de Rijksuni versiteit van Utrecht, waaraan hij in 1957 met succes doctoraal examen deed. Daarvoor reeds was hij als le- IN H01IAND SIMT Hl HUIS «Vi i' i V ii i i ijfü-j j-jivi-iri j .U';: raar wis- en natuurkunde verbonden aan het dr Moilèrcollege in Waalwijk en het Theresialyceum in Tilburg. Ook was hij assistent van de Amster damse professor A. Michels. Nadat hij zijn diensttijd hij de Kon. Lucht macht had vervuld werd dr Veltman benoemd tot wetenschappelijk mede werker bij de Stichting voor Funda menteel Onderzoek der Materie (FOM) van het Instituut voor Theo retische Fysica van de Rijksuniversi teit in Utrecht. Dr. Veltman is nog steeds verbon den aan het Europese Laboratorium voor kernonderzoek in Geneve, waar hij in 1961 ging werken. Zijn leer meester prof. Van den Hove is er dlrekteur. Vier jaar geleden promo veerde hij tot doctor in de wis- en na tuurkunde, op het proefschrift over zijn specialiteit: de hogere energie fysica. Promotor was prof. Van den Hove. Het ligt niet in de bedoeling van prof. Veltman - die op dit mo ment in Utrecht woont - zijn werkzaamheden bij CERN in Geneve voorlopig op te geven. Maandag had zijn installatie-plech tigheid te Utrecht plaats, onder grote belangstelling van familie en vrien den, o.m. van de conrector van het dr Mollercollege drs Beunis, zijn le raar in vroegere jaren. Deze haalde in zijn gelukwens aardigg staaltjes op van de college-jaren, van de rappor ten en van de eind-examencijfers. Hij was de grote stimulans die zijn ouders deed besluiten, hem naar de Univer siteit te Utrecht te zenden. En met welk glorievol succes De heer dr Veltman en zijn ouders mochten maandagmiddag, tijdens de ambtsaanvaarding talloze gelukwen sen in ontvangst nemen. Ook wij willen de jonge Waalwijkse professor en zijn familie van harte gelukwensen met deze bijzondere benoeming. Overal in Peking zijn muurkran ten aangebracht, waarop de dood- van staatspresident Lioe Sjao- Tsji wordt -geëist. Hij en zijn aanhang worden ervan beticht een machts greep te hebben voorbereid om Mao Tse Toeng en zijn aanhang ten val te brengen. De pers is ingeschakeld om de aanhangers van Mao op te roepen „voor eens en altijd af te rekenen met d'e contra-revolutionaire kliek van de voormalige gemeentelijke commissie van Peking", die de steun had' van Lioe en geleid werd door de burgemeester van de hoofd stad, Peng Tsjen, met het ELECTRISCHE SHAMPONEER- APPARAAT Bespreek tijdig. Huur 2.50 per dag Drogisterij Parfumerie Stationsstraat 63 Waalwijk Het Comité Nationale Feestdagen te Vlijmen heeft voor de avond van de dag waarop de te verwachten ge boorte van het Prinsenkind zal wor den gevierd het navolgende program ma opgesteld 19.30 uur: Bijeenkomst schoolkin deren uit gemeente Vlijmen bij de g.l.o.-school ,,'t Palet" op de Vlied berg. Opstelling van de lampionop tocht. 20.00 uur: Vertrek optocht vanaf Jan Steen- en Vondelstraat. Route: Jan Steenstraat, Emmalaan,, Jhr. de la Courtstraat, Parklaan, Past. Smol- dersstraat, Hoogstraat, Theodcor van The'denstraat, Rembrandtstr., Sport park. De stoet wordt begeleid door de harmoniën van Haarsteeg en Nieuw kuijk, alsmede door de drumband van Nieuwkuijk. 20 45 uur: Op 't sportpark zang- hulde in kader der nationale zanghur de (begeleid door harmonie Haar steeg) daarna show van de Jeugd drumband Nieuwkuijk en optreden van de harmonie Nieuwkuijk. 21.30 uur: Vuurwerk op sport park. De schoolkinderen krijgen op voormelde feestdag een tractatie (be schuit met muisjes) aangebeden door De Spar. De afdeling Waalwijk van ,,Het Groene Kruis", hield dinsdagavond in de muziekzaal van het Willem van Oranje College een goed be zochte jaarvergadering. De voorzitter van de afdeling de heer C. P. v. d. Hoven heette de aanwezigen welkom, speciaal de afgevaardig den van het Provinciaal Bestuur, de heren Inwerda en Ruitenberg, alsmede de afgevaardigde van de Waalwijkse afdeling het Wit-Gele Kruis, mevrouw De Kort. Tot zijn vreugde kon de voorzit ter mededelen dat de afdeling zich in een gestadige groei mag verheu gen. Niet alleen dat het ledenaan tal in 1966 groeide van 790 tot 821, doch ook de activiteiten namen be- langrijktoe. Daar het ledental van de afdeling het getal 80C' ruimschoots was ge passeerd, zou het mogelijk zijn ge weest een verzoek om een tweede wijk-verpleegster te mogen aanstel len, bij de minister in te dienen. Van het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid werd ech ter in juni 1966 een schrijven ont vangen, voorhands tot en met 31 december 1966 de werkelijke perso neelssterkte per 1 januari 1966 niet te overschrijden. Dit op grond van de financieel economische situatie, waardoor de regering zich genood zaakt heeft gezien een aantal be perkende maatregelen te nemen. Het bestuur heeft ge'meend zich daar voorlopig aan te houden, zodat het verzoek om een tweede wijk verpleegster nog even is uitgesteld. Ook in 1966 trad als medisch ad viseur van de afdeling op: N. de Blois, arts te Waalwijk. Er hebben zich geen moeilijkheden voorge daan, waarbij het advies van deze behoefde ie worden ingewonnen. Naast de wijkverpleging maakte het Groene Kruis zich in het afge lopen jaar verdienstelijk door het houden van een moedercursus, die Op vrijdag 14 april werd in de ver gaderzaal van de Geref. Kerk Am- brosiusweg een vergadering gehouden van het Ned. Bijbel Gen. Zeer ver heugend was het, dat zovelen aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven. Aanwezig waren afgevaardigden van alle kerkgenootschappen, o.a. Mgr. Sondaal, van de R.K. Bijbelstichting, Deken P. Maessen, ds J. van 't Kruis, de voorzitter, ds W. R. Barkema en de Evangelist van de Pinkstergemeen te W. van Beek. De heer De Wilde, secretaris vcor de Bijbelverspreiding sprak over het doel van het N.B.G. om de boeken goed-goedkoop-gemakkelijk verkrijg baar te stellen, ook in ons eigen land. Men wil daartoe eien rijdende ten toonstelling organiseren in de week van 2 tot en met 6 oktober. Dames en heren van alle gezindten zullen dan rondgaan met de Protestantse zowel ïjOktó" als met de R.K. uitgaven van de Bij bel en wel op de volgende dagen maandag 2 okt. van 2 - 5 uur; dinsdag 3 okt, van 9 - 12 en 2 - 5 u.; woensdag 4 okt. van 9-12 en 2-5 u.; donderdag 5 okt. van 9-12 en 2-5 u.; vrijdag 6 okt. van 9-12 en 2-4 uur. Wie zich beschikbaar wil stellen voor dit goede doel kan zich opgeven bij de heren R.K. Geestelijken, de Predi kanten en de Voorganger van de Pinkstergemeente te Waalwijk. De directie van de wollenstoffen- fabriek Vete we te Tilburg, heeft aan het 155 man tellende personeel ontslag aangezegd. Het bedrijf, al langer in moeilijkheden, wordt ge liquideerd. In december jl. werd al de helft van het toenmalig perso neel ontslagen. in 1966 in de maanden januari en februari werd gehouden. Ruim 20 moeders volgden d'eze cursus. Als docente trad op: mej. Zr. Heida, districtsverpleegster van de Provin ciale Noord-Brabantse Vereniging „Het Groene Kruis" te Breda. De samenwerking met de Prov- Noord-Brabantse Vereniging „Het Groene Kruis" te Breda was uitste kend evenals met de plaatselijke schoolartsendienst, de huisartsen en de plaatselijke vereniging „Het Wit- Gele Kruis". Dit laatste kwam tot uiting in de regeling van de Zon- dagdienst, samen met de zusters van het „Wit-Gele Kruis". De leiding van het Kleuter- en Zuigelingenbureau was in 1966 in handen van mevr. Ruimschoot te Heusden. In het Wijkgebouw wer den orn de 14 dagen consultaties voor zuigelingen en kleuters gehou den. Eveneens werden consultaties voor zuigelingen gehouden in de Oranjesohool aan het Oranjeplein te Waalwijk. Het bezoek is ook daar zeer bevredigend. Een hartelijk woord van dank aan het bestuur en aan het hoofd van deze school, de heer van Veen, voor het beschikbaar stellen van de benodigde ruimte, is hier zeker op zijn plaats. Als wijkverpleegster is in 1966 opgetreden: Zr. A. M. Fuijkschot, bijgestaan door d'e waarnemend wijkverpleegster: mevr. v. Herwij- wij nen-Bronner te Waalwijk. In to taal werden er in 1966 2236 verple- gings'handelingen verricht tegen in 1965 1459. 8 kinderen werden uit gezonden naar een vakantiekolonie. Verder werd door de wijkverpleeg sters veel aandacht besteed aan kin- derhygiëne en bejaardënhuisbezoek en het was dan ook niet te verwon deren dat in het jaarverslag van de secretaresse mej. G. C. W. van Boven dank werd gebracht aan de wijkverpleegster en de wnd. wijk verpleegster voor het vele werk, dat zij ook in het afgelopen jaar weer voor de vereniging mochten verrichten. Onder dankzegging werd het jaarverslag goedgekeurd en vastge steld. Het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer J. L. Cové, vermeldde een voordelig saido van 950,23. Dit saldo werd echter door een openstaand tekort over 1965 omgeslagen in een nadelig saldo van 93,60 per 31 december 1966. Voor 't wijkgebouw kon 15.386,12 worden gereserveerd n.l. het voor delig saldo per 31 december 1966. Ook |het jaarverslag van 'dezie functionaris werd onder dankzeg ging goedgekeurd en vastgesteld, nadat enkele vragen uit de vergade ring tot tevredenheid door de voor zitter waren beantwoord. De aftredende bestuursleden: mevr. Schouten-Roorda en de heren Bonis en de Hoop werden bij acclamatie herkozen. In de pauze werd koffie geser veerd. terwijl na de pauze Dr. A. L. de Vetten een zeer interresante causerie hield over de Tellem-ex- peditie, waarvan hij deel heeft uit gemaakt. Deze causerie werd door prachtige dia's verduidelijkt. De voorzitter dankte Dr. de Vetten dan ook namens alle aanwezigen har telijk. Een aantal functionarissen van de Russische handelsdelegatie in Amsterdam brengt op dit ogenblik een bliksembezoek aan de vijftien schoenfabrikanten, die een deel kregen toegewezen van de order, die Rusland in Nederland plaatste. Het hoofd van de degatie, d'e heer Thikonow, werd vergezeld door enkele van zijn functionaris seri, terwijl als bemiddelaar een functionaris optrad van het export kantoor in Eindhoven, waarmee de schoenfabrikanten samenwerkten om de exportorder te krijgen. Doel van het bezoek was oriëntatie bij d'e bedrijven en kennismaking met de directies. Ook de bedrijven uit De Langstraat word bezocht.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9